Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#2701) vazzemiko válasza #61631488 (#2699) üzenetére


vazzemiko
tag

Lasd 2655 hsz.

(#2702) huliganboy válasza krizsi77 (#2700) üzenetére


huliganboy
addikt

Alapvetően minden hasonló platform pl mint az E2 esetén folyamatosan ez van. Keress rá az ebayen sat boxokra, és a hozzá kapcsolt "szolgáltatásokra" nah ott aggódhatnának a szolgáltatók, és a box és platformfejlesztők.

(#2703) vazzemiko válasza huliganboy (#2702) üzenetére


vazzemiko
tag

Egyetertek Hulival. Ez nem ujdonsag.
Azert azt se felejtsuk el, hogy a nepszeruseguk, es a sikerük is nagyreszt ennek köszönhető, a rajuk fejlesztett addonoknak. Anelkul nem sokat er az egesz.
Az mar egy mas kerdes, hogy ebbol csinalnak nyilvanosan uzletet, es magát a Kodit sodorják ezzel lehetetlen helyzetbe. Ez ellen igyekeznek fellépni, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#2704) dugesz77


dugesz77
őstag

Van rá bármiféle megoldás,hogy a iptv csatornáknál a magyar nyelv legyen az alapértelmezett és ne keljen egyesével átállítgatni? Nagyon szuper a mostani csatornalista, köszönöm mindenkinek akinek munkája volt benne :R

(#2705) Nono0000 válasza dugesz77 (#2704) üzenetére


Nono0000
tag

Ha jól emlékszem, a hang beállításoknál van valami olyan, hogy "Beállítás alapértelmezettként'", de ezt a lejátszás közbeni beállításoknál keresd ne a főmenüben.
Ennek feltétele, hogy ugyan az a hangsáv legyen a magyar nyelvű mindegyik adónál.
Tehát, ha az m1 első hangsávja magyar és beállítod alapértelmezettként és mondjuk az m4 kettes hangsávja magyar, akkor az m4 értelemszerűen nem magyarul fog megszólalni.
Na ezt is leírtam érthetően, ennél bonyolultabban már csak a tükörtojás elkészítését tudom elmagyarázni.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#2706) zsozsoooooo válasza Nono0000 (#2705) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Hali,

Ez nem hiszem hogy esetünkben megoldás lenne, mert valahol a négyből a 3. hangsáv a magyar, valahol meg a 2-ből a második.

Zsozso

(#2707) ZsZso válasza paparazzi2 (#2683) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Szia!

Igen, lehet irányítani a Kodit. Gondolom nem külön hardveres megoldást keresel (infrás távirányító, vagy más vezeték néküli klaviatúra) ezért az alábbi Androidos/Apple -ös alkalmazást ajánlom.

1. Kodin System > Settings > Services > Web Server menüpont
2. Allow remote control via HTTP - pipa
3. Portot és a felhasználónevet/jelszót azt adsz meg amit csak jónak látsz (vagy hagyod így). Ezeket kell majd a mobilon is megadni.
4. Mobil jobb esetben automatikusan megtalálja a Kodi szervert (ez nálam még sosem történt így), de ha mégsem, akkor irány az 5. pont
5. Fel kell venned kézzel a Kodid adatait.
* IP cím (célszerű fix IP címet adni éppen ezért a Kodit futtató gépnek)
* Port - 3. pontban megadott érték
* felhasználónév/jelszó - 3. pontban megadott értékek
* a többi beállítást általában nem kell piszkálni.

Ha mindezt megcsináltad elvileg már tudsz is csatlakozni a Kodihoz és irányítgathatod mobilról. Sok sikert!

Biztos ami zicher OFFba tettem :).

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#2708) ZsZso válasza ZsZso (#2707) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

(facepalm)

úgy fest nem is ez volt a kérdés :D. Az "elakad vele" szakzsargont az én interpreterem szkippelte. Bocsesz. :U

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#2709) justice84 válasza dugesz77 (#2704) üzenetére


justice84
tag

Így lehet a csatornákhoz hozzárendelni fixen a hangsávot de valamiért a Kodi nem kezel le. Már próbálkoztam vele de nem jártam sikerrel

#EXTINF:0 tvg-name="" tvg-logo="", név
#EXTVLCOPT:audio-track=2

#EXTINF:0 tvg-name="" tvg-logo="", név
#EXTVLCOPT:audio-track-id=125 (itt minden csatornánál külön kikel keresni az egyedi azonosítót van ahol a magyar 125, máshol 254,257stb)

#EXTINF:0 tvg-name="" audio-track="hu" tvg-logo="", név

[ Szerkesztve ]

(#2710) ZsZso válasza Nono0000 (#2705) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Valóban, a Kodiban be lehet állítani, hogy melyik nyelvű hangsávot állítsa be alapértelmezetten (valamelyik beállítások menüpontban). A probléma ott van, amikor nincs megadva a hangsávok nyelve a streamnél. Ilyenkor mivel nem lát magyar nyelvű sávot a program, alapból az elsőt tolja be (vagy az utoljára kiválasztottat - ha volt ilyen - , nem?!). Ezekre az esetekre nincs automatizmus, ami képes lenne megoldani a problémát.

Szerk:
Látom (#2709) justice84 kevésbé pesszimista mint én :).

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#2711) róland válasza paparazzi2 (#2683) üzenetére


róland
veterán

Androidra Kore vagy Yatse.

DE: A KODI-ban a Rendszer/Beállítások/Szolgáltatások/Távirányító lapon be kell kapcsolnia a "Távirányítás engedélyezése más rendszereken" opciót, s lehet, hogy a Rendszer/Beállítások/Szolgáltatások/Webkiszolgáló lapon a "HTTP távirányítás engedélyezeése" opciót is kell hozzá. (Utóbbival bármely böngészőből a KODI-s számítógép IP címe:8080 portot megnyitva elérhető a beépített webes távirányító felület.)

De ha egyszerűen akarja használni, akkor érdemes valami normális távirányítási megoldást beszerezni:
- infrás távirányító
- valami nem infrás távirányító
- CEC távirányítás HDMI-n keresztül, ha a TV és a számítógép is kezeli ezt (legalább HDMI 1.4 a számítógépen, akkor egy USB-CEC megoldással köthető arra a Tv-re amelyik ismeri a HDMI CEC-t.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2712) Nono0000 válasza zsozsoooooo (#2706) üzenetére


Nono0000
tag

Akkor ugyan azt leírtad, amit én. :))

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#2713) Dolphine válasza róland (#2711) üzenetére


Dolphine
addikt

Na, ezt a témát én is végigjártam már nem egyszer, nem kétszer, de normális megoldás PC-re nem nagyon van.

Az általad javasolt megoldások:
1. infrás távirányító Ez jó, hogyha van valakinek TV Tuner kártyája és azt használja átprogramozva. Utólag venni, szinte esélytelen. Mármint kapni távirányítót szép számmal, azonban géppel összekötni, már kevésbé megoldható. Létezik egy ilyen kütyü, de minimum 20$! :Y

2. valami nem infrás távirányító Légegér nem rossz ötlet, viszont nem minden esetben lehet kikapcsolni a kurzort KODI alatt és az nagyon idegesítő tud lenni. Nekem légegér van, egyelőre együtt élek az állandóan megjelenő kurzorral, bár baromira bosszant!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2714) remex válasza Dolphine (#2713) üzenetére


remex
tag

Általában minden légegeret - legalábbis nekem két teljesen különböző van, és azokon így működik - egy gombnyomással át lehet állítani navigációs módba. Ezután ha megnyomom még a vissza gombot, azonnal eltűnik a kurzor is és a menü feliratok is (tehát max 2 gombnyomás Kodi alatt). Utána hiába mozgatom, amíg nem állítom vissza újra légegér módba, addig csupán a mozgatás hatására nem fog megjelenni a kurzor vagy a menü.

PC irányítása Android telefonnal: ehhez én Unified Remote progit használok, szerintem tökéletes.

Android kütyük irányítása Android telefonnal: ehhez szerintem a legjobb a Droidmote Server/Client (sajnos csak rootolt cuccot tudsz vele irányítani, de azt tökéletesen).

KODI irányításához: bármely platformon is fut a Kodi, a Yatse a legjobb!

Nekem egy LG G2 telóm van, amiben infra is van. A beépített progijába az összes infrás készülékemet helyiségenként beprogramoztam és mindent kiválóan tudok vele irányítani.
Ezen felül természetesen ott figyel mindhárom fent felsorolt progi a telón, és ezekkel - az asszonyon kívül - szinte bármit tudok vele otthon irányítani :)
Azokból egyébként a Pro verziót használom, a három progi összesen nem került többe 7-8 dollárnál, annyit pedig bőven megért!

[ Szerkesztve ]

(#2715) zsozsoooooo válasza remex (#2714) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Akkor asszonyból nem a Pro verziót használod ? :)

Zsozso

(#2716) remex válasza zsozsoooooo (#2715) üzenetére


remex
tag

:K
...és bizony nem is annyiba kerül mint a fent említett appok

[ Szerkesztve ]

(#2717) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Pc -re kínábol 1000ft volt a távírányító,posta ingyenes!Kodihoz teljesen jó nemjön elő a kurzor se ha mozgatod, mint a légegérnél,csak ajánlani tudom ,régebben énis telefon remote megoldást hasznátam de az tiszta xar ,fapados,kényelmetlen,kínlódás!
A távírányító a tökéletes megoldás pc-re ennyiért meg mindenképpen!
http://www.ebay.com/itm/Wireless-PC-USB-Windows-Media-Center-Remote-Control-Controller-Up-To-18M-CM-/291609111609?hash=item43e541ec39:g:gKQAAOSwQoFWOyhe

(#2718) igor999


igor999
csendes tag

Sziasztok!

Eddig nagyon jó volt a kodi, beállítások is rendben. Most viszont a film tartalmát nem tölti le. "Elrejtve. Spoiler védelem miatt" Mi lehet a probléma? Köszi előre is!

(#2719) ZsZso válasza igor999 (#2718) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Létezik egy olyan beállítás ami megakadályozza, hogy a még nem látott filmek/sorozat részek leírását megjelenítse, hogy ne spoilerezzen. Ezt a funkciót kapcsoltad be és ennek lett az eredménye az általad vázolt állapot.

Szerk:
Settings > Library > Show plot for unwatched items - tégy oda pipát ;)

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#2720) igor999 válasza ZsZso (#2719) üzenetére


igor999
csendes tag

Köszi! :DD

[ Szerkesztve ]

(#2721) dugesz77


dugesz77
őstag

Plusz még aki saját maga szeretné megoldani a távirányítást Rpinél az egy nem használt távirányítóját is használhatja. Egyszerűen a GPIO csatlakozóra kötött ir vevővel. Onnan meg szabad a pálya.

[ Szerkesztve ]

(#2722) róland válasza Dolphine (#2713) üzenetére


róland
veterán

Én az USB-CEC megoldásra szavaztam a HTPC-mnél. Nekem bevált, kicsit szokni kell a kezelését, de nem vészes, s így egyedül a TV távirányítóját kell használnom.

RPi ismeri a HDMI CEC szabványt, így elég megfelelő TV-vel HDMI-n összekötni és a tv távirányítójával vezérelhető az RPi-n futó KODI. (A CEC beállítások kicsit el vannak dugva a KODI menüjében, de ha ezt választja valaki, akkor itt a PH!-n biztos talál olyat, aki segít.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2723) Dolphine válasza róland (#2722) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam a PC-n nem igazán jött össze a távirányítás. :F

ViktorHUN79 Lehet, hogy adok neki egy próbát! :DDD :K

remex
Nekem ilyen légegerem van. Ennél is kikapcsolható a kurzor, viszont, hogyha leteszed és mondjuk megnyomod a hangerőt, akkor újra van kurzor! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2724) doberman válasza Dolphine (#2723) üzenetére


doberman
senior tag

én ilyet használok Openelec 5.08 alatt már több mint 3 évvel ezelőtt xbmc is támogatta, csak csatlakoztattam telpítés előtt és működik. semmi hókuszpók...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#2725) Dolphine válasza doberman (#2724) üzenetére


Dolphine
addikt

Hol lehet ilyet beszerezni? :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2726) doberman válasza Dolphine (#2725) üzenetére


doberman
senior tag

bevallom őszintén kb 7 éve került hozzám, sokáig Windows Media Centert akartam építeni de mindig tolódott a dolog, mígnem belebotlottam a linux alapú xbmc-be (ami valljuk be a WMC klónja volt eredetileg) és egy gyenge pillanatomban bedugtam az usb-be és azonnal működött, és azóta is működik... hogy honnan lehetne keríteni....

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#2727) elmouse válasza Dolphine (#2713) üzenetére


elmouse
aktív tag

Eltüntethető a kurzor:
A userdata\keymaps\keyboard.xml file-ba kell belenyúlni.

Ezt illeszd be <global> részbe a </keyboard> után:
<mouse>
<leftclick>Select</leftclick>
<rightclick>ParentDir</rightclick>
<middleclick>ActivateWindow(shutdownmenu)</middleclick>
<mousedrag>noop</mousedrag>
<mousemove>noop</mousemove>
</mouse>

Ka nama kaa lajerama!

(#2728) doberman válasza Dolphine (#2725) üzenetére


doberman
senior tag

hoppácska: ennyiért - itthonról... szerintem megéri. Az XBMC támogatás ott van.

8lnu

(#2729) ViktorHUN79 válasza Dolphine (#2725) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

ITT:
http://elektronika.vatera.hu/televizio_antenna/taviranyito/szamitogep_taviranyito_microsoft_36k_2196424196.html

(#2730) Dolphine válasza ViktorHUN79 (#2729) üzenetére


Dolphine
addikt

De sok választ kaptam, köszönöm! :R

ViktorHUN79 Ez sajnos, csak távszabályzó, vevőegység sehol, anélkül, meg nem megyek sokra.

doberman Nem rossz, nem rossz! :)

elmouse A fő problémám a következő!
Adott ez a légegér. Van mellette egy normál egér is. A legnagyobb bajom, hogy teljesen eltünteti a kurzort, akkor a normál egér sem használható.
Vagy az lenne a jó, hogyha a giroszkópot ki lehetne iktatni és akkor aktiválni, amikor én szeretném, vagy a kurzort ki be lehetne kapcsolni, akkor lehetne a normál egeret is használni KODI alatt. Érthető, hogy mit szeretnék? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2731) Keef_Lee válasza dugesz77 (#2721) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Innét érdemesebb: http://www.hqelektronika.hu/hu/product/tsop38238
263 HUF-ba kerül :)
(Egy régi tönkrement DVD lejátszó távja lesz hozzá. Azon van minden olyan gomb, ami kell.)

[ Szerkesztve ]

(#2732) turulbird


turulbird
tag

Üdv!

Én egy régi videomagnóból termeltem ki anno...

Itt a kapcsrajz:

http://www.lirc.org/receivers.html

Igaz, ez még sorosportos, de van usb-is; de aki nem fél a pákától...

+ winlirc

(#2733) unravel válasza Dolphine (#2725) üzenetére


unravel
őstag

Ebay?

¯\_(ツ)_/¯

(#2734) Dolphine válasza unravel (#2733) üzenetére


Dolphine
addikt

Az eBay-en nagyon sok távirányító van. Fogalmam sincs, hogy melyik lenne a jó! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2735) unravel válasza Dolphine (#2734) üzenetére


unravel
őstag

ha a keresőbe beírod hogy: MCE remote, akkor valóban sokat kidob, kérdés mennyit ér meg neked, mert van olcsóbb és nagyonnagyondrága is
amihez van USB-s infravevő is azok csatlakoztatás után már azonnal használhatóak
nekem ilyen van

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#2736) Dolphine válasza unravel (#2735) üzenetére


Dolphine
addikt

USB-s vevőben gondolkodtam én is.
Ár? Jó kérdés. Azért nem 10e gondoltam, hanem alatta ha lehetséges.
Milyen oprendszeren használod?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2737) lorumLaci válasza Dolphine (#2736) üzenetére


lorumLaci
tag

alternatíva:
Én ilyet rendeltem anno ebay-on (sajnos még drágán) RPi 40 tüskés kitben.

RC6-ként ismeri RPi, csak rá kellett szúrni a 40-es GPIO-ra a szalagkábel csatlakozóra forrasztott infra vevőt és KODI engedélyezés után ment is.

Előnye, hogy több mindent lekezelnek a gombok alapból, nem kell menükben turkálni, stb.

(#2738) zoltan6 válasza Dolphine (#2736) üzenetére


zoltan6
őstag

Én a htpc topikban ajánlott hp távirányítót használom,olyan 4-5 körül vettem ebay-ről,sajnos az eladó nem árulja már ezt a szettet.de ebay-en hp mce remote keresésre,találsz hasonlót,vagy külön távirányítót,és vevőt.
Windows-os kodihoz használom,teszi a dolgát kifogástalanul.

vevő:
[link]
táv:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2739) Dolphine válasza zoltan6 (#2738) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is lorumLaci! :R

Száz szónak is egy a vége: Tehát ha jól értem, akkor bármilyen MCE távirányító jó lehet számomra. Ezekkel lehet vezérelni a PC-n futó KODI-t bármilyen oprendszeren (Windows 8-10).
Jól gondolom?

Például ez?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2740) aky01


aky01
tag

Sziasztok!

SorozatBarát V1.2.4

V1.2.4
Exashare, Youwatch es Openload kiszolgalok url feloldasa valtozott

@vazzemiko: Köszönet az új resolver-ért.

Üdv.

(#2741) unravel válasza Dolphine (#2739) üzenetére


unravel
őstag

Milyen oprendszeren használod?
Vista, 7, és most 10.

Jól gondolom?
Jajaja. Kodiban van az MCE Remote alkalmazás azzal lehet még jobban kézreszabni a gombokat.

Például ez?
Fura hogy a vevő HP, a távkapcsoló meg Lenovo, de valószínűleg működik.
Én a helyedben átböngészném az ebayt, hardveraprot és megkérdezném az aqua computert mit tudnak ajánlani.

¯\_(ツ)_/¯

(#2742) remex válasza aky01 (#2740) üzenetére


remex
tag

:DD :C

(#2743) Dolphine válasza unravel (#2741) üzenetére


Dolphine
addikt

Írtam PM-t! :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2744) huliganboy válasza aky01 (#2740) üzenetére


huliganboy
addikt

Sorozatbarát frissíthető online!!

Köszönjük a munkátokat!!

(#2745) vazzemiko


vazzemiko
tag

Sziasztok!

MovieShark V1.7.8
Repobol frissitheto.

V1.7.8
- Convert menupont eltavolitva
- Streameknel a helyi menuben uj menupont "Lejatszo valasztasa" - "y" gomb helyett
- Indavideo streamek tamogatasa
- Evek szerinti konyvtar fomenu - uj elem

Harom kiegeszites:

1. Aki(k) kerte(k) a lejatszo valasztasa helyi menut, legyen szives kiprobalni es visszajelezni itt vagy privatban, mert nem tudtam kiprobalni. Elvileg jonak kell lennie.

2. Az evek szerinti alkonyvtar strukturaben csak filmek jelennek meg!
- A forrás oldal nem tamogatja a sorozatok ilyen iranyu kereseset, fals talaltokat szemetel be, ott is csak filmek jellenek meg, ha evre szursz.
- A Beallitasok menuben a csuszkan beallitot erteket veszi maximum erteknek
Tehat ha a csuszka 1999-re van huzva, akkor 1950-1999 kozott jelennek meg az ev konyvtarak.
NEM KELL bekapcsolni az ev szures pottyot!!! Csak a csuszkat huzd fel 2016-ra, ill ahova szeretned.

3. Flashx-et teszteltem es neha hibat dob, de masodik - harmadik inditasra nekem mindig elindult, volt, hogy elsore. Nem az addon hibaja, vmiert neha nem a tenyleges oldalt adja vissza a lekeres (gondolom vmi ad-s reklam es tarsai szemetelnek).

Udv,

(#2746) huliganboy válasza vazzemiko (#2745) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem semmi. Köszönjük!!!! :R

(#2747) Heavyrain válasza aky01 (#2740) üzenetére


Heavyrain
őstag

:R

(#2748) xtend


xtend
senior tag

Köszi mindenkinek aki fejleszti ezeket az addonokat Kodihoz! Respekt! :R

De miért nincs Donate gomb a weboldalon? 5 perc alatt lehet Paypal fiókot csinálni és hozzárendelni egy bank szla számot. Aztán minden hónap végén elosztanátok a lecsót fejlesztők között. Szvsz sokan adományoznának, külföldről is!

Más: lehet vki már írta én még csak most találtam rá. LG és Samsung okos tévéken van egy Smart IPTV nevezetű addon ahová be lehet állítani az itteni online IPTV listát is, és amihez tud és ha megfelelő a csatorna neve, automatán szedi le az EPG-t :)
Igaz csak 7 napig ingyenes de utána 5.49 EUR adományért lehet "megvenni" a progit ami sztem nem nagy ár. Igaz nem egyenértékű a Kodival mivel ugye abban sokkal de sokkal több dolog van mint az IPTV, de sajna ez van... :(
Akit érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2749) Arolotifar válasza xtend (#2748) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ne hidd azt, hogy olyan sokan támogatnák anyagilag a fejlesztőket... Amikor elindult a MovieShark, lehetett támogatni a fejlesztőt, de mindössze néhányan tettük meg...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2750) huliganboy válasza xtend (#2748) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Köszi a szándékot, de egyelőre nem tervezzük.
Ha esetleg valami kell majd a dolgok működéséhez, lehet szó gyűjtésről vagy hasonló dologról!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.