Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#3551) huliganboy válasza dh66e (#3550) üzenetére


huliganboy
addikt

Kislányom boxán csak ez van sajnos :U

(#3552) hhatika válasza huliganboy (#3551) üzenetére


hhatika
tag

Nincs ilyen könyvtár rajta? ...temp-en belül kéne legyen... :F

(#3553) szphoto


szphoto
csendes újonc

Hali
Valaki elmagyarázná röviden hgy kell használni az NC kiegészitőt,itt vagy privátba?
Köszönöm

(#3554) Dolphine válasza szphoto (#3553) üzenetére


Dolphine
addikt

+1

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3555) huliganboy válasza szphoto (#3553) üzenetére


huliganboy
addikt

Csak be kell írni az oldalhoz tartozó hozzáférésed, aztán megjelenik a menü.. ahol már tudsz a tartalmak között válogatni....

Vagy nem erre gondoltatok?

(#3556) sixer66


sixer66
senior tag

Jó reggelt!

Összeraktam egy kisebb (Dell Optiplex XE) PC-t azzal a céllal, hogy csak, mint HTPC fogom használni.
Elég jó áron hozzájutottam, ezért se kezdtem bele egy N3150-es lapon alapuló passzív rendszerbe, mivel a cél először az volt.
WIN10 a rendszer és csak KODI-t használok.

A rendszer összetevői:
Core2Duo 2x2,8GHz
4GB DDR3
120GB SSD
nVidia GT 730 DDR5 1GB

Az 1080p-s, azaz FHD filmek 2-3 másodpercenként „röccennek” egyet, ez gondolom nem normális.
Azt tudom, hogy a processzor és ezáltal az alaplap a gyenge láncszem, de mivel megtámogattam egy vga-val (ami azért nem is a leggyengébb, ha azt nézzük, hogy csak filmnézésre kell), gondolom nem kellene egy pillanatra se „röccennie”.
Ez gondolom a KODI helytelen (ha lehet ezt mondani) konfigurálása.
Tud valaki nekem ebben segítséget nyújtani, mert hátha van olyan, aki hasonló rendszerrel és ezáltal problémával találkozott.

[ Szerkesztve ]

(#3557) janni969 válasza huliganboy (#3555) üzenetére


janni969
csendes tag

Szia!
Eddig eljutottam, de semmi!
Reszletesebben nem lehetne? Thx!

(#3558) ux1 válasza sixer66 (#3556) üzenetére


ux1
addikt

Win10 a helytelen... ☺ A proci izomból is tudna mindent dekódolni.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#3559) consono válasza ux1 (#3558) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem a Win10 semmit sem változtat, nekem fut Kodi két Win10-es gépen is, az egyik Atom z3775, a másik Core i5, mindegyiken OK a 1080p...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3560) sixer66 válasza consono (#3559) üzenetére


sixer66
senior tag

A kép az nagyon szép (számomra szebb, mint a WD TV képe), csak egy minimális röccenés az, ami kicsit zavar, de egy laikus észre se veszi, mert voltak nálunk vendégek, akik ugyan azt a filmet nézték és nem vették észre.
Azt másik topicban olvastam, hogy OE config-ban lehet sok mindent módosítani, de gondolom itt semmi moddolási lehetőség nincs.
Terhelést még nem volt időm monitorozni, de ez lesz a következő, hogy valami esetleg fogja-e vagy mivel elég szűkös és rosszul szellőző házba van belezsúfolva minden, netán a vga melegszik nagyon, de nem hiszem, mivel aktív hűtéses, viszont meglepően halk.
Párom nagy ritkán youtube-ozna vagy netezne a gépen, ezért is került rá WIN.

(#3561) lord.lakli válasza sixer66 (#3560) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem az lesz a gond, hogy 24p-s (23.976) filmet nézel és valamiért nem képes kadencia helyesen megjeleníteni és 40 másodpercenként egy kockát duplikál?

(#3562) huliganboy válasza janni969 (#3557) üzenetére


huliganboy
addikt

Nincs több infó, ha látod nem egy nagy bonyolólt dolog ez... nekünk kellene inkább több infó: vas, kodi verzió, log!

(#3563) Armatura


Armatura
tag

Sziasztok,az API key-el történt valami változás/változtatás?Eddig jó volt de most az infó résznél *Spoiler védelem alatt* jelenik meg és semmi egyéb

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?----Képeim: https://www.flickr.com/photos/142115553@N07/

(#3564) sixer66 válasza lord.lakli (#3561) üzenetére


sixer66
senior tag

Ezt azért vetettem el elsőnek, mert a TV támogatja, gondolom a vga pedig ilyen téren nem lehet gyenge láncszem, vagy tévedek?
Ahogy olvastam fórumokon ez lehet judder probléma lesz, úgyhogy átnézek másik topicba.

(#3565) janni969 válasza huliganboy (#3562) üzenetére


janni969
csendes tag

kodi jarvis
Amugy full amator vagyok, de erdekelne ez a beallitas. A MS mukodik szepen, a Libtorrent is fent van , de utanna jon a bibi, hogy miket kell meg allitani.Megegyszer hangsulyozom full amator!😕😕😕

(#3566) dugesz77 válasza sixer66 (#3564) üzenetére


dugesz77
őstag

Szinte biztosra veszem, hogy nem kadencia helyesen játszod le. Kodiban a Rendszer/beállítások/Videók/Lejátszás/képfrissítés frekvencia beállításnál kapcsold át Start/stopra illetve vigyázz, hogy a lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz ne legyen bepipálva. Ha tvn nyomsz egy info gombot szépen ki kell írnia hogy 24 Hz egy 24 Hz anyagnál.
Svenkezésnél látható nagyon a darabos mozgás.
Illetve még érdemes ránézni ugyanennél a beállítási képernyőnél a gyorsítás menü alatt legyen bekapcsolva a hardveres gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#3567) Arolotifar válasza sixer66 (#3564) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam gyengébb gép van Intel VGA-val(Gigabyte Brix), mégis döccenés nélkül játszik le minden FullHD videot.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#3568) sixer66 válasza dugesz77 (#3566) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszönöm előre is a segítséget, első dolgom lesz megnézni az általad említett beállításokat. :R

(#3569) LouiS22 válasza dugesz77 (#3566) üzenetére


LouiS22
veterán

Svenkelés az helyesen ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3570) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Az erintettek kedveert jegyeznem itt meg zarojelben hogy az xmltv.czo.hu EPG megint mukodik szepen

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#3571) ViktorHUN79 válasza sixer66 (#3568) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Nekemis ez volt a gond 1080P -be akadta a video,megcsináltam amit dugesz77 kollega javasolt,(köszönom szépem),és mostmár minden ok pedig igencsak gyenge vason van a kodi,a tiedhez képest!Direkt kodinak vettem vaterán fekvő ház(TV álványba pont passzol akkor kb mint egy dvd lejátszó),,AMD 2,2 dual proci 2gb ram 80 gb vinyó ősrégi nvidia integrált vidkari GT 6800 aszem!Szóval ha nekem ezen jó minden a kodival akkor tuti senki nem agódhat a gyenge vas miatt!

(#3572) dugesz77 válasza LouiS22 (#3569) üzenetére


dugesz77
őstag

Persze tudom én azt csak ez a szerencsétlen Chrome beépített helyesírás ellenőrző része szerint hibásan írtam.

Nem is néztem mire javítja :W

(#3573) shtirley válasza dugesz77 (#3566) üzenetére


shtirley
tag

Miért baj az, ha a lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz be van kapcsolva? Én egyébként nem látok semmi különbséget, akárhova is kapcsolom ezt, azért kérdezem.

(#3574) joeanston válasza sixer66 (#3568) üzenetére


joeanston
újonc

Öregebb grafikus kártya+win10=képhiba. Probald meg win7 alatt és probléma megoldva. Szerintem. Ilyet már láttam és tudom, mire gondolsz.

(#3575) dugesz77 válasza shtirley (#3573) üzenetére


dugesz77
őstag

Mert akkor pont elbukod a kadencia helyes lejátszást. A monitor/tv alapértelmezett 50/60 Hz re fogja neked felkonvertálni az eredetileg 24Hz felvételt. Tökéletes nem lesz soha. 24Hz-et nem lehet tökéletesen 50 Hz-en megjeleníteni csak gyorsítással .Ha megnézed ha az be van kapcsolva rögtön a hanghoz is ott a beállítás mert, hozzá kéne nyúlnia,hogy stimmeljen a képhez képest. De itt egy összefoglaló az egészről.

[ Szerkesztve ]

(#3576) sixer66 válasza joeanston (#3574) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszi, de első körben azért erre nem gyanakodnék, mert egy MSI GT730 DDR5 1GB kártyát tettem bele, ami igaz nem egy erőmű, de mégse egy 10 éves vga.
Ha ezért WIN7-re kellene váltanom, akkor inkább megszabadulnék tőle.

(#3577) rDamir


rDamir
újonc

Sziasztok. A MS "halott" linkjeit kell valakinek jelenteni?

(#3578) Arolotifar válasza rDamir (#3577) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ha olvasnád a topicot, akkor tudnád, hogy a linkekhez nem sok köze van a fejlesztőknek :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#3579) vazzemiko válasza rDamir (#3577) üzenetére


vazzemiko
tag

Hi!

Így van, a hibas linkekkel nem tudunk mit kezdeni.

Ha leirnad esetleg konkretabban, mit jelent a "halott" link, egy-ket konkret peldaval, akkor meg lehet nezni, nem e a resolve modosult vmelyik szolgaltatonal ismet.
Ha Youwatch-rol van szo, akkor azt le se ird, mert ott a resolve jo, de vmit az utobbi napokban kokanyoltak és a jo cimet sem hajlando lejatszani. Azzal nem sokat tudok kezdeni.
A tobbi szolgaltatonal egyelore en nem vettem eszre hibat, illetve nem jelezte senki hogy nem menne valami.

Udv,

(#3580) joeanston válasza sixer66 (#3576) üzenetére


joeanston
újonc

Akkor próbálj drivert frissíteni. [link]
Directx10 modell directx12 program. Microsoft-os drivered van? Az öreg alatt 2-3 éves kártyára gondoltam, ami a win10-nek az. Sajnos.

(#3581) Armatura válasza vazzemiko (#3579) üzenetére


Armatura
tag

Jelezném,hogy jelenleg semilyen linket nem hajlandó lejátszani sem a filmek,sem a sorozatok kategóriában.Bármely szolgáltatónál is próbáltam.
Egyikre MS hibát ír,másikra "törölték"-et.

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?----Képeim: https://www.flickr.com/photos/142115553@N07/

(#3582) Pho3nix


Pho3nix
csendes tag

Üdv!

Ma sikerült telepíteni (Rpi3 + Open ELEC) alá a MS-ot. Beállítottam a TMDB API-t is, de amikor vmi filmet ki akarok választani "Az internetes adatbázishoz való csatlakozás sikertelen!" hibát kapom vissza.
Megoldva, elütöttem egy karaktert :(
Így pedig, ugyanaz a hiba, mint Armatura -nál

Valamint, a LibTorrent-t nem tudom a repobol telepíteni ...

Valaki tud adni valami tanácsot?
Kösz.

[ Szerkesztve ]

''Ahelyett hogy elátkoznád a sötétséget, inkább gyújts meg egy gyertyát.''

(#3583) roenick


roenick
csendes tag

Üdv.
Tudom ,h ez OFF!!!!
Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben ,h a HDMI kábel nem vitte át az 5.1 hangot?
A sztereó át megy ,de ha a KODI-ban bejelölöm az adatfolyam átengedése opciót.. semmi hang nincs :(
Nem Windows!!!!
MXIII-G Quad Core Android 5.1 Smart Internet TV Box S812 WIFI 8GB FHD 1080P
Ha valaki tud infót..dobjon már egy üzit..
köszönöm

(#3584) vazzemiko válasza Armatura (#3581) üzenetére


vazzemiko
tag

Változott a forrás! :)
Javítom. Kis turelmet kérek, mert épp nem tudok nekiugrani.
Legkesobb ma ejjel meglesz :D

Udv,

(#3585) szphoto válasza huliganboy (#3555) üzenetére


szphoto
csendes újonc

Nekem állandóan hibát ad
Nem tudok belépni a kiegészitőbe sehogy sem

(#3586) szphoto válasza sixer66 (#3556) üzenetére


szphoto
csendes újonc

Minek abba SSD?
Egy linux + kodi kombo egy dual core procival valami egyszerübb VGa-val 2 GB rammal hasitania kell rajta a Kodinak FULL HD ba
A 4k-ba mar nem vagyok annyira biztos de ez a konfig felül mulja az igényeidet

(#3587) shtirley válasza dugesz77 (#3575) üzenetére


shtirley
tag

Köszi. Ismerem a linkelt leírást. Viszont az én tévém átkapcsol 24p módba (ki is írja) ha elindítok egy filmet, mivel felette be van állítva hogy "always" kapcsoljon. Akkor az én esetemben azért nem látok különbséget? Mindegy hogy a szinkront bekapcsolom vagy ki, mindig átkapcsol.
Nem kötekszem, csak próbálom értelmezni a funkció működését.

(#3588) dugesz77 válasza roenick (#3583) üzenetére


dugesz77
őstag

Az hangkimenet beállításoknál is át lett állítva a csatornák száma 2.0-ról 5.1-re?

(#3589) hhatika válasza vazzemiko (#3584) üzenetére


hhatika
tag

Ez azt jelenti, hogy magától meg is javul? Avagy újra kell telepítenünk valamit?

(#3590) dugesz77 válasza shtirley (#3587) üzenetére


dugesz77
őstag

Az always beállítással az szokott a gond lenni,hogy így menüben való lépkedés közben is 24 Hz-et használsz és így érezhetően darabosabb a mozgás. A menü jobb 50/60 Hz-en a 24 Hz film meg 24 Hz-n menjen.

[ Szerkesztve ]

(#3591) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Libtorrenthez mi kell E2-n? Sikerült felrakni de a HC tv így sem indul sajnos, vmi custom lib kellene mert azt látom a beállításban

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#3592) vazzemiko


vazzemiko
tag

Hi!

MS 1.7.9 telepitheto repobol.
Javitva a forras valtozas miatti linkek.

Figyelem!

Youwatch továbbra sem mukodik!
Ismert hiba, a changelogban is jeleztem.
Sajnos a problema analizalasa idoigenyes, jelenleg nincs ra idom, de talan a hetvegen...

Udv,
:DD

(#3593) vazzemiko válasza hhatika (#3589) üzenetére


vazzemiko
tag

Hi!

Hat magatol keves dolog szokott megjavulni :)
Repobol frissitheto a javitott verzio.

Udv,

(#3594) shtirley válasza dugesz77 (#3590) üzenetére


shtirley
tag

Érdekes, nekem a menü mindig visszakapcsol a beállított 50-re, pedig always módban van. Jó lenne valami hivatalos leírás arról, hogy ilyenkor melyik beállítás mire is van hatással.

(#3595) robi1979 válasza vazzemiko (#3592) üzenetére


robi1979
aktív tag

Hogyan tudom frissíteni? Nekem még mindig 1.7.8at ír ki.

(#3596) hhatika válasza robi1979 (#3595) üzenetére


hhatika
tag

Beállítások, kieg, install zip, ms

(#3597) joeanston válasza shtirley (#3594) üzenetére


joeanston
újonc

Rakj ra linuxot. Azon nem fog szaggatni. Ha driver nem segit. Win7 meg nem kell. Kapcsold ki a gyorsitot vagy kapcsold be. Rendszerbeallitasokban van.

(#3598) huliganboy válasza robi1979 (#3595) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem tökéletesen frissíti.... Kapcsold be az auto frissítést vagy a bal oldali kis eldugott ablakba menj a frissítések keresésére...

(#3599) Mike88 válasza shtirley (#3594) üzenetére


Mike88
senior tag

Jó az úgy, Wetek-nél az OE nálam is átvált 50Hz-re ha visszatérek a menübe. Ezek szerint, akkor nem minden rendszernél/eszköznél van így.

(#3600) shtirley válasza dugesz77 (#3590) üzenetére


shtirley
tag

[Itt] van a tuti leírva. Ezek szerint az én beállításom eredménye, hogy átkapcsol a tévém 24p-be, és a 23,976-os video felgyorsul 24 fps-re. Így sima marad a lejátszás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.