Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#2551) noni76


noni76
csendes újonc

sziasztok valaki nem-e tudja hogy lehet pl: tv felvételt készíteni kodiban?

(#2552) Mike88 válasza noni76 (#2551) üzenetére


Mike88
senior tag

IPTV simple client nem tud felvételt készíteni.

(#2553) noni76 válasza Mike88 (#2552) üzenetére


noni76
csendes újonc

köszi :)

(#2554) huliganboy


huliganboy
addikt

Fórumlakók figyelem!

A topic elment egy olyan irányba ami nem egészséges itt a PH-n. Ezért Arolotifar javaslatára valamint a kialakúlt helyzetre való tekintettel, arra jutottunk, hogy a topicot át kellene nevezni. Mai napon várok ötleteket, mi legyen az új nevünk, melyben nem veszlik el a kiegészítők lényege, de a KODI általános témái is beleférnek!

[ Szerkesztve ]

(#2555) Mike88 válasza huliganboy (#2554) üzenetére


Mike88
senior tag

Akartam már én is javasolni, ma 3× nekiálltam leírni ezt, s sorolni érveket emellett, aztán végül is arra jutottam, hogy nem pofázok bele, ez úgy is elkerülhetetlen, szóval előbb-utóbb erre a döntésre juttok anélkül is, hogy bárki is javasolná, bár gondoltam arra is, hogy külön topic-ot nyitni ennek, egy op.rendszertől és hardvertől független ált. kodi, openelec topic-ot, ahová esetleg átlehetne "irányítani" az IPTV-s témát is. Ezáltal mentesülne a fórum az off-olástól, viszont akkor itt valszeg kb. 5 naponta lenne 1 hozzászólás...
S ha már itt tartunk, OE-t sem ártana belevenni.
Szerintem szimplán Kodi / Openelec | magyar Kodi kiegészítők.

(#2556) Arolotifar válasza Mike88 (#2555) üzenetére


Arolotifar
őstag

Van openelec és Androidos Kodi topic is. Szóval ez nem járható út... :(

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2557) azozo


azozo
senior tag

Van anúgy IPTV-s stream topic de nem pörög ..

IPTV stream

:))

(#2558) huliganboy


huliganboy
addikt

Hmm igen így nehéz lesz, ha mindenre van topic... ettől még jöhetnek az ötletek... Arolotifar javasolta, hogy Kodi windows.... kezdetű topic, de akkor megint kireked innen az E2 illetve linux alváltozatai, illetve android kütyü... :W

(#2559) Arolotifar válasza huliganboy (#2558) üzenetére


Arolotifar
őstag

Lehetne Kodi Win/Linux-No Android :DDD Android kütyüs topic már van itt: [link]
Vagy egyszerűen Nagy Kodi/XBMC topic :D

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2560) huliganboy válasza Arolotifar (#2559) üzenetére


huliganboy
addikt

Szerinted engedik? Ebbe beleférne az IPTV és a magyar kiegészítők is! Bár nem utal a kiegészítőkre amit fejlesztenek ebben a topicban!

[ Szerkesztve ]

(#2561) zsozsoooooo


zsozsoooooo
tag

Üdv,

Úgy látom ami legtöbbünket érinti az a magyar audiovizuális tartalmak Kodi által elérhető területe, függetlenül oprendszertől és megvalósítási módtól (plugin/iptv).

"Kodi (XBMC) magyar nyelvű online tartalmakhoz" ?

Zsozso

(#2562) Arolotifar válasza huliganboy (#2560) üzenetére


Arolotifar
őstag

A végére oda lehet rakni, hogy Magyar Kiegészítőkkel :) Rá kellene kérdezni a moderátoroknál, hogy mehet-e a nagy Kodi topic (android nélkül) vagy sem?

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2563) Arolotifar válasza zsozsoooooo (#2561) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerintem sokan vannak, akik eredeti nyelven, magyar felirattal néznek pl. HD tartalmat (én is). van egyáltalán Kodi kiegészítős topic a fórumon? Persze olyan, ami nem halott :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2564) Mike88 válasza Arolotifar (#2556) üzenetére


Mike88
senior tag

Való igaz, mondjuk szerintem pont ez a gond, hogy szét van tagolva.

DE
Nem egy topic működik így, hogy névváltoztatás nélkül kiterjedt szélesebb témakörre.
Mától nem számít off-nak kodi ált. kérdések, továbbá akár az IPTV sem....
A kiegészítőkkel kapcsolatos információkat, meg ahogy eddig is, félkövérre formázzátok. Kérdések meg úgy sem fognak elveszni, teljesen egal, hogy a nagy szürke vagy a nagy fekete tengerben van egy fekete betűkkel írt kérdés. Na meg van ez az új hóbort a türelmetleneknél, hogy "erre valaki?"
Szóval amiatt nem kell aggódni, hogy a téma félrevezető, eddig is idetalált az is, akinek nem kellett volna idetalálnia.

(#2565) kopott


kopott
csendes tag

Szerintem is egy általános, új vagy nagyon minőségi kodi repokról és tv csatornákról szóló topicnak (ajánló) esetleg lenne értelme, persze az eddigi magyar vonatkozás mellett (vagy külön-külön?)

(#2566) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Névnek pl. Kodi-IPTV általános fórum

[ Szerkesztve ]

(#2567) Keef_Lee válasza Arolotifar (#2562) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az android miért van "büntiben"? :)
Én jelenleg Linux Mint, Voyager X2, Lollipop (tablet) , E2 alatt próbálkozom és hamarosan rpi2 alatt is. Az túlzás, hogy nézem, mert számomra a sportérték számít a legtöbbet. "Erőltetem", aztán ha megy, akkor megnyugszom és kész. De "használni", nézni nincs elég időm egyelőre. Szóval ezeken kodizva én úgy gondolom, hogy platformfüggetlenül kellene megközelíteni a kodi-t, ha már általánosabbá akarjátok tenni.
Én is örülnék, ha lennének addon ajánló hozzászólások is.

[ Szerkesztve ]

(#2568) Arolotifar válasza Keef_Lee (#2567) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nincs büntiben, csak van direkt Androidos kodi topic.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2569) dh66e válasza Arolotifar (#2568) üzenetére


dh66e
veterán

Ez nehéz ügy lesz véleményem szerint.
A magyar tartalmakért mindenki ide fog jönni hisz a topik ezért jött létre.Ez pedig független lesz attól hogy kinek milyen rendszerű kütyüje van.

(#2570) Keef_Lee válasza Arolotifar (#2568) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Értem :)
Akkor a javaslatom: Kodi (xbmc) magyar nyelvű kiegészítők
... és a nem magyar nyelvűt (nem tiltva) kellene kötelezően off-ba tenni.

[ Szerkesztve ]

(#2571) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

A kodiban ha beállítom a moviesharkot az IPTV-t, genezist stb, van rá lehetőség, hogy a komplett működő beállítást átvigyem más gépre vagy ugyanarra a gépre ha újratelepítem?

thx Jani

(#2572) Arolotifar válasza dh66e (#2569) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem egyszerű. De változtatni kell, mert a jelenlegi helyzet már tarthatatlan. naponta jönnek olyanok, akik fittyet hánynak a szabályokra és nem a topic témájával kapcsolatban kérdeznek. Sőt, 2 hsz-t nem olvasnak vissza, inkább megkérdezik újra :) Viszont általános Kodi topicot csak az illetékesek hozzájárulásával csinálhatunk.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2573) Arolotifar válasza paparazzi2 (#2571) üzenetére


Arolotifar
őstag

Telepítsd a backup nevű addont, azzal tudsz menteni és visszaállítani. [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2574) ZsZso válasza paparazzi2 (#2571) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

A #2573 -ban leírtak is működnek természetesen, de ha símán átmásolod/elmented a kodi beállításait tartalmazó mappát, akkor is működik minden szépen.

Konkrétan itt található a mappa:
Android - Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi
iOS - /private/var/mobile/Library/Preferences/Kodi
Linux - ~/.kodi
Mac - /Users/<your_user_name>/Library/Application Support/Kodi
OpenELEC - /storage/.kodi
Windows -%APPDATA%\kodi

(Linux alatt tesztelve)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#2575) xsipi78 válasza Arolotifar (#2568) üzenetére


xsipi78
tag

Én ezt a topikot olvasom a kezdetektől. Nem szeretném ha azért kellene másik topikba mennem mert androidos tv boxot használok.

(#2576) Arolotifar válasza xsipi78 (#2575) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én is használok Androidost (MX64) és Windows minipc-t (Gigabyte Brix) is :) De van Rpi2 és MXIII-G is a háznál :DDD Nem mondtam, hogy másik topicba kellene menned, örülök, hogy itt vagy :K

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2577) levix71


levix71
újonc

Szevasztok,

Nagyon orulok hogy idetalaltam.

(#2578) dugesz77 válasza huliganboy (#2554) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem jó így ahogy van. Tényleg, akit egy kicsit is érdekel a téma az idetalál . Egyedül talán egy kis kiegészítést a végére hogy , Kodi (XBMC) Kiegészítő magyar nyelvű online filmekhez, sorozatokhoz IPTV csatornákhoz. Akkor nem kellene minden második hozzászólást OFF-ba tenni,írni.
Az a "baj" ,hogy a MS kiegészítők annyira egyértelmű,felhasználóbarát,jól használhatók lettek, hogy ha csak arról beszélnénk hamar megállna a topikban az élet.

[ Szerkesztve ]

(#2579) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Én átneveznêm "tvaddons hungary for kodi" ha már van holland változat is :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#2580) huliganboy


huliganboy
addikt

Vannak jó ötletek, de Arolotifarnak igaza van, vagy változtatunk és ontopic leszünk vagy folyamatos lesz az off, de ez egyszer szemet szúr egy modnak.....egy ötlet tetszik a sok közül... de fejtegessük még :)

(#2581) Geripapa válasza dh66e (#2569) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nehéz ügy mégis megírtad a tutit: Kodi kiegészítők magyar tartalmakhoz! vagy tartalmak eléréséhez.

Ebbe aztán minden belefér amivel magyar filmeket, tv-ket rádiókat stb el lehet érni... függetlenül attól hogy milyen az oprendszer.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#2582) dh66e válasza Geripapa (#2581) üzenetére


dh66e
veterán

Na örülök ha átment a lényege a mondandómnak.Bár szerintem egyetlen nagy Kodi topik is elég lenne amibe a jelenlegi szabályokkal működhetne ami a tartalmakat illetné.
Az iptv ami a legtöbb problémát okozza ezt hiába szabályozzák (vagy legalábbis próbálják a srácok) nem lesz foganatja mert más oldal(ak)on is megjelennek a streamek és végre is a dalnak.
Az újoncokkal meg úgy sem lehet mit kezdeni (tisztelet a kivételnek) ahogy nézem őket nem érdeklik a topikszabályok a visszaolvasás pedig luxus,ha pedig kicsit moderálja őket a tapasztaltabb fórumozó akkor jön a buta megnyilvánulás mint pl.tegnap este is.
Ez az én véleményem a dologról.

(#2583) KIZS


KIZS
aktív tag

Gondolom sokak számára ismert, de én csak ma szembesültem vele, hogy a TV távirányítójával tudom a KODI-t is vezérelni...
Szóval én Raspberry Pi2 -n kodizom elég aktívan és egy előző eszközömből maradt Measy RC11 -et használok távirányításra. Viszont ma szembesültem vele, hogy ha -az egyébként nem fiatal- Samsung tévémen bekapcsolom az Anynet+ -t, akkor ott a távirányítható eszközök listájában szépen ott virít a KODI. És működik is! A nyilak, az enter, az exit és a "return" gomb (ami a jobb egérgombnak felel meg egyébként) működik a KODI-n belül. Ez jelentősen egyszerűsíti a használatot.

Ez a tudás a HDMI szabványban van benne és szinte minden HDMI képes TV készüléken működik ahogy utánaolvastam (Samsung, LG biztos). A másik oldalról Raspberry -n biztosan működik, más (Windows, Andorid) kütyükön gondolom esetleges.

Csak azért írtam, mert gondolom rajtam kívül másoknak sem feltétlenül jut eszébe az Anynet+ (SimpLink, EasyLink, Aquos Link, stb... ki-hogy hívja) bekapcsolása...

(#2584) fzsolte


fzsolte
tag

Sziasztok!

Már máskor is próbálkoztam beizzítani az IPTV-t KODI-n, de nem sikerült. OPENELEC-et is feltettem meg a raspbiant is RP2-re. OPENELEC alatt a TV kiválasztáskor valóban be lehet állítani a "PVR IPTV Simple Client"-et de raspbian alatt telepített KODI-nál nem dobja fel. Én azon szeretném nézni az IPTV-t. Valakinek sikerült már azon előhozni a "PVR IPTV Simple Client"-et?

(#2585) dugesz77 válasza fzsolte (#2584) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha nincs benne a kiegészítőkbe akkor innen is le lehet tölteni külön.

(#2586) Mike88 válasza fzsolte (#2584) üzenetére


Mike88
senior tag

Jól gyanítom, az hogy "nem dobja föl", azt jelenti, hogy élőTV-t engedélyezted, s várnád, hogy "magától" a pvr ügyfelek közé "vigyen", de nem történik semmi?

Ha így van, akkor ne a leírást kövesd, menj be a kiegészítőkbe (a Rendszerben) majd keresd meg az iptv simple client-t (keresés) majd telepítsd eztán állítsd be. Miután beállítottad csak akkor engedélyezd az ÉlőTV-t.
Ezért nem szabad hátulról megközelíteni a dolgokat (a leírást javítani kellene, függetlenül attól, hogy ez esetben is ez a probléma áll fenn vagy sem, mert más is belefutott már ebbe).

[ Szerkesztve ]

(#2587) dugesz77 válasza Mike88 (#2586) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen ez a hiba eddig az új Openelec verziónál jött elő sajnos. Írtam is a hibáról mikor megjelent az Openelec 6.0.1 .Az összefoglalóba még én írtam azt a részt. Nem hátulról ment,hanem így egyszerűbb volt beállítani ,mert rögtön a kellő helyre dobott és nem kellett keresgélni. Hétvégén lesz időm ,majd megcsinálom újra .

[ Szerkesztve ]

(#2588) kossza


kossza
tag

Elég lenne egy minimális változtatás a topic címében:
Kodi (XBMC) és kiegészítői magyar nyelvű online videókhoz

Have a Nice Day

(#2589) Mike88 válasza dugesz77 (#2587) üzenetére


Mike88
senior tag

Igen, gondoltam, h az egyszerűség kedvéért van így.

(#2590) #88470784


#88470784
törölt tag

Raspbian egy debian fork, nem tartalmazza alapbol az iptv klienst a kodi linux telepitője ezért "nem dobja fel".

(#2591) Keef_Lee válasza ZsZso (#2574) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen, ez így van. :)
Az eredeti kérdezőnek azért mondom azt is, hogy fontolja meg azt a dolgot, mert nekem a Linuxon a ~/.kodi mappám most kb. 700 MB méretű. (De hogy mitől, ha csak beállítások...?) Lehet, hogy néha nem ártana alappal indulnia a másik gépen.

[ Szerkesztve ]

(#2592) Keef_Lee válasza KIZS (#2583) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ezt a HDMI-CEC szabvány teszi lehetővé (amit a gyártók, hol így meg hol úgy hívnak, a Samsung éppen Anynet+ nak). Most így( is ) megy a satboxom. Valahol raktárban van már a málnaPC-m, :)) elvileg így akarom kezelni én is a Kodit róla, de azért rendeltem hozzá infra vevőt is és ha nem megfelelően működik, akkor majd forrasztok és egy régi DVD távjával fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#2593) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönöm mindenkinek - aki részt vett benne - a munkáját.
Kifogástalanul megy az IPTV , EPG-vel és csatornalogókkal !

Itt kint németben jól jön a magyar nyelvű adás :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2594) HUNited válasza zsozsoooooo (#2482) üzenetére


HUNited
senior tag

Köszi, kipróbáltam a gépemen. Az Y gombra valami alapértelmezett lejátszót hoz be, és semmi mást. Nincs olyan hogy küldés bárhová.

A TV amúgy egy Samsung D6570.

Van DLNA támogatása

(#2595) Mike88 válasza Keef_Lee (#2591) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem csak beállításokat tartalmaz, az összes telepített kiegészítőt, felszínt, kiegészítők beállításait stb. az adatbázisban szereplő filmek, sorozatok borítóját, leírását stb. Nálam is pár hónap elteltével több mint 800MB egy backup. Szóval elég jól szét tud terülni a Kodi/OE.
A beállítások tudtommal egy xml file-ban vannak, az csak pár KB.

(#2596) ms33fab


ms33fab
csendes tag

Köszönet KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK fejlesztőinek!!!
Minden jól megy csak az iptv nem tudtam kipróbálni ,fórum szabályai szerint kérten pü-be iptvhu.m3u fájlt de nem kaptam még!!
Ha valaki küldene köszönöm szépen. :C :C

[ Szerkesztve ]

(#2597) dh66e válasza ms33fab (#2596) üzenetére


dh66e
veterán

Valószínűleg azért nem kapod meg mert nem vagy aktív tag a topikban nem olvasod a topikot és nem tartod be a szabályokat ami iptv-vel kapcsolatos.Például az off-ba tétel.

(#2598) Arolotifar válasza dh66e (#2597) üzenetére


Arolotifar
őstag

:K

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2600) huliganboy válasza #61631488 (#2599) üzenetére


huliganboy
addikt

Kérlek mutasd meg hol támogatott minket valaki valaha is? Mond meg!!!!!!!!!

Okoskodsz de nem olvasol!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.