Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#3851) Dolphine válasza Dolphine (#3850) üzenetére


Dolphine
addikt

Visszatettem a 0.0.2 verziót az meg működik rendesen! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3852) pokbubi


pokbubi
tag

Újra működik a MoviesharkCC :)

(#3853) huliganboy


huliganboy
addikt

vazzemikonak köszönhetően a mai naptól a Movishark-LIGHT verziója elérhető online!

Egyelőre csak zip fájlként telepíthető, tehát akinek fent van az MS REPO az lépjen be a telepítés zip fájlból menübe, és ott keresse meg az MS REPO-t és telepitse kézzel!

A Lényeg ez a verzió működik régebbi XBMC/KODI verziókon (tesztelve 12.2 Frodon)!!

Ez a verzió az 1.6.5b verzióra épül.

Kérek mindenkit aki használja, ne kérjen plusz funkciükat, ugyanis az nem garantálja a további működést, és örüljünk, hogy ez a verzió is elkészült!!!

Akinek "internetes adatbázis" hibát dob, kapcsolja ki a TMDB adatokat a beállításokban!

Köszönjük vazzemiko a munkádat!! :R :R

(#3854) Mike88 válasza robi1979 (#3831) üzenetére


Mike88
senior tag

Én is Raspberry-t vagy Wetek OE boxot javaslom, android teljesen felesleges, ha Kodi-t akarsz futtatni, openelec szerencsésebb megoldás. Persze találni a kínai boxok között olyat, amire szintén elérhető Openelec, de a Wetek play-nél, Raspberry-nél és Wetek OE boxnál támogatott. Továbbá Wetek play-el megteheted azt, hogy androidot hagyod NAND-on, és az OE-t SD kártyáról futtatod, de szerintem médiafogyasztást illetőleg nem sok értelme van az androidnak, mióta vannak magyar kiegészítők Kodihoz. A gyenge hardver ne zavarjon meg, openelec-hez ez bőven elegendő.
Raspberry-t akkor javaslom, ha nem igényled az optikai hangkimenetet, továbbá nem tartasz igényt tunerre.
Árban egyébként nagyjából ugyanott vagy mindkettővel, ha újonnan veszed, pi-nél számolod a tápegységet, a dobozt és valamilyen irányításra szánt eszközt, már ha nem CEC-vel akarod irányítani.
Egy biztos, hogy Kodi-t illetőleg mindhárommal jobban jársz, mint a Tronsmarttal, ha egy kicsit számolgatsz.
Tronsmart bruttó 39.000 forintodba fog kerülni ha normál, ingyenes postával rendeled, ha gyorspostával, akkor nyilván ennél is többe. Ha normál postával, egy 40 ezerért vett cuccra vársz 4 hetet, míg a raspi-t magyar boltból, a wetek-et Szlovéniából megkapod 1-3 nap alatt.

(#3855) mc60


mc60
csendes újonc

Köszönjük hogy dolgoztatok a frodos moviesharkon és újra megy!

(#3856) vazzemiko válasza mc60 (#3855) üzenetére


vazzemiko
tag

Hi!

Neked mukodik a TMDB info is?

(#3857) mc60 válasza vazzemiko (#3856) üzenetére


mc60
csendes újonc

Szia!
Nem működik, ki kellett kapcsolnom. Lényeg az hogy kikapcsolva működik szépen.
Még egyszer köszi a munkádat!

(#3858) huliganboy válasza Mike88 (#3854) üzenetére


huliganboy
addikt

Én Wetekre szavazok (bár imádom az RPI2 kütyümet), mert abban van tuner is... de lehet várok nyárig a következő verzióra...

(#3859) Mike88 válasza huliganboy (#3858) üzenetére


Mike88
senior tag

Várnék a helyedben én is, árakra leszek kíváncsi. Az új modelleket elnézve a play+ lehet törölt project(?), vagy nem tom, azt vártam, hogy a többivel együtt ezt is bemutatják, pedig én úgy gondolom arra a kártyafogadóra lenne igény.

(#3860) huliganboy válasza Mike88 (#3859) üzenetére


huliganboy
addikt

NA végre valami... Köszi a linket!! :R

Ezek egyébként Szlovének? Hmm egyiken sincs kártyamodul :( Bár USB-set tud fogadni szerintem tuti!!

[ Szerkesztve ]

(#3861) LouiS22 válasza huliganboy (#3860) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, szlovén, de a gyártás természetesen Ázsiában történik.

A kártyafogadós tényleg nagy + lenne, de amíg nem CI+, addig sok értelme nincs.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3862) huliganboy válasza LouiS22 (#3861) üzenetére


huliganboy
addikt

CI+ alatt mit értesz? USB olvasóval nem lehet megoldani?

(#3863) LouiS22 válasza huliganboy (#3862) üzenetére


LouiS22
veterán

Legjobb tudomásom szerint nincs USB-s CI+ olvasó (ha meg lenne, akkor baromi drága lenne). A CI+ lényege pont az a védelmi réteg, ami a hagyományos CI-ben nincs meg.

A CI és a CI+ modulok fizikaliag azonos kialakításúak, mindkettő szabványos PCMCIA csatlakozót használ a TV-vel való kommunikációra. A CI+ visszamenőlegesen kompatibilis a CI-vel, abban az esetben, ha az adott műsor nem CI+-al védett. A UPC hálózatán kizárólag CI+ -al kompatibilis eszközök használhatóak.
A CI és a CI+ modul közt a fő különbségek a következőek:
- Tartalom szabályzás (a TV által a merevlemezre felvett műsor védhető ezáltal).
- Firmware frissítés lehetősége
- Grafikus interfész támogatása
- VoD támogatás
- Gyermekzár lehetősége
- Több tuner támogatása
- Vízjelezés lehetősége

Gondolom magad is megtalálod azt a pontot, ami a kábelszolgáltatók szempontjából a leglényegesebb :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3864) vakondvok


vakondvok
tag

Üdv mindenki,

Kitől lehetne elkérni a csatorna listát, IPTV-hez?

Köszönöm és szép napot!

(#3865) huliganboy válasza LouiS22 (#3863) üzenetére


huliganboy
addikt

Áh bocs én műholdazom nem is gondoltam hírtelen a modulra, de ha jól tudom a modulok párosítva vannak a kártyákkal, szóval az sem megoldás. Sat boxokat talán 1%-án van ilyen modul fogadó...

Ez szerintem inkább TV-be lett kitalálva..

(#3866) LouiS22 válasza huliganboy (#3865) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, jól tudod, párosítva vannak. Nyilván nem véletlenül :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3867) huliganboy válasza LouiS22 (#3866) üzenetére


huliganboy
addikt

Egy dolgot tudok elképzelni még megoldásnak de ahhoz kell egy ci+ okos box...

Egyébként azt írják a play2s és társai április végén május elején jelennek meg...

Kicsit sajnálom hogy a play2s nem kapott openelec támogatást... bocs látom kapott..

[ Szerkesztve ]

(#3868) Nono0000


Nono0000
tag

Sikerült végre!

Működik a HCTV win10 és Kodi 14.2 alatt.

Huligan, ha kérhetem, akkor a repoba rakd fel légy szíves unravel fórumtárs által belinkelt libtorrentet.
[link]
Hátha másnak is összejönne, aki win-t használ.

Ha már itt vagyunk KIZS kérlek segíts megérteni a plugin működését.
Először is ami feltűnt, hogy a próbaképpen elindított film bekerült a Kodi médiatárába. Ez nekem azért nem jó, mert az SQL adatbázis viszi a többi gépre is. Ez direkt van, vagy csak nálam működik így?
Másodszor, ha megállítom a lejátszást, de a Kodiból nem lépek ki a letöltés tovább folytatódik?
Harmadszor a visszatöltést mi intézi, ha intézi egyáltalán?

Köszönöm Uraim! További tartalmas munkát kívánok mindannyiunknak! :R :R :R :R

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#3869) huliganboy válasza Nono0000 (#3868) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Kérdés a libtorrent jó lesz e mindenkinek? De felrakom és meglátjuk mik a visszajelzések!

A kiegészítő jelenleg nem tölt vissza, KIZS most fejleszti, hogy átdobja más kliensnek a visszatöltést..

(#3870) Nono0000 válasza huliganboy (#3869) üzenetére


Nono0000
tag

Köszönöm Huligan!

A "Mesterrel" még nem vettem fel a kapcsolatot, mert útközben ha jól tudom megoldódott a probléma. Továbbá az egyik fórumtárstól kaptam egy negyedik epg alternatívát, ami az első tesztek szerint valami piszok gyorsan grebbel a többihez port.hu, musor.tv, tvanimare képest. Jelenleg 114 csatornát grebbelek, ha lesz rá igény az általunk fejlesztettre, akkor keressetek. Még ellenőriznem kell, hogy a port.hu-ról jön-e leírás. A többi kiválóan működik. :))

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#3871) huliganboy válasza Nono0000 (#3870) üzenetére


huliganboy
addikt

Remélem észrevetted, hogy itt mindenre van igény ;] :DD

(#3872) Mike88 válasza LouiS22 (#3861) üzenetére


Mike88
senior tag

Jó, de hát nem csak UPC kábel létezik és nem csak C-s tuner kapható, azért ez így nem állja meg a helyét, hogy CI+ nélkül nincs értelme. Pl. UPC Direct-hez használható, szóval na....

[ Szerkesztve ]

(#3873) huliganboy válasza Nono0000 (#3870) üzenetére


huliganboy
addikt

Ez a féle libtorrent mivel tud többet?

Furcsa hogy a jelenleg fent lévő 53kb méretű ami linkelve van meg 58MB... Irtózatos különbség...

(#3874) Norbika88 válasza huliganboy (#3869) üzenetére


Norbika88
senior tag

OFF- Ma próbáltam volna huncore tv-zni, libtorrent(1,07b) elindul, felszalad a letöltés aztán hirtelen vissza, peereket számolja le sebesség meg nulla, itt lebök.
MS tárolóbol raktam fel mindent. Párnapja szaladt szépen. PCn is probálgattam a dolgokat, jön szépen minden 120-as nettel 14,4 el minden. Tv plugint és libet is újra raktam már, temporary folder is kiválasztva.
Hol keressem a hibát?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3875) LouiS22 válasza Mike88 (#3872) üzenetére


LouiS22
veterán

Jogos, én a saját érdekeimet néztem :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3876) huliganboy válasza Norbika88 (#3874) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Miért OFF???

Most azt akarod mondani hogy egyik eszközödön megy a másikon nem? Nem világos amit írsz..

(#3877) Norbika88 válasza huliganboy (#3876) üzenetére


Norbika88
senior tag

Azért tettem OFF ba mert amin nem megy az egy MXIII-G, 1 hete működött szépen.
PC is win10 alatt meg jó, kodi is és natur utorent is.

(#3878) huliganboy válasza Norbika88 (#3877) üzenetére


huliganboy
addikt

Próbáld meg telepíteni a másik libtorrentet... felraktam MS REPO-ba, de csak kézzel zip fájlból tudod még telepíteni!!

(#3879) LouiS22 válasza Nono0000 (#3870) üzenetére


LouiS22
veterán

Nagyon sok alternatíva nincs, mert viszonylag kevés cég végez ilyen jellegű adatfeldolgozást és nyújt ilyen szolgáltatást cégeknek. Pl. A Telekom is a Centráltól veszi az EPG-adatokat :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3880) Nono0000 válasza huliganboy (#3873) üzenetére


Nono0000
tag

Igen ez a master zip, ha jól tudom ebben minden benne van egy win-en ez az 58 mega nem számít, szerintem, ha igen, akkor már rég megette a fene azt a win-es gépet. Ezért bátorkodtam... Természetesen egy Linux alapú gépen egy memóriakártyával már más a leányzó fekvése.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#3881) Nono0000 válasza Nono0000 (#3868) üzenetére


Nono0000
tag

Na de akkor ez most hogy??? :Y

A letöltött film, mint említettem bekerült a Kodi médiatárába, amit a nas-on tárolok és sql köti őket össze. Mit látok az imént a másik két gépen, természetesen megjelent a letöltött film az sql-nek köszönhetően. Na mondom most ugrik a majom a vízbe, mert az egyik gépre letöltött filmet vajon lejátssza-e a másik két gép?
Nem reménykedtem, mert azóta a gépet amin a letöltés elindult kikapcsoltam.

Hát bakker lejátssza!!!! Érted lejátssza!! :Y
Nézem, hogy a filmnek hol van a tárolója és látom, hogy átkerült a Nas-ra (oda töltődött le!), ráadásul nem akár hova, hanem a neki megfelelő mappába!
Akkor ez most hogy?
KIZS milyen plugint írtál tudtod nélkül??

Ha ezt még át is adja a nas-on lévő Transmission-nak, akkor ez valami szenzációsra sikeredett!
:C

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#3882) huliganboy válasza Nono0000 (#3881) üzenetére


huliganboy
addikt

elvileg az a cél, hogy átadja a transmissionnak... De KIZS szerint ha kilépsz a filmből törlődnie kellene... bár nem tudom mit művel ott az az SQL de szívesen olvasnék róla egy bemutatót.... :K

(#3883) Nono0000 válasza huliganboy (#3882) üzenetére


Nono0000
tag

Nálam alapesetben három kodi működik és egy nas szolgálja ki őket. Közös az adattár a nas-on.
A gondom mindig az volt, hogy ha az egyik gépen frissítettem a médiatárat, mert bekerült egy új film, akkor a másik kettőn is le kellett frissítenem, hogy aktuális legyen. Na pont erre való az sql.
Az sql a nas-on fut (MySQL, a nas pedig egy Zyxel NSA320S típus, jó kis jószág) ahol van egy adatbázis amit a kodi-k használnak. Ha az egyik gépen frissítem a médiatárat, akkor az automatikusan frissül a másik kettőn is.
Erről bővebben ITT olvashattok.
Nagyon egyszerű beállítani, csak kell hozzá egy nas példának okáért.
Tehát a film átkerült a nas-ra nem tudom hogyan történt, de ami a legjobban meglepett, hogy a nas-on külön tárolom az sd és hd anyagokat (külön könyvtárban) és a letöltött hd film a hd mappába került bele. Érthetetlen. De örülök neki, mint majom a fa..ának. :DDD

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#3884) hhatika válasza Nono0000 (#3870) üzenetére


hhatika
tag

Én sajátmagamnak az mponttvmustraponthu-t használom...gyors, pontos, részletes műsorleírás is megvan róla

(#3885) KIZS válasza huliganboy (#3882) üzenetére


KIZS
aktív tag

Lejátszás előtt törli a könyvtárat, tehát ha valaki több Kodi-t használ és ezeknek közös tmp könyvtárat adott meg, akkor mind le tudja játszani ugyanazt a filmet egészen addig amíg valamelyikkel le nem tölt egy újabbat.

Lassan jön az új verzió:
- Kivezettem az ideiglenes könyvtár törlését a beállításokba, tehát ha nem akarod, akkor nem törli ki sose. De ekkor pillanatok alatt borzalmas méretű szeméthalmaz gyűlik fel ott.
- Valamint bevezettem a Transmission kezelés kezdetleges változatát. Ez azt jelenti, hogy ha megadod a Transmission RPC url-jét (és név/felhasználót mellé), akkor a lejátszással párhuzamosan átküldi a fájlt a Transmission-nek is. Tehát egy ideig párhuzamosan fogod letölteni ugyanazt a fájt! Természetesen oda lehet adni a letöltőnek pauzálva is, és majd később elindítod kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#3886) justice84 válasza hhatika (#3884) üzenetére


justice84
tag

Erre kíváncsi lennék :) Megcsináltad hozzá az *.ini -fájlt és a *.channels.xml-t is

(#3887) hhatika válasza justice84 (#3886) üzenetére


hhatika
tag

naezaz, egykori tvxb-t használom, amihez természetesen megírtam az ini-t. Kicsit másképp működik, mint az xmltv...

(#3888) sixer66 válasza vazzemiko (#3818) üzenetére


sixer66
senior tag

Egyelőre még tesztelem, de nem akar beengedni a play áruházba, így a KODI-t se tudom leszedni. Fel tudom rakni, mint apk., de ahhoz egy file explorer is kellene, majd beleásom magam jobban, de ez itt nagyon off.
Ahogy a fórumon olvastam, inkább hanyagolom az android-os KODI-t (állítólag eléggé akad a saját lejátszóhoz képest), mivel úgy is egyik tv-re HTPC lesz kötve, a másikra pedig pi2, csak hajt a kíváncsiság.
5.0.2-es android van rajta.

(#3889) morefire válasza aky01 (#3830) üzenetére


morefire
tag

Windowson megjelenik a repo tartalma viszont androidon tök üres a repo (kodi 14.2). Próbálkoztam már kényszerített frissítéssel is, de nem működött. Ez vajon miért lehet?

[ Szerkesztve ]

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#3890) rabalint


rabalint
csendes tag

koszonom minden idaig segitseget viszint az rtl most nem megy a salad repobol
latom a verzio szam nagyobb viszont azonnal hibat dob
uninstall es vissza a masikot ms repobol de ugy is hibat dob mar

kosz
rabalint

(#3891) remex válasza rabalint (#3890) üzenetére


remex
tag

Sziasztok!
Úgy tűnik nálam megoldódott az RTL Most probléma.
Azt vettem észre, hogy valamiért a 0.0.3 verzió a Confluence skin-re beállított cuccaimon rendesen megy, míg pl. a Re-Touched felszínre beállíott készülékeimen ha bele akartam lépni egy mappába, rögtön hibát dobott.
Ezért próbaképp azon is átállítottam a felszínt Confluence-re, és láss csodát akkor ment minden rendesen. Ezután visszaállítottam a Re-Touched-re és azóta azon a készüléken is jól működik :)
Szerintem próbáljátok ki, így mennie kell :)
(a korábbitól eltérően most a műsorok képét/ikonját már nem jeleníti meg az addon, nem tudom ez szándékos-e, mindenesetre engem ez nem zavar, az a lényeg hogy működik...)

[ Szerkesztve ]

(#3892) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Apró kérdésem lenne. Ugye most már sajnos a port.hu -s kiegészítő nem megy, ezért áttettem az angol mit tudom én mire a média info keresést. Ez sokkal jobban működik, de átnevezett mindent angolra, ami nekem nem gond, de a gyerek meséinél már annyira nem jó. A kérdés az lenne, hogy miként lehet beállítani, hogy borítót keressen a filmekhez, de a mappa nevét ne nevezze át? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3893) Keef_Lee válasza hhatika (#3887) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szia! Ezt lehetne szájbarágósan, hogy más is tudja használni. pl. én :D

(#3894) remex


remex
tag

Az elmúlt napok változásainak könnyebb lekövethetősége érdekében aktualizáltam a honlapot (tudjátok, van nekünk az is :D)... mégpedig itt van

(#3895) Keef_Lee válasza hhatika (#3884) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ez melyik honlap akart lenni ? :)
"mponttvmustraponthu-t"
A tvmustrát azért felismertem belőle, megnéztem. Egész jó, de az érdekes, hogy azt írja: HBO Go: Műsorszünet :)

[ Szerkesztve ]

(#3896) Keef_Lee válasza remex (#3894) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszi. Ezt jól tetted. :) Én mindent olvastam és mégis egy kicsit meg vagyok zavarodva, hogy miből mi a legújabb és mi kell abból nekem. Na ezt még ki is hámozom, de azt hogy aztán azt melyik repoból... Szóval huligannak igaza van abban, hogy ennek a fórumnak a kiegészítői lehetnének egy repoban egy helyen. Továbbá az is jobb lenen, ha a saladnak salad.repository helyett repository.salad.... lenne a felépítése a kodi többi repojához hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

(#3897) Nono0000 válasza hhatika (#3884) üzenetére


Nono0000
tag

Szia!

Esetleg webgrab-os *.ini van-e hozzá? Most épp azt keresem melyikkel a leggyorsabb.
Sajnos az a legnagyobb baj, hogy nem minden adás található meg egy helyen. Ezért ez a nagy keresgélés.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#3898) Nono0000 válasza V.Stryker (#3892) üzenetére


Nono0000
tag

Szia!

Ha a "The Movie Database"-t használod, akkor a beállításaiban a kiegészítőnek át tudod állítani, hogy magyar leírást keressen.

Ezután a filmeket tartalmazó mappára nyomsz egy jobb klikket és a "Tartalom változtatása" opciót választod, majd megadod neki a kiegészítőt a "The Movie Database"-t. Ez végigkeresi a mappát és ha talál magyar tartalmat, akkor azt kicseréli. Ha nincs magyar tartalom, akkor marad az angol vagy az eredeti.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#3899) V.Stryker válasza Nono0000 (#3898) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem a tartalommal van a baj, hanem, hogy pl A kis hableány - t átnevezi angolra. A borító lehet bármilyen nyelvű és a leírás is, csak a mappa nevét ne írja át. :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3900) aky01 válasza rabalint (#3890) üzenetére


aky01
tag

Szia!

Kodi log-ot tudnál küldeni PM-ben légyszi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.