Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) ati384


ati384
csendes tag

Pl.... Tudja valaki, hogy mit kellene tennem? Köszi!

(#4402) ati384 válasza ati384 (#4400) üzenetére


ati384
csendes tag

Kép.

(#4403) ati384 válasza ati384 (#4400) üzenetére


ati384
csendes tag

Bocs nem 16 hanem 96. X96.

(#4404) gyűrű válasza tsilver (#4399) üzenetére


gyűrű
addikt

Szerinte nem médiatár nézetben, hanem fájlnézetben vagy...

Mire kattintasz, mikor ez a nézet jön elő?

[ Szerkesztve ]

(#4405) seger


seger
addikt

Sziasztok. Hogyan, mivel tudnám megoldani, ha a nasról nézek sorozatot, autómatikusan induljon a következő rész? Próbáltam dlna progit, különböző lejátszót, de mindig megáll, és nekem kell kézzel indítanom. A sorozat részei 1 mappába vannak sorban. Valami beállítás kérdése?

(#4406) blakey válasza seger (#4405) üzenetére


blakey
titán

Rámész az adott részre, jobb klikk vagy OK hosszan és lejátszás innen opcióval mennek egymás után az epizódok vagy a Kodi beállításoknál beállíthatod, hogy pl. az epizódoknál folyamatos legyen a lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4407) seger válasza blakey (#4406) üzenetére


seger
addikt

Megnézem. Köszönöm

(#4408) ozono


ozono
csendes tag

udv,
Van-e arra vmi beallitas vagy addon, hogy kezelje a Kodi a netflixes formatumu (kulon mappaban x_nyelv.srt alaku fajlok) feliratok hasznalatat?

(#4409) somag


somag
tag

Sziasztok!
Kb 3 hónapja ismerkedek a kodival. Kb minden nap találok valami olyat amire használhatnám, de sok esetben nem tudom megoldani.
Jelenleg azzal küzdök, hogy a 4db kamerám képét valahogyan kodin keresztül láthassam.
Hát kb a nagy 0-ig jutottam.
Adott egy android tv, rajta működő kodi. A neten talált csomó leírés szerint eljárva adtam hozzá már 3 repo-t is amiben majd állítólag a video add-ons mappában megjelennek surveillance kezdetű alkalmazások, amik erre a célra jók lehetnek, de nekem semmi ilyen nem jelenik meg. :(
Kerestem manuális telepítésű zipet, de nem találtam.
Aki tud kérem segítsen kérem!
Köszi

(#4410) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Sziasztok
Sikerült valakinek működésre bírni kodi-ban a Tarr Kft csatornáit? HBO go simán megy és ott láttam a listában a tarrt is. De hiába adom meg a név/jelszó párost nem sikerül.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#4411) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Jelenleg h96 ultrát használok.Pendrive illetve egy régi külső hdd vel . Nagyobb méretű és felbontású filmekkel nehezen bírkózik .Akadozik lejátszáskor .
Lehetséges hogy inkább a forrás miatt van ez a jelenség?

(#4412) foldesizs


foldesizs
csendes tag

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni? Van olyan androidos box mely tudja a digi online-t is?

(#4413) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Dune mediapleyeren található SPMC (Kodi) mivel másabb mint a CoreElec alatt futtatható Kodi?
Próbáltam rátenni Artic Zephyr Reloaded Skint a Dune-s kodira de nem is engedte telepíteni :D Egyáltalán ezen van lehetőség frissíiteni a Kodit?
Gondolom erre PlexkodiConnect-et se lehet rárakni?

Az eszköz egy Dune Pro 4KIi. Természetesen ezen csak bóhockodni szeretnék a kodival, hogy mit is tud :)

[ Szerkesztve ]

(#4414) Luissimo válasza foldesizs (#4412) üzenetére


Luissimo
veterán

A legtöbb tudja.
Amelyikhez nem adja fel a play, arra tedd fel apkból.

(#4415) gyűrű válasza Csabi1984 (#4413) üzenetére


gyűrű
addikt

Az smpc az egy régi herélt kodi fork volt, utoljára 16-os kodi alapokon, azon se a 18-as se a 19-es kodira írt felszínek, és addonok nem fognak jól működni..

(#4416) Csabi1984 válasza gyűrű (#4415) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor erre Kodi nem is telepíthető igazából ugye?

(#4417) gyűrű válasza ozono (#4408) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezt hogy érted pontosan?
A kodi által elérhető mappákba beletett .srt? Mert azt a netflixes filmlejátszás közben a feliratbeállításoknál betallózva simán lejátsza. Régebben valóban nem így volt, de javították. 19.3-es verziókon legalábbis mindnél így megy..

@Csabi1984 #4415
Fogalmam sincs...nem ismerem..

[ Szerkesztve ]

(#4418) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Androidos kodin lehet valahogy kisebbre állítani azt, hogy mennyire idő után lehessen folytatni egy megkezdett lejátszást (mennyi időnek kell eltelni, hogy folytatható legyen) és, hogy mikor tekintse befejezettnek a lejátszást? Szeretném ha már 20 másodpercet néztem a filmből már folytatni lehessen és a filmből vissza van még 5 perc és stoppolom ne pipálja ki, hogy megnéztem hanem csak ha 10-20 másodperc van vissza akkor.
Remélem nagyjából érthető mit szeretnék. Kösz előre is a segítséget!

(#4419) nfsu17 válasza Imi1981 (#4418) üzenetére


nfsu17
veterán

(#4420) Imi1981 válasza nfsu17 (#4419) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszönöm megnézem! :R

(#4421) Imi1981 válasza nfsu17 (#4419) üzenetére


Imi1981
veterán

Kicsit bonyolult ez nekem főleg, hogy nem tudok angolul. Alapból van advancedsettings xml fájl amiben ez van kép és én alá másoltam a linken lévő sorokat csak változtattam az értékekben kép . Ez így jó?

[ Szerkesztve ]

(#4422) gyűrű válasza Imi1981 (#4421) üzenetére


gyűrű
addikt

Ez össze van kutyulva. Így nem jó. Ráadásul nincsenek ékezetek sem. Nem a végére kell másolni...

(#4423) Imi1981 válasza gyűrű (#4422) üzenetére


Imi1981
veterán

Be tudnád rakni ide képen hogy lenne jó? 98%-ig legyen megnézve egy film/sorozat és csak akkor pipálja ki megnézetként és 20-40 másodperc nézettség után lehessen folytatni. Ennyi lenne a lényeg.

(#4424) Bozek válasza Imi1981 (#4423) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt másold be a </network> és a </advancedsettings> sorok közé (98% után megnézett, 30 másodperc után folytatható):
<video>
<playcountminimumpercent>98</playcountminimumpercent>
<ignoresecondsatstart>30</ignoresecondsatstart>
<ignorepercentatend>2</ignorepercentatend>
</video>

Az utolsó sor igazából annyi, hogy hány százalék legyen vissza a videóból, amikor már a folytatás nem játszik. Ezt levettem 2 százalékra.

(#4425) Imi1981 válasza Bozek (#4424) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon köszönöm! :R
Ezt elmentem jegyzetbe, hogy megmaradjon újratelepítés esetén is. Köszi! :R

(#4426) Imi1981 válasza Bozek (#4424) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem működik. Semmi nem változott. Jó helyen csinálom az userdata advancedsettings xml fájlba kell másolni ? Vagy nem is jó helyre másolom?

(#4427) Bozek válasza Imi1981 (#4426) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mutasd meg, hogy hogyan van bemásolva, akkor jobban látjuk.

(#4428) Imi1981 válasza Bozek (#4427) üzenetére


Imi1981
veterán

Csináltam képet róla kép és feltöltöttem drive-ra ha módosítod esetleg úgy ahogy kell drive link

(#4429) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Pár hete váltottam mobilt, az új készüléken fekete képernyő jelenik meg a Kodi ikonra bökve.
Tud erre valaki alternatívát?

(#4430) Bozek válasza Imi1981 (#4428) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam pedig működik, igaz, PC-n. De az ennél nem kellene, hogy számítson.

Kiléptél teljesen a Kodi-ból és elindítottad újra?

(#4431) Imi1981 válasza Bozek (#4430) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen többször is kiléptem majd újraindítottam. Nvidia shield tv 2019 tube verzión próbálom kodi matrix - on. Ha ez számít. Igazából csak azt próbáltam, hogy 30 másodperc után ha leállítom utána folytatható e de nem mert elölről kezdi. Azt nem is próbáltam, hogy 98% után tekinti e befejezettnek de gondolom akkor az sem jó.

(#4432) blakey válasza Imi1981 (#4431) üzenetére


blakey
titán

Miben készült a fájl? Mert nem mindegy, hogy értelmezhető-e a Kodi számára vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4433) Imi1981 válasza blakey (#4432) üzenetére


Imi1981
veterán

Az advancedsettings xml fájl már megvolt de mobilon módosítottam cx file explorerben majd vissza másoltam smb-n keresztül. Lehet ez a probléma?

(#4434) blakey válasza Imi1981 (#4433) üzenetére


blakey
titán

A másolás mindegy, én is SMB-n teszem át, viszont nem mindegy, hogy mivel és hogyan van írva, ezt próbáld meg: [link]
Letöltöttem a fájlodat és módosítottam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4435) Imi1981 válasza blakey (#4434) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi :R! Hazaérek melóból kipróbálom.

(#4436) Imi1981 válasza blakey (#4434) üzenetére


Imi1981
veterán

Kipróbáltam és nem jó. Ha lestoppolom 40 másodpercnél utána nem folytatható. 7Úgy működik ahogy gyárilag működött. Jó helyre másolom kép ?

(#4437) blakey válasza Imi1981 (#4436) üzenetére


blakey
titán

Kodi fájlkezelővel a profilmappa alatt látod a fájlt? Egyébként Kodi fájlkezelővel egyszerűbb megoldani a dolgokat. Sajnos nem ismerem az Androidos elérési utakat, ha nem jót dob fel akkor bukta. Kép alapján elvileg jó, de passz, nem használom ezeket a videóbeállításokat, maga a fájl nálam működik.
Most annyit csináltam, hogy nem a tiédet módosítottam, hanem egy újat csináltam, méretben is eltér, szóval, lehet, hogy ez a jó. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4438) Imi1981 válasza blakey (#4437) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi kipróbálom ahogy tudom. Ha nem jó akkor feladom. Megnézem majd kodi fájlkezelőben is. Amúgy az számít, hogy emby kodi addonnal játszom le a videót és nem közvetlenül hdd-ről? Így is működnie kéne? Kipróbálom másik tv boxon (mecool km6 deluxe) mert a shield-et használják most.

(#4439) blakey válasza Imi1981 (#4438) üzenetére


blakey
titán

Az Emby kiegészítőben át kéne nézni a beállításokat, mert előfordulhat, hogy van választási lehetőség, tehát a kiegészítő szerint figyeli vagy a Kodi szerint. Plex-ben pl. a feliratok kezelésére (is) van egy ilyen rész, ott beállítható, hogy a Plex szerint kezelje vagy a Kodi szerint, egyik felülírja a másikat. Úh. igen. előfordulhat, hogy az Emby-re nincs hatással jelen formájában.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4440) Imi1981 válasza blakey (#4439) üzenetére


Imi1981
veterán

Plexkodiconnect-el működik? Te azzal próbáltad?
Átnéztem az emby addon beállításokban de nem találtam erre utaló beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#4441) Imi1981 válasza Imi1981 (#4440) üzenetére


Imi1981
veterán

Kipróbáltam plexkodiconnect - el is de azzal se működik. Mindegy feladom. Annyira nem fontos csak jobb lett volna mint a gyári értékek.

(#4442) blakey válasza Imi1981 (#4440) üzenetére


blakey
titán

Nem használom ezeket a beállításokat, nem tudom, hogy milyen szabályok érvényesek rá, de lehet, hogy a 30 másodperc és a 98% sok/kevés, próbáld meg másik értékekkel, illetve ha beállítottad akkor újra kell indítani a Kodit és/vagy a rendszert, sima másolással nem érvényesül.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4443) Bozek válasza Imi1981 (#4438) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem igen, mert szerintem ott minden adatot az Emby tárol, nem pedig a Kodi, így azt is, hogy épp hol tartasz a videóban.

Próbálj meg egy videót lejátszani HDD-ről, mert ha azzal jó, akkor felesleges tovább keresni a Kodi-ban a hibát.

blakey: Azokkal az értékekkel biztos nincs baj, mert én teszteltem. 32 másodperc után már simán a folytatást ajánlotta fel. És mivel egy 20 perces sorozatrészt néztem, eléggé a végére kellett tekerni, hogy megnézettnek jelölje.

(#4444) Imi1981


Imi1981
veterán

Bozek és blakey
Kipróbáltam, hogy másoltam a belső tarhelyre egy filmet és ott működik! Szóval emby - vel nem működik. Érdekes, hogy az emby alkalmazásban meg kb pár másodperc nézettség után is folytatható de gondolom az emby addont nem is az emby készíti. Na mindegy legalább mostmár tudom miért nem működik. Kösz mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#4445) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ebben tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm.

(#4446) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy Philips Android 10-es Tv, amire felpakoltam a Kodit, egy DS218-ról szeretnénk filmeket streamelni SMB-n keresztül, ami egy darabig megy is, de teljesen random módon (hol 1-2 perc, hol majdnem 15 percet is megy) kilép oda ahonnan a videót indítottuk. Ami érdekes, hogy ugyan ezzel a Kodi verzióval (19.3) egy Sony TV-n ugyan ezek a filmek (igaz másik Synology nasról) ugyan azon beállításokkal gond nélkül működik.

Túrtam a neten és fordult már elő korábban hasonló jelenség a Kodival, de igazi megoldást nem találtam rá, ami megoldaná a problémát. Próbáltam már teljesen új telepítést is, nem oldotta meg a problémát..

Köszönöm előre is a segítséget!

(#4447) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Amazon fire sticken hasznalok Kodit.
Feltettem, bejelentkeztem az opensubtitles felirat addonba, de nem listaz magyar feliratot. Megoldhato ez vhogy?

(PC-n adott tartalomhoz letezik magyar felirat, ugyanehhez Kodiban az addon csak angolt talal.)

(#4448) blakey válasza zolikaDB (#4447) üzenetére


blakey
titán

Persze, be kell állítanod, hogy milyen nyelvekhez keressen, Kodi beállításai alatt van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4449) Beni2360 válasza zolikaDB (#4447) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán a videóm segíteni fog. hasonlóképen kell a feliratoknál is és még ott van az a regisztráció amit a kodiban is be kell írni. a 3. perctől

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4450) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszi srácok, délután kipróbálom! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.