Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) walter70 válasza -szabi- (#3400) üzenetére


walter70
tag

Igaz,így nem látom.Nekem most ugyanaz a kodi menü jön be,mint ami a lejátszón van,csak kicsit más formában.Mit kell tennem,hogy azt lássam,ahogy neked van?

(#3402) -szabi- válasza walter70 (#3401) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem volt még róla szó vagy elsiklottam felette, coreelec vagy android alól próbálod?
Amennyiben coreelec akkor az elején lefutó varázsló alapból bekapcsolja a samba elérhetőséget.
Ellenőrizni itt tudod:

Ennyi kell és CE ilyenkor a hálózatok alatt megjelenik ahogy az előző hozzászólásomban láthattad.
Ha mégsem látszana akkor ugyanitt a fájlkezelőben elérhető még az IP cím megadásával.

Amennyiben ez összejön az már fél siker mert a hálózat ebben az irányban már működik.
Ennyit kellene egyenlőre ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#3403) walter70 válasza -szabi- (#3402) üzenetére


walter70
tag

Corelec alatt beállítottam mindent,és szerintem a képen látható beállítás van nekem is,de csak délután tudom megnézni.
Illetve ugyanez a beállítás a kodiban is.

[ Szerkesztve ]

(#3404) lemmy9 válasza junkpod (#3381) üzenetére


lemmy9
őstag

Az is hu-hu. Mégis angol a filmleírás. Sokat baxkódtam már vele. A Minix U1 jó volt, ez a Mecool KM8p meg inglisül filminfózik.

Szerintem!

(#3405) junkpod válasza lemmy9 (#3404) üzenetére


junkpod
nagyúr

Melyik scrapert használod?

Box's don't touch!

(#3406) lemmy9 válasza junkpod (#3405) üzenetére


lemmy9
őstag

Tmbd, imbd asszem...
Most nem tudom megnézni.

Szerintem!

(#3407) walter70 válasza -szabi- (#3402) üzenetére


walter70
tag

Megnéztem,nekem is ez a beállítás,de nem azt látom,amit kellene.

(#3408) walter70 válasza walter70 (#3407) üzenetére


walter70
tag

Biztos,hogy a számítógépen nem jó a samba megosztás,mert a kodiban véletlenül rányomtam a zeroconfra és ott kiírta,hogy coreelec samba.

(#3409) Beni2360 válasza Ledfold (#3396) üzenetére


Beni2360
félisten

Lehet, hogy már megvan a válasz de azért leírom.
Lejátszás közben ok gomb és fogaskerék> kép beáll>nagyitási arány . ott állíthatod a méretet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3410) Beni2360 válasza walter70 (#3408) üzenetére


Beni2360
félisten

Na itt van, hogy mikéken kell a kodiban a sambat beállítani és tallózni a hálózaton.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3411) Beni2360 válasza walter70 (#3408) üzenetére


Beni2360
félisten

Na és itt a SAMBA v1 visszaállítás és a hálózati megosztás a win 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3412) walter70 válasza Beni2360 (#3411) üzenetére


walter70
tag

Köszönöm,sikerült beállítani.Viszont minden egyes megosztásnál jelszót kér,azt hogyan tudom kivenni?

(#3413) Beni2360 válasza walter70 (#3412) üzenetére


Beni2360
félisten

Kicsit pontosabban. Mi és hol kér jelszót?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3414) walter70 válasza Beni2360 (#3413) üzenetére


walter70
tag

Kiválasztom a mappát,rákatintok,átnevezem,enter és utána.És hiába pipálom ki,hogy jegyezze meg,kéri minden kijelölésnél.
Illetve most megpróbáltam a már megosztottakra rámenni és megint kéri.

(#3415) Beni2360 válasza walter70 (#3414) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de lehet részletesebben?
Nem értem milyen mappát nevezel át?
Hol kell kipipálni, hogy jegyezze meg?
A CE beállításokban véletlenül nem kapcsoltad be a sambánál a jelszavas autentikációs lehetőséget?
Honnan osztod meg? az sem írtad? Vagyis a HDD hol van?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3416) walter70 válasza Beni2360 (#3415) üzenetére


walter70
tag

Szóval:a videód alapján csináltam.A windows szolg. be-kikapcsolása megvan (eddig is megvolt).A hálózati hely kiválasztásánál beírom az ip-t,meg is találja,kiválasztom a mappát,átnevezem,enter és akkor kéri a nas jelszót.
A filmeket nasról nézem GT Kinggel,amúgy semmi gond upnp alatt megy minden,csak tartalommegadás nincs,ezért kellene a samba.
A corelec beállításokban nincs bekapcsolva a jelszó.

(#3417) Beni2360 válasza walter70 (#3416) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor pedig nézd át a NAS beállításánál a megosztásokat hátha ott be van jelölve a jelszó kérése a megosztáskor ha van ilyen opció. Nálam nyilvános a megosztott mappa. Nem tudok már más ötletet.
És ha nem nevezed át a mappát akkor is kéri a jelszót?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3418) Ledfold válasza Beni2360 (#3409) üzenetére


Ledfold
tag

Köszönöm szépen ez hiányozott a boldogságomhoz. :-)

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#3419) walter70 válasza Beni2360 (#3417) üzenetére


walter70
tag

Igen,akkor is.Majd még tökölök vele,ha lesz türelmem,de köszönöm neked és a többieknek is a segítséget.

(#3420) loki7903


loki7903
csendes tag

Sziasztok!
A következőben kérném a segítségeteket.
Adott egy NAS és több KODI lejátszó.
A NAS van egy FTP elérés, amiben vannak média tartalmak.
Amit eddig megoldottam.
1. Minden lejátszó látja az FTP tartalmat és onnan le is tudja játszani a tartalmakat.
Amit el szeretnék érni.
Egy média db felépítése. Már elkezdtem utána olvasni, hogy php mysql használata lehetséges KODI - ban.
De ne igazán értem, hogí lehet ezt megoldani. Php mysql működik és más ügyben használom a NAS ezen szolgáltatását. Így ha itt db kell létre hozni az menni fog. Amit nem tudok.
A KODI - ban hoztam létre media library. Bár nem igazán talált meg mindent. De ez majd egy következő lépés.
Szóval miben kérném a segítségeteket.
1. Hogy lehet megoldani, hogy a KODI által készített media library össze köszem egy php mysql db vel.
2. Ezt hogy lehet a többi lejátszóval szinkronizálni
3. Ha változás van, azt hogy tudom frissíteni. Ha törlök akkor mi történik.
Így elsőre ennyi.
Üdv

(#3421) Beni2360 válasza loki7903 (#3420) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi volna ha SAMBA-n próbálkoznál?
Ott van média scraper ami megcsinálja a média tárat.
Itt egy példa film.
Ha hibásan tőlti le vagy nem talál akkor ez a film.
Ha félre értettelek akkor bocsi. - Látom blakey tudja miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3422) blakey válasza loki7903 (#3420) üzenetére


blakey
titán

A NAS-nak megfelelően kell beállítani a MySQL-t, létre kell hozni egy kodi felhasználót, sok típushoz van youtube videó is, keress rá. MySQL helyett használható a Plex is mint adatbázis, Kodira telepíteni kell pl. PlexKodiConnect-et és mindig naprakész lesz minden Kodid, 1 éve MySQL helyett az utóbbit használom de az Emby is hasonló.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3423) blakey válasza Beni2360 (#3421) üzenetére


blakey
titán

A MySQL SMB-t vagy NFS-t használ. :) Közös adatbázist szeretne amit pl. én is évek óta használok, több eszköz esetén gyakorlatlag szükséges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3424) loki7903 válasza blakey (#3422) üzenetére


loki7903
csendes tag

Mint írtam FTP használok mert nem egy városban vagyunk akik használják és én is sokat vagyok a NAS tól távol. Így ez tűnt a legjobb megoldásnak.
Emby - néztem. De ahhoz kell egy gép ami folyton megy nem?
A PlexKodiConnect ről még nem hallottam.
A MySQL meg azért tűnt jó ötletek mert ahhoz nem kell külön gép és a NAS on van is.

Ami még gond nekem a db feltöltése.
Van hogy nem talál meg dolgokat. De ennek próbálok utána nézni :)

(#3425) junkpod válasza blakey (#3422) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezek a plex és emby és mysql adatbázisok ugye nem frissithetoek a Kodi scraperekkel? Ahhoz külön scraper kell amit rendszeresen futtatni is kell?
Olyat nem lehet, hogy egy Kodi box kezeli az adatbázist amit a nason hoz létre és a többi már onnan csak lekérdez?

Box's don't touch!

(#3426) blakey válasza loki7903 (#3424) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz, hogy központi adatbázisod legyen mindenképp működnie kell valamilyen gépnek, esetetben a NAS-nak, innentől kezdve mindegy, hogy SQL adatbázist használsz vagy Plex/Emby-t, persze amennyiben a NAS-on futtatható. Nem kell egyéb gépet használni.
A MySQL odafigyelést igényel és engedélyezni kell az írást is, FTP esetében a routeren portot kell nyitni amin kommunikál kifelé is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3427) blakey válasza junkpod (#3425) üzenetére


blakey
titán

MySQL esetében úgy működik mint normál esetben, annyi
különbséggel, hogy minden egyes szkennelés után a szerveren is elmentődnek a dolgok így a többi kliens azonnal látja a frissítést. Plex/Emby esetében nem a Kodi végzi a szkennelést hanen az említett szerverek, tökéletesen működnek és jól paraméterezhető kliens. Utóbbi kényelmes és minden új tartalom esetén azonnal szkennel és nem terheli a klienst.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3428) loki7903 válasza blakey (#3426) üzenetére


loki7903
csendes tag

Ez meg van és működik is. Azt értem hogy a MySql több tudást igényel.
Ha megvan akkor a db külön kezeli a klienseket vagy egy kliensnek kezeli az összest?

(#3429) blakey válasza loki7903 (#3428) üzenetére


blakey
titán

Ha sikerült beállítani akkor elég ha egyik kliens szkenneli az adatokat, a többi automatikusan frissül, szerintem jobb ha mindegyik kliens esetében engedélyezed a szkennelést és mentést, mert akkor nem függ egyik a másiktól. A db a szerveren 1 lesz viszont mindegyik Kodi letölti saját magának is, tehát az eszközökön is meglesz a db.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3430) loki7903 válasza blakey (#3429) üzenetére


loki7903
csendes tag

Azt el lehet különíteni hogy melyik kliens mit nézett meg?
Meg vagy olyan alkalmazás amiben tudom esetleg szerkeszteni a média tár tartalmát, ha nem talál meg valamit?

(#3431) blakey válasza loki7903 (#3430) üzenetére


blakey
titán

Az egész lényege a közös adatbázis, az egyiken megnézett a másikon is annak fog látszódni, de csinalhatsz több adatbázist a szerveren másik felhasználóval.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3432) loki7903


loki7903
csendes tag

Üdv Mindenkinek.
Van olyan program amivel a KODI média adatbázisát lehet karban tartani?

(#3433) Beni2360 válasza loki7903 (#3432) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak egy picit vissza olvasva megtalálod.
Mit értesz karban tartás alatt. Frissítésre és törlésre is van külön adon.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3434) loki7903 válasza Beni2360 (#3433) üzenetére


loki7903
csendes tag

Hogy pl. van csomó olyan amit nem talál meg :(
Illetve hogy tud frissülni automatikusan?
Illetve van e olyan külső program ami be tud lépni a KODI db - be és ott lehet az adatokat rendezni.

(#3435) Beni2360 válasza loki7903 (#3434) üzenetére


Beni2360
félisten

KODI setting
Nem talált sorozatok-filmek.
Illetve van e olyan külső program ami be tud lépni a KODI db - be és ott lehet az adatokat rendezni. - ezt nem tudom és nem is nagyon értem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3436) loki7903 válasza Beni2360 (#3435) üzenetére


loki7903
csendes tag

Kipróbáltam a nem talált videó után a dolgot, nálam nem megy. Az lehet baj hogy az én db mysql ben van?
A programnál meg nem találtam a linket :(

(#3437) Beni2360 válasza loki7903 (#3436) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt nem tudom, hogy nálad az lehet-e a baj mivel én még nem használtam "mysql " és nem is ismerem.
PL-ul sorozatnál semmiképen nem talált meg egy sorozatot és nagy nehezen rájöttem, hogy a másodlagos keresést is Hu-ra tettem pedig azt En-n kell hagyni és azonnal megtalálta a sorozatot.
Filmeknél nincs ilyen másodlagos opció.
Milyen linket keresel a programnál?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3438) Beni2360 válasza Beni2360 (#3437) üzenetére


Beni2360
félisten

Tovább és ezt találtam:
Használok még egy Watchdog nevű rendszer kiegészítőt, vele még frissíteni sem kellett a médiatárat,

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3439) junkpod válasza loki7903 (#3434) üzenetére


junkpod
nagyúr

1. A Kodi médiatár találati képessége a használt scraper es annak beallitasaitol függ. Én az Universal movie scrapert használom.
2. A filmek azonosításához fontos az egységes mappa szerkezet és a pontos fajlnev: "film címe évszám.mkv"
Ha ezt rendbe tetted, akkor futtasd le ujra majd a néhány hiányos/téves bejegyzést a kodi-n belül is javithatod.

Box's don't touch!

(#3440) loki7903


loki7903
csendes tag

Na leírom mire jutottam eddig a KODI kicsi projektemmel.
Adott ugye több lejátszó ami FTP - n kapcsolódik.
Adott egy MySql db amit az eszközök közösen tudnak használni.

Amivel most küzdök a Média tár.
Leszedtem az Universal movie scrapert ez igen megnövelte a találatokat.
A Movie DB 303 ból 180, ugyan ez a Universal movie scrapert 288.
Azonban amit még szeretnék használni az a Átvizsgálás Médiatárba Funkció.
Azt már kipróbáltam, hogy ha lokális a db és a média tár (a számítógén van minden) akkor működik minden.
Ha FTP kapcsolat van akkor sajnos már nem működik ez a funkció.
Valakinek valami ötlet, hogy ezt hogy lehet működésre bírni?
Sajnos neten nem találtam ezzel kapcsoltban sok infót :(
A MySql nem gond ebben a kérdésben azt kipróbáltam :)

Várom az ötleteket :)

(#3441) loki7903


loki7903
csendes tag

Meg azt szeretném kérdezni esetleg ki az aki tud segíteni KODI addon készítésében?

(#3442) Beni2360 válasza loki7903 (#3440) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt még kihagytam ha a fílm címe és a mappa nem egyezik a TMBD-ben találhatókkal akkor hiába fáradozol. Ezeknek egyeznie kell.
Az Universal movie scraper honnan szedi az adatokat azt nem tudom de ott is kell az egyezés.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3443) junkpod válasza loki7903 (#3440) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az FTP meghajtót nem eseti, hanem állandora felcsatolt forrásként kell beállítani.

Box's don't touch!

(#3444) loki7903 válasza junkpod (#3443) üzenetére


loki7903
csendes tag

Az állandóra van felcsatolva. Nincs is vele gond. Az működik fájl szinten látja el is indul onnan minden. Csak ez az egy funkció nem megy Átvizsgálás Médiatárba

(#3445) loki7903 válasza Beni2360 (#3442) üzenetére


loki7903
csendes tag

IMdb van beállítva minden hova. Ahogy a beállításait néztem.

(#3446) junkpod


junkpod
nagyúr

Ti hogyan oldjatok meg a filmek melletti extras/featurettes videók médiatárazását?

Box's don't touch!

(#3447) junkpod válasza junkpod (#3446) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megoldottam.
Extras környezeti menü kiegészítő telepítése. Ekkor a filmen menü gombra lesz egy extras almenü, amibe bekerülnek a film mappajaban lévő extras mappa fajljai.
A mediatarbol pedig a .nomedia fogja kizárni ezeket.

Box's don't touch!

(#3448) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék tanácsot kérni.

Testvéremnek (nővéremnek) szeretnék egy set-top-box-ot venni.

Igények:
- FHD, jövőre tekintettel 4K lejátszási képesség
- tudjon külső merevlemezt is kezelni, onnan filmeket lejátszani vagy legyen beépíthető merevlemeze(talán neki ez lenne a legkényelmesebb)
- egyszerű kezelhetőség, stabil működés: a lényeg hogy nem fogja mókolni, settings fájlokba turkolni, bekapcsolja megy és használja típusú
- a legnépszerűbb formátumokat tudja lejátszani
- hdmi csatlakozó

Nincs igény, hogy böngészni, közösségi oldalakat, neflixet tudjon kezelni.

Elsősorban új eszközre gondoltam, de egy nagyon szép állapotban lévő használt is megtenné.

Láttam használt hirdetésben egy WD TV Live HUB Media Player -t, 1 TB-os HDD-vel. Felkeltette az érdeklődésem.
Mivel egyáltalán nem ismerem a WD ilyen jellegű eszközei nem tudom érdemes-e ilyesmivel szemezgetni.

Ársávot nem nagyon tudok mondani, új termékért max 40e HUF-ra gondoltam.

Ha olyan eszköz, amire Kodit kell telepíteni, azt én megoldom, szóval a kezdeti "mókolást" elintézem, de utána a stabil működés elengedhetetlen :)

Segítségeteket előre is köszönöm.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3449) Tanisz válasza Tanisz (#3448) üzenetére


Tanisz
senior tag

Ahogy kotorászok a neten, ráleltem egy ilyen:

A95X Max TV Box

Ezzel van valakinek tapasztalata?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3450) oszy válasza Tanisz (#3448) üzenetére


oszy
veterán

4K-ra nem lesz jó a WD TV Live HUB Media Player.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.