Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) gyűrű válasza ®abstract® (#4699) üzenetére


gyűrű
addikt

A netflix addon pedig a beállításaiban automatikusan tudja ezt. Tehát ha a crop értékét %-san 0-ra állítod az addonban, akkor elemzi a bejövő streamet, és automatikusan 16-9 re zoomolja.
Mondjuk a netflixen aztán mindenféle képarány van, már eleve összevissza takarják, vagy vágják őket.

(#4702) Beni2360 válasza KTTech (#4700) üzenetére


Beni2360
félisten

Es gondolom ugyan ezt csinalja a TV zoom funkció id? En max 10%-t szoktam zummolni a TV-n ha yan lütyő film van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4703) KTTech válasza Beni2360 (#4702) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, pontosan így működik az is. Esetleg meg van támogatva egy kis interpolációval még.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4704) Beni2360 válasza KTTech (#4703) üzenetére


Beni2360
félisten

:R:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4705) ®abstract® válasza gyűrű (#4701) üzenetére


®abstract®
őstag

KTTech
köszi uraim.remek.
én ugy tudok lazán filmezni,hogy nem akarom látni a fekete sávokat sehol,az a pici veszteség nekem nem gond :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4706) Beni2360 válasza ®abstract® (#4705) üzenetére


Beni2360
félisten

Az pici veszteség potom 20%.
-------------------
Nekem egy szélesvásznú film térhatás szempontjából nagyobb mint a teli kepes 16:9-s kép.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4707) ®abstract® válasza Beni2360 (#4706) üzenetére


®abstract®
őstag

en 24 & 32 colos fhd monitoron filmezek, szóval nekem elegendő :K
van még a régi szerelmem= egy 42 colos fhd pana plazma tvm de csaladtag használja..
egyik családtagomnak van lg 55C11 oled tv je,azon filmeztünk.na,ott a szinek nagyon rendbe vannak az biztos de nekik pl. nem gond az,hogy 10-8 film esetén nézik a fekete sávokat..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4708) Beni2360 válasza ®abstract® (#4707) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem a méret a lényeg, két oldalt hiányzik a filmből levágott 20%-s részlet es esetleg e miatt nem látsz egy két fontos eseményt. Ezért irtam, hogy olyan filmnel ahol lenyegtelen lehet a szélén történő eseményeknek 10%-t zommolok. Engem jobban zavart anno a 4:3 kép arány a 16:9-s képernyőn, na meg azok akik ha már kifizetettem, kizoomoltak torzra a kepet. Brrrr:W Na de ahogyan közmondás tartja, mindenki másképp csinalja.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4709) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,
Kodival történő lejátszásra mi a legjobb szerintetek: Egy Google Chromecast + Google TV (GA01919) vagy egy Fire TV Cube 2nd generaton?

(#4710) KTTech válasza Suineg (#4709) üzenetére


KTTech
veterán

A Chromecast + GoogleTV nem támogatja a 24p-t, szóval az korlátozottan jó (sajnos tapasztalatból tudom), a másikat nem ismerem...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4711) blakey válasza Suineg (#4709) üzenetére


blakey
titán

Amlogic box + CoreELEC

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4712) Suineg válasza blakey (#4711) üzenetére


Suineg
senior tag

Amúgy a kettő közül?

(#4713) KTTech válasza Suineg (#4712) üzenetére


KTTech
veterán

Ha nem csak Kodi kell, akkor egy ShieldTV?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4714) gyűrű válasza ®abstract® (#4707) üzenetére


gyűrű
addikt

Esetleg nézd meg ezt az addont. Win alatt próbálgatom most, jónak tűnik, automatán csinálja. Még azért fejleszthető..

(#4715) ®abstract® válasza gyűrű (#4714) üzenetére


®abstract®
őstag

köszi meglesem,de az se gond,ha manualisan elvégzem a zoom ot,addig amíg a fekete sávok eltűnnek :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4716) gyűrű válasza ®abstract® (#4715) üzenetére


gyűrű
addikt

Egyelőre nálam csak win alól jó.

(#4717) ®abstract® válasza gyűrű (#4716) üzenetére


®abstract®
őstag

ez nagyon kiraly addon, köszi 🙂💯⭐ tényleg automatik!

annyi beállítást érdemes megtenni,hogy a video nézet normal értéken legyen,ekkor tud az addon dolgozni.
nekem droid alatt is megy :K mavenkodi 19.4 matrix & 19.5 matrix alatt is jó tud lenni. van amikor nem működik,de nem tudom ennek mi az oka 🤔
amikor good akkor felül kapok értesítést blackbarnever mennyit zoomolt.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4718) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Kodi mátrix vagy nexus-ra tudnátok egy könnyű, gyors de jól testreszabható skint? Leia-n számomra a black glas nova volt ilyen de az nem kompatibilis matrix és nexus-al sem. A gyári skinek amiket kodin belül lehet letölteni egyik sem az igazi. Vagy lassú vagy nem testreszabható ahogy szeretném. Jelenleg Amber skint használok de idegesítő hogy Kodi indítás után lassú a reakció meg a beállításokban is lassan reagál néhány helyen. Aeon nox SILVO nem lenne rossz de vannak hülyeségei. Külső forrásból meg Googleban keresve nem igen találok másikat csak amik amúgy is letölthető kodin belül. Remélem tudtok ajánlani párat külső forrásból. Kösz előre is!

(#4719) ®abstract® válasza Imi1981 (#4718) üzenetére


®abstract®
őstag

matrix & nexus alatt hasznalom az aeon nox silvo t. mi a gondod vele? 🤔

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4720) kezo0 válasza ®abstract® (#4719) üzenetére


kezo0
addikt

+1

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4721) Imi1981 válasza ®abstract® (#4719) üzenetére


Imi1981
veterán

Plexkodiconnect-el van valami gondja. Már rég beállítottam erre másnap Kodi indításkor kiírta hogy újraindítja a kodit. Következő nap megint. Mintha frissen telepítettem volna a plexkodiconnect-et mert akkor ugye ezt megteszi. Mondjuk ma már nem csinálta ezt úgyhogy lehet mégis jó lesz. Amúgy nem rossz skin.
Másik boxon az artic: zephyr-reloladed skint próbálgattam és ha nem fullos netflix stílusokat használom elég gyors és még mindig szép. Szerintem maradok ennél.

(#4722) blakey válasza Imi1981 (#4721) üzenetére


blakey
titán

Az nem a felszín miatt van, változások történtek a PMS-ben és a PKC még nem követi pontosan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4723) Imi1981 válasza blakey (#4722) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor lehet pont akkor jöttek ezek mikor arra a felszínre váltottam. Mármint utána másnap meg harmadnap. Ma már nem csinált ilyet úgyhogy akkor lehet tényleg az volt amit írtál. Kösz!
Ettől függetlenül most megtetszett ez a artic zephyr-reloladed skin kicsit egyszerűbben beállítva. Szép és gyors is így.

(#4724) Imi1981


Imi1981
veterán

Még egy kérdés hátha próbálta már valaki. Ha egyik Androidos boxon (Android Tv) beállítottam frankón részletesen egy skint és lementem kodi backup-al és azt vissza állítom másik kettő boxon az működni fog rendesen? Ezzel azt akarom megkönnyíteni,hogy ne kelljen minden egyes boxon sokáig allítgatni. Működhet ez?

(#4725) z67 válasza Imi1981 (#4724) üzenetére


z67
őstag

Nekem működött. Nincs most előttem, de Backup a kiegészítő neve, egy floppy az ikonja. Hálózatra nem, de pendrive-ra tudtam mindent menteni. Viszont meg kell(et volna) válogatni mit másolok, szinte betelt vele a Mi Box.

(#4726) gyűrű válasza Imi1981 (#4724) üzenetére


gyűrű
addikt

A felszinek beállításai 4 helyen tárolódhatnak.
Befolyásolja az userdata guisettings.xml, az addondata skinmappa, az addondata script.skinshortcuts mappa, és még az addon skinmappában levő skinshortcuts.xml is.

(#4727) Imi1981 válasza z67 (#4725) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen azzal a backup kiegészítővel csinálnám. Így időt takaríhanék meg. Egy eszközön megcsinálom és másik három eszközön kodiban visszaállítom a mentést. Persze utána egy két apróságot állítanék külön külön (eszköz neve stb) de mégsem kéne olyan sokáig vacakolni vele. Köszi! Megpróbálom végülis sokat nem vesztek vele.

gyűrű #4726
Ez nekem sokat nem mond. Lehetséges vagy nem? Bár úgyis kipróbálom úgyhogy majd kiderül mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#4728) gyűrű válasza Imi1981 (#4727) üzenetére


gyűrű
addikt

Ha ugyanolyan eszköz, ugyanolyan kodi ugyanazokkal a kiegészítőkkel, akkor a .kodi mappát egyben átmásolva biztos ugyanaz lesz. Én pl a coreelec boxokon íll. a firestickeken így csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#4729) Imi1981 válasza gyűrű (#4728) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja hát nem ugyanolyan eszközök. Firestick 4k max, shield tv és xiaomi mi box s , viszont mindhármon nexus kodi van (play áruházból) . Így már akkor nem biztos a siker?

Android tv-ről Coreelec-re is ki akartam próbálni de gondolom az már nagyon más.

(#4730) KTTech válasza Imi1981 (#4729) üzenetére


KTTech
veterán

De, mert mind androidos. Android/Windows/Linux közt lehetnek problémák.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4731) z67 válasza Imi1981 (#4729) üzenetére


z67
őstag

Nekem Philips tévéről ment Mi Box S-re.

(#4732) gyűrű válasza Imi1981 (#4729) üzenetére


gyűrű
addikt

Szerintem simán jó. A feltelepitett kodit beállítod, majd ezzel a .kodi mappával felülírod a másik 2 androidos .kodi mappát. Ez amúgy rejtett mappa, de az xprole file managerrel láthatóvá és másolhatóvá válik.

[ Szerkesztve ]

(#4733) Imi1981 válasza gyűrű (#4732) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszönöm mindenkinek :R ! Ez tök jó dolog. Eddig miért nem jutott eszembe. Sok távirányító nyokodástól mentett volna meg.

(#4734) Imi1981 válasza gyűrű (#4732) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez az a mappa ugye Android data mappában van.

(#4735) gyűrű válasza Imi1981 (#4734) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen az.

(#4736) ®abstract®


®abstract®
őstag

tudja e valaki hogy a pip funkció az csak bizonyos kodi verziókban támogatott,vagy hogy megy?
19.5 matrix alatt nincs pip.
mavenkodi 19.4 matrixban van.
probaltam telepiteni pip kodi addont de nem működik.. [link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4737) blakey válasza ®abstract® (#4736) üzenetére


blakey
titán

Fire TV Stick-en működik, ahhoz eszköz is kell nem csak szoftver.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4738) ®abstract® válasza blakey (#4737) üzenetére


®abstract®
őstag

ezt nem tudom sehogy se értelmezni 🤔
x96mp boxon vagyok droidon & 11 alkalmazásban megy a pip funkció,csak a kodi 19.5 matrix ami nem hajlandó..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4739) blakey válasza ®abstract® (#4738) üzenetére


blakey
titán

Maven Kodiban van PIP, Fire TV Sticken működik. Sima Kodiban nincs PIP..

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4740) ®abstract® válasza blakey (#4739) üzenetére


®abstract®
őstag

egen,a mavenkodiban megy a 19.5 matrix kodiba nincs pip..
de van e lehetőség,hogy menjen?
van valami ötleted meg lehet e csinalni?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4741) Mano66


Mano66
senior tag

Omega alatt van már próbálkozás a PKC működésre állításában?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4742) Józsi25


Józsi25
lelkes újonc

.bocs, egy kezdő kérdés:
a kodi install után - amazon fire stick 4k+ - a beállítások menü indul el és bár mit teszek ( beállítok mindent, ki-be lépek, több verziót kipróbálok) sehogy nem jutok a kezdő képernyőre. Mit bénázok el?

(#4743) gyűrű válasza Józsi25 (#4742) üzenetére


gyűrű
addikt

A kodi vagy a firestick kezdőképernyőre nem jutsz?

(#4744) Józsi25 válasza gyűrű (#4743) üzenetére


Józsi25
lelkes újonc

a kodi kezdőképernyőjére nem jutok

(#4745) gyűrű válasza Józsi25 (#4744) üzenetére


gyűrű
addikt

A vissza gombot kell nyomogatni...

(#4746) mikrofon


mikrofon
addikt

TCL Google tv-t futtató változatán szeretném a .kodi mappába bemásolni az adatokat. De az android/data mappába nem enged be. Van erre valami megoldás?

(#4747) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Valaki el tudja mondani, esetleg tud adni egy érthető leírást arról, hogy kodi val hogyan lehet elérni, hogy az android box indulásakor autómatikusan induljon teljes képernyőben egy böngésző egy adott weboldallal?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#4748) mikrofon


mikrofon
addikt

Bocsi ezért az alap kérdésért.
Hol tudom beállítani, hogy sorozat esetén automatikusan játsza le a következő részt?

Egyszerűen nem találom ezt a beállítási menü pontot.

(#4749) Zsadi válasza mikrofon (#4748) üzenetére


Zsadi
őstag

Up Next kiegészítő.

(#4750) blakey válasza Zsadi (#4749) üzenetére


blakey
titán

Esetleg OK gomb hosszan nyomása, jobb klikk, stb. után, a felugró ablakból a “Lejátszás innen” opció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.