Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) walter70 válasza Beni2360 (#4050) üzenetére


walter70
tag

Köszi,de ez sem.Kicsit abbahagyom,mert ki fogom dobni.
Boldog Ünnepeket Nektek!

(#4052) Elemental válasza walter70 (#4051) üzenetére


Elemental
addikt

Még egy búcsú ötlet, mielőtt kihajítod. :)
Próbáld ki webdav kapcsolattal. Ha nem használtad eddig, akkor a nasra felteszed a webdav szervert, ha nem engeded ki a netre, akkor maradhat a http. Amikor nekem is szarakodott a samba, akkor kipróbáltam, és jól működött a webdav kapcsolat.

(#4053) walter70 válasza Elemental (#4052) üzenetére


walter70
tag

Köszönöm,holnap kipróbálom.

(#4054) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Sziasztok, szeretnék egy Amazon Fire TV Stick 4K -t venni amin majd Kodival elvileg tudom streamelni a gépemről a filmeket. Ez lenne az elmélet. A tv sima dlna módja csődöt mondott, dolby visiont hol lejátsza hol nem, kezelése is nehézkes. A tv kezeli a különböző HDR formátumokat, a stick is elvileg, már csak az a kérdés hogy a Kodi ezeket le is tudja játszani? Főleg a HDR10+ és a DV ami érdekelne, hogy tudja-e ezeket. Köszi

(#4055) walter70 válasza Elemental (#4052) üzenetére


walter70
tag

Nem igazán tudtam beállítani,viszont az upnp-n megjött a hang,úgyhogy filmet nézni tudunk,csak borítóképek nincsenek.

(#4056) oszy


oszy
veterán

TV2 (tv2.hu) repo létezik? Vannak filmek, amit itt néznénk, mert böngészőben körülményes a megnyitás.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4057) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Net rádió hallgatására milyen lehetőség van? Létezik hozzá addon?

OnePlus Nord

(#4058) pube111 válasza r_zsolt (#4057) üzenetére


pube111
senior tag

Telepítsd a Live Tv Serbia tárolót, abban van a tunein webrádió addon. Rengeteg magyar is van benne, de url alapján hozzá is lehet adni bármit. Elmentheted a rádiókat kedvencnek, így nem kell mindig keresgélni.
Repo zip:
https://we.tl/t-pOhAgMbZrR

[ Szerkesztve ]

(#4059) r_zsolt válasza pube111 (#4058) üzenetére


r_zsolt
tag

Köszönöm!
Felraktam.
A zenei kiegészítők közé települt, a rádió állomást kitudtam rakni a kedvencek közé.
Hogy tudom a rádió menüpontba berakni?

OnePlus Nord

(#4060) pube111 válasza r_zsolt (#4059) üzenetére


pube111
senior tag

Szerintem sehogy. A radio menü pl az usb fm tuneren vett adókat kezeli. Azt hiszem, de nem 100%.

(#4061) blakey válasza oszy (#4056) üzenetére


blakey
titán

movieshark repoból telepíthető, ahogy az rtlmost is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4062) r_zsolt válasza pube111 (#4060) üzenetére


r_zsolt
tag

Köszönöm!
Akkor jó így a kedvencek között is.

OnePlus Nord

(#4063) Elemental


Elemental
addikt

Csak hogy ne legyen egyszerű, a watchdog az egyik boxon jól működik, a másikon nem csinál semmit. Volt újra telepítés, a beállítások ugyanazok. CE 9.2.5

(#4064) z67


z67
őstag

Megköszönöm, ha tudtok segíteni. Philips androidos TV-n újabban ha sorozatot nézek, pl. Family Guy-t ki kell kapcsolnom a hardveres gyorsítást. Amúgy csak fekete képernyőt és hangot kapok. Viszont ha ezek után filmet nézek, akkor azt pedig akadozva játsza. Segíthet ezen a cache törlés, vagy bármilyen más tippetek van esetleg?

Ha cache törlést csinálok, akkor elveszik valamilyen beállítás vagy a nézettség jelölés?

Még annyi, hálózatról mennek egy filmek egy synology NAS-ról. A másik Philips TV-n nincs gond és egy MI BOX S-en sem.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#4065) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Mi most az ajánlott olcsóbb medialejátszó az alábbi szituhoz?

NAS-on vannak a filmek, kábelen is wifin is el kellene érnie (NFS és SMB megosztás).
4K lejátszás menjen a lehető legtöbb formátumban
Normális külső magyar felirat kezelés
Az sem gond ha van rajta valamilyen digitális kimenet, de ez csak sokadlagos szempont.
Atomstabil működés, egyszerű kezelhetőség.
Ezeken kívül nem kell semmi flikkflakk, nem akarok 80 féle szoftver futtatni rajta, a legolcsóbb ennek megfelelő eszközt keresem.

Köszi

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#4066) Somatom válasza narumon (#4065) üzenetére


Somatom
veterán

Másik topik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4067) joydrv


joydrv
tag

CE/kodi alatt a felirattal van gondom.
Egész pontosan az, hogy ha be van kapcsolva és megjelenik a filmen az aktuális felirat, a lejátszás elkezd kisebb-nagyobb mértékben akadozni. Ha kikapcsolom a feliratot szép simán megy a lejátszás.
Már próbáltam, hogy mkv-ba beleteszem, vagy éppen kiteszem a film mellé, de semmi változás.

Nemrég cseréltem boxot, korábban egy s912-es volt, most egy s905x3-as (H96maxX3). Azt hittem az előző box régi és nem túl kiforrott... , de az újjal is ugyanaz a helyzet.

Van valami beállítás, amit nem ismerek, vagy mi okozza ezt az akadozást? :F

(#4068) Beni2360 válasza joydrv (#4067) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt lehet a gond nálad nézd át ezt a képet.
A legfelső sort ne nézd mert egy másik programból vak a kép lopva.
3 db s912-m van és mind tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4069) joydrv válasza Beni2360 (#4068) üzenetére


joydrv
tag

Minden úgy van, mint a képen. Ezeket nem piszkáltam.
De nem csak a s912, hanem az új s905x3-as is akadozik, amint megjelenik a felirat a filmen. Ha nincs felirat, akkor azon a részen tökéletesen megy tovább a lejátszás. Amint megint felirathoz ér elkezd akadni.

(#4070) gyűrű válasza joydrv (#4069) üzenetére


gyűrű
addikt

Milyen a GUI felbontása? Milyen típusú felirattal csinálja?

(#4071) blakey válasza joydrv (#4069) üzenetére


blakey
titán

A GUI felskálázás legyen bekapcsolva, ha ki van kapcsolva akkor a feliratok "döcögnek", egyes 4K anyagok meg nézhetetlenek. A Kodi a feliratot a GUI-hoz társítja így a felskálázásra szükség van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4072) joydrv válasza gyűrű (#4070) üzenetére


joydrv
tag

A feliratok minden esetben UTF-8 típusúak. A képméretek változóak, sorozatokkal próbálgattam mindenféléket, de mindegy, hogy 480p, 720p vagy 1080p.

Már arra gondoltam, hogy a bőr, amit használok a kodin, megterhelő a boxoknak. Arctic Zephyr 2 skin. Ha találok egy üres sd-kártyát csinálok egy alap skines próbát vele.
Vagy esetleg a CE-t beteszem a belsőre dual módban. Csak nem tudom, hogy azt onnan utána kitudom e törölni, ha vissza akarom állítani eredeti helyzetbe és újra sd-ről használni .

(#4073) gyűrű válasza joydrv (#4072) üzenetére


gyűrű
addikt

A kodi felbontásra gondoltam. Állítsd be 1920*1080p-re 60Hz-re Aztán a CE beállításokban van egy olyan hogy Disable GUI scaling. ezt állítsd át , reboot , és nézd meg jó lett-e. Skinnek nem valószínű hogy köze lenne hozzá..

[ Szerkesztve ]

(#4074) oszy


oszy
veterán

Mit kell tenni, hogy letöltse a feliratot az adott filmhez? A kiegészítő telepítve van, de hibát ír. Talán azt, hogy nem sikerült letölteni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4075) blakey válasza oszy (#4074) üzenetére


blakey
titán

Filmhez vagy sorozathoz? Melyik kiegészítőről van szó? Nem árt ha van írási jogosultsága az eszköznek az adott helyre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4076) oszy válasza blakey (#4075) üzenetére


oszy
veterán

Du. megírom. :) :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4077) Beni2360 válasza oszy (#4074) üzenetére


Beni2360
félisten

Az Opensubtitléhez regelni kell a honlapon és a boxon beírni a kiegészítő beállításában.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4078) blakey válasza Beni2360 (#4077) üzenetére


blakey
titán

Van olyan amelyikhez nem kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4079) Luissimo válasza Beni2360 (#4077) üzenetére


Luissimo
veterán

én beregeltem, beirtam, mégsem működik a letöltés.

(#4080) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom hogy jó helyre írok-e, ha nem akkor kérlek töröljétek.

Párom az utóbbi hónapokban nagyon rákattanta Netflixre, kezdetben laptopról nézte, de aztán felvarázsoltam neki a Netflix appot a Zidoo x9s -re. Remekül megy, akadálymentesen, viszont a távirányítóval nem mindeg lehet jól operálni (irányítani), gondolom nem véletlen, nem ehhez tervezték.

Kérdésem az lenne, hogy milyen boxot tudnátok ajánlani ami teljeskörűen vezérli a Netflixet?
Vagy melyik topikban tudják ezt megmondani nekem?

A terv az, hogy asszony megkapja a TV-hez a teljesen kompatiblis boxot a Netflixhez én meg behúzom magamnak a Zidoo-t a dolgozószobába :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4081) Melorin


Melorin
addikt

Üdv, én is kérdeznék.
Az Estuary skint használom és szeretném eltüntetni a főképernyőről a "nemrég bekerült epizódok" listát. Nem szeretném látni a kis pillanatképeket a még meg sem nézett sorozat részekből. Hogy tudom ezt megtenni?
[kép]

(#4082) Luissimo válasza Tanisz (#4080) üzenetére


Luissimo
veterán

Xiaomi MiBox s4,

Utána békén fog hagyni az asszony, meglásd... :DD

(#4083) Beni2360 válasza Melorin (#4081) üzenetére


Beni2360
félisten

beállítások>eszközök>felszín>felszínbeáll>főmenüelemek>Kat szerkzt>filmek vagy sorozatok>Nemrég bekerült>menügomb>tőrlés.
Talán itt jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4084) Melorin válasza Beni2360 (#4083) üzenetére


Melorin
addikt

Sajna még ezután is ottmarad az a lista a főképernyőn :(

(#4085) Beni2360 válasza Melorin (#4084) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen én is kitöröltem a soriknál de nem onnan hanem a fenti kategória sorból törli.
Sajnálom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4086) gyűrű válasza Melorin (#4081) üzenetére


gyűrű
addikt

Másik skint kell feltenni ami jobban testreszabható. Pl. az estuary mod v2-t.

(#4087) tomy86 válasza Melorin (#4084) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem csak a home.xml szerkesztésével oldható meg az estuary skinben.
Ezt a részt kell törölni (vagy <!-- kód --> jelek közé tenni)
<include content="WidgetListEpisodes" condition="Library.HasContent(tvshows)">
    <param name="content_path" value="special://skin/playlists/recent_unwatched_episodes.xsp"/>
    <param name="widget_header" value="$LOCALIZE[20387]"/>
    <param name="widget_target" value="videos"/>
    <param name="list_id" value="6200"/>
</include>

[ Szerkesztve ]

(#4088) Elemental válasza blakey (#4071) üzenetére


Elemental
addikt

Melyik ez a beállítás? Nem találom.

(#4089) blakey válasza Elemental (#4088) üzenetére


blakey
titán

Beállítások/CoreELEC/Disable GUI scaling, ez ne legyen bekapcsolva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4090) joydrv válasza gyűrű (#4073) üzenetére


joydrv
tag

Köszönöm!

gyűrű és blakey

Be- illetve ki-kattintottam ezeket a beállításokat. Valamivel jobb lett, de még mindig vannak akadozások.
Kipróbáltam a box androidja alatt is a kodit és ott eltűntek ezek a bosszantó akadások. Igaz még tüzetesebben nem volt időm rá, de 4-5 különböző sorozatba pár percre belenéztem és jónak tűnt.
Hétvégén majd azon nézzük a filmeket meg az aktuális sorozatok részeit. Ha valóban így, reccenések nélkül fog menni, akkor elengedem a CE-et egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#4091) Melorin válasza tomy86 (#4087) üzenetére


Melorin
addikt

Működik, köszi! :R

(#4092) Elemental válasza blakey (#4089) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#4093) oszy válasza blakey (#4078) üzenetére


oszy
veterán

Melyikhez? És azt hogyan kell beállítani? Mert nem működik! :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4094) Beni2360 válasza oszy (#4093) üzenetére


Beni2360
félisten

A kiegészítőknél keresőbe írd be a Super Subtitles töltsd le és azt állítsd be első keresésnek.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4095) blakey válasza oszy (#4093) üzenetére


blakey
titán

Ehhez, zöld Code gombra klikkelsz majd Download as ZIP, Kodiban meg Kiegészítők/Telepítés zip fájlból.

#4094 Beni2360
Nem másik letöltőról írok hanem egy másik opensubtitles kiegészítőről aminek saját API-kulcsa van és nem kötelező bejelentkezni, de azt is lehet, a letöltéshez, kereséshez. Super Subtitles sorozatokhoz jó, filmekhez nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4096) Beni2360 válasza blakey (#4095) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a jó pap......
Akkor evvel több feliratot fog megtalálni? Tudom láma a kérdés. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4097) oszy válasza blakey (#4095) üzenetére


oszy
veterán

KÖSZI! Na ez jó, ha jó! :) Jelentkezem, hogy sikerült-e :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4098) joydrv


joydrv
tag

Kodiban a képernyő kalibrálást beállítás után hogyan lehet elmenteni, hogy ne kelljen a box minden kikapcsolása után elvégezni újra?

(#4099) blakey válasza joydrv (#4098) üzenetére


blakey
titán

Miért kell kalibrálni? Amúgy minden fps-re külön kell kalibrálni, a felbontásban már nem vagyok biztos, de az fps-ben igen, egyszer kipróbáltam és hiába kalibrálom 30fps-nél, mert az nem lesz érvényesl 23,976, 24, 25, stb fps esetén.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4100) joydrv válasza blakey (#4099) üzenetére


joydrv
tag

Amíg a boxot ki nem kapcsolom, addig megmaradnak a beállítások.
A legfontosabb a felirat függőleges mozgatása-beállítása. Így jól be lehet lőni a szemnek kellemes magasságba.
De a kép is jobb, így nincs semmilyen túllógása a képernyőn. E nélkül, akárhogy állítottam az LG tv-n mindig van egy minimális "túllógás". Az fps-re nem figyeltem külön, de majd ránézek, hogy alakul különbözőekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.