Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) galaxys80 válasza galaxys80 (#4650) üzenetére


galaxys80
veterán

Amber-el van a probléma valóban. Estuary-val ott van a kézi keresési lehetőség.

(#4652) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv!
Szeretnék a buta tévémhez okosítót venni.
Felhasználás: YouTube, netflix, online tv nézés, iPhone kép tükrözés.
Mi lenne erre alkalmas? (Amit itthon is meglehet venni)

(#4653) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!

Van egy x96-os boxom, amit régóta nem használtam és a tápja elkallódott valahová. Vajon milyen paraméterekkel keressem?

(#4654) Beni2360 válasza woodworm (#4653) üzenetére


Beni2360
félisten

5V- 2A kimenet. 5,25/2,1 (2, 5) mm-s dugó

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4655) woodworm válasza Beni2360 (#4654) üzenetére


woodworm
veterán

Köszönöm szépen!

(#4656) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!
Kimondottan a vb-re vettem egy Blitzwolf V2 projektort, amire felraktam a Kodit. A csoportmeccsek alatt semmi probléma nem volt, faszán ment az adás, meg minden. Az utobbi napokban viszont egyáltalán nem, vagy ha be is jön, akkor szakadozik, pufferel folyamatosan. Másnál is előfordul Androidon ez? M4 Sport. Vagy nálam van valami gikszer.. Köszi

(#4657) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok! Tudnatok nekem ajanlani olyan mèdialejàtszót, amin megy az hbo max es tud külső tàrhelyet is kezelni usb-n? :R

(#4658) KTTech válasza Recon666 (#4657) üzenetére


KTTech
veterán

Pl. nVidia ShieldTV Pro

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4659) Recon666 válasza KTTech (#4658) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R

(#4660) Recon666 válasza Recon666 (#4659) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vègül ő lett.

(#4661) lac14548


lac14548
aktív tag

Mi Box S sima sztereo TV-re kötve
Lejátszó a Kodi.
Melyik az a beállítás, hogy a többcsatornás (5.1, stb) filmeket "lekeverje" sztereo-ra, mert most némely filmnél a háttérzaj hangosabb mint a beszéd.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#4662) Beni2360 válasza lac14548 (#4661) üzenetére


Beni2360
félisten

Szemelyes tapasztalatom alapján ezen nem lehet segiteni. 20 eve is ez volt a szitu. Mivel egyben nyomjsk ki sz 5.1 hang sávot nincs ami szet tudja szedni sztereó szinten.
Az AVR-ben 5.1 is a center 2 dcb-l magasabbra van véve.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4663) gyűrű válasza lac14548 (#4661) üzenetére


gyűrű
addikt

Kikapcsoltad a hangtovábbítást a kodiban, és a csatornákat átállitottad 2.0 ra ?

(#4664) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok, nem tudom más küzd-e ilyesmivel, illetve hogy jó helyen kérdezem-e.
Van otthon 2 xiaomi mi stick, a sima teljesen jól működik kodi-val. Semmihez sem kellett nyúlni, megy rajta minden film, sd,hd.
Most sikerült egy 4K-s verziót beszerezni, de kodi-val szívok. HD tartalmak teljesen OK, de sd tartalmakkal gond van. Ha videó résznél a hardveres gyorsítás be van kapcsolva (alapból ez on), akkor sok film/sorozat képe megáll 2-3mp után hang megy tovább. Ha kikapcsolom a hw gyorsítást, akkor meg hd tartalmak nem mennek.
Emellett a legidegesítőbb, hogy sd tartalmaknál elkezd "pattogni" a hang (random akadozik 1-1 pillanatra). Ha megállítom a filmet (párszor néha) és folytatom, akkor rendbe rakja magát és végig jó.
Próbáltam a hang beállításoknál a kimenet-et fix-re állítani, de nem segített.
Ilyennel mit lehet kezdeni?
Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4665) csibe1 válasza lafaty80 (#4664) üzenetére


csibe1
addikt

Vegyél másik sticket? :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4666) lafaty80 válasza csibe1 (#4665) üzenetére


lafaty80
őstag

Értem a logikát, de szeretek megoldani problémát elsőre (ha lehet), nem egyből feladni :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4667) lazara007 válasza pojzon (#4446) üzenetére


lazara007
csendes tag

Oszd meg Syno-n a filemket NFS-el, felejtsd el az SMB-t.
Gyorsabb es egyszerubb.

[ Szerkesztve ]

(#4668) csibe1 válasza lafaty80 (#4666) üzenetére


csibe1
addikt

Nem mindig van ilyen mazós hangulatom. :D
Esetleg csak öregszem, és már nincs kedvem órákat molyolni ilyenek miatt. :)
Ez arra emlékeztet amikor kijött az X-men és a Karib tenger kalózai. :)
Mindegyik XviD kodekkel volt tömörítve, de mindegyik másik fajtával. :DDD
Aztán valamikor utána már csak egyfajta lett, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4669) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ezt meg tudnátok mondani, hol tudom beállítani? Ha ez számít, Estuary mod v2-t használok, és maven féle Kodi matrix.

Megtaláltam, be van kapcsolva hogy ne vegye figyelembe rendezesnel a névelőket, de mégsem így csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#4670) Beni2360 válasza Gabesz87 (#4669) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert kikapcsolni kell. Kicsit furi a leírása foleg magyarul.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4671) Gabesz87 válasza Beni2360 (#4670) üzenetére


Gabesz87
addikt

Úgy is megpróbáltam, de nem történt semmi változás a sorrendben.

(#4672) gyűrű válasza Gabesz87 (#4671) üzenetére


gyűrű
addikt

Milyen kodi?

(#4673) Gabesz87 válasza gyűrű (#4672) üzenetére


Gabesz87
addikt

Lentebb írtam: Kodinerds (Maven féle) Matrix nvidia Shield-en.

Vagy esetleg a beállítás módosítása után valahogy kéne frissíteni a listát? Mert én csak azt néztem, hogy magától nem változott meg. Lehet, hogy át kellett volna állítani valami másra a sorrendet, és vissza a név szerinti rendezésre!? Ki tudja, csak most jutott eszembe, hogy talán manuálisan kellett volna valahogy "updatelni"!?

[ Szerkesztve ]

(#4674) gyűrű válasza Gabesz87 (#4673) üzenetére


gyűrű
addikt

Kodi bug, matrixra nem lesz már javítva.. pull rerquestben van Omegára, de valószínű nexusba még belefér..

(#4675) Fandango


Fandango
veterán

Ezzel az addonal egy ideje sajnos nem működik hogy forrásként lehessen használni a Google drive-ot.
Egyéb más megoldás esetleg létezik erre a problémára?

(#4676) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Ugoos am6b+ boxon fut Mavens Kodi 19.4
Házimozi erősítőre kötve, azt tapasztalom hogy a sztereó hangos filmek iszonyat halkak.
Lehet ezzel kezdeni vmit? Már állítottam pár dolgot, kicsit javult, de ennyi. Muszáj vagyok előerősiteni a hangot, hogy használható legyen (10 egységgel).
Normál 5.1es hangnal nincs probléma.
Van egy másik Ugoos box am6 pro, az közvetlen tvre van kötve de ott nem tapasztalom, hogy halk lenne a sztereó.

Janaboy

(#4677) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Segítsetek kérlek! Drága jó frissítések megint tették a dolgukat: Ezúttal a Kodi frissített automatikusan húszas verzióra, és egyetlen egy fájt se lát :(
Mit tudok ilyenkor csinálni? Próbáltam már újratelepíteni...
Valahogy vissza tudok állni korábbi Kodi verzióra?
Nvida Shield Pro

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#4678) gyűrű válasza Hardstyler01 (#4677) üzenetére


gyűrű
addikt

Maradhat nyugodtan a kodi. Ennyit kell csinálni :

On Android TV : go to Settings -> Apps - Kodi -> Permissions -> Files and Media and select Allow all the time.

Then reopen Kodi.

(#4679) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Kodi régebbi verziója lejátszás közben a lejátszó menü a bal felső sarokban a filmcím után kiírta az évet.
Az új verzió a filmcímet kicserélte filmbanner-re és eltüntette az évet.
Van rá mód, hogy újra megjelenítsem a megjelenés évét?

üdv

(#4680) Bozek


Bozek
nagyúr

Azért érdekesek ezek a streaming szolgáltatók. HBO Max Android-os telefonon simán engedi Kodiban a 4K HDR-t, a Disney+ meg csak a sima 720p-t. Persze ha nem b*sznák el a képarányt a fekete csíkokkal, hogy pont 16:9 legyen, akkor nem lenne gondom. Kodiban tudok nagyítani, de a saját alkalmazásban így mind a 4 oldalon van fekete sáv, mivel a telefonom kijelzője 21:9, pont a filmek miatt csinálta ilyenre a Sony.

(#4681) atyec7


atyec7
csendes tag

Nvida Shield Pro, Kodi v.20 Nexus esetében a feliratoknál lehet színt választani valahogyan? Néha nagyon zavaró a saját fehér szín.

(#4682) gyűrű válasza atyec7 (#4681) üzenetére


gyűrű
addikt

Persze a lejátszó>feliratoknál.

(#4683) blakey válasza atyec7 (#4681) üzenetére


blakey
titán

Ahogy eddig is, most is lehet, beállítások/lejátszó/feliratok alatt van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4684) atyec7 válasza blakey (#4683) üzenetére


atyec7
csendes tag

Köszönöm. Természetes, hogy lehet: csak eddig nem tűnt fel, hogy az "alap-normál-haladó" szintek felett még van egy "profi" is, és ott lehet. Az elözöekből ugye ez a funkció hiányzik még. Ennyit a tudatlanságomról, és hogy nem nyomogatom a dolgokat amíg lehet. Ezt megérdemeltem.

(#4685) csibe1 válasza atyec7 (#4684) üzenetére


csibe1
addikt

"Az elözöekből ugye ez a funkció hiányzik még."

Szerintem ez benne van az előző verziókban is, a 18.9-ben biztosan.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4686) atyec7 válasza csibe1 (#4685) üzenetére


atyec7
csendes tag

Bocsi, erre gondoltam: "alap-normál-haladó"-ban nincs színválasztási lehetőség. Nem úgy, hogy Matrix, vagy. Leia. Pontatlanul fogalmaztam.

(#4687) szimcsi


szimcsi
senior tag

Hello,

Számítógépen megosztott tartalmak androidos tv-n való megnézésére használjuk a kodi-t. (kodi-20.0-Nexus-x64)
Olyan problémám van, hogy video pillanatnyi megállítása után néha előfordul, hogy előlröl kezdi vagy kilép a mappából, vagy más indul el.
Ez ellen lehet tenni valamit?
Köszi

XP

(#4688) aprokaroka87 válasza Bozek (#4680) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hmm... vannak furcsaságok.
Adott egy Realme 6 telefon ( Mediatek helio g90t ) és egy Redmi note 7 ( Qualcomm sd660 )

HBO MAX kodiban mindkét telefonon viszi a h265 verziót, míg a Netflix plugin csak Redmi Note 7-en viszi a h265 verziót, Realme 6 esetén csak vp9 és h264.

Kicsit szét néztem a két telefon kodek rendszere között.
Redmi note 7 esetén az alábbi dolog van, ami a Realme 6 esetén viszont nincs.

Természetesen azt nem tudom hogy az app mennyire ír valós dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#4689) tsilver


tsilver
aktív tag

Ha valakinél megy Kodi 21 és SynoNAS NFS akkor ossza meg velem legyen kedves, hogyan teszi ezt, mert nálam nem tud belépni a folderbe. 19 alatt ez ment tökéletesen

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4690) gyűrű válasza tsilver (#4689) üzenetére


gyűrű
addikt

Külön teljes hozzáférést kell adni a kodinak a tárhelyhez, az appoknàl, ez a kodi 20 al jött . Hozzáférések kezelése> mindig.

[ Szerkesztve ]

(#4691) tsilver válasza gyűrű (#4690) üzenetére


tsilver
aktív tag

köszi,
merre keresgéljek még FireTv-n.
Egyenlőre sem a kodiban sem a firestick androidjában nem találok több lehetőséget, mint amit megadtam az installáció során, ott meg adtam teljes hozzáférést.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4692) gyűrű válasza tsilver (#4691) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem más típusú a nason, de soha semelyik eszközzel nem volt gondom az NFS eléréssel, most sincs, se omega, se nexussal.

(#4693) z67


z67
őstag

A 20-as verziónál Android TV-n nincs az indulás után fekete képernyő nálatok? Minden alkalommal csak a vissza gombra jön be a menü nálam.

(#4694) gyűrű válasza z67 (#4693) üzenetére


gyűrű
addikt

Nincs sehol ilyen nálam.

(#4695) KTTech válasza z67 (#4693) üzenetére


KTTech
veterán

Teljesen jól megy nVidia ShieldTV-n és Chromecast + GoogleTV-n.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4696) z67


z67
őstag

Köszönöm szépen, elfelejtettem írni, hogy Philips TV. Mi Box S nekem sem problémás.

(#4697) ®abstract® válasza Bozek (#4680) üzenetére


®abstract®
őstag

úgy tudom a legjobb képarány az 1.78 =16/9.
amit folyamatosan erőltetnek évek óta-de nemtom, hogy miért- a 2.35 vagy 2.40 arány.
utóbbiak akkora fekete sávokat mutatnak,hogy azt gondolod,jobb lett volna nagyobb monitort vagy tvt venni..
a kodi előnye,az,hogy ki tudod zoomolni a fekete sávokat,ez simán működik a 16/10 tabletemen vagy a 19.5.9 arányú telefonom esetében is.
frissebb telefonoknak van 20/9 aránya,ez is jó ugy tudom. úgy értem, kitölti a kijelződet a videó.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4698) KTTech válasza ®abstract® (#4697) üzenetére


KTTech
veterán

Csak halkan jegyzem meg, hogy a szélesvásznú film az nem 16:9-es (vagy mozis szemmel nézve 1:1,78-as vagy 1:1,85-ös - bár van még pár szabványos arány -, azaz takarásos - mert gyakorlatilag a 4:3-as képarányból van kimaszkolva, alul-felül fekete csíkkal és egy megfelelő fémlap takarta ki az alsó-felső részt). A szélesvásznú filmet 1953-tól használják és 1:2,35, 1:2,39, 1:2,4 vagy 1:2,55-ös lehet). Egy moziban a vásznat ilyen formátumú filmmel lehet kitölteni... a többi aránynál a kép oldalsó széle fekete (vagy függönnyel le van takarva, hogy ne is látszódjon a vászon).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4699) ®abstract® válasza KTTech (#4698) üzenetére


®abstract®
őstag

ha ilyesmiket tudsz akkor ne suttogj,hanem ird le nyugodtan hangosan :K nem fog süket fülekre találni.
tapasztalatom szerint jobban járna minden felhasználó akkor,ha lenne lakossági képarány támogatás ami gyakorlatban az 1/78 vagy 1/85 arányt jelenti & a moziknak pedig megmaradna a többi.
így nem lenne az a cumi,hogy a 65 colos tvdn a szélesvásznú képarány miatt 20 vagy 30 vagy 40 cm hiányzik a a filmből :U
aki nem tudja ezt ki zoomolni gondolom zavarja,emiatt gondolja,hogy nagyobb tvn ez nem lex,dehogyisnem,csak nem gondolja végig.
szerencse,hogy a kodi tudja ezt ki zoom ot- eltűntetheted a zavaró fekete sávokat :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4700) KTTech válasza ®abstract® (#4699) üzenetére


KTTech
veterán

Ez nem lakossági képarány támogatás kérdése, hanem rendezői döntés. Ha a rendező a filmet szélesvászonra álmodta meg, akkor úgy is kerül moziba, és nem készül külön kópia a "lakossági" felhasználóknak.

Régen volt még egy nagy előnye a szélesvásznú filmeknek: nem romlott a képminőség vetítés közben, ha 1:2,35-ös filmet játszottak, hiszen nem egy 4:3-as képarányú képkocka közepét kellett kinagyítani és kitakarni a felesleges részeket (kiemelve ezzel a film hibáit, pl. a szemcsézettséget, amit ma képzajnak minősítenek, és ez rontja a képélességet is).

Egy kivétel van: ha szuper 35-ös a forrásanyag és abból van kivágva a szélesvásznú változat (függetlenül attól, hogy analóg film vagy digitális az eredeti), nem pedig eredetileg is anamorf objektívvel van felvéve. Ez esetben elvileg bármilyen képarány készülhet, maximum a filmen szereplő jelenet különböző részei levágásra kerülnek (és lesznek belógó mikrofonok és társaik). Az ilyen forrásból jönnek ki általában az open matte verziói az eredetileg szélesvásznúra megálmodott filmnek - de a stúdiókat általában köti a rendezővel kötött szerződés a képarányt illetően.

A CGI filmeket elvileg bármire le lehet renderelni, de általában a rendezői igény fog elkészülni, mert súlyos tízmillió dollárokba kerülhet egy másik formátumra történő újrarenderelés.

Ha IMAX mastert kell készíteni (vagy az a forrás), akkor csak abban kell válogatni, mi kerül levágásra a képből, mivel ott a képarány nagyon más - a szélesvásznú verzió mindenképp a kép alsó-felső részeinek levágásával fog elkészülni. Ez esetben a 1:1,85-ös verzió többletinformációt fog adni a szélesvásznúhoz képest, és nem lesznek zavaró képelemek sem. Ez esetben is a pan&scan megoldás lesz használva, hogy nehogy lemaradjon valami fontos a végleges kimeneti formátumból. A hibrid filmeknél pedig ugrálás van általában a 1:2,35 és 1:1,78-as képarány közt, attól függően, mit milyen formátummal vettek fel.

Régebben egyébként azt csinálták, hogy egyszerűen levágták a szélesvásznú film két szélét, és úgy került TV adásba/VHS-re a film, ezzel elvesztve a kép 50%-át (1:1,85-nél csak 25% körül megy kukába) - ezek is pan&scan verziók, ezzel megpróbálták a kép közepén tartani a lényeges képelemeket, hogy lehetőleg ne két félbevágott ember beszélgessen a kép két szélén a 4:3-as verzióban, hanem pl. hol az egyik oldalát mutatták a képen az eredeti filmnek, hol a másikat. Ezt a módszert használták egyébként az 1:1,85-ös filmeknél is.

Így kell elképzelni az eredetileg felvett képet (a kép közepe egy kör lenne): [link] , ezt vetítés során egy speciális (anamorf) objektív húzta szét normális képre, így sokkal jobb képminőség volt elérhető.

A Kodi-s zoom funkció a kép két szélét vágja le eszetlenül, majd képminőségvesztéssel kinagyítja a maradékot... senkinek nem ajánlom a használatát, aki kicsit is ad a minőségre.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.