Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Joshi


Joshi
titán

Megtaláltam, volt egy Profi mód is. :O :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3052) Joshi válasza blakey (#3049) üzenetére


Joshi
titán

Megnéztem a felirat színének beállítását, de elég karcsú a színek választéka. Az SPMC-ben ezt részletesebben lehet beállítani? Egyébként a mozgást belőttem úgy, hogy elviselhető legyen, ebből a szempontból a Sony egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#3053) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Adott egy nemrég vásárolt TV Box: Amlogic S905X A gyári kodit eltávolítottam, play áruházból felraktam a Krypton verziót. A Box ugye 100 Mbit maximális lan sebességre képes. Azt tapasztaltam, hogy akár vezetékkel, akár WIFI kapcsolaton keresztül nem folyamatos a videó lejátszás. Nem nagyon durva, de látom a képen, hogy van egy minimális lag. Próbáltam FullHD/HD/SD stream-meket is és fennáll mindegyiknél ez a jelenség. Próbáltam a kodi beállításaiban a hardveres gyorsítást kikapcsolni, de kikapcsolva még rosszabb lett az erdmény. Maga a box hardveresen biztos képes a nagy felbontású anyagok lejátszására, mert 4K videót is próbáltam USB kulcsról MX player lejátszóval és zsír folyamatos a videó. Ebből gondolom, hogy a kodiban lehet valami bibi. Azt hallottam, hogy 100 Mbit elég kell hogy legyen 1080p video stream-hez. Van egy HTPC gépem is, windows kodival azon minden folyékonyan megy, ott is 100 Mbit a netkapcsolat. Úgy tudtam 2GB RAM memóriával rendelkező box android alól is elboldogul a filmekkel kodi esetén. Esetleg erre a boxra is LE kellene? Jobban örülnék, ha lenne megoldás droid alóli zökkenőmentes lejátszásra. Kezdő vagyok Box terén, eddig csak windows platformon ügyködtem a kodival! Mit tanácsoltok?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#3054) DoItYourself válasza tranceplanet (#3053) üzenetére


DoItYourself
addikt

SPMC?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3055) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Xiaomi Mi Box 3-on futtatom a legújabb Kodi-t. Egy ASUS RT-AC58U routerre kötött USB 3.0-ás 1TB-os vinyóról SMB megosztással mennek a filmek. Miért lehet az, hogy egy idő után (kb. másfél óra) elkezdenek akadozni a filmek, a kép ugrál, a hang elmegy, egész addig tökéletes a lejátszás és mindig ugyanannál a pontnál kezdődik. A Mi boxra kötve, vagy SMB megosztás helyett UPNP módszerrel viszont tökéletesen lejátssza a videókat (viszont UPNP-vel meg nem tölti le a média adatokat a Kodi). Működik egyáltalán a hardweres gyorsítás ha hálózaton keresztül játszok le egy állományt?

Köszi!

(#3056) Véreshurka válasza Looserke (#3055) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Hali!

A belső hálódon fix ip-t osztottál a lejátszónak? A Mi Box nem csak wifi-n keresztül tud a hálózatra kapcsolódni? Mert ha igen, szerintem még az is lehet a probléma egyik forrása.

El Psy Kongroo

(#3057) Looserke válasza Véreshurka (#3056) üzenetére


Looserke
őstag

Dhcp oszt ip-t, és csak 5ghz wifin kap netet. De ha a net lenne a gond akkor az upnp is akadozna egy idő után nem? (mindig a film egy bizonyos pontján???) Pl. A Pókember hazatérés kb. 1ó50p-nél a repülős résznél konkrétan elmegy a hang és a kép szinte lefagy. Ha visszább tekerem akkor ott jó. Átváltva upnp lejátszása semmi akadás azon a részen.

[ Szerkesztve ]

(#3058) Véreshurka válasza Looserke (#3057) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ennyire nem vágom a témát, csak agyalok én is :)) Próbáld meg fix ip-re rakni azért a gépet, baj nem lesz belőle. Nem tudom hogyha magával a lejátszással lenne a gond, akkor szerintem USB-n is meg kellene akadnia a filmnek. Nem lehet, hogy csak addig tud a lejátszó bufferelni? Majd utána ha újra betölt egy keveset elindítja újra?

El Psy Kongroo

(#3059) lafaty80


lafaty80
őstag

Gyors kérdés az Urakhoz!

Most ismerkedem a kodi-val (eddig wdtvlive volt). smb mappákat beállítottam, de nekünk itthon vannak filmek, sorozatok, mesék, zenék, képek.

Namost a főmenüben videók, zenék, képek, sorozatokat tudok belőni, van lehetőségem új menüpontot oda felvenni a jobb kategorizálás végett pl. mesék (saját médiatár mappával)? Nem találtam erre utaló hsz-t sajnos sehol.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3060) DoItYourself válasza lafaty80 (#3059) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pedig van, junkpod aeon nox, erre keress rá. Vagy használd fájl nézetben a kodit, az a legegyszerűbb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3061) junkpod válasza lafaty80 (#3059) üzenetére


junkpod
nagyúr

Válassz olyan skint amiben menüből lehetséges a menü szerkesztése, pl aeon nox.
Így bárhová tehetsz bármilyen menüt könnyedén.
A menü elemeket pedig hoztarendelhetsz pl. videó forrásokat, lejátszási listákat, szűrt listákat...

Box's don't touch!

(#3062) lafaty80 válasza junkpod (#3061) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen. igen, láttam itt az aeon nox-os hsz-eket már, sikerült is. Köszönöm mindenkinek.

Most még kicsit a filmcímekkel és a hozzájuk lehúzott (port.hu) film adatokkal szívok (röhögök), néha nagyon mellé lő.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3063) DoItYourself válasza lafaty80 (#3062) üzenetére


DoItYourself
addikt

Port.hu helyett állíts be másik scrapert, pl. Universal Movie Scraper.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3064) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, használja valaki a kodit s8 vagy +? Mert én néztem s9+-on de nem tudom megcsinálni, hogy teljes képernyőben menjen a film.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3065) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Már írtam ide ezzel kapcsolatban, de most visszatérnék erre a problémámra az Xfluence Skin-el: [link], mert eddig senki nem talált rá megoldást.

17.6-on használom a legutóbbi Krypton-hoz való Skin verziót.

Talán most lenne itt valaki, aki ért ennyire a KODI-hoz, hogy legalább ötlete lenne rá?

Az is jó lenne, ha legalább valaki le tudná tesztelni, hogy neki ugyanúgy jelentkezik e ez a probléma.

A lényeg: File->Videos nézetben egy frissen bekerült videó esetén, nem olvassa ki és nem is jeleníti meg a jobb alsó sarokban a "preview" bélyegképet, ami egy a videóból származó kis képkocka. Fontos, hogy a KODI indítása előtt, frissen legyen valami videó file bemásolva a források közé, mert amiből már egyszer korábban kinyerte a képet annál már meg is jeleníti.

Köszi!

(#3066) max004


max004
tag

Sziasztok!Van valakinek ilyen tipusu airmouse?
[link]

Hogy lehet itt a cursort(nyilacskat) alandora kikapcsolni?Hiaba kapcsolom ki,15-20 mp nyugvas mulva akarmelyik gombot megnyomom,megint bekapcsol.A box meccol m8s pro+(s905x)

[ Szerkesztve ]

(#3067) SunMount3r válasza max004 (#3066) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elvileg a System > Input devices-ben kell lennie olyan lehetőségnek, hogy kikapcsold az "egeret".

Ha nem jönne be: [link] (én ezt használom és tuti nem kapcsol be magától a mouse). Vagy: [link] ennek a klónja MX3 néven is kapható (csak kevesebb tanítható IR gombbal).

(#3068) max004 válasza SunMount3r (#3067) üzenetére


max004
tag

Az a problema hogy csak kb.15 masodpercre kapcsolhato ki a nyilacska(a cursor gombal)aztan akarmelyik gombot megnyomok megint bekapcsolodik.Nem szeretnem alandora kikapcsolni,de szerintem csak a cursor gombal kellene ki/be kapcsolni.
Nem talalom a System > Input devicest.Ez a settings-ben van?

[ Szerkesztve ]

(#3069) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Erre valaki?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3070) Reaper válasza Tiger. (#3069) üzenetére


Reaper
őstag

Nem tudom, segít-e, de S7-en még nem Oreón simán megy.

(#3071) Tiger. válasza Reaper (#3070) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De az s7-en vannak kávák, htc u11-en nekem is teljes, sőt s9+-on meg kb úgy néz ki mintha s7 edge lenne függőlegesen jó, csak vízszintesen nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3072) DoItYourself válasza Tiger. (#3071) üzenetére


DoItYourself
addikt

Lehet, hogy köze van a megjelenítő képarányához?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3073) Tiger. válasza DoItYourself (#3072) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem tudom, de akár mit csináltam teljesen nem tudat szét húzni a képet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3074) DoItYourself válasza Tiger. (#3073) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Galaxy S9+ kijelzője 18,5:9 arányú, a filmek nagy része pedig 16:9 képarányú.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3075) Tiger. válasza DoItYourself (#3074) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nincs valami megoldás? Bsplayeren megtudom adni neki amit akarok.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3076) SunMount3r válasza Tiger. (#3075) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

MX Player? Sokféle képarány módosító beállítás van benne.

(#3077) Tiger. válasza SunMount3r (#3076) üzenetére


Tiger.
nagyúr

És itt vannak online filmek?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3078) SunMount3r válasza Tiger. (#3077) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jah, akkor marad a KODI. Viszont elvileg abban is sok képbeállítás van. Lejátszás közben elvileg a menu-ből a Videó ikonnal lehet Scale-elni és stretch-elni is és lennie kell még egy "Autocrop/minimize blackbars" opciónak is a Settings->Video-> Playback menüben. Viszont ezekhez lehet ki kell majd kapcsolni a valamelyik hardveres dekódolást a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#3079) Tiger. válasza SunMount3r (#3078) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Majd meglesem köszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3080) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Van valami plugin, amivel megoldható legalább a Kodi hangvezérlése a Minix NEO U1-gyel? (A saját és a LibreELEC-es Kodiban is?)

(#3081) Mankó


Mankó
veterán

Van egy beelink mx3-as média lejátszóm 7.02-es libre elec-cel és kodival, kb 2 éve hibátlanul üzemel, most egyik napról a másikra a médiatár frissítésekor azt írja a információ letöltés sikertelen, nem lehet kapcsolódni a kiszolgálóhoz. The Movie Database és Universal Movie Scraper-ből nyeri az információt.
Nas tartalma elérhető a fájlkezelőből, játssza is a filmeket, minden rendben van csak a médiatár tartalmát nem frissíti, gondolom valamiért nem elérhető az információs adatbázis.

Van ötletetek mi lehet a baj? Nem akarnám újra rakni emiatt a rendszert, mert teljesen kielégíti az igényeket, másrészt őszintén szólva már el is felejtettem, hogy kell.

Köszi a válaszokat! :R

(#3082) SunMount3r válasza Mankó (#3081) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hanyas KODI van abban az LE-ben? Lehet frissíteni kellene olyanra, ami stabil de már 17.6-os KODI van benne. De előtte próbáld meg az add-onokat lefrissíteni.

A KODI adatbázis átmentésére pedig próbáld meg a Backup Add-on-t.

[ Szerkesztve ]

(#3083) blakey válasza SunMount3r (#3082) üzenetére


blakey
titán

Minden verzióval ól működik a TMDB, Jarvis, Krypton, Leia, mindegy. Amig jól működik a Jarvis addig ne frissítsen, az a legjobb és egyelőre minden működik Jarvis alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3084) Mankó válasza SunMount3r (#3082) üzenetére


Mankó
veterán

Felfrissítettem 7.0.3-ra de nem az volt a baja. Régi volt a Repo, felraktam a 2.6-os Moviesharkot és minden OK.

(#3085) handrash válasza Mankó (#3084) üzenetére


handrash
őstag

Van valami gond a TMDB-vel? Nem tölti a kodi a film infókat róla...

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#3086) SunMount3r válasza handrash (#3085) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem sem. :F

(#3087) blakey


blakey
titán

Fura, hogy van akinek jó és van akinek nem, tökéletes volt tegnap este, 5 új film került a médiatárba és hibátlan volt (Kodi 16.1)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3088) SunMount3r válasza blakey (#3087) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem inkább a TVDB-vel volt bajom. Tegnap megnéztem és valami gyanús volt ott az add-on-ok között, mégpedig, hogy 2 különböző verzió is volt a TVDB-ből telepítve. Lehet valami frissítés kavart be?

(#3089) Mankó válasza handrash (#3085) üzenetére


Mankó
veterán

A kiszolgáló nem található hiba volt, borítókat nem töltötte le, de Repo frissítés megoldotta.

(#3090) handrash válasza Mankó (#3089) üzenetére


handrash
őstag

Olvastam, de nekem nem oldotta meg.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#3091) blakey válasza handrash (#3090) üzenetére


blakey
titán

Írd le pontosan, hogy milyen rendszeren, stb. Hibátlanul töltőtt le ma is borítókat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3092) handrash válasza blakey (#3091) üzenetére


handrash
őstag

17.6 kripton. Android 6.01

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#3093) SunMount3r válasza blakey (#3091) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem most sem jó valami. A TVDB nem jeleníti meg a TV Show borítóját.

Sorozat Neve 2016
Sorozat Neve S01 1080p Ésatöbbi Ésatöbi
Sorozat Neve S01E01 Epizód Neve Ésatöbbi Ésatöbbi.mkv

Így vannak mappastruktúrában elnevezve. Pedig biztos bescrap-eli, mert a "Scan to Library"-nál rendesen mutatja az infót, az almappát megnyitva pedig mutatja a Fanart-ot is. De amikor File nézetben a legfelső mappára állok, akkor nem tölti be a borítót. Tudom hogy kellene neki, mert van már másik sorozatom, aminél régebben ezt rendesen megcsinálta.

(#3094) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A családi videókat hogyan tudom belistázni? (Nem betallózni!) Jó volna, ha meg lehetne úgy oldani, hogy csak kattintani kelljen a kategóriáján és megjelenjenek. Mint pl. a filmek vagy a sorozatok esetében. A főmenüben kiválasztja az ember, hogy sorozatok, aztán kattintás után mindet mutatja. Ha létrehozok egy menüpontot neki "Családi videók" címmel, hogyan rakhatom be oda? Magától nem fogja, mert a netes adatbázisban nem szerepelnek ugyebár.

(#3095) blakey válasza C. s. (#3094) üzenetére


blakey
titán

Betallózod a Videó/Fájlok alá, nem adsz neki semmilyen scrapert és olyan felszínt választasz ahol engedélyezett a főmenü szerkesztése és ott kiteheted kedved szerint a kategóriákat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3096) C. s. válasza blakey (#3095) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, megpróbálom így, amint lesz rá időm!
Ja, elfelejtettem írni, hogy Aeon Noxot használok. Azzal gondolom, menni fog ezen a módon. :)

[ Szerkesztve ]

(#3097) SunMount3r válasza SunMount3r (#3093) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben rájöttem hogyan kell (megoldani): Bescrap-elés után megnyitni a Scan To Library-val az infókat és ott kicserélni a borítóképet, majd miután kilépek már rendesen mutatja a Borítót is a főmappára állva (és hálistennek úgy is marad). Ez valamilyen bug, mert tuti e nélkül is működnie kellene. És már elég régi, mert Jarvis-on és most 17.6-os is ugyan így működött nálam (most már emlékszem). Most Xflunce-et használok, de régen Confluence-nél is ugyan ez volt.

Másnál nem csinálja ezt? :F

(#3098) blakey válasza SunMount3r (#3097) üzenetére


blakey
titán

Nem, nagyon ritkán előfordulhat egy-egy filmnél vagy sorozatnál, de én pl. alapból kicserélek egy borítót ha nem tetszik vagy van olyan sorozat amit DVD-n más sorrendben adtak ki mint ahogy a bemutatás történt, pl. Firefly, ebben az esetben át kell álítani, hogy milyen sorrendben keresse vagy helyi metaadatokat kell használni. Sorozatoknál nekem semmilyen gondom nem volt és filmeknél sem nagyon (pedig as hétvégén teljes adat másolás történt és meg lett dolgoztatva minden Kodi), ott többnyire borítókat cserélek illetve ha valamilyen furcsa címe van akkor a TMDB oldalán megnézem, hogy milyen lehetőségek vannak és aszerint nevezem el.

A borító betöltés meg szerintem nem feltétlenül hiba, nálam mindent betölt és gyorsan, lassú a géped amin a Kodi fut vagy már tele az adatbázis/cache, egy tisztítás már ráférne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3099) SunMount3r válasza blakey (#3098) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az elnevezéssel nálam minden stimmel, be is srcap-eli, ezt írtam is, csak a borítót nem rakja ki, amíg át nem állítom másra a Scan to Library-s infó menüben. Ha ezt nem csinálom meg, akkor a scrap-elés után állhatok ott rajta és várhatok akár fél órát is, akkor se rakja ki a borítót, még újra indítás után sem. Cache? Akkor filmeknél miért nem csinálja, miért csak a sorozatoknál? Filmeknél még a Fanart-ot is betölti szinte egyből (van amikor pár másodperc késéssel).
Ennek mi köze a cache-hez, vagy pláne ahhoz, hogy mennyire gyors a rendszer? Q10 Pro-ról van szó amúgy. Ha valaminek a hibája ez, akkor azt a KODI-n belül kell keresni, tehát a KODI, vagy egy add-on hibája.

Azért még kipróbálom, hogy csinálok egy Library pucolást, de csodálkoznék, ha ettől megjavulna.

[ Szerkesztve ]

(#3100) blakey válasza SunMount3r (#3099) üzenetére


blakey
titán

Mivel nálam jó a TVDB így nem tudok másra gondolni, csak a gépre, esetleg hálózati hibára, nálam nincs olyan, hogy nem rak ki borítót a sorozatokra, 3 féle Kodit használok, egyikkel sincs gond.
De akkor te megtaláltad magadnak a megoldást, nálam ilyen hiba nincs, a Q10 Pro és maga az Androidos Kodi egy elég nagy "bughalmaz", főleg az Androidos rész. Szóval igen, Android alatt sok a hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.