Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) blakey válasza joydrv (#4100) üzenetére


blakey
titán

A "túllógást" pedig a TV-n kell állítani, LG-nél "Levágás nélkül" ha nem tévedek, semmilyen képi hiba nem lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4102) oszy válasza oszy (#4097) üzenetére


oszy
veterán

Siker. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4103) Beni2360 válasza joydrv (#4100) üzenetére


Beni2360
félisten

Az az LG TV mennyi idős és mire van állítva a képarány?
Levágás nélkülit kell választani. És akkor nem kell kalibrálni semmit a boxon. Nálam a feliratok az alsó fekete sávba vannak állítva. És ha jól emlékszem menet közbeni beállításnál van egy olyan opció, hogy beállítás alapért. minden médiához. Azt megnyomod és akkor mindig az a beállítás marad.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4104) joydrv válasza blakey (#4101) üzenetére


joydrv
tag

Az a vicces, hogy egy pc-re is fel van nekem téve egy kodi win 8.1 alá. Azzal soha semmi gond nincs, pl ez a kalibrálás - felirathoz - soha nem felejti el, meg minden más is hibátlanul megy.
Fél éve próbálgatom ezekkel a boxokkal CE és android alatt. Mindkettővel vannak apróbb, de bosszantó hibák vele. Most már komolyan elgondolkodtam, hogy összerakok egy egyszerűbb, kis csendes, windowsos gépet csak a kodinak és azt fogom használni médialejátszónak.

(#4105) blakey válasza joydrv (#4104) üzenetére


blakey
titán

Az a vicces, hogy nálam évek óta hibátlan. Azért, mert valamit nem jól állítasz be még nem feltétlenül a rendszer a hibás. Nem a boxon kel kalibrálni hanem a TV-t kell beállítani.
A feliratok pozícióját is elmenti.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4106) joydrv


joydrv
tag

A tv jól van beállítva: "levágás nélkül". Persze nem idén vettem. Megvan már pár éve.

(#4107) Elemental válasza joydrv (#4106) üzenetére


Elemental
addikt

Az én 100 éves pana tévémből is kilóg a kép, kalibrálni kell, de nekem nem felejti el restart után, megmarad.

(#4108) Martin Eden válasza joydrv (#4106) üzenetére


Martin Eden
tag

A "levágás nélkül" Be állapotba van kapcsolva? Mert úgy a jó...Nekem először nem volt egyértelmű, amikor meglett az első webos-s LG-m, pedig előtte is LG-m volt már, de amikor nem volt jó a Kodi képarány, akkor rögtön a tv-n néztem meg jobban az opciókat...

(#4109) joydrv válasza Elemental (#4107) üzenetére


joydrv
tag

Elemental -
Csak beállítottad a kalibrációt és úgy marad nálad újraindítás után?
Mi alatt van neked a Kodi? Én a héten kezdtem az android alatt használni. Most ezt tesztelgetem. (Itt nekem simább a lejátszás, nincs recegés közben a feliratoknál, mint a CE alatt volt, ezért maradtam ennél.)
A megoldás meg az lesz, hogy nem kapcsolom ki a boxot. Rádugtam egy szünetmentesre a többi kütyü mellé, úgyhogy nem fog kikapcsolni áramszünetkor sem.

Martin Eden -
Az enyém régebbi tipus, ez még nem webos-es tv. Tavaly akartam cserélni az olimpia előtt, de azzal együtt elúszott a csere is a vírus miatt. Remélem az idén már összejön.
Egyébként neked mik a tapasztalatok, ezzel az újabb (LED vagy OLED) LG-vel, a Kodi normálisan müxik rajta?

[ Szerkesztve ]

(#4110) blakey válasza joydrv (#4109) üzenetére


blakey
titán

Kodi nem fut LG TV-ken.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4111) joydrv válasza blakey (#4110) üzenetére


joydrv
tag

Nyilván nem, de ezeken a boxokon az fut. Erre értem, hogy azokkal, hogyan működik együtt az újabb pl, OLED LG TV (én ilyet szeretnék venni). Lásd az én régebbi LG-mel nem teljesen tökéletes. CE necces, android jobb.

[ Szerkesztve ]

(#4112) blakey válasza joydrv (#4111) üzenetére


blakey
titán

Régi és új LG TV-vel jó a CE S922X, S905X3 boxokon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4113) joydrv válasza blakey (#4112) üzenetére


joydrv
tag

Én vacilálok két boxon. Tavasszal egyiket megrendelem még az új eu-s áfa-törvény előtt.
Amlogicban ez lenne S922XJ procival: [link]

Ha Windowsos gép lenne Kodihoz, akkor pedig ez: [link] (ez Celeron J4105 vagy használtan hasonló árban van ilyen Core I3 - I5-os procival is, de szerintem mindegyik bőven elég erős)

Tanácsokat szívesen fogadok pro és kontra.

(#4114) Elemental válasza joydrv (#4109) üzenetére


Elemental
addikt

Coreelec, s905x box. De volt azon a tévén s905w, azzal is megmaradt.

(#4115) Beni2360 válasza joydrv (#4111) üzenetére


Beni2360
félisten

Az aláírásomban látod az LG C8 OLED TV és 4 különböző procis boxot és minddel szépen röccenés mentesen megy a CE. Kivéve a ZIDOO mert az más tészta. Ott a beállítással lesz gond. Nézd meg ezt a képet a felső sort hagyd figyelmen kívül. És akkor nem fog ugrálni. röcceni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4116) Martin Eden válasza joydrv (#4109) üzenetére


Martin Eden
tag

Webos előtti LG-nél nekem az "Eredeti" képarány volt a nyerő, még ha elméletben a 16:9 is jó kellett volna legyen, de az nem volt az. Oledre még nem futotta, de régebbi vagy (nekem) újabb LG-kel (3, 3.5 Webos) sem volt képarány gondom, illetve projektorral is okés volt nálam eddig minden, bár csak s905x boxszokkal megtapasztalva...

(#4117) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,

A KODI-nál, amikor belépek a kiegészítők menűpontba ott baloldalt fellistázza az összeset videok, zenei, játék, kép, program, alkalmazások, film, stb.

sajnos a felsorolás túl sok és lelóg a képernyőről alul nem fér ki mind, pont egy sorral több, mint amennyi kiférne a képernyőre és az asszony miatt nemszeretném ki kilapozódna és nemtalálná.
Lehet ezeknek a sorrendjét átrendezni valahol, mert én nemtaláltam.
vagy esetleg törölnöm kellene néhányat, de legalább egyet, hogy ne jelenítse meg (pl. játék, pl. alkalmazások, pl. kép esetleg)

Most a video a legfelső és ha véletlenül ugy áll a lapozás, akkor nem látszik.
mi a legegyszerűbb módja ennek.
Azt már megtaláltam, hogy az előző lapon lehet ki és bekapcsolni, hogy milyen menűpontok jelenjenek meg, ott már kiszedtem a felesleget, de itt nemtaláltam olyat.
Van rá mód?

(#4118) joydrv válasza Luissimo (#4117) üzenetére


joydrv
tag

Ha a baloldali főmenüre gondolsz, akkor azt itt tudod mazsolázni, hogy mi kell, vagy mi nem.
Beállítások/Eszközök/Felszin/Felszin beállítások/Főmenü elemek

[ Szerkesztve ]

(#4119) gyűrű válasza Luissimo (#4117) üzenetére


gyűrű
addikt

Hosszan nyomd a kívánt kiegészítőn és a felugró menüben add a kedvencekhez. Persze a kedvencek menüpont legyen elérhető.

(#4120) Luissimo válasza joydrv (#4118) üzenetére


Luissimo
veterán

Nem a FŐMENŰRE gondolok, hanem az az után következő képernyőn feltűnő "almenűre", ha rányomsz a főmenűn a KIEGÉSZÍTŐK menűpontra.

Ott jelennek meg a kategóriákra osztott kiegészítők, ahogy soroltam: video, stb.
Azt hogy lehet testreszabni, hogy amire nem vagyok kíváncsi, azt ott ne adja fel, főleg azért, mert abból a ketagóriából (pl. KÉPEK, vagy RÁDIÓ) egyáltalán nem raktam kiegészítőt.
Elszeretnék tüntetni onnan egy vagy két kiegészítő kategóriát és akkor kiférne egy képernyőre, hogy ne kelljen görgetni.

Valamelyikötök leszimulálná, hogy mit írtam, hogy tiszta legyen?

(#4121) gyűrű válasza Luissimo (#4120) üzenetére


gyűrű
addikt

Milyen os alatt használod, milyen skinnel?

(#4122) Luissimo válasza gyűrű (#4121) üzenetére


Luissimo
veterán

droid alatt
18.9-es kodi
estuary szkin.

lehet, hogy szkint kéne váltanom, most nézegetek néhány másikat, csak azok most nagyon ujak, ezt pedig már megszoktam.

bekapcsolás után elindul a főmenűvel, (filmek, zene, rádio, programok, kiegészítők...)
ezeknek a mutatását tudom a kapcsolókkal állítgatni, szabályozni, hogy milegyen és mi nelegyen
ha itt rányomok a kiegészítőkre, ott beadja a következő felületen az összes létezőt és itt sajnos a video kiegészítőkkel kezd, ami egyetlen mozdulattal kitűnik a képernyőből és utána kersheti, aki nemtudja hogy van azis.
szóval,
jólenne ha itt is egyel lehetne csökkenteni, kivenni az egyik felesleges kiegészítőt, akkor mind kiférne, nemkellene lapozni le-fel.

Ennyi

(#4123) gyűrű válasza Luissimo (#4122) üzenetére


gyűrű
addikt

Estuary nem szerkeszthető. Keress másikat.

[ Szerkesztve ]

(#4124) Bozek válasza Luissimo (#4120) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak a Kedvencek-hez adás a megoldás, ezt a kört már én is lefutottam. Engem nem is az zavar, hogy görgetni kell, hanem az, hogy ott van mondjuk a Skin Helper is, amit amúgy nem használok, csak kell az Estuary MOD V2-höz is.

"kivenni az egyik felesleges kiegészítőt"
Hát töröld, ami felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#4125) joydrv válasza Luissimo (#4122) üzenetére


joydrv
tag

A 18.9-es kodit te raktad fel android alá, vagy magától frissítette a rendszer?
Milyen box a tiéd?

(#4126) Luissimo válasza joydrv (#4125) üzenetére


Luissimo
veterán

Androidon.

Beelink GT King illetve Beelink Mini MX III.
Plusz egy MiBox-on.
A MiBoxra az android tv Googla Playjéről elérhető.
A Beelink pedig a normál G.Playről.
Automatikusan frissült, asszem.

Ja, igen egyik elinditásnál csinált egy fissitést és elindult a "first run 18.9 inditási ablakkal.

(#4127) joydrv válasza Luissimo (#4126) üzenetére


joydrv
tag

Értem. Köszi!

Nekem 18.4 van rajta, de még eddig nem frissítette magát, azért kérdeztem.
(H96maxX3)
A Google Playről mutatja, hogy telepítve van, de csak annyit kérdez akarom e törölni.
Amikor kézzel akartam, akkor meg azt írja ellenőrizzem az OTA verziókat.
Azt nem tudom hogy kell, még nem csináltam olyan frissítést. Nem tudom van e értelme piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#4128) Luissimo válasza joydrv (#4127) üzenetére


Luissimo
veterán

Olyat nem mond, hogy frissítés?
Töröld le és tedd fel az ujat, ha nemjár sok munkával a visszaállitása a konfignak.
Nekem mindig automatikusan frissül.

(#4129) Luissimo válasza gyűrű (#4123) üzenetére


Luissimo
veterán

Köszi,
Keresgélek, tesztelgetek

Ez az Aeon MQ8 és a Confluence (vagy valami ilyesmi) egészen figyelemreméltó.

(#4130) gyűrű válasza Luissimo (#4129) üzenetére


gyűrű
addikt

(#4131) Luissimo válasza joydrv (#4127) üzenetére


Luissimo
veterán

Van egy kiegészitö, a neve verzion check, rakd fel

(#4132) Tanisz válasza Luissimo (#4082) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi szépen :R
Megrendeltem, megjött, nagy örömmel használja :)
Sokkal jobb és fluidabb mint ami volt köztes megoldásunk :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4133) oszy


oszy
veterán

Miért van az, hogy némelyik borító angol címmel jelenik meg, a leírás pedig magyarul? Vagy a leírás is angol. Szóval ezeknek a keveréke. Nem minden magyar.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4134) Beni2360 válasza oszy (#4133) üzenetére


Beni2360
félisten

Általában ebből táplálkozik ami itt fent azt tudja adni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4135) blakey válasza Beni2360 (#4134) üzenetére


blakey
titán

Pontosabban, sorozatok többnyire a TVDB-ről, filmek a TMDB-ről, de beállítható, hogy IMDB-ről szedje le. Ha gond van valamelyik borítóval akkor érdemes megnézni ezen oldalak valamelyikén, hogy az adott nyelvhez van-e borító és ebben az esetben melyik az alapértelmezett. Régen javítgattam ezeket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4136) mikrofon


mikrofon
addikt

Szavaztok,

Hogy kell Androidos Kodi-ban a Venom add-on iconját s fanart képét kicserélni?
Az add-on mappájában kicseréltem már a két képet . A felületen mégsem változott meg.

(#4137) gyűrű válasza mikrofon (#4136) üzenetére


gyűrű
addikt

\Kodi\userdata\Thumbnails mappát törölted a csere után?

(#4138) mikrofon válasza gyűrű (#4137) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszönöm.
Ez volt a hiba. Most már jó!

(#4139) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Milyen mediaboxot tudtok nekem ajánlani?
Igényeim:
-4k 60 támogatás
-smb-ről tudjak lejátszani
-legyen rajta ethernet csati

(#4140) beteg válasza DrojDtroll (#4139) üzenetére


beteg
őstag

Sziasztok!
Ha használtok ilyet, mit használtok? Mi a legjobb?
Androidos box-on szeretnék alkalmazásból jövő videót rögzíteni.
Próbáltam windowson futó android emulátort, van is elvileg benne videórögzítési lehetőség, de xar.
Köszi!

Csak futni kell!

(#4141) holmab13


holmab13
újonc

Sziasztok!

Újra telepítettem a tv box-omat, Kodi SMB megosztással van gondom.
Újratelepítés előtt minden rendben volt, de most mindenre hibát dob fel.(Operation not permitted)
Van ötlettek mit probáljak meg hogy elérjem a megosztott file-kat kodin?

Köszönöm

(#4142) Ejelhar válasza holmab13 (#4141) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Operation not permitted

Akkor üzen ilyet a Kodi, mikor nincs joga elérni a megosztott mappát.

(#4143) holmab13


holmab13
újonc

köszi, viszont fura mert úgy állítottam be a megosztás, hogy mindenki írás/olvasás, most megismételtem, de semmi ugyan az a hiba üzenet

(#4144) holmab13


holmab13
újonc

köszi végül megoldottam! csak kikapcsoltam a jelszóval védett megosztást

(#4145) k_petya


k_petya
tag

Üdv

coreelec-s kodi-val kapcsolatban lenne kérdésem. Miért nem szedi le rendesen a film infokat az Universal movie scrapper ha scan new content-t futtatok? van film aminek marad az eredeti címe pedig a beállítás az, hogy imdbről a magyar cím kell. van, hogy a zárójelben ott hagyja az eredetí címet pedig nem kértem. Van, hogy nem szedi le a szereplők képeit és/vagy egyéb artworkköket. Ugyanakkor ha belépek a film info-ba akkor a refresh-re rendesen leszedi.
Ja és movie set-nél van hogy magyar a cím de angol a plot.
mit csinálok rosszul?

(#4146) Elemental válasza k_petya (#4145) üzenetére


Elemental
addikt

Esetleg próbáld ki, hogy ne imdb-ről szedje le a címeket, hanem a themoviedb.org-ról. Nekem ahol lehet, a tmdb van megadva. Persze hu-HU nyelvvel.

(#4147) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,

Meglehetősen zöldfülű vagyok a kodi világában. Ezért érdeklődnék, hogy a moviesharkon kívül van e olyan repo, mely sorozatokat kínál fel.
Lehet nem a legtökéletesebben fogalmaztam, ez a hozzáértésem miatt van

(#4149) oszy válasza Luissimo (#4148) üzenetére


oszy
veterán

Ezt lehet a MovieShark mellé telepíteni? Tennék vele egy próbát. :) "Sok" sorozatot és filmet nem találok meg. Hátha majd itt. :)

Magyar tartalom is van benne?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4150) mikrofon válasza Luissimo (#4148) üzenetére


mikrofon
addikt

Én a mai napig használom, csak és kizárólag azért, mert ez nagyon jól együtt dolgozik egy bizonyos magyar adatgyűjteménnyel, így amikor a gyerekeknek szinkronos tartalom kell akkor ezen keresztül használom.
Ezen kívül én a Venom+Realdebrid párost használom minden másra.
Nem is értem a a blog szerzője mire gondol az alatt hogy nem működik. Ugye itt visszakeresve volt róla szó, hogy annak a magyar adattárolónak az elérhetőségi címe változott, amit a megfelelő helyre be kell írni.... Nálam egyébként az összes többi forrás ezt a magyart leszámítva ki van kapcsolva az elementum-ban. Hiszen ezt csak akkor nyitom meg ha a magyar nyelv a fontos...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.