Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi fiúk :R

SOS kellett leadnom a rendelést, így is utolsó pillanatban ma jött meg(hnap már nem itt leszek), így maradt a Mi Box S.

Most tesztelem, eddig Kodival minden filmnél tökéletes a lejátszás, így nincs baj :)

Amire nekem kell, az megy: kodi, youtube, tidal, hbo go.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3352) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérnék a szakiktól, Egreat A11 lejátszón használ valaki torrent letöltőt??A főmenüben aktiválom de sehol sem találom.Torrent-re rányomva meg html-böngészőt nyit meg :( :F

(#3353) junkpod


junkpod
nagyúr

kodi médiatár hekkelés kérdés:
kicseréltem a routert és az új router másik ip címen csinált LAN-t (régi 192.168.0.101, új pedig ..1.101 lett és ezt nem lehet megváltoztatni...)
Viszont a médiatár adatbázisban az SMB hivatkozások egy része IP címes, míg néhány szerencsésebb host neves (azokkal nincs gond).
Arra gondoltam, hogy ha az adatbázis egy xml lenne akkor egy szövegszerkesztővel egy menetben kicserélném a hivatkozásokat.
Kérdés: hol van az adatbázis fájl, ez xml-e? szerkeszthető-e ilyen módon?

Box's don't touch!

(#3354) blakey válasza junkpod (#3353) üzenetére


blakey
titán

Akárhányszor cseréltem routert mindig be tudtam állítani a megfelelő IP-t, simán állítsd át a router IP-címet 192.168.0.1-re. Sajnos fejből nem tudom, hogy a Kodi hol tárolja az xml-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3355) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

A kovetkező probléma megoldásában kérném a segítségetek:
Ma üzembe helyeztem egy Beelink GT King gépemet, de nem tudom a video mappát a NAS ról kibontani.
A NAS nál beállítottam a video mappa megosztást a beelink ip címére.
Rámegyek a Kodiban a filmek videokra és megtalálja a NAS ip-jét és a videos mappát, de onnan tovább nem megy.
Szerintetek mi lehet az oka, és a megoldás?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3356) junkpod válasza blakey (#3354) üzenetére


junkpod
nagyúr

Közben sikerült a routert átállítani. Nem tudom először miért tiltakozott...
Viszont ha már idáig jutottam akkor csak kicserelnem a nem túl szép hivatkozasokat.

Box's don't touch!

(#3357) junkpod válasza Bacusuz (#3355) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor ez NFS megosztás? Jelszó és user rendben?

Box's don't touch!

(#3358) Bacusuz válasza junkpod (#3357) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az nincsen beállítva..
Hol kell ezt beadni a kodinak?

köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3359) Bacusuz válasza Bacusuz (#3358) üzenetére


Bacusuz
őstag

Közben megtudtam hogy a synology dsm nfs megosztasahoz nem kell jelszo meg ilyenek.
Más ötlet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3360) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Többnyire zenelejátszásra használom a boxot (CoreElec-kel). Az albumok előadónként vannak csoportosítva (főmappa az előadó nevével és benne almappákban az albumok). A fő mappában van az artist.nfo fájl. Megoldható, hogy amikor frissítem a médiatárat, akkor automatikusan az itt tárolt nfo-ból olvassa be a Kodi az információkat?
Mert jelenleg hiába állítom az "alapértelmezett előadó információ kiszologáló"-t "local information only"-ra, miután lefutott a tartalom keresés vagy médiatár frissítés egyenként kel minden előadónál az információ frissítésre nyomni, hogy beolvassa a helyben tárolt információkat (és még akkor is rákérdez, hogy nem akarm-e az internetről frissíteni).

(#3361) tsilver válasza Bacusuz (#3359) üzenetére


tsilver
aktív tag

jelszó nem kell de a Synoban a foldert engedélyezni kell (nts hozzáférést) a boxnak,

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3362) Bacusuz válasza tsilver (#3361) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az megvan, a videos/volume1 mappat látja is a kodi, de beljebb nem megy.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3363) oszy


oszy
veterán

Nem tudom jó helyre írok-e, de majd átirányítotok, ha nem. :K

Androidos tv-n futtatom egyelőre a Kodi-t. Tervezem venni egy lejátszót is, de...

Megoldható valahogyan, hogy az ide (https://tv2.hu/jockytv) felrakott filmeket nézzek külön böngészés nélkül? Van és lesz Agatha Christie film, amit újranéznék.

Ha csak boxon futtatható Kodival oldható meg, az is érdekel, mert hamarosan már kell vennem, csak még nem tudom milyet. :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3364) junkpod válasza Bacusuz (#3362) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elképzelhető, hogy az almappák nem kapják meg automatikusan azokat a jogosultság beállításokat mint a szülő mappa ha azok már léteztek mikor beállítottad a fomappara az NFS hozzáférést.
Próbáld ki, hogy létrehozott egy új mappát a megosztott mappák belül és utána nézd meg beenged-e?

Box's don't touch!

(#3365) Bacusuz válasza junkpod (#3364) üzenetére


Bacusuz
őstag

Semelyik megosztott mappa almappáit nem látja sajnos, míg a másik (mede8er) látta.
Csak az ip-t állítottam át a megosztásnál.

A dsm-ben szerintem csak almappát nem lehet nfs-el megosztani

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3366) junkpod válasza Bacusuz (#3365) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha most létrehozói egy mappát a megosztott mappák alá és abba raksz fájlokat, azt látja?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#3367) Bacusuz válasza junkpod (#3366) üzenetére


Bacusuz
őstag

Közben megoldódott, köszi.
Szerintem a nas nfs megosztás beállításaiban a squas-t állítottam át minden felhasználó hozzárendelése adminhoz. ra.
köszi a segítséget

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3369) oszy


oszy
veterán

Segítenétek eligazodni nekem a scraper dologban? A Kodi-t használom. A médialejátszónak van egy beépített keresője, de teljesen más infókat szed le.
Hol induljak el? Step by step? :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3370) blakey válasza oszy (#3369) üzenetére


blakey
titán

Kodi kezdőknek

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3371) oszy válasza blakey (#3370) üzenetére


oszy
veterán

Köszi uram! ;) :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3372) oszy válasza blakey (#3370) üzenetére


oszy
veterán

"Ha megfelelően elrendeztük a fenti példa alapján a filmjeinket, nekiláthatunk a médiatárba való felvételükhöz. Menjünk be a Videók -> Fájlok menüpontba, majd válasszuk a Videó Hozzáadása opciót, és tallózzuk ki a Filmek mappát, aztán kattintsunk az OK gombra."

Elrendeztem! Hogyan tallózzam ki a csatlakoztatott hdd-t? :F Nem hálózattal használom!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3373) Beni2360 válasza oszy (#3372) üzenetére


Beni2360
félisten

Rendszer>médiatár>Videók>és ott látni kellene a külső HDD-t.
ha megvan akkor ott klikk és kiválasztod Pl: Filmek mappák és ok, majd megadod hogy Filmek a scrapper beállítása és ok majd keresés.
Ha nem megy küldök képes összefoglalót lépésről lépésre de ott hálózati mappák vannak de az csak a tallózási résznél érdekes.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3374) oszy válasza Beni2360 (#3373) üzenetére


oszy
veterán

Média beállítások - médiatár - videók. Ott van a hdd meg videó hozzáadása. De nem jutok olyan helyre, amit mutattál. :F

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3375) Beni2360 válasza oszy (#3374) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha ott a hdd akkor válaszd ki.kliik rá
Pedig leírtam az útvonalat
fogaskerékkel kezd.
ment privi

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3376) oszy válasza Beni2360 (#3375) üzenetére


oszy
veterán

Rendben! :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3377) oszy válasza Beni2360 (#3375) üzenetére


oszy
veterán

Írtam választ.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3378) walter70


walter70
tag

Sziasztok,

a médiatár kialakításánál képtelen vagyok előhozni a tartalommegadás ablakot.Próbáltam már mappát,filmeket egyenként,illetve az egész NAS-t is,deegyszerűen nem dobja fel.Beelink GT King és upnp megosztást használok.

(#3379) Beni2360 válasza walter70 (#3378) üzenetére


Beni2360
félisten

Csináltam egy bemutató filmet. Remélem segít.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3380) lemmy9


lemmy9
őstag

Az miért van, hogy az összes filminfó angol nyelvű, pedig a beállítás mindenhol "hu"?

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#3381) junkpod válasza walter70 (#3378) üzenetére


junkpod
nagyúr

Írd le hogyan csinalnad...

Lemmy: valamit kihagyhattal. A rendszer hu beállítása nincs erre hatással, a scraper beállításait nézd át.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#3382) Beni2360 válasza lemmy9 (#3380) üzenetére


Beni2360
félisten

Ott van a film eggyel feletted (alattad) a hszben amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3383) walter70 válasza junkpod (#3381) üzenetére


walter70
tag

Oké,csak most éppen lefagyott.Szerintem délután újra telepítem az egészet.
Amúgy szerintem a leírás szerint csináltam:videók hozzáadása,betallóztam a mappát (úgy is próbáltam,hogy beírtam az ip címét és úgy is,hogy megtalálta a gép),átneveztem,de volt,hogy meghagytam az eredeti mappa nevet,okéztam,és szépen beletette a listába.Nem dobta fel a tartalommegadást és úgy láttam,hogy egyebet nem is lehet vele tenni.
Magával a film lejátszással semmi gond,minden működik,csak ezt az egy funkciót nem tudom használni.

(#3384) walter70 válasza Beni2360 (#3379) üzenetére


walter70
tag

Köszi,pár napja már láttam,elvileg ez alapján csináltam.De most lefagyott az egész,éppen csak bekapcsol és úgy marad.Majd délután újra telepítem és próbálom megint.

(#3385) Beni2360 válasza walter70 (#3384) üzenetére


Beni2360
félisten

Van egy hibás-nem talált filmekre is videó.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3386) junkpod válasza walter70 (#3383) üzenetére


junkpod
nagyúr

Te csak hozzá adtál egy fájl forrást és nem pedig médiatár elemet. Szerintem rossz helyről inditasz.

Box's don't touch!

(#3387) walter70 válasza junkpod (#3386) üzenetére


walter70
tag

Újra telepítettem,kezdem előlről.Médiatár -videók-video hozzáadása.Ezen a vonalon csinálom és ugyanaz.Nincs tartalommegadás.

(#3388) oszy válasza walter70 (#3387) üzenetére


oszy
veterán

Nekem Béla videója segített a múltkor! Nálad user error lesz. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3389) walter70 válasza oszy (#3388) üzenetére


walter70
tag

Biztos,hogy az,csak nem találom :) .

(#3390) -szabi- válasza walter70 (#3389) üzenetére


-szabi-
őstag

Szerintem ezért: "upnp megosztást használok"
Próbálj SMB vagy NFS protokollal felvenni megosztást.

(#3391) walter70 válasza -szabi- (#3390) üzenetére


walter70
tag

Igen erre is gondoltam,de mióta windows 10 van képtelen vagyok beállítani az smb-t.

(#3392) -szabi- válasza walter70 (#3391) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt írja a Kodi wiki: "Currently, due to technical limitations (dynamic file paths) UPnP file sources can't be scanned into the local library. However, since many UPnP servers can provide metadata as well as the files themselves, then this may not be an issue"
Szóval a filmadatokat a kiszolgálónak kell biztosítani ilyen megosztáskor. Kodi nem fogja keresni ezért nem jön elő a tartalommegadás ablak.

SZERK: Kicsit régi már, de talán segíthet: Könyvtár megosztás ....

[ Szerkesztve ]

(#3393) blakey válasza walter70 (#3391) üzenetére


blakey
titán

Akkor tedd fel a Plex-et a gépre, mindent állíts be majd a Kodira a PlexKodiConnect (PKC) kiegészítőt. Onnantól kezdve minden elérhető lesz a Kodin.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3394) walter70 válasza -szabi- (#3392) üzenetére


walter70
tag

Köszi,ezt is néztem,itt az otthoni csoport megtalálása okoz problémát.

(#3395) walter70 válasza blakey (#3393) üzenetére


walter70
tag

Na,ezt még nem próbáltam,köszi.

(#3396) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy X96 média boxom, és egy LG régi alap LCD TV-m. A TV-nem lehet semmit állítani a képméreten csak hogy 16:9 az arány. A boxon nem találtam olyan opciót hogy lehetne nagyítani filmnézés közben a képen. Azt szeretném ha alul felül kitöltené kicsit jobban a képet a tv-n és oldalról vágna le valamennyit, hogy nagyobb legyen a látvány. Régi WDTV-n ez elég egyszerű volt. De ezen az X96-on (Kodi) nem találom.
Előre is köszi a segítséget.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#3397) junkpod válasza Ledfold (#3396) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodi tud ilyet. Lejátszás közben is és alap beállításként is alkalmazhatók.
Nyomogasd, ott lesz az.

Box's don't touch!

(#3398) -szabi- válasza walter70 (#3394) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha friss a windows 10 akkor nem is lehet, mert megszűnt.
Egyébként PC felől látod CE-t a hálózaton?

[ Szerkesztve ]

(#3399) walter70 válasza -szabi- (#3398) üzenetére


walter70
tag

Igen,olvastam,hogy megszűnt,csak azt nem találtam,mi van helyette.A hálózatban látom,kodi néven van és be is tudok lépni.

(#3400) -szabi- válasza walter70 (#3399) üzenetére


-szabi-
őstag

Szerintem nem egyről beszélünk.
Hálózaton keresztül ha alapbeállításokkal megy így látszódik:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.