Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) NoMagix válasza Beni2360 (#3700) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm szépen! :R :R
Halványan emlékeztem valami ilyesmire, hogy ez lehet a hiba!

(#3702) Csati7100


Csati7100
csendes tag

Felraktam a CoreElec programot a Kodi mellé. Most ismerkedem vele.
Meglepett, hogy ha fenn van a CE, akkor egyből a Kodi indul eln, em tudok a Beelink box (GTmini-A) iduló képernyőjébe bemenni. Pedig itt van a Google Chrome, a YouTube, meg egyéb lehetőség is.
A CE nélküli Kodit is innét tudom indítani. Így most van két Kodis lehetőségem, egy CE-vel és egy a nélküli.

ha a boxot akarom használni, ki kell húznom a CE kártyát és úgy indítani a boxot.
Ha a Kodit CE-vel akarom indítani, be kell dugni a CE kártyát.
A CE kártya sok ki-be dugdosása tönkre teheti a csatlakozót, nem beszélve az örökös újra indításról.

Kérdés: Meg lehet azt csinálni, hogy a box induló képernyőjéből indítom a Kodit és az a CE progival indul el?

(#3703) dugynok válasza Csati7100 (#3702) üzenetére


dugynok
senior tag

A CE - CoreElec - egy alap (linux) rendszer, mint az android ( vagy Windows). A CE erőforrásban jobban gazdàlkodik és jobban optimalizàlt a hardware-re,mint az android. A Kodi pedig egy program, ami több rendszerre létezik. Ha ezt sikerűlt àtlàtni, belàtod a kérdésed értelmetlenségét :)

(#3704) gyűrű válasza dugynok (#3703) üzenetére


gyűrű
addikt

A CE-s Kodi kikapcsolómenüben van olyasmi hogy reboot to android. azzal visszaléphetsz az androidra. Ha ismét a CE-be akarsz akkor reboot, és a CE indul el.

(#3705) Csati7100 válasza gyűrű (#3704) üzenetére


Csati7100
csendes tag

Köszi gyűrű.
Ilyesmire gondoltam, ez a megoldás a problémámra, de még idáig nem fedeztem fel.
dugynok-nek is igaza van, az ismerkedésben sokat segített. Neki is köszi.

(#3706) Csati7100


Csati7100
csendes tag

Időközben kipróbáltam, vissza tudok menni androidba a kikapcsoló menüből a "Reboot from eMMC/NAND" parancsot választva.

Amikor a Beelink boxban vagyok, ott csak akkor tudok visszajönni, ha kikapcsolom a box áramellátását, majd visszakapcsolom. Ez gyakorlatilag a rebbot.

Nincs egy olyan app, ami ugyanezt a reboot-ot szoftveresen elvégzi?

(#3707) blakey válasza Csati7100 (#3706) üzenetére


blakey
titán

Reboot to LibreELEC

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3708) junkpod válasza Csati7100 (#3706) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amit Blakey irt az jó lesz. A boxod Android része a kikapcsolás menure csak alvást csinál.
érthetőbb lennél ha megfelelő szavakat használnál. Nincs olyan, hogy a boxban vagyok még a CE-t a Kodi mellé.
Jelenleg 2 oprendszerrel is tud indulni a box. Az egyik a gyári Android, amire tetszés szerinti programokat tudsz telepíteni, akár Kodit is. A másik a Coreelec, ami egy kicsontozott Linux aminek még grafikus felülete sincs, ezért betöltés után azonnal indítja a Kodit (persze egy másik, linuxos verziót) ami a felhasználói felületet adja neked a tvre.
A két rendszer egymásból is indítható egy megfelelő reboot paranccsal.
Esetedben a box először SD kártyán, majd usb-n és csak ez után a belső memóriában keresi az indítható oprendszert, ahol hamarabb talál, azzal indul.

Box's don't touch!

(#3709) Martin Eden válasza Beni2360 (#3691) üzenetére


Martin Eden
tag

Ha nálunk lenne digi, akkor én tvheadend szerver-dvb-c tunerrel oldanám meg a felvételek rögzítését. Bármilyen Kodi-t futtatni képes eszközön be lehet programozni a felvételt, meg persze visszanézni is lehet (még Kodi sem kell feltétlenül egyik funkcióhoz sem). Nekem már többször szóltak barátok, hogy vegyék már fel ezt vagy azt és küldjem el nekik a felvételt, semmi akadálya nem volt. Akár otthon akár a nagyvilágban vagyok, bármilyen eszközről be lehet állítani a felvételt, meg persze az élő adást is lehet nézni bárhol. Vagy a felvétel alatt álló adást timeshift-ben nézni...
Nálunk nem digi és nem is Telekom van, de most így belegondolva szerintem több hónapja még csak be se kapcsoltam a rögzítős settopbox-ot, nemhogy felvegyek vele valamit is. Vissza is kellene adjam, csak fölöslegesen fizetem a havi díját. Helyette egy Kodi-s box van a tv alatt (minden szobában minden tv alatt), azon nézhetem az élő adást vagy a felvételeket. És az élő adás tényleg élő adást jelent, még ha nem is otthon nézem, nem egy szolgáltatói szervertől függő fél-egy perccel későbbi adást.

(#3710) Beni2360 válasza Martin Eden (#3709) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a tanácsokat.
Nálam is van egy DVB-C box amire van egy HDD dugva és még mellette a TV-n is hangolva van a DIGI. De pl a tuner felvételét nem lehet olyan könnyen kezelni mint a másikat.
De egyik sem olyan kezelhető barát mint az IPTV felvevős boxa. Kb már vagy 15-20 éve megvan és ez már meg is marad. Itt 2 HD adás felvétele mellett még mindig tudok SD adásokat nézni vagy átmegyek a digire.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3711) lac14548


lac14548
aktív tag

Melyik Windows-os programmal tudom klónozni a teljes SD kártyát (annak összes particiójával) amin a CoreElec/Kodi van?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#3712) Beni2360 válasza lac14548 (#3711) üzenetére


Beni2360
félisten

Itteni összefoglaló olvasása.
Esetleg a kereső használata.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3713) lac14548 válasza Beni2360 (#3712) üzenetére


lac14548
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#3714) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Androidos kodin ( 18.5) lehet használni hbo go-t? Egyismerősöm próbálja androidon, de ott nem működik, úgy olvastam már csak pár boxon megy.
A droidos kodival mi a helyzet?
telepítette, de nem tudja milyen szolgáltatót válasszon, nem engedi belépni.
Plusz nem tudom a drm tartalom elérhető androidos kodin?
( Coreelec lenne a cél csak nem megy a wifi CE alatt)

(#3715) Bozek válasza mexel (#3714) üzenetére


Bozek
nagyúr

Töltsd le ezt, és nézd meg, hogy a Widevine CDM támogatva van-e. Nekem Android 9-en és 10-en is ment Kodiban az HBO Go. De remélem az EU-s verziót telepítetted? Vagy most már hGo.

(#3716) mexel válasza Bozek (#3715) üzenetére


mexel
veterán

Támogatva van, de nem L1-es (sajnos szinte természetesen) csak L3-as.
A hGo van telepítve kodi alá.

(#3717) tumaudio


tumaudio
friss újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Xiaomi Mibox android tv-s rendszerrel üzemel nálam. Elseje óta a Kodin belül, az RTL Most addon több sorozatnál is DRM védett hibát dob.
Kodi is és RTL most is naprakész, feltelepítve az inputstream adaptive is, de semmi. A Windowsos Kodi fórumon írták, hogy a Widevine cdm kell, de androidon ez hogyan oldható meg?

Tuma

(#3718) Luissimo válasza tumaudio (#3717) üzenetére


Luissimo
veterán

EZT végigcsináltad ?

(#3719) tumaudio válasza Luissimo (#3718) üzenetére


tumaudio
friss újonc

Igen, ennek az utolsó pontja androidon nem érhető el, nincs ilyen pont a helper-ben.

Végül az oldotta meg a problémát, hogy az RTL most fiókomban beállítottam egy új jelszót, (kötőjel nélkül mert eddig az is volt benne), és Kodi reboot után ismét működött.
Nem láttam még ilyet.

(#3720) Csati7100


Csati7100
csendes tag

Egyre több részét ismerem meg a KODI-nak. Most már a hálózati összeköttetés is működik a PC felé. Legutóbb a diavetítést rágtam át. Szuper képességekkel ruházták fel.

A korábbi sikertelen PC-TV box összekapcsolási próbálkozásaim nyomai sajnos megmaradtak.
(Új forrás hozzáadás->Tallózás->Új megosztás keresése képernyő képen)
Sehogy sem tudom ezeket kitörölni.

1. Van- valamilyen módszer, bill. kombináció ezek törlésére?

2. Valahol olvastam, hogy a "\" billentyűre a Kodi képernyő méretezhetővé válik, és más programok is elérhetőek. Sajnos nálam sem a távirányítón, sem a PC-hez használt billentyűzeten nincs ilyen gomb. Az Alt+92 kombináció csak a Windows-ban működik.
El lehet-e érni "\" nélkül is ezt az állapotot?

3. A diavetítésnél a képeimet a full scrren állapothoz egy kicsit nagyítani kell (num. bill. 2 v.3) A következő képet padig csak alap állapotban (num. bill. 0) lehet behívni. Ezért továbblépés előtt vissza kell venni a nagyítást 0-ra.

Nézegettem a KeyMap Editort. De ott csak egy gombhoz egy utasítást lehet rendelni.

Hogy lehet azt elérni, hogy egy adott gombra, (a diavetítésben) visszavigye a nagyítást 0-ra, majd lépjen egyet előre (vagy hátra) és utána a nagyítást növelje 2-re (v. 3-ra)?

Boccs, ha egyszerre túl sokat kérdezek.

(#3721) Beni2360 válasza Csati7100 (#3720) üzenetére


Beni2360
félisten

1: kérdés talán annak a felülírása helyes kapcsolatra, törlést én sem találtam
a PC-hez használt billentyűzeten nincs ilyen gomb.
Hát nem tudom de a pC bill: AltGr+Q kombi=\

Hát egy gombhoz csak egy utasítás tárolható egy bizonyos környezetben. Ezeket a lépéseket több gomb társítással lehet megoldani.
Nekem van ilyen billentyűzetem 2 db és ott az összes számbillentyűt is lehet a KeyMap Editort-ban társítani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3722) Csati7100 válasza Beni2360 (#3721) üzenetére


Csati7100
csendes tag

Közben megtaláltam a Kodi ablakos üzemmód átváltást: Alt+Enter

(#3723) Csati7100


Csati7100
csendes tag

Egyre inkább izgat a diavetítés javítása. A KeyMap Editor segítségével próbáltam a távirányítón lévő 4, színes programozható gombot felhasználni ehhez. Meglepetésemre mind a négy gomb azonos kódot adott vissza. (16839168).

Találtam egy xml fájlt ami a billentyűvel foglalkozik:

<?xml version="1.0"?>
-<keymap>
-<fullscreenvideo>
-<keyboard>
<left mod="alt">zoomout</left>
<right mod="alt">zoomin</right>
<up mod="alt">verticalshiftup</up>
<down mod="alt">verticalshiftdown</down>
</keyboard>
</fullscreenvideo>
</keymap>

Egyenlőre ez sem működik. Azt tervezem, hogy ezt addig masszírozom, amíg el nem jutok a diavetítésnél lévő problémám megoldásáig.

Kérdéseim:
1. Járható-e ez az út?
2. Nincs-e valakinek olyan *.xml progija, ami közelebb áll a témámhoz?

(#3724) Beni2360 válasza Csati7100 (#3723) üzenetére


Beni2360
félisten

Milyen távod van hozzá? Rakjál fel képet.Amit a neten találtam hozzá az nem nagyon KeyMap Editor barát. Kellene egy sok gombos légegeres távot venni és azt társítani a KeyMap Editor-ban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3725) Csati7100


Csati7100
csendes tag

Amit felraktál, pont ilyet küldtek a Tv box-hoz, amit a gearbest-nél vettem. Az ebay-en vettem a most használatban lévőt, a hátlapján lévő alfanumerikus billentyűk miatt:

A KeyMap Editorral az a gondom. hogy egy gombhoz csak egy parancsot lehet rendelni.
Nekem pedig egy gombhoz legalább három parancs (lépés) kellene:
1 Képméret vissza 0-ra
2. Tovább lépés (előre vagy hátra)
3. Képméret nagyítás 3-ra

(#3726) Beni2360 válasza Csati7100 (#3725) üzenetére


Beni2360
félisten

Pont nekem is van egy ilyen de nem használom mert nem esik nekem kézre, vagyis rövidek az ujjaim és nem kényelmes a használata.
Egy gombra az nem fog szvsz menni. Telepítsd a 0-t a 2-re , 1-s vissza ,3-s előre. stb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3727) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok!
Használja vki a Kodi/HBO -t MTK -n? Ez a problémám. Két tabon is ugyanaz a jelenség, mindkettő MTK -s. Ezért tippelek a SOC -ra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3728) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Régóta az spmc-t használom a tabletemen, de lassan el kellene hagynom... A kodi app jól működik android alatt, vagy van más alkalmazás amivel kiválthatnám? Pl. Mrmc-t eléggé lehúzták a playen, viszont ios-en nagyon dícsérik. Van esetleg vele tapasztalat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

El Psy Kongroo

(#3729) blakey válasza Véreshurka (#3728) üzenetére


blakey
titán

MrMC egy zárt Kodi fork, iOS-en, tvOS-en valóban jó, Android TV OS alatt is egész jó, de android alatt Kodit használok, jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3730) Véreshurka válasza blakey (#3729) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

Ránézek akkor a Kodira...

El Psy Kongroo

(#3731) Somatom


Somatom
veterán

Használja vki a Kodit Samsung DeX alatt? A probléma az, hogy nem átméretezhető az ablak és érzéketlen az ablakon belüli inputokra. Találtam egy megoldást a DeX MAX appal, de nem teljesen értem, hogy mit kéne hozzá csinálnom, milyen manifest fájlt kéne módosítanom és hogyan, mire. YT videó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3732) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!
Van egy X96 Air S905x3 4/64GB médiaplayerem. Eddig jól tette a dolgát. Ma este egyszer csak elsötétült a képernyő, ezt követően reseteltem, s mikor rácsatlakoztattam a külső HDD-t, utána a gyári KODI 18.3 nem ismerte fel. mIndegy, hogy USB2.0 vagy USB3.0 a külső meghajtó. Az ugyanilyen pendrive-okat simán kezeli. Mit tegyek? :(
Köszönöm!

(#3733) Beni2360 válasza rinpocse (#3732) üzenetére


Beni2360
félisten

Meg kellene nézni egy másik táppal. Lehet, hogy az haldoklik és nem ad neki elég cuflát de a penhez bőven elég.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3734) rinpocse válasza Beni2360 (#3733) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! :R

Miután elolvastam a válaszod, beugrott a hiba lehetséges forrása. Miután elég rövid a tápkábel hossza, rendeltem egy hosszabítót. A hosszabítóval volt a gond! :)

(#3735) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Van egy régi Egreat r6s lejátszóm Realtek 1186DD chipsettel, ami mára már nagyon belassult. Anno volt egy tutorial az Android helyett Linux+Kodi telepítésére, de most nem találom.
Megvan esetleg valakinek a könyvjelzők között? :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3736) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a X96 Max Plus-os boxomon android alatt a kodi nem adja ki a DTS-HD, vagy True-HD naghformátumokat az erősítőnek?

A boxon van Coreelec rendszer is, ott be tudtam állítani, de android alatt nem megy.

Beállítások:

Beállítások/Rendszer/Hang/Hanglejátszás eszköze: android, audiotrack (csak ez az egy opció van)
Android beállításoknál: itt is manuálisan engedélyeztem az összes hangformátumot, illetve Dolby Sounds-nál is próbáltam Line és RF beállításokkal is.
Eszköz beállításoknál: itt is engedélyeztem az összes hangformátumot (DTS-HD, Dolby TrueHD)
Kodi beállításoknál: itt is engedélyeztem a DTS kompatibilis vevőkészüléket, bár itt a DTS- kompatibilis opció nincs

Illetve a Beállítésok/Rendszer/Képernyőnél is csak a 60 Hz-es képfrissítést tudom beállítani és nincs opció a 24 Hz-re. Coreelec alatt ez is megy.

Mi lehet a gond, vagy mit bénázok el?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3737) Beni2360 válasza Pityke78 (#3736) üzenetére


Beni2360
félisten

Erre mintha már kaptál volna választ egy másik topikban.
Nem kell mindenhova beírni ugyan azt, lehet linket megadni is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3738) junkpod válasza Pityke78 (#3736) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az androidos Kodi ezen a boxon ennyit tud. Fogadd el így vagy használj coreelec rendszert.

Box's don't touch!

(#3739) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

A tisztelt nagyérdemű közönség segítségét szeretném kérni. Vettem 2db ilyen boxot két régi tv-hez. A napokban az egyik Tv-t lecseréltem egy 2019 es belépő 43" LG LED-re. Azt tapasztalom, hogy az LG WEBOS-e szárazon minden basztatás nélkül jól lejátsza a filmeket, saját videóimat stb.... A media box-al vegyesek az érzelmeim, főleg lag-olást tapasztalok, megakadnak a filmek, mintha a frame rate-el lenne probléma. Bárhogy állítgatom a VLC-t vagy a KODI-t egyszer az egyik fajta film jó, de akkor meg a saját kamerás videóimat játsza le szarul. AZ LG csontra jól visz mindent.... ezen a szaron nem lehet ezt valahogy beállítani???

Pld az eszköz android menüjében a képernyő felbontásra milyen beállítást használtok?
én a 2160p60hz-re állítottam, de ez is sokszor vissza ugrik 50hz-re és akkor megint össze vissza vannak a frame rate-ek.

KODI-ban állítgattam a "képfrissítési gyakorisság beállítása","lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz". De bárhogy állítom, mindig valamelyik videó rossz.

Nincs valami jó beállítás ami a az esetek 98%-ban jól játsza le a filmeket, videókat?

(#3740) Somatom válasza azka79 (#3739) üzenetére


Somatom
veterán

Tipikus Android probléma. Android alatt nem minden box tudja a kadenciahelyes lejátszást. Az Android nincs erre felkészítve. Amelyik box tudja, azon sem OS szinten oldják meg. Van, akinek érzékeny erre a szeme, van, aki észre sem veszi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3741) Beni2360 válasza azka79 (#3739) üzenetére


Beni2360
félisten

Vettem 2db ilyen boxot - Milyet? Linket kérünk.
LG TVbizonyos határig kezeli jól a videókat. 3.db LG TV nyúztam.
Android alatt sima VLC vagy KODI nem igazán videózásra alkalmas. Oda ha olyan abox lelke CE rendszer kell egy SD kártyára felírva és máris minden megy mint a karikacsapás. Ez kb 5-10 perces munka tapasztalattó függően. A linken az összefoglaló olvasása nagyon ajánlott, igaz hosszú de megéri. Segítséget ott majd kapsz.
a képernyő felbontásra milyen beállítást használtok? az alap gui 1080p 60 Hz, visszaugrik 50-re nem gond mivel ez nem befolyásolja a megjelenítő képet a videón.
KODI-ban állítgattam a "képfrissítési gyakorisság beállítása","lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz -na ezt nem szabad bekapcsolni.
Felette van, hogy képfrissítés gyakorisága: na ezt kell bekapcsolni Induláskor/leállításkor. De sajnos android alatt nem fog váltan ez egy hiányosság. van amikor a TV bele segít és vannak akik észre sem veszik a mikron ugrásokat de a megoldás a fentebb írt CE rendszer. Nekem 5 boxon is ez fut.
Na egy kicsit hosszúra sikeredett, ügyeskedjél de fontos, hogy a boxok Amlogic soccal rendelkezzenek tehát nem RK chippel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3742) azka79 válasza Beni2360 (#3741) üzenetére


azka79
aktív tag

Xiaomi Mibox s lejátszót vettem

(#3743) Beni2360 válasza azka79 (#3742) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát akkor mindenképpen menj az amlogic topikba segítségért.
Bocs most látom az első linkem nem jó.
Szerintem nem a legjobb választás volt.
Ha netán itthon vetted a neten akkor a 14 napos elállási joggal visszaküldeném és mást néznék helyette.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3744) Re4zOon


Re4zOon
csendes tag

Hali,

mostanában gondolkoztam el, hogy az OLED élményem feldobom végre Atmos-al is.
Lévén sajna még csak HDMI 2.0 van a B8-amon, így tömörítetlen audió nem jöhet szóba, gondoltam jöhet egy külső doboz.
Itt jött a hiba: semmi sem támogat mindent, amit a TV igen. Jelenleg HDMI arc-on keresztül van tömörített atmos, a TV meg minden HDR-t kezel.

Elvárások:
-Dolby TrueHD/DTS MA/atmos/stb (tömörítetlen hang)
-HDR (HDR10/vision/HLG/VP9.2)
-Android OS

Csak olyat találtam eddig, ami ezeknek bizonyos kombinációja, ergó ha nem a TV a source, valamiről lemondok/nem nyerek semmit, max android OS-t.

Csináltam egy ilyet, nyugodtan lehet bővíteni mindkét tengelyen :)
https://1drv.ms/x/s!Al1Rd8Ij6DErpp5jxANZLr8Km5oYTQ?e=g6uz9S

(#3745) Beni2360 válasza Re4zOon (#3744) üzenetére


Beni2360
félisten

Linkelés PH topikban.
Shild pro 2020-s de nem nagyon kapni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3746) junkpod válasza azka79 (#3739) üzenetére


junkpod
nagyúr

Droid alatt csak a drágább box működnek jól .

Box's don't touch!

(#3747) azka79


azka79
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#3748) Re4zOon válasza Beni2360 (#3745) üzenetére


Re4zOon
csendes tag

Bocsi, így.

Egyrészről a pro rohadt drága és nem igazán tud többet a simánál, másrészről:
Se HDR10+, se VP9.2.

"valamiről lemondok/nem nyerek semmit". 90-ért meg húzós egy ilyen kütyü a semmiért.

(#3749) gyűrű válasza Re4zOon (#3748) üzenetére


gyűrű
addikt

Mennyi ilyen tartalom van amúgy? DV igen HDR igen, de ezek? Érdekelne miből maradok ki.

[ Szerkesztve ]

(#3750) Beni2360 válasza Re4zOon (#3748) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát pedig az amlogic topikban pont azt írják, hogy sokkal többet tud de nem tudják beszerezni. egy cikk.
4K HDR kész
Dolby Vision HDR és HDR10
----------
Olcsó is legyen meg mindent tudjon nem létező kategória egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.