Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) Fandango


Fandango
veterán

Tegnap este néztem Kodi alól Disney+ addonnal az Obi-wan Kenobi sorozatot, ami Dolby Visionbe megy. (tévé egy Panasonic HZ1500, azon lóg egy Fire tv stick 4K).
És az a problémám, hogy a felirat dovi alatt kiégeti a szemem olyan világos. Főleg ha a film alapvetően nem világos jelenetekkel van tele.
Hiába van beállítva Kodiba, hogy a felirat színe világos szürke legyen, ezt dovi alatt figyelmen kívül hagyja.
Lehet ezzel valamit kezdeni, hogy ne legyen ennyire vakítóan fehér a felirat dovi alatt?

(#4552) gyűrű válasza Fandango (#4551) üzenetére


gyűrű
addikt

Állítsd sötétszürkére...

(#4553) Fandango válasza gyűrű (#4552) üzenetére


Fandango
veterán

Ha eleve világos szürkére van állítva és mégis fehér, akkor nem hiszem, hogy a sötét szürke megoldja, de majd megpróbálom.

(#4554) gyűrű válasza Fandango (#4553) üzenetére


gyűrű
addikt

Nálam a szürke rendben van, de én a DV-nél saját egyedi beállítást használok a TV-n ami DV dark.

(#4555) Fandango válasza gyűrű (#4552) üzenetére


Fandango
veterán

Segített a problémán valóban.
Kár hogy ez így kicsit macera, hogy állítgatni kell, bár talán a normál szürke felirat szín megoldás lesz.

(#4556) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Adott 2 Coreelec (single boot) eszkoz amin 9.2.8 futott MMCrol.
Csinaltam egy SD kartyat amin a legujabb 19.5 verzio van ezzel bootol mindket eszkoz, viszon az MMCre iras egyiknel sem sikerul.
ceemmc -x parancs lefut, de ha kiveszem az SD kartyat akkor nem bootol egyik sem.
Valaki tud erre megoldast?

koszi

(#4557) Beni2360 válasza footy (#4556) üzenetére


Beni2360
félisten

Inkább az amlogic topikban kérdezd.
A 18-snak más a parancs sora és a 19-nek is más.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4558) junkpod válasza Beni2360 (#4557) üzenetére


junkpod
nagyúr

Helló Beni!
Megy még a topik? Most olvastam a levelet, hogy tavaly májusban kérdezték, hogy élek-e még? Hát azóta nem voltam itt, így un-gazdásítottak, joggal. :)

Box's don't touch!

(#4559) Beni2360 válasza junkpod (#4558) üzenetére


Beni2360
félisten

Helló, megy minden a maga kerékvágásba. Üdv újra a PG-ben.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4560) tomp


tomp
félisten

Mivel mostanság egyre többször produkálja Shielden a Netflix app a freki váltásnál való 1080p-re váltást, így elkezdtem használni a Kodi-s Netflixet.
Megy minden(4K, DV, Atmos) de ha egyszer kilépek és újra elindítom a Kodi-t akkor a Netflix addon a tartalom indításra MSLError-t dob. Ilyenkor kell egy ESN visszaállítás kell majd Kodi restart.
Meg lehet ezt valahogy úszni? :F

(#4561) blakey válasza tomp (#4560) üzenetére


blakey
titán

Ilyen hibával még nem találkoztam, de neten ezt találtam:
“Title not available to watch instantly” error
To solve the “MSLError: The title is not available to watch instantly. Please try another title.” error, try using the Force Widevine security level option.
Open the add-on Settings, go to the Expert tab, scroll down and select ESN / Widevine settingsas shown in the previous section.
Instead of manually editing your ESN, press the Reset button > select Force L3 > and press Apply changes now.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4562) tomp válasza blakey (#4561) üzenetére


tomp
félisten

Force L3-al nem ugrik a 4K DV?
Amúgy nem értem ezt az ESN visszaállítást mivel látszatra nem változik meg az ESN. Mégis egy visszaállítás után már megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#4563) blakey válasza tomp (#4562) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a hiba összefüggésben van a Shield rendszerével, mert én CoreELEC és Fire OS alatt sem találkoztam ilyen hibával.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4564) blakey


blakey
titán

RTLMost kiegészítő hibát dob:
2022-08-17 19:01:48.055 T:4065527680 NOTICE: ADDON: plugin.video.rtlmost v2.2.31 installed
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.rtlmost/default.py", line 54, in <module>
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.rtlmost/resources/lib/indexers/navigator.py", line 268, in get_video
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.rtlmost/resources/lib/modules/net.py", line 76, in request
2022-08-17 19:02:30.248 T:4065527680 ERROR: Playlist Player: skipping unplayable item: 0, path [plugin://plugin.video.rtlmost/?action=play&url=clip_12959828&meta=%7B%22duration%22%3A+%222865%22%2C+%22plot%22%3A+%22J%5Cu00f3ska+%5Cu00e9s+Mariann+az+elt%5Cu0171nt+k%5Cu00e1v%5Cu00e9+ut%5Cu00e1n+nyomoznak.+Evelin+ism%5Cu00e9t+%5Cu00e1lruh%5Cu00e1ba+b%5Cu00fajik.+A+rend%5Cu0151r%5Cu00f6k+%5Cu00e9let%5Cu00e9t+tov%5Cu00e1bbra+is+megkeser%5Cu00edtik+a+suhancok.+Vajon+meddig+tart+Petra+%5Cu00e9s+M%5Cu00e1rk+felh%5Cu0151tlen+boldogs%5Cu00e1ga%3F%22%2C+%22title%22%3A+%22Keresztanyu+4.+%5Cu00e9vad+16.+r%5Cu00e9sz%22%7D&image=https://images.6play.fr/v2/images/3800325/raw]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4565) csibe1 válasza blakey (#4564) üzenetére


csibe1
addikt

Dobd vissza, hátha megunja. :)) ;)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4566) tsilver


tsilver
aktív tag

mostanában melyik feliratszerző progit kellene használni, esetleg egy elérhetőség?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4567) Mano66


Mano66
senior tag

Két lejátszó között a Kodiban lévő mappákat lehet szinkronizálni? Ha egyikben törlöm a másikban sem látom?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4568) blakey válasza Mano66 (#4567) üzenetére


blakey
titán

Igen, kell pl. egy központi adatbázis, MySQL. Vagy ott a Plex és Emby, mint adatbázis, amiket szintén használhatsz ilyen célra is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4569) Mano66 válasza blakey (#4568) üzenetére


Mano66
senior tag

Akkor nem elég, hogy egy NAS-on tartom őket. Ha nem még telepítsek rá egy adatbázist. Egy Synology DS218+-om van arra melyik az ajánlott.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4570) blakey válasza Mano66 (#4569) üzenetére


blakey
titán

Mindegyiket huzamosabb ideig használtam, végül a Plex maradt, mert több eszközön, különböző app-pokkal is elérem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4571) gyűrű válasza Mano66 (#4569) üzenetére


gyűrű
addikt

Nálam MySQL szerver van a nason, minden eszközről, ami most 6 kodi. Itt annyi a különbség hogy az összes kodinak pl. martrixnak kell lennie hogy kezelje mindet. Nekem bevált, én is próbáltam mást, ez maradt.

(#4572) Mano66


Mano66
senior tag

A Plexet próbáltam, de nem tudtam, hogy kell összehangolni a kodival.
A Syno-hoz csak Plexet és Embyt találtam. Az Emby nem szimpatikus. MySQL szerver csak win alá telepíthető? Csak winre valót találtam.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4573) blakey válasza Mano66 (#4572) üzenetére


blakey
titán

Kodi alól a Plex 2 módon érhető el, egyik, telepíted a Plex kiegészítőt a Kodi tárólóból és külön a kiegészítő indításával éred el, a másik, hogy telepíted a PlexKodiConnect kiegészítőt, ami integrálódik a Kodiba és utána már nem kell vele foglalkozni, olyan mintha a Kodi alól indítanád.
MySQL-t telepíthetsz a NAS-ra, nekem is azon futott, telepíteni kell a phpMyAdmin-t, ami természetesen elérhető a NAS-ra, itt egy régebbi videó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4574) footy válasza Mano66 (#4572) üzenetére


footy
addikt

A Plex+Kodi kombo nekem problemas volt, sokszor olyankor is akart transcodingot amikor nem kellett volna.
Nalam OMV NASon van MariaDB es ugy latom Synologyra is megvan a MariaDB

[ Szerkesztve ]

(#4575) blakey válasza footy (#4574) üzenetére


blakey
titán

Plex ás Kodi között nincs transzkódolás, illetve Kodi alatt a PlexKodiconnect a jobb megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4576) Mano66 válasza blakey (#4575) üzenetére


Mano66
senior tag

Vagy is ne telepítsem a Plex kiegészítőt a Kodi alá, ha nem csak a PlexKodiconnectet?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4577) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnám beállítani azt, hogy alapvetően angolul, magyar felirattal kezdődjön el a lejátszás. nvidia Shield-en használom a Kodi Maven-t (Matrix), estuary mod v2 UI-val. Beállításokban láttam olyasmit, hogy mi legyen a preferált nyelv, és angolra állítottam. Talán még a feliratra vonatkozóan is volt valami, de erre most nem emlékszem. Viszont némelyik sorozat (pl. House of the Dragons) magyarul indul, gyereknek meg betettem valamelyik nap egy mesefilmet, az meg angolul indult.

(#4578) blakey válasza Gabesz87 (#4577) üzenetére


blakey
titán

Nem elég beállítani, azt is figyelembe kell venni, hogy az adott anyag megfelelően legyen "elkészítve", tehát legyenek elnevezve a hangsávok, a feliratok, ha ez rendben van, akkor a Kodi úgy fog indulni, ahogy azt előzőleg beállítottad. Az mkv-kat MKVToolnix-el ellenőrzöd és ha szükséges akkor javítod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4579) Gabesz87 válasza blakey (#4578) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na ezzel tuti nem fogok szenvedni, akkor mindegy, valtogatom manuálisan. Azért használok Radarr-t, Sonarr-t, Bazarr-t, hogy minden automatizálva legyen!

(#4580) blakey válasza Gabesz87 (#4579) üzenetére


blakey
titán

Igen, de magát az anyagot nem te készíted és sajnos néha rosszul vannak definiálva a dolgok. Nálam is voltak ilyen problémák, ráment néhány napom/hetem/hónapom, de rendbe raktam a dolgokat és rendszerbe való bekerülés előtt ellenőrzöm és rendbe teszem, ha szükséges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4581) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Mások csoportban kérdeztem már , de válasz nem jött. Megpróbálom itt is:

"Melyik lejátszó ajánlott mostanában ami tudja a 4K UHD 60fps lejátszását , valamint többek közt az X265 kódolást + CoreElec telepíthető rá ?
Vagy van amit kihagytam volna?"

Köszönöm :R

(#4582) Beni2360 válasza WhiteWalker (#4581) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy jó minőségű S905x3-s box.
Pl;Tanix3, amlogic topikban kérdezd. Vagy keresés indítás, olvasás, hogy ösz olvasás.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4583) csibe1 válasza Gabesz87 (#4579) üzenetére


csibe1
addikt

Ha nem akarsz mindig a lejátszás előtt állítgatni akkor muszáj leszel, mert ahogy blakey is mondta, ha nincs definiálva-elnevezve a hangsáv akkor nem ismeri fel a lejátszó, hiába használsz akármit.
Egy csomó ilyen anyag van, pedig nem tartana sokáig a készítőnek normálisan megcsinálni.
Az MKVToolnix elég hamar megcsinálja, én is szoktam használni; ha pl. nem kell egy hangsáv vagy ott van 50 felirat feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4584) WhiteWalker válasza Beni2360 (#4582) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Honnan érdemes rendelni?
Vagy a Xiaomi TV Stick 4K mint alternatíva is jó lehet? Mert arra Kodi telepíthető ha jól tudom.

(#4585) Mano66


Mano66
senior tag

Kodi alatt a Plex addont használok. Amikor csak simán a Kodi ment a " Túl lassú forrás" üzenetre az "advancedsetting.xml" fájlt használtam. A Plex addon alatt ez nem megy. Van egy pár film ami akad. Pl : The_Outfit_2022_2160p_UHD_BluRay_HYBRID_REMUX_TrueHD_Atmos_7_1_HDR10+_HEVC_HuN-TRiNiTY
Mit lehet ilyenkor csinálni? Mi a megoldás?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4586) blakey válasza Mano66 (#4585) üzenetére


blakey
titán

PlexKodiConnect, az a Kodiba épül, az adatbázis a Plexszel szinkronizál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4587) Mano66 válasza blakey (#4586) üzenetére


Mano66
senior tag

Próbáltam, de a Egyéb videókat is a "Film" mappába rakja be. A Plexben külön van. Kodi alatt is külön mappa.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4588) Mano66 válasza blakey (#4586) üzenetére


Mano66
senior tag

PlexKodiConnect alatt is akad. Az "advancedsetting.xml" pedig a helyén. Egyedül Kodi beépülő nélkül nem akad a film.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4589) blakey válasza Mano66 (#4588) üzenetére


blakey
titán

Eszköz és/vagy beállítás probléma. a PKC csak adatbázist biztosít, tehát ha akad, akkor a Kodival lehet a probléma. Probléma leírásakor hasznos egy naplófájl, de ha nincs, akkor nem árt tudni, hogy milyen eszközön, milyen Kodival, stb. Az anyagok teljes címét nem "egészséges" ennyire nyilvános leírni. Egyébként szerezz be egy másik verziót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4590) Mano66 válasza blakey (#4589) üzenetére


Mano66
senior tag

Amazon Fire Stick 4K Max. Maven Kodi 19.4-es. Simán ha Kodi alól indítom nincs gond. Sajnos naplófájl nincs.
Sajnos én már nem tudom módosítani a hozzászólásom. Egy admin megtehetné. A krítikus rész szerkeszthetné.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4591) gyűrű válasza Mano66 (#4590) üzenetére


gyűrű
addikt

Maven kodival ha az a márciusi, nincs gond a sticken. Atomstabil, én fő lejátszóként használom hónapok óta, két sticket 2 tv-n.
A plexet/plexiconnectet nyugodtan kukázhatod...

(#4592) Mano66 válasza gyűrű (#4591) üzenetére


Mano66
senior tag

Igen azt használom. Magában nincs gond. Csak akartam a két lejátszó között a mappákat szinkronizálni. Ha egyikben törlöm a másikban se látszódjon. De úgy látom marad a régi rendszer.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4593) gyűrű válasza Mano66 (#4592) üzenetére


gyűrű
addikt

Arra használhatsz mást is.. mysql van nálam, de van aki embyt, vagy mariadb-t, vagy traktot használ..

(#4594) blakey válasza Mano66 (#4590) üzenetére


blakey
titán

A PKC-val nincs gond 4K Maxon, nálam jól teljesít, igaz, régóta nem frissítettem, így nálam is egy régebbi verzió fut. A PKC "simán" Kodi alól fut, annyi, hogy a PKC és a Kodi között létrejön egy "híd", ami biztosítja a naprakész adatbázist, nálam pontosan úgy viselkedik ahogy a MySQL is tette, szóval, ha jól van beállítva, akkor 0 probléma van a lejátszással, mert maga a Kodi játssza le a tartalmakat. Amennyiben téves beállításokat alkalmazol a két program közötti szinkronizálására (PKC és Kodi), akkor sajnos problémák adódhatnak. Én is használok advancedsettings.xml-t, tehát az működik PKC-val, a Plex kiegészítőt felejtsd el, az nem a Kodit használja, önálló lejátszóként próbálkozik a lejátszással, kisebb, nagyobb sikerrel. Voltak olyan Kodi verziók, ahol jól működött, én soha nem használtam.

#4591 gyűrű
A PKC-t miért kukázná? Ezzel az erővel én is írhatnám, hogy kukázd a MySQL-t, mert kb. ua. a kettő lényege, központi adatbázist biztosít több eszköz (Kodi) számára, ráadásul a Plex még többre is képes a MySQL-hez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4595) Mano66


Mano66
senior tag

Most akkor mi a helyes "advancedsetting.xml" vagy "advancedsettings.xml"? Mert ha a "advancedsettings.xml" akkor meg is van nálam a hiba. :W

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4596) gyűrű válasza blakey (#4594) üzenetére


gyűrű
addikt

Egyszerű. Leírta ha azzal használja akkor akad, nem olvastad?

Asszem ezeket pont te írtad, nem tudom akkor miért erőlteted neki..

[ Szerkesztve ]

(#4597) blakey válasza gyűrű (#4596) üzenetére


blakey
titán

Igen, Nexus alatt pocsék (a fejlesztő nincs s topon), Leia, Matrix alatt jó, azt használom évek óta. Egyébként nem erőltetem, csak tudom, hogy hol jó és hol nem, ezért kérdeztem, hogy milyen Kodival próbálja, de Matrix alatt teljesen jól működik.

#4595 Mano66
advancedsettings.xml
Ezek szerint azért nem használta a Kodi, mert nem volt mit.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4598) Mano66 válasza blakey (#4597) üzenetére


Mano66
senior tag

Igen. :W

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4599) Mano66


Mano66
senior tag

blakey, gyűrű : Köszönöm a segítséget. Úgy néz ki sikerült rendbe raknom a rendszert. PKC-vel oldottam meg.
"gyűrű" a te hozzászólásod kavart be nálam. [advancedsetting.xml] Itt lemaradt az "s".

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4600) gyűrű válasza Mano66 (#4599) üzenetére


gyűrű
addikt

Jaja elírtam.. javítani fogjuk, vagy törlés..
:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.