Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Horijózsi


Horijózsi
csendes újonc

Sziasztok!
Kétlemezes NAS-om (Synology) fent van a helyi hálózatomon. PC-ről látom a teljes tartalmát, de az MXQ Pro 4K médiaboxon futó KODI nem tudja betallózni a megosztott mappáit.
Próbáltam IP cím alapján és más módokon is (elérési útvonal alapján) nem jártam sikerrel.
Kérem segítsetek.Kezdő vagyok a témában.

(#4452) Beni2360 válasza Horijózsi (#4451) üzenetére


Beni2360
félisten

Beállítottad a samba 1-től 3-ig.
Itt egy videom
Én először a fajlkezeloben adom a NAS-t hozzá és utána már a Média tár hozzád adasa is könnyebb.
Ha kéri a nas belépési kódokat akkor az első alkalom al a fajlkezeloben add meg.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4453) Horijózsi


Horijózsi
csendes újonc

Üdvözöllek!
Megnéztem a videót, szuper jó!
Mindent lépésről-lépésre csináltam. Amikor a NAS IP címét szerettem volna elmenteni - ahogy a videóban is van -, akkor a KODI Hiba ablakban "Operation not "permitted üzenetet dobott fel. Mit rontok el?

(#4454) Beni2360 válasza Horijózsi (#4453) üzenetére


Beni2360
félisten

Át kell nézni, hogy mik vannak engedélyezve (SAMBÁK) és ott ahol megadod az IP címet még lejebb meg kell adni a nas bejelentkezesi adatokat. A videóban ez nincs mert már ez az adat máshol nálam meg volt adva.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4455) ziggi_zug


ziggi_zug
aktív tag

Sziasztok!
Az új TV-n elindítottam a KODI-t. (Soha nem használtam korábban) és véletlenül töröltem a "Movies" könyvtárat a bal oldali menüből. Sehol nem találtam, hogy ezt hol lehetne visszaállítani. Tudnátok segíteni?
Amúgy nekem kicsit "techy" ez az alkalmazás, legkevésbé sem magától értetődő a használata. Van valamilyen YT javaslatotok, hogy kezdőként hogy álljak hozzá és állítsak be mindent? (NAS, hálózaton megosztott HDD, internetes tartalmak???, stb.)
Köszönöm.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#4456) Luissimo válasza ziggi_zug (#4455) üzenetére


Luissimo
veterán

Majdnem úgy, ahogy eltüntetted.😃
Az, hogyanis volt, mitnyomtàl?

Probàld igy:
Kodi kezdolap, beallitasok, eszköz, felszin, fömenü elemek alatt visszakapcsolhatod.

(#4457) ziggi_zug válasza Luissimo (#4456) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Köszi, megnézem. Amúgy eltüntetni egyszerű. Van ilyen opció :)

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#4458) Beni2360 válasza ziggi_zug (#4455) üzenetére


Beni2360
félisten

Na itt egy videóm, és keress rá gugli kodi kezdőknek. 1 és 2.
És az oldalamon van még sok nyalangsag, iratkozzal fel, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4459) zseko


zseko
veterán

Üdv, feltettem a tabletre a slyguy féle hbomax addont a 19.3-as Kodi alá, azzal lenne némi problémám.
A Kodira telepítve volt a Plex is - nem a sima, hanem az amelyik a felületet is magára rántja és lecseréli, most nem jut eszembe a neve. Szóval a HBO Max telepítéskor jól működött, 1920x1080 H.264 minőségben, a H.265-el nem volt kép, de lényegtelen, a H.264 ment. Mivel a Plex nem jött be, főleg hogy ráerőltette magát a felületre, ezért letöröltem (de még így is hagyott rengeteg szemetet maga után a felületen).
Hogy összefüggés van-e azt nem tudom, de azóta a Max-nál nincs kép csak hang. Letöröltem a teljes Kodit a tabletről, újratelepítettem, de a hiba ugyanaz, nincs kép, csak hang. Olyan mintha 'zenének látná' (:F), mert lejátszás alatt video vagy hang infohoz tartozó gomb meg sem jelenik, a jobb alsó sarokban lévő fogaskerék ikonra kattintva csak Vizualizáció, Vizualizáció beállítások, és Dalszöveg kiegészítőt hoz be. :F

HR24.hu

(#4460) zseko válasza zseko (#4459) üzenetére


zseko
veterán

Na, megoldódott, legalábbis a pár teszt az sikeres volt. Ugyanúgy a slyguy repóból feltettem a Video Test Streams addont, és most már működik a H.264-el a video.
A H.265-el nem, de nem számít, az úgyis túl sok már a tabletemnek, szerintem, a lényeg az hogy megy.

HR24.hu

(#4461) gyűrű válasza zseko (#4460) üzenetére


gyűrű
addikt

Attól javult meg hogy feltetted a test stream addont? Érdekes.

(#4462) ziggi_zug válasza Beni2360 (#4458) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

"Ez a videó már nem áll rendelkezésre."
Megnéznéd mi a hiba? Köszi.
:R:R

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#4463) Beni2360 válasza ziggi_zug (#4462) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs cserélve lett. Videó

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4464) ziggi_zug válasza Beni2360 (#4463) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

:R

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#4465) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv kodi-ban van arra lehetőség, hogy egy adott videó tartalom-hoz kicsit részletesebben írja ki hogy milyen kodeket, azon belül profilt..stb használ.
Valami kiegészítő... stb.
Androidos telefon.
Mert én sehol nem találtam rá opciót, csak annyit ír ki hogy h265 vagy h264.

HBO max plugin-hoz kellene, abban sem látok rá opciót.
Vannak furcsaságok, mert bizonyos 1920x1080-as tartalmakat nem játszik le.

(#4466) blakey válasza aprokaroka87 (#4465) üzenetére


blakey
titán

A Kodi több információ kiírására is képes, semmilyen külön kiegészítőre nincs szükség, itt a Kodi wiki, egyik a Player Process Info, a másik a Player Debug Info. És OS-től, Koditól függően akár több is kiíratható valamint a Kodi verziójától is függ, Nexus alatt alapból több infó lesz látható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4467) aprokaroka87 válasza blakey (#4466) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi, de nekem a két telefonon nem jön össze

(#4468) zseko válasza aprokaroka87 (#4467) üzenetére


zseko
veterán

Megnéztem tableten, hogy ebből rá lehet-e jönni valamire...
Remélem nem gond a sok kép.

A H.264 kodekkel:



A H.265 kodekkel:


A harmadik képen ugyan az lenne, így azt nem fotóztam be.

És itt a választható videófolyam lista a képbeállítások menüben a video alatt, ha először a H.264-el indítom:

H.265-öt indítva nincs ilyen beállítás, képnek veszi a lejátszást.

#4466 blakey: "...semmilyen külön kiegészítőre nincs szükség..."

'Csupán' egy billentyűzetre... ;)

HR24.hu

(#4469) salapp


salapp
addikt

Xbox Series X-en a Kodi 4K filmmel elég korrekt. Van, aki 4K-HDR filmmel is próbálta már?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4470) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!
Egy Sony tévére töltöttem le a Kodit.
Új nfs megosztásnál csak egy bizonyos mappáig jutok el a nason, nem megy tovább.
"sikertelen csatlakozás a kiszolgálóhoz".
Minden más készülékkel sikerül.
Mit állítsak min?

Szerintem!

(#4471) gyűrű válasza lemmy9 (#4470) üzenetére


gyűrű
addikt

(#4472) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Mi lenne a legegyszerűbb módszer arra, hogy a kodi chromecast-ra küldje a hangot?
Egy google home minin szeretném hallgatni a film hangját :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4473) lemmy9 válasza gyűrű (#4471) üzenetére


lemmy9
őstag

Köszi. Upnp az ok az nfs az nem sikerül.

Szerintem!

(#4474) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv! Szeretnék kérni egy kis segítséget. nem túl drága de használható médiaboxot keresek kb. 10-25 ezer Ft sávban/ gondolom 10 alatt nincs esély rá/ már ha ebben az árban van ilyen, amivel lehet használni az HBO MAX-ot normálisan. Most is van egy régebbi amire sikerült is feltelepíteni az appot még a filmek is elindulnak, igaz nem mondom hogy nagyon simán viszont hangja semminek nincsen. Ezért keresnék valami használható eszközt. Előre is köszi a segítséget, tippeket. :)

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#4475) Simba86 válasza szoszo75 (#4474) üzenetére


Simba86
senior tag

Tegnap vettem Xiaomi Mi TV Sticket 17 ezerért, nekem bőven tökéletes felhasználói élményt ad :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#4476) szoszo75 válasza Simba86 (#4475) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Köszönöm. Mennyire stabil? Nem szakadozik vele a lejátszás /film/ ? Az 1Gb ram nem tűnik soknak. Tehát fog vele müködni az HBO MAX?! 😊

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#4477) Simba86 válasza szoszo75 (#4476) üzenetére


Simba86
senior tag

nem akadozott idáig egyáltalán :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#4478) gyűrű válasza szoszo75 (#4474) üzenetére


gyűrű
addikt

Firestick 4k max. Szinte mindent tud. Kodival fullon megy a HBO max, netflix kadenciahelyesen. De kodi nélkül is futnak a streaming appok

(#4479) jenco73


jenco73
csendes tag

Sziasztok!
Új Sony tévét vásároltam és telepítettem a Kodi-t.
A beállításokban nem találom a UPnP lehetőséget.
Pc-ről szeretnék filmet nézni.
A régi Sony tévén működik ott van a beállításokban így be tudom tallózni a Servio-ról amit nézni szeretnék. Mi lehet a gond?

(#4480) blakey válasza jenco73 (#4479) üzenetére


blakey
titán

Mi lehet a gond? - ha már Kodit használsz akkor felejtsd el a DLNA-t, ott az SMB, NFS, sokkal jobb, mint a DLNA. Egyébként ott a DLNA is, csak gondolom nem ismered annyira a Kodit és nem tudod, hogy miként lehetne betallózni. Ha így van akkor ajánlom figyelmedbe a Kodi kezdőknek című írást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4481) Arolotifar válasza szoszo75 (#4474) üzenetére


Arolotifar
őstag

Xiaomi Mi Box S. Több is van a családban belőle. HBO Max, Netflix, Prime Video, minden gond nélkül megy :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4482) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Köszi mindenkinek a tippeket, ajánlásokat. Most már csak ki kellene találnom mit vegyek... :D

DIGI 500 ról 1000-re

(#4483) Luissimo válasza szoszo75 (#4482) üzenetére


Luissimo
veterán

Mi box s a tuti

(#4484) zseko válasza blakey (#4480) üzenetére


zseko
veterán

Nekem mondjuk az SMB még egyetlen egyszer sem működött még soha normálisan úgy ahogy - szerintem - elvárható volna, és ahogy más (másképp megírt?) appal működik, azaz csak rákattintok és kiadja a a hálózaton lévő gépeket, a megosztott mappákkal. Mindig kézzel kell beírnom direktben a teljes útvonalat, máskülönben csak hibára fut. Ráadásul még a kitöltése sem annyira egyértelmű, mint más appoknál.
Érdekes, hogy az X-Plore szimplán be tudja listázni a megosztott gépeket a hálózaton, nem kell semmi extrát csinálni hozzá.
Nem állítom, hogy nem a 'túlokosított' win, vagy a win konfigurálás hibája (részemről) okozza, mindenesetre úgy még soha nem működött hogy szimplán megnyitom és kész.
A Kodi kezdőknek leírás amúgy nagyon hasznos, de mellesleg nemes egyszerűséggel átlépi a Hálózati hely hozzáadása taglalását... ;)

HR24.hu

(#4485) blakey válasza zseko (#4484) üzenetére


blakey
titán

Nekem most is működik és korábban is működött. A Kodiban az SMB-k tallózása nem minden SMB verzióval működik ezért ajánlott a hálózati hely hozzáadásánál hozzáadni a kapcsolatot, utána már ott van, "fel van csatolva", csak böngészni kell a tartalmakat. Az effajta viselkedés nem a Kodi hibája, hanem a kialakult SMB verziók kezelésének köszönhető. Amúgy a Zeroconf alatt is megjelennek a hálózati kapcsolatok, tehát tallózással úgy "becserkészhető", de ajánlott IP-címmel vagy gazdanévvel csatlakozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4486) Somatom válasza zseko (#4484) üzenetére


Somatom
veterán

Nem csak Winen van ez. A NAS -om SMB -jét is manuálisan kellett beírni. Persze, nem gond, tudom fejből, hiszen én osztottam ki neki azt az IP -t a routerben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4487) gyűrű válasza zseko (#4484) üzenetére


gyűrű
addikt

[link] ..
Nem egy bonyolult dolog ha smb-t akarsz.
Nálam az nfs vált be, az pl tallózható minden itthoni eszközről.

(#4488) zseko válasza gyűrű (#4487) üzenetére


zseko
veterán

#4485 blakey

Tudom, hogy így kellene működnie, de nem működik :N Egy másodpercig nem állítom, hogy ez a kodi hibája lenne, nem pedig a windows-é, amit például sehogy nem tudok lebeszélni arról, hogy ő egy vállalati hálózat része [kép]
Szerintem már nagyon szétcsesztem a beállításait, majd adok neki egy alaphelyzetbe állítást, hátha észhez tér. Még az intézőben sem látja a Hálózat fül alatt a saját megosztásait.

HR24.hu

(#4489) Beni2360 válasza zseko (#4484) üzenetére


Beni2360
félisten

nemes egyszerűséggel átlépi a Hálózati hely hozzáadása taglalását - Hát akkor a Yt oldalamon erre a hiányra is találsz megoldást. Ha ezt megcsinálod akkor innen elérhető a hálózati SMB-d és ezek után a hálózati fül alatt is megjelenik az elérés. Sajnos többszőr elő fordúl, hogy ezek után sem látni ott de a mappák közt ott van az elérés.
Nem tudom mit akarsz elérni de a win 10 letiltotta az SMB1-t és azt vissza kell kapcsolni ha a NAS-d csak ezt tudja. Remélem tudtam segíteni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4490) zseko


zseko
veterán

"Nem tudom mit akarsz elérni"

Egy tök alap dolgot, a PC-men, a Win alatt megosztott könyvtárakat betallózni a tableten a Kodiban (így az a video nem erre megoldás), amire a Kodi, más programmal ellentétben, nem hajlandó.
Például az X-Plore-ban a LAN fül alatt az 'Új szerver > Letapogatás' része remekül működik és mindent megtalál. A VideoLAN videolejátszóval szintén fel tudok lépni a hálóra, simán megtalálja az is a megosztott könyvtárakat. (Ugyanakkor az MX Player-nél ugyan meg kell adni az ip címet, mert nincs automata keresés - így ez félmegoldás a másik kettőhöz képest - de utána simán felmegy rá ez is.) Ahogy egy másik, win 10-es laptop is simán látja a megosztásomat (és az én gépem is az övét), az X-Plore + VideoLan pedig magától betallózza mindkét gépet. A Kodi semmit. Így azt gondolnám, mégsem az én pc beállításaim a rosszak.
Ezen felül, a tesóm, és a kisgyerek gépén a Hálózati hely hozzáadása módszerrel (ahogy a most linkelt videódban is van) simán hozzá tudom adni és látható a megosztás, de mivel az a két gép külön (al)hálózaton van - az én gépem a 192.168.0, azok pedig az 192.168.1-es - így nem veszem ide figyelembe. De a laptop, a tablet, és a telefon ugyanazon van, mint az én pc-m.

"Hiba2: a megosztás nem érhető el." - Ezt adja, ha a Videó hozzáadása... elemen belül a Windows hálózat (SMB) részt választom. Ami amúgy a #4487-es hsz-ben lévő, szintén a te videódban ugyan úgy nem működik (bár blakey-nek viszont igen).
Ellenben az sem működik amit a videóban utána csinálsz, hogy csak az ip címet adod meg és utána tallózod be a többit. Ám most, hogy újrapróbáltam, már a direkt címzés sem működik, ami az előző próbálkozás alatt legalább ment, Operation not permitted hibakóddal tér vissza. Bezzeg az android alkalmazásokat kérés nélkül listázza, mert arra aztán kurv@ nagy szükség van egy videolejátszónál... :U Eddig meg sem találtam hol lehet letiltani ezt.
Mindkettő - tablet, telefon - friss telepítéssel próbálva.
Az SMB1-et nem kapcsolom vissza, hiszen minden más program, app simán lekezeli az elérést.
De köszi a segíteni próbálást :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#4491) zseko


zseko
veterán

Most már biztos vagyok benne, hogy a Kodi hibája. Letöröltem, feltettem a 18.9-et, és bár a Windows hálózat (SMB) rész ugyanúgy nem működik, de az ip címet (és csak azt) megadva simán tallózható a tartalom, és hozzáadhatóak a mappák.
A 19.4-et visszarakva egyáltalán nem megy a hálózat elérése. Újra vissza a 18.9-et, és abban megint működik.

HR24.hu

(#4492) Beni2360 válasza zseko (#4490) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy tök alap dolgot, a PC-men - Ha vendég fiokkal osztottad meg a wines mappákat akkor a ip-cím alatti
Felhasználónév: Vendég neve
Jelszó: 123456...
Elötte a KODI-ban engedélyezni kell
Beáll>szolgáltatások> SMB ügyfélnél a (Ott látod a képen a PAPA-ACER az a Win gépem neve de ott az ip cím is szerepelhet.): SMBv1-SMBv3 majd reboot. Ez után mehet a fájlkezelőben a gép hozzá adása.
A KODI-ban nem egyszerű a win megosztás elérése.
Egyik win a másikat és android adndroidot simán elérnek.
Egyelőre ennyi.
------------------
Például az X-Plore-ban a LAN fül alatt az 'Új szerver > Letapogatás' része remekül működik és mindent megtalál. - és le is játszik a mappából videót?- De ott is kellenek az adatok.
----------------------------------
A VideoLAN videolejátszóval szintén fel tudok lépni a hálóra, simán megtalálja az is a megosztott könyvtárakat.
Na a tabomon megnyitottam és amint ráböktem a gépre kérte a bejelentkezési adatokat.
Vagyis a KODI-ban is meg kell adni.
------------------
Az SMB1-et nem kapcsolom vissza - ebben az esetben nem is kell.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4493) zseko válasza Beni2360 (#4492) üzenetére


zseko
veterán

Ne haragudj meg érte, de szerintem nem érted mit írok. Már WINS beállítást, vendég fiókot, felhasználónév/jelszó páros beírást, mindent idehozol, miközben eddig ezek nélkül is ment, és megy is, minden más eszközzel és programmal ami a hálózaton van, ahogy írtam is. Nem vendégfiókos megosztást használok, hanem a legalapabbat. És előbb írtam is, hogy a 18.9-es kodival működik az elérés, a 19.3/19.4-essel viszont nem, többször is oda-vissza újratelepítettem őket kipróbálni. Mivel a Kodin kívül semmi más nem változott, így ez szerintem innentől egyértelműen a Kodi hibája.
A WINS ügyfélhez amúgy nálam nem is lehet szöveget megadni, mint nálad látható, csak ip címet, és eddig azt se kellett kitölteni...

és le is játszik a mappából videót?
Persze, simán lejátssza a videókat (már amelyikhez van kodekje a beépített lejátszójának, ha azzal akarnám nézni), és oda-vissza tudok másolni, törölni, könyvtárat létrehozni, bármit csinálni (persze csak akkor ha a Win-nél nem csak az olvasást engedélyeztem a megosztásnál, hanem az írást is, természetesen).

De ott is kellenek az adatok.
Nem, nem kell. Magától megtalál mindent ami a hálózaton meg van osztva, és magától kitölti az adatokat (amit utólag tudok szerkeszteni, ha akarom) [kép1] [kép2]

A VideoLAN nálam is kéri az adatokat, de ami nincs, azt nem tudod megadni. Nincs felhasználóneves-jelszavas hozzáférés beállítva a megosztásokra a gépemen, ki van kapcsolva. Ami működik is, hiszen írtam, hogy több más eszközzel, pc-vel, és appal, programmal elérhető.
Simán le kell okézni 2x az üres adatokkal és megy tovább. Sajnos minden mappába lépésnél, valamint video elindításnál el kell ezt játszani, tehát ez se tökéletes, de működik. És nem, a Kodiban sem kellett eddig megadnom semmit.

Egyetlen dolog változott meg csak: a telepített Kodi verziója.

HR24.hu

(#4494) gyűrű válasza zseko (#4493) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem az smb-n 18.9 kodi alatt is be kellett írni az ip-t és a 19.4 alatt is. mindenhol működik is. Tallózás csak nfs alatt van, de amúgy is azt használom. A win pc-t csak biztonsági tartalékként csatoltam fel smb-vel. SMB1.

(#4495) zseko válasza gyűrű (#4494) üzenetére


zseko
veterán

Nekem is be kell írnom, csak 18.9 alatt működik is, 19.4 alatt meg nem. Az NFS nálam még csak nem is működik Kodiból, de még csak jelzést sem ad vissza, szimplán mintha rá sem nyomnék a gombra. Onnan tudom hogy mégis próbálkozhat, hogy pár másodpercig semmire nem reagál.

Ugyan az a megosztás, ugyanarról az eszközről, reprodukálhatóan, a korábbi verzióval megy, az újjal nem. Nincs több ötletem.

És ahogy írtam, a megosztás működik, mert minden mással el tudom érni, akár direktben (megjelenik a másik gépen a hálózatok rész alatt), akár ip címmel (az alhálózat miatt).

Majd ha rájöttem mi okozza, beírom.

HR24.hu

(#4496) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni:
nem rémlik, hogy bármilyen beállítást megváltoztattam volna, mégis az eddig probléma metesen működő KODI most hamis hanggal játsza le a filmeket!
A párbeszédeknél nem észlelni, de ha zene szól akkor igen.
2020-as Sony Android TV, Play áruházból letöltött, naprakész KODI.
USB pendrive-ról lejátszott 720p kép 2.0 hang és Remux UHD kép True HD 7.1 hang esetén is hamis, AVR-en keresztül és TV hangszórón is. Mi lehet a gond?
A TV saját lejátszójával minden rendben, nem hamis, de az más miatt nem opció.
Köszönöm!

(#4497) Fandango válasza wrathchild (#4496) üzenetére


Fandango
veterán

Hogy érted, hogy hamis hang?

(#4498) wrathchild válasza Fandango (#4497) üzenetére


wrathchild
tag

Az elsődleges jelentésének megfelelően, szó szerint :)
A párbeszédeknél értelemszerűen nem érezni, de bármely zenés, dallamos résznél hamis a hang. Pl. Trónok harca intrójánál is, mintha citromba haraptam volna, fizikai fájdalom hallgatni. Mint amikor kiskamasz koromban megnyúlt a magnókazetta szalag, vagy elállítódott a kazetta szalag sebesség. Analógnál még rá is jött az ember, mi okozza, de digitálisnál ez nekem új... :D

(#4499) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!
Telekom DV8519B Android tv box-ra van bármi esély működőképesen használni az Elementum KODI kiegészítőt?
Felraktam de a problémám, hogy hiába csatlakoztatok külső HDD-t a box-hoz, az nem tud írni rá. Van valami megoldás szerintetek?

(#4500) Beni2360 válasza i3odnar (#4499) üzenetére


Beni2360
félisten

Eleve gyárilag tiltatta le az usbre való írást a tkom, hogy ne lehessen felvételt készíteni a tv műsorról.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.