Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) blakey válasza -szabi- (#3300) üzenetére


blakey
titán

Épp utánajártam és ahogy írták, ez sorozat és TVDB-vel kéne kerestetni, tehát a címe: Peter Benchley's creature, de így a TMDB-n is megtalálja. Ha a TMDB-n valamit változtatnáél vagy hiányolsz akkor megcsinálom és rövid időn belül javításra kerülhet Kodiban is ha újrakeresed.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3302) -szabi- válasza blakey (#3301) üzenetére


-szabi-
őstag

Mivel mindenhol sorozatként szerepel, szerinted nem lenne helytelen filmként is feltenni?
Azt hiszem inkább elengedem a dolgot, azért annyira nem is jó a film, vagy megoldom nfo-val.

üdv

(#3303) mpo válasza -szabi- (#3300) üzenetére


mpo
veterán

A Tv Show mappába (van ilyenem) kell tenni és akkor az egész mappa tartalmára a sorozatok érvényes és az a scraper.

Ha érted, akkor már elavult.

(#3304) blakey válasza -szabi- (#3302) üzenetére


blakey
titán

Kipróbálhatod úgy is, hogy a filmek mappában van de azzal a címmel amit leírtam, vannak sorozatok amikből készülték "nagyobb" filmek, azokat simán beteszi a filmek könyvtárba is ha arról van szó, pl. 24-nek, A szökésnek voltak ilyen filmjei és tudta értelmezni a TMDB filmes része is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3305) -szabi- válasza blakey (#3304) üzenetére


-szabi-
őstag

Átneveztem: "Peter Benchley's creature".
Mikor új tartalom keresést indítok az universal movie scraper nem találja.
Átvizsgálás médiatárban keresésre meg újra és újra előugrik az ablak és kéri a film címét.
Ezt szerintem engedjük el.

Lenne inkább más kérdésem.
LE-Kodi alatt így nézett ki a filmlista:

Ugyanaz a könyvtár CE-Kodi-nál így néz ki:

Valami módon beállítható, hogy bal oldalt a kollekció összefoglaló helyett a filmek legyenek, mint korábban?

Illetve annál a kollekciónál ahol nincs kollekció kép, ne legyen üres jobb oldalt a poszter helye, hanem tegye oda az első film poszterét?

Konfiguráláshoz a box IP címét böngészőbe írva elérhető egy kezelőfelület.
LE-Kodinál mikor olyan ablakot nyitottam ahová be kellett írni valamit a PC-n a böngésző vezérlőfelületen előugrott egy "input required" ablak.
Most CE-Kodinál ez nem történik meg, nekem kell megnyitni a beviteli ablakot.

Ez is beállítható valamiképpen, hogy LE módszer működjön?

üdv

(#3306) 1varga


1varga
csendes újonc

Sziasztok!
Sokminden más mellet( egy éve használok boxot, kissebb - nagyobb sikerrel) nekem az lenne a kérdésem, hogy mitől kockásodik(pixelesedik,) ki a kép ha filmet nézek.
Nem minden filmnél csinálja, de akár online akár letöltve , de csak MKV -nál!
X96 mini boxom van.

(#3307) DoItYourself válasza 1varga (#3306) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nézz be az S905 topikba, CE lesz a megoldás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3308) 1varga válasza DoItYourself (#3307) üzenetére


1varga
csendes újonc

Köszönöm!

(#3309) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Haliho,
van egy X96 lejatszom. Rajta 2 USB port, egyikben egy kulso hdd, masikba nemreg dugtam egy 256GB pendrive-ot.
Halora igy van kotve: X96 -kabel- Router -wifi- PC. X96-on KODI van amugy.
Amikor PC-rol (win7) elkezdek atmasolni az X96-ra nagyobb file-okat (>1GB) a Pendrive-ra, leall nem soka hogy "There is a problem accesing '\\X96\...... Make sure you are conneted to the network and try again"
HDD-re siman ment a masolas (legalabbis korabban, mert miota van Pendrive is nem probaltam). Felcsereltem a 2 USB helyet is az X96-on, ugyis leall.
Kisebb file-okat (<1GB) siman megy. Pendrive okes, mert kozvetlen PC-be dugva siman tudok ra masolni barmit.
Talalkozott mar valaki ezzel?
:F
Baromi idegesito lesz ha mindig at kell hozzam a Pendrive-ot a PC-re ha at akarnek masolni valamit az X96-ra.

:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#3310) Z_A_P válasza Z_A_P (#3309) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ja, meg annyit, hogy hibauzenet utan megcsinalja (latszolag?) a file-t, merete stimmel, de a tartalma 0 (ures file). :F

OK

(#3311) Z_A_P válasza Z_A_P (#3309) üzenetére


Z_A_P
addikt

Meg annyit, most megneztem, mind az X96 belso tarhelyre, mind a ra kotott kulso HDD-re tudok siman halon keresztul masolni a PC-rol barmit, kiveve a ra kotott Pendrive-ra, arra csak kisebb file-okat. :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#3312) DoItYourself válasza Z_A_P (#3311) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha FAT32-re van formázva pendrive, akkor max. fájlméret 4GB. Ezt érdemes ellenőrizni, és újraformázni exFAT vagy NTFS-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3313) Z_A_P válasza DoItYourself (#3312) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi, exFat.
Ha atmasolom elobb a HDD-re, akkor mar a KODI belso file-kezelovel at tudom move-olni a Pendrive-ra. Viszont kozvetlen az istennek nem masol kb >1GB file-okat a Penre, csak a HDD/Belso tarhely.

OK

(#3314) DoItYourself válasza Z_A_P (#3313) üzenetére


DoItYourself
addikt

Próbáld ki úgy, hogy csak a pendrive van a boxra dugva, a hdd nem. Lehet nem tud adni elég áramot egyszerre a két eszköznek USB-n.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3315) Z_A_P válasza DoItYourself (#3314) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi, a HDD kulso tapos, tehat nem az lesz a baj :(
Pont azert akartam PenDrive-ot, mert egyreszt nem kell kapcsolgatni ki-be, masreszt hangtalan.

OK

(#3316) DoItYourself válasza Z_A_P (#3315) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem írtad milyen OS fut az X96-on. Ha csak Android, akkor kipróbálhatod a CoreELEC-et egy SD kártyáról futtatva. Itt az összefoglalóban mindent megtalálsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3317) powers


powers
tag

Sziasztok,minix neo u1 en, KODI-ban(18.1) használnám az HBO GO kiegészítőt,de bármelyik filmet vagy sorozatot indítom el,egy idő után a kép megáll,a hang megy tovább.Ezt csak nálam csinálja a kiegészítő?

[ Szerkesztve ]

(#3318) Z_A_P válasza DoItYourself (#3316) üzenetére


Z_A_P
addikt

LibreElec 8.2.0.1 S905.arm
SD kartyarol fut
Eredeti Android rajta van a belson, de sosem hasznalom.

[ Szerkesztve ]

OK

(#3319) DoItYourself válasza Z_A_P (#3315) üzenetére


DoItYourself
addikt

Attól még lehúzhatod a hdd-t, ha már hibát keresel. Ill. földobhatod a problémát az S905 topikban is, azt többen olvassák.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3320) Z_A_P válasza DoItYourself (#3319) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi , megyek oda :R
Megnezem majd HDD nelkul.

Szerk: S905 topikban
Az merrefele van? :F
megvan

[ Szerkesztve ]

OK

(#3321) pcguru94


pcguru94
csendes tag

Sziasztok .Egy kis segítség kellene.Vásároltam egy t95q Amlogic S905X2 Android 8.1 4GB DDR4 64GB Dual Band 4k-s WiFi LAN BT USB3.0 boxot. Felraktam a Kodi 18.0 programot.Nem tudok a médiatárba filmeket rakni.Rá van kötve egy RaidSonic IcyBox IB-3620U3 2x3.5" USB 3.0 külső HDD ház.2db 1,5tb vinyó van benne tele filmekkel.Ha csak egyesével indítom el a filmeket látja a házat,de ha médiatárba akarom beolvasni nem látja a box.Amig htpc-m volt semmi gondom nem volt vele.Felraktam 2 képet mit látt a kodi. Segítséget előre is köszönöm.

(#3322) tomigonzo válasza pcguru94 (#3321) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

a "kulso tarolo" az mi?

(#3323) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Adott egy Minix Neo U1 lejátszó, amivel nem boldogulok. :B

DLNA-n keresztül szeretnék lejátszani filmeket. A lejátszó kilát az internetre, sőt, a servioo-t is látja a VLC programból. Tehát biztos, hogy az jó, ráadásul 2 tv-n is megy szintén.
A bajom az, hogy a VLC-nél minden csak sztereo, akár be/kikapcsolom a passthrough-t. Ez igaz dlna-n keresztüli lejátszásra és usb-n keresztülire is. A gyári Kodi, ami telepítve van rá, az meg nem éri el a filmeket, Could'n connect to media server hibát ad. A serviio pedig megjelenik a listában. Ha usb-re dugott vinyóról megy a film, akkor van DD és DTS az erősítőn az optikai kábelen keresztül.

Mit kellene állítani? Mert próbálkoztam, de nem megy, ebben a formában meg semmire nem jó az egész, mert nem 2.0-n akarok filmet nézni hálózatról, mivel pont a másolgatást akartam elkerülni.

Mit kell állítani a Kodin, hogy elérje a servioot?
És mit kell állítani a vlc-n, hogy legyen 5.1-es audio?

(#3324) univerzita válasza NoOne1976 (#3323) üzenetére


univerzita
addikt

A Kodinak nem a servio -t kel elérni hanem a DNLA -n keresztül hozzá kell adni a mappát amin vannak a filmek PC-n.

(#3325) NoOne1976 válasza univerzita (#3324) üzenetére


NoOne1976
őstag

Sajnos ebben teljesen járatlan vagyok, de ha leírod a menetét, akkor meg fogom tudni csinálni. Köszönöm. :R

Közben megoldottam, a "hozzáadásból" rájöttem :))

[ Szerkesztve ]

(#3326) kezo0


kezo0
addikt

Megszületett a Kodi 19 kódneve: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3327) junkpod válasza kezo0 (#3326) üzenetére


junkpod
nagyúr

Isten hozott a Mátrixban:)

Box's don't touch!

(#3328) kartalhu


kartalhu
tag

Sziasztok!
A médiatárhoz adott zenék közül csak egy magyar előadót és annak három albumát találni és ezekben is összesen egy zeneszám van. Ugyan ez van a kűlföldiekkel is. Van egy country nappal, onnan betőlti a médiatárba a zenéket de ha odarakok valami mást azt már nem.

(#3329) hobbivideós


hobbivideós
újonc

Sziasztok

Segítség kellene, több dologgal is elakadtam... 2-3 hete vettem egy Himedia Q10 pro-t, és nem bírok a Kodival.

Egyrészt a médiatárba letöltött borítókat, tartalmakat kellene javítanom, módosítanom, mert nem mindig a megfelelő borítót/tartalmat tölti le az adott filmhez, jellemzően amikor ugyanaz a címe több alkotásnak (nem tudom ilyenkor milyen alapon választja ki a borítót/tartalmat, de többnyire nem a megfelelőt tölti le). Van erre valamilyen lehetőség, egyedileg rákeresni a filmekre, és úgy társítani a fájlhoz a borítót/tartalmat?

Másrészt a Port.hu scraper egyszerűen semmit nem tölt le. Kb. 5.000 film és rajzfilm van a HDD-n, de egy borítót, tartalmat sem tölt le. Más scraperek szinte az összeset, csak sajnos néha a fent írt módon.

Van még gondom, de azokat majd akkor, ha ezekre van valami megoldás...

Köszi előre is a segítséget

(#3330) kmarci25 válasza hobbivideós (#3329) üzenetére


kmarci25
veterán

Egyrészt a médiatárba letöltött borítókat, tartalmakat kellene javítanom, módosítanom, mert nem mindig a megfelelő borítót/tartalmat tölti le az adott filmhez

Címre hosszú katt, információk alatt keresd meg a Borítóképek lehetőséget, és ott választhatsz mindent (borítókép, fanart, stb.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3331) hobbivideós válasza kmarci25 (#3330) üzenetére


hobbivideós
újonc

Köszi a választ, csakhogy:

Himedia Q10 Pro-n fut a Kodi, nincs billentyűzet, nincs egér, csak a Q10 távirányítója... így is lehetséges megoldani valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#3332) tomigonzo válasza hobbivideós (#3331) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

probad meg a 'menu' gombbal a taviranyiton,, vagy az 'ok' hosszan nyomva

(#3333) hobbivideós válasza tomigonzo (#3332) üzenetére


hobbivideós
újonc

Próbáltam, az összes gombon végigmentem :(

A főmenüben van egy kereső gomb, egy nagyító, ott a legalsó lehetőség a TheMovieDB. Arra nyomva telepíti (3-4 kilépés, lefagyás után) a kiegészítőt, azzal sikerült már egyszer a neten megtalálni filmcímhez fent lévő összes borítót, ott ki is tudtam választani azt, amelyik nekem kell, de csatolási, beolvasási, lehetőség nincs.

Egyébként a távirányító gombjairól: van egy del gomb, gondoltam azzal lehet törölni szükség esetén. Pl. a videó hozzáadása menüpontban hozzáadok egy videóforrást, később mégis törölném, másikat adnék hozzá helyette. Na, ilyen nincs! Amit egyszer hozzáadtam, az bíz ott marad, míg világ a világ (vagy amíg nem rakom újra a Kodit).

(#3334) kmarci25 válasza hobbivideós (#3331) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem sincs se billentyűzet, sem egér az Amlogic processzoros lejátszómhoz kötve. Van viszont egy rádiós távirányítóm. De megoldhatod úgyis, hogy telefonról a Kore vagy Yatse appal irányítod a kodit.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3335) Elemental válasza hobbivideós (#3331) üzenetére


Elemental
addikt

Himediahoz is van telefonos alkalmazás. A himedia topik összefoglalójában van link, ha jól emlékszem.

(#3336) hobbivideós válasza kezo0 (#148) üzenetére


hobbivideós
újonc

Szia

Q10 Pro-n be lehet állítani az előlapi órát úgy, hogy kikapcsolt állapotban mutassa az időt?

Kb 2 hete vettem a lejátszót, azóta nem mutatja az időt kikapcsolt állapotban, nem találok olyan menüpontot, amivel be tudnám kapcsolni.

Köszi

(#3337) tomigonzo válasza hobbivideós (#3333) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ahogy nekem itt lejon neked alapveto imseretek hianyoznak a kodi kezelesbol ;)
szvsz telepits egyet a gepedre es probald meg azon kiismerni a mukodeset,
mert termeszetesen lehet media tarbl torolni, (alapban menubeallitasoktol fuggo opcio!), de tuti nem a 'del' gomb megnyomasaval (egyetlen medialejatsozn sem, opcios menu elereset kellene megtalalnod (megismerned;), nagyban megkonnyitene a a felhasznalast, (konkret kerdesedre, a media tarbol valo torles kodi eseteben ket lepeses feladat, eloszor az opcios menubol -ha elerted es a menuben engedelyezve van a mediatarbol valo troles opcio- torlod magat a filet, aztan pedig egy media tar tisztitast csinalsz ami kipucolja azokat a filmeket a listadol amik mogott nincs tartalom/file

tobb film informacios addont is lehet telepiteni, es akar parhuzamosan is hasznalni (vagy csak egy bizonyos film informacionak eleresehes), Az Inuversal MOvie Scarpert probald meg, ami egyebkent magyar feljlesztes ha jol tudom, es nagyon jo eredmenyt szokott adni, (nem mindig lesz hibatlan megolda ha az informaciokat magyar nyelven szeretned elerni, ill filmcimeket is atfordittatsz a kodival!)

innen azt mondom (bar nem ismerem az adott mediaplayert), hogy minden funkcio elerheto altalaban a taviranyitokrol, meg joval kevesebb fizikai gombbal megaldottakkal is (lasd Apple tv, Fire tv, tapasztalatbl mondom;)

szoval egy gyors kodi talpalo szerintem elsore, gepen, ott konnyebb navigalni, es felfedezni mik a lehetosegek

(#3338) kezo0 válasza hobbivideós (#3336) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, szerintem a Q10 Pro csak bekapcsolt állapotban mutatja az időt.
De jobban jársz, ha a HiMedia lejátszók topikjában teszed fel a kérdéseidet – akár a Kodival kapcsolatosakat is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3339) hobbivideós válasza tomigonzo (#3337) üzenetére


hobbivideós
újonc

Egyrészt nyilván igazad van az ismeretek hiányáról (ezért kérdezek a tapasztaltabbaktól, mert magamtól ennyire voltam képes) :D

Másrészt talán félreértetted, amit a törlésről írtam: fájlt tudok törölni, még a Kodiban is, a Q10 főmenüjében meg főleg. Ami a Kodiban nem megy, az a hozzáadott videóforrás törlése. Ha egyszer megadtam neki az elérési utat, hogy onnan olvasson be, utána azt az elérési utat nem tudom törölni.

Először gépen néztem meg a Kodit, jónak tűnt, többek között ezért döntöttem a Q10 mellett, merthogy az ottani fórumban mondták, hogy ez a lejátszó van a gépen (fogalmam sem volt, hogy nyílt, magam is leszedhettem volna) :W

Csakhogy amit a gépen a billentyű parancsokkal/egérrel megoldottam pikk-pakk, az a távirányítóval nem megy. Nem is tudom, hogy az androidos felületen lehet-e, vagy érdemes-e mondjuk egy blutoothos billentyűzettel próbálkoznom, mit enged meg az androidos verzió?

Egyébként a netes ismertetőket átrágtam nagyjából, de a videós anyagok 2013-as Kodiról szólnak, ráadásul azt írja pl: borító letöltéshez nyomjam meg az i gombot, beadja az infokat, onnan tudok továbblépni. Ugyan nem mondja ki pontosan, de gondolom a billentyűzeten kell ezt keresni, merthogy a távirányítón ilyen nincs. Szóval innen merre tovább?

(#3340) kezo0 válasza hobbivideós (#3339) üzenetére


kezo0
addikt

Már írtam, hogy merre tovább. A HiMedia lejátszók topikjába... [link]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3341) hobbivideós válasza kezo0 (#3340) üzenetére


hobbivideós
újonc

Köszi... már írtam, hogy ott kezdtem anno, még a win-es Kodival való ismerkedéskor. Androiddal kapcsolatban ott sem sokra jutottam.
Pontosabban ott nem, mert itt igen: letöltöttem telefonra a Kore appot, megy a filmenkénti tartalom/borító letöltés, a videóforrások törlése, igazából minden, ami eddig nem ment.

Köszi még egyszer a segítséget!

(#3342) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Csak érdekelne, hogy másnál is ezt csinálja e:

Amikor manuálisan "Scan for new content"-el bescrape-eltetek egy filmet (Video->File nézet), akkor csak a borítót rakja ki a háttérképet (fanart-ot) addig nem amíg lejjebb/feljebb nem nyomok eggyel és utána megint vissza állok arra a mappára. KODI 18 legfrissebb és Confluence Skin. De már a Krypton-ban is így volt.

(#3343) Attis1969


Attis1969
csendes újonc

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni . Nvidia Shield boxom van azon használom a Kodit. Plexkodiconnect -et használok távoli szerverről kapom a filmeket. Felrakom a kodit a hozzá tartozó programok felirat as wizard stb stb .A filmelőzeteseket az ExtendedinfoScript nevü programmal nézem néztem eddig . Kb 1 hónapja nem tudom az Extended infót használni és ezáltal a filmek előzeteseit sem megnézni mert bármelyik filmet kiválasztom a plexből s rákatt az előzetesre az extended behozza a dolgokat tartalom színészek stb az előzetest is de mikor rákatt hogy lejátszam a Trailert mindig azt írja ki hogy : NOT YOUTUBE ID FOUND bármit csinálok . Eddig semmi baj nem volt évekig de most ez a probléma. Ha valaki tudna rá megoldást és segitene azt megköszönném. Köszönöm előre is a segítséget.

(#3344) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Eléggé zéró ez a Topic mostanában... :F

(#3345) tsilver


tsilver
aktív tag

mit jelent a Zidoo esetében az OpenWRT, mire jó ez?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3346) DoItYourself válasza tsilver (#3345) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pl. torrentezni. Zidoo topikban érdeklődj.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3347) Spartaqs


Spartaqs
csendes tag

Sziasztok! Az utóbbi időben ha médiatárba felveszek egy filmet azt 1970.01.01 dátummal veszi fel. Eddig minden filmnél a letöltésének napja látszott. Már átnéztem minden beállítást de nem jövök rá. Köszi, ha van ötlete valakinek.

(#3348) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Jelenlegi felállásban PC-ről használom a Kodit közvetlen TV-re kötve, viszont jövő héten költözöm, ahol már nem lesz lehetőségem erre, a lakást meg nem akarom 20 méter HDMI kábellel keresztül húzni.

Emiatt egy Xiaomi Mi Box S vásárlását tervezem és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

Android TV mivolta miatt a Kodit gondolom a Play áruházból gond nélkül feltehetem. PC-ről hálózaton megosztott mappákat mennyire tud lekezelni, van bármi gond ezzel kapcsolatban?
PC-ről figyelnem kellett, hogy a film frame értéke egyezzen a videókártya kimeneti frekvenciájával, hogy ne akadozzon a lejátszott kép. Egy ilyen kütyünél ez mennyire tényező?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Everybody lies.

(#3349) tomigonzo válasza Barthezz2 (#3348) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Ha a Xiaominal meg mindig problema a framerate valtas akkor szerintem gondolkozzal el mas hasonlo kutyu beszerzesen (elso generaciosrol csak rosszat tudok mondani)

(#3350) blakey válasza Barthezz2 (#3348) üzenetére


blakey
titán

Itt több infót kaphatsz Androidos boxokat illetően.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.