Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) geogabcsi válasza Ejelhar (#3150) üzenetére


geogabcsi
tag

Tudok ilyen tvshow.nfo -t letölteni ehhez? Olyat amit más már generált Kodi-ban? Arra gondolok, hogy azt hozzátéve ráismer.

(#3152) blakey válasza geogabcsi (#3151) üzenetére


blakey
titán

Nem kell nfo, mindent felismer ha megfelelőek az elnevezések:
Sorozat címe (évszám)
- Évad_01
- sorozat.cime.S01E02.barmilehetutana
- sorozat.cime.S01E02.barmilehetutana

Különkiadások esetén (itt meg kell nézni a TVDB oldalán, hogy milyen sorszámot kapott az különkiadás és akkor a megfelelő évadhoz fogja sorolni és sorba lesz állítva):
Sorozat címe (évszám)
- Évad_00
- sorozat.cime.S00E01.barmilehetutana
- sorozat.cime.S00E02.barmilehetutana

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3153) kmarci25 válasza blakey (#3152) üzenetére


kmarci25
veterán

Illetve ha ugyanazzal a címmel több sorozat is futott, akkor a sorozat neve mögé zárójelbe az évszám. Pl.: Lost in Space (2018)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3154) blakey válasza kmarci25 (#3153) üzenetére


blakey
titán

Ott van a mappa nevében és a Kodi sajnos ebben elég "hülye", mert azt is figyelembe veszi, nem volt évszám, tök mást talált vagy meg sem találta, pedig azon kívül minden jó volt, igaz már vagy 2 éve volt ez, azóta meg megszoktam így már nem foglalkozom vele.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3155) SunMount3r válasza geogabcsi (#3151) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A neve minden esetben tvshow.nfo és csak a tvdb.com linket kell tartalmaznia. Pl a Csengetett MyLord? esetén ennyi:

http://thetvdb.com/index.php?tab=series&id=71265&lid=19

[ Szerkesztve ]

(#3156) geogabcsi válasza blakey (#3152) üzenetére


geogabcsi
tag

Semmi nem változott. Ez egy LibreELEC-re akár képes EgoIggo S95X médialejátszó, lehet fel kellene rá rakni az Andoid helyett?

(#3157) kmarci25 válasza geogabcsi (#3156) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem lehet, biztos. Tedd fel rá az LE-t, vagy a CE-t (ha kísérletezőkedvűbb vagy). Itt a topik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3158) junkpod válasza geogabcsi (#3156) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sokkal jobb a LibreElec Kodi, DE a tv show katalógus pont ugyanolyan lesz.
Kérlek tegyel fel ide képeket, az általad használt beallitasokrol. Nem kell videó, 2-3 kép elég...

Box's don't touch!

(#3159) junkpod válasza geogabcsi (#3156) üzenetére


junkpod
nagyúr

így csináld:




Box's don't touch!

(#3160) geogabcsi válasza junkpod (#3159) üzenetére


geogabcsi
tag

Szia! Ugyanígy csináltam, csak nekem az alapértelmezett skin van. Ez melyik skin?

(#3161) Ejelhar válasza SunMount3r (#3155) üzenetére


Ejelhar
senior tag

off.

Ezt honnan veszed vagy tudod?
A Kodi képes generálni ilyet, ahogy a Plex is, illetve az utóbbi állományát is benyalja a Kodi, összeférhető úgy látszik.

Azonban igen részletes és sokrétű adatot tartalmazhat, valamint a fejléce szerintem sokatmondó, az valszeg nem véletlen:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<tvshow>
<title>Csengetett, Mylord?</title>
<showtitle>Csengetett, Mylord?</showtitle>

--- cut ---
....
<uniqueid type="imdb">tt0124218</uniqueid>
<uniqueid type="tvdb" default="true">71265</uniqueid>

(#3162) Ejelhar válasza geogabcsi (#3160) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Aeon Nox

De a problémád skin független.

(#3163) SunMount3r válasza Ejelhar (#3161) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

2.2 pont. De próbáld ki, ha nekem nem hiszel.

(#3164) kmarci25


kmarci25
veterán

Arra van lehetőség, hogy a kodi a Sorozatok főképernyőjén ne a folyamatban lévő sorozatokat mutassa alapbeállításként? Tehát azt szeretném, hogy mikor elindítom, és a Sorozatok menüpontra viszem a kurzort, akkor az összes sorozatot mutassa. Lehet ilyet, mert én nem találta erre beállítási lehetőséget...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3165) Ejelhar válasza SunMount3r (#3163) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, igazad van, te tudod jól, nem csupán xml fomrátumot fogad.

(#3166) junkpod válasza kmarci25 (#3164) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bal penge menüben lehet a szűrést módosítani.

Box's don't touch!

(#3167) kmarci25 válasza junkpod (#3166) üzenetére


kmarci25
veterán

Az rendben van, de nem szűrni akarok, hanem alapbeállítást módosítani.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3168) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Mi box 3 Kodi 17.6 olyan gondom van, hogy a sorozatok mappaban ugyan megtalálja a részeket de nem jeleníti meg a sorozatok között. Tehát nincs fanart kép cím.... Ha a kezdő képernyőn állok és ott a sorozat "fül" akkor üres minden. De ha bemegyek a sorozatokba és ott a fájlokba akkor már minden látszik.

Találkozott már valaki ezzel? Előre is köszönöm

-- PSN_ID: GerY2123

(#3169) geogabcsi


geogabcsi
tag

LibreELEC és Kodi futtatásához eBay-en milyen modellt ajánlotok? Kinek mi vált be max. 15ezer Ft-ig?!

(#3170) DoItYourself válasza geogabcsi (#3169) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az Amlogic topik összefoglalójában van néhány ajánlás, a tévéd és erősítőd függvénye is, melyik típus lenne jó neked. Tanix, Mecool boxokról jókat olvasok mostanában.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3171) junkpod válasza gery2123 (#3168) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs benne a mediatarban, de a fájlok között ott van. Nem jó az elnevezés?

Box's don't touch!

(#3172) gery2123 válasza junkpod (#3171) üzenetére


gery2123
őstag

Eddig mindig megtalálta ( libreelec használzam eddig) vagy ha valamit nem talált akkor átvizsgálás médiatárba és ott megadtam a nevét és már jó is volt. De itt a Narcos, Marvel's The Punisher nem találja pedig ez a neve a mappának.... Próbálkozunk tovább hátha.

-- PSN_ID: GerY2123

(#3173) blakey válasza gery2123 (#3172) üzenetére


blakey
titán

A TVDB csinál ilyeneket, tegnapelőtt a "The 100" nem jelent meg a médiatárba Leia alatt, Kryptonnál nem volt gond, tegnap meg simán beszkennelte az összes epizódot. :F
Lehet, hogy nálad is ez van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3174) gery2123 válasza blakey (#3173) üzenetére


gery2123
őstag

Ahogy olvastam valószínűleg az lesz a gond. Várok,.. addig meg ott a plex. ;)

-- PSN_ID: GerY2123

(#3175) junkpod válasza gery2123 (#3174) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azert a Leia alfa szoftver. Anomáliákat produkálhat. Legközelebb lecci jelezd ha alfa Kodival van gondod.

Box's don't touch!

(#3176) blakey válasza junkpod (#3175) üzenetére


blakey
titán

Kryptonnal van/volt gondja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3177) gery2123 válasza junkpod (#3175) üzenetére


gery2123
őstag

Nem az alfa szoftvert hazdnalom hanem a stabil 17.6 verziót. De sem idegeskedem majd megjavul. ;)

-- PSN_ID: GerY2123

(#3178) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémém hogy nincs Spíler tv-m, mivel digis vagyok.
Nagyon jó lenne ezt megoldani kodin.UPC Horizon és Tarr kft-s hozzáférésem is lenne

Kérdésem a következő, ezek közül valamelyiket működésre lehetne bírni kodiban?

Régebbi hsz-ek alapján nem, de hátha azóta változott a helyzet

(#3179) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kellene mielőtt megőrülök...

Adott egy Beelink MiniMXIII v1 (s905, 2Gb, Gigabit hálozat)... eddig Jarvis volt rajta minden rendben ment...
kellett a pendrive amiről ment a dolog ezért kapott egy másikat friss Openelec telepítéssel (utolsó Stable kiadás már Krypton Kodival).

Nem tudom beállítani hogy lássa a hálózaton a NAS (Synology DS414, legutolsó DSM) megosztott mappákat... sőt semmit nem lát SMB hálózaton...

Routerben DHCP listában látszik a lejátszó. Laptopon win hálózaton látszik és elérhető a NAS és a lejátszó is!

Mi a tökömet csinálok rosszul???

(#3180) dwiki válasza cecil (#3179) üzenetére


dwiki
senior tag

Én pont tegnap üzemeltem be hasonló módon egy hasonló kütyüt kicsit én is szenvedtem vele, de végülis nekem az lett a megoldás, hogy hozzáadtam NAS IP-jét direktben, onnan már nem volt gond (simán SMB-n betallózni nem jött össze)
Persze NAS-nak fix ip-t kell adni, az evidens.
Nekem is van persze kérdésem, de az egy másik poszt....

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#3181) dwiki


dwiki
senior tag

Egy olyan kérdésem lenen, hogy hogyan lehet megváltoztatni, hogy milyen adatbázisból olvassa be a filmadatokat? Odáig eljutottam, hogy hozzáadtam port.hu-t, de megváltoztatni egy olyat amit végig scannelt az alapbeállításúval, nem tudtam.
Fogtam hozakodtam újra, így már újként be tudtam állítani port.hu-t, de így meg most kétszer van fent ugyan az a mediatár.
Illetve arra se jöttem ré, hogy tudom törölni a fennlévő egyiket... És ez lenne a második kérdés, hogy tudom törölni az egyiket?
Nem látok ilyen lehetőséget sem :( ...
Harmadik kérdés (bár erről valahol olvastam), elég sok dolgot rosszul azonosított be port.hu alapján. Manuálisan hogy tudom az adott filmeket javítani ? (oylan szinten rosszul hogy film maga tök más mint amit adott neki)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#3182) DoItYourself válasza dwiki (#3181) üzenetére


DoItYourself
addikt

Rossz útra tévedtél, nem a port.hu-t kell kiválasztani, hanem a Universal Movie Scraper-t. A címek, leírások ettől még magyarul is lehetnek, ha úgy állítod be.
Téves felismerés esetén a manuális javítás kerülendő, inkább a mappaneveket érdemes átnézni, és imdb alapján átnevezni: filmeredeticíme (év).
Lehet tisztítani is Kodi adatbázist (clean database), de néha egyszerűbb törölni a forrást, és újrakezdeni az egészet.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3183) dwiki válasza DoItYourself (#3182) üzenetére


dwiki
senior tag

Köszi, ez sokat segít :) ..
Viszont egy kérdés még maradt, hogy tudok forrást törölni, mert arra nem jövök rá, most már kétszer hozzáadtam. Harmadszor már nem szeretném :) ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#3184) DoItYourself válasza dwiki (#3183) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ahol hozzáadtad, ráállsz, és nyomsz egy hosszú Ok-t. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3185) dwiki válasza DoItYourself (#3184) üzenetére


dwiki
senior tag

Ezt próbáltam, de nem igazán működött :( ... Egyből elkezdett oda vissza bemászni / kimászni a könyvtárba :( ...
Vagy rossz helyen próbáltam.
De köszi, próbálkozom majd.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#3186) dwiki válasza dwiki (#3185) üzenetére


dwiki
senior tag

Nos van egy "menü" gomb a kapcsolón (vízszintes vonalak egymás alatt), az volt a megoldás... Az "ok" hosszan ennél a eljátszónál, vagy coreElecnél (nemtom) itt nem működik.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#3187) junkpod válasza dwiki (#3186) üzenetére


junkpod
nagyúr

igen, mert a hosszú nyomások általában nincsenek benne a lirc remote cfg-ben, így csak ismételgeti...

Box's don't touch!

(#3188) blakey


blakey
titán

Kodi V18.0 Beta2
Egyébként nagyjából egy hónap múlva lesz az első Leia (nem alfa/béta) verzió.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3189) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

KOID 17.6 van fent Xfluence skin-el, HiMedia Q10 Pro-n.

2 furcsaság (igazából "hiba"), amire legutóbb felfigyeltem:

1. Ha elindítok hálózatról egy zenét (mp3 SMB-n keresztül) azt rendesen játssza, akadás nélkül, viszont miután kilépek a Music menüből, be e Pictures-be és onnan menüből és elindítok egy Slide Show-t (szintén SMB-ről), akkor miközben megy szépen a Slide Show, elkezd akadozni, kihagyogatni a zene lejátszás (PAP Player-er ugyebár). Egyik feladat sem olyan erőforrás igényes, a HiMedia Box CPU-jában meg van elvileg elég kraft az ilyesmihez, úgyhogy nem értem mi okozhatja ezt... (Hálózati probléma esetleg, de mihez egy mp3 file-hoz meg közben a képek betöltögetéséhez?)

2. A másik: ha a Slide Show-ban a képek között van egy videó is, akkor azt el is indítja (nálam a HiMedia Saját "külső" Player-ével automatikusan), akkor a videó végén, csak simán visszalép a KODI-ba, de nem folytatja a Slide Show-t.

Ez utóbbi azt hiszem, hogy az External Player kezeléshez köthető, KODI-s "hiba" lesz, nem is hiszem, hogy van rá megoldás (merthogy ilyen "butára" tervezték sajna). Van lehetőség arra, hogy a Pictures menüben vagy csak a Slide Show-k alatt) ne vegye figyelembe a videó file-okat?

(#3190) junkpod válasza SunMount3r (#3189) üzenetére


junkpod
nagyúr

1. Nézd meg a képek beállításainal a képek jó minőségű skalazasa menüpontot. Az terhelheti a profit, illetve az effektek.
Továbbá milyen halozatod van 100 vagy 1000mbps? A tizenx megapixeles képek attoltese és leskalazasa hálózat és erőforrás igényes.
2. Igen, ki lehet kapcsolni a képek közötti videolejatszast a kepek beallitasokban.
Ezek általában is "panaszos" funkciók, de ugye javulás 17es verzióban már nem lesz.

Box's don't touch!

(#3191) SunMount3r válasza junkpod (#3190) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, nem szívesen kapcsolnék ki semmit ami minőségromlást eredményezne. A megosztó gép 100-as Ethernet-es amúgy, de a képek nem nagyobbak átlag 2.5MB-nál. Meg ugyebár a skálázás már a kép letöltése után történik a lejátszón, így ez speciel nem lehet hálózati kérdés. Most találtam egy hasonló panaszra egy lehetséges megoldás, hogy a Video Cache-nél a Buffer Size-ot 1-re kell rakni. Meglátom mi lesz...

(#3192) junkpod válasza SunMount3r (#3191) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nézd, úgy használod ahogy akarod, nem muszáj a tanacsomat megfogadni.
Saját tapasztalat, hogy 100as neten kifejezetten lassú a kepbetoltes az ezreshez képest.
Másrészt pedig érdemes a fotókból válogatást készíteni (többsége úgy se jó...) amit már eleve képernyőre (fhd vagy 4k) érdemes kicsinyiteni és akkor minden gondod megszűnik.

Box's don't touch!

(#3193) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!

Képnézés alatt lehet valahogy zene lejátszást elinditani?

(#3194) junkpod válasza fledtamas (#3193) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen. Csak most én se tudom, hogy inditsam:)

Box's don't touch!

(#3195) fledtamas válasza junkpod (#3194) üzenetére


fledtamas
tag

Közben rájöttem!
Zene elindít és mehet rá a diavetités. Nem kapcsoljale a zenét
Azért köszi!

(#3196) junkpod válasza fledtamas (#3195) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor azért nem találtam mert fordítva kerestem. :)

Box's don't touch!

(#3197) denis77


denis77
kezdő

hello

Vannak pici problémáim
Firmware-t akartam frissíteni az alphawise h96 pro +-on, de megakadt az elején és most semmit sem csinál.
el sem indul, a tv nem is érzékeli hogy rá van dugva hdmi-vel

(#3198) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
LE-t használok 17.6-os kodival, az alap Estuary skinnel. Zsigus régi logoutos leírásban láttam olyan beállítást a zenékkel kapcsolatban, hogy az előadó listáról el lehetett rejteni azokat, akik csak válogatáslemezen szerepelnek a médiatárban. Ezt a beállítási lehetőséget nem találom. User error vagy kikerült a beállításokból?

(#3199) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nektek is így működik, mert szerintem ez így nem a legjobb:

A sorozatokat -általában- csak részenként szoktam letölteni. Mappastruktúra:

Sorozat 2017
Sorozat S01-> Ebben pedig az epizódok, de mindig csak 1 vagy 2 egyszerre. A megnézettet a következő megnézése előtt törlöm. De ilyenkor eltűnik (illetve már nem jeleníti meg) a Fanart-ot.
Ha újra Scrap-eltetem a főmappát, akkor a Sorozat S01-be és az adott videóra rálépve megint van Fanart, de csak addig, amíg le nem törlöm megint az aktuális részt. Utána megint újra kell Scrap-elni.

Mappánként kellene beállítható legyen, hogy mindig Scrap-elje újra, vagy sem a KODI indításakor. Mert a globál Scan for New Content nem játszik, mert évekig is eltart. De szerintem ez sem a legjobb megoldás, lásd lejjebb:

A másik, hogy a Fanart-ot még így is csak a konkrét (már bescrap-elt) videó-ra lépve jeleníti meg, csak úgy az főmappában , vagy almappában nem. Ez sem a legjobb így. Rögtön akkor kellene már, amikor rááll az ember a főmappára és fixen ott kellene maradnia, amíg "benne" lépkedek.

Meg nálam nem tudom miért, de az biztos valami hiba (és másoknál nem így van), hogy -de csak a sorozatoknál- Bescrap-elés után sem rakja ki egyből a borítót és a Fanart-ot, csak ha belépek a "Scan to Library"-ba és manuálisan választok neki egy másik borítót és Fanart-ot. De a sorozatoknál így is csak a Borítót rakja ki a főmappához (Sorozat 2017), a Fanart-ot még ezután sem, csak a fentébb leírt esetben a konkrét videókra állva. Azért is fura, mert mikor belépek a "Scan to Library-ba", ott már -elvileg- helyesen látszik, hogy a Borító és Fanart is be van azonosítva, mégse rakja ki magától.

(#3200) tomy86 válasza tomy86 (#3198) üzenetére


tomy86
addikt

Tárgytalan, megtaláltam (csak megváltoztatták a menüpont elnevezését).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.