Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) -szabi-


-szabi-
őstag

CE-Kodi fut memóriakártyáról.
Kérdésem mátrixról át lehet frissíteni nexusra?

(#4752) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok van valaki aki jártas a MariaDB és phpmyadmin dolgokba?
Synology NAS-om van és szeretném kiváltani a plexkodiconnected, hogy olyan Kodin is tudjam használni a közös szinkronizációt amelyre még nincs müködi pkc pl Kodi 21 (Omega).

Hiába követem végig ezt a videót egsszerűen nem tudok egyről a kettőre lépni.

[ Szerkesztve ]

(#4753) mikrofon válasza Zsadi (#4749) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából emlékeim szerint régebben volt a Kodi beállításaiban egy opció. Ha ez engedélyezve volt, akkor ha a gyerekek NAS-on lévő mesék közül néztek egyet akkor ha vége lett egy résznek automatikusan indult a következő ugyan abból a mappából. Még ki is írta a jobb felső sarokban hogy 5 mp múlva indul egy újabb rész.
Nah most ezt nem találom.

Lehet azért mert ehhez kell az általad írt addon?

(#4754) csibe1 válasza mikrofon (#4753) üzenetére


csibe1
addikt

A Kodi beállításaiban a lejátszónál van ilyen beállítási lehetőség, következő rész automatikus lejátszása. Ez csak akkor működik ha egy könyvtárba vannak a filmek-sorozat részei.
Nekem ez ugrott be hirtelen, de mostanában nem nagyon használom a Kodit.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4755) gyűrű válasza mikrofon (#4753) üzenetére


gyűrű
addikt

Az up next vagy régebben next up, addon tudja ezt. Vagy ráálsz a mappára hosszúnyomás és lejátszás.. de az csak időleges.

(#4756) mikrofon válasza csibe1 (#4754) üzenetére


mikrofon
addikt

Így emlékeztem én is. Ezért ott kerestem de nem találtam.
Persze lehet vak voltam. Most viszont sajnos nem tudom újra megnézi..
Egy mappában vannak a részek.

(#4757) mikrofon válasza gyűrű (#4755) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi akkor lehet ez volt az. Mert a neve ismerős így régen biztos fent volt ez az addon de most nincs fent. Úgyhogy majd felrakom és tesztelem.

(#4758) Bozek válasza Csabi1984 (#4752) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ööö, miután ezeket beállítottad, csináltál adatbázis frissítést? Mert a videó csak létrehozza a táblát, de alapból mivel semmit se raktál bele, az üres.

Mondjuk elég lenne szerintem a NAS-ra felmásolni a Kodi adatbázist és az advancedsettings-ben hivatkozni rá. Az a baj, hogy hálózatról sose használtam, csak egy külön mappából, nem a telepítés során létrehozottból.

Próbáld meg így, a <host> tagek közé írd be a NAS-os elérési utat:
 <videodatabase>
  <type>sqlite3</type>
  <host></host>
 </videodatabase> 

És természetesen a sources.xml is legyen meg, ahogy a videóban van.

(#4759) Csabi1984 válasza Bozek (#4758) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm azóta kaptam segítséget :) :R

(#4760) mikrofon válasza gyűrű (#4755) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi ez megoldotta. Pont erre gondoltam!

(#4761) csibe1 válasza mikrofon (#4756) üzenetére


csibe1
addikt

"Persze lehet vak voltam. Most viszont sajnos nem tudom újra megnézi.."

Biztos, de ez egy kicsit kínai nekem.
Nem tudod megnézni a Kodi beállításaiban? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4762) mikrofon válasza csibe1 (#4761) üzenetére


mikrofon
addikt

ott kerestem de nem találtam a beállítást akkor amikor néztem és írtam, hogy nem találom.
Amikor meg azt írtam, hogy most nem tudom megnézni, akkor éppen nem voltam otthon, így nem tudtam leellenőrizni, hogy tényleg van-e olyan beállítás.
De azóta megoldódott, mert valójában a @gyűrű által ajánlott addonra volt szükségem. Régen is azt használtam.

(#4763) csibe1 válasza mikrofon (#4762) üzenetére


csibe1
addikt

"De azóta megoldódott"

Az a lényeg :)

Attól függetlenül furcsa, mert nekem addon nélkül is ment.
Lehet nincs benne a későbbi Kodi verziókban.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4764) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek! Alapfelhasználói szinten (sem) kontárkodtam eddig a Kodival. Marha kényelmes volt, mert csak rányomtam, melyik filmen akarok elaludni és már nézhettem is. Sajnos a januári frissítés után a bővítmények is kezdtek lehalni és arra kellett rájönnöm, hogy továbbra sem értek hozzá, sőt, amióta egyszer is telepítettem, azt is teljesen elfelejtettem...
Szóval olyan szintű segítségre lenne szükségem, hogy újra be tudjam üzemelni a Xiaomi tévéokosítón a Kodit, esetleg valami továbbképzést is kaphatnék, hogyan tudnám a NAS-al összehozni, ésvagy TV műsorokat nézni vagy bármi!
Nagyon hálás lennék tényleg és előre is köszönöm!
:R :R :R

(#4765) Beni2360 válasza gyulavezir (#4764) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt a Yt oldalamon van sok minden bemutató videó. Vallogassál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4766) gyulavezir válasza Beni2360 (#4765) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Köszi, megnézem

(#4767) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!

Android TV 11 alatt, hogy érem el az ...\Android\data mappát? Próbáltam az X-plore-t és a Total Commander-t, de csak az userdata mappát látom és csak abba tudok belépni. Egyik skin mappába levő adatokat módosítanám, de nem találom. Természetesen a rejtett fájlok megjelenítése be van kapcsolva és teljes értékű mindkét app.

(#4768) gyűrű válasza LEON_01 (#4767) üzenetére


gyűrű
addikt

Szerintem sehogy. Zárolt mappa. Fájlkezelő nem látja. Adbvel nagynehezen tudtam fontot bemásolni , mivel az új kodi a rejtett mappábol hívja meg a saját felirat betűtípust, de ennyi.

(#4769) LEON_01 válasza gyűrű (#4768) üzenetére


LEON_01
tag

Köszi. Akkor a Kodi addonokat nem igazán lehet már személyre szabni.

[ Szerkesztve ]

(#4770) gyűrű válasza LEON_01 (#4769) üzenetére


gyűrű
addikt

Ott épp nem. Azt lehet hogy bezippeled , és a változtatottat telepíted újra.

(#4771) LEON_01 válasza gyűrű (#4770) üzenetére


LEON_01
tag

Ennyi energiát már nem akarok belevinni, úgy is a CE-t használjuk többnyire. A skin-t jó lett volna átszabni mint a másikon, de akkor marad "fapados" Estuary MOD V2.

(#4772) gyűrű válasza LEON_01 (#4771) üzenetére


gyűrű
addikt

CE jó lesz nemsokára, ugyanaz a módszer lesz ott is mint a quietvoid omegaban, így lejátszik majd minden dv formátumot is. :)
Ott meg szabogathatod a skineket. :)

[ Szerkesztve ]

(#4773) LEON_01 válasza gyűrű (#4772) üzenetére


LEON_01
tag

:)

(#4774) Bozek válasza LEON_01 (#4767) üzenetére


Bozek
nagyúr

Fura, mert a telefonos Android 11-en látom a belső tárhelyen. A Mi Box S-en meg csak Android TV 9 van, de ott is megvan.

Próbáld meg a MiXplorer-t. Az org.xbmc.kodi mappában a files alatt .kodi van, amit sok fájlkezelő rejtettnek lát. Ja, látom azt bekapcsoltad.

[ Szerkesztve ]

(#4775) gyűrű válasza Bozek (#4774) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem fura. ATV11 nem android 11, mindenhol zárolt. Egyedül talán a shield tv tudja,
de nekem ott is ATV 9-van szerencsére, így ott nem tudom megnézni.

(#4776) aprokaroka87 válasza gyűrű (#4775) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem hinném hogy olyan sok eltérés van az Android tv 11 és az Android 11 között, persze nyilván vannak de tudomásom szerint egy sdk-ra épül mindkettő.

(#4777) gyűrű válasza aprokaroka87 (#4776) üzenetére


gyűrű
addikt

Fogalmam sincs mi az eltérés, én a tényeket írtam le. De ha te tudsz módszert ahol root nélkül eléred a data mappát android tv 11 alatt, valamilyen fájlböngészővel akkor nagyon sokan szívesen fogadják majd.

[ Szerkesztve ]

(#4778) aprokaroka87 válasza gyűrű (#4777) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán az alábbi segíthet...

link

Egyébként Android 13 alatt megint változott valami...

(#4779) gyűrű válasza aprokaroka87 (#4778) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezeken már rég túl vagyok. Csak adbvel tudok fájlokat másolni, de ott vakon mert nem látom a célmappát. Egyedül a kodinal csináltam, mert ott előtte megnéztem atv9 alatt pontosan hol a cél, így sikerült. Amúgy nem egy nagy dolog, egyedül a felirat betűtípus ami miatt kellett, mert az a zárolt mappában van a kodi 21 alatt.

(#4780) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!
Mi az ajánlott box CE-hez kintről?
Semmi extra nem kell, 4k csak, belső hàlozatról filmeznénk tv-n.
Köszönöm

(#4781) LEON_01 válasza aprokaroka87 (#4776) üzenetére


LEON_01
tag

Pedig van. S8-as Tab-on én is elérem és telefonon is. Egyébként tök egyszerű megoldással megoldottam amit akartam és a fonts mappát is beraktam rendszer buherálás nélkül. Írni enged rá, ha már meg van. Ezért nem is értem mi a picsáért zárolják és rejtik el, ha írni meg enged oda, miután elérted.

[ Szerkesztve ]

(#4782) aprokaroka87 válasza LEON_01 (#4781) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kérdezd meg a Google-t.. egyébként ha jól sejtem azért akarják blokkolni, mivel azok tulajdonképpen nem is a te fájlaid..
Tehát semmi közöd hozzá :D

Ebben az a legszebb amikor egy app abba a mappába készít biztonsági mentést...

(#4783) ®abstract®


®abstract®
őstag

Sziasztok!
Tudja ezt valaki hogy mit jelent? 🤔

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4784) junkpod válasza mikrofon (#4748) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodi alapból tudja ezt: opciók menü és lejátszás innen menüt választva.

Box's don't touch!

(#4785) blakey válasza mikrofon (#4748) üzenetére


blakey
titán

Beállítások/Lejátszó/Videók első sorában beállíthatod, hogy miszerint menjen az automatikus lejátszás, pl. epizódok szerint. De ahogy előttem írták, OK hosszannyomása és "Lejátszás innen" is működik míg le nem állítod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4786) mikrofon válasza blakey (#4785) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Időközben meglett Es sikerült beállítanom.

(#4787) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

Üdv!
2017 es shield után érdeklődnék, valóban átengedi az atmos ill. Dts hangokat?
Médialejátszóként használnám.

(#4788) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

Illetve kiegészíteném a kérdésem, megoldódott e a Netflix app atmos támogatás a 2017 és modellen?

(#4789) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Helló, olyan médialejátszó érdekelne, amin van:

1. Displayport kimenet, hogy a monitorom Displayportjára tudjam rádugni. A HDMI a laptop által foglalva van.
2. Mivel a monitoromon - ASUS TUF VG249Q Gaming monitor 144Hz - van két hangszórócska, amik hát nem igen vehetőek komolynak... így az is feltétel lenne, hogy legyen lehetőleg jack kimenet.
3. Friss Android OS támogatás, lehetőleg sec.update-ekkel, HBO MAX, és Amazon Prime.

Ha vannak ilyenek, akkor kérnék párat. Ja igen Chromecast az 1. és 2. pontok hiánya miatt esik ki :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#4790) blakey válasza GoodSpeed (#4789) üzenetére


blakey
titán

Nincs DP portos médialejátszó. Építs magadnak számítógépet, amit médialejátszóként is tudnál használni, némi kompromisszumokkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4791) GoodSpeed válasza blakey (#4790) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Köszi van laptopom, csak Xbox one kontrollerrel meg Kodizni ahol az HBO nem megy 1080P-ben sem, nemhogy 4K-ban, így kicsit megpróbáltam utána járni, hátha van valami ami az igényeimnek megfelelő de kiderült, hogy nem 😅

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#4792) patex1983 válasza GoodSpeed (#4789) üzenetére


patex1983
őstag

Egy DP-HDMI átalakítóval szerintem meg lehet oldani a problémát és akkor bármilyen HDMI-s box jó lehet.
Rosszul gondolom?

X

(#4793) GoodSpeed válasza patex1983 (#4792) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ez jó kérdés, mert pl a Chromecast-nál azt mondták ha passzív a HDMI, nem aktív (tehát HUB, akkor nem működik).

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#4794) patex1983 válasza GoodSpeed (#4793) üzenetére


patex1983
őstag

Az nem játszik, hogy a laptopot kötöd a monitor DP portjára?

X

(#4795) GoodSpeed válasza patex1983 (#4794) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Volt rá példa.

"Vettem hozzá anno:
Club 3D CAC-1557 3D USB Adapter Cable 1.8m Type C to Displayport 8K60Hz HDR Black
Ott az volt a történet, hogy miután alvó módba ment le a laptop (és nem volt szükséges teljesen alvóba lemennie, csak elég volt leszednie az áramot a Displayportrlól) az esetek döntő többségében, nem ébresztette fel a monitort. Olyankor fel kellett nyitnom a laptopot, a belső monitoron volt kép, a másik meg aludt. Ugye felmerült az is, hogy nincs hardveres MUX kapcsoló a belső kijelzőt és a HDMI portot az AMD vezérli, a Displayport meg közvetlenül a 3060-ason lóg. Meguntam a dolgot, így úgy döntöttem, hogy a kábelt eladom, mert innentől kezdve egyfelől felesleges, másfelől áll benne a pénz, és harmadrészt, a régi gépem NVMe SSD-jét egy
Axagon EEM2-UG2 Külső SSD ház, USB-C 3.2 GEN 2 -be helyezve tudom hasznosítani, még negyed TB terület."

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#4796) Falcon75


Falcon75
tag

Sziasztok! Mi box S 2nd gen. t vettem. Segítene valaki abban hogy a dolby vision t és az atmost ill. dts hd t milyen alkalmazással lehwt lejãtszani? Külső hdd ről. Előre is köszönöm.

(#4797) Falcon75


Falcon75
tag

Ez a topic hót...

(#4798) Debilon


Debilon
addikt

slyguy féle hbo max add-on működik másnak?

nálam pár napja semmi sem indul el

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4799) Stealth


Stealth
aktív tag

Sziasztok!

Az onlinestream kiegészítőről kérdeznék, annak is a TV stream részéről.
Ha fullhd a tv adás, akkor gyakorlatilag nézhetetlen nálam, folyamatosan bufferel a kodi. :(
Tv: TCL 55c735. Lehet valamit ezen javítani nálam?
Sávszélességem megvan, kb 200-200 Mb/s.

u.i.: érdekes, hogy az M4sport dedikált kiegészítője is fullhdben tolja, és akadásmentesen nézhető. :U

-= Stealth =-

(#4800) tomy86 válasza Debilon (#4798) üzenetére


tomy86
addikt

és #4799: Stealth
ezt inkább a "Kodi és kiegészítői" topkban kérdezzétek! Ott hamarabb kaptok választ.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.