Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Adott egy Amazon Fire TV 4K stick, amire telepítve van a Kodi 19.4., Kodi alá pedig a Prime Video addon.
A problémám az, hogy a Prime Video alatt nem vált a tévé HDR módba, hiába az a nézett videó.
Viszont ha direkt a Prime Video appot használom ott jó, és vált a tévé.
Kodi alatt miért nem jó vajon?

(#4502) ( V ) válasza Fandango (#4501) üzenetére


( V )
veterán

Lehet hülye kérdés, de miért éri meg a Kodi alá is behúzni a Prime-ot ha a Stick alapból tudja? :F
Még csak egy hete van Stickem úgyhogy csak kíváncsiságból kérdezem ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#4503) Bozek válasza Fandango (#4501) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mert a HDR-hez nem elég a Kodi alatti L3-as Widevine.

(#4504) Fandango válasza Bozek (#4503) üzenetére


Fandango
veterán

És van erre valami megoldás, hogy működjön? Esetleg más Kodi verzió (pl. Maven féle)?

( V )
Feliratok formázása jobban testreszabható, meg a nézet lista sokkal jobban áttekinthető Kodi alatt. Illetve kényelmes, hogy majdnem minden egy helyen elérhető Kodin belül.

[ Szerkesztve ]

(#4505) blakey válasza Fandango (#4504) üzenetére


blakey
titán

Fire TV-n mindenképp a Maven féle Kodi a jó, Netflix, HBO Max, YouTube váltott Dolby Vision-re, HDR-re. Minden jól működik. Prime-om nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4506) Bozek válasza Fandango (#4504) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, használod az gyári Amazon Video alkalmazást.

Kicsit én is belekeveredtem, a Win-es Kodi-ra igaz az L3, de az ugye a magasabb felbontást sem kezeli. Esetleg megpróbálhatod még ezt a kiegészítőt: [link]. Én egyelőre nem tudom tesztelni, mert valami nem stimmel a Mi Box S-nél a Kodi-s külső HDD-vel.

(#4507) tsilver válasza blakey (#4505) üzenetére


tsilver
aktív tag

Melyik HBO-t használod, a Slyguy-t, mert nekem feltelepült a Maven Kodi alá de film indításakor csak homokórázik

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4508) blakey válasza tsilver (#4507) üzenetére


blakey
titán

Igen, slyguy repóból. A HBO-hoz kell a megfelelő widevine (Fire Stick-nél ez adott), fel kell telepíteni az inputstream.adaptive-ot is, a helper is jó jöhet. Nem árt feltenni a kodinerd.net repót is, mert onnan is fel lehet tenni hasznos dolgokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4509) ( V )


( V )
veterán

Nekem olyan problémám van hogy a sorozatokat valamiért nem kategórizálja be rendesen (firestick 4K Max + Kodi 19.4) lokál SMB-ről adom hozzá: sorozatok / fájlok megadása / tartalom / sorozatok de valamiért nem veszi be, nem rendezi be mint a filmek alatt a hozzáadott videókat.
Mit kell beállítani hogy rendesen bekategórizálja?
:R

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#4510) Bozek válasza ( V ) (#4509) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hogy érted, hogy nem rendezi be? Helyes az elnevezése a fájloknak?

(#4511) Beni2360 válasza ( V ) (#4509) üzenetére


Beni2360
félisten

Nézz körül a yt oldalamon.
Videóm

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4512) ( V ) válasza Bozek (#4510) üzenetére


( V )
veterán

Mármint ha kiválasztom az oldal menüben (alap skin) a 'Sorozatok' kategóriát akkor az alap szöveget írja ki hogy a médiatár üres stb. és hiába megyek rá a "fájlok megadása szakasz" része és adom meg a mappákap, illetve állítom be tartalomra a Sorozatok -at, utána ugyanúgy azt írja hogy a médiatár üres stb.

Az elnevezés az ugyanaz mint ahogy a "tékából" lejön, nem szerkesztem át, viszont a filmeknél is és ott nincs ilyen gond, mert ott gond nélkül betallózza.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#4513) AAntii


AAntii
őstag

Sziasztok! Létezik olyan androidos kütyü, amin megy jelenleg a tvgo, vagy teljesen felejtős a dolog? Netán ha épp megy is, könnyen lehet, hogy egy következő frissítésnél nem fog (korábbi tapasztalatokból kiindulva)? Köszi a segítséget!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#4514) Somatom válasza AAntii (#4513) üzenetére


Somatom
veterán

Az aláírásomban levő mindkét Androidos kütyün megy HDMI -n. Úgy szoktam otthon nézni a TV -n.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4515) Imi1981 válasza wrathchild (#4496) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Ez legyen kikapcsolva kep és jó lesz a hang.

[ Szerkesztve ]

(#4516) Fandango válasza blakey (#4505) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos Maven féle Kodi alatt se vált HDR-re a Prime Video.
Úgy látszik az addon hibája ez. :O

(#4517) Dan-szan válasza Imi1981 (#4515) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Kösz, ez nekem is jól jött, bár itt én voltam a hunyó mert állítgattam és nem tudtam mit b@sztam el :B .

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#4518) blakey válasza Fandango (#4516) üzenetére


blakey
titán

Van normális Prime kiegészítő Kodi alá? Értem ezalatt, hogy jelenleg is karbantartják?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4519) Azteeek


Azteeek
tag

Sziasztok
Számítógépen szeretnék egy mappát megosztani amiből egy fire tv 4k maxon lévő kodival játszanám le a filmeket. Ehhez létezik valami leírás, hogyan is kell beállítani az elejétől a végéig? Bocsi de még új vagyok ebben

(#4520) Beni2360 válasza Azteeek (#4519) üzenetére


Beni2360
félisten

1: Win mappa megosztása a hálózaton
ez egy kicsit lehet bonyolult is járj utána. (vendég fiók megy egyebek) Másik link a vendég fiokhoz.
2: Hálózat tallózása.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4521) ( V ) válasza Beni2360 (#4520) üzenetére


( V )
veterán

A videódnál látom hogy a sokozatok megtalálása / betallózása a főmenű - Sorozatok pont alá neked sem ment (10+ sokból csak 3-at húzott be 2:56 és 5:10 között), ezt mi határozza meg, vagy hogy kell a helyi hálózati mappában beállítani hogy rendesen be legyenek rendezve? :F
Nálam a 10-ből egyet sem talál meg. :(

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#4522) Fandango válasza blakey (#4518) üzenetére


Fandango
veterán

Amit én találtam az sajnos nem. :(

(#4523) Beni2360 válasza ( V ) (#4521) üzenetére


Beni2360
félisten

Holnap a gépemről írok majd de a videók közt is van erre a beállításra videóm.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4524) Azteeek


Azteeek
tag

Sikerült a hálózaton lejátszani filmeket a kodival viszont valamiért a külső feliratot nem játsza le, látja és engedi kiválasztani viszont amint visszaváltok a filmre átugrik az angolra. Mi lehet a probléma?

(#4525) Beni2360 válasza Azteeek (#4524) üzenetére


Beni2360
félisten

A feliratok Lejátszó>nyelv beállításánál ki kell választani a Hu és az elsődlegest is. Más tippem nincs

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4526) Beni2360 válasza ( V ) (#4521) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs egy kicsit megcsúsztam.
Ha a TMDB scraper jól van beállítva és a TMDb TV Shows-ra sem találja akkor a mappa struktúrával van a gond meg az elnevezéssel. Itt tudod ellenőrizni miképpen van fent az adatbázisban.
Filmek, Sorozatok miképpen legyenek a HDD-n.
Mostanában derült ki, hogy nem szóközöket kell a szavak közé tenni hanem "pontokat" .........
Pl: Fear.the.Walking.Dead és ebbe mehetnek a S01, S02 , S02
Van videó a nemtalált vagy a hibásan talált sorozatokra is videóm.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4527) ( V ) válasza Beni2360 (#4526) üzenetére


( V )
veterán

:R
A mappába rendezés már megoldotta

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#4528) Beni2360 válasza ( V ) (#4527) üzenetére


Beni2360
félisten

Már nagyon vártam a visszajelzést, :C
Lassú víz partot mos.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4529) ( V ) válasza Beni2360 (#4528) üzenetére


( V )
veterán

Még csak most kerültem TV közelbe a héten :DDD de most legalább megcsináltam teljesen.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#4530) gyűrű


gyűrű
addikt

Csináltam egy összesítést az itthon levő médiaboxokról, kodi és streaming appok tekintetében, az elérhető legmagasabb kép és hangfolyam-ra.. Valakinek esetleg hasznos lehet.. :)

[ Szerkesztve ]

(#4531) Zsadi válasza gyűrű (#4530) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi! :R

(#4532) Somatom válasza gyűrű (#4530) üzenetére


Somatom
veterán

Ez CE, vagy Android?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4533) gyűrű válasza Somatom (#4532) üzenetére


gyűrű
addikt

A GT-Kingnél CE, a többi android tv.
De igy érthetőbb..

[ Szerkesztve ]

(#4534) tsilver válasza gyűrű (#4530) üzenetére


tsilver
aktív tag

+1 :R

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4535) pisti31


pisti31
csendes tag

Sziasztok!
Van egy x96 max lejátszóm dual boottal, Coreelec és Android, a Coreelec-et használom filmnézésre. Van egy Epson projektorom, ami fali tartón fejjel lefelé lóg, ezért ki kell választanom rajta az "elől plafon" beállítást, a kép megfordul és sokkal hangosabb ventilátor fokozatra kapcsol. Így programozta az Epson, nem állítható. Szeretném megfordítani az x96 képét, hogy visszaállíthassam az "elől" opciót, amin halk a ventilátor. Az Androidnál ez alapból megy a beállításokból, de a Coreelec képét sehogy nem tudom 180 fokkal megfordítani. Próbáltam már pár, a neten található variációt beírni a Storage/.config alatt található autostart.sh fájlba, de semmi nem történik. Ha valaki ért hozzá, kérem segítsen.
Köszönöm, István

(#4536) wrathchild válasza Imi1981 (#4515) üzenetére


wrathchild
tag

Megkésve bár, de törve nem... nagyon köszönöm!
nem tudom, mikor nyomkodtam el, de laikusként a sor végén lett volna az ötlet, hogy pont ezt kapcsoljam ki.. :)

(#4537) garkeol


garkeol
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérem szépen.
Mi Box S-t használok KODI-val, de elszállt a KODI és újra kellett pakolnom mindent.
Kínos, de közel 2 hete azzal küzdök, hogy nem tudom megadni a Samsung külső vinyó elérési útvonalát, azt a mappát, amiben a filmek vannak.
Amit szeretnék: A menüben csináltam egy Filmek menüpontot és azt szeretném beállítani, hogy ha a Filmek menüre kattintok, akkor nyissa meg a csatlakoztatot külső vinyón a filmek mappát. Ennyi, semmi több.
Tehát nem médiatárat szeretnék létrehozni, csak katt a Filmek menüre és nyissa meg a megadott mappát.
Ez anno simán működött is, de valamiért most nem tudom eltalálni a pontos parancssort.
Visszaolvastam a fórumban, napok óta bújom a Netet, de ha ciki, ha nem, nem jön össze.
Amikkel eddig próbálkoztam és ezek kb. minden kombinációjával:
ActiveWindow(/storage/FE2045822045433F/Filmek, return)
Próbáltam ActiveWindow nélkül, zárójel nélkül, így perjel, úgy perjel, de semmi.
Pedig úgy emlékszem, hogy az újratelepítés előtt így volt beállítva.
Ki tudna vezetni valaki a fényre, hogy mit rontok el?
Előre is köszi!

(#4538) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Mi a különbség az emby for kodi és embycon között?

(#4539) blakey válasza Csabi1984 (#4538) üzenetére


blakey
titán

Emby for Kodi elindítja az Embyt a Kodin belül, Embycon meg beépíti az Emby adatbázist a Kodi adatbázisba, olyan, mint a Plex és a PlexKodiConnect, előbbi külön kiegészítőként indul, utóbbi meg beépíti az adatbázist.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4540) garkeol válasza garkeol (#4537) üzenetére


garkeol
csendes tag

Köszönöm, megoldva!

(#4541) Luissimo


Luissimo
veterán

Eljöttünk wellnesezni és ez a szerencsétlen a hotel wifijén lefrissitette magát Mátrixra.Pedig nemvolt engedélyezve neki. :o
Ugrott egy csomo minden a kiegek közul, deföleg a 4ksub és az Elementum, ami most zavar, persze nemtudok még minden veszteséget nyilván.

Hogyantudom visszacsinálni? :W

(#4542) Simba86


Simba86
senior tag

Luissimo! Talán ez segít
https://www.videoconverterfactory.com/kodi/how-to-downgrade-kodi-19-to-18.html

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#4543) Beni2360 válasza Simba86 (#4542) üzenetére


Beni2360
félisten

Luissimo! Talán ez segít.
Ez nem olyan nagy mutatvány szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4544) Simba86 válasza Beni2360 (#4543) üzenetére


Simba86
senior tag

telóról nem szenvedtem linkkel... de köszi a kioktatást ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#4545) Beni2360 válasza Simba86 (#4544) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem kioktatasnak szantam es telorol csinaltam. Csak nagyon idegesito amikor szinte ugyan annyi idobe tellik. Bocs.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4546) Luissimo válasza Beni2360 (#4543) üzenetére


Luissimo
veterán

Köszi mindkettőtöknek, majd a hátralévő időben streamingre használom, az legalább megy.
Otthon majd nekiveselkedem, csak kérdés hogy Isten, időm és főnökeim hogyan teszik lehetövé. :R

(#4547) Bozek válasza Simba86 (#4544) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezzel meg még egyszerűbb telóról.

(#4548) Luissimo válasza Simba86 (#4544) üzenetére


Luissimo
veterán

Figyu, itt nemnagyon szokás a kioktatás.
Eddig egyetlen emberrel találkoztam, akiről kiderült, hogy "grammar natzi'.
Rendes társaság ez. :K

(#4549) RI/OS


RI/OS
őstag

Sziasztok,
Új TV-hez kellene nekem egy olyan box, mivel megy normálisan a KODI, semmi másra nincs szükség. Ezt néztem:
H96 MAX Android 10

Ezen menne az openelec rendesen? Mi az ajánlott? Nem kell hogy a legolcsóbb legyen, inkább ami normális és nem lassú akad stb.

[ Szerkesztve ]

(#4550) Fandango válasza RI/OS (#4549) üzenetére


Fandango
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.