Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) Mano66 válasza skippper (#4850) üzenetére


Mano66
senior tag

Mert nem jó. Nálam így van.

Series/Szomszédok (1987)/Szomszédok (1987) S01E01.mkv
Series/Szomszédok (1987)/Szomszédok (1987) S01E02.mkv
Series/Szomszédok (1987)/Szomszédok (1987) S01E03.mkv
Series/Szomszédok (1987)/Szomszédok (1987) S02E01.mkv
Series/Szomszédok (1987)/Szomszédok (1987) S02E02.mkv
Stb.

Vagy.

Series/Szomszédok/Szomszédok S01E01.mkv
Series/Szomszédok/Szomszédok S01E02.mkv
Series/Szomszédok/Szomszédok S01E03.mkv
Series/Szomszédok/Szomszédok S02E01.mkv
Series/Szomszédok/Szomszédok S02E02.mkv
Stb.

A Szomszédok mappán belül nincs szét választva az évadok! Majd a kodi megteszi és szétszedi évadokra! A dátum mindig ami az IMBD-n van, de ez csak opció nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4852) skippper válasza Mano66 (#4851) üzenetére


skippper
senior tag

És nincs olyan scraper, ami az általam vázolt formátumot is megeszi? Többi media DBnek (Plex és társai) sosem okozott ez gondot

(#4853) Mano66 válasza skippper (#4852) üzenetére


Mano66
senior tag

Én mindig ebben a formában mentem a sorozatokat. Soha semmi gond Kodi, Plexi és Emby alatt. A Kodi háklis az elnevezésre. Nem mindent olvas be. Vagy nem pontosan.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4854) blakey válasza skippper (#4852) üzenetére


blakey
titán

Egy jó elnevezés létezik és azt az összes alkalmazás jól kezeli, elég egy kis eltérés és máris valamelyiknek gondja támad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4855) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Kodi beállításaiban a hangoknál ha hangtovábbítás aktiválva van akkor kétféle eszközt lehet választani
Audiotrack (IEC), Kodi IEC packer (Recommended)
Audiotrack (RAW) Android IEC packer.

Ami nem tiszta, hogy a felsorolásoknál ott a "kompatibilis készülék) pl Dolby Digital (AC3)
itt az AVR-re gondol mint eszköz vagy amin a Kodi fut (pl TV, Firetv, Homatics sb)

(#4856) gyűrű válasza Csabi1984 (#4855) üzenetére


gyűrű
addikt

Az avr-re gondol.
Az android raw a jó általában. Kodi iecpacker eddig csak az új 4kmax vagy a cube3 nál vált be.

(#4857) Csabi1984 válasza gyűrű (#4856) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#4858) B.Gábor 76


B.Gábor 76
kezdő

Üdv érdeklődni szeretnék hogy Kodi online tv vél most.mi lesz ,van? éjszaka szerettem volna nézni.jó csatornák eltűntek.köszönöm szépen a választ!!

(#4859) Arolotifar válasza B.Gábor 76 (#4858) üzenetére


Arolotifar
őstag

Az Onlinestreamre gondolsz? Ezerszer volt róla szó, hogy bármikor megtörténhet. Jogilag erősen megkérdőjelezhető szolgáltatás .Felejtsd el és fizess elő valamelyik szolgáltatónál, több értelme van.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4860) B.Gábor 76 válasza Arolotifar (#4859) üzenetére


B.Gábor 76
kezdő

Ok.köszi

(#4861) Bozek válasza Arolotifar (#4859) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sőt, a sweet.tv-nél még 7 napos ingyenes próbaidőszak is van, szóval ha mindig új e-mail címmel regisztrálsz (egyelőre nincs ellenőrzés, így nem létező is lehet), akkor elég sokáig kihúzhatod. És van Kodi kiegészítő is hozzá.

(#4862) Arolotifar válasza Bozek (#4861) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ezt biztosan nekem akartad írni? :DDD Nem nézek tévéműsorokat :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4863) Bozek válasza Arolotifar (#4862) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mivel te írtad, hogy fizessen elő valamelyik szolgáltatónál, ezért úgy gondoltam, hogy a te hozzászólásodra válaszolva érthetőbb lesz, mint az eredetire. De bocs, ha ezzel a lelkedbe gázoltam.

(#4864) Arolotifar válasza Bozek (#4863) üzenetére


Arolotifar
őstag

Elég rendesen, most álmatlan lesz az éjszakám :B:DDD

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4865) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.

Van egy Xiaomi TV Box S -em, elgondolkodtam rajta hogy kicsit fentebb lénnék Android/Google TV kapcsán.

Az igény, hogy egy kicsit fluidabb legyen. A netflix, disney+ néha berecseg rajta, igaz egy újraindítás segít rajta, szóval lehet ez az OS hibája.

Kodi-t tudjon, ez fontos.
Ha van ethernet és/vagy usb-c kimenete az előny .
Szoftveres támogatási is, megkapja a biztonsági patcheket, frissítéseket, ha van.
Mit ajánlotok helyette?

Néztem az Apple TV-t és az Nvidia Shield TV Pro -t de az kissé "erős" árazású.

Valahol a Xiaomi és az Apple Tv között félúton néznék árban eszközt.
Létezik ilyen vagy jobb ha maradok a Xiaominál?

Segítségetek előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4866) patex1983 válasza Tanisz (#4865) üzenetére


patex1983
őstag

Üdv!
Én ezt tudom javasolni:
[link]

X

(#4867) blakey válasza patex1983 (#4866) üzenetére


blakey
titán

Akkor már inkább Apple TV. Nekem van a linkeltből is, a Premier 4K Pro-ból is, az Apple TV sokkal "folyékonyabb", jobb, de persze a Kodi miatt inkább egy Andoirdos Amlogic box a javasolt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4868) patex1983 válasza blakey (#4867) üzenetére


patex1983
őstag

"Andoirdos Amlogic box"
Mutatsz egy konkrét típust, ami szerinted minőségben jobb, mint a fenti?
Az Apple Tv más tészta, én mondjuk soha nem vennék azt.

X

(#4869) mikrofon válasza blakey (#4867) üzenetére


mikrofon
addikt

Én még inkább a Fire TV stick 4k max gen2-t ajánlanám egy y kábellel és eternet+usb hub-bal

(#4870) mikrofon válasza patex1983 (#4868) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem itt porosodik egy a polcon. Nagyon kéne rá már a nyárra ígért szoftver frissítés, de egyelőre még nincsen.....

(#4871) blakey válasza patex1983 (#4868) üzenetére


blakey
titán

Valamit félre értesz, a linkelt is Amlogic.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4872) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok!
Valaki vett már ilyen DQ03 vagy DQ08 tv sticket?

(#4873) Tanisz válasza patex1983 (#4866) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi, kicsit magasabb az ára mint amire gondoltam, de ha jó tudok fentebb menni.

Nem ismerem a márkát a rendszerfrissítések jönnek rá?
Legalább olyan intenzitással mint a Xiaominál ( ott se sűrű, de legalább van :) )

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4874) Tanisz válasza blakey (#4867) üzenetére


Tanisz
senior tag

Amlogic-kal szereltekből mely márkák jöhetnek szóba, ami elég fluid. Miért jobbak azok mint pl a Xiaomi cuccai?
Nem mintha a Xiaomi annyira nagy szó lenne, de úgy ahogy működik :) Szóval nem vagyok Xiaomi fun, csak azt ismerem jobban.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4875) Tanisz válasza mikrofon (#4869) üzenetére


Tanisz
senior tag

Néztem azt is, de nem jöttem rá miért lenne jobb mint a mostani. Biztos megvan az oka, csak én nem tudom.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4876) skippper válasza Tanisz (#4865) üzenetére


skippper
senior tag

Én személy szerint Fire TV-t választottam és azóta eszembe sem jutna mást ajánlani. 4K Max stickből most jött ki Rev2, szerintem ár/érték arányban messze a legjobb lejátszó. Itthon Van Stick is, Cube gen3 is, hibátlanul kiszolgált minden kérdésben (nekem fontos volt, hogy egyszerre tudjon Dolby TrueHD/ DTS HD:MA hangot, Dolby Visiont, Kodit és az összes streaming appot mókolás nélkül)

(#4877) Tanisz válasza skippper (#4876) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi, hát megfontolom. Mivel Android TV van rajta így én azt tapasztaltam, hogy a Mi Box is tökéletes lenne, de a 2 GB RAM az egy idő után kevés neki. Itt ez nem áll fenn?
Nem annyira vészes, de 2-3 hetente újraindítom akkor már megint fürge, de egy idő után érezhető hogy belassul, főleg a Disney+ (bár biztos köze van hozzá az alkalmazás optimalizálatlanságának is).
Azt jól látom hogy a FireTV stick az ellövi az usb-c-t tápfelvételre?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4878) skippper válasza Tanisz (#4877) üzenetére


skippper
senior tag

Én személy szerint semmilyen lassulást nem tapasztaltam még, pedig bőven előfordul 70-80mbps HDR videó TrueHD hanggal is a listán. Menü és navigáció is hibátlan eddig, persze hogy ez idővel hogyan változik az más kérdés. Felhasználói szokások is egészen mások lehetnek, én tisztán Kodi, Netflix, Spotify, YouTube contentre használom, játékok, böngészés, ilyesmi nem jön szóba.

Az USB-C-t arra szokták használni, hogy párezer forintos hubot kötnek rá, amin van ethernet is, illetve 3 másik usb aljzat

[ Szerkesztve ]

(#4879) csibe1 válasza Tanisz (#4877) üzenetére


csibe1
addikt

"Azt jól látom hogy a FireTV stick az ellövi az usb-c-t tápfelvételre?"

Ha jól tudom a stick még mindig microUSB-n kapja a tápot (kicsit vicces), nincs rajta USB C, ami elég érdekes.
A sticken nem igazán tudod sok mindenre használni az USB HUB-ot, mert a 2GB-nál nagyobb fájlokat nem kezeli a FAT fájlrendszer miatt.
Az USB HUB csatlakoztatáshoz kell külön Y kábel.
Amúgy itt a topikja: [link]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4880) Bozek válasza csibe1 (#4879) üzenetére


Bozek
nagyúr

Biztos, hogy FAT16-ot ismer csak és nem FAT32-t? Mert utóbbi esetén 4GB a maximális fájlméret, a topicja szerint az megy neki.

Amúgy elég gáz ez így, a Mi Box ismeri az exFAT-ot is, ott meg nincs ilyen gond.

(#4881) csibe1 válasza Bozek (#4880) üzenetére


csibe1
addikt

Az lehet, hogy FAT32-et, így hirtelen passzolom, de elég nagy kitolás.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#4882) Realme-66


Realme-66
friss újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a magyar élő TV adások nézésére a KODI-n:
- IPTVSimle: ApostolTV-től .....ZuglóTV-ig az összes körzeti adás, és
- Videó kiegészítővel a Médiaklikk.hu.
Ez a maximum, amit ki lehet hozni vagy van még tovább ?
Az IPTVSimple, a csatorna listából, még a legálisan fogható (M1,M2...stb.) csatornákat sem nyitja meg, (viszont műsorújság van ;) ) csak az összes körzeti adás nézhető.

(#4883) ®abstract® válasza Realme-66 (#4882) üzenetére


®abstract®
őstag

ha szerencséd van a budapest tv t is megcsiped meg a parlament tv t. remek szórakozást adnak,annak akit érdekelnek 😎

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4884) g0dl válasza Realme-66 (#4882) üzenetére


g0dl
addikt

Az M4 sport streamjei is elérhetők, ami jól jön, ha párhuzamos események közül nem a téged érdeklő kerül fel a tv-re.

(#4885) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

Kéne egy kis segítség. Évek óta kodit használok (még xbmc-s időkben kezdtem). Azóta elég sok vasat és azon sok különböző OS-t/kodit használtam.
Jelenleg a moziban egy nV Shield Pro teljesít, a hálóban meg egy RPi3 az elérhető legfrissebb LibreELEC-kel. Amióta a legfrissebbet felraktam, azóta majdnem csak gondjaim vannak vele. Lassú, gyakran újraindul az egész (szerencsére lejátszás közben soha, csak a menüben/katalógusban lépkedve). Sőt, néha éjszaka is újraindul és így bekapcsolja a TV-t is. Elég idegesítő.

Ezt szeretném első körben orvosolni. Ha nincs rá megoldás, akkor cserélni. Néztem, hogy itt néhányan a FireTV-t preferálják. 4k MAX-ot kb nem is találtam már. Sima 4k meg csak 1,5GB RAM. Már a MAX 2GB-ja is vékonynak tűnik.
nV-vel se vagyok maximálisan megelégedve, pedig abban 3GB van.

Vagy vegyek XBox One S-t a moziba és hozzám át a shieldet? Amúgy is gondolkoztam egy ideje couch gamingen.

Mondjuk nem akarom a mozit kontrollerrel vezérelni.
Azt se bánnám, ha hálóban a TV távirányítója maradna, de amúgy a TV-t másra nem használjuk, szóval jó az amazoné/shieldé is, ha minden (szükséges) funkciót átvesz.

tl:dr

1) van-e stabil, megbízható KODI RPi3-ra?
2) ha nincs megoldás a fentire, akkor FireTV 4k vs Max (tényleg jó? elég a 1,5-2GB?)
3) vagy inkább konzol?
4) esetleg egyéb box/stick? Keret korlátlan, de csak ésszel; konzol se kond, de annak vannak egyéb funkciói is. Simán egy kodis boxra viszont már nem adnék ennyit (lásd: +1 shield pro)

Köszi előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#4886) KTTech válasza _Smooth (#4885) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem van nVidia Shield Tv-m, de mellé vettem 2 Chromecast+GoogleTV-t. Remekül fut a Kodi rajtuk.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4887) _Smooth válasza KTTech (#4886) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi az infót. Persze akkor vagy az én elvárásaim magasak, vagy szokás szerint én fogom ki az indián temetőben készült példányt. Működik nekem is, de valahogy mégsem olyan fluent, mint amit várnék egy ilyen cucctól. Meg ahogy az első 2-3 héten teljesített. Pedig tényleg semmi másra nem használom, csak kodi. Még adatot se tartok rajta, van NAS.

Most elgondolkoztam még RPi4 vagy 5-ön is.
Bár nem létfontosságú, hogy a h265 is menjen, elég lenne, ha stabilan működne a jelenlegi.

Esetleg LibreELEC helyett nincs valami jobban bevált opció? Vagy itt senki nem vacakol ilyennel?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#4888) KTTech válasza _Smooth (#4887) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem az AMD Ryzen9 5900x-en (4.8GHz-n), 32 GB RAM, nVidia 3060Ti-vel, 2.5G-s LAN-on sem zökkenőmentes a Kodi, így valószínűleg az elvárásaid magasak... mondjuk a stabilitással egyik eszközömön sincs gond, lefagyni, hibázni nem szokott, döcögni néha igen, de csak a menüben.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4889) _Smooth válasza KTTech (#4888) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ezek szerint akkor az újabb release-ekkel lehet valami, mert nekem korábban se RPi-n, se HTPC-n (pl. Q1900DC-ITX) nem volt gondom.
Viszont ebben az esetben a Shieldnél ezt elengedem. Az fagyni és újraindulni nem szokott.
Lehet, hogy teszek egy próbát FireTV-vel vagy Chromecasttal.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#4890) gyűrű válasza _Smooth (#4889) üzenetére


gyűrű
addikt

Ha csak a kodi kell, akkor a homatics box R 4k plust ajánlom coreelec=el mindent tud,, dolby visiont is.

(#4891) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Van egy X88 Pro X3-as boxom, CE-vel. Pár hónapja feltettem rá a Nexust, ill. beállítottam a médiatárat (szerverről filmek és sorozatok SMB-n megosztva). Viszont az őrületbe kerget. Egyrészt, ha bekapcsolom a TV-t, elindítok egy Netflixet, vagy Youtube-ot, és egy idő után magától átvált a HDMI-re, a box-ra, elindul a CE. Annak ellenére, hogy a TV-n ki van kapcsolva a CEC! Így meg végképp nem értem, miért indul el akkor a CE is :F A másik gondom, hogy valami nem ok a médiatárral. Be van tallózva rendesen a filmek és a sorozatok mappa is, a sorozatok rendben vannak, de a filmeket valamiért nem látja, vagy legalább is csak 2-3 jelenik meg talán. Na úgyhogy csinálnék valami gyári visszaállítást a CE-n, vagy legalább is a médiatárat kellene kukázni, ami most be van állítva. Ezt hogy tudom megcsinálni? Meg kikapcsolom a CEC funkciót a CE-en is, hogy tutira ne kapcsoljon be a TV-vel.

(#4892) bzoley


bzoley
veterán

Üdv,
Ki tudnátok segíteni valami tippel, hogy merre keressem a probléma forrását?
Ismerkedek a Kodival, nagyjából beállítgattam, de eddig két filmnél is olyat tapasztaltam, mintha a kelleténél alacsonyabb fps-sel futna. Nem volt sima, kb 15-20 képkockának éreztem.
Az alap Shield TV Pro - PKC - Maven's 20.2. Elvileg Direct Play ok.
Ami közös a két filmben, hogy apró méretű(2-3GB) dv 8.03.
Normális méretű 8.06-tal nem emlékszem, hogy próbáltam volna még, de nagy(50-80GB) HDR-rel semmi gond.
Volt, hogy újra elindítva a filmet rendben ment néhány percig, aztán elkezdett darabos lenni.
Valami ötlet esetleg?

(#4893) tomi7711 válasza bzoley (#4892) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Szia,

Ellenőrizd, hogy ez a beállítás be van-e kapcsolva:

https://kodi.wiki/view/Settings/Player/Videos#Adjust_display_refresh_rate

Ezzel a paraméterrel beállítja a videó paraméterei alapján a megfelelő hz-et.

[ Szerkesztve ]

(#4894) bzoley válasza tomi7711 (#4893) üzenetére


bzoley
veterán

Szia,
Ez megy fejből is, mert szándékosan kikapcsolva hagytam. Enélkül is jónak kéne lennie.
Ez nem olyan 24/60 jellegű akadozás. Inkább olyasmi, mint amikor egy gyenge vga miatt a játék nem éri el a min 25fps-t. Folyamatosan lassabbnak tűnik. Találkoztam pár hasonló panasszal a kodi fórumon is. Megpróbálom frissíteni, vagy majd megnézem az omegát.

(#4895) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Sziasztok!

RPi3 B3+-hoz szeretnék telepíteni LibreELEC Kodi 18.9-et (a 3D MVC miatt kell ez a verzió),
csinálta egy flash-t micro SD kártyára Etcher-el, de nem olvassa a RPi3. Csináltam ugyanarra a kártyára a RaspBerry telepítőjével egy RPi OS verziót, azt már tudtam futtatni, úgyhogy a RPi és a kártya is jó. A RaspBerry telepítőjében csak a legújabb LE verzió van, onnan nem tudom futtatni. Nehezített terep, hogy mac laptopom van, a LibreELEC telepítőjét nem tudom használni.
Milyen egyéb megoldás van a telepítéshez?

(#4896) batagy válasza tsilver (#4689) üzenetére


batagy
őstag

Sziasztok!

Android TV 11-es Hako Pro médialejátszón nálam a Kodi 20.3-assal nem tudom elérni a Synology NAS-omon az NFS megosztást. De a Samba megosztást sem.

A Hako és a NAS is mindkettő azonos belső hálón van, tűzfal nincs belül. A Synology NAS-on az NFS elérésnél engedélyezve van , hogy az egész subnetről guest account-tal readonly-ban elérhető az NFS megosztás.

A Kodi megtalálja az NFS és Samba megosztást is, de nem tud belépni rájuk. Az NFS-re "Couldn't connect to server" hibát ír, a Sambánál pedig "permission denied-ot".

Megcsináltam amit gyűrű írt itt. Azaz a médialejátszón a Kodi appnak az Appoknál adtam a Média és fájlokhoz "Mindig" hozzáférést. De nem változtat semmit.

Azt sem értem, hogy azt nem lehet megadni sehol hogy a Kodi milyen userrel konnektáljon?

Hogy lehet beállítani az NFS/Samba elérést a Kodinak?
Esetleg a readonly nem elég neki?

Kösz

SZERK: A Synologyban engedélyezve van a "Allow connections from non-privileded ports (ports higher than 1024)"

[ Szerkesztve ]

(#4897) Beni2360 válasza batagy (#4896) üzenetére


Beni2360
félisten

A szolgáltatásnál az SMB ügyfél engedélyezni kell a SMBv 1-3 ig.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4898) gyűrű válasza batagy (#4896) üzenetére


gyűrű
addikt

Én csináltam a synologyn egy kodi felhasználót is az jó az smb-hez ott a protokoll a kodiban max-smb3.
Az NFS nél meg ez van...
Minden otthoni eszközről működik simán minden..

[ Szerkesztve ]

(#4899) batagy válasza gyűrű (#4898) üzenetére


batagy
őstag

Köszi!

Nálam a Squashnál "No mapping" volt beállítva. Amint átállítottam "Map all users to admin"-ra, megy az NFS elérés. Ráadásul NFSv4-gyel is megy, mondjuk kliens oldalon a Kodiban NFSv3-mal megy csak. ;)

A jogoknál viszont Read-only is elég. Persze attól függ mit akar az ember csinálni, de lejátszáshoz elég.

Az SMB-t pedig nem sikerül összehoznom, bárhogy állítom az SMB verziókat a kliens és NAS oldalon, és más paraméterekkel sem. A "kodi" usert nem próbáltam még. De igazából így hogy megy az NFS, már nincs szükség a Sambán való csatlakozásra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4900) gyűrű válasza batagy (#4899) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem muszály írnia is. Különben a médiatárat se tudná írni, meg a képeket a mappába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.