Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) coreska válasza Simba86 (#4348) üzenetére


coreska
aktív tag

Ha a laptopnak van HDMI kimenete, akkor elég 1 kábel, és megy a TV GO a Chrome-ból a tvre. :)

(#4352) Vice1978


Vice1978
csendes tag

Sziasztok! Én egy mecool km2 boxot vettem. Szeretnék online sorozatot nézni telefonról, amit át tükrözök tv-re, ami a chromecastal megy is, a képet, hangot szépen át is teszi, de a feliratot nem. Az a telefonon megy, a tv-n nem. Ez mitől lehet és van-e megoldás? Köszi

Gondoltam esetleg tv cast böngészőre, de elég érdekes.

(#4353) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Kodi hbo go addonban meg lehet azt csinálni, hogy amit nézek csak a kodiban legyen megjelölve? És csak a kodiban jegyezze meg hol tartok és a hbogo alkalmazásban az ne látszódjon? Mintha másik profilt használnék (majdnem mint netflixnél). Néznék egy sorozatot amit nem csak én nézek és nem szeretném keresgélni hol tartottam mert a másik felhasználó tovább tart már.

(#4354) Imi1981 válasza Imi1981 (#4353) üzenetére


Imi1981
veterán

Már nem téma! Úgy látom lehet a beállításokban.

(#4355) vicamuso


vicamuso
tag

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy KM6 deluxe, Android TV-s (gyári) box, KODI 19.3 Matrix-al.
Plex add-on és Opensubtitle add-on-al. Beállítva a leírások alapján mind a Plex mind a Opensubtitle, bejelentkezve.
Amennyiben szeretnék a streamelt filmhez (távoli, nem saját media szerver) beállítani feliratot, (download szbtitle be is nyílik a Opensubtitle add-on ) egyáltalán nem sikerül (Plex add-onban engedélyezve a subtitle letöltés). Konkrétan mindig csak a "No subtitle found" azaz nem talál semmit. (Nincs hibaüzenet semmi) Az még ok, hogy automatikusan nem talál (a film címét vagyis a lejátszott file nevét nem is emeli át a subtitle service) , de manuális begépelésre sem talál semmit. Mindent megpróbáltam, a Kodi default playernél is be van állítva a preferált subtitle nyelv magyarra a fö szervízre az opensubtitle... Próbáltam más kodi-s subtitle szervízzel (super subtitle, subana, a4k) azok sem működnek mondjuk azoknál alapból hibaüzenet jön, és nézzem meg a logban. A fő kérdés, hogy az opensubtitle add-on-nak mi a baja?
Nagyon köszi! Ha volt már kérdés bocsi. (Gondolkodom a PCK kipróbálásán hátha azzal)

[ Szerkesztve ]

(#4356) Devilfox


Devilfox
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen alap kérdésem lenne, mert elég zöldfülű vagyok a témában.
Szóval vettem egy Xiaomi Mi Box S mediaplayert, szépen rádugtam a tévére letöltöttem a Kodi-t. Minden tuti szépen működik.
Hogy tudom elérni, hogy a laptopra letöltött Kodi-ban beállított mappák látszódjanak a mediaplayeres Kodi-ban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#4357) Beni2360 válasza Devilfox (#4356) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia!
Először is a win-ben engedélyezni kell a megosztást ezt a win 10-ben már egy kissé nehezebb mert az otthon szolgáltatás megszűnt. De itt egy videóm a Win mappa megosztása a hálózaton. Aztán a hálózat tallózásáról.
Még sok egyéb bemutató videók vannak fent tőlem, iratkozzál fel és böngésszél.
Zi: Van itt egy fórum ami egyebek közt evvel a boxxal is foglalkozik és főképpen egy spéci lejátszó szoftverről a CoreElec (CE) ami a kadenciahelyes lejátszást biztosítja mivel az Android nem éppen ebben a legjobb.
Olvass ÖF-t

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4358) BIGi75


BIGi75
senior tag

Sziasztok,
Shild TV pro box, Kodi lejátszó; 2,4:1-es filmet nagyítok 16:9-re ez a kép fogad: [kép]
Mitől van az a csíkozódás a kép jobb szélén? Vmi beállítási probléma?
(Egyébként Plex beépített lejátszójával ugyan ez van, tehát vszínű nem a kodi a ludas)

(#4359) Beni2360 válasza BIGi75 (#4358) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán a videó minősége? Arról nem írtál. És a többi videonal is ez fogad?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4360) BIGi75 válasza Beni2360 (#4359) üzenetére


BIGi75
senior tag

Minden videónál, nem vettem észre, hogy számít a minőség.
1080p, 4K filmeket játszok le 15 Mbps feletti minőségben, de ha érdekes szerinted, megnézek konkrétan 1et 2őt...

(#4361) gyűrű válasza BIGi75 (#4358) üzenetére


gyűrű
addikt

Az a buta Al felskálázás az oka. Kapcsold ki.

(#4362) BIGi75 válasza gyűrű (#4361) üzenetére


BIGi75
senior tag

..és tényleg az volt bakker! "buta AI" ez jó :)
Nem jöttem rá mitől van, köszönöm :R

(#4363) Oldman2


Oldman2
veterán

Adott egy mostanában gyengélkedő Venz(tech) V10 mediaplayer (S905, 1MB RAM, HDMI, Optikai kimenet, RJ45 100M), ami mostanában furcsán viselkedik, lehet hogy megérett a cserére... KODI-val használjuk.

Létezik-e hasonló kategóriájú konkrét player típus, amit érdemes megvenni utódként?

Frissítve a mostani tudást, ezek jó lenne ha teljesülnének:

RJ45 1000M
Optikai kimenet
4K lejátszás
5GHz-es WiFi
Normális távvezérlő

(#4364) Beni2360 válasza Oldman2 (#4363) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nekem van egy s905 de 2 GB ramos 1GB lannal. de már vagy 2-3 éve a fiokban hever.
Keress egy s905x3-s 3-4 GB ram azok vannak 1 GB lannal.
Na meg majd egy CE dukál hozzá.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4365) Somatom válasza Beni2360 (#4364) üzenetére


Somatom
veterán

1Gb Lan. Ha már.... :B
1GB = 8Gb

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4366) Falcon75


Falcon75
tag

Üdv mindenkinek. Androidos tv box kategóriában keresgélek. Valaki tudna ajánlani megbízható tipust. Amlogic, Realtek Chipsettel.Uhd, Hdr 60fps ig bezárólag. Illetve Dolby Truehd, Dts Hd Ma lossless hang lejátszási képességgel.Külső Hdd ről szeretném használni többnyire..... filmek zenék lejátszására.
Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#4367) Beni2360 válasza Falcon75 (#4366) üzenetére


Beni2360
félisten

Amlogic s905x3 azok a mostani bb. És hozzá sd kártyán CoreElec rendszerrel HDR10+ - ig mindent visz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4368) Beni2360 válasza Beni2360 (#4367) üzenetére


Beni2360
félisten

Amlogic s905x3 azok a mostani bb. És hozzá sd kártyán CoreElec rendszerrel HDR10+ - ig mindent visz. Realtek nem ajánlott, egyébként sem acélos androidon a videózás.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4369) Falcon75 válasza Beni2360 (#4368) üzenetére


Falcon75
tag

Köszi.

https://dune-hd.com/support/av1/index.html

Találtam azért valamit......

(#4370) Beni2360 válasza Falcon75 (#4369) üzenetére


Beni2360
félisten

A dune és a zidoo külön kaszt, ők spéci lejátszót fejlesztenek, de a zidoo-nak jobb a suportja, és árban többszöröse az általam emlitettnek. Nekem is van mindkettőből. Zidoo és amlogic boxok.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4371) KTTech válasza Falcon75 (#4366) üzenetére


KTTech
veterán

nVidia ShieldTV Pro is opció lehet, sajnos az alap nem jó a külső HDD miatt... de formátumokból mindent visz. Android, megy rajta minden szolgáltatás UHD/HDR-ben, Dolby Atmost is beleértve.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4372) tomisanzero


tomisanzero
tag

Sziasztok! Tudnátok olcsó media boxot ajánlani a következő elvárások mellé?
Szülőknek lesz, tehát jó lenne, ha könnyen kezelhető és stabil lenne, mindenféle moddolás nélkül működne, Régi FHD nemokos TV-hez. Youtube és Netflix előfizetésem osztanám meg velük, illetve jó lenne, ha tudna külső HDD-ről feliratos filmet is lejátszani, mert a TV saját lejátszója nem birkózik meg a feliratokkal.

(#4373) Luissimo válasza tomisanzero (#4372) üzenetére


Luissimo
veterán

20ezer körül, itthoni internetes vétellel Xiaomi MiBox S.
ha neten rendeled, és nem jön be a szülöknek a kezelése esetleg, akkor 2 hétig visszaviheted és visszakapod az árát.

bár,
biztos tetszeni fog, mert egy androidos okostévét csinál a régi butábol😃

(#4374) tomisanzero válasza Luissimo (#4373) üzenetére


tomisanzero
tag

Köszönöm, árban tökéletes. Utána olvasok :)

(#4375) OsOnO87


OsOnO87
csendes tag

Sziasztok! TCL 55C728 TV vásárláson gondolkozom. Főleg 4k HDR filmekhez veszem. Mivel android, ha teszek rá Kodi-t, akkor vinni fogja a 4k dolby vision-t? Köszi.

(#4376) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Van egy mecool km6 deluxe android tv boxom amin eddig futott egy módosított netflix alkalmazás de kilőtte a netflix. Gondoltam sebaj kodi matrix netflix addonnal használom akkor de ezt kep a hibát dobja lejátszás indításakor. Tudok tenni ez ellen valamit? Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4377) gyűrű válasza Imi1981 (#4376) üzenetére


gyűrű
addikt

Ott írja a képen, állítsd be a force widewine L3-t a netflix haladó beállításaiban.

(#4378) Imi1981 válasza gyűrű (#4377) üzenetére


Imi1981
veterán

Állítgatom össze vissza de nem jó kép . Most ezt dobja kép .

(#4379) Imi1981 válasza gyűrű (#4377) üzenetére


Imi1981
veterán

Sikerült! Középső kényszerítettel működik. Sajnos csak 950x540 de kis tévén elmegy. Nagy tévén ott a shield.

(#4380) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Kodi tárolóból telepíthető youtube kiegészítő helyett van valami értelmes alternatíva?
Ezzel, hogy 10 másodpercenként megáll 20 mp pufferelésre kb használhatatlan.
üdv
szabi

(#4381) kossza válasza -szabi- (#4380) üzenetére


kossza
tag

Ha esetleg még most sem a legújabb verzió van a tárolóban, töltsd le innen, nálam megoldotta azt a problémát.

Have a Nice Day

(#4382) -szabi- válasza kossza (#4381) üzenetére


-szabi-
őstag

Otthon megnézem.
Köszi.

(#4383) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Segítsetek kérlek! Tanácstalan vagyok: 2019-es Nvidia Shield-el Kodit használva teljesen megzavarodik, de VLC-vel semmi. De a VLC-nek sajnos nem olyan jó a hangminősége mind a Kodniak.
A Kodi tünetek:
1.:egyszer gondol egyet és nem hajlandó kiküldeni az AVR nek a térhatású hangformátumokat csak sztereóban, beállításokon nem változatok újra telepítem az appot, beállítok mindet ahogy kel, akkor megint küldi egy darabig.
2.: film lejátszásnál van hogy fél percig is csak fekete kép fogad és homokórázik a shield, de a hang megy szépen.
3.: van hogy különböző képhibák jelennek meg a média lejátszó felületeknél.

már a shield-et is restartoltam és az appot is többször újratelepítettem.
Mi lehet a gond szerintetek?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#4384) Falcon75 válasza Hardstyler01 (#4383) üzenetére


Falcon75
tag

Üdv. : nekem pc n csinál hasonlókat. Az elején a HD hangok nem mentek. Mostanra el sem indul a film a Kodival. Ki tudja mi a megoldás?

(#4385) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Kodira (coreelec-en) van ddns updatelő addon? Apósomnak kéne mert nincs ott PC és a routerben sincs ddns bejelentkezés beállításokban. Noip vagy dynu lenne a legjobb de persze ha máshoz van csak az is érdekelne!

(#4386) Hikvision


Hikvision
senior tag

Sziasztok!

Az egyik androidos media boxon Kodi fut, és csak internet rádióra van használva a "radio" kiegészítővel (Tristian Fischer, enen92 3.0.3), amivel nincs is semmilyen gond egészen addig ameddig a stream valamiért meg nem szakad, onnantól csak akkor megy újra, ha ismételten kiválasztom, hogy melyik "adót" akarom hallgatni, akkor újra csatlakozik rá és megy tovább. Csak ez elég idegesítő, hogy van amikor naponta 6x is megszakad valamiért a net, és mindig nagy csend lesz utána aztán kézzel kell matatni, nincs benne (legalábbis nem találtam) automatikus újracsatlakozást, hogy lehetne ezt megoldani? Általában a "TOP FM Base" szokott menni.

Köszi!

20 éve a PH-n.

(#4387) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Boldog újévet mindenkinek!
Kodit használok otthoni tv boxokon (most ezt nvidia shield tv - n próbálom) és smb beállítással küzdök! Kodi mátrix alatt simán tudok csatlakozni de 18.9 leia alatt nem! A felhasználó név /jelszót tuti jó (másolás /beillesztéssel írom be) meg ugye matrix alatt ugyan ezekkel az adatokkal jó. Leia alatt mit kell máshogy csinálnom?

(#4388) blakey válasza Imi1981 (#4387) üzenetére


blakey
titán

A Kodi SMB integrálása nem minden verzióban és nem minden platformon ugyanolyan jó vagy rossz. Én pl. a Leia és a Matrix alatt sem tudom elérni a MAC-et, illetve elérem csak a MAC újabb SMB-t használ, mint amit a Kodi tudna (Infuse, MrMC és FE File Explorer, stb tud csatlakozni, csak a Kodinál van a probléma) és azzal nem teljesen jó a csatlakozás, emiatt SFTP-t használok, de ott az NFS, webdav, stb lehetőség, ami akár jobb is lehet, mint az SMB, SFTP-vel számomra minden jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4389) Imi1981 válasza blakey (#4388) üzenetére


Imi1981
veterán

NFS nekem nagyon bonyolult. SMB - t is most csináltam először és működik is ugyan azon a tv boxon matrix alatt csak leia alatt nem. Nem lenne gáz de itt még a leia a fő kodi (tökéletesebb a lejátszás mint matrix alatt). Igazából csak kodi mentést szeretném ha PC-re mentené egyből és ezt smb keresztül lehet is (mátrixon úgy csináltam) . Ftp szerver fut a PC-n és arra csatlakozik a leia is de azon keresztül nem engedi a mentést PC-re (bár sftp-t nem próbáltam de szerintem úgy se engedi). Ja mobilról cx file explorer - el is csatlakozik szóval csak leia - val van probléma.

Lehetséges, hogy leia alatt ez nem is működik Windows 10 PC-vel?

[ Szerkesztve ]

(#4390) blakey válasza Imi1981 (#4389) üzenetére


blakey
titán

Értem, csak felvázoltam. Én is Leiát használok, mert elegem lett, hogy semmi sem működik úgy ahogy szeretném, Leiával igen, de kérdés, hogy meddig. Én SFTP-t állítottam be és hibátlanul működik, hasonlóan egyszerű, mint az SMB, legalábbis nálam macOS alatt.
A Leia alatt nálam sem tökéletes az SMB az aktuális macOS-el, szóval kénytelen voltam alternatívát keresni, elképzelhető, hogy a win10-zel is hasonló a helyzet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4391) Imi1981 válasza blakey (#4390) üzenetére


Imi1981
veterán

De leia alatt nincs is sftp csatlakozozási lehetőség! Legalábbis android tv os-en kodi leia alatt nincs. Sima ftp van de ha azon keresztül akarok PC-re menteni a kodi beállításait a backup addon - al akkor azt írja a cél nem írható (pedig írható) . Na mindegy nem olyan nagy probléma csak jobb lett volna PC-re menteni közvetlenül mert másolni időigényes és boxon meg nem akarom tárolni a mentéseket. Persze most ott tárolom.
Remélem amúgy még egy jó ideig menni fognak az addonok leia alatt. Nem lenne bajom a mátrixal csak enyhén akadozik (néha néha) a lejátszás míg leia alatt tökéletes! Természetesen a kadenciahelyes lejátszás be van állítva.

(#4392) blakey válasza Imi1981 (#4391) üzenetére


blakey
titán

De leia alatt nincs is sftp csatlakozozási lehetőség! - Van, csak telepíteni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4393) Imi1981 válasza blakey (#4392) üzenetére


Imi1981
veterán

Na majd később megnézem ezt! Hátha azzal működne a közvetlen PC-re mentés. Köszönöm a tippet! :R

(#4394) Falcon75


Falcon75
tag

Üdv. mindenkinek. Melyik androidos tv box ra lehet Coreelec et telepíteni?

(#4395) blakey válasza Falcon75 (#4394) üzenetére


blakey
titán

Amlogic-ra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4396) Falcon75 válasza blakey (#4395) üzenetére


Falcon75
tag

Igen. Esetleg van valami lista.....?Illetve telepítési útmutató?

[ Szerkesztve ]

(#4397) blakey válasza Falcon75 (#4396) üzenetére


blakey
titán

Igen, Amlogic topik összefoglalója és a sok hsz valószínűleg mindenre választ ad, ha meg nem találod akkor a feltett kérdésedre is lesz válasz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4398) Falcon75 válasza blakey (#4397) üzenetére


Falcon75
tag

ok. köszönöm....

(#4399) tsilver


tsilver
aktív tag

miért van, hogy a mappákat 2 féle módon jeleníti meg Kodi, Az egyik teljes kép és mutatja a benne lévő fájlokat a másik meg semmit
Mit kellene tenni, hogy mindegyik teljes kép legyen?

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4400) ati384


ati384
csendes tag

Sziaztok! Van egy x16 médiaboxom. Nem nagyon foglalkoztam vele mostanában. Gyengélkedik a tv-m ezért ezen szeretnék youtube-ozni( legalább). Az a baj, hogy nem tudja, hogy tv-n nézem, olyan mintha azt hinné mobilon vagyok. Rosszul jelenik meg a youtube, mindig ki kell nagyítani a képet, persze ezzel a távos egérrel kezelni nem lehet rendesen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.