Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) BIGi75 válasza gyűrű (#4250) üzenetére


BIGi75
senior tag

Bocs, az "Andriodos media-boxok" topic cím miatt írtam ide.
TV-n én is általában 4K/60Hz-t használom, viszont a 1080p-s projektoron látványosan szebb a kép 24Hz-n.
A shield a 720as videókat felhúzza 1080ra, viszont a képfrissítést is átállítja 60Hz-re a film elindításakor. Amint visszalépek menübe visszavált 24 Hzre. 1080ps, 4Ks tartalmaknál marad szépen 24Hzn.
Nemértem..

(#4252) Beni2360 válasza BIGi75 (#4251) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel, milyen lejátszóval nézed a shilden? Annak nincs jól beállítva a freki váltása., szerintem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4253) BIGi75 válasza Beni2360 (#4252) üzenetére


BIGi75
senior tag

Most néztem meg Kodival, szépen tartja a 24Hz-t bármilyen felbontású filmmel. Ezek szerint a Plex kliens beépített lejátszója lehet a ludas...
Akkor viszont tényleg nem jó topicban vagyok.

(#4254) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Van nekem egy Xiaomi Mi Box S készülékem, amelyen Kodin keresztül használni szeretném az RTL Most alkalmazást. Az addon telepítésével fel is raktam, ugyanakkor a használatához be kell jelentkezni a fiókba. Az amatőr gondom itt van, ugyanis a felugró szoftveres billentyűzet nem kínál fel "@" jelet, szóval az e-mail címemet be sem tudom írni. Erre van valami megoldás?

(#4255) blakey válasza Jakesz (#4254) üzenetére


blakey
titán

Androidos eszközökön Yatse, Kore, iOS-en Kodi app-ok vagy böngészőből a box IP-címe:8080-as címről is kezelheted a Kodit, onnan szöveget is írhatsz, másolhatsz, stb. Ehhez engedélyezni kell a Kodi vezérlést. Esetleg fizikai billentyűzet is megoldás. Egyébként a szoftveres billentyűzet is fel kéne kínálja a @-ot, legalábbis Kodi alatt biztosan, de felszín függő is a dolog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4256) Beni2360 válasza Jakesz (#4254) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy kis segítség a Szöveg bevitele KODI-ba
A boxban a kurzort a megfelelő sorba kell kattintani.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4257) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
Teljesen újonc KODI használó vagyok (tönkrement tévé helyett lett egy Hyundai Android tévé, aminek a saját lejátszója nem jeleníti meg a feliratot, a KODI-t próbáltam ki, ezzel már nincs ilyen gond).
Viszont ha már így alakult, akkor gondoltam kipróbálom az MSREPO lehetőséget, telepítettem a ZIP fájlt. A gondom az, hogy nálam sokkal kevesebb van a videó kiegészítőkben, mint amennyit a különböző leírásokban és videókban láttam (pl: Exodus+, Mozicsillag, Videa, és még sok más). Rosszul csináltam valamit? A 2.7.1 zipet használtam, a KODI-t Play Áruházból telepítettem. Nem néztem meg a verziót, de minden bizonnyal a legfrissebb lehet.
Olyan gondom is lenne (ez azonban lehet, hogy nem KODI probléma), hogy a listában van a Digi Online Beta, amit ki akartam próbálni, de nem sikerült. Felhasználó nevet és jelszót kellett megadni, de belépéskor hibaüzenet jön. Azt gyanítom, hogy talán a DIGI előfizetőknek van valamilyen regisztrációjuk, ami nekem nincs, mert nem vagyok előfizető.
Még egy kérdés: A KODI-ban van PVR funkció. Ez csak akkor működik, ha például egy PC-ben van tunerkártya? A tévében lévő tunerhez a KODI nem fér hozzá, és onnan nem is tud felvenni? Sajnos ez a tévé nem rendelkezik PVR funkcióval.
Köszönöm

42LM660S

(#4258) Luissimo válasza OldMike (#4257) üzenetére


Luissimo
veterán

-A digihez kell online reg, ha elofizeto vagy.
-A video kiegeszitoknek ott kell lenni, probàld oket feltelepiteni egyenkènt.
Ez a PVR nem arra valò.

(#4259) Luissimo válasza Jakesz (#4254) üzenetére


Luissimo
veterán

Van ott kukac, biztos.
Milyen skinnel hasznàlod??

(#4260) OldMike válasza Luissimo (#4258) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Láttam a repo.mvshrk.xyz oldalon a plugin listát. Ami nem világos számomra: például a videa plugin esetében 5 fájl van, 2 db zip, egy-egy jpg, png és txt. A telepítéshez csak a két zip kell, vagy valahogyan használni kell a másik hármat is? Elnézést kérek a kérdés miatt, de eddig csak olyan programokkal volt dolgom, ahol egy plugin csak egy telepítendő fájlból áll.

42LM660S

(#4261) N_A_S


N_A_S
veterán

Lehet ingyen nézni valahogy az RTL klubbot és társait?

https://tinyurl.com/phnas

(#4262) Luissimo válasza OldMike (#4260) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemjo az irány.
Tedd fel a kodi,an az MS Repot és onnan installálgas kiegészitöket.
Ráadásul ugy mindig a legfrissebet kapod.
Nemis kell tudnod hány filebol áll.
Miért nem igy használod?

(#4263) OldMike válasza Luissimo (#4262) üzenetére


OldMike
őstag

Nyilván nem jó az irány, amit próbálok. Az egész onnan indult ki, hogy szeretném a Videát használni, de nekem az nincs az MSREPO-ban. Ezért a honlapról letöltöttem az önálló Videa ZIP-et, meg akkor már a Mozicsillagot is, ami szintén nincs a listámban. A Mozicsillag gond nélkül települt, a VIDEA nem. Azt írta, hogy a függőségek miatt a telepítés sikertelen. Itt az én tudományom megállt.
Lehet hogy már nem is lesz értelme foglalkozni vele, mert egy teljesen más gondba futottam bele. Nem ennek a topiknak a témája, de sajnos nem találtam megfelelő topikot, hátha van valakinek javaslata. A tévémen eddig telefonos hotspottal működött a wifi, és elértem mindenféle alkalmazást, honlapot stb. Most azonban az a hibaüzenet van, hogy a csatlakozott wifi hálózaton nincs internet elérés. A telefonon minden internet elérés korlátlanul működik, a hotspot jelzi, hogy van csatlakozott készülék, a tévé azt írja, hogy csatlakozva, és ott megjelenik a telefonom neve. Próbáltuk két másik telefonnal, az Telenoros, a másik és az enyém Telekomos. Az eredmény ugyanaz a hiba.

42LM660S

(#4264) KTTech válasza OldMike (#4263) üzenetére


KTTech
veterán

Factory reset a tv-nek.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4265) OldMike válasza KTTech (#4264) üzenetére


OldMike
őstag

Ettől tartottam :((( . Az egyik gond talán könnyebben megoldható: nagyon sok dolgot változtattam a képbeállításokon, de ezeket ki lehet jegyzetelni, és újra beállítani. A nagyobbnak gondolt problémám, hogy minden letöltött alkalmazás (pont a KODI is) elvész, és ha nem jön rendbe az internet, akkor nem is tudom újratelepíteni. Akkor el kellene vinnem a tévét olyan helyre, ahol van vezetékes internet (nem megoldhatatlan, de azért nehézkes).

42LM660S

(#4266) Arolotifar válasza OldMike (#4265) üzenetére


Arolotifar
őstag

Miért nem használsz Powerline-t? Nálunk az emeleten van a router, a földszinti nappaliban a nagy tv. Fúrni-faragni nem akartam, ez meg nem volt vészes befektetés és stabilan megy a vezetékes net.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4267) OldMike válasza Arolotifar (#4266) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Ez a tévé hétvégi házban van, ott nincs internet szolgáltatás, csak mobilnetes hotspot lehetséges. Egyébként valóban jó a Powerline, otthon használom.

42LM660S

(#4268) OldMike válasza OldMike (#4265) üzenetére


OldMike
őstag

Megpróbálok nem offolni többet, ezt most csak azért írom le, mert hasznos lehet még valakinek. A van wifi, de nincs internet problémára a neten találtam egy lehetséges okot és megoldást. Azt írták, ha a tévé nem a hálózati időbeállítást használja, akkor jöhet elő ez a gond. Nálam ez valami miatt manuálisra lett állítva, amikor átállítottam a hálózatira, akkor rendbejött. Azóta már jött egy Android rendszerfrissítés is a tévére, szerencsére gond nélkül települt.

42LM660S

(#4269) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Már jó ideje van egy H96 max ultra . Viszont nem tudok rájönni mitől szaggat be az mkv . Próbáltam mindenféle beállítást de valamiért nem akar megszűnni az akadozás lejátszás közben.
A másik problémám a színekkel van nagyon sárgás árnyalatú a kép .

(#4270) Beni2360 válasza Flash82 (#4269) üzenetére


Beni2360
félisten

Biztos nem tud kadenciahelyesen lejátszani. Általában a sima ilyen olcsó boxok nem tudnak és ezért használnak rajta CE rendszert. Nem tudom milyen SOC van a boxodban . Most látom RK 3318 chipes hát nem sok jóval kecsegtetlek. Ezen nem futtatható a CE.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4271) Flash82 válasza Beni2360 (#4270) üzenetére


Flash82
tag

Amúgy mi az a CE? :)

(#4272) kezo0 válasza Flash82 (#4271) üzenetére


kezo0
addikt

[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4273) Beni2360 válasza Flash82 (#4271) üzenetére


Beni2360
félisten

Gyakorlatilag ez a topik Amlogic S905, S912 processzoros foglalkozik 99% vele.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4274) Flash82


Flash82
tag

Köszönöm a segítséget.
Lehet jó nagy h .....et kérdezek de ha Kodit töltök le akkor H96 ra Linux vagy Android ot kell választani.? :U

(#4275) Arolotifar válasza Flash82 (#4274) üzenetére


Arolotifar
őstag

Windows-t :DDD A honlapon Android-ot írnak... [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4276) Beni2360 válasza Flash82 (#4274) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincs a boxon KODI vagy egy fork? KMPlayer, stb?
De egy sima KODI nem fog segíteni a kadenciahelyes lejátszáson, szvsz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4277) Flash82 válasza Beni2360 (#4276) üzenetére


Flash82
tag

RKMC van rajta azzal használom.

(#4278) Beni2360 válasza Flash82 (#4277) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondoltam, hogy van rajta KODI fork és azért ezek nagyjából a lejátszóhoz vannak igazítva. Igazából az Android rendszer nem jeleskedik ebben a kategóriában a jó kép visszaadással. Telepíts fel egy újabb 19-s KODIT aztán majd meglátod, sok reményt ne támasszál alája.
Egy beállítás képe. A legfelső sort ne keresd nálad.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4279) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Próbálta valaki telekom tv-n (telekomos android alapú stb) a kodit? A képfrissítéssel van gondom. Nem változik, mindig azon az értéken marad, nálam 1080@50, amit a boxon beállítottam.

(#4280) Flash82 válasza Beni2360 (#4278) üzenetére


Flash82
tag

Köszönöm
Kipróbálom!

(#4281) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!
Van nekem egy Xiaomi Mi Box 3 készülékem, amelyen Kodit használtam, helyi hálón megosztva a PC-s tartalmat, és eddig működött a megosztás smb//192.168.x.x/tartalom címen. Viszont mos lefrissült a Kodi 19.1 matrix-ra (vagy/és a windows 10 is) és nem érem el a távoli tartalmat?
Másnak is volt ilyen gondja?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4282) Beni2360 válasza partymaci (#4281) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam win 10 frissítése okozott gondot kikapcsolta a visszakapcsolt samba 1.0v-t. Én nálam nem épült fel a hálózat. Nem értem el a nas-t hálózat szinte semmit nem látott. Aztán rendbe jött majd későbbi indításnál ismételten nem volt , megnézve be volt kapcsolva de nem ment. kikapcs és vissza majd jó lett. :F
Boxról nincs kapcsolatom beállítva a win felé, de ott is változott de már régebben az elérési ceremónia.
Viszont a 18-s KODI nem ajánlott 19-re frissíteni, hanem tiszta telepítés a jó megoldás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4283) partymaci válasza Beni2360 (#4282) üzenetére


partymaci
aktív tag

Megpróbálom, köszönöm! :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4284) partymaci válasza partymaci (#4283) üzenetére


partymaci
aktív tag

Nem jó sajnos, újratelepítettem, de nem érem el sambán, pedig windowsban szolgáltatásokban is bepipáztam a protokollokat. :(

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4285) partymaci válasza partymaci (#4284) üzenetére


partymaci
aktív tag

A downgrade vissza 18.9 Leia-ra megoldotta. :U

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4286) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

LibreLEC 9.97.1-et hasznalok, RPi4-en, angol rendszerfeluleti nyelvvel. Vannak tartalmak amihez nincs magyar felirat. Ennek kikuszobolesere felpakoltam az opensubtitles.org bovitmenyet, am ez nem listaz magyar feliratokat.

Talaltam a hivatalos repoban levo Super Subtitles-t, ami elvileg a feliratok.info-rol szedi a cuccot. Telepitettem (volna), de nem tudta felrakni a libarchive-ot, igy felraktam kezzel, majd utana a plugint. Viszont amikor lejatszas kozben hasznalni akarom, akkor folyton azt mondja, hogy "Check log for more information".

Tudtok esetleg olyan pluginrol ami mukodokepes?

Koszi! :)

Udv.

(#4287) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok nemtudja valaki hogy a cler logók preferált nyelv magyarra állítva miért nem töltődnek le?

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4288) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Lenne két kérdésem.
A időjárás addon-ok illetve a prime video-nak van működő változata? Ki mit használ?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv Szabi

(#4289) tomy86 válasza Szabi_82 (#4288) üzenetére


tomy86
addikt

Időjáráshoz a Gismeteot használom, amióta a Yahoo nem megy.

(#4290) gyűrű válasza tomy86 (#4289) üzenetére


gyűrű
addikt

Ki mondta hogy nem megy a Yahoo weather? Természetesen működik továbbra is 18 on. . Csak a kodi repoban jelölték töröttnek. Máshonnan kell letölteni.
19 en meg multiweather néven fut a Yahoo weather továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#4291) tomy86 válasza gyűrű (#4290) üzenetére


tomy86
addikt

Biztos így van, engem annyira nem érdekelnek az időjárás infók Amikor először lehalt, váltottam és azóta nem foglalkoztam vele.

(#4292) maskeau


maskeau
csendes tag

Sziasztok,
tök kezdő vagyok és nem túl hozzáértő. Az NFL-t szeretném streamelni és azt felvenni. Kodit letöltöttem, kiegészítőt nem találok hozzá. Ingyenes VPN-t sem mertem még letölteni, nem tudom melyik oké. (és a tv-hez nem mediabox van, hanem mediacard - nem tudom ez számít-e)
Köszi, ha tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4293) oszy


oszy
veterán

Van egy X96 MAX 4GB64GB szerkezetem. Majdnem tökéletes. Mostanában egy csomó filmnél nem folyamatos a lejátszás. Mintha a kadenciahelyességgel lenne probléma. Régi filmeknél is jelentkezik. Azért nem adok adatokat, mert nem egynél ilyen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4294) blakey válasza oszy (#4293) üzenetére


blakey
titán

Ha nem adsz adatokat (nem film) akkor mi köze a Kodihoz? :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4295) zapco1269


zapco1269
tag

Sziasztok!

Megtudja valaki mondani ,hogy kell egy TELEKOM SMART BOX-on beállítani a KODI-t,hogy az otthoni rendszeren lássa a laptopom SSD-jét?

(#4296) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Amlogic S905x3-at használok Kodi (Matrix)-al
Azt szeretném megkérdezni létezik olyan, hogy két médiából ami NAS-ra van csatlakozva egymással tudjanak "szinkronba lenni"? Egyik filmet elkezdem itt majd átmegyek a másik készülékhez és onnan tudom folytatni.

(#4297) Beni2360 válasza Csabi1984 (#4296) üzenetére


Beni2360
félisten

Már válaszoltak, hogy simán nem lehet mert a boxban rögzülnek az adatok és nem a NAS-n a videónál.
Ahhoz, hogy ez létre jöjjön a NAS-ra média szervert kell telepíteni azon keresztül a lejátszás. Én nem használok ilyesmit de odaát sokszor volt már téma.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4298) KTTech válasza Beni2360 (#4297) üzenetére


KTTech
veterán

Semmi szükség NAS-on médiaszerverre hozzá. Viszont a Kodi-t hálózati adatbázisra kell kapcsolni (így legalább mindegyik Kodi egyformán jelenik meg), például MariaDB-re, ami alapfelszereltége például freeNAS-nak vagy bármelyik Linux alá könnyen telepíthető, néhány beállítás és már szinkronizálva is van. A Kodi oldalán van tutorial hozzá.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4299) blakey válasza Csabi1984 (#4296) üzenetére


blakey
titán

Egyik megoldás a trakt.tv, másik megoldás a mySQL beállítása a központi szerveren, harmadik a Plex vagy az Emby használata központi adatbázisként, ebben az esetben PlexKodiConnect illetve Emby (Embuaryval) ajánlott. Mindegyik megoldás működik, mindegyiknek van valamilyen előnye, mindegyiket használtam, végül a Plex maradt központi adatbázisnak, különböző platformokon, különböző alkalmazásokkal is jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4300) Beni2360


Beni2360
félisten

Akkor valami mégis kell a NAS-ra a közös média rögzítés véget. Csak simán a kodi kevés. De végül megjottek a megoldások. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.