Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Beni2360 válasza pászka (#3600) üzenetére


Beni2360
félisten

Lassu voltál egy idő után új jelszót ad és arégi már nem él.
Na én vacakoltam a YT-nál és abba ütköztem bele, hogy a boxon PL EDRG-RTE4-SDE3D-ER4TG kötőjellel voltak de beírni anélkül kellett a neten. :W Elszórakoztam vele vagy egy fél órát mire rájöttem. Lehet nálad is az lehet a hiba oka sajnos nem ismerem az oldalt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3602) kotipas válasza devil-k (#3599) üzenetére


kotipas
csendes tag

Erre szerintem megoldás lehet, ha KODI alól indítod a Youtube-ot add-on-ban. Sőt, lehet, hogy egy CE rendszer lenne a legmegfelelőbb.
A társfórumban olvastam, hogy jó áron van most az alábbi megoldás: Tanix TX9S
Arr afigyelj, hogy itt nincs optikai kimenet és úgy olvastam, hogy bluetooth sincs, cserébe van Gigabit-es LAN

(#3603) kotipas válasza kotipas (#3602) üzenetére


kotipas
csendes tag

Ha minden igaz, kuponnal 22,99$

(#3604) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Már négy öt napja küzdök a kodi beállításával.. :W
Vettem egy Amazon Fire Tv Stick 4K-t.
Feltelepítettem rá a Kodi-t (18.5)
Routeremhez (Asus AC68U) van csatolva egy HDD, ami ugye hálózati tárolóként üzemel. Ezen vannak a filmek, stb..
Csak úgy lehet hozzáférni a HDD tartalmához (SMB-n), ha megadom a felhasználónevet és jelszót.
Ezt okos Tv-n, telefonon, vagy Pc-n első csatlakozáskor megadom és már böngészhetek is a HDD-n.
Routeren engedélyezve van az NFS is.
Mede8er-em volt előtte, és azon is NFS-en keresztül néztem a filmeket, mert elég nagy bitrátájúakat nézek, ezért is jobb az NFS..
Annyit állítottam át a router menüjében, hogy a Mede8er IP címét átírtam a Fire Tv-ére a porttovábbításnál.
De a Kodi-ban ha manuálisan akarom megadni az adatokat, miért nem tudok ennél beljebb menni a HDD-n?
192.168.2.1
/mnt/sda3/SamsungHDD/

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3605) blakey válasza libus (#3604) üzenetére


blakey
titán

Mede8er-em volt előtte, és azon is NFS-en keresztül néztem a filmeket, mert elég nagy bitrátájúakat nézek, ezért is jobb az NFS.. - SMB-t használok évek óta, mert nincs semmi probléma vele, természetesen az NFS mindig ott van ha netán szükség lenne rá. Nem tudom te mekkora bitrátájú filmeket nézel, de egy 120-150Mbps film hibátlanul megy SMB-n is, adj egy esélyt az SMB-nek és próbáld ki, küdés helyett. SMB3 és NFS között kb. semmi küólönbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3606) libus válasza blakey (#3605) üzenetére


libus
őstag

Max.80-90Mbps film menne..
Adnék én esélyt az SMB-nek, de nem jön össze. :(
Mit rontok el?
Erre ezt kapom

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3607) blakey válasza libus (#3606) üzenetére


blakey
titán

Itt nem adok meg semmilyen megosztott mappát. Itt először felveszem a meghajtót és majd utána a fájlkezelőben veszem fel a megfelelő mappákat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3608) Beni2360 válasza libus (#3606) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha gondolod itt egy videó ebből tudnál építkezni.
Ahogy blakey is írta. Én élősszőr a meghajtó ip címét a fájlkezelőben adom meg és aztán a média hozzáadásánál már látszik és tudod tallózni mint a videón is látszik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3609) libus válasza blakey (#3607) üzenetére


libus
őstag

:R

Beni2360 :R

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3610) libus válasza blakey (#3607) üzenetére


libus
őstag

Érdeklődés képpen...
NFS-hez kábeles kapcsolat kell?
Mert ahogy az SMB kapcsolatot csinálam ( hogy csak az IP címet adtam meg és utána vettem fel a mappát) úgy próbáltam az NFS-t is, de itt így nem mutatja a mappákat.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3611) blakey válasza libus (#3610) üzenetére


blakey
titán

NFS-hez kábeles kapcsolat kell? - nem jellemző, belső hálózaton bárhogy működnie kéne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3612) libus válasza blakey (#3611) üzenetére


libus
őstag

Kéne...,de nem akar..
Az NFS-nél is ugyanazt az IP címet kell megadni mint az SMB-nél (ami esetemben 192.168.2.1). Ugye?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3613) Beni2360 válasza blakey (#3611) üzenetére


Beni2360
félisten

működnie kéne - ez egy találó kifejezés. nekem sem sikeredet az elmúlt évek alatt. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3614) libus válasza Beni2360 (#3613) üzenetére


libus
őstag

Most találtam..Ez lehet jó neked, mert neked van NAS-od. [link]
Nekem routerhez van kötve a HDD.
Ott nem tudom, hogy megtudom e ezt csinálni, de majd ha hazaértem megnézem..

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3615) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok,
Milyen tv boxot/lejátszót ajánlanátok amivel torrentezni is lehet?

S23

(#3616) Beni2360 válasza libus (#3614) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ezeken már túl vagyok de ismét ráfeküdtem a kíváncsiság végett és rájöttem ami SAMBA-n meg van osztva azt nem engedi nekem NFS-sel megosztani. És már vagy 3 éve tökéletesen megy a SAMBA megosztása. Vagy valamit rosszul csinálok de olyan egyszerűen adja magát, hogy nincs apelláta. Pl a video mappát nem engedi felvenni mert jelzi, hogy már megosztott.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3617) libus válasza Beni2360 (#3616) üzenetére


libus
őstag

Jó tudni ezt is.. :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3618) gyűrű válasza Beni2360 (#3616) üzenetére


gyűrű
addikt

Szia ez nem így van.
Nálam a nason és a win PC-n is van mappa ami samba és nfs megosztással is megy egyszerre. Nincs gond vele.

(#3619) libus válasza gyűrű (#3618) üzenetére


libus
őstag

Kodival megy egyszerre a SMB és a NAS?
Kodival hogy sikerült elérned az NFS szervert? Hogy kell csinálni?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3620) gyűrű válasza libus (#3619) üzenetére


gyűrű
addikt

Simán beirtam az ip-cimet és a mappát
nfs:// után. :)

(#3621) Beni2360 válasza gyűrű (#3620) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem azt írta ki, hogy ezt a mappát már megosztottam. Egy teljesen üres mappát megosztottam és másoltam bele azt látta.
Na majd csinálok képeket a NAS beállításokról és várom a tanácsokat.
Na de a nason is kell engedélyezni és ott van a gond a dupla megosztással.Ott nem engedi.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3622) libus


libus
őstag

Kodi-ban a bal oldali menüt (nálam ott van) Filmek, Sorozatok, Zenék stb...Hozzá lehet adni plusz menü pontot?
Mesék-et szeretnék létrehozni oda a gyerek filmjeinek.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3623) kezo0 válasza libus (#3622) üzenetére


kezo0
addikt

Nem tudom, minden skinben lehetséges-e, de pl. az Aeon Noxban megoldható. Már ha nem zavar, hogy itt nem oldalt vannak a főmenü elemei.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3624) gyűrű válasza libus (#3622) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen, használd a estuary mod v2 skint.

Kodi forum estuary mod v2

[ Szerkesztve ]

(#3625) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Google-ben már cirka egy órája keresek, de nem találok olyan media box-ot, amibe ci+ modult is bele lehet dugni, mert a tv a saját slotját franc se tudja miért, nem érzékeli. Beledugom a működő kártyát, kiírja, hogy nincs benne, visszaviszem a szolgáltatóhoz, ott hibás kártyát jelez. Kicserélik, hazaviszem, ugyanez a helyzet. Ezt meguntam, kellene egy tv okosító szegény Panasonic plazmához, szoftveresen csak eljárt felette az idő, de akkor már olyan, amibe a ci+ modult is bele lehet pakolni. De nem találok... valaki hallott már ilyenről?

(#3626) Beni2360 válasza Squirrel (#3625) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem írtad a szolgáltatódat de valamelyik (pl TKom) ingyen adja az 1 boxot és annál nem nagyon találsz jobbat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3627) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Hol kéne beállítanom kodiban a supersubtitles-t? Azt írja a mibox nem jó felh név és nem talál feliratot . De sosem kérte, hol kéne beírnom? :R :U

(#3628) blakey válasza bigdady (#3627) üzenetére


blakey
titán

Hol kéne beállítanom kodiban a supersubtitles-t? Azt írja a mibox nem jó felh név és nem talál feliratot . De sosem kérte, hol kéne beírnom? :R:U- supersubtitles-hoz nincs felhasználó/jelszó. Amúgy minden kiegészítőt a Kiegészítők alatt az adott kiegészítőre klikkelve előjön a menü és ott lesz a beállítások.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3629) Squirrel válasza Beni2360 (#3626) üzenetére


Squirrel
őstag

Külföldön élünk, itt csak kártyát adtak. Lehet set top box plussz valami tv box lesz külön. Egybe nem találok semmit.

(#3630) libus válasza kezo0 (#3623) üzenetére


libus
őstag

:R
Egy picit zavar, (de megszokás kérdése) hogy alul van a főmenü elemei.
Létre is hoztam a Mese elemet.
Viszont mikor kitallózom a Mese mappát és meg kell adni tartalmat ott csak 3 lehetőség van (filmek, sorozatok, videoklippek).
Ha kiválasztom a filmeket, akkor beteszi a Mese elembe a mese borítók mellé a filmek borítóját is.
Szóval itt vagyok elveszve, hogy lehet azt megcsinálni, hogy csak a kiválasztott mappa tartalma jelenjen meg a Mese elemben.
Erre kérnék segítséget, mert nem jövök rá. :(
Mede8er -em 100x egyszerűbb volt...

gyűrű neked is köszönöm az a skin ajánlatott, de nem találtam meg abba az új főmenü elem létrehozását :(


Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3631) blakey válasza libus (#3630) üzenetére


blakey
titán

A képeken a scraper-re vonatkozik a beállítás, tehát hol keresse a meséket. Azokat is érdemes külön mappába tenni, tehát "mese-sorozatok", "mese-filmek" és eszerint kéne beállítani. Így megfelelő találatok lesznek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3632) libus válasza blakey (#3631) üzenetére


libus
őstag

Külön mappába vannak a mesék a filmek a zenék...
Médiatárból adtam hozzá a filmeket.
Video/tallózás/itt megkerestem a HDD-n a Filmek mappát. Utána a képek szerint adtam hozzá a tartalmat, azaz filmek..
Be is scennelte őket a Filmek elemhez.
Aztán létrehoztam a Mese elemet és kitallóztam a Mese mappát a HDD-n, és a tartalom hozzáadásánál a filmeket adtam meg, bedobálta a mese borítókat a filmek közé. :W

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3633) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A Yatse-t szeretném telepíteni a Tablet-emre, de valamiért nem megy, se a PlayStore-ból, se apk-ból. Azt írja nem sikerült telepíteni. Már mindent kipróbáltam, amit a Google hiba elhárítója tanácsolt, de nem jött be semmi. Régebbi verzióval is próbáltam, valami 9.3.-assal is, de azzal sem sikerült. Van itt valaki aki tudja mivel lehet a gond? Vagy neki is volt ilyen és tudja mi a megoldás?

Köszi!

(#3634) kezo0 válasza libus (#3632) üzenetére


kezo0
addikt

Itt egy angol nyelvű leírás, ami lépésről lépésre bemutatja, hogy lehet egy olyan menüpontot létrehozni a főmenüben, amely egy konkrét mappában levő filmek/sorozatok/bármi tartalmát mutatja – én ennek alapján csináltam: [link]
Az egésznek a kulcsa, hogy először ún. smart playlistet kell létrehozni, ami tulajdonképpen leszűri a kívánt mappa (mondjuk a gyerekfilmek mappája) tartalmát, aztán az újonnan létrehozott menüpontot úgy kell beállítani, hogy erre a smart playlistre mutasson.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3635) libus válasza kezo0 (#3634) üzenetére


libus
őstag

- :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#3636) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Feltettem a kodi-t egy Sony androidos tv-r. Három dolgot nem találok benne.
Hogyan lehet beállítani, hogy a filmből hátramaradt időt mutassa?
Ha egy mappában (hdd rákötve usb-n a tv-re) több fájl is van akkor egymás után lejátssza őket és ne egyesével keljen indítani.
Ha felteszek egy mappába képeket, akkor hogyan lehet beállítani, hogy a képernyő védő ezeket váltogassa?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3637) gyűrű válasza < CyberBob > (#3636) üzenetére


gyűrű
addikt

1. Estuary mod v2 skin.
2. Pl. Upnext kiegészítő.

(#3638) bigdady válasza blakey (#3628) üzenetére


bigdady
nagyúr

Opensub volt bocs :R

[ Szerkesztve ]

(#3639) bigdady válasza bigdady (#3638) üzenetére


bigdady
nagyúr

Viszont csak angolt tolt be miután beléptem :F

(#3640) SunMount3r válasza bigdady (#3639) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most én is szenvedtem vele, de meglett: a Lejátszó->Nyelv->Feliratok beállításokban állíts mindent Magyar-ra.

Még csak azt nem tudtam elérni, hogy alapból bekapcsolt legyen a felirat és hogy magától letöltse mikor elindítom a filmet. Ezt mindig manuálisan kell megcsinálnom. Pedig be van jelölve a "Az első felirat automatikus letöltése" opció. Erre nem tud valaki megoldást?

(#3641) SunMount3r válasza SunMount3r (#3640) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben keresgéltem és a KOID Fórumon olvasottak szerint, csak a már bescannelt, médiatáras videóknál működik automatikusan (ha egyáltalán), nekem meg a Videók->File-ok menüből kellene, mert onnan indítom a lejátszást. Amúgy a Supersubtitles letöltőről nem tudja valaki miért nem működik? Ha jól tudom már hónapok óta nem jó.

De van más is: A hangsáv váltáshoz körülményes a Settings-ben turkálni lejátszás alatt. Nincs olyan add-on, amivel kirakható egy hangsávválasztó ikon az OSD-re? Vagy ez az Estuary Skin nyűgje és így nem lehet megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#3642) Beni2360


Beni2360
félisten

Keymap editorral lehet a távval felirat, hang.stb váltása.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3643) gyűrű válasza SunMount3r (#3641) üzenetére


gyűrű
addikt

A supersubtitles működik, nincs gond vele.
A direkt hangválasztó gomb az estuary mod v2-ben van.
De csinálhatsz a keymap editorral bármelyik gombhoz. pl:

<keymap>
<FullscreenVideo>
<keyboard>
<key id="ide írod a tiedet">AudioNextLanguage</key>
</keyboard>
</FullscreenVideo>
</keymap

[ Szerkesztve ]

(#3644) SunMount3r válasza gyűrű (#3643) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tegnap néztem és mindig Error-t írt ki, ha a Supersubs-ot választottam ki. Ma is kipróbálom. Valami olyasmit is olvastam, hogy csak sorozatokhoz jó egy ideje. Na majd meglátom.

A Keymap editor-ról tudok, csak nincs sok gomb a távirányítómon amit beáldozhatnék erre. ezért gondoltam, hogy ha az OSD menüben lenne egy külön ikon rá az jobb lenne.

(#3645) gyűrű válasza SunMount3r (#3644) üzenetére


gyűrű
addikt

A supersubtitles (feliratok.info) sorozatokhoz jó.
Filmekhez és sorozatokhoz is jó viszont az Opensubtitles

amit irtam kód/ az a módosítás a gomb funcióját csak videolejátszás közben módosítja, ezért pl. a fel gomb is jó lehet erre..

[ Szerkesztve ]

(#3646) SunMount3r válasza gyűrű (#3645) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sikerült jól beállítani kb.:
Page Up -> a hangsávváltó
Page Down-> a feliratváltó
Mikrofon-> Felirat menü (ezt eléggé el van dugva az editor-ban)
Back->Stop
A többi maradt, szerintem így kb. optimális.

(#3647) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ez csak CE alatt jó teljesen. Android-on SPMC 17-et használok és ott a Mikrofon gomb globálisan foglalt a Google app számára. Próbáltam volna a Del-re rakni a Felirat menü-t, de annak a kódja azonos a Back gombbal. Így mind 2-re a felirat menü-t kapom. Nem tudom ,hogy Android FW, vagy az SPMC hibája e, nem erre nem tud valaki egy magoldást?

[ Szerkesztve ]

(#3648) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most a YouTube kiegészítőhöz kellene segítség:

1. A keresés csak a fő menüből működik, az ajánlott videók alól nem (ott gondolom csak azokra lehet rákeresni, amiket oda betesz).
2. Az ajánlott videók listája vagy nem frissül, vagy nem tudom, de rákerestem már egy pár videóra és nem azok alapján kellene az Ajánlót is frissítenie?
3. Úgy szeretném hogy kinézzen, kb. mint a webböngészős, vagy a telós YT: tehát ha elindítom, akkor egyből kidobja az ajánlott videókat és ott is tudok rendesen keresni bármi másra is.

Ezt hogy lehetne beállítani? Ez a "Szöveges menüs", pőre kinézet nem nagyon jön be. Bármit próbálok állítani/nézet/menük stb. sehogy sem jön össze.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3649) tsilver válasza gyűrű (#3624) üzenetére


tsilver
aktív tag

ebben hogyan lehetne színt változtatni meg a karácsonyi hátteret lecserélni?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3650) Typeter


Typeter
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy H96 Max media box-ot. Külső tárolóról szeretnék filmeket lejátszani USB-n keresztül. Az a gondom vele, hogy KODI alatt a hang kb 2 másodpercenként megakad viszont VLCPlayer alatt teljesen megfelelő. Nem tudjátok ez mitől lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.