Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) blakey válasza zsoika (#3249) üzenetére


blakey
titán

Az LE-ben nincs Whitelist, nem láthatod, hogy milyen fps-t tudna a megjelenítő adott felbontás mellett, az a Leia-ban jelent meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3252) zsoika válasza blakey (#3251) üzenetére


zsoika
addikt

Kész a CE...holnap kipróbálom :R

(#3253) zsoika válasza zsoika (#3252) üzenetére


zsoika
addikt

Tegnap este szépen elindult a CE és most reggel semmi :(((
A kártyát kivéve a droid indul....mi lehet a baj a CE -el?
Csak simán képfájlként rufus-al felírtam és reset gombbal indítottam.

[ Szerkesztve ]

(#3254) zsoika válasza zsoika (#3253) üzenetére


zsoika
addikt

Visszatettem a kártyát és most indul de csak úgy ha a projektort leválasztottam az erősítőről...sőt a projin teljes resetet kellett csinálnom mert totál lefagyott.
Mindent visszakötöttem és beállítottam eredeti állapotára.
Most jól működik de az eredeti problémám nem szűnt meg csak javult. Kadenciahelyes lejátszás 24Hz nincs, nem választható, csak 25Hz.....tehát javult a helyzet de még nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#3255) zsoika válasza zsoika (#3254) üzenetére


zsoika
addikt

Sikerült átvernem. A CEC-t kikapcsoltam a box-pn(nevem tudom hogy van e köze hozzá) és először a tv-t kapcsoltam be. A tv-nél sokkal több lehetőség közül tudtam választani és ott fixáltam a 24Hz-et.
Újraindítva a CE-t szépen fut a 24Hz és a proji is benyelte végre.

Viszont mindent kikapcsolva és vissza megint nem választható csak a 25Hz :(((
Komolyan beszarok ennek.

[ Szerkesztve ]

(#3256) DoItYourself válasza zsoika (#3255) üzenetére


DoItYourself
addikt

Érdekes jószág ez a projektor, nem mai darab. A kézikönyve 42. oldalán említi az Fhd/24 Hz-et, csillagozva:
Remark : “*”compressed computer image.
Kérdés, hogy ez mit jelent?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3257) zsoika válasza DoItYourself (#3256) üzenetére


zsoika
addikt

Gondolom azt, hogy sz.géppel megy csak a 24Hz....ami ezek szerint igaz is. Az erőző tulaj gtx1080-al etette és amikor én próbáltam gtx1060-al, simán vitte......csak ugye nem azt szeretném lejátszónak.

[ Szerkesztve ]

(#3258) Kapanyél


Kapanyél
őstag

A játékok menüpontot hogyan tudom kiirtani a főmenüből? A többit a skin beállításoknál ki tudtam kapcsolni, de ezt föl sem ajánlja. :(

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#3259) blakey válasza Kapanyél (#3258) üzenetére


blakey
titán

Pedig az is ott van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3260) Kapanyél válasza blakey (#3259) üzenetére


Kapanyél
őstag

Most frissült végre a Confluence (az előző CE-n elszállt hibával a frissítés), ebben megtaláltam, épp most akartam megírni. :)
Az előzőben biztosan nem volt nálam, mert vagy 5x nekifutottam, de most már annyira zavart, hogy Node Editorig jutottam (amit szintén nem enged telepíteni, de már nem is érdekel így)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#3261) mpo


mpo
veterán

A Minix Neo U9-H-n CE+Kodi van SD Cardon.
Kipróbáltam a gyári Androidot és a Chrome-ban a Google találataira nem bírtam rámenni a távirányítóval.
Ez járt hozzá és az Android, ezzel működnie illene.
Mit kellett volna a távirányítón megnyomni, hogy sikerüljön?

Tudom, hogy van sokféle távirányító, mobilra app is, de engem a gyári távirányító használata érdekel Androidon.
Így néz ki:
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#3262) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Nem tudom jó helyen járok e, de mit tudnátok ajánlani TV okosításhoz? Igazából szinte csak az HBO GO miatt kellene, de arra meg fontos lenne, hogy a legfrissebbet futtassa, gondolom android esetében szinte megkapja mind a frissítést, drága megoldás nem kell, csak erre lenne használva

Xbox One: bandymnc

(#3263) TomAce


TomAce
tag

Dune 4k Pro-n, kifagy a Kodi mindig 30 masodpercen belul, meg beallitani se lehetet vmi otlet?

(#3264) kuka01


kuka01
csendes újonc

Sziasztok! Van egy MXQ PRO 4K androidos tv okositom amit már régen használtam és most újra be akartam üzemelni csak az a problémám hogy ha be tudom a 220ba felvillan a kék ledje és egy idő múlva elalszik és a TV-n semmi sem jön be illetve ha más adapterrel próbálom akkor meg a kék LED villog mint a bolond és ugyan úgy nem történik semmi! Volt már valakinek hasonló problémája vagy lenne valami tippje hogy mi is lehet vele!?

(#3265) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok!
Sikerült már néhány dolgot beállítanom az androidos táblagépemen.
Gondoltam amire megjön az androidos boxom, csak belépek, és már tudom is használni.
Ma próbából felraktam a telómra, de nem tudom ugyanazt a profilt használni.

(#3266) tomy86 válasza kuka01 (#3264) üzenetére


tomy86
addikt

Amíg nem érkezik jobb ötlet próbáld ki, hogy sd-re vagy pendrivera telepített Libreeleccel vagy Coreeleccel elindul-e (leírás az amlogic topik az összefoglalójában). Ha nem, akkor ezen az oldalon vannak hasznos leírások és linkek a feltámasztáshoz. Nekem is ez alapján sikerült visszahoznom a téglának hitt MXQ boxomat.

(#3267) Sanchez997


Sanchez997
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám:
Egy Mecool M8S Pro (S905x) androidos boxot, Coreelec-el használtam eddig úgy hogy a tartalom egy a routerhez kötött HDD-n volt elérhető. Most router csere történt egy Asus RT-AC68U router az új router, de képtelen vagyok SMB-vel elérni a HDD-t, illetve magát a meghajtót és a gyökérben lévő mappákat látom, de nekem valójában egy almappában lévő dolgokra lenne szükségem. SMB-nél megadtam a user/password kombót, minden remekül megy, míg egy mappába nem szeretnék belépni, de ott újra jelszót kér a Kodi, és nem fogadja el ugyanazt a jelszót, amit egy szinttel feljebb igen.
Amikor teljesen új volt a rendszer végig mentem ezen [konyvtar_megosztas_windows_10_es_kodi_kozott_smb_h]
de az új router miatt nem. Ez lehet a probléma?
A routerben beállítottam a külső meghajtóval kapcsolatban mindent amit lehetett.

(#3268) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Mai nap próbáltam anime-t hozzáadni a sorozatokhoz.
Kodi wiki ajánlása a témában a fájlok átnevezése.
Azonban ezt szeretném elkerülni. Közel 700 fájl plusz a hozzá tartozó feliratok.
Ajánlott alternatív megoldásképp egy módosított advancedsettings.
Ezt megcsináltam bemásoltam "userdata" könyvtárba és box újraindítás után újrakerestettem.
Sajnos semmi nem változott.
Próbáltam az alap sorozatok TVDB scraper-t és próbáltam AniDB.net Mod-ot is.
Utóbbi a 700 részből 200-at talál meg, de összekeverte a részeket.
Fájlnév tartalma pl: *****145*****.mkv akkor erre azt hiszi, hogy 1 évad 45. rész és azt a tartalmat teszi hozzá.

Ezután kipróbáltam a másik találatot: KLIKK
Újraindítás és újrakeresés után az összes fájl-t betette a sorozatok közé, de mindegyikhez ugyanazt a rész nevet és ismertetőt rendelte.

Ezek után elakadtam és lenne szükségem tanácsra, mit tudnák ezzel kezdeni?
Előre is köszi.

üdv
szabi

(#3269) qqq


qqq
tag

Sziasztok! Van egy MEcool KIIPro-m. Win 7 alatt könnnyedén rendeltem hozzá meghajtó betűt, mert tudom tallózni az adattárolót. Térnék át Win10-re de nem találja számítógépként - ahogy a Win7 igen. Ezért nem is találja a rajta lévő tárolót. Hálózatfelderítés bekapcsolva látja a routert, okostévét stb. Csak a Kodit nem. Segítséget kérek! Köszönöm.

(#3270) qqq


qqq
tag

SMB1 bekapcsolás megvan Win10-en, már látja gépként, csak "nem tud kapcsolaatot létesíteni \\KODI összetevővel".

(#3271) qqq válasza qqq (#3270) üzenetére


qqq
tag

Futtatás: gpedit.msc
Számítógép konfigurációja - Felügyeleti sablonok - Hálózat - Lanman munkaállomás - Vendégek nem biztonságos bejelentkezéseinek engedélyezése - Engedélyez !

így jó is lett. Köszönöm a sok weboldalnak, ahol ezt a gondot orvosolgatják. Gőzöm nem volt, hogy direkt tiltogatja ezt az elérést a Microsoft.

(#3272) DoItYourself válasza qqq (#3271) üzenetére


DoItYourself
addikt

Próbálják rávenni az embereket, hogy biztonságosabb módon használják a Windows-t, pl. jelszavas megosztásokkal. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3273) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ezek a könyvtárak büntetlenül törölhetőek? (És még melyik? Nagyon meghízott, pedig videókat le sem töltök.)

...\AppData\Roaming\Kodi\cache\
...\AppData\Local\CrashDumps\

Ugye az Aeon nox menühöz beállított háttérképeket nem ezekben tárolja? Tudja valaki, hogy hol?

[ Szerkesztve ]

(#3274) junkpod válasza C. s. (#3273) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aeon nox dolgok valami skin mappaban vannak...

Box's don't touch!

(#3275) C. s. válasza junkpod (#3274) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm, majd áttúrom.
És amit szeretnék törölni, az nem szükséges a normális működéshez? (cache és CrashDumps) Az egyik különösen nagy, több, mint 7 GB.

[ Szerkesztve ]

(#3276) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Ma híreket szerettem volna nézni.

A képen láthatóakon kívül még próbáltam: NewsOn, BBC iPlayer és Newsmax TV, de ezeket már eltávolítottam.
A gondom, Euronews-on kívül semelyiket nem lehet használni.
Másnál is ennyire problémás?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#3277) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Lenne egy VENZTECH V5 Cube-om TV-re kötve.
Libreelec 8.0.2/Kodi 17.3

Sok add-ont hozzáadtam már, sikerült és működik is. :) Viszont február negyedikéig meg szeretném valahogy oldani, hogy sport1 tv streamet nézhessek majd rajt. Mit tudtok javasolni? Van működő add-on ilyen irányban? Jó lenne majd bambulni a Super Bowl-t. :B

Nem akarok a gép előtt görnyedni :DDD

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#3278) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

Ma frissült (vagy tegnap, mindegy is) a kodi 18.0-ra. Mi Box-om van.
Eltűntek a servioo-s megosztások, de még csak nem is engedni felvenni őket.

Ez bug vagy feature?

Köszi.

(#3279) sakrafp


sakrafp
csendes tag

Sziasztok ! Egy kérdésre keresem a választ ebben a fórumban. Van egy sony androidos tv-m melyen fut a kodi rendületlenül és hibátlanul teszi a dolgát. A minap lett arra lehetőség hogy a tv-re android 8.0 Oreo rendszer (frissités) kerülhet fel az android 7. helyére. A kérdés, van volyan fórumozó társ aki már telepitette az új verziót a tv-jére és a korábban használta a kodit ? Az az oreóval is múködik ?
Várom a válaszokat!!

(#3280) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Sziasztok

Movieshark telepitésében tudnátok segíteni
feltelepitettem kodiba de videokiegészítőnél nem látszik semmi

(#3281) C. s. válasza bigacsiga962 (#3280) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Talán itt próbáld meg! Ilyesmivel foglalkoznak.

(#3282) kmarci25 válasza bigacsiga962 (#3280) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak a repo-t telepítetted szerintem, és nem a kiegészítőket. Telepítés tárolóból -> Movieshark repository -> Videó kiegészítők

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3283) szegal


szegal
csendes tag

Sziasztok.

A problémám: Miboxon (android) van egy kodi 18-am. Addig variáltam a skinekkel, amíg a jelenleg beállítottnál (Eminence) sikerült azt elérnem, hogy nem tettem se ki a kezdőképernyőre, se be a kikapcsolás menübe "beállítások" és "kiegészítők" menüsort. Így viszont nem tudok semmit sem állítani, ráadásul kiegészítőket sem tudok telepíteni/törölni. Van valami módszer amivel ebben a helyzeteben elő tudok csalogatni legalább egy "beállítások" menüt, vagy újratelepítés (ezt csak azért szeretném megúszni, mert az exosharkból vagy 100 megnézendő filmet hozzáadtam a médiatárhoz, amiket nem akarnék megint egyesével keresgélni)?

[ Szerkesztve ]

(#3284) kmarci25 válasza szegal (#3283) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3285) szegal válasza kmarci25 (#3284) üzenetére


szegal
csendes tag

Köszönöm a segítséget, ez alapján megoldódott.

(#3286) tomigonzo válasza szegal (#3283) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

egyeni"kedvencek' letrehozasa helyett ajanlatos trakt.tv vel rendszerezni a kontentot;)

(#3287) szegal válasza tomigonzo (#3286) üzenetére


szegal
csendes tag

Szia!

Megtennéd hogy ezt kifejted 1-2 mondatban, és az alapján megpróbálom megoldani?

Kösz.

(#3288) junkpod


junkpod
nagyúr

Aeon Nox időjárás kondíciók háttér bekapcsolása.
1. Weather fanart add-on telepítése.
2. Időjárás menü indítása, bal-menu elohivasa, műsor lejátszása, weather fanart kiválasztása
3. Rendszer, felszín beállítások, főmenü beállítása, időjárás, elem háttérkép, időjárás kondíciók.
Most már szép időjárás képek fognak cserelodni a háttérben akkor is ha csak raalsz az időjárás menure.
(Ha a 2. lépés kimarad akkor a menü háttérképek között nem lesz választható az időjárás kondíciók
(Azért írtam le, mert ahányszor újra állítok egy rendszert annyiszor nem találom a beállítást :) )

Box's don't touch!

(#3289) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Milyen android boxok ajánlottak mostanában? Régen a 905ös volt, mikor még követtem ezt a topicot.
Olyan megoldás kéne, amivel sima srt fájlt is le lehet játszani, hozzáadni filmhez, mint asztali gépen, mondjuk vlc-vel. Nas-ról, vagy pendrive-ról mennének a sorozatok.
Esetleg van-e olyan mini gép amire felmegy a lubuntu/ xubuntu?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3290) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Most kezdtem el újra használni Kodit, TV-n. Sajnos néhány könyvtárakat úgy tekint, mint amiben sorozatok vannak, ezért nem látom a rendes tartalmukat.
Hogyan lehetne ezt megszüntetni?
Igen, próbáltam 1-2 sorozatot, de nekem nagyon nem jó szerkezetben vannak a filmjeinek, osszekavart mindent, szeretném inkább vissza kapni a jól bevált mappa nézetet.

(#3291) junkpod válasza vlevi (#3290) üzenetére


junkpod
nagyúr

A mappa nézet most is ott van. Videók-fajlok menüt keresd.
A filmek és sorozatok a beszkennelt médiatár alapján jeleníti meg a tartalmakat. A Kodi Wiki tartalmaz leírást a helyes mappa szerkezetről.

Box's don't touch!

(#3292) junkpod válasza Victoryus (#3289) üzenetére


junkpod
nagyúr

Androiddal a S905X2 boxokkal a kezdeti tapasztalatok biztatóak.
A legjobb megoldás azonban egy 905, 905x, 912 box és CoreElec oprendszer, mediaplayer-nek ez az ajánlott.
SRT felirat szinte bármivel működik. Kodi esetén még keresni sem kell mert képes filmnézés közben magától letölteni.

Box's don't touch!

(#3293) mpo válasza vlevi (#3290) üzenetére


mpo
veterán

Létrehoztam a Kodi TV Shows mappát és minden sorozatot áttettem oda, így én se keveredek bele.

Ha érted, akkor már elavult.

(#3294) Victoryus válasza junkpod (#3292) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

köszi, aztán néztem még másik topikban is. Vettem egy Vorke z6 pluszt. Egy rövid kis beszámolót majd írok róla úgy is :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3295) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Többszöri próbálkozásra sem képes ezt a filmet megtalálni kodi.
A scraperen is próbáltam állítani.
Tökéletes ragadozó (Cápaember) (1998)
Peter Benchley's creature
Cápaember - Tökéletes ragadozó
Mindhárom adatbázisban szerepel.
Mi lehet az oka?

üdv

(#3296) blakey válasza -szabi- (#3295) üzenetére


blakey
titán

Mi a fájl pontos megnevezése?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3297) -szabi- válasza blakey (#3296) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Nálam a könyvtár nevek kerülnek átnevezésre a találathoz, ez volt a neve: Cápaember (1998).
Kérdésed adta az ötletet, átneveztem ahogy az imdb-n van, most így látszik:

Erre sem találja meg.
Próbáltam az "universal media scraper" és a "movie database" lekérdezőt is.
Próbáltam manuálisan az angol címre kerestetni, de úgy sem.
Egyébként az LE-Kodi ezt megtalálta, most CE-Kodi ahol nem akar sikerülni.
Sajno nincs mód imdb vagy tmdb referencia kód megadására.

üdv

(#3298) blakey válasza -szabi- (#3297) üzenetére


blakey
titán

A mappa mellett a fájl elnevezése is fontos, ha nem jó akkor tévedni fog. Nfo fájlt is használhatsz. Majd kipróbálom, hogy nálam megtalálja-e vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3299) mpo válasza -szabi- (#3297) üzenetére


mpo
veterán

Ez nem film, hanem sorozat.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#3300) -szabi- válasza mpo (#3299) üzenetére


-szabi-
őstag

Nah szép. Igazad van.
Két részes minisorozat.
Nálam egy avi-ban van és ahonnan szedtem is a filmek között van.
Megpróbáltam erre az egy filmre átállítani a scraper-t, hogy sorozatot keressen.
Természetesen így sem jelenik meg a filmek között, viszont nem kerül be a sorozatok közé sem.

Szóval ez anélkül nem fog menni, hogy a tmdb adatbázisában ne kerülne módosításra?

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.