Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Beni2360 válasza tomigonzo (#3550) üzenetére


Beni2360
félisten

Én olvasatomban ezek az itthoni szolgáltatók műsora csat Magyarországi ip címekkel működnek. Külföldről nem elérhető a szolgáltatás. Sokan panaszkodtak erre másik topikokban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3552) tomigonzo válasza Beni2360 (#3551) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

dig kulfoldi hasznalata nem utkozik semmilyen szolgaltatoi szabalyzatba, sot inkabb torvenykoveto magtartas

[ Szerkesztve ]

(#3553) junkpod válasza Beni2360 (#3551) üzenetére


junkpod
nagyúr

Műhold, nem iptv. EU, szabadpiac, szolgaltatasok szabad használata...

Box's don't touch!

(#3554) Bacusuz válasza Beni2360 (#3546) üzenetére


Bacusuz
őstag

Végül megoldódott, köszi.
Egyszer belekerült a főmappa is, akkor lefrissítette a médiatárat.
Majd mikor újat hoztam létre, a régi tartalom nem törlődött.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3555) Beni2360 válasza Bacusuz (#3554) üzenetére


Beni2360
félisten

Törölni a nem létező médiákat csak egyenként vagy a beállításokban levő tisztítással lehet.
Előszór a megosztást törölni tartalom nélkül aztán mehet a tisztítás. Sokáig el tud vacakolni. Vagy alapra állítani a rendszert és mindent elölről kezdeni.
Azért öröm van, hogy sikerült. :C :)
UI: Ha nem törlöd főmappa megosztását akkor megeshet az újbóli beolvasása.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3556) Bacusuz válasza Beni2360 (#3555) üzenetére


Bacusuz
őstag

nem fog, remélem nem, az nem lehet hogy fog... :))

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3557) Dißnäëß válasza junkpod (#3553) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Még ha Ausztrália lenne is, villámgyorsan belógatnám a tv-met az otthoni alhálómba a BIX környékén valakitől apróért vett kis VPS-be anyám/haver alhálójába :DDD egy OpenVPN megoldással, akár saját maga által (Android tv, app adott), akár egy erre képes külső router-el és akkor így abba dugva. Problem solved.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#3558) oszy


oszy
veterán

Ti hogyan oldjátok meg pl. 2 hdd tartalmát a kodi-n? Ha leveszem az egyiket, akkor ott van a másik tartalma. Ezt ki lehet küszöbölni valahogy? Vagy ez ilyen? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3559) blakey válasza oszy (#3558) üzenetére


blakey
titán

Ti hogyan oldjátok meg pl. 2 hdd tartalmát a kodi-n? - NAS-al. :)
Ha leveszem az egyiket, akkor ott van a másik tartalma. - igen, ott van ha beolvastatod a tartalmát. De pont ez a célod, hogy ha megint csatlakoztatod az eszközt akkor újra tudod nézni a tartalmakat, ha állandóan cserélgeted a lemezeket akkor semmi értelme a borítóknak, csak simán fájlkezelőből indítsd a filmeket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3560) Beni2360 válasza oszy (#3558) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha a meghajtókon levő mappákat beolvastattad akkor a ki lehet őket cimkézni és akkor azt a cimkét nyitod meg amelyik HDD be van dugva és ott nem látni a másik meghajtón levő filmeket. Ez is egy megoldás szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3561) oszy


oszy
veterán

Nekem úgy van, hogy az egyikbe bevan dugva szinte folyamatosan egy HDD, de a másik porton lévőt néha leveszem, mert az egy "mobilabb" (számomra). :) Viszont ilyenkor is mutatja ennek a tartalmát. Nincs NAS és nem is lesz. Így akarom kihozni a legtöbbet a KODI-ból. :)
A főoldalon is látom az összes filmet pl.
Hogyan kell kicímkézni? :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3562) Beni2360 válasza oszy (#3561) üzenetére


Beni2360
félisten

Majd Du. csinálok egy videó bemutatót egyszerűbb mint magyarázni és később is lehet hogy valakinek majd kell.
Ha válaszolsz akkor ott a felső sorban a dátum előtt a "Válasz " gomb. Így értesítést is kapok, hogy nekem jött valami válasz. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3563) oszy válasza Beni2360 (#3562) üzenetére


oszy
veterán

Óh... tudom, csak mobilról írtam és ott... na mindegy. :) Köszi! :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3564) Beni2360 válasza oszy (#3563) üzenetére


Beni2360
félisten

Mobilon is van válaszadási lehetőség. :K De nem számít.
Na megcsináltam a videót KODI cimkézés. Ha valami még nem tiszta akkor kérdezhetsz priviben is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3565) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok, Hátha tudtok segíteni...
Van egy Amlogic s905-ös Boxom (Minix Neo u1), amin jelenleg a legfrissebb CorElec (9.2) van.
Sok-sok filmem és sorozatom van, amit Jukebox formában, profi módon katalogizálva van már évek óta. Eddig minden szépen működött, viszont az utóbbi időben észrevettem, hogy amikor rámegyek egy film egyik szereplőjére régebben egy ok gombnyomásnál kijött 2 lehetőség: keresés a filmek/sorozatok között vagy adatlap és a színész teljes eddigi életútja.
Na, nekem ez sehogy sem akar előjönni, már hetek óta.
Aen Nox Silvo-t használok. A kiegészítők mind működnek.
Szerintetek min kéne állítanom, hogy működjön az info oldal
thx

(#3566) oszy válasza Beni2360 (#3564) üzenetére


oszy
veterán

Csak nehezebb és elnéztem na... 😉 Köszi nagyon!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3567) junkpod válasza Technoman (#3565) üzenetére


junkpod
nagyúr

At extended info script addon lehet hibás vagy a felület. Valamelyik egy frissitesnel változtatott valamit.

Box's don't touch!

(#3568) Technoman válasza junkpod (#3567) üzenetére


Technoman
őstag

Kösz az ötletet. Úgy látszik, hogy nem a rendszerem (kártya, készülék soft.) a hibás. Mivel:
-Cash tár ürítés, frissítés, kikapcsolás meg minden istennyavalya megvolt.
- más kártyára feltelepítettem a stabil CorElec9.03-at, majd onnan visszamásoltam az előzőleg lementett videotárat (nem a teljes rendszerproggal)
Esetleg még megpróbálkozom régebbi szoft-tal is (CE vagy LE-vel)

(#3569) preludium975


preludium975
tag

Hali, 20k-s keretben milyen mediaplayert ajánlotok? Én a 4/64-es X96 Max-ot néztem ki. Erre van valami elec (libreelec, coreelec, stb)? Semmi szükségem nem lenne androidra, szóval jó lenne, ha csak Kodi lenne rajta, olyan elec, ami már legalább Kodi 18 (Netflix miatt). Illetve ha nincs, akkor androidon belül ha Kodi-t használok, akkor azon a DD, DTS jel ki tud menni optikain?

(#3570) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Rokonnak keresnék TV alá médialejátszót.
Egyetlen egy dologra lenne használva: külső vinyóról film lejátszás.

Ami kellene:

- Stabil működés
- Egyszerű kezelés
- 1080p x264, illetve 4k HEVC HDR videók problémamentes lejátszása

Semmi más nem kell, netre se lenne kötve, semmi.
Mi lenne erre a legolcsóbb alternatíva? :R

Esetleg az előttem említett X96 Max?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3571) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Hi all.

Kodihoz kellene kis segítség.
Adott egy pc amin egy megosztott mappát lát a kis amlogic lejátszóm(corelec).
Eddig minden frankón működött.
Töltöttem le új filmet, frissítettem a médiatárat,mint mindig hogy lássa az új tartalmat, de semmi.

A fő könyvtárba látja az összes filmet, de a média tárba nem rakja be csak egy részét.
Töröltem már mindent, elérési utat, médiatár tisztítása, stb.
Utána újra megad minden, frissítés, és megint nincs ott minden film.

Mi lehet a szar?
Valakinek valami 5 let?

(#3572) Beni2360 válasza ctrlaltdel13 (#3571) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia! Van.
Sajnos a médiatár frissítés nem mindig 100%-s.
Ilyenkor be kell menni a VIDEÓK mappába és a beszkenelt mappában meg látod melyik filmek amikkel nem birkózott meg. Több hiba lehet. Rossz videó cím kevés infó az NFO-ban stb. Én egyenként szoktam ilyenkor betallózni és megtaláltatni a kívánt filmet.
Az adatbázis általában nálam https://www.themoviedb.org/movie
és itt tudom ellenőrizni az eltérést. Csináltam egy bemutató videót ezek javítására. Talán segíteni fog.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3573) tahepa


tahepa
senior tag

Beelink GT1 esetében az HBO GO csak wifi kapcsolattal hajlandó működni , kábeles kapcsolattal az internetes kapcsolat hiányára panaszkodik és el sem indul...miközben van élő netes kapcsolat (~800 Mbit-es Digi net)
Mi szösz lehet vele?

(#3574) ctrlaltdel13 válasza Beni2360 (#3572) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Köszönöm.
Ha lesz időm végig járom az utat. :R

(#3575) #88470784 válasza tahepa (#3573) üzenetére


#88470784
törölt tag

Az hbo által nem támogatott boxokkal csak wifin keresztül lehet nézni az hbo go tartalmakat.
Ne kérdezd miért, értelmeset nem tudnak rá válaszolni.

(#3576) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! A flac zenei fájl ID tagjába, bele tudom íratni valahogy a kodival a rating-et, amit a kodiban adtam a számnak? Úgy veszem észre, alapból azt csak magának jegyzi fel. És ha van a számnak eredetileg tag-ba beírt ratingje(monjuk2), és megadok neki önkényesen 4-et , akkor library frissítéskor felülírja az eredetivel tehát újra 2 lesz.

(#3577) tahepa válasza #88470784 (#3575) üzenetére


tahepa
senior tag

Köszönöm a választ....mi a szöszért ilyenek ezek az édcsbijósok.... :R

(#3578) junkpod válasza csucsotke (#3576) üzenetére


junkpod
nagyúr

Alapvetően adatbazisokkal dolgozik a Kodi, tehát szerintem nem.
Mondjuk én eleve írási jogot sem adok neki a NAS felé:)

Box's don't touch!

(#3579) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Arra van megoldás hogy Kodi-ban a telefon billentyüzetét használjam, iráskor?

A Kodi beépitett megoldásán gyakori a félrenyomásom.

(#3580) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Nemrég vásároltam egy h96 max ot .
Szeretném pc ről átrakni pl a filmeket.Próbáltam már megosztást stb de a kis lejátszót nem tudom hogy kell beállítani.

(#3581) nyekk1


nyekk1
csendes tag

ha valakinek van és használja vélemények, tapasztalatok? Beelink GT-King

(#3582) gyűrű válasza nyekk1 (#3581) üzenetére


gyűrű
addikt

Szia, nekem van, CoreElec=el használva mindent tud ami kell. Az android részét be sem kapcsolom.

(#3583) nyekk1


nyekk1
csendes tag

Szia, akkor nincs probléma vele olvastam egy cikket rola nagyon lehúzták
https://logout.hu/cikk/beelink_gt_king/bevezeto.html

[ Szerkesztve ]

(#3584) gyűrű válasza nyekk1 (#3583) üzenetére


gyűrű
addikt

Semmi gond nincs vele. A legerősebb tv box ami jelenleg kapható.

(#3585) blakey válasza gyűrű (#3584) üzenetére


blakey
titán

Inkább a legerősebbek egyike, de nem a legerősebb. Egyébként meg lehet vele gond, sajnos, nem egyértelmű, hogy nincs vele gond. Ha hibásat kap, esetleg nem tud vele mit kezdeni akkor számára kuka, a tiéd sem volt hibátlan, enyém pl. az, de amikor kaptuk akkor 10-ből 2 volt jó bekapcsolás után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3586) gyűrű válasza blakey (#3585) üzenetére


gyűrű
addikt

Az ennyémmel annó volt lan probléma..
Hónapok óta megszűnt az ilyen hiba a fórumokon.. (beelink, 4pda, freaktab)
Két kollegám is vett azóta, és mindkettőnek jó.
Miért ajánlanám szerinted ha gond lenne vele?
Szoftveresen és hardveresen is frissíti a gyártó.
Ha nem jó, akkor mitől kuka? Vissza lehet küldeni mint bármelyik másikat.
Ha nekem annó nem ment volna én is visszaküldöm.

(#3587) nyekk1 válasza blakey (#3585) üzenetére


nyekk1
csendes tag

Köszönöm az infot

(#3588) nyekk1 válasza gyűrű (#3584) üzenetére


nyekk1
csendes tag

Köszönöm

(#3589) nyekk1 válasza gyűrű (#3586) üzenetére


nyekk1
csendes tag

Esetleg hasonló ami megbízható és ajánlanál biztos jobban értesz hozzá mint én. köszi

(#3590) gyűrű válasza nyekk1 (#3589) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezen kívül csak régebbi 912-es boxaim vannak, de azokat már nem érdemes szerintem megvenni. Ugyan nem tv box de ilyesmi hardverrel jó támogatással, igaz sokkal drágábban a Vim 3 pro ... Esetleg az amlogic topickban biztosan ajánlanak majd más típusokat is...

(#3591) t.lali


t.lali
friss újonc

Üdv!
X96 S905x 4Gb/16GB Tv box Andoid 6-tal megy. Youtube frissítést kért. Üzenet: nem kompatibilis a rendszerrel.
Mi lehet az oka?
Frissíteni kell Android 7-re?
Ha igen, hogyan?
Sok info van fenn a neten, de nem találtam letölthető és működő! frissítést.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#3592) Beni2360 válasza t.lali (#3591) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem csak főzött rom ha van hozzá. Gyári frissítést ne is nagyon keressél csak kivételes boxok kapnak.
Van letölthető YT ami tudsz telepíteni. Ezt próbáld ki. Máshol is ezt ajánlják.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3593) BornToBePuli válasza t.lali (#3591) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Vagy Vanced?

Read only felhasználó

(#3594) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Pc t szeretnék összekötni a H96 max-al
Igazából már megtörtént az összekötés a lejátszó látja a gépen lévő anyagot .Ugyanezt szeretném visszafelé tehát a pc szeretném látni a lejátszó fájljait.

(#3595) Andrew801 válasza nyekk1 (#3583) üzenetére


Andrew801
tag

Szia! Olvasd el a hozzászólásokat is. Nekem tökéletesen működik, rengeteg frissítés is jött rá driodra.

(#3596) Norbee8510


Norbee8510
újonc

Sziasztok!

Androidos médialejátszó FW frissítése után a médiatárat importáltam (frissítés előtt Kodi 18.4 exportáltam külső meghajtóra).
Most 18.5 van fent, de nem találja a filmeket. SMBn keresztül ment eddig is, a filmek helye nem változott.
Ha nem muszáj nem akarnám az egészet médiatárat újracsinálni. :N
Köszönöm!

HiMedia Q5 Pro Official Fw 2.1.4, Kodi 18.5

(#3597) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok! Teljesen új vagyok kodiban még csak most kezdtem vele foglalkozni. Vettem egy Xiaomi Mi Box 3 AndroidTV 4K-t. Az a problémám hogy feltelepítve a kodit és beüzemelve a movie sharkot némely film lejátszásánál a vev.io-n kellene párosítani a lejátszót, de tv boxon ezt nem tudom megcsinálni mert nem tudok a linkre kattintani.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#3598) Debilon válasza pászka (#3597) üzenetére


Debilon
addikt

gondolom egy PC-n kéne a böngészőbe beírni a címet, ahol aktiválni kell a kóddal (más kiszolgálóknál így van)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3599) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

A legegyszerűbb és legolcsóbb boxot szeretném arra, hogy a kislányom YouTubeon keresztül nézhesse a meséket rajta. De fontos, hogy ezeket az idióta reklámokat le lehessen tiltani lejátszás közben. PC-n az adblocker megállítja ezeket, de van valami alternatíva ezeknél a boxoknál? Előfizetni nem akarok erre a szutyok YouTube Premiumra.

- mozi bolondéria -

(#3600) pászka válasza Debilon (#3598) üzenetére


pászka
aktív tag

Én is gondoltam erre, ezért megpróbáltam még tegnap a pc-n is elindítani mert azon is van kodi. Ott látta is és engedélyezte is. Aztán visszamentem a másik szobába és ott megpróbáltam a média boxot, és megint kérte a párosítást. :F Lehet az a baj hogy a pc az emeleten van egy upc routerbe dugva az alsó szinten pedig egy másik router fogadja az upc-s routerről kábelen a netet és ott szórja a wifit. Na most a médiabox az alsó szinten lévő routerhrhez csatlakozik wifin keresztül. Tehát valószínű hogy mindegyiknek más az ip címe. Na majd még próbálkozom hátha...

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.