Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) DigitXT válasza alexandrosz (#5948) üzenetére


DigitXT
félisten

Az S1 viszonylag pontos, egy 5%-ot le kell számolni belőle, és kész.
Menüben állítható: 8.0 a gyári érték, mert névleg akkora a kerék, de
valójában kisebb az átmérője, így 7.6-ra állítva lesz az igazi a dolog.

Az S1 Pro szintén zenész, csak még kisebb az átmérője, annak már
7.5-ös lenne az igazi, de az nem választható, így 7.4 elfogadható.:K

De ezt a Booster V-t nem tudom hova tenni. (Olyan, mintha 10-esre
lenne állítva a Kugoo, vicces.:D Persze, használni így annyira nem.)

[ Szerkesztve ]

(#5952) Memmaao válasza DigitXT (#5950) üzenetére


Memmaao
addikt

5929-5941 közti hozzászólások között sehol nem írta, hogy kerékpár úton használná és egy kommentjében sem reagált, hogy nem járdán menne, pedig több választ is adott, szóval bocs, még az előtt írtam, hogy eljutottam volna a kerékpár útig.

My name is Bond, James... Dean.

(#5953) m4rk.89 válasza Memmaao (#5949) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Leírtam (szerintem érthetően), hogy nem járdán megyek maxon járatva a rollert.
Bicikli úton megyek majdnem végig munkába, ahol vannak előttem-mögöttem stb. ott máris nem maxon megyek, mert nem lenne biztonságos, de amúgy nem tudom, hogy jutottunk el ide -> erősebb rollerekről akartam kérdezni, hogy mennyire problémásak pl. kaboo, zero, kugoo g booster stb...

(#5954) Memmaao válasza m4rk.89 (#5953) üzenetére


Memmaao
addikt

Leírtam az előbb, hogy akkor írtam, amikor még nem olvastam, hogy írtad a kerékpár utat. :R

My name is Bond, James... Dean.

(#5955) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Vezérlő táska lecserélve nagyobbra, és áttervezve az egész kábelezés ott:

(#5956) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#5955) üzenetére


DigitXT
félisten

Én is valami ilyesmiben gondolkodom... csak kicsit kisebb
vezérlőim vannak. Cserébe kicsi akkut is tudnék oda tenni.

(#5957) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Offroad mi ?:D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5958) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma délután a Visegrádi utcában láttam borulni egy srácot, Kugoo S1-el.
Bukó nélkül, szerencséje volt, valamennyire ki tudta kompenzálni az esést, nem full pofára esett.
Nem tudom min akadhatott fenn, közvetlenül a fekvő rendőr után borult.
Ha olvassa a fórumot, jobbulást kívánok, és vegyen bukósisakot.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#5959) alexandrosz válasza Dr.Zoo (#5958) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Viszonylag könnyen leér, beakad, ha nem figyel az ember. A bukó nagyon fontos! :K

(#5960) Gonox


Gonox
csendes tag

Szasztok!

Nos folytatódik a csapágyas történetem. Rendeltem én egy Enuff 608 2rs csapágyszettet a rollerembe. Extrém hamar megjött a rollers.hu-ról örültem is neki amíg most nem akartam volna kicserélni. Mint kiderült, a rollerem nem a standard csapágymérettel operál. Amit rendeltem az 2cm átmérőjű, a rollerem gyári csapágya pedig 2,8cm átmérővel bír.Szerintetek van rá megoldás? Létezik adapter, vagy totál megszívtam?

(#5961) Bobrooney válasza Gonox (#5960) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Mivel online rendelés ezt vissza tudod küldeni.
R8ZZ a csapágyad cikkszáma (?) rá is van írva, google hoz is rá találatot.
Esetleg nézd még meg mi van rá írva és ezekre keress rá a neten.

(#5963) rushty válasza m4rk.89 (#5953) üzenetére


rushty
senior tag

hajtod? ;] [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#5964) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

"Ahogyan biciklivel, úgy segédmotorral sem szabad járdán menni. "

ez nagyon életszerű :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#5965) Patyesz


Patyesz
csendes újonc

Én ha lehetséges, kerékpárúton megyek, de olykor - rövidebb távon- járda, vagy közút is bekerülhet a szórásba, de csak akkor ha nincs kerékpárút kiépítve, és az egyéb viszonyok-forgalom, hely- lehetővé teszik. De látom a kérdés nagyobb teljesítményre vonatkozik- az enyém a 300w kategória, ami kicsi-közép- az erőgépeknél, chopperrollereknél, nyilván ezek a lehetőségek kevésbé jönnek számításba, ha az ember kihasználja a bennük rejlő erőt, esetleg közútra merészkedsz, annak kockázataival.

[ Szerkesztve ]

(#5966) BerserkGuts válasza Patyesz (#5965) üzenetére


BerserkGuts
őstag

hát oda meg szerintem a legtöbb pont kevés mert nem tudja tartani a tempót

én forgalomban reggel nem is merek menni már mert ma is jöttek a rallys parasztok vagy 100-al üveghangú kipufogó és csikorog a gumi úgy veszi be a kanyart mindezt a rendőr-kapitányságtól 500m-re megmerik tenni

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#5967) rushty válasza Patyesz (#5965) üzenetére


rushty
senior tag

Járdán 10-zel max, ha elég széles, egyébként úton. Ilyesmin tanakodnak.

Revolut meghívó pü-ben

(#5968) Patyesz


Patyesz
csendes újonc

Na igen útra továbbra sem életbiztosítás ilyenekkel lemenni.

(#5969) Danex


Danex
addikt

Az ilyen belepokategoriánál mik a tapasztalatok a osszteleszkop vs felfújható kerék között? Melyik az ajanlottabb?

Illetve jól láttam hogy 30ezres arig egyedül a Decathlonon rollernek van fekkarja? (Ami ráadásul le is van rabolva)

(#5970) akyyy


akyyy
senior tag

most tervezek délután utazni egy kicsit, kirándulni egy helyre (lázbérc), busszal, de viszem a rollert is. remélem nem szólnak érte, meg alacsonypadlós busz jön :D

[ Szerkesztve ]

(#5971) lovas001


lovas001
aktív tag

Üdv urak !
Egy kis segítségre lenne szükségem .
Van nekem egy voiter vs1000 nevű rollerem.
3*12v 12ah AGM akksival
36v ,35,6A ,(1000W- 3000rpm) motorral (model: my1020)
vezérlő:dmhc 36v 32A1000w
Bordás szíjhajtással.
Szeretnék végsebességet növelni ami jelenleg olyan 32 km/h körül van( lejtőn 35) szinte súlytól függetlenül. 45 kilós feleségemmel is és 85 kilós jómagammal egyaránt.
Hogyan tudnám elérni hogy jobb végsebességem legyen? Pesten sík terepen használom sima gumikkal.
jelenleg az áttétel váltáson gondolkozom mivel most hátul 150mm es tárcsa van ezt a méretet csökkentve (kb 110mm re gondoltam) lenne nagyobb végáttételem így a sebbesség is érdemben nőne , viszont ezt el bírná-e a motor még anélkül hogy megsüljön a terheléstől ?
Esetleg az elektronikával valamit kezdeni ( nem tudom hogy van e benne fordulatlimiter esetleg)?

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#5972) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Tudtok ajánlani egy olyan programot, amely számlálja, hogy a legutóbbi feltöltés óta hány km-t tettem meg? M365 pro a páciens. :) Gyári app sajnos ezt nem írja ki.

(#5973) B-L-A-C-K válasza Don.Corleone (#5972) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs ilyen.

(#5974) Bobrooney válasza Don.Corleone (#5972) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ezt hogy gondoltad? Telefonos app? Mi lenne az elképzelés/elvárás?

(#5975) B-L-A-C-K válasza Bobrooney (#5974) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem egyértelműen leírja:

"amely számlálja, hogy a legutóbbi feltöltés óta hány km-t tettem meg?"

(#5976) Bobrooney válasza B-L-A-C-K (#5975) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Mivel nem vagyok jártas a témában így nekem nem egyértelmű. Szerinted miért kérdeztem?
De elkezdtem utána nézni. Bocsássa meg a topic a tudatlanságomat.

[ Szerkesztve ]

(#5977) B-L-A-C-K válasza Bobrooney (#5976) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor végképp nem értem, ha fingod sincs hozzá, hogy akartál segíteni :F

(#5978) Bobrooney válasza B-L-A-C-K (#5977) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Most mi is a bajod?
Feltettem egy kérdést amelyre esetleg egy olyan választ kaphattam volna amiből mondjuk jobban megértem ahelyett amit csinálsz. De ha neked így esik jól, hát hajrá.

(#5979) m4rk.89 válasza Bobrooney (#5978) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

ha visszaolvasol meglátod hogy mindig ezt csinálja, szimpla silent ignore & peace :R

[ Szerkesztve ]

(#5980) Danex válasza m4rk.89 (#5979) üzenetére


Danex
addikt

BLACK-nek igaza van abban, hogy volt valaki aki megkérdezte Van-e olyan app, ami megmondja ,hogy a legutóbbi feltöltés óta hány km-t ment. Mert a gyári nem tudja.

Na most ebben benne van az, hogy appot keres, app-ok mobilra vannak, mivel asztali gépre nem szokás így használni, de mivel leírta, hogy a gyári nem tudja és mivel egy mobileszközről van szó, adja magát nem egy laptopon futtatható alkalmazásról van szó.

Ergo a kérdésében mind a 3 Bobrooney által feltett kérdésre ott a válasz.
------

Másik, hogy ha valaki kérdez valamit akkor arra választ vár az ember, nem pedig olyan belekérdezgetéseket amikre ott a válasz. Főleg nem, ha amúgy a témában egyáltalán nem rendelkezik tapasztalattal.
-------

Szóval vagy értelmetlen a feltett kérdés mert csak azt indikálja, hogy el sem olvasta azt amit a kolléga kérdezett először, vagy teljesen rosszul fogalmazta meg a kérdését, mert ha őt is érdekli ilyen, akkor plusz információra kellett volna kérdezni, nem pedig arra ami le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#5981) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Érdemes a xiaomishop.hu-ról rendelni az M365-öt, mert ott 2 év a gari szemben a többi 1 évvel?
Van valakinek tapasztalata velük?
Vagy inkább felejtős?

Köszi.

(#5982) rushty válasza Ateszpapa (#5981) üzenetére


rushty
senior tag

Nem túl jó hírnevű cég, van topikja is. De az a plusz egy év jól jöhet, ha a típushibákat javítják.

Revolut meghívó pü-ben

(#5983) Ateszpapa válasza rushty (#5982) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Na igen, csak a gari miatt gondoltam rájuk...

(#5984) B-L-A-C-K válasza Danex (#5980) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, csak tudnám ezt miért kell elmagyarázni ilyen részletesen hogy valaki felfogja...

(#5979) m4rk.89: Szerintem neked is segítettem már többször ha kérdésed volt, erre most egy ilyen miatt már mindig "ezt csinálom"...:/ Kemény világban élünk...

[ Szerkesztve ]

(#5985) petipetya


petipetya
nagyúr

Street Surfing XPR 205mm Roller - Burst

Update: lassan 7 hete használom a roller.hu-n vásárolt járgányt, hetente többször. csak egyszer húztam meg a csavarokat, és azóta egyáltalán nem kellett - ma néztem, és mindegyik feszes, a maxig vannak húzva, és egy hajszálnyit sem lazultak ki. Pedig a roller kap rendesen, mivel a környéken lévő járdák, kerékpárutak tele vannak repedésekkel, illetve a 2-3 centis padkáknál a hátsó kerék mindig koppan lefele vagy felfele. Egyszóval nem egy svájci kisváros tükörsima aszfaltján teljesít, ám a csavarok remekül tartanak - azt olvasva, hogy az Auchan roller csavarjait folyton meg kell húzni, inkább ezt ajánlom helyette. Egyedül a támasztóját nem szeretem, mivel nem dönti meg eléggé, és ezáltal eldőlhet, így nem is használom.

A képen látható gyári kinézet annyiban módosult, hogy a kormányrudon lévő sárga színű márkajelzést és logót könnyedén lekapartam, az állófelületen lévő felirat pedig magától lekopott. Így sokkal letisztultabb.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5986) Bobrooney válasza petipetya (#5985) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszi a beszámolót.
Majd a csapágyakra leszek kíváncsi hogy bírják benne.

(#5987) zoltanz válasza petipetya (#5985) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi. A kitámasztót nekem is az első dolgom volt levenni, kicsomagoláskor.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5988) Danex válasza petipetya (#5985) üzenetére


Danex
addikt

Én első rollernek most vettem egy Razor A5 air-t , barátnőmnek egy lidl-os roller van és hát elég vegyes felvágott a véleményünk.

A Lidl-os nagyon csörög, de jó a hasmagasság , van fékkar és 14e Ft.

A Razor-t azzal kezdtem hogy felfujtam 4.2barra, lényegesen csendesebb, igazából néma es a kormány se kotyog a tekerős rögzítés miatt.

A felfújható kerekek miatt meg a csillapítása is jobb mint az amugy rugós Lidl rolleré.

Viszont ami zavar, egyszer hogy sokkal nehezebb hajtani igy hogy viszonylag nagy a gördülési ellenállása a keréknek (nem gondolnám csapagynak egyből), de ez még rendben is lenne.

Azonban annyira alacsonyan van az alja, hogy gyakorlatilag mindenhol meg kell emelni, ami eléggé kivesz a ritmusból és lendületből, bar itt még lehet csak én vagyok amatőr.

(#5989) petipetya válasza zoltanz (#5987) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem eszembe sem jutott, pedig egyszer meg is húztam valamin. Most lekaptam gyorsan, van is egy látható kopás az alján, ahol a betonnal találkozott. Felesleges fent lennie, ha lesz kedvem, reszelek belőle a jobb dőlésszög érdekében :R

"nincs rá lezsóidő"

(#5990) petipetya válasza Danex (#5988) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha jól értem, akkor a Razor A5 air esetén előny a felfújható kerék (lengéscsillapítás), de hátrány az alacsony állófelület? Ezek alapján egy magasabb felülettel rendelkező, szintén felfújható kerekű járgány lenne az ideális? Nem félsz a defekttől? Nálam például a minap ki volt rúgva a buszmegálló üvege a boltba vezető járdán.

"nincs rá lezsóidő"

(#5991) Danex válasza petipetya (#5990) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem igen az jó alternatíva lehet, plusz ugye a keréknyomással lehet játszani a csillapitáson.

Kerékpáron is lehet defektet kapni, ez benne van. AliExpress 4-5$ körül van a belső azt hiszem, 6-7$ a külső.

De a macskakövön én lényegesen jobbnak éreztem, szoval itt szerintem elég használati hely függő lehet a kérdés.

Ha biztosra akar menni az ember akkor egy imbusz plusz tartalék kerék.

[ Szerkesztve ]

(#5992) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A rollereken a csapágyakról lehet tudni, hogy utánaállíthatóak-e (kopás miatt). Mert egyes ferde hatásvonalú golyóscsapágyakon ezt is lehet.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5993) Fishor válasza petipetya (#5985) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Ha összecsukod, függőlegesen megáll (első kerék és a dekni első részére támasztva)?

Üdv: Fishor

(#5994) petipetya válasza Fishor (#5993) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem. Ezen a gyári fotón jól látható az ok:
- az első keréknél nincs mire támaszkodnia
- a kormánynál pedig a saját súlya dönti el

"nincs rá lezsóidő"

(#5995) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Sziasztok!

Kb 1 éve nyüstölök egy sima m365-öt. Kipróbálni jó volt, abszolút tetszenek ezek a gépek, viszont szeretnék feljebb lépni.

A kérésem az lenne, hogy segítsetek, mi legyen a következő? :D

Amik fontos szempontok:

A gyorsulás: Néha lemegyek autók közé, ha soka gyalogos vagy értékelhetetlen a járda. Kereszteződésben ha elengednek nem árt ha gyorsan el tudok indulni.

A végsebesség: én kiegyezek a 25km/h-val, már ott is meg lehet halni :DDD Ez kevésbé szempont

A szállítandó súly: Na igen. Sajnos eléggé el*aszott alkat vagyok. 90 kilónál kevesebb sosem leszek, de inkább 100-110 kilóra legyen felkészülve a gép. (Tudom fogyni kéne... :( )

Ár: 350.000 - 400.000ft lenne a legteteje.

Amiket néztem eddig:

Mantis/Mantis Plus/Mantis 8

Ultimate Nighthawk XT (Zero 9?)

A segítséget/véleményeket előre is köszönöm!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#5996) madrac válasza LoyalGuard (#5995) üzenetére


madrac
őstag

Én csak Zero 8-ról tudok nyilatkozni, hogy kb 95kg-val vissza kellett vennem a gyorsítási beállításból az 5-ös skálán 2-re... :DDD fővárosban..
De szerintem a pénztárcádhoz mérten annyiért valószínűleg van jobb választás is mint a Zero8, 9.

(#5997) alexandrosz válasza LoyalGuard (#5995) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Nézd meg az E-TWOW-t is. Ennyi pénzért jó rollert adnak, ami nem 30 kg és a supportjuk meg, hmm, idehaza szokatlanul jó :-)

(#5998) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Sziasztok, most akadtam a topikra, még nem olvastam vissza az egészet, de majd idővel haladok vele. Láttam volt már itt hasonló, gondoltam megosztom az én Boardy-mat is kb. másfél éves (sikerült akciósan kicsit olcsóbban megcsípni), az alapmodellből a bambusz külső réteges változat, pluszban kapott még egy gyerekbringás hátsó sárhányót (akkor gyári még nem is volt), egy USB lámpát és egy minikolompot* (még felhelyezésre vár pár fényvisszaverő matrica v prizma, meg talán valamelyik bringás telefontartót is megpróbálom majd rátenni a fiókból):

* ezt kicsit macerásabb és drágább beszerezni (eredetileg Svájcban és környékén a hegyibringások használják amikor jönnek le túrázókkal közös használatú utakon) viszont pár hazai túraboltban lehet kapni medve(riasztó)csengőt (ami inkább csörgő) is, amit szintén használtam és bevált (járdán jobban hallják, hogy jövök így nem ijednek meg vagy lépnek ki véletlenül elém, de nem annyira agresszív mint a rendes csengő), tépőzárral lehet rögzíteni a kormányon, rázkódásra csörög és egy szintén tépőzáras végű szíjon egy mágnes is van hozzá amivel némítható vagy halkítható (pl. a Coghlans márkájú (kínai) úgy emlékszem kb. 1500.- volt áfásan (a rokonságban is kapott a még a járdán bicikliző gyerek ajándékba), de csak a sárga/piros/kék a mágnesszíjas, az ezüst színűt egy kis hálós tartó némítja, azt talán kevésbé praktikus).

(A Boardy deszkájának mellékhatása egyébként, hogy kedvet kaptam tőle kipróbálni a (gördeszkás) longboard-ot is (egy double drop felépítésű), szórakoztató, de a városi közlekedés nehezebb vele.)

Más téma, műszakis érdeklődés: múlt héten jutott eszembe amikor láttam egy Lime-ot a tűző napon, hogy ezeknek az akkuját (gondolom Li-Ion) védi valami a forróságtól, mennyire melegednek át? (Az elektromos autókban elvileg van az akkunak aktív hűtés/fűtése, de e-rollernél ez nem tudom mennyire fér bele a méretbe.)

(#5999) Fishor válasza petipetya (#5994) üzenetére


Fishor
senior tag

Kár. :(

(#6000) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Roller t szeretnék vásárolni a 7 éves kislányomnak a szülinapjára , valami csajos színben . Ebben kérném a segítségeteket , nem tudom milyen kerékkel legyen 145mm vagy 200 mm melyik az ideálissabb ?
Ezt a két típust néztem ki:

- https://mobile.vital-force.hu/meteor-urban-racer-pink-roller
[kép]

-Micro Cruiser junior roller 200 mm-es kerékkel, pink
[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.