Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) FőDudu válasza Fishor (#6350) üzenetére


FőDudu
addikt

Gondolom a BT-os appjaban (MI Home) van futott kilometer meg akku info ahogy a Pro2 modell eseten.

Abbol kiderul mennyit hasznaltak es milyen az akku allapota.

FőDudu

(#6352) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Defekt nélkül 1520 km, és a titok csupán három összetevőből áll:
1. Figyelem
2. megfelelően magas nyomás 6 bar, 2 hetente kompresszorral ellenőrzés, és pótlás
3. megfelelő úthálózat 🙂

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6353) TheProb válasza GoodSpeed (#6352) üzenetére


TheProb
veterán

6bar? Stock M365 kerekekbe?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6354) BerserkGuts válasza GoodSpeed (#6347) üzenetére


BerserkGuts
őstag

szerintem jobb mint egy motor arra is minek költeni seggrakéta xD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#6355) B-L-A-C-K válasza GoodSpeed (#6352) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

6 bárt már én is sokkalom, mármint kerék bírja, de ilyen alapon már mind1 ha tömör gumit raksz fel.

(#6356) GoodSpeed válasza TheProb (#6353) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

6 amikor rajta van a kompresszor, mire lecsavaram, maradhat benne 5.5 vagy 5 :D

(#6354) BerserkGuts : ja :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6357) TheProb válasza GoodSpeed (#6356) üzenetére


TheProb
veterán

Én Xiaomi portable pump-al fújom és nagyon penge. Egyfelől direktben rá lehet tekerni a tömlőt, még a motoros kerékre is. Másfelől csak egy nagyon minimálisat szisszen, mikor leszedem. Max ha 0,1 bar megy ki belőle. A kocsihoz vettem még év elején, de ehhez is zseniális.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6358) FID válasza GoodSpeed (#6344) üzenetére


FID
őstag

Van itthon is csak most parkol :DDD Kapott egy bukfencet a betonon.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#6359) TheProb


TheProb
veterán

Hétfőtől Ali-n 132-ért lesz a Mi Electric Scooter Pro 2.
Még jó, hogy 1 hete se jött meg a sima pro... :U De ennyiért nem lehet kihagyni, ha marad készlet akkor lehet rendelek én is egyet. A sima pro-t simán el lehet adni, ahogy nézem viszik mint a cukrot használtan is. Enyémben meg alig még pár km.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6360) DigitXT válasza FID (#6358) üzenetére


DigitXT
félisten

Amilyen kormánytáska van balról* a másodikon, nem is értem,
miért lettem én megszólva az akkumulátor halmozásom miatt.

Szerk: egész véletlenül nem B-L-A-C-K gépe a negyedik?:))

*: nem tudom miért írtam jobbot. Ha szemben ülnek a TV-vel...

[ Szerkesztve ]

(#6361) FID válasza DigitXT (#6360) üzenetére


FID
őstag

De az.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#6362) Drag77 válasza TheProb (#6359) üzenetére


Drag77
senior tag

pont ezen gondolkodom, hogy veszek egyet a meg még nem érkezett sima. helyett azt meg eladni..

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6363) Norbeey90


Norbeey90
tag

Sziasztok!

új vagyok a témában, de már jó pár oldalt vissza olvastam, de nem találtam 100 %infót, ezért remélem segítetek.

110-115kg hoz keresnék rollert teljesen hobbi célra, (boltba eljárni esetleg itt a környéken bp) kugoo s1 pro illetve kugoo m2-pro jött leginkább velem szembe.Mit gondoltok ez megfelelően tud ilyen súlyt szállítani, még ha a km rovására is? Illetve tudtok e ajánlani alternatívát, ebben a kb 150.000es határon? Köszi :)

illetve a végére még egy kérdés, az említett súllyal mennyire küzdene meg pl a xiaomi ha egyáltalán bírja?

[ Szerkesztve ]

(#6364) B-L-A-C-K válasza Norbeey90 (#6363) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

M365 Pro

(#6365) FőDudu válasza B-L-A-C-K (#6364) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy inkabb a Pro2. Miert venne a regi modellt?
A pro2 nem rogyott ossze az en kb 140 kilom alatt sem.

Gyerek 10 nap alatt beletolt 130 kilometert. A haz korul... :C

FőDudu

(#6366) Norbeey90 válasza FőDudu (#6365) üzenetére


Norbeey90
tag

Csak az a baj, hogy MO.--n nem igazán van még, illetve nálam a külföldről megvétel nem nagyon tud játszani, hacsak valaki ki nem megy nekem :D No meg aztán a 150.000-es határt is túltolja :)

(#6367) petipetya


petipetya
nagyúr

Tapasztalataitok alapján a sima M365-el hány km tehető meg egyszerre, 70kg / 20km/h átlaggal?

"nincs rá lezsóidő"

(#6368) devil-k válasza petipetya (#6367) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kb. 25 - 28 km. De sok mindentől függ... emelkedőn fel, le... van-e szembe szél... stb.

(#6365) FőDudu
Nem sok érdemi fejlesztés lesz az új verzióban.

- mozi bolondéria -

(#6369) BerserkGuts válasza Norbeey90 (#6366) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ha ennyire számit az ár és a hatótáv akkor inkabb kb most 95 körül kugoo s1-et mondanám.
A pro a vastag kerekével nagyon veszít a hatótávból.

Tippre biztos 15km a sullyoddal meglenne ha az elég.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#6370) petipetya válasza BerserkGuts (#6369) üzenetére


petipetya
nagyúr

70 kilóval mennyi lenne a hatótáv?

"nincs rá lezsóidő"

(#6371) dani993


dani993
senior tag

Mennyi ismerős arc 😃 Szóljatok ti is pls, ha láttok valahol felbukkanni egy szürke Mantis Pro-t :/

(#6372) B-L-A-C-K válasza dani993 (#6371) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért azt tedd hozzá mert ellopták...

(#6373) petipetya válasza dani993 (#6371) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ilyen? Van valami különös ismertetőjegye?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6374) Brockey


Brockey
csendes tag

Kb. 2 hónapja van M365 Pro rollerem, és a sebesség növelésében gondolkodom (bár tudom, hogy ezzel ugrik a garancia). Most olvasom [link] ezt a posztot, és megnéztem [link] ezt az oldalt. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
Itt 1.5.5 verzióról írnak (DRV155-GonkaD.zip, ezt töltöttem le. Van egy GonkaD365.zip, ez lehet a sima m365-re jó?), az enyémen 1.6.0 van, ezt kell downgrade-elni az m365DownG alkalmazással? Attól nem lesz semmivel sem rosszabb/kevesebb beállítási lehetőségű/stb.?
Többen írták, hogy a sebességnövelés után valamivel gyengébb lett (már nem emlékszem melyik paraméterben) a járgányuk. Aki ezt alkalmazta, nem tapasztalt ilyen minőségromlást?
Esetleg van valami más javaslat a fenti Gonka verzió helyett, amit érdemesebb feltenni, mert újabb/jobb/frissebb verzió?
Köszönöm előre is, ha valaki megosztja a tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

(#6375) dani993 válasza petipetya (#6373) üzenetére


dani993
senior tag

Pro(zöld háttérvilágítású monokróm kijelző és hidraulikus fékek), a deck jobb oldalán mély karcokkal.

(#6376) FőDudu válasza Norbeey90 (#6366) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt Szloveniaban van. Azonnal lehet Koperbol vinni. 559 Euro. Ha valaki erre izgul, akkor dobjon privit es irom az uzlet elerhetoseget. Eleg sok magyar nyaral most erre.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6377) chatran válasza FőDudu (#6376) üzenetére


chatran
őstag

Azért ez li [link] nk kicsit jobb ár. Spanyolból kb egy hét alatt itt van. Igaz erre eléggé nehézkes lesz érvényesíteni a garit, de a szlovénra is.

[ Szerkesztve ]

(#6378) TheProb válasza Norbeey90 (#6366) üzenetére


TheProb
veterán

Ha a házad előtt teszi le a postás a csomagot, akkor mi a probléma a külföldi bolttal? Számomra max a gari lenne döntő tényező, de arra eddig még mindenki azt mondta, hogy lószart se ér itthon, szóval nem döntő aspektus.

(#6368) devil-k: Tény, de hétfőn, az általam a napokban említett áron kb 20e-el olcsóbb lesz, mint a szintén akcióban lévő sima Pro. Így szerintem nem kérdés, hogy melyiket válassza az Nber.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6379) devil-k válasza dani993 (#6375) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogyan lopták el?

- mozi bolondéria -

(#6380) FőDudu válasza chatran (#6377) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze.
Ha ar erzekeny a helyzet akkor nyilvan raer az ember.

Nalunk mar egy ideje nezelodtunk, es elmentunk megnezni mi kaphato. Nem vartuk a Pro2-t, epp akkor jelent meg. Ki volt rakva, de nagynak tunt es nem vettuk meg aznap.

Utana olvastunk, jonak tunt. Visszamentunk, mar nem volt belole. Aztan masik uzletben volt, igy megvettuk.
Gyerek boldog, mas nem szamit.

FőDudu

(#6381) B-L-A-C-K válasza devil-k (#6379) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Felelőtlen volt, Pesten az egyik spár előtt kint hagyta, lakat sem volt pont nála, mire kijött el is vitték.

(#6382) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#6381) üzenetére


DigitXT
félisten

SPAR-ban vmiért harapnak rá. Én az őrnél szoktam hagyni, ahogy kérik,
de nagyon szomorú, hogy ha nem figyel az őr vki eltolja, aztán IJB.:W

ON: voltam motorokat összehasonlítani, tanulságos, majd beszámolok!
Elöljáróban csak annyi, hogy 25 km/h-ról a sima S1 20 méteren áll meg,
ugyanez dupla motorral pont a fele, azaz még mindig a legjobb tuning...

(#6383) BerserkGuts válasza petipetya (#6370) üzenetére


BerserkGuts
őstag

25KM Körül én kicsit nehezebb vagyok de nekem 25.6km összejött a sima s1-el
a pro sajnos kevesebb kb 21-22 de sokkal kevésbé ráz

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#6384) devil-k válasza B-L-A-C-K (#6381) üzenetére


devil-k
nagyúr

Durva. Sosem hagynám kint.

- mozi bolondéria -

(#6385) Norbeey90 válasza devil-k (#6384) üzenetére


Norbeey90
tag

Köszi a tanácsokat! Sikerült egy jo áras használt m365-t behúzni, meglepően, jól viszi a súlyomat, (115) . A táv meg emelkedővel 20km normál módban, szerintem teljesen jó. :) Azért holnap bepróbálkozok az akciós pro2-re :) Nem mintha nem lennék elégedett, de úgy látom asszony is ráfog kapni így kevés lesz az 1db a háznál :DD

[ Szerkesztve ]

(#6386) DigitXT válasza DigitXT (#6382) üzenetére


DigitXT
félisten

Ígértem, hogy jelentkezem a teszttel, de kicsit elhúzódott a videó feldolgozása...
Ahogy említettem, gyorsulás- ill. fékteszttel kezdtem, S1, Pro+, Dual módokban.
Utóbbinál futottam két kört, mivel azonos sebességről is érdekelt a fékút hossza.
De azért jellemző, hogy nagyobb tempóról is hamarabb áll meg a dupla fékerővel.

A számokról:
- a hátsó motor max. 30A-t vehet fel (tuningolt vezérlő), ilyenkor 12A-t ír a kijelző.
- az első motor max. 11A-t vehet fel (gyári vezérlő), elég harmatos magában...:DD
- ketten együtt elméletileg max. 41A-t vehetnek fel. De nem jellemző, sőt! Ahogy
a tempó nő, úgy nő a BEMF - ezzel egyformán csökken a motorok áramfelvétele.

Hiába tuning a vezérlő, "csak" gyorsulásnál számít - a kijelzőn ilyenkor láthatunk
vicces 2A értéket, aminek jelentése 2,5x2=5A a hátsó motoron. Ugyanennyi elől.
(Amúgy nem is csak gyorsulásnál számít, hegymenetben nagyon nem mindegy.)

Hegymenet teszt: két motorral vidáman felszalad 23-24 km/h-val, GPS szerint is,
másfél percen belül, közel 600 méteren (26m szint). Ha elveszem az első motort,
a hátsó magában csak 20 km/h körül tud s érezhetően jobban erőlködik*, viszont
alig 20 mp-cel lassabb a felfutás, ellenberger 11A-re limitált első motorral, hááát...
Teknőc. Három percig tart az út, nagyon max. 15 km/h, de néha szinte megáll.:DDD

*: de hál'isten nem égett le a vezérlő, azért nem AKKORA emelkedő volt.:))

A féktesztről a statisztika egy képen (a színezés talán érzékelteti az arányokat**):

**: nyilván az élményt nem adja vissza, de segít a dolgot kontextusba helyezni.:DD
(Szerintem a Dual módban elért 5 mp 0-25 km/h eredmény elég baráti, főleg, ha a
sima S1-hez hasonlítjuk, aminek ehhez kb. 25 másodpercre van szüksége...:R)

Szerk: arról most idő hiányában nem regélnék, hogy miért van egy totál felesleges
XLR töltőcsatlakozó a nyaktagon, meg hogyan lehet telefont tölteni, a táskában.:DDD
Továbbá, hogy a tempomat bugja miatt hogy lehetséges hosszabb szakaszokon a
kisebb akkut úgy kímélni, hogy azért a fékezésnél segítsen be (ill. gyorsításkor is).
De azért még egy kép erről a töltés dologról, itt a kiegészítő lámpát töltöm éppen...

[ Szerkesztve ]

(#6387) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Érdekes irányba megy a Nyugat-Európai világ...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6388) FőDudu válasza GoodSpeed (#6387) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezert kell a jardan/bicikli uton hasznalni... :C

FőDudu

(#6389) Fishor válasza Fishor (#6350) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

18km van a rollerben az alkalmazás szerint. Még csak a folyosón mentem vele, éppen csak elindult a motor és elfogyott az út , de elég hangos volt. Az normális hogy utána pittyegett sipákolt amikor ott hagytam, illetve miért van az, hogy nem kapcsolnak ki a ledek ha hosszan nyomom a gombot akkor sem. Pedig ha röviden nyomom akkor bekapcsol a lámpa meg aztán ki, illetve a dupla nyomásnál meg vált az alsó led zoldre vagy fehérre. De kikapcsolni nem akar. :( Hibás, vagy van valami titka? Meg az alkalmazás is írja hogy lockedelve van illetve egy lakat. Azt kell feloldani? Hogyan? Hiába megyek jobbra nem oldja.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#6390) Fishor válasza Fishor (#6389) üzenetére


Fishor
senior tag

Na valahogy sikerült kinyitni. Megyek kipróbálom, a hangja viszont más mint amikkel eddig mentem. Olyan mintha egy lendkerék menne.

(#6391) csokaym válasza DigitXT (#6386) üzenetére


csokaym
csendes tag

Nagyon jó statisztikát csináltál! :)
Mi a különbség a táblázatban a 41A dual és a 41A "25" között, melyik mit jelent?

(#6392) DigitXT válasza csokaym (#6391) üzenetére


DigitXT
félisten

41A az elméleti max. mindkét esetben, viszont a második tesztnél nem
engedtem végsebességre gyorsulni, hanem megfogtam 25 km/h-nál.:K
Ezt amúgy a gyári gázkarral elég nehéz lett volna kivitelezni: tempomat
25-re beállni lehetetlen, mert nem tudod félúton fixen nyomva tartani.:B

25-ről két motorral 10 méteren áll meg. Egy motorral még 20 méter volt:

Szerk: jobban megnézve van az 20.5m is, elfogyott a mérőszalag.:))

Szerk: átraktam nyilvánosra a videókat, nincs bennük semmi extra...:R
Listában az összes itt található. Esetleg ha felrakom a hegymenetet, azt
is ide fogom besorolni, de annyira nem izgalmas, tudjuk, hogy 11A kevés.

[ Szerkesztve ]

(#6393) csokaym válasza DigitXT (#6392) üzenetére


csokaym
csendes tag

Ilyesmire gondoltam én is, köszi!
Lecserélted a gyári gázkart is?

(#6394) DigitXT válasza csokaym (#6393) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen, ilyen fél markolatosra. Nekem nagyon bejön.:D Kollégám
mondta, hogy neki jobban tetszett a hüvelykujjas, mert amikor
ráhúzza, kellemetlen szögben jön ki a csuklója. Naná, mert ha*
eleve nyelezni akarod, előre kell gondolkodni, és úgy megfogni.
De amúgy teljesen kulturáltan el lehet indulni kevesebb gázzal,
sőt, szerintem tök jól adagolható... Saját képet nem raktam be?

A piros fesz a kis akku feszültsége, a gyári kijelzőn meg a nagy.

*: 400-as robogón szoktam 0-100 teszteket nyomni. Már régen
hozzá vagyok szokva, hogy nulláról nyél, az fogásváltással jó...
Ha kényelmesen meg lehetne csinálni csak egy fogással akkor
azt jelentené, hogy túl rövid a gázkar útja.:D Amúgy aggódtam,
hogy ez ilyen lesz, de kellemesen csalódtam: jó vele közlekedni.

[ Szerkesztve ]

(#6395) GoodSpeed válasza DigitXT (#6392) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mennyiben van eddig ez a Mad Max Kugoo?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6396) DigitXT válasza GoodSpeed (#6395) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát ezt még sosem számolgattam, de olyan 150-re taksáltam...
Jó volt a tipp, mert idén valóban ennyit költöttem rá, csak sajna
ebben nincs benne az alap roller (88K), a Pro motor (20K), meg
a hátsó villa (10K): elektronikai dolgokat végképp ne kérdezz.:D
MOSFET mondjuk 200-300 Ft/db, és égett le már egy pár, hehe!

Szóval összesen nagyjából egy G-Booster ára, viszont az építés
élménye az priceless. Nem mindig pozitív, néha káromkodós.;]

Szerk: egy csomó cucc úgy került bele, hogy találtam a fiókban.

Abszolút házi barkács, kísérletezős projekt már ugye tavaly óta.
(Összességében sokat tanultam belőle, de legalább buktatókat
is el tudom előre mondani azoknak, akik utánam csinálnák. Sőt,
az alap felállás az, hogy ne csinálják utánam, mert nem éri meg:
a sótlan Xiaomi megbízhatóbb, olcsóbb, és kimegy a világból...)

Szerk2: mondjuk a céges mélygarázsból nem megy ki, csak ha
lábbal hajtod, ellenben a Mad Max Kugoo vígan gyorsul ott is...
Amíg gyári volt, nekem is tolni kellett, kíméltem az akkut stb.:DDD

Szerk3: az a kis kapcsoló legyen bár szokatlan helyen, abszolút
funkcionális. Anélkül nem tudtam volna teszteket csinálni.:R

[ Szerkesztve ]

(#6397) DigitXT


DigitXT
félisten

Úgy látszik annyira elkopott a Pro kerék, amikor a beállt fékkel
vonszoltam, hogy az eddigi 7.4 helyett 7.1-es kalibrációt kíván,
de természetesen nem lehet páratlan tizedeseket állítani. LOL.

Leginkább 13.1 km a valós táv, az S1 kerék 7.6-on mutatja is...

[ Szerkesztve ]

(#6398) GoodSpeed válasza DigitXT (#6397) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Viszont akkor most motor csere? Mert lehet rosszul tudom, de a gumit mintha nem lehetne cserélni.

Egyébként érdekes koncepciónak a Kugoo-d, de annyiért tényleg vehettél volna egy gyárilag frankót ...

Most itt vannak az új Xiaomik, amikkel kapcsolatban pár gondolat felmerült bennem:
- A lényegi változás, hogy már a simában is van kijelző, és három mód, oké így indokolt más típusjelzést adni
- szerencsére az egyéb dolgok nem változtak, így az akkumulátor utánpótlás továbbra biztosított lesz.
- Bár szakadó esőben teszteltem, és nem ázott be (oké a matricát nem néztem meg nem szedtem szét, még májusban volt, így kipipálható szerintem... de a töltő portot lehetne középre is tenni gyárilag vagy hátra.
- Van esővédőm... ezt gyárilag miért nem adják az új modellekhez? Nem egy nagy összeg.
- Merevítő sincs gyárilag ugyanúgy hátulra
- Miért nem adtak ki egy harmadik verziót is Monorim V2-vel? Itt mondjuk van egy kis probléma. Ha a monorim teljesen felhúzódik terhelés hiányában, akkor a sárvédő, és a kerék között akkora rés van, hogy a víz simán beterít mindent, és azt is aki rajta áll :) Erre egyébként nem egyszerű megoldást találni.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6399) thorma


thorma
csendes tag

Sziasztok! Roller vásárláson gondolkozok, olvastam itt, hogy belépő szinten xiaomi m365/pro amit ajánlotok. Engem a defekt aggaszt ebben az opcióban. Ninebot es2 egész jó áron van mostanában, és annak tömör a gumija. Van valami amiért ez a típus annyira nem kerül szóba vagy ajánlott?
A másik ami a kerék méret lenne, ha jól sejtem a Lime Pesten a ninebot g30 maxot használja, ami 10 colos kerékkel van, ezt ki is próbáltam egész jol ment.
Van jelentős különbség a napi pesti használatban egy 10 es egy 8 colos kerek között szerintetek?
Amúgy ilyen 20km hatotavval beernem, ezért is szemezek a ninebot es2-vel..
Ezer hála! :))

[ Szerkesztve ]

(#6400) elder troll válasza thorma (#6399) üzenetére


elder troll
senior tag

Nálam kb 15 km a hatótáv extrém jó esetben. 1,2 km oda-vissza (2,4) és a hatodik napon már hazafele visszavesz a sebességből. Alapvetően heti 5 napot használom, így hetente töltöm. Heti két posta is belefér a "keretbe", de az amúgy is közel van a munkahelyhez.
Az említett 1,2 km elég sok emelkedőt és kanyart tartalmaz, ahol az esetek nagy részében meg is kell állni a forgalom miatt.
Egyenes és emelkedő nélküli szakaszon meglehet a 20 km hatótáv a legkisebb fokozaton (15 km/h), de a közepes fokozaton használom (20km/h).
Alapvetően a tömör gumi és az akkuk helyzete miatt vettem az ES2-t. Bő egy évig nézegettem a xiaomi-t is, de a rengeteg defekt miatt csak tömör gumis rollert vennék. Az akkuk forrasztási pontjáról is elég sok rosszat olvastam (elvileg javították pár verzióval később). Persze itt szinte csak azt javasolják, ezért biztosan oltva leszek. 0 karbantartás mellett másfél év után is hibátlanul üzemel az ES2, xiaomi-nál első körben egy halom kelléket kell venni, hogy egyáltalán használni lehessen (slime vagy tömör gumi, hátsó sárvédő rögzítés, garanciavesztés, stb). Nálam ez a gyártói selejt kategóriát jelenti, amivel biztosan beloptam magam a téma olvasói szívébe :)

Egy "problémám" van a rollerrel, hogy lötyög az eleje (csak a hangja zavar). Az egyik boltban egy idős néni kíváncsi volt összecsukott állapotára, és nem sűrűn csuktam össze. Magam felé húztam a kormányt (inkább feszegettem), amikor pont ellentétes irányba kell húzni (kicsit felfele tolni) összecsukáskor, és ott eldeformáltam valamit. A másik ES2 tulaj ilyennel nem találkozott, szóval ez user error volt a részemről. Elvileg ez lehet a baja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.