Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) DigitXT válasza krakki88 (#5500) üzenetére


DigitXT
félisten

Sajnálom, pedig szimpatikus darab volt (mondjuk közel fél milláért annyira nem).:(

(#5502) krakki88


krakki88
csendes tag

Na sikerült megcsinálni, a szájba kúrt mágnes eltérő erősségű, az szabályozza a sebességet, forditva lett visszarakva sajnos mert semmiféle jelölés nem volt rajta. VISZONT igy, jelen összeszerelési minőségében NEM ajánlom. Holnap mindenképpen értesítem a hazai forgalmazót, hogy egy életveszélyes közlekedési eszközt forgalmaz. Egyébként baromi jó lenne, más egyéb problémám eddig nincs vele/velük.... :) Viszont ha ezt egy nő, vagy gyerek, vagy kevésbé jó reakció képességű(erősségű) ember alatt játssza el, forgalomban, akkor -1 ember. Mindezt a kinaiak hanyagsága miatt, meg mert 5 forintos ragasztóval szerelték be a gázadást szabályzó mágnest.... Amit én ragasztottam be, az 10-15 perc volt kiszedni késsel, csavarhúzóval feszegetve.... amit a kinaiak ragasztottak, az meg 2 másodperc, de az első Mantis dualon 3 km alatt magától esett ki és kapcsolt a gép maximális sebességre! Miközben az általam használt ragasztókkal kb 5 forintból meglett volna ez és majdnem örökéletű.

(#5503) DigitXT válasza krakki88 (#5502) üzenetére


DigitXT
félisten

Annak a Hall szenzornak bolond biztosnak kéne lennie, lezárt házban:
az, hogy kiesik a mágnes meg ragaszd be magadnak, konkrétan vicc!

(#5504) _seth_ válasza dro0py (#5497) üzenetére


_seth_
veterán

Konzolvilágból 160e volt szombaton, dunakeszin vettem át személyesen. (Pro, fekete.)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5505) krakki88 válasza DigitXT (#5503) üzenetére


krakki88
csendes tag

Egyetértek, hiába egy brutális teljesitményű, anyagában jó minőségű gép, ha kb megvásárlás után szét kell szednem és újra össze kell raknom mert 5 éves kinai gyerekek rakják össze a taknyukkal kevert technokollal.

(#5506) Ezekiel Ston válasza krakki88 (#5502) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Egyetértek veled, sajnálom hogy ezt tapasztaltad, mondjuk én majd a pro-t fogom venni a mnatisbol mert bazári hatású vezérlő és hajtókarral nincs kedvem játszani. Legyen bombabiztos. A Bolt ahonnan vetted mi a bajod velük? Ők csak forgalmazzák nem?

(#5507) zoltanz válasza krakki88 (#5505) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sajnos az autó, motorgyártás is ott tart, hogy külön mérnökök vannak arra hol lehet 3 fillért spórolni, meg arra, hogy egy főalkatrész se legyen hosszabb élettartamú a legrövidebbnél. (Nem azt mondom, hogy az örökkévalóságnak kell gyártani, de vicc, hogy pl ma egy mosógép 5 évet bír.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5508) #07746304 válasza krakki88 (#5500) üzenetére


#07746304
törölt tag

Köszi, hogy leírtad :R Ilyen árkategóriában ez nagyon, nagyon durva :(

(#5509) B-L-A-C-K válasza Speeedfire (#5487) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Épített, teljesen egyedi, 2x1600W-os motor, csúcsban 7600W volt eddig a max teljesítmény, brutál gyorsulás, végre nem megy annyira nagyon sokat, rekordom 91,5 volt 100 kilóm alatt.

(#5491) BerserkGuts: Nekem nincs Mantis-om, de az se tudna ennyit.

(#5505) krakki88: Az a baj bármit, bármennyiért megveszel, az összessel van valami, ebből lett elegem ezért épített rollerem van.

Pl megveszel egy 1 milliós Dualtron-t, arra is rá kell locsolni 150-200 ezret hogy normális legyen (ne lötyögjön a kormány, normális féke legyen).

[ Szerkesztve ]

(#5510) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#5509) üzenetére


#07746304
törölt tag

Mondjuk téged nem lehet viszonyítási alapnak venni, mert abban is találsz hibát amiben mások nem. Azért az már tényleg nem életszerű, hogy az 1+ miliós gépek is szarok lennének.

(#5511) Gsx-rr válasza krakki88 (#5502) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nezem a rollerszereleses videokat, en biztos egy ilyen kategoriaju cuccnal ahogy megjon egy metert se mennek vele, azonnal elvinnem egy hozzaertohoz es mindent ami gagyi, pl fektarcsa ,szabalyzo azonnal kicsereltetnem.

(#5512) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#5509) üzenetére


DigitXT
félisten

ezért épített rollerem van
Lassan kezdem megérteni.:(

(#5513) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#5510) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pedig szarok, van olyan ami 1 milla és bowdenes fékkel jön, tárcsák meg alapból az összesen a legszarabbak vannak, és még sorolhatnám.

(#5514) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a távolság/idő válaszokat :R

"nincs rá lezsóidő"

(#5515) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#5513) üzenetére


#07746304
törölt tag

Jó hát, most ha neked küldenének egy vadonatúj Ferrarit annak is nekiállnál ezt azt mókolni :D

(#5516) DigitXT válasza #07746304 (#5515) üzenetére


DigitXT
félisten

Volt időszak, amikor a Ferrariba is lepukkant Fiat bajuszkapcsolókat szereltek.

(#5517) Ezekiel Ston válasza B-L-A-C-K (#5513) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Figyu már...nem gondolkodtál még erről írni egy szösszenetet? Te mit vettél, mit cseréltél rajta, mik a tapasztalatok, mit ajánlatsz, ha ilyet vagy olyan rollert kéne venned akkor mi lenne az első amit kicserélnél rajta, honnan érdemes venni hozzá vezérlő fék stb-ket?

(#5518) krakki88 válasza B-L-A-C-K (#5513) üzenetére


krakki88
csendes tag

Ezt fejtsd már ki kérlek, hogy miért szar, illetve hogy milyenre cseréljem. Aliexpressen találtam hozzá való féktárcsát, de nem igazán tudom eldönteni, hogy az jobb lenne e, mint az eredeti. Mitől rossz egy féktárcsa?

(#5519) krakki88 válasza #07746304 (#5508) üzenetére


krakki88
csendes tag

Teljesitményéhez képest szerintem olcsó és ez sajnos az összeszerelés minőségén látszik meg leginkább, nagyon sok mindent újra kellett állitani rajta, illetve meghúzni csavarokat stb. Ami egyébként mint zoltanz is emlitette, ma már nem túl meglepő, elég sok épitőipari géppel dolgozok és mindegyiken van mit "barkácsolni", hogy hosszútávon is működő képes legyen, a háztartási gépekről meg ne is beszéljünk inkább. Viszont az, hogy egy 60 km/órára is képes járműnél a gázadást szabályzó qrva mágnes igy van beragasztva.....ez azért már nagyon a legalja. Robbant szét már a szemem előtt nem egy flexkorong, de azt egy arcvédővel simán kivéded, de ezt? Hiába a bukósisak, hiába a protektor ha egy kamion átmegy rajtad, ami nem kizárt, mert az első Mantisnál pont egy kamion jött utánam, ha nincs föld út, ahova kitudom terelni, akkor lehet, hogy megfekszem előtte, az meg a csekély 20 tonnájával 3x átmegy rajtam....

(#5520) BerserkGuts válasza krakki88 (#5519) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mért lepődsz meg rajta ;]

A profit orientált példa amit mindegyik cég követ hogy olcsó munkaerővel
(lehet ott a 8 általánosa sincsen meg)
minél többet dolgoztatni ájulásig.

A kínaiaknak nem probléma egy évben 350 napot dolgozni és két hétre otthon lenni a családdal aztán vissza ennyi az életük a munka rabjai.

Konkrét példát itthonról is tudok mondani nagy szupi cég 8 általánossal minimálbérért elektronikai alkatrészeket gyárt űrhajóba, rakétavédelmi rendszerekbe, teslába stb... ilyeneket bíznak úgy emberekre hogy dolgozzanak heti 7 napot is ha a cégnek úgy tetszik közben bejöhetsz még túlórázni is 8 helyett 12-re is bravó itt tartunk minél többet kell csinálni az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#5521) B-L-A-C-K válasza krakki88 (#5518) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Próbálj ki egy komolyabb féket és megtudod....

Amúgy aliról lehet rendelni már 20 ezrekért komplett szettet, azaz nyereg, meg fékkar, féktárcsát már nem aliról venném, egy 5-6 ezres shimano 160-as már tökéletes neked, csak kell még hozzá nyereg adapter is, de az is pár ezres tétel.

Nekem ilyen van rolleren, erre még kell egy cső átalakító hogy a másik oldalon legyen, 100 ezer körül megáll mindennel.

(#5522) B-L-A-C-K válasza Ezekiel Ston (#5517) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Feleslegesnek tartom az enyémet leírni, mert ilyet nem fog senki se csinálni, 1 van belőle, és nem tudja beszerezni külön az alkatrészeket senki, vagyis a vázat pl nem hiszem, mert Dualtron III vázat nem nagyon lehet kapni, max ha megveszed 1 milláért a Dualtron III-as rollert, és kiszedsz belőle mindent...

Itt már meg írtam most mit vennék ha átlagfelhasználó lennék, és nem pálcika roller kellene, hanem erősebb: Mantis-t.

krakki88: Még1 megjegyzés, a Mantis Dual órája csal, 65-öt mértünk vele max, ~70 kilós emberrel, ami GPS szerint csak 55 volt. menüben le kell venni a 10 colos kerekeket 9-re, úgy már reális lesz a mutatott sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#5523) DamianB válasza B-L-A-C-K (#5522) üzenetére


DamianB
őstag

Nem téríteni akarok de hogy hogy nem próbáltad ki az egy kerekűeket ? Vannak már 50km/h órás gépek amik több mint 100 km mennek gondolom vétel árral nem lenne gondod. Persze nem olyan gyors mint a rollered de ezzel már tudnál közlekedni.
Puszta kiváncsiságból kérdezem. :)

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#5524) B-L-A-C-K válasza DamianB (#5523) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tetszik, nem tartom annyira biztonságosnak mint a rollert, illetve nekem a gyorsulás ami tetszik az enyémbe, az meg a közelében sincs az enyémnek.

(#5525) devil-k válasza DamianB (#5523) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egykerekű? Na, az ám még egy salto mortale... Ott azért észnél kell lenni rendesen... :Y

- mozi bolondéria -

(#5526) rushty válasza devil-k (#5525) üzenetére


rushty
senior tag

Az edeszka még izébb.

Revolut meghívó pü-ben

(#5527) rushty válasza B-L-A-C-K (#5522) üzenetére


rushty
senior tag

Neked most milyen van? Miben jobb mint egy robogó?

Revolut meghívó pü-ben

(#5528) devil-k válasza rushty (#5526) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak a YouTube-on láttam milyeneket estek vele... elég durva.

- mozi bolondéria -

(#5529) B-L-A-C-K válasza rushty (#5527) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Épített roller, váza Dualtron III-as (de a váz is megvan erősítve már), kormánya karbon, illetve van rajta kormány stabilizátor is mint a motoroknál hogy ne tudjon beszitálni, aksija csináltatott power samsung cellás (bírja a strapát) 36Ah-s, motorja 2x1600W (csúcsban 7600W eddig volt a max), vezérlői állítható hard startos (egyből indul, nem kell belökni), fékek Magura MT5e 4 dugattyús nyergek. Robogónál jobban megy jóval, és teljesen mást élményt ad mint egy robogó (régen sok robogóm volt) de a legfontosabb szempont hogy befér a liftbe, és otthon gardróbba betudom rakni (lakásom van, se tárolom, se garázsom nincs), szóval nekem ez a legjobb választás, meg hobbim lett egyben az építése is.

[ Szerkesztve ]

(#5530) BerserkGuts válasza rushty (#5527) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Legtöbb esetben nem csak a robogónál jobb mert arra hogy sokan bejárnak melózni és hazahoznak 1kg kenyeret meg 1 liter tejet hazafelé erre legtöbb esetben nem kéne oda egy négyszemélyes 1 tonnás jármű.

Nyilván télen és rossz időben előjön a hátránya sajnos .

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#5531) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Pontosan ezért vettem, még melóba járni.
Ha egy élhető szabályozást kitalálnának rá, azért hálás lennék.
Felveszem a bukót, kötök rá biztosítást, csak használhassam legálisan.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#5532) DamianB válasza B-L-A-C-K (#5524) üzenetére


DamianB
őstag

Nagyon szép géped van . Köszönöm a válaszod értem akkor.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#5533) Ezekiel Ston válasza B-L-A-C-K (#5529) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Egyébként ha Dualtron 3 és Kaabo Mantis dual pro-t nézzük nem sok a külnbség a kettő között...Még így is a Kaabo-t vennéd? Tudom hogy rá kell költeni de na...így is?

(#5534) petipetya válasza rushty (#5526) üzenetére


petipetya
nagyúr

Smafu. Majd a légdeszka...

"nincs rá lezsóidő"

(#5535) zoltanz válasza B-L-A-C-K (#5529) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Erről a kormány stabilizátorról megköszönnék egy közeli képet.
Az első tárcsafék milyen? Nem csúszik meg a gumi? Mert ilyenkor nagymotoron szitált egy kicsit, de megfogható maradt a vas. (Persze itt azért nem kétkiló körülről kell állóra fékezni. )

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5536) B-L-A-C-K válasza Ezekiel Ston (#5533) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dualtron III-at eleve nem vennék mert 900 ezer akcióban is, és a kormánya lötyög, kell rá egy 50 dolláros cucc, és kell rá normális fék (olyan van rajta mint a Mantis dualon), azaz ott vagy 1 milla, és még nem is megy olyan jól. Akkor már Mantis, és arra költenék még egy kicsit, vagy ha erős roller kell, akkor Dualtron Thunder de arra is kell locsolni.

(#5537) B-L-A-C-K válasza zoltanz (#5535) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kormány stabilizátor: link Sokkal stabilabb lett roller, nagy sebességnél volt hogy beszitált, illetve gyorsulásnál mindig kikapta a kezedből a kormányt, azóta semmi ilyen nincs. 50nél is elegedheted az egyik kezed nyugodtan, nem borulsz fel.
Ilyen tárcsám van fent elől hátul: link
Gumi nem csúszik fékezésnél, mármint az első, de a fékem is ilyen jól lehet adagolni. Viszont 1 hónap 1 gumi, mert ha gyorsulok kipörögnek az elsők és koptatom őket nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#5538) devil-k


devil-k
nagyúr

Skacok! Milyen appot tudnátok ajánlani? Merre jártam, mennyivel mentem stb... iOS-re. Köszönöm :)

- mozi bolondéria -

(#5539) B-L-A-C-K válasza devil-k (#5538) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ezt használom.

(#5540) Ezekiel Ston válasza B-L-A-C-K (#5536) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Köszike az infókat. Egyébként, ha a sima dual-t venné az ember és a gyári gyorsító kart meg az órát le akarnám cserélni rajta akkor elég lenne csak azt megvennem aliexpressről vagy konkrétan kéne hozzá még vezérlő csere is meg minden? -még sose néztem meg hogy működik ez csak használom de ha magasabb szintre akarom vinni úgy érzem bele kell ássam magam ebbe.

(#5541) B-L-A-C-K válasza Ezekiel Ston (#5540) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Át lehet cserélni, de az óra maga jó szerintem, a kart kell kikötni belőle, és venni egy olyat ami tetszik, és azt rákötni.

(#5542) krakki88 válasza B-L-A-C-K (#5541) üzenetére


krakki88
csendes tag

Na ha leirod, hogy ezt hogyan, azt megköszönöm... Ezekiel Ston se véletlenül kérdi, ő csak a kijelző-gázkar miatt venne pro-t, én meg nem akarom beszopni megint a kieső mágnessel.
Nekem az Ultimate ebikenál azt mondták h csak vezérlővel együtt lehet cserélni.....ilyet meg végképp nem hallottam, hogy csak magát a gázkart is lehetne.... https://www.aliexpress.com/item/32961195345.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.52ba3571oPLBEk&algo_pvid=f0f59c05-de7d-4706-93ce-c73adc82dfcd&algo_expid=f0f59c05-de7d-4706-93ce-c73adc82dfcd-50&btsid=0ab6f81615901897507613893e1753&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Ezt néztem ki amúgy, de a kontroller még 50 lenne, azt azért nem szánnám rá egyelőre, kitudja meddig húzza. Viszont ha tényleg átlehet cserélni csak a gázkart akkor megéri a 17 ezrest. Max. ha megéli az 1 évet akkor kap hozzá kontrollert is.

Megnéztem és egybe van épitve a gázkar és a kijelző, vagy nem értem h lehet még kicserélni. Magát csak a kart? Csereszabatos?

[ Szerkesztve ]

(#5543) B-L-A-C-K válasza krakki88 (#5542) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szét kell szedni a kijelzőt, és azt a 3 vezetéket ami a gázkar hallszenzorjába megy, azt belekötni az új gázkarba. Én az ilyen gázkart szeretem.

Azt a kijelzőt amit linkeltél igen az csak vezérlővel együtt jó.

[ Szerkesztve ]

(#5544) krakki88 válasza B-L-A-C-K (#5543) üzenetére


krakki88
csendes tag

Fizikailag egybe van a gázkar a kijelzővel. Sajnos a minimotors EYE kijelző is hiába ugyan olyan csatival van mint a sima kijelző, a kontroller miatt(elvileg)nem fog működni.

De irtam a gyártónak, remélhetőleg kiderül mi az igazság, mik a lehetőségek, hogy egy megbizható jármű legyen a sima Mantis Dualból....

Hiába van 2 féle ragasztóval visszarakva a mágnes, az igazi az lenne ha be lenne épitve a gázkarba, még egy 1 mm-es műanyag is elég lenne, nem is értem....Nyilván egyszerűbb igy legyártani, de ez a gyári megoldás nagyon ingatag lábakon áll és életveszélyes...

[ Szerkesztve ]

(#5545) B-L-A-C-K válasza krakki88 (#5544) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké egyben van és? A pöcköt kiszeded belőle, így nem fog zavarni, átkötöd a kábeleket a másik gázkarba és kész, azaz kijelző marad, gázkarod meg másik lesz.

(#5546) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most tudtam meg egy kis Mantis infót.

V3 vs V4 széria difi: Hosszabb deck, javított sárvédő, vastagabb nyak, vastagabb villanyak, amit eddig észrevettek de lehet van más módosítás is még.

(#5547) tomi99675 válasza BerserkGuts (#5530) üzenetére


tomi99675
újonc

Komoly géped van.

(#5548) BerserkGuts válasza tomi99675 (#5547) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:F miért mert elbír 1kg kenyeret meg 1liter tejet :C na meg engem hazafele menet

Van kocsim de hatalmas irgalmatlan bunkósságnak tartom ezzel járkálni állandóan mikor van rá más megoldás is de hát az emberek már olyan kényelmesek lettek lassan az ételt rágni is nehéz lesz az meg hogy főzzenek ugyan már egyenesen sértés lenne mert azt a sárgabóhócok végzik :DD

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#5549) krakki88 válasza B-L-A-C-K (#5545) üzenetére


krakki88
csendes tag

Bocs, hogy értetlenkedek, de eleve műszaki analfabéta vagyok, de az erollerekhez meg aztán végképp, egyelőre.

https://www.ultimate-ebike.com/img/76946/KAAB24_altpic_4/KAAB24.jpg?time=1589282310

Itt milyen pöcköt veszek ki és honnan? Maga a gázkart csavarját? De ahhoz meg nincs kötve semmi. Amire meg a gázkar van felfogatva, az egybe van a kijelzővel. :F

(#5550) B-L-A-C-K válasza krakki88 (#5549) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a baj így tényleg felesleges magyarázni, mert gondolom úgyse te fogod megcsinálni, de még1x leírom.

A gázkart szét kell bontani, a gázkar pöcköt kivenni, gondolom ki lehet venni mivel mozgó alkatrész. Kivenni meg azért kell feleslegesen ne legyen ott. A gázkar részbe megy 3 vezeték, aminek a végen van egy hall szenzor, az érzékeli a mágnest. Ezt a 3 kábelt ki kell vezetni egy olyan gázkarra ami tetszik, és arra rákötni.

Ennél jobban nem tudom már leírni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.