Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) PociAti válasza PociAti (#12099) üzenetére


PociAti
senior tag

A 150k-s árnak kétszer ugrottam neki egy mondaton belül, aztán közben megzavartak.
* Aztán jön 150k magasságában a Joyor F1 és A3 modell, mindegyik 150 kg körül.
* Aztán jön a 150k magasságában a Joyor F1 és A3 modell mindegyik 150 k körül.

(#12102) Trailblazer válasza PociAti (#12099) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Blaupunkt márka már rég nem német, kínai szemetet árulnak a nevük alatt. Ahogy sok egyéb branddel is történt, más területekről...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12103) PociAti válasza Trailblazer (#12102) üzenetére


PociAti
senior tag

Wikipedia szerint 2016 óta már nem német, hanem luxemburgi.
The brand is now managed by GIP Development SARL of Luxembourg and is used on various product groups worldwide.

Az pedig nem meglepő, hogy Ázsiában gyártatja szinte mindenki a hasonló jellegű járműveit, de nagyon nem mindegy ki a tulajdonos, milyen minőségbiztosítási kultúrával rendelkeznek.

Én is gondolkodtam Blaupunkt rolleren, és nagyon nem tűnt "kínai szemétnek".

(#12104) Trailblazer válasza PociAti (#12103) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem feltétlenül járműről beszéltem. Volt "szerencsém" ilyen márkanevet viselő telefonhoz, tudom, miről beszélek. Nem luxemburgi szint, annyit mondhatok...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12105) Reggie0 válasza PociAti (#12082) üzenetére


Reggie0
félisten

"Pedig szó szerint idéztelek. Akkori idézetedben kategória választóvonalaként keverted ide a kerékpárokat."
A torveny logikajat kevertem ide, de azt sehol sem allitottam, hogy kerekpar. Es most 300W a vizvalaszto ahhoz, hogy valami kerekpar maradhasson.

"35. „legnagyobb folyamatos névleges teljesítmény”: a 85. számú ENSZ-EGB-előírás értelmében az elektromos motor kimenőtengelyénél mért legnagyobb 30 perces teljesítmény;"

Tehat a mert teljesitmeny szamit. Nem az, hogy milyen cimke van a motoron. Azaz hiaba van 250W a motorra ramatricazva, ha a vezerlo azt tulhajtva hasznalja.

[ Szerkesztve ]

(#12106) PociAti válasza Trailblazer (#12104) üzenetére


PociAti
senior tag

Rolleres fórumon én konkrétan rollerre gondoltam.
Műszaki berendezést én se venném meg tőlük, mert amikor még német kézben voltak, a konkurencia szépen elment mellettük.

(#12107) st6969 válasza Grafiqs (#12093) üzenetére


st6969
őstag

N2-ről is van teszt. Méghozzá ajánlott plecsnivel.

(#12108) torrentszaki válasza mrrr74 (#12100) üzenetére


torrentszaki
tag

Köszi, akkor marad az Eleglide S1 plus. Szimpatikus a leírt adatok alapján is, EU raktárból jön, 1 év garanciával, van olcsósító kuponom is hozzá.
A NAVEE N65 már nem az én árkategóriám, annyit nem szánok rá.
Még azon gondolkodtam, hogy mivel az Eleglide S1 plus (ha jól tudom) tavalyi modell, nem-e jön idén valami újabb modell. :U

(#12109) ebéd elek válasza Berci77 (#12075) üzenetére


ebéd elek
csendes tag

Szia, a fólia a rollerhez te tapasztalatod szerint mennyire véd ? Mennyire érzékeli a fólián keresztül a kijelzőt ?

(#12110) Berci77 válasza ebéd elek (#12109) üzenetére


Berci77
tag

No várj csak. Te azt kérdezed, hogy a rolleren lévő telefonfólián keresztül mennyire érzékel a kijelző? Az nem érintőkijelző a rolleren, hogy érzékelnie kelljen. Az egy szem gombja szépen nyomogatható, mert elég rugalmas a fólia és nem túl feszesen raktam ott rá. A kijelző láthatóságát egyáltalán nem befolyásolja, hiszen telefonokra is ezt rakjuk. Ha azt kérdezed, hogy milyen telefonokon a használata, akkor szépen működik, nem homályosítja el a kijelzőt, érintésérzékelés érzékenységére nincs panasz. Van, aki úgy demonstrálja, hogy elkezdni ütni a telefonját kalapáccsal. Hááát, azt azért én nem merném, de jellemzően olyan kisebb ütéseket tompít, vagy hárít, amik egy üvegfóliát már lehet, hogy eltörnek, szóval nem gondolom, hogy rosszabb lenne annál. Felületi karcoktól, kisebb ütésektől és főleg beázástól úgy védi a roller kijelzőjét, hogy nem egy ocsmány szilikonos kotont húztam rá.

(#12111) Grafiqs válasza st6969 (#12107) üzenetére


Grafiqs
őstag

Köszi! :)

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#12112) st6969 válasza Twing94 (#12096) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
szerintem ezt náluk pontosabban senki nem tudja, inkább kérdezd őket :)

(#12113) Twing94 válasza st6969 (#12112) üzenetére


Twing94
újonc

Szia,

Sajnos hetek óta semmit nem tudnak.
Kicsit kiábrándító ezért fordultam a csoporthoz, hátha más is járt így. :(

(#12114) mrrr74 válasza torrentszaki (#12108) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Egyébként ekkora terhelés alatt amit kap majd a roller, szerintem érdemes lenne egy masszívabb darabra gyűjtened. Ugye itt nem csak a hatótáv lesz radikálisan kevesebb - általában 75 kg-os vezetővel számolnak -, hanem a gyengébb anyaghasználat miatt akár törés, vagy bármilyen más probléma bekövetkezhet idő előtt. Félek attól, hogy az Eleglide sem úgy fog viselkedni ahogy elvárható volna tőle és nem lesz ettől jó érzésed, pedig nem a roller a hibás, egyszerűen nem Rád méretezték. Ne legyen igazam, de láttam már 100+ kilós barátaimat közlekedni pálcika rolleren, hallottam csúnya anyázásokat az N1 kapcsán 90-100 kg között, én jóindulatúan azt javasolnám, hogy gondold át mit veszel. :R

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#12115) ebéd elek válasza Berci77 (#12110) üzenetére


ebéd elek
csendes tag

És a foliak amiket írtál mennyibe kerülnének nálad ?

(#12116) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv!
Érdeklődnék mi a helyzet e rollerek terén. Meg nem volt szerencsém kipróbálni csak olvastam róluk. Mennyire megbízhatóak ? Illetve mit tudnátok javasolni. Munkába járáshoz, boltba stb. 65 kg vagyok de számoljunk 70et ha cipelek is valamit. Ár olyan 100k van gondolkodom ha van ertelemes. Lehetőleg ne egy napot bírjon és ne görkorcsolya kerekek legyenek rajta. Megbízható gépet szeretnék, párom alacsony szóval ha használni akarja jó lenne ha a kormány állítható lenne. Elore is köszönöm

(#12117) DigitXT válasza phoenix1989 (#12116) üzenetére


DigitXT
félisten

Van olyan, amit keresel, de nem 100K.:O 70 kg terhelés az kiváló, kb.
bármelyik tudja, de az olcsóbb modellek megbízhatósága, khm.:R

Az akku kapacitását meg nem napokban mérjük, hanem megtett táv.
Ha naponta 2-3 km-t mész csak, egy kisebb akkut is elég lehet több*
naponta tölteni, de valójában jobbat teszel vele, ha többször töltöd...

*: ha mondjuk tud 15-20-t egy töltéssel, értelemszerűen akár heti 1x.
(Könnyű pilóta alatt ez a távolság azért meg szokott lenni. Nagyobb
akkuval meg könnyen a duplája is, de azok emiatt drágább rollerek.)

(#12118) phoenix1989 válasza DigitXT (#12117) üzenetére


phoenix1989
őstag

Ha csak munka akkor napi 6km. 100k alatt nincs értelmes roller? És mi akkor az amit szívesen ajánlanal?

(#12119) DigitXT válasza phoenix1989 (#12118) üzenetére


DigitXT
félisten

Napi 6 km, az egy kisebb akkunak fele/harmada kapacitása: 2-3 naponta
így is tölteni fogod, szóval igazából érdemesebb otthon minden nap, mert
ezek az akkuk nem szeretik a nagyon nagy kisütést. Ha nem muszáj, jó
elkerülni a nagyon lemerítést, sokkal hosszabb lesz az élettartama.:R

100K alatt szerintem teljesen kizárt, hogy értelmes rollert kapsz. Gyerek
alá játszósnak talán, de felnőttnek, napi szintű közlekedésre nehezen.:N
Volt nekem 80K-s rollerem, olyan is volt. (Minden IS elromlott rajta. Noha
nem bánom: megtanultam rollert szerelni... de ez nem mindenki hobbija.)

Az egyik legnépszerűbb típus a Xiaomi Pro 2, közel kétszer ennyibe kerül.
Megbízhatóságára általában nincs panasz, hatótávolsága kitűnő, felfújható
kerekeit meg nem lehet görkorcsolya keréknek nevezni... Igaz, azért nem
is az a hatalmas méret, gyárilag (bár lehet rá nagyobb gumit rakni, amivel
még jobb). Szóval biztos fogják ajánlani! Csak ugye az ár...:N Én pusztán
azért nem ajánlom, mert nincs vele közvetlen tapasztalatom. (Ami kicsike
meg az elődmodelljével van, nekem nem teljesen pozitív, inkább vegyes...)

Ugyanennek a típusnak a legolcsóbb verziója (Essential) kereken 100K-ból
megállhat, de alatta az sem. Az tényleg belépő szint, de lehet, neked elég.
Szerk: mit jelent a belépő szint? Kicsi akku, kevés hatótávolság, gyengébb
motor: utóbbi pl. nehezebb pilótának probléma, alattad elvileg nem az.:R

[ Szerkesztve ]

(#12120) phoenix1989 válasza DigitXT (#12119) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nagyon max 150k szándék rá de ez a plafon. Azért köszi az infót.

(#12121) DigitXT válasza phoenix1989 (#12120) üzenetére


DigitXT
félisten

Az azért sokat javít a helyzeten... Több modell is megtalálható 100-150K közt.:K
Majd a többiek ajánlanak. Biztosan lesz a Xiaominak alternatívája. Viszont, ha pl.
napi közlekedés, én nem vennék mechanikus fék nélkülit: mégegyszer nem.:R

(#12122) phoenix1989 válasza DigitXT (#12121) üzenetére


phoenix1989
őstag

Szerintem ezt nem nekem találták akkor ki. :)) az hogy 100k ig csak gyereknek hát a gyerek szépen hajtsa maga. Azt gondoltam ennél jobb a helyzet. 200k ért már robogót de meg merem kockáztatni autót is talál az ember. XD persze nem ferrarit de na.

(#12123) Reggie0 válasza phoenix1989 (#12122) üzenetére


Reggie0
félisten

A robogo visszalepes a rollerhez kepest.

(#12124) phoenix1989 válasza Reggie0 (#12123) üzenetére


phoenix1989
őstag

Hogy lenne. Sokkal messzebbre visz mint egy roller.

(#12125) Dave™ válasza phoenix1989 (#12122) üzenetére


Dave™
nagyúr

100 ezer alatt nem nagyon van, de 100-200 között rengeteg, és korrekt minőségben. Milyen robogót kapsz 200 ezer Ft-ért? Az autót felesleges ide venni, az csoda ha saját erejéből el tud indulni, főleg amióta elszálltak a használt árak is. A rollernek a fentiekkel szemben töredék a karbantartásigénye, nem kell tankolnod, nem kell rá biztosítás (vagy ha majd igen, sokkal olcsóbb), legálisan mehetsz vele (bizonyos teljesítményig) a kerékpárúton, össze tudod csukni kicsire, fel lehet vinni a lakásba és még biztosan lehetne sorolni. Semmi értelme összehasonlítani őket, a roller városban rengeteg előnnyel rendelkezik és sokkal olcsóbb bármelyik alternatívájánál vásárlás és üzemeltetés szempontból is.

(#12126) phoenix1989 válasza Dave™ (#12125) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nálunk elég sok kicsi fordult meg apám révén amivel soha semmi gond nem volt és mind olcsó használt kocsi volt. De felesleges ezen vitázni nem ezért jöttem. Elvonatkoztatni csak a városi közlekedéstol semmi nem szól a roller mellett. Legalábbis ha árban nezem és hova merre lehet még kihasználni. A lényeg ez nekem 200 ezreket nem ér meg.

(#12127) DigitXT válasza phoenix1989 (#12124) üzenetére


DigitXT
félisten

Hátőő... nekem van egy 400-as robogóm, valóban messzebbre visz,
meg gyorsabban. Csak éppen nem ugyanarra való, mint a roller...:N
Az autó meg aztán végképp más kategória, képzelem, hogy 200-ért
milyen autónak látszó tárgyat lehet kapni... de ugye nem is ez lenne
a lényeg, hanem a dugók elkerülése, illetve az üzemeltetés költsége.
Nagyságrendi különbségek vannak. Ha volt autód, tudod.:K Ha még
nem, előbb számold ki, mert nem a majom a drága, hanem a banán.

(#12128) phoenix1989 válasza DigitXT (#12127) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nem volt de nem is ez a lényeg. Értem én hogy alapból fenntartani egyszerűbb, én csak azt mondom ha már ennyit költok akár vehetnek autót vagy robogót ami mondjuk több lehetőséget ad. Lehet kapni olyat ami elvisz A bol B be. Sok ilyen autónk volt probléma nélkül de ne firtassuk. Köszöntem az infókat .

[ Szerkesztve ]

(#12129) DigitXT válasza phoenix1989 (#12126) üzenetére


DigitXT
félisten

De hát miért is kéne elvonatkoztatni? Pont erre jó: mikromobilitás.:R
Azt mondod, 100K alatt érdekel. Nincs. Majd azt mondod, hogy 150-ig,
maximum: van! Most meg azt mondod, nem ér 200-at.:D Attól függ.:Y

Amikor egy időben kocsival jártam dolgozni, és 2K volt naponta csak a
parkolás költsége, hány nap alatt térült volna meg egy roller? (Jó, én se
csináltam ezt sokáig, értelemszerűen.:D De azért na... ~22 éves autóm
van, családi örökség, jelképes összegért került hozzám. Már több mint
2 MFt a teljes birtoklási költség: nem csak benzinköltség van, noha azt
látja a gyerek is a benzinkúton, de hogy mondjuk szerviz/KGFB? Ezeket
tételesen átbeszélte veled a faterod? Velem nem. Tudod, mennyibe volt
valójában az a sok olcsó használt kocsi? Hidd el, nem megvenni drága:
a régi autónkról egy két költség azért megmaradt az emlékeimben, vmi
200K volt csak a lakatolása, hogy ne bukjon a műszakin. Ezt 2000-ben,
amikor az a 200K picit többet ért, mint most: le kellett volna selejtezni.)

Szerk: lassú vagyok telefonról. Hát. Meglátod majd, mi mennyi, miért...
(A 200K-s roller se annyira drága, ám elfogadom, hogy neked nem érné
meg annyiért, csak ne azt mondd, hogy azért, mert helyettesíti az autó.)

[ Szerkesztve ]

(#12130) phoenix1989 válasza DigitXT (#12129) üzenetére


phoenix1989
őstag

Érvényes műszaki val vásárolni majd lejáratkor eladni. Sose volt újra muszakiztatva. De mondtam hanyagoljuk. Meg köszöntem az infókat ,ezt nem nekem gyártják. :)

(#12131) Somatom válasza phoenix1989 (#12128) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem Te nem Budapesten közlekedsz. :)
Itt az autó inkább büntetés. Ráadásul tárolni is kell, ahogy a robogót is. Behajtott tükrökkel épphogy beférek a garázsba. Plusz egy robogó már nem férne be.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12132) phoenix1989 válasza Somatom (#12131) üzenetére


phoenix1989
őstag

Persze hogy nem.

(#12133) DigitXT válasza phoenix1989 (#12130) üzenetére


DigitXT
félisten

De hát 200K-ból hol veszel új autót? Jahogy használt. Akkor meg rollerből miért
kizárólagosan csak új érdekel? Körülnézel a használt piacon, ott 60-70-ért lősz,
újonnan 2x annyiba kerülő vasat már ha szükséged van rá.* De ha felétek nincs
forgalom, s a családnak inkább autó kell, akkor autót kell venni, ennyi az egész:
csak ne azt mondd, hogy utána az autót ingyen** üzemelteted, mert az tévedés.

Még ha nem is dugózol, meg nincs drága parkolás arrafelé, sőt még ha dörzsölt
nepper vagy, hogy még műszakira se kell költened soha, attól még a KGFB-t és
a súlyadót nem tudod megkerülni... Előbbi simán lehet 50K évente, utóbbi lófing,
de azért az is van. Ha meg bármi beszarik, akkor vagy megjavítod magadnak, és
akkor nem csak nepper, de szerelő is vagy - pacsi -, vagy sokba lesz a szerviz...
Vagy ha már nem éri meg javíttatni sem, akkor GTK. De azt ki veszi meg tőled?!
(Nem tudom, mennyire működik a roncsautók alkatrésznek való értékesítése.:D)

*: rájöttem már, hogy nincs, így azt is, hogy innentől téged nem érdekel a téma.
A magam részéről csak segíteni akartam a választásban.:B Újat, 100 alatt nem
tudok ajánlani. Főleg, hogy ami anno 80K volt, az most már 110K. Ez van.:R
(És az is egy szar alapvetően, de ilyen nagyon hobbi használatra elmehetne...)

**: a roller sincs ingyen, hiszen elromolhat rajta ez+az, de ha megbízhatóbb, és
mondjuk defekted se lesz (ebben a tömör gumi verhetetlen), akkor a km költség
minimális. 1 kWh áram ugye 40 Ft alatt van, amiből bőven elgurulsz 15-20 km-t.

[ Szerkesztve ]

(#12134) Dave™ válasza phoenix1989 (#12126) üzenetére


Dave™
nagyúr

Veszel egy autót 200-ért, tegyük fel friss műszakival, és még járóképes is. Valami csoda folytán két év alatt egy forintot sem kell rákölteni és nem esik szét alattad, a biztosításra és adóra így is legalább kifizetsz 150-et pluszban, és akkor még egy métert sem mentél vele. 350-nél járunk. A rollerre két év alatt normál esetben 0 Ft-ot kell költened, ergo minden megtett kilométerrel hozza vissza az árát az autóhoz, robogóhoz képest. A roller töltése megvan 10-30 Ft-ból, elhanyagolható. Az öreg autód megeszik 10 litert, ez a jelenlegi limitált esetben 4800 Ft/100km. Havi 200km átlag durván 10 ezer, két év alatt 240 ezer Ft. Két év alatt nem csak ingyen lenne a rollered, de még "pénzt is termelt volna". A valóságban persze ennél is sokkal durvább a különbség, csak leegyszerűsítettem egy idealizált példára.

(#12139) Reggie0 válasza phoenix1989 (#12124) üzenetére


Reggie0
félisten

A robogo budos, zajos, nem megy helyisegtol helyisegig(pl. boltba nem tolhatod be), utcan kell hagyni, lehet aggodni, hogy ellopjak-e, stb., nem lehet kerekparuton hasznalni, igy mindenhol az autok kozott kell manoverezni, tehat veszelyesebb is.

(#12140) Somatom válasza Reggie0 (#12139) üzenetére


Somatom
veterán

Ami azt illeti, én még nem láttam kajaboltban rollert tologató embert. Nem is tudom, hogy fizikailag hogyan lenne lehetséges. Beleállítja a bevásárlókocsiba? A Mammutba sem vihetem be és a piacról is ki van tiltva. Pont ugyanazt tehetem vele, mint a bringával. Lezárom a tárolónál.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12141) st6969 válasza Somatom (#12140) üzenetére


st6969
őstag

"fizikailag hogyan lenne lehetséges. Beleállítja a bevásárlókocsiba?"

Pont így láttam Lidlben :K

(#12142) PociAti válasza Somatom (#12140) üzenetére


PociAti
senior tag

Van aki tolja, van aki összecsukott állapotban a nagy fém kosár aljára teszi.
Én olyankor szoktam bevinni kisebb boltba (pl. Lidl/Aldi), amikor nincs nálam lakat. A kassza és kijárat közötti térben keresek az összecsukott rollernek valami helyet.

Jelenleg az e-roller a legjobb mikromobilitási eszköz.
Ehhez pár feltételnek teljesülni kell:
- tényleg mikro mobilitás legyen (embertől függően 5-15 km között van a határ)*,
- megfelelő infrastruktúra (elsősorban kerékpárutak megléte),
- elfogadható időjárás (ne essen túl erősen az eső. Gyenge esőben, szélben, simán használható. Vagyis kb. 350-360 napon át, mivel eléggé hómentes telek vannak mostanában.)

Nekem az tetszik még az elektromos rollerben, hogy simán tudom öltönnyel használni.
Ez kerékpár és robogónak esetén izzadás, olaj, kipufogófüst miatt teljesen esélytelen. Ahhoz igénytelenebb ruha szükséges.

* szerk.: ez nem azt jelenti, hogy 15 km fölött nem használható, hanem az, hogy már más közlekedési eszközök talán jobbak lennének.

[ Szerkesztve ]

(#12143) Casseius válasza Somatom (#12140) üzenetére


Casseius
tag

Lurdyba is Westendbe simán használtam, pub-okba, éttermekbe beviszem,buszon, villamoson, vonaton, metron egyaránt használom, ha megyek meloba nyugodtan lehet rajtam elegáns ruha, egy robogót nem vihetnék be irodaházba az irodámba, ezzel ezt simán megtehetem.
Biciklis úton a fő útvonalakon pedig gyorsabb vagyok mint akármelyik autó-busz villamos-metro, ha pedig dugó van ami pesten elég mindennapos csak röhögök mindenkin.

Don't Worry, Be Happy

(#12144) Somatom válasza PociAti (#12142) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, vágom, különben én sem vettem volna. Mondjuk, ebből a szempontból lehetne praktikusabb is. Gondoltam, ha veszek vmi ismertebb márkájút, akkor kiegészítők tárházából válogathatok. Pl. vettem hozzá "Ninebot" táskát a lakatnak. Na, ez ilyen tépőzáras-fűzögetős-beállítgatós. Sokkal jobb lenne vmi adapteres, övtartóval. Bringakormányra tudtam venni ilyet. Vagy, ott van a hordtáska. Illetve az sincs. Stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12145) R a y válasza Somatom (#12140) üzenetére


R a y
senior tag

Sparba, pennybe járok mi pro 2vel. A kosarat a taposóra teszem. Szerintem egy roller nem nagyobb mint egy bevásárlókocsi. Ezzel az erővel babakocsit se lehetne bevinni ilyen helyekre?!

Szerk.: nyilván nem a nagybevásárlást nem így csinálom.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12146) Somatom válasza R a y (#12145) üzenetére


Somatom
veterán

Majd kipróbálom, hogy lehetne oda betuszkolni az enyémet. Bár, kényelmesebbnek tűnik odalakatolni a bringatárolóhoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12147) DigitXT válasza st6969 (#12141) üzenetére


DigitXT
félisten

Volt egy helyi trollunk, aki biztos fogja újfent linkelni a fotóját, hogy hogyan
csinálja, mivel ezzel sokunknál kiveri a biztosítékot, hogy más meg a kaját
rakja oda, ez meg a koszos kerekét. De végülis igaza van! Hiszen a kretén
szülők is beleállítják a gyereket, mikor világosan le van írva, hogy erre hogy
alkalmas a bevásárlókocsi, és hova lehet ültetni, hogy ne dzsuvázza össze.

És amúgy mit várunk, amikor a Lidl dolgozó beleáll a hűtő szélére natúrban
cipőben, mert úgy éri el a felső polcot... Az aztán a higiénia a köbön.:))

Most az, hogy emiatt esetleg teljesen kitiltják a rollereket a boltokból: lehet!
Viszont van egy fordított trend. Lassan már kutyát is mindenhova bevisznek,
majd mikor épp oda akar szarni a bevásárlóközpont közepére van sikítozás!
Igazából a roller, mint közlekedőedény se való bentre, az autó is kint marad.
Annyi, hogy a biztonságos tárolást kellene megoldani. Az meg minimum az
U lakat, ami extrém esetben olyan nehéz, mint a fél roller. Kellemetlen vinni.

Ui: a magam részéről a kis rollert keresztbe raktam a kis kocsi aljában, így
elfért anno, különösebb probléma nélkül.:K (A nagyot meg lelakatolom kint,
annál fel se merül, hogy be kéne vinni: tologatni se kényelmes méretű...:D)
És igen, ahol kisebb bevásárlókosár van, volt hogy ráraktam a kosarat, ahol
ezt megengedték... Másol meg már eleve be se lehet vinni - boltja válogatja.
Egyszer OBI-ban vettem valami pár csavart, viccelődött a pénztáros, hogy a
termékek mennyisége nem indokolja a hatalmas bevásárlókocsit: ja persze,
az nem is! Csak a kocsi aljában ott volt a roller. Mégpedig azért, mert az az
OBI amúgy autóval nagy kerülő, rollerrel meg át lehetett vágni a vasút alatt...
(És hát mi a fenéért indítsak be egy 1 tonnás dögöt azért a pár csavarért?:B
Gyalog túl messze volt. A rollerrel pont annyira nyílt ki a világ, amennyire...)

[ Szerkesztve ]

(#12148) Reggie0 válasza Somatom (#12140) üzenetére


Reggie0
félisten

En a kosarat rakom a rollerre es siman vegigtolom. Tesco, spar, giroszos eddig mindig beengedett. Egyedul csak egy patikus nem engedte be, de a melohelyem kozeleben levo patikaba beengedik. Plazaban minden boltba beengedtek eddig.
Amig nem volt fent a csengo a kormanyra is fel tudtam akasztani egy kosarat, de altalaban egy kosarnyinal nem vasarolok tobbet.

Ha a babakocsit is be lehet vinni, akkor a rollernek sincs elvi akadalya, legalabbis racionalisan nem indokolhato, mert meg kisebb is.

[ Szerkesztve ]

(#12149) Somatom válasza DigitXT (#12147) üzenetére


Somatom
veterán

Én még a tömegközlekedést sem vállalnám be emiatt. Akárhogy fogom, a kerék hozzáérhet ruhához, táskához. Ezért is szeretnék neki vmi testhezálló csomagolást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12150) PociAti válasza Reggie0 (#12148) üzenetére


PociAti
senior tag

"Ha a babakocsit is be lehet vinni, akkor a rollernek sincs elvi akadalya, legalabbis racionalisan nem indokolhato, mert meg kisebb is."

Miért, már a babakocsik is spontán lángra szoktak gyulladni?
Az akku tüzet rendes porraloltóval el se lehet oltani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.