Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) kobe24


kobe24
tag

Sziasztok!
Van egy e-twow márkájú elektromos rollerem, ami tegnap olyan hibát produkált hogy menet közben 60%-ról leesett az akku töltöttség 0%-ra majd pár másodperc múlva ki is kapcsolt a roller, és vissza se tudtam kapcsolni. Hazaérve feltettem a töltőre, és úgy már bekapcsolt, működött is minden rajta, megvártam amíg feltöltődik, majd újra kipróbáltam úgy hogy nincs feltéve töltőre, de így továbbra sem kapcsol be. Van egy pittyenés mintha bekapcsolna, de aztán azonnal le is áll. Valakinek volt már ilyen problémája, esetleg van rá valami ötlet/megoldás? Vagy ezt mindenképp vissza kellene vinni megnézetni? A válaszokat előre is köszönöm!

(#11602) bexinho23


bexinho23
őstag

E-roller vásárlására van lehetőség valamelyik webáruházban szép kártyával? Ugye most minden zseb használható, így tulajdonképpen adott a lehetőség...

(#11603) Casseius válasza bexinho23 (#11602) üzenetére


Casseius
tag

[link]

Don't Worry, Be Happy

(#11604) bexinho23 válasza Casseius (#11603) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi. Körbe is nézek :)

(#11605) bexinho23 válasza bexinho23 (#11604) üzenetére


bexinho23
őstag

Nem tartott sokáig átfutni a kínálatot :(
Elég tré a felhozatal. 1-2 kapható, az is 300e+. Annyit nem hogy első rollerért, alapvetően rollerért nem adok. Ráadásul eléggé feláras a kínálat, még ami nem kapható, az is.

(#11606) PociAti válasza Casseius (#11603) üzenetére


PociAti
senior tag

*Szerkesztve, mert félre ment a link.

(#11599) Joshi
Electric scooter burned in fire Croatia Zagreb

Íme egy nyomós érv arra, miért nem tolerálja minden bolt tulajdonos, ha valaki be szeretné tolni az elektromos rollerét az üzletbe.

[ Szerkesztve ]

(#11607) lehella válasza bexinho23 (#11605) üzenetére


lehella
senior tag

Xiaomi Mi 3 kapható úgy látom abban a webáruházban.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#11608) Casseius válasza lehella (#11607) üzenetére


Casseius
tag

2 Pro is, az a jobb :)

Don't Worry, Be Happy

(#11609) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

[link]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11610) csokaym


csokaym
csendes tag

Valaki ismer olyan helyet, ahol logoztatni/matricáztatni lehet rollereket? A cég beruházott pár rollerre, és szeretnénk a cég logót/feliratot időtálló formában felvinni :K

(#11611) DigitXT válasza kobe24 (#11601) üzenetére


DigitXT
félisten

Akku hiba. Ha garis, vidd vissza, hogy cseréljék. Ha nem az, drága lesz.
Ha nem garanciális, szét kell szedni, és megjavítani.:K Az ilyen hirtelen
kikapcsolás tipikusan az akku ponthegesztéseinek elengedését jelenti,
vagy ha a hegesztés kitart, akkor a nikkelszalag is eltörhet az ütésektől.

Ui: az etwow klón Kugoo S1-eknél ez típushiba, aki erre szakosodott, jó
15K-ból orvosolja. Bár az inkább az etwow akku árával arányos, hiszen
annyi pénzből egy komplett S1 akku megvásárolható, aztán bírja, amíg
bírja: ha szerencséd van több ezer km-t. Magam is javítottam ilyeneket
főleg magamnak. De minap egy rossz etwow akkut kellett teljesen újra
hegeszteni, vagy 3 helyen lógott a bele: meglehet nem is gyári volt.:R

(#11612) Casseius válasza csokaym (#11610) üzenetére


Casseius
tag

Ez engem is érdekelne, fóliázás úgyszintén

Don't Worry, Be Happy

(#11613) kobe24 válasza DigitXT (#11611) üzenetére


kobe24
tag

Igen még garanciális szerencsére, akkor viszem is vissza. Köszönöm a gyors választ. :)

(#11614) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Nos ennyi volt a fellendülés 600Km. A mai napon a Niubility N2 megadta magát, vagyis a kormány menet közben a kezemben maradt. Szerencsére nem törtem össze magam.

[kép] [kép] [kép] [kép]
Van valakinek ismerőse aki Pesten tudna esetleg segíteni? Ki mókerálni, behegeszteni. Mert a gép mükszik, csak ez a gyenge kormány megadta magát. Tomtop-nak írtam, de nem sok esélyt látok garanciáztatni.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#11615) santa clause válasza Joshi (#11599) üzenetére


santa clause
aktív tag

Kicsit aggaszt a dolog, remélem csak menet közbe vagy töltésnél járhat hasonlóan egy roller. Mert ha ez lakásba történik az fix hogy nagy a baj...

(#11616) DigitXT válasza dzsidzsas (#11614) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor most visszatérhetünk arra, hogy azok a hozzászólások vajon
öncélú "becsmérlések" voltak-e, vagy esetleg tapasztalaton alapuló
negatív vélemények, felhívandó a figyelmet, milyen bajok lehetnek...
(Nyilván van, aki csak úgy elvből fikáz, de te se írtál ódákat az előző
rolleredről, viszont erről jó tapasztalataid voltak. A mai napig: pech.)

Ui: én nem hegeszteném meg, látszik rajta, hogy egy vékony szar.:O
Ugyanígy fog eltörni legközelebb is. Inkább csere vastagabbra, vagy
egyenesen acél csőre, ami ugyan nehezebb, de masszívabb. Persze
ettől függetlenül tény, hogy a kormány nem kapaszkodó, csak sajna
kéznél van, így az ember hajlamos terhelni (súlyponttal kell játszani).

(#11617) Dave™ válasza santa clause (#11615) üzenetére


Dave™
nagyúr

Itt azért meg kellene említeni annak a típusát, ami kigyulladt, mert gyanítom minőségben is van egy elég nagy szórás. Elméletileg bármilyen li-ion akku kockázatot jelent, bármiben is legyen, ezért sem szeretik repülőn szállítani az akkumulátort tartalmazó eszközöket, de alán emiatt is van felsorolva egy rakat akkumulátorhoz kapcsolódó védelem a Xiaominál (túlterhelés, rövidzár, túlmelegedés).

(#11618) dzsidzsas válasza DigitXT (#11616) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Ebben teljesen igazad van, de az elöző roller, ami amúgy meg van, nevezük nevén Esegwey 500 - egy hulladék, itt szólnék: eladó alkatrésznek, akinek kell jelezze, és nem csak nekem volt vele bajom, mindenkinek akit ismerek. A Niubility szerkezetébe pedig nem láthattam bele, pech. De mintha más is tört volna már kormányt. Ennek ellenére pont azért szeretném megjavítatni, mert az eddigi legmegbízhatóbb rollerem. Ugyhogy ha van valaki aki segít rendbehozni akkor várom a segítséget, persze nem kérem ingyen. Mert ez a szerelgetős dolog nem az én műfajom. Persze még várom a bolt válaszát is.

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#11619) PociAti válasza dzsidzsas (#11614) üzenetére


PociAti
senior tag

Jól tetted. hogy ismét megosztottad a tapasztalatodat a közösséggel, nem csak akkor, amikor még dicsérted. (Nem mindenki meri bevállalni a hibáit.)

Nem véletlenül voltam szkeptikus a klónokkal szemben:

(#11301) 2021-12-03 12:40:36
... A noname változatok egyik pillanatról a másikra nem lesznek a megbízhatóság bástyái. Az ilyen olcsósított eszközök nem szoktak méltósággal megöregedni, és mivel egyedi megoldások vannak benne, életben tartásuk is sokkal problémásabb, mint bármely ismert márka esetén.

(#9949) 2021-08-27 17:12:42
Minőségbiztosítás területén egész biztosan elmarad a Xiaomitól, anyaghasználatból eredő kormánytörés, illesztési hézagok miatti beázás, elektronikai problémák sokkal nagyobb eséllyel fordulhatnak elő az ehhez hasonló hamisítóknál.
Az e-roller nem vicc, forgalomban kell vele közlekedni. Egy használt Xiaomi általában inkább megbízható, mint egy új klón.

Jelen helyzetben a kármentésre kellene koncentrálni. Hegesztést felejtsd el, hőkezelés hatására lehet hogy legközelebb 5 centivel feljebb fog eltörni, ki tudja milyen vacak anyagból készült. Most szerencsésen megúsztad.

17.490 Ft - Monorim Xiaomi M365/M365 Pro megerősített kormányrúd
Valami ilyen dolgot kellene keresni. Lehet ez nem is kompatibilis a rollereddel, előtte azt kellene leellenőrizni.

(#11620) vandorr válasza 3ndru_1 (#11571) üzenetére


vandorr
csendes tag

Szia!
most én is az F40 felé hajlok 170ezer forintért DHGate-ről. Ma is ezt a típust vennéd meg?

[ Szerkesztve ]

(#11621) Bibby válasza dzsidzsas (#11614) üzenetére


Bibby
addikt

Nagyon gáz.
A tesztben meg körbe lett nyalva hogy milyen stabil, milyen szuper, milyen olcsó.

Ελευθερια η θανατος

(#11622) GoodSpeed válasza Bibby (#11621) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:C

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11623) santa clause válasza dzsidzsas (#11614) üzenetére


santa clause
aktív tag

Ez ránézésre is valami ócska spiáter anyag lehet, nem csodálkoznék ha ezt javítani se lehetne...

(#11624) sandró60


sandró60
addikt

A rollerek megbízhatóságával kapcsolatban.Itt egy hír
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11625) Dave™ válasza sandró60 (#11624) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez egy random átcímkézett olcsó vacak, nem is értem miért merül fel valakiben, hogy ilyet vegyen. Ha lenne Auchan saját márkás autó, akkor azt vennének vajon?

(#11626) vandorr


vandorr
csendes tag

Mekkora sebességet lehet elvárni egy 350Wos Segway F40-estől nem kihajtva a lelkét ezen az emelkedőn felfelé 85Kg-os súllyal?

16.kerület Timur utca: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11627) santa clause válasza vandorr (#11626) üzenetére


santa clause
aktív tag

Sportba sztem 18 körül menne nyilván más fokozatba lejjebb.

(#11628) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Addig tiszta a dolog, hogy neked érdeked fűződik a Xiaomi rollerek minél jobb színben való feltüntetéséhez. Ez ok, ennek tudatában kell olvasni a hozzászólasaid.

Azt meglovagolni, hogy végre láthattál egy, azaz egy darab sérült gépet, és ebből vonsz le messzemenő következtetéseket. Illetve látod igazolva a korábbi - egyébiránt alá nem támasztott - állításaidat.

Én arra lennék kíváncsi, hogy szerinted minek is a klónja az N2?

G

Dave™: Biztosan lenne rá kereslet. Hisz ugyanúgy megveszik az emberek a saját márkás élelmiszereket is. Azok is ár/érték arányban nem rossz termékek, ráadásul az előírásoknak is megfelelnek.

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11629) Grafiqs válasza Grafiqs (#11628) üzenetére


Grafiqs
őstag

PociAtinak szántam az előző hsz.-t.

G

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11630) PociAti válasza Grafiqs (#11628) üzenetére


PociAti
senior tag

Mégis miféle érdekem fűződne bármely márkához? Milyen módon tudna érdekem fűződni hozzá? Esetleg értékesítem őket és itt hirdetem a topicban? Milyen elképzeléseid vannak?

Nem teszi jól az, aki nem von le következtetést a látottakból. 600 km hatására kormánytörés az rendkívül sovány érték. Egyetlen egyedi eset alapján is azt mondom, hogy komoly technológiai hibának kell lenni a gyártásfolyamatban és a minőségellenőrzésben, ha ilyen rövid távon ennyire kritikus meghibásodás történik.

Minek a klónja? A Ninebot által gyártott rollereknek, stucni alapján elsősorban a Xiaomi vonalnak. Eltéréseket elsősorban a problémás részek elnagyolt megvalósításában látom.

Igen, én voltam az aki egy korábbi felhasználói vélemény alapján megdicsérte ezt a konkrkét típust:
(#11389) PociAti válasza dzsidzsas (#11386) üzenetére
"Nem gondoltam volna, hogy pont a Niubility N2-vel lesz a legkevesebb probléma, mert én is elég szkeptikus vagyok a feltörekvő, be nem járatott kínai márkákkal.
Viszont jó volt olvasni a saját tapasztalataidat, ebből lehet sokat tanulni."

(#11631) Grafiqs válasza PociAti (#11630) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nem tudom és igazából nem is érdekel milyen érdeked fűzödik hozzá. Nekem ez jön le a hsz.-eid alapján. Van-e vagy nincs az a te dolgod, ahogy az is, hogy ezt megosztod-e a topikban vagy sem.

Olyan "kis" gyártóknál mint pl. Brembo, ATE stb. is előfordul egy-egy hibás darab vagy széria. Erről százszámra találhatsz tapasztalati infókat (akár a magyar) neten. Továbbra is tartom, hogy darabból messzemenő következtetéseket levonni nem túl megfontolt dolog. Főleg egy mérnöktől.

Mutass kérlek egy hasonló vázkialakítású Ninebot vagy Xiaomi modelt: Gondolok ott az akksi és vezérlő elhelyezésre. Hasonlít a kormány stucni? Tényleg? Ez a komoly hasonlóság? Ugye viccelsz?

Mindentől függetlenül komolyan érdekel, hogy mérnők szemmel mely részeit látod (fotók alapján) elnagyoltan megvalósítottnak?

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11632) santa clause


santa clause
aktív tag

Rekuperációval kapcsolatban lenne egy két kérdésem srácok, ha valaki tudja a válaszokat tényleg érdekelne.
Ki milyen módban/erősségben használja ezt a funkciót? (nálam soft medium meg hard van)
Ér-e egyáltalán valamit bármelyik fokozat is, vagy csak a fékerőt lehet növelni velük??
Köszi :R

(#11633) PociAti válasza Grafiqs (#11631) üzenetére


PociAti
senior tag

Pont a mekkmester stílusban megvalósított részleteket kéred számon, hogy a profik miért nem így oldják meg? Nekik ezeket a részeket így sikerült megoldaniuk, valószínűleg így jött ki olcsóbbra. Ez számomra önmagában kellő figyelmeztető jel.

Az egy darabot pedig igen is tessék megfordítani. Évek során különböző platformokon (videókban, fórumokon, telegram csatornákon) lehet találni törött rollereket, de azok jellemzően jócskán túl vannak pár ezer km-en. Az ott látható képek és hozzászólások alapján a tízezer szám eladott törésmentes roller a bizonyítékok arra, hogy itt kirívó esetről van szó.

(#11634) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Érdekes, nálam a PRO 2 elülső sárhányón nincs bütyök. A zarszerketet is más kicsit.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11635) 3ndru_1 válasza vandorr (#11620) üzenetére


3ndru_1
újonc

Szia,

Egyelőre jah, bár 100+ km-nél járok, szóval hogy mondjuk 1000+ km után mi lesz, nem tudom, de eddig maximálisan elégedett vagyok.

(#11636) Dave™ válasza GoodSpeed (#11634) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem sincs ott bütyök, szeptemberi vásárlás.

(#11637) DigitXT válasza vandorr (#11626) üzenetére


DigitXT
félisten

Hatalmas meglepetésemre működik a Google kerékpáros útvonaltervező
funkciója, és az adott utcában azt mondja, mérsékelt emelkedő 17m/500:
ezt valóban nem nagy cucc leküzdeni egy "csak 350W-os" rollernek sem...

A végsebesség meg attól függ, hogy valóban 350W-os, vagy csak papíron.
(Utóbbi esetben a csúcsteljesítmény 350W fölött van, így gyorsabb lesz...)

(#11638) Jippy válasza bexinho23 (#11602) üzenetére


Jippy
tag

Szia. Futureboard.hu itt is lehet szép kártyával.

(#11639) GoodSpeed válasza Dave™ (#11636) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi szépen, mint megtudtam a piros fékkábeles verzió,ami nekem is van, zárszerkezetből is a legújabbat kapta :R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11640) Somatom válasza DigitXT (#11637) üzenetére


Somatom
veterán

Vazzeeee! Tényleg aktiválta itthon is a Google. De király! :C Kíváncsi leszek rá. Németországban tök jól működött, tényleg tudta a bringautakat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11641) lehella válasza DigitXT (#11637) üzenetére


lehella
senior tag

Ez remek, nekem is mutatja a már korábban említett Margit híd-Máriaremete útvonalat hazafelé :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#11642) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azt meg lehet oldani valahogy, hogy amennyiben bejelentkeztem m365 Dashboard applikációba majd lecsatlakoztam róla, a Pro 2-t ne kelljen minden egyes alkalommal a Mi Home alkalmazásban újra regisztrálni? A sima m365-nel ilyen jelenséget nem tapasztaltam.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11643) krooarbo válasza dzsidzsas (#11614) üzenetére


krooarbo
újonc

Niubility tulajként ez elég aggasztó (bár láttam én már fórumokon Xiaomi eltört kormányrudat is). Írnál pár sort, hogy milyen körülmények között tört el? Értsd : mennyire terheltél a kormányra (testtömeg, ha nem túl személyes), hirtelen fékezés nagy sebességről esetleg? stb..

[ Szerkesztve ]

(#11644) DigitXT


DigitXT
félisten

Kínai ponthegesztő teszt... anyag eltűnt, asztal égett.:D Sírvaröhögős...

Pont holnap érkezik egy 13s7p pakkhoz való cellamennyiség, de ismét
nincs mivel megcsinálni, teljesen elment a kedvem az egésztől.:))

Egy dolog, hogy beszarik, de hogy viszi magával a cellát is?:U Mármint
a régi, amivel amúgy be tudtam fejezni azt a pakkot, amit a megdöglött*
előző verzió nem tudott... De legalább az úgy halt meg, hogy nem zárta
rövidre a kimenetet, így nem csinált nagyobb kárt, okozott tűzveszélyt...

*: számoljunk egyet: egy beszart azonnal, garis csere lett belőle. Azzal
viszont elkészült több kisebb akku, több kis javítás is, minden, szuperül
mondhatni tökéletesen működött. Aztán egyszercsak kijött belőle a füst
és már nem működött tovább. Ez a része oké: megtette a kötelességét!
Viszont a cseredarab éppen befejezte az akkut (10-15 db kötés), s most
kezdtem a mini akkut, aminek a 6. hegesztésbe ilyen csúnyán halt bele.
Ezek után érthető, hogy nem bízom az ilyen ponthegesztő lapkákban...

[ Szerkesztve ]

(#11645) Dave™ válasza DigitXT (#11644) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van annak valami technikai oka, hogy ezeket "muszáj" hegeszteni? Nem lehet valami rugós megoldással összekötni őket, mint egy tetszőleges elemtartóban? Oké, hogy kicsit vastagabb lenne, de talán megbízhatóbb is. Nem a javításra gondolok, hanem gyárilag.

(#11646) DigitXT válasza Dave™ (#11645) üzenetére


DigitXT
félisten

Van...:K Létezik ugyan ilyen rugós megoldás, egyetlen gond vele, hogy eléggé
nehezen marad egyben a cumó. Én is ezzel kezdtem anno, teljesen jó pakkot
gyártottam belőle, de idővel egyszerűen széttöredezett a műanyag. Mondjuk a
másik gond, ezzel összefüggésben, hogy a nagy áramok miatt jobb kontaktus
kell, mint egy sima rugó az elemtartóban: jellemző, hogy vmi külső erő szorítja
össze a pakkot (a Vruzend kit esetén csavarok), ezek elgyengítik a kupakokat.

A másik megoldás a "jégakku" 3D nyomtatott doboz, aminél szintén a kontakt
lesz a probléma, főleg, ha a rázkódástól reped a burkolat, ami az összenyomó
erőt biztosította. Na onnantól éppen úgy fog viselkedni, mint a törött hegesztés.
Magyarán lesz egy gyengébb cellacsoport, amin nagyobb fesz esik, így emiatt
az egész pakk összeomolhat mondjuk látszólag még fele töltöttségtől, hirtelen.

Rohadt kellemetlen. Ilyet használok most: a törött dobozban meghegesztettem
a párhuzamos cellákat, akkor még (hálistennek) működött a ponthegesztőm.:K
Pont azért vettem ilyet, mert ugyanebben a helyzetben voltam, mint most, hogy
a hegesztés-dolog házilag nem buli, mert olcsón csak szar elektronika kapható.

Gyárilag egyébként jellemzően hegesztik a cellákat. Csak nem ilyen szarokkal.
Szerk: minél kisebb átmeneti ellenállás a cél az egyes kötéseknél: technikailag
ugyanez az eredmény forrasztással is elérhető, de a hőterhelés kinyírja a cellát.

[ Szerkesztve ]

(#11647) Berci77


Berci77
tag

Sziasztok!
Tavaly a rolleres gondolatomból végül pedelec lett, az tökéletes nekem melóba járni. Felmerült közben a gondolat/igény, hogy kéne valami kisebb járgány is. Ha gyerekekkel elmegyünk kismotorozni/bicajozni a szomszéd utcákba, akkor gyalog már néha túl lassú vagyok mellettük, a bicajommal meg túl gyors és az nagy is erre a célra. Gondoltam elektromos rollerrel szépen tudnék velük haladni, de utol is tudom érni őket, ha kell. Arra is jó volna ha kocsival kell mennem valahova és ott kell hagynom az autót (pl. autószerelő). Erre a bicaj még mindig túl nagy. Ebből már látszik, hogy nem mindennapi melóba járáshoz kéne nagy távolságra gép, hanem valami olyan low-budget megoldást keresek, ami azért elvisz 25-tel, ha kell pár kilométert, de nem túl nagy és nehéz. Menetkészen karcolom a 100 kg tömeget és alkalmanként ha mégis ezzel mennék melóba, akkor hazafelé van egy olyan emelkedő, ami kb 200m hosszú és ott a bicajt is vissza kell gangolnom és rá kell segítenem, hogy 25-tel felvigyen a pedelec (nyamvadt első agymotoros 250W-os csoda).
NEM szeretnék 100-120 ezernél többet költeni a dologra. Nem ér nekem annyit egyelőre.
Nézegettem a Niubility N2-t, valami ehhez hasonló tetszene (10"-es kerék, nem böszme nagy, de még belefér a várható szabályozásba, tisztes akksi, bár az nem prioritás), viszont most olvasom a kormánytöréses sztorit, így azt akkor nem.
- Nem akarom, hogy szétrázzon a gép, ezért néztem 10"-es kerekekkel szereltet.
- Nem szeretnék nagyon barkácsolni és nem tudom, milyen szervizek vannak felém, tehát nem széthullós, DIY megoldást keresek. Pár csavar meghúzása nem gond, de nincsenek napjaim szerelgetni és küzdeni a vacak megoldásokkal.
- Néztem még alap Xiaomikat, próbáltam is egy pro-t, vagy 365-öt (már nem emléxem), de az rázott nagyon.
- Olvasom még a leírásokat az Eleglide S1 és S1 plusról, de nem tudom, mennyire lehet hozzá abroncsot, alkatrészt kapni defekt esetén. Nem tudom a Niubilitys sztori alapján, mire számítsak minőség terén.
- Ott van még a Neutron N3 is, de az már kicsit drágább.
- Nem zárkózom el a használttól sem, de azért amerre nézelődtem marginális a kínálat a környékünkön, amit még meg tudnék személyesen nézni.

Véleményeket köszönöm!

Más:
Többen keresnek napi 30 km-es távra kényelmes rollert, ami felvisz a dombra is és relatíve nem alap pálcika. Akiknek ilyen igényük van, azok gondolkodtak pedelec bicajban is? Ha igen, miért vetették el? Ha nem, miért nem?
Direkt full alap pedálszenzoros gépet vettem, mert a nagyobb kerekek miatt kényelmesebb, mint egy roller a mindennapi használatban, egy-egy kisebb úthibát jobban is tolerál. Gyenge a gép, de ha kell (emelkedő, lemerült akksi) be lehet segíteni erősebb tekeréssel, míg alapból igazából lehet szinte úgy is használni, hogy "üresben" tekerek a lábammal. Garantáltan izzadásmentes, ami sokaknál melóba járáshoz alapkövetelmény. Egyedül a korábban jelzett 2 igénynek nem felel meg: gyerekek mellett gurulni és autóval könnyen szállítani.

[ Szerkesztve ]

(#11648) Dave™ válasza Berci77 (#11647) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért roller az elektromos rásegítésű bicikli helyett: kisebb, fel tudom vinni a lakásba tölteni, sokkal olcsóbb. Kb. ez alapján esett ki nálam a rásegítéses bicikli, de nyáron szeretek tekerni, hagyományos bringán. Igaz csak 20km-t megyek vele egy irányban.

[ Szerkesztve ]

(#11649) Berci77 válasza Dave™ (#11648) üzenetére


Berci77
tag

Kisebbnek kisebb. Ezért is írtam azokról, akik nem alap pálcikákat keresnek. Az akksiját ennek egy mozdulattal kikapom és csak azt kell cipelni tölteni. A sokkal olcsóbb azért elég relatív. Pedelec kb. 200-tól van/volt támogatással, nem nagyon látok dombra 100 kg-os teherrel felmenős, kényelmes (rugózás), nem túl lassú rollert garantált 40 km-es hatótávval ennél olcsóbban. Nem mintha most már azt keresnék.

(#11650) Dave™ válasza Berci77 (#11649) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Pro 2 sem pálcika annyira, elmegy 30km-t, felmegy a dombra (20 fokig oké), ennyit írtál. A 100kg nem érint szerencsére (bár elvileg még az sem akadály neki), az akksi jó, hogy kiszedhető, de a biciklit akkor is tenni kell valahova. Támogatás nem lesz örökké (lehet már nincs is, nem tudom), és én jóval olcsóbban vettem ennél. Meg nem a legalját kell nézni, ahogyan a Pro 2 sem a legalja. Szóval abszolút van létjogosultsága itt is a rollereknek, ki mit preferál. Nekem bevált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.