Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11401) PociAti


PociAti
senior tag

indexes cikk: Elég volt a szétdobált budapesti rollerekből, jön a bírság
"Budapesten ma 7000 megosztott roller és 2000 kerékpár található szerteszét.
...
A főváros nem vár tovább arra, hogy a KRESZ keretei között országos szinten szabályozzák a rollerek és e-rollerek, illetve egyéb, egyensúlyozást igénylő eszközöknek a használatát, ezért a BKK-val és a kerületekkel közösen mintegy 500 mikromobilitási pont kialakítására vállalkoznak. Az első 1-200 ilyen pont a jövő év első felében épülhet meg."

Összhangban van a tervezettel, nem korlátozni, hanem szabályozni kell az e-rollereket.

(#11402) misikeat


misikeat
friss újonc

Sziasztok van itt valaki Győr környékéről aki esetleg tudna segíteni nekem xiaomi pro 2 rollerbe monorim első hátsó telszkop beépitésében?

(#11403) Dave™ válasza PociAti (#11401) üzenetére


Dave™
nagyúr

A biciklik pont nincsenek szerteszét, és ott már keményen fizetni is kell érte, ha nem az állomáson hagyják. A rollereknél sok gondot megoldana ugyanez, meg talán kevesebbet dobálnának a Dunába. Múltkor is láttam két hülyegyereket, akiknek az volt a szórakozásuk, hogy legurították a rakpart lépcsőjén. Azért is ennyire drága a szolgáltatás, mert bele kell kalkulálni az idiótákat.

(#11404) Joshi válasza misikeat (#11402) üzenetére


Joshi
titán

Szia. Én is rendeltem Monorim-ről egy ilyen első teleszkópot. Te mennyi idő után kaptad meg?

(#11405) misikeat válasza Joshi (#11404) üzenetére


misikeat
friss újonc

2 nap

(#11406) Joshi válasza misikeat (#11405) üzenetére


Joshi
titán

Az szuper. Én 2021.12.03.-án rendeltem meg amiről kaptam is egy megrendelő emailt amin az áll, hogy feldolgozás alatt. Azóta se kaptam semmit, pedig előre elutaltam a lóvét. Most írtam nekik megadva a rendelés számot. Kíváncsi leszek.

(#11407) misikeat válasza Joshi (#11406) üzenetére


misikeat
friss újonc

Fel van tüntetve az oldalon egy telefonszám azt hivd fel nagyon jo fej a srác aki felveszi. Nekem sem sikerült valami a rendelesnél azonnal megoldotta

(#11408) Joshi válasza misikeat (#11407) üzenetére


Joshi
titán

Hívtam is őket és tényleg nagyon korrektek voltak. Amikor rendeltem készlethiány lehetett és a rendszer valamiért nem vitte tovább a rendelést. Dumáltunk a sráccal és végül rábeszélt a Monorim márkás lengéscsillapítóra ami +10k, de azt mondta sokkal jobb minőségű. Végül átírta a megrendelésemet. :K

(#11409) Skynet258 válasza Joshi (#11408) üzenetére


Skynet258
veterán

Akartam is mondani, hogy a Monorimmal jobban járnál... :K Én vettem még hozzá nem sokkal később egy EXA légrugót is, nagyon faszányos és nincs hangja sem (a Monorim gyári rugóval sem vészes de van némi sustorgása egyenetlen úton - meg a légrugó ugye állítható is a saját súlyodhoz).

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#11410) sandró60


sandró60
addikt

Segítséget kérek! :K
Szeretném a Mi Scooter Pro2 akkumulátor ház tetejét levenni.
Vettem egy fém védőburkolatot ezt szeretném rácsavarozni.
Valami különleges 6-vagy 5 lapos süllyesztet 2mm körüli kulcsal lehetne kicsavarozni. :F
Aki már szedet ilyet le kérem a segítségét :R

(#11411) Vodike válasza sandró60 (#11410) üzenetére


Vodike
tag

Sima imbusz kulcs.

exTiga

(#11412) sandró60 válasza Vodike (#11411) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt hol lehet venni?
Létezik ilyen kis méret.
Van itthon a kerékpárhoz vett,de mégse jó
2-2,5mm-es vagy csak forog benn vagy nem megy a süllyesztésbe.
Azért gondoltam,hogy nem hatlapú?
Egyáltalán valaki tett a műanyag borításra ilyen fém lapot amit a roller boltban vettem?
Van olyan hely ahol kimondottan Xiaomi Scooter Pro 2-höz lehet venni csavarokat?

[ Szerkesztve ]

(#11413) Reggie0 válasza sandró60 (#11410) üzenetére


Reggie0
félisten

Foto?

#11412 sandró60: Neha elofordul, hogy nem megy bele, ekkor vagy nem meretpontos a csavar, vagy az imbuszkulcs vege serult/el van nyalva es emiatt nehezen megy bele.

Van olyan hely, felenk csavarboltnak hivjak. A rollerben szabvanyos csavarok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#11414) DigitXT válasza Reggie0 (#11413) üzenetére


DigitXT
félisten

A rollerben szabvanyos csavarok vannak.
Na igen, és egy akku fedélnél nem valószínű, hogy túlbonyolították.
Szóval talán nem valami biztonsági csavar, amit az átlag szerszám
nem fog meg: én még arra tudok gondolni, hogy esetleg Torx.:R

Fúrógép akku házát fogja biztonsági Torx, amihez hirtelen nem volt
itthon szerszámom. De természetesen kapható az is, annyira nem
biztonsági.:D Csak erősen céloz arra, hogy "inkább ne szedd szét".

(#11415) Reggie0 válasza DigitXT (#11414) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, en is a torxra gondoltam, foleg ha el van daralva, akkor 5-szogletunek latszik.

Csak erősen céloz arra, hogy "inkább ne szedd szét".
Vagy arra, hogy Apple ;]

[ Szerkesztve ]

(#11416) sandró60 válasza DigitXT (#11414) üzenetére


sandró60
addikt

Ilyet találtam elképzelhető,hogy Torx? [link]

(#11417) sandró60 válasza sandró60 (#11416) üzenetére


sandró60
addikt

[kép] [kép] [kép] Ilyen lehet Torx?
Most fényképeztem egy kicsit Torx-z :D

[ Szerkesztve ]

(#11418) DigitXT válasza sandró60 (#11416) üzenetére


DigitXT
félisten

A linkelt készlet természetesen Torx. Én nem vennék addig semmit, amíg a
csavart nem láttam, hogy micsoda. T10 Torx kiválóan alkalmas kisebb hibás
belső kulcsnyílású, hatlapú (imbusz) csavarok kicsavarására, persze ha már
sérült a csavar, akkor esetleg a bit fej is sérül, ha az ember bele erőlteti...:K

Illusztrációnak, ez egy meglehetősen kicsi nyílású imbusz csavar (hatlapú):

2.5-es fej nem megy bele, a 2-es meg elforog... Valószínűleg nem metrikus
méret, s csak a hozzáadott kulccsal nyitható. De ha nincs kedvem előtúrni,
nos pont belemegy a T10 torx, és tökéletesen meghajtja, pedig a csavar az
egyértelműen nem csillag belülről (mégis felfekszik a megfelelő felületeken).

Ui: úgy általában a bitbefogó méret sem metrikus, hanem a "hülye angolok,
angol hülyék" alapelvet követve negyed colos, azaz nagyjából 6.35 mm: így
tud igen vicces lenni egy 6 mm-es imbusz bit (ha véletlen fordítva megy be).

Az általad beszúrt képen én is egy imbusz csavart látnék. Csak fura, hogy
annak is olyan kicsi lenne a nyílása? Mert akkor fizikailag is kis méretű.:K
(Esetleg a 2.5-es imbusz azért nem megy bele, mert tele van kosszal?:F)

[ Szerkesztve ]

(#11419) Reggie0 válasza sandró60 (#11417) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat a belso kulcsnyilason en minden egyes csucshoz tudok hozzarendelni egy es csak is egy atellenes oldalon levo csucsot, tehat a csucsok szama paros, tehat az oldalak szama paros. Azaz ez 6szog lesz es ket csucs kozott egyenes, ami azt jelenti, hogy imbuszkulcs kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#11420) sandró60 válasza Reggie0 (#11419) üzenetére


sandró60
addikt

Vajon,ha sikerül kicsavarnom akkor már újat kell vennem,mert ezeket már nem hiszem,hogy betudom csavarozni :K

(#11421) Reggie0 válasza sandró60 (#11420) üzenetére


Reggie0
félisten

Merd meg, ha kicsavartad es rendelj masikat. Jobb csavarboltokban van belso kulcsnyilasu csavar is, vagy torx vagy imbusz (boltja valogatja). De ha egy hatlapfejuvel vagy kereszthornyossal csavarod vissza, akkor sem fog osszedolni a vilag.

[ Szerkesztve ]

(#11422) DigitXT válasza sandró60 (#11420) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha nincs elnyalva, akkor minden további nélkül vissza fogod tudni csavarozni
pont ugyanazzal a szerszámmal, amivel kicsavarni sikerült. (Az úgy kevéssé
valószínű, hogy eredetileg 2 mm volt, csak már elforog benne a kulcs. De ha
rossznak érzed a csavart, akkor természetesen le lehet cserélni, és ott nem
a feje számít, hanem a menetes része. De ezt tudni fogják csavarboltban, és
valószínűleg válogathatsz, hogy milyen fejűt szeretnél helyette, ha úgy lesz.)

(#11423) sandró60 válasza Reggie0 (#11421) üzenetére


sandró60
addikt

Minden "'kötél szakad"akkor egy műszerész laposfogóval kiszenvedem és veszek új csavarokat :D

(#11424) DigitXT válasza sandró60 (#11423) üzenetére


DigitXT
félisten

De miért követnél el ilyen barbárságot?:O Az ilyet akkor szokták, ha a csavar
már sérült, így kitekerni normál módon nem lehet... Esetedben bőven nem ott
tartunk, egyszerűen nincs hozzávaló szerszámod, mert ugye kiderült, hogy a
2-2.5 mm imbusz nem jött be: ebben az esetben a T10 torx tuti működne...:D
Annak az átmérője 2.7 mm a két csúcs között, ezzel 2.35 mm-es laphoz jó...
(Tudom, hogy nem kifejezetten ahhoz való, de a fogónál egy fokkal jobb.:R)

Szerk: mondom én, hogy hülye angolok: 3/32" teljesen logikus, nem?:))

[ Szerkesztve ]

(#11425) Somatom válasza DigitXT (#11424) üzenetére


Somatom
veterán

Bizony, bizony, fránya coll. Harley -sok előnyben. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11426) sandró60 válasza Somatom (#11425) üzenetére


sandró60
addikt

Amúgy a szakmám esztergályos.Volt szerencsém Withvort meneteket is készíteni

(#11427) Somatom válasza sandró60 (#11426) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszer nekem is kellett és a nagyapám kifúrta kézivel. Kérdeztem, hogy honnan a túróból akasztott le Whitworth menetfúrót. Azt mondta, hogy volt neki a polcon abból az időből, amikor nálunk is az volt a szabvány. :Y Fogalmam sincs, hogy az mikor lehetett.
Aztán, amikor meglett a HD, akkor alaposan bevásároltam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11428) sandró60


sandró60
addikt

Sikerült feltenni a rozsdamentes lemezt.A cél szerszám T10 torx csavarhúzó és 2mm imbusz kulcs
[kép] [kép]
Kis problémám van,hogy próbáltam hosszabb csavart(3 darab),de sajnos úgy néz ki már nem tudom kitekerni.Ez majd esetleg az akku probléma miatt lesz nehézkes.

[ Szerkesztve ]

(#11429) Vodike válasza sandró60 (#11428) üzenetére


Vodike
tag

Egyebkent minek ez a lemez? En aki utom-vagom a pro2-t, semmi baja az aljanak egy-ket horzsolason kivul amikor fennakadtan a padkan ugras kozben :DD

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#11430) sandró60 válasza Vodike (#11429) üzenetére


sandró60
addikt

Az unokámnak karácsonyi ajándék .Megelőzés miatt :D

(#11431) Joshi válasza misikeat (#11407) üzenetére


Joshi
titán

Eddig nagyon rossz irányba halad a Monorimesekkel a kommunikáció. Ha hétfőig nem kapom meg tőlük a módosított emailt, akkor fogyasztóvédelemhez fordulok. Amúgy érthetetlen hogy 20k-ért ez megéri nekik. Na mind1 ők tudják.

(#11432) sandró60 válasza Joshi (#11431) üzenetére


sandró60
addikt

Innen rendelted?
Pár hozzászólást elolvastam.Dicsérik a gyors kiszállítást. [link]

(#11433) Vodike válasza Joshi (#11431) üzenetére


Vodike
tag

En tobbet nem rendelek toluk. Anno szar volt amit kuldtek, jeleztem neki, hogy nem ok a cucc, raadasul azt mutatta a weblapja, hogy van keszleten, aztan 1 honapot vartam, persze elore fizettem. Eloszor nem hitte el, hogy rossz es ezzel elvoltunk 1 hetig. Bizonygatta, hogy de az jo..Utana mondta, hogy vigyem be a varosba es adjam le egy megadott helyen, utalni fogja vissza a penzt, ne kuldjem vissza, mert webshippy-t hasznal es nincs oda visszaru, pedig a 14 napban boven benne voltam. A penzre 1 honapot vartam kb, tobbszori unszolasra elutalta, de rossz osszeget :U segitett, hogy be cc-ztem a fogyaszto vedelmet, ugyanis 14 napon belul vissza kellett volna utalnia a zsetont.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#11434) Joshi válasza sandró60 (#11432) üzenetére


Joshi
titán

+Vodike

Igen, de első körben a sima Xiaomi lengéscsillapítót rendeltem előreutalással még dec 3.-án. Aztán a héten írtam is nekik meg telefonáltam hogy valami nem stimmel a rendelésemmel. A srác telefonba korreknek tűnt, rá is beszélt a Monorimes változatra, meg is beszéltük hogy küldje el a módosított számlát és én elutalom a különbözetet. Azóta küldi úgy, hogy kinyomta a telefont is, aztán visszahívott hogy ő arra várt hogy én küldök neki emailt amire majd válaszol. Na ezt már nem nagyon értettem, de mondom már kettő emailt is küldtem. Szóval most ott tartunk hogy még mindig várom az emailt. Hétfőig még várok aztán fogyasztóvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#11435) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Egy kis érdekesség; innovatív összecsukási módszer a Navee N65-nél. Okos, mert így összecsukva a legnagyobb szélesség a deck (plusz alatta a váz) szélessége, így a csomagtartóban való szállítás is egyszerűbb. A kormánymarkolat picit túlnyúlik a vázon, fülétől a farkáig 121 cm hosszú, mellé 20 cm szélesség társul. Viszont 23,5 kiló, nem egy könnyű darab.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#11436) Logapeti


Logapeti
tag

Sziasztok!

Az elektromos rolleremen kialakult egy olyan jelenség, hogy a kormány előre-hátra lötyög. Ha behúzom az első kereket fékező dobféket, akkor álló helyzetben is előre tudom kicsit tolni a kormányt álló kerék mellett, de fékezésnél is kijön, érzem, hogy a kormány, és vele a súlypontom is előre billen. Mi lehet a gond? Könnyen javítható?

Köszönöm!

(#11437) Reggie0 válasza Logapeti (#11436) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Milyen roller?

(#11438) Logapeti válasza Reggie0 (#11437) üzenetére


Logapeti
tag

Egy Kugoo S2, és gyakorlatilag 1,5 hetes. Mondjuk minden nap használtam, és vegyes minőségű járdán / bringaúton.

Amúgy az úttest átkelőknél ha van egy kis padka le- és felmenetkor, hogy érdemes rámenni? Érdemes felmenetkor felkapni a roller elejét menet közben, vagy inkább lassan menve hajtsak rá a kerékkel ("támadjam") a padkára? Vagy száljak le, és tegyem fel a rollert? Tudom, ez a padka magasságától is függ, de mégis mi a javasolt stílus?

(#11439) Reggie0 válasza Logapeti (#11438) üzenetére


Reggie0
félisten

Jah, ne izgasd magad. Nekem is lotyog az elso 100 km ota, de mar 4400 van benne. Ket okbol tud lotyogni: vagy a 8-szog tengely es a rud kozotti muanyag betet nem jo meretu/megkopott, vagy a nyak tetejen levo ket anyat kell kicsit jobban meghuzni, majd a felsot az alsora rafesziteni. Betetet lehet 3d nyomtatni, baratnom s1 plus-aba most csinaltam ujat.
De ha nem foglalkozol vele, az sem gond.

Ugy erdemes, ahogy kisebb utest erzekelsz. Bar en eleg durvan belemegyek sok buckaba es meg mindig megvan a roller.

[ Szerkesztve ]

(#11440) Logapeti válasza Reggie0 (#11439) üzenetére


Logapeti
tag

Köszi. Hétfőn azért beviszem egy bringaszervízbe, ahol tudom, hogy foglalkoznak rollerekkel is, és beállíttatom, már amennyiben csak kilazulás van, és nem kopás/elnyíródás.

Átkelőknél levő nem teljesen lesüllyesztett padkákra való felmenésnél mi az ajánlott megközelítés abból, amiket leírtam?

(#11441) Reggie0 válasza Logapeti (#11440) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mit jelent a nem sullyesztett Ha a kerek magassaganak a negyede, akkor siman athajtok rajta lassitas nelkul.

(#11442) Logapeti válasza Reggie0 (#11441) üzenetére


Logapeti
tag

Na bevittem a bringásokhoz, ők azt mondták, hogy a 8szög tengely műanyag betétje van megkopva. Szét nem szedték, de megmozgatták mindenhol, és szerintük egyértelmű.

A bolttal (Future Board Hungary) beszéltem, ők azt mondták, hogy küldjem be a rollert, és bevizsgálják. Kérdés, hogy egy ilyen kopó alkatrész cseréje garanciális cserének minősül-e?...

Illetve a 3D nyomtatásról mit lehet tudni, mennyire pontos/tartós, ill. tudsz benne esetleg segíteni? Én sajnos egyáltalán nem értek hozzá.

(#11443) torma1981 válasza Logapeti (#11442) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem igen. Ha valami elkopik a garanciaidőn belül cserélnük kell.

(#11444) Reggie0 válasza Logapeti (#11442) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt, hogy mennyire tartos nem tudom, en tegnap este csereltem at az en rolleremben is, mert mar lotyogott a kerek, de nekem a csapagyaknal is lotyog kicsit. Most felcsereltem a felso-also csapagyakat, igy jobb lett.

Pontosnak viszonylag pontos, en inkabb negativra veszem a turest es kapirgalom picit, hogy belmenjen, igy viszont kicsit sem lotyog.

#11443 torma1981: Kopo alkatresz nem hinnem, hogy garis lenne. De nincs is ertelme a garival foglalkozni, kb. 100 forint az az alkatresz, csak a szereles visz el kb. 1 orat.

[ Szerkesztve ]

(#11445) torma1981 válasza Reggie0 (#11444) üzenetére


torma1981
veterán

Hozzá tartozik a termékhez. Pl mosógép kopó alkatrésze tönkre megy akkor is javítani kell garanciába nem?

(#11446) Reggie0 válasza torma1981 (#11445) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem tudom, az ablaktorlot a kocsin nem cserelik gariban, ha elkopik. De a fekbetetet sem.

[ Szerkesztve ]

(#11447) DigitXT válasza Reggie0 (#11446) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem ha 1.5 hét után megszűnne a fékhatás, az erősen garis probléma...

(#11448) sandró60


sandró60
addikt

A 1428 hozzászólásban írtam"Kis problémám van,hogy próbáltam hosszabb csavart(3 darab),de sajnos úgy néz ki már nem tudom kitekerni."
A mai nap sikerült 2 mm imbusz bithegyet szerezni ezzel ki tudtam csavarozni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11449) Reggie0


Reggie0
félisten

Kicsereltem a kugoo elso rugojat 32N/m-esre, na ez idealis 80-90 kilohoz.

(#11450) DigitXT válasza Reggie0 (#11449) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már tudományos felfüggesztés tuning, megadhatnád, hogy a gyári mennyi...
Szerk: kivettem a N/mm kérdést, rájöttem, hogy régen volt már a fizika óra...:DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.