Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) Csigusz 1 válasza DigitXT (#12600) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

30+ éve vezetek autót, egy évtizedig motoroztam (oldalkocsival is meg nélküle is). Jópár évig robogóztam, és most is rendszeresen bringázok. A roller új dolog nekem, kb. óvodás korom óta nem nagyon használtam. Motoron, robogón természetesen viseltem bukót, de a bringához nem - pedig volt, de úgy voltam vele, hogy ha durva terepre megyek vele, majd akkor használom.
Nekem, jönni-menni bőven elég egy Mi Pro2, a maga 25 Km/h végsebességével.
De az első 30 Km után úgy éreztem, hogy ehhez muszáj a bukósisak! Nem azért, mert béna vagyok, hanem a villanyroller fizikai kialakítása miatt. Más járművekhez képest nevetséges fékhatás, a magyar utak állapota, és az autósok, gyalogosok viselkedése miatt sokkal könnyebben el lehet taknyolni, mint más járművel.
Páncélruhát azért nem fogok beszerezni, de a sisakot nagyon fontos védőeszköznek érzem, úgyhogy már vettem is egyet.

Számomra nagyon fontos a láthatóság - szerintem a közlekedési balesetek nagy részét meg lehet előzni vele - ezért UV sárga cuccot szereztem be, amire mini, akksis villogót is fel lehet pattintani hátulra.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#12602) IntelGsm válasza Thunderzolee (#12597) üzenetére


IntelGsm
újonc

Nem lenne rossz de ha a két kiválasztott termék közül kellene választani akkor Melyik lenne jobb ?

-> Apple iPhone 4,4S,5,5C,5S,6,6Plus,6S,SE,7,7Plus,8,XR,XS,11,11Pro,SE 2020,12Mini,12,12Pro,13Mini,13Pro,14Pro!  <-

(#12603) Thunderzolee válasza IntelGsm (#12602) üzenetére

Sajnos nem ismerem a termékeket, így nem tudok hozzászólni.
Ez lenne a véleményem, de ez meg nem releváns:
1. Az Essentialról azt olvastam/láttam videókban, h pont nem egy erőgép, pláne egy 100+ kilós embernek.
Ez nem azt jelenti, h eltörik, nem, ezek nem törnek el, nem erről van szó, egyszerűen csak a hatótávja lejjebb csökken ekkora súlytól, plusz pl. már egy kisebb emelkedőn is lelassul.
(A Xiaomi Youtube csatornáján összehasonlítják a rollereiket.)

2. Ha ez a Sencor ugyanaz a Sencor, ami a konyhai robotgépet is, meg a belépő szintű TV-t gyártja, akkor én megint csak nem vennék magamnak, mert semmit se veszek ami "Sencor", mert számomra a Sencor nem gyárt olyan minőségű terméket, ami az én igényeimnek megfelelne.

Nem a sznobság beszél belőlem.
A Bosch konyhai turmixgépem pl. nem rezeg amikor turmixolok vele, és halk is, igaz, "picivel" többe kerül, mint egy Sencor turmixoló. Viszont a munkahelyemen a lányok olcsót akartak venni, meg narisarit (narancssárga), ezért Sencort vettek, így tapasztaltam meg, h a Sencor turmixolót inkább vibrátornak kéne használni, mert úgy rezeg használat közben, h komolyan mondom, belefájdul a kezem a vibrálásba, illetve kb az egész iroda hallja, ha használja valaki, olyan üvöltve működik.
Ugyanez a kávégép is, lassabban lesz üzemkész, és hangosabban működik, mint egy márkásabb masina.
Ettől függetlenül ez a roller lehet még jó. :K

Csak azért ajánlottam azt a Mi 3-ast, mert én is itt a topicban olvastam, és láttam, h Xiaomit is írtál. 109ezerért meg megéri kipróbálni, aztán ha nem jó, még mindig el lehet adni kb beszerzési áron, mert idehaza ~150ezertől kezdődnek ezek.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12604) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok,
Valakinek van gyakorlati tapasztalata a gshopperen 109ezerért megvehető xiaomi mi scooter 3-al? Páromnak venném, így nem gond ha nem egy vadállat a masina, inkább tartós legyen.

(#12605) Thunderzolee válasza sagesz93 (#12604) üzenetére

Youtubeon van pár video róla, 10-15 percesek, ismertetők olyanoktól, akik rollerekkel foglalkoznak, rollereket használnak, én is azokat néztem végig, miután láttam itt a topicban, h most 109ezerért meg lehet venni.
Első rollernek gondoltam kipróbálom.

Amúgy Segway G30 szintű (és árú) rollert akartam venni/keresni, így örültem, h van ez a lehetőség.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12606) sagesz93 válasza Thunderzolee (#12605) üzenetére


sagesz93
addikt

Most olvasok vissza, hogy rendeltél, ezek szerint még nem érkezett meg a tiéd. Feladták már? Honnan/mivel küldik neked?

[ Szerkesztve ]

(#12607) IntelGsm válasza Thunderzolee (#12603) üzenetére


IntelGsm
újonc

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :K
Akkor a Xiaomi marad, és még annyit hogy mivel a súlyom ennyi így kb menyivel tud menni sima úton és kb mennyi a ható táv így ?

-> Apple iPhone 4,4S,5,5C,5S,6,6Plus,6S,SE,7,7Plus,8,XR,XS,11,11Pro,SE 2020,12Mini,12,12Pro,13Mini,13Pro,14Pro!  <-

(#12608) fradi81 válasza IntelGsm (#12607) üzenetére


fradi81
veterán

YouTube -on 130kg-al 13km-t tudott.

moto g72, Ninebot d28e

(#12609) Smile8822 válasza Thunderzolee (#12597) üzenetére


Smile8822
senior tag

Szia ezt hogyan lehet megrendelni mert nekem pl a kupont el se fogadja :(
És amúgy mennyi idő alatt jön meg és a fizetés hogyan működik ?

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#12610) Casseius válasza IntelGsm (#12607) üzenetére


Casseius
tag

90-95 kilóval 30 volt a vége a pro 2-nek ha jól emlékszem

Don't Worry, Be Happy

(#12611) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Anyum szeretne elekromos rollert venni, amin ülés is van. Ezeket nézegette, de se jó, se rosszat nem tudtam neki mondani róluk:

Magnet EB12
XS01

Mit ajánlanátok 180eFt-ig bezárólag, ami pofára hasonló, megbízható és biztonságos? Előre is köszönöm!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12612) fradi81


fradi81
veterán

18-án rendelt gshopper rollert most hozta ki a posta, kár hogy indul a meló :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#12613) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Vettem nem rég egy xiaomi mi3-at, lett rajta soft cserélve. Most teljes töltéssel kb 34-et megy. Hol lehetne beszerezni soft-ot hozzá, hogy esetleg egy 40-et ki tudjak nyerni belőle?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#12614) lehella


lehella
senior tag

40-et a Xiaomi Scooter Pro 2 szoftverrel lehet kihozni belőle :DDD Nem hiszem, hogy annyira sok múlik a kicsit optimalizált rendszeren, max kevesebb áram felhasználással amit tudna tenni. Inkább a szerencsés körülmények miatt tudod túlteljesíteni az előírtat. Pl 15km/h, kevés elindulás, meleg van, stb..

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#12615) Drizzt01 válasza lehella (#12614) üzenetére


Drizzt01
őstag

Bocs, rosszul fogalmaztam. most 34km/h a sebesség és 40km/h szeretnék belőle

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#12616) DigitXT válasza Drizzt01 (#12615) üzenetére


DigitXT
félisten

Növelned kell az akku feszültségét...

(#12617) Casseius válasza Drizzt01 (#12615) üzenetére


Casseius
tag

350W-os motor állítólag 5-öt ad hozzá, egyébként jobb aksi és vagy jobb vezérlő kell

Don't Worry, Be Happy

(#12618) Drizzt01 válasza DigitXT (#12616) üzenetére


Drizzt01
őstag

Találtam egy [oldalt].
Csak nem tudom, hogy a roli kibírná e ezeket a beállításokat és vissza tudom e tenni a gyárit, ha valami gond lenne

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#12619) Casseius válasza Drizzt01 (#12618) üzenetére


Casseius
tag

CFW-el nem tudod növelni a végsebességet bárhogy állítod.

Don't Worry, Be Happy

(#12620) DigitXT válasza Drizzt01 (#12618) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy adott kialakítású BLDC motor maximális fordulatszáma az akku
feszültségével egyenesen arányos. Ha a levegőben pörgetve a kerék
adott sebességre áll be (és ennek nem szoftveres a korlátja) bármit*
hekkelhetsz rajta nem fog többet forogni. (Az "erősebb" vezérlő csak
abban segít, hogy ezt a konkrét sebességet el tudd érni, de sose lesz
ennyi valójában, mivel terhelés esetén nyomaték kell, az meg elfogy.)

TL;DR: nagyobb feszültségű akkut kell használni. A gyári vezérlő egy
pici növelést tolerál átalakítás nélkül, nevezetesen 12s akkut elbír.:K
Ez 20% sebesség többletet jelent. De persze nem fér be a taposóba,
szóval ezt jellemzően külső akkuval szokták megoldani. Esetleg egy
olyan adapterrel, ami mind a gyári, mind a külső akkut lekezeli...:R

*: egyetlen icipici lehetősége van még a (nem gyári) vezérlőknek, az
időzítésekkel való játék, amivel esetleg 1-2 km/h-t kihozhat, de mivel
nyomaték úgyse lesz, ebből a gyakorlatban semmi se érződne.:R
"Csak a nagyobb akku adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot."

[ Szerkesztve ]

(#12621) gergo5991 válasza Drizzt01 (#12613) üzenetére


gergo5991
őstag

engem az érdekelne, ha nemrég vetted a rollert, és azt akarod gyorsabban menjen, miért nem vettél olyat ami alapból tud 40el menni?

(#12622) PociAti válasza Drizzt01 (#12613) üzenetére


PociAti
senior tag

Remélem csak elvi szinten érdekel!
Szerkezetileg nem arra lett megálmodva, hogy 40-nel száguldjanak vele.
Még csak nem is a féket érzem gyenge keresztmetszetnek, sokkal inkább a rugózatlan kicsi kerekeket, meredeken álló szűk kormányt.

(#12623) Casseius válasza PociAti (#12622) üzenetére


Casseius
tag

Mindegyikre van megoldás, igaz fizetni kell érte, ismerek olyat aki évek óta használ egy olyan Xiaomit aminek 80 km/h felett van a vége, de még én is 43 km/h felett használom napi 20 kilóméteren

Don't Worry, Be Happy

(#12624) Reggie0 válasza Drizzt01 (#12618) üzenetére


Reggie0
félisten

Motort vagy akkut kell cserelni, mas megoldas nincs. Ez a ketto fizikaja korlatozza a vegsebesseget, ugy, hogy azt nem tudod szoftveresen atlepni.

[ Szerkesztve ]

(#12625) Vodike válasza Casseius (#12623) üzenetére


Vodike
tag

Jesszus, hogyan? Gyari cuccok + cfw?

exTiga

(#12626) sagesz93 válasza fradi81 (#12612) üzenetére


sagesz93
addikt

Írd már meg milyen, engem érdekelne :))

[ Szerkesztve ]

(#12627) Drizzt01 válasza gergo5991 (#12621) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ennyit voltam hajlandó rászánni jelenleg próbából. A gyári 25km/h szemben már a mostani sem rossz 34km/h, de itt a scooterhack oldalon írták a 45km/h-t. Azért gondoltam egy 40-re, hogy az még igazi gondok nélkül mehet.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#12628) DigitXT válasza Vodike (#12625) üzenetére


DigitXT
félisten

80 km/h felett? Azon már semmi se gyári, az ziher... valsz. dupla motoros.
Mondjuk egy olyan vázzal tényleg teljesen értelmetlen a száguldozás.:R
(Nem mintha a mentőket érdekelné, hogy a Dualtron jó volt egész addig...)

(#12629) DigitXT válasza Drizzt01 (#12627) üzenetére


DigitXT
félisten

Nézd, én áttekercseltem egy motort, lejtőn ment 50-et, oké. Életveszély.
Szerencsére síkon saját erőből csak 36 km/h volt a vége*, s emelkedőn
leégett a francba. Örülök neki. Tényleg. Sok f.sságra képes az ember.:D
Oké, kíváncsi. De mások azért esnek pofára, hogy neked ne kelljen, LOL.
(Persze a tuning S1-em dupla motorral, 2700W csúcsteljesítménnyel.:U
Ment az rendesen emelkedőn is, de ugye két vezérlő/13s akku stb. Nem
az, hogy ratöltök vmi hekket, aztán 45 km/h. Ja, a mesében. Hátszéllel.)

*: de nem a 11A gyári vezérlővel. Na ezt az áramkorlátot tudod te simán
átírni, amihez nekem forrasztani kellett. De magában az nem sokra elég.

[ Szerkesztve ]

(#12630) wanted5 válasza Casseius (#12623) üzenetére


wanted5
őstag

Nem vagytok normálisak.
A héten estem egyet (elöször eddig), 20al mentem, de ha nincs rajtam hosszú, vastag nadrág, akkor a térdemből nem sok marad.
Váltsatok ki szervdonor kártyát, mert ilyen sebességekkel egyetlen egyszer hibázhatsz, a következő utad a boncterembe fog vinni. (és kétlem, hogy minden egyes alkalommal full body védőfelszerelésbe öltöznétek, de cáfolj meg)

(#12631) Casseius válasza Vodike (#12625) üzenetére


Casseius
tag

Vázon kívül semmi se gyári :DD
Cfw nem ad végsebességet kizárólag gyorsuláson javíthat, az összes ilyen video h cfw miatt megy 34 kmh fölé egy Xiaomi az ordas kamu, nem tudom miért jó h ilyen bohócok embereket vezetnek félre.

wanted5,

Full face bukó van meg protectoros kesztyű, tervben van még némi védelem, ugyan nem a mostani tempó miatt hanem majd az új vezérlő és motor beszerelése utáni sebesség mellé.
Heti közel 100km-ert rakok a gépbe 95%-ban ugyanazon az útvonalon haladok ami teljesen egyenes és 2/3 részt van bringa sáv is, esés közelében se voltam lekopogom.

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#12632) Somatom válasza wanted5 (#12630) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem értem a dolgot. Egyszerű, praktikus eszköz A-B pontok közötti közlekedésre. Fogalmam sincs, hogy egy ekkora kerekű jármű hogyan válhat élvezhető sportcikké. Fel tudok ugratni egy öt centis padkára? Mi ebben a sikerélmény? Ha adrenalinra vágyom, akkor bringa és mondjuk Yoko (mert közel van). :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12633) szente


szente
addikt

Sziasztok!

SHU-val csesztettem a rollerem és most nem tud csatlakozni hozzá a Mi Home alkalmazás. A roller rendesen működik, az SHU is látja, tudok flashelni meg minden, de a Mi Home app The scooter is not connected hibát dob. Van ötletetek, hogy mi lehet?

(#12634) szente válasza szente (#12633) üzenetére


szente
addikt

Álljon itt az utókornak:
El kellett távolítani a Mi Home alkalmazásból a rollert, majd újból hozzá adni. :B

(#12635) Vodike válasza Casseius (#12631) üzenetére


Vodike
tag

Ja, ok :) nekem a 32 is sok a pro2-n, de itt nalunk a Duna parton azert eleresztem.

exTiga

(#12636) zhata válasza Casseius (#12631) üzenetére


zhata
senior tag

Tényleg 33-34 km/h a végsebesség hackelt firmwarevel, sebességet már innen csak úgy lehet növelni, ha a 8.5 inches gumit 10-esre cserélteted.

(#12637) R a y


R a y
senior tag

Tényleg veszélyes üzem, nem vicc. Én tavaly novemberben estem a mi pro 2vel a következőképp: kb. 5-6 km/h!!!-val gurultam, mikor az avar elfedett egy nagyon kicsi kátyút, melyben az első kerék azonnal állóra fékezett, ennek következtében az első kerék középpontja körül borultam előre. Szerencsére nem pofára estem, a sérülésemet az okoztam hogy szereltem fel a kormányrúdra egy akasztót. Na ez az akasztó nyomódott neki a hasamnak. Hál istennek nagyon vastag kabát volt rajtam, de így is kb 12-13cm átmérőjű véraláfutás keletkezett a hasamon. Nem is tudom, mi történt volna, ha vékony kabát van rajtam... :F :F :F
Tényleg óvatósan kell ezt használni, mert életveszélyes lehet. A páros szállítást meg végképp nem tudom értelmezni, főleg mikor gyereket visznek..
Vigyázzatok magatokra.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12638) gergo5991 válasza R a y (#12637) üzenetére


gergo5991
őstag

én mindig a hátsó lábamra helyezem a testsúlyom és picit be van rogyva a térdem, igy nehéz előre bukni, + a g30 nál hátul van a hajtás szóval hátul is több súly van alapból. Én levélre sose megyek, főleg nem ha vizes, a kátyukat meg kerülöm amit persze lehet. Melóba az út az végig sima mondhatni, szóval ott maxon nyomom neki, új terepen meg alapból óvatosabban megyek. Sok ember akiket látok ezeken a bér rollereken menni, hát csak állnak kimerevitett lábakkal mint egy zsák krumpli a rolleron, a kezük full laza nem kapaszkodnak a kormányba, aztán a legkisebb aszfaltrepedésen repülnek előre a picsába..Szerintem nagyon figyelmetlennek kell lenni a rolleron hogy valaki essen, bár egy kis élettapasztalat se árt, bár a mai fiataloknak annyi tapasztalatuk van az élet terén mint egy inkubátor szökevénynek. Gondolok itt arra hogy nem ismerik a fizikát ( failarmy videók mikor egy darab cérnán akar tarzanozni, vagy mikor azt hiszi hogy a faágra ha rálép az megtartja :W ).

Valakinek most kezdődik a szezon, itt a jó idő előveszik a rollert, szóval csak óvatosan mindenki :)

(#12639) fradi81 válasza sagesz93 (#12626) üzenetére


fradi81
veterán

Első rollerem, még sosem használtam ilyet. 4,7Km-t mentem, hátizsákkal lehettem max 85Kg. Akksiból 20% fogyott, világítás ment, végig középső fokozat. Ez a kis kerék eléggé balesetveszélyesnek tűnik, nem is igényeltem kijelző szerinti 15-nél nagyobb tempót, autók közé ha lehet nem is megyek. A féken állítani kell mert nagyon erősen fog. Emelkedő nem volt probléma, stabil kis gép, nekem munkahelyre, városban cirkálni megfelel.

moto g72, Ninebot d28e

(#12640) vibers válasza Csigusz 1 (#12601) üzenetére


vibers
csendes tag

Szia!
Van tapasztalatod arról, hogy mekkora emelkedő nem jelent még akadályt a gépednek? A Gellért-hegyen lakom, és emiatt nehéz kitalálnom hogy melyik Xiaomi roller megfelelő a számomra.
Köszönöm!

(#12641) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Xiaomi CFW-vel bukom a garit?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12642) lehella


lehella
senior tag

Megvolt az első zakózásom a rollerrel :DDD Épp keresztbe vagdossák felénk az aszfaltot és a jófej munkások egy ilyen vágást nem betonoztak be hanem csak homokkal töltötték fel. Na ezen szépen besüllyedt a roller első kereke és megálltunk. Én tenyérrel meg jobb könyökkel vettem mintát az aszfaltból, szerencsére kesztyű volt rajtam és két horzsolás meg egy szakadt pulcsi emlékeztet rá. Szóval jah, elvesztettem a szüzességemet :W

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#12643) DigitXT válasza lehella (#12642) üzenetére


DigitXT
félisten

Jobbulást! Írtam volna az előző kollégának, hogy tök jó, hogy Ő a Rossi,
de nem biztos, hogy az áldozatot kell hibáztatni: bárkivel megeshet ez...
De nem küldtem el, mert nem akartam felesleges vitát, erre tessék.:R

(#12644) lehella válasza DigitXT (#12643) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, nem vészes :R Utána mentem 12km-t :DDD

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#12645) janes1976 válasza synar (#12501) üzenetére


janes1976
őstag

A kuponos akció sajnos már nem él, pedig ennyiért szerettem volna egyet, lekéstem róla, későn találtam meg a topicot. :W Ahogy az árakat nézem ennyiért ajándék volt. :C Igazán jól járt, aki megrendelte. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#12646) janes1976


janes1976
őstag

Átnyálaztam pár fórumot és youtubeos tesztet is megnéztem, egyáltalán nincsenek rossz véleménnyel róla. Főleg ha az ár/érték arányt nézzük. Itt lehúzta vki látatlanban, ezt sose értettem, ha nincs neki, akkor hogy és főképp miért. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#12647) Casseius válasza janes1976 (#12645) üzenetére


Casseius
tag

Igen, többeknek már meg is érkezett a gép azóta.

/

Szerintem a lengéscsillapitó hiánya és a 8,5-ös gumik a legnagyobb veszélyei a Xiaomiknak és hasonló társainak, 10-es gumik és a lengéscsillapító nagyon nagy mértékben segít abban hogy az út hibák ne állítsák meg a gépet vagy szakítsák ki a kormányt a kezedből.

A levelekre rámenni meg életveszély, pláne ha kanyarodsz, a gumik tapadásának a 60-70%-át veszíted el ha átmész rajta, míg esőben a betonon pl. csak 10%-ot.

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#12648) Casseius válasza ZS3NI (#12641) üzenetére


Casseius
tag

Igen ha észreveszik, mondjuk ha visszarakod a gyárit mielőtt beviszed akkor nem lehet belőle problémád.

Don't Worry, Be Happy

(#12649) Somatom válasza Casseius (#12647) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszer kipróbálnék egy ilyen 8,5" -os Xiaomit, hogy érezzem a különbséget. Ha valakinek van kedve Budán egy rövid, cserés próbára, akkor megejthetjük.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12650) fradi81


fradi81
veterán

Ezen a viszonylag meredek emelkedőn épp fel tudtam gurulni 3-as fokozatban de a legvégén már szenvedett.

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.