Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Akkor Ti mit ajánlanátok mondjuk 300-ig, ami egy kicsit komolyabb mint a MI3?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#12802) Casseius válasza Drizzt01 (#12801) üzenetére


Casseius
tag

Ez nem kicsit komolyabb hanem másik dimenzió :) [link]

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#12803) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Nah, feltettem a CFW-t az MI scooter3-ra SHFW lett végül, de nagyon hiányzik a KERS. Csak én vagyok vaksi, vagy tényleg nem lehet bekapcsolni? Fékezésnél tudtam kicsit állítani, de mindenképp dolgozik a mechanikus fék is. Én jobban szerettem a "motorféket" :U

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12804) Drizzt01 válasza Casseius (#12802) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ez mondjuk tetszik :R
Most nézem, nagyon sokára érkezne meg. :W

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#12805) alázógyík válasza Drizzt01 (#12804) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez van raktáron, 5-10 nap alatt nálad lenne.

(#12806) alázógyík válasza Drizzt01 (#12801) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez komolyabb lenne? :U

(#12807) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok!

Valakinek van esetleg tapasztalata a Kugoo Kirin G3-mal? Érdemes lehet foglalkozni vele? Nekem pl nagyon bejön a forma, meg a kinézet. :)

Gamertag: Vasy09

(#12808) Reggie0 válasza alázógyík (#12806) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha van rajta ules, akkor mar hatarozottan segedmotoros kerekpar es megvaghat a rendor.

(#12809) synar válasza Reggie0 (#12808) üzenetére


synar
őstag

Le lehet szerelni. :)

(#12810) gergo5991 válasza alázógyík (#12806) üzenetére


gergo5991
őstag

ezt az eleglidot felejtsd el, az első rugó botrányos semmi tartása, és fékezéskor hajlik előre az egész roller, talán fid csinált róla videót vagy valaki más idk.
bezior 13ah aksi és 50km hatótáv, 1000 wattor motorral? a segway g30 ba 15ah-s van 350w motorral jó ha 35-40et tud, szóval a fele se igaz ami oda van irva.
ennyi pénzért inkább egy "csúcskategóriás pálcika" a segway g30 lenne a tuti dhgaterol.

(#12811) gergo5991 válasza Vasy09 (#12807) üzenetére


gergo5991
őstag

van 2fb csoport is, pálcika roller meg roller tuning 50km/h felett vagy mi a csoport neve. Ott szapulták a kugoo kirin g3 mat hogy a rugója semmit nem mozog, hiába jól néz ki, de kb mint egy merev deszka az egész
[link] 1ik fb csoport,
[link] másik fb csoport,

szerintem ha vennétek rollert, előtte nézzetek be ide, keressetek rá a keresőben a kinézett rollerra, ne vakon menjetek az erdőbe

[ Szerkesztve ]

(#12812) alázógyík válasza gergo5991 (#12810) üzenetére


alázógyík
őstag

Youtubon van pár teszt, akkor ott mindenkit lefizettek? :F
K.b. mindenki dícséri a D1 Matert.

(#12813) gergo5991 válasza alázógyík (#12812) üzenetére


gergo5991
őstag

ezért kapják a fizetést meg a promó rollereket ingyen, örökbe, hogy agyon dicsérjék, igy terjednek ezek a kinai szarok.. igen haragudjatok meg hogy ezt mondom de nézd meg a csatornájukat, akik ilyeket reklámoznak, tele van kinai vackokkal a csatorna hirdetve..

[ Szerkesztve ]

(#12814) janes1976 válasza gergo5991 (#12813) üzenetére


janes1976
őstag

Sosem értettem, hogy lehet véleményt mondani vmiről, ami nincs, egyszerűen nem releváns, csak akkor, ha van. Ennyi erővel bármit lehet szarozni. :D ;] :U

Amúgy tényleg rohadt nehéz megítélni, hogy kinek higgyen az ember. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#12815) gergo5991 válasza janes1976 (#12814) üzenetére


gergo5991
őstag

nyilván aki fb-n szarozza kommentekben az tapasztalatból, aki meg agyon dicséri, az meg azért mert fizetnek érte neki, ettől függ a megélése..akkor döntsd el kinek hiszel

[ Szerkesztve ]

(#12816) Somatom válasza janes1976 (#12814) üzenetére


Somatom
veterán

Írok egy példát. Tudatlanságomból fakadóan arra vetemedtem, hogy Praktikerben vettem egy "össztelós" csájnabringát. Nem kellett sok idő és a hátsó teló összement. Benyomódott és soha többé nem rugózott ki. Semmi köze a rugóacélhoz. Ha valamiben olyan rugót látok, azzal nem kell tapasztalattal rendelkeznem ahhoz, hogy tudjam, egy legalja csájnafos.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12817) Reggie0 válasza gergo5991 (#12810) üzenetére


Reggie0
félisten

Kugoonal 55 kilos szemellyel tesztelik. Valamelyik adatlapjukon el van rejtve ez az info.

[ Szerkesztve ]

(#12818) Drizzt01 válasza alázógyík (#12806) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ez komolyabb valóban. Nem ez a tipus, ami törik az első rugónál?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#12819) Vasy09 válasza gergo5991 (#12811) üzenetére


Vasy09
őstag

Szuper, nagyon szépen köszönöm az infót! :R :R
Sokat segítettél. Volt már egy Inmotion L9-em, csak eladtam, mert nem használtam ki... :( :(
Viszont most megint megjött a jó idő, és elkapott ismét a rollerezés érzés! :DD
Meglátjuk, nézelődöm akkor. :K

Gamertag: Vasy09

(#12820) Casseius válasza Drizzt01 (#12804) üzenetére


Casseius
tag

Valamit valamiért, nem hiába nincs nekik raktáron ennél jobbat nem kapsz újonnan az fix :)

Don't Worry, Be Happy

(#12821) R a y


R a y
senior tag

Ma második alkalommal csipogott a mi pro 2 39es hibakóddal. Az első egy két hete volt. Ugye ez azt mondja hogy az aksi abnormális hőmérsékletű, de hát nagyon jó idő van, szobahőmérsékletről vittem ki a rollert.
Egész télen használtam, akkor nem nyavalygott.. Nagyon érdekes.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12822) Horn Ákos válasza janes1976 (#12814) üzenetére


Horn Ákos
kezdő

Megfelelő iskolai végzettség mellett (pl. termékfejlesztési mérnök, minőségbiztosítási mérnök, stb.), vagy releváns munkatapasztalat (járműipari összeszerelő) és nyitott szemlélet mellett képről is ki lehet szúrni azokat az árulkodó jeleket, ami silányságra, erős megalkuvásra utalnak.
De amit laikusnak is könnyű megérteni, hogy a különálló elemekből összelegózott szerkezet nagyobb helyet igényel, mint a nagyobb tervezést igénylő integrált megoldások. Pl. amikor a kijelző a kormány része, nem utólag lett rácsavarozva a kormányra. (A hab a tortán, amikor elavult folyadékkristályos kijelzővel próbálkoznak, amiből semmit sem látni erős fényben.)

Biztonság szempontjából vizsgálva nem kell birtokolni az eszközt, hogy szemet szúrjon a kiálló kormányrúd, vagy a vezető felé álló indító kulcs. Mintha szándékosan akarnának sérülést okozni a tulajdonosának. Mindegyikre lett volna jobb megoldás, ha jobban átgondolta volna a gyártó.
A fellépő is elég szerencsétlenül lett megtervezve. A két széle vastag sík felület, pedig mennyivel biztonságosabb lenne, ha ott is rücskös, csúszásmenetes felület lenne.

Ahol külső alapján sok az erősen megkérdőjelezhető megoldás, ott azért gyulladjon már fel egy lámpa, hogy a nem látható részeken is valószínűleg mekk-mesterek dolgozhattak.

(#12823) Reggie0 válasza janes1976 (#12814) üzenetére


Reggie0
félisten

Eleg szomoru, ha neked mindent meg kell venned ahhoz, hogy fel tudd merni, hogy megfelelo minosegu-e :D

[ Szerkesztve ]

(#12824) R a y


R a y
senior tag

Újabb helyzetjelentés: ma hazafelé végleg "megadta" magát, folyamatosan csipog és e 39es hibakódot ír. Kicsit bosszantó, alig 800km van benne...

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12825) DigitXT válasza R a y (#12824) üzenetére


DigitXT
félisten

Gariztasd le, drága alkatrész az akku, javítani csak akkor éri meg,
ha már nem garis. (Lehet hogy csak a hőérzékelő szart be.:R)

(#12826) gergo5991 válasza R a y (#12824) üzenetére


gergo5991
őstag

[link] lehet a g30at kellett volna venned :D
[link] fb csoportból:
Egy éves szülinapi köszöntő poszt, a kettő G30LE rolinak! Ez idő alatt mentek 13 000km-ert, 0 db hibával, és 0 db!! defektel.Saját CFW van rajtuk 38Km/H tudnak nyáron, télen max 33-at.Egesz évben mentek, hóban, esőben, kánikulában.. 😅

[link] egy másik kedvcsináló is :)

(#12827) fradi81


fradi81
veterán

Ha app és kijelző szerint is 100% a töltöttség akkor tényleg annyi és már kár töltőn hagyni? A töltő ledje még piros és minimális töltés van fogyasztásmérő szerint.

moto g72, Ninebot d28e

(#12828) eFeMeR74 válasza R a y (#12824) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Szedd szét húzd szét az akkuról a csatit.
Így reseteled.
Videó róla: [link]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#12829) janes1976 válasza Reggie0 (#12823) üzenetére


janes1976
őstag

Nyilván ez nincs így, de úgy látom nem jött le amit akartam. Nagyon bevett dolog mindent fikázni, főleg Magyarországon. Nincs mondjuk nálad konkrétan 1 termék, mert nem vetted meg, erre lehúzod. Ez így ne is haragudj, de teljesen érthetetlen. Megveszed, majd vagy jót írsz róla vagy rosszat, de legalább kipóbáltad, mert megvetted. Szted ez mennyire normális? Mindig mosolygok ezeken. :D

Elengedtem a témát. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#12830) PociAti válasza janes1976 (#12829) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha valaki nagyot csalódik a termékben (és visszaküldi), akkor szokta inkább csak szidni.
Különben irreális mértékben szokás dicsérni, vagy védeni. Az a pszichológia áll a háttérben, ha a hibákról beszélnének, azzal beismernék hogy rossz döntést hoztak, és gyakorlatilag nyilvánosan ismernék be, hogy nem elég okosak a megfelelő döntés meghozatalához, vagy pedig balekok voltak, akit reklámok / ígéretek által könnyen befolyásolni lehet.
Ha pedig véded a terméket, dicséred, azzal a saját döntésed véded.

Az előbbin kívül szintén vélemény torzító hatás az "új állapot érzés", és a vélemények zöme mind a korai stádiumban készülnek, amikor még úgy örülünk neki, mint gyerekkorukban a karácsonyi ajándéknak.
A hibák sem az első hétben szoktak jelentkezni, gyengén összeszerelt vagy törékeny termékek is túl szokták élni az első heteket, jellemzően azt az időszakot, amikor a tesztek készülnek. Hosszú távú tesztekből alig látni, főleg az ilyen kínai csodák esetében!! Ez önmagában elég elgondolkodtató.

(#12831) DigitXT válasza janes1976 (#12829) üzenetére


DigitXT
félisten

Itt az ok-okozat fordítva van amúgy.:K Nem azért húzza le, mert nem
vette meg, hanem azért nem vette meg, mert rossz a véleménye róla.
Most az, hogy ez megalapozott-e, az más kérdés... Valóban baromira
nagy hatása van a közvetlen(nek hitt) tapasztalatoknak: ez nem pont
magyar sajátosság, hogy az ember mindig qrva okosnak hiszi magát.
(Jó hát magyar fórumokat olvasva azt hihetnénk, hogy, pedig dehogy.
Angol fórumokon is gyakran ugyanolyan kreténségeket lehet olvasni.)

Alapvetés, hogy a marketing hazudik... De a talponállóban Józsi bá'...
Na ő tudja a tutit, és az elcsípett* rossz véleményére már egész szép
önigazoló elméleteket lehet felhúzni. Vegyük azt az első villát. Törik...
Legalábbis valakinél, valamiért eltört. Egyszer, vagy kétszer, mindegy.
Nem akarod, hogy veled is megtörténjen. Nem veszel olyat. Elkezded
az egész konstrukciót démonizálni. Végülis ha igaz, hogy a SOKADIK
törés jön szembe, valóban lehet konstrukciós hiba. De néha az ördög
a részletekben rejlik. Pl. ha meglazult a villa, a felhasználó meg szart
a jelekre, és addig hajtotta, amíg eltört... Bezzeg, ha meghúzta volna
a csavart! Lehet, boldogan ment volna még több ezer kilométereket...

*: volt erre valami kísérlet is, hogy egy abszolút "meggyőzött" embert
egyetlen, spontán(nak tűnő) kis infóval azonnal el lehetett tántorítani,
mégpedig azért, mert ha a marketing hazudik, úgy érzi leleplezte.:R

(#12832) janes1976 válasza DigitXT (#12831) üzenetére


janes1976
őstag

Jól összefoglaltátok egyébként. :D

Nyilván nem az irreálisan olcsó, kínai vackokra gondoltam én sem, de azért sokaknál elég tetten érhető ez a csuklóból lehúzzuk csak, mert azért. :DD

Ismerősöm szerint szar a Xiaomi mobil, mert mondták. Sose volt neki. Pszichológia. :DDD

Mondjuk vki jól beírta, hogy azért kurvára megtévesztő néhány vélemény (teszt), főleg a youtubeon, mert ugye megtarthatja az adott terméket, nyilván egekig magasztalja bármennyire fos esetleg a termék. Ezért pokoli nehéz a vélemények között lavirozni, melyiket hidd el, melyiket vedd komolyan. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#12833) Reggie0 válasza janes1976 (#12829) üzenetére


Reggie0
félisten

En mernok vagyok, igy barmit fikazhatok ;]

(#12834) janes1976 válasza Reggie0 (#12833) üzenetére


janes1976
őstag

:C :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#12835) sagesz93


sagesz93
addikt

Megérkezett hozzám is a gshopperes mi scooter 3. Nagyon jó kis szerkezet, viszont van rajta egy gyári hiba. Nem annyira vettem észre az elején, kibontáskor, de úgy rémlik pont ezen a területen volt belecsomagolva a silica gél. Nem jön le semmilyen szerrel, de tapintásra nem sérülésnek tűnik. Ötlet valakinek? :U
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#12836) DigitXT válasza sagesz93 (#12835) üzenetére


DigitXT
félisten

Festési hibának néz ki...

(#12837) R a y válasza eFeMeR74 (#12828) üzenetére


R a y
senior tag

Megcsináltam, nem segített....

#12826 gergo5991:
Most is ezt venném..

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12838) eFeMeR74 válasza R a y (#12837) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Akkor lehet nem úszod meg a szervizt.
Mivel ilyen kevés km van benne ne a legrosszabbra számits. Lehet hőérzékelő hiba.
Ha garis akkor nincs mit veszíteni.
Szerintem mindenképpen vidd szervizbe.
Sok sikert.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#12839) robita


robita
csendes tag

Sziasztok,
Van egy eleglide s1 plus rollerem amivel munkába járok és gondolkodtam, hogy kellene rá egy kis fék tuning. Próbálkozott ilyennel már valaki ? :R

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#12840) DigitXT válasza robita (#12839) üzenetére


DigitXT
félisten

Az első kereket cseréld le dobfékesre, az a legegyszerűbb.
Már ha belefér a villába. Tárcsaféket szerelni macerásabb.

(#12841) sandró60 válasza robita (#12839) üzenetére


sandró60
addikt

Tavaly novemberben ilyen Scooter Pro 2 vettem az unokámnak,
Két fékkar van rajta
Olyan helyről származik(távol kelet)ahol követelmény a fék megbízhatósága. [kép]

(#12842) robita válasza sandró60 (#12841) üzenetére


robita
csendes tag

Ez pontosan melyik típus ?
Nézegetem a Xiaomi Scooter Pro 2-eseket de mindenhol csak egy fékkaral szerelve látom.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#12843) sandró60 válasza robita (#12842) üzenetére


sandró60
addikt

A zárójelben írtam,hogy honnan származik,de magyarországi vétel.

(#12844) DigitXT válasza sandró60 (#12841) üzenetére


DigitXT
félisten

De azért az megvan, hogy a másik fékkar nincs bekötve?:D Mármint nincs rajta
semmi, ami féket üzemeltetne (bowden, fékcső), ergo kizárólag egy elektromos
kapcsoló, ami a motorféket kapcsolja: nem lennék benne biztos, hogy ez bármi
megbízhatóságot jelent magában, inkább "előkészítést" fékkel szerelt kerékhez.

Ui: a sima Xiaomi hátsó fék (1 db fékkarral) szintén tartalmazza ezt a kapcsolót,
tehát kapcsolja a motorféket is (menüből állítható módon): ehhez nem kell 2 kar.

(#12845) sandró60 válasza DigitXT (#12844) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor miért tették rá,mert látszólag be van kötve?
Az egyik oldalon ez van neki is [kép]

[ Szerkesztve ]

(#12846) Dean92


Dean92
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen kezdőként szeretnék tanácsot kérni tőletek. E-rollert tervezek venni munkába járásra, napi 2x3km távot mennék vele, kerékpár úton. Segway ninebot f25e-t és iScooter i9Max-ot néztem. Árban kb ugyan az a kategória a 2 roller, az iScooter nagyobb teljesítményére nincs igazából szükségem, de gondolom lassabban is lehet vele menni. :D A kerék méret miatt gondoltam ezekre, tudtommal a 10 col komfortosabb mint a 8.5. :) Ezek közül melyiket lenne érdemes venni? Természetesen nem csak ez a 2 roller jöhet szóba, ha esetleg ebben az árban van olyan ami szerintetek az én igényeimnek jobb lenne mert pl időtállóbb szívesen meghallgatom azt is. :)
Köszi előre is a segítséget!

(#12847) DigitXT válasza sandró60 (#12845) üzenetére


DigitXT
félisten

A jobb oldali fék (ebben az állapotában) maximum elektromos fék.:K
Valószínűleg azért tették rá. Egyébként nem ördögtől való dolog 2 db
dobfék egy rolleren, konkrétan pl. az új Lime is így van már kialakítva.

Első:

Hátsó:

Igen, ez az új Lime hátul hajt, mint mondtam volt, olyan mint a Tier.:D

(#12848) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Roller vásárlás előtt állok, 190cm/105kg.

Hármat néztem ki, szerintetek hosszú távon melyikkel járnék jobban?

Ninebot Kickscooter F40E
Kugoo G1 - 500W
Kuickwheel S1-C PRO - 500W

(#12849) Casseius válasza robita (#12842) üzenetére


Casseius
tag

Pl. Németországba szánt modelleken van 2 fékkar az ottani szabályok miatt, nekem is ilyen gépem van.

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#12850) janes1976


janes1976
őstag

Esetleg ha vkit érdekel:

[link]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.