Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom egy ideje, hogy én is beruházok valami egyszerűbb rollerre. Igazából Hévtől munkába közlekedni használnám, meg itthon vidéken krúzolgatni kicsit. :D

(Esetleg ha Budapestre költözöm, akkor mondjuk a munkahelyem 5-6 km-es körzetében bejárni naponta.)

Az lenne a kérdésem, hogy a Xiaomi rollerek közül melyik az, ami ezeket kb teljesíti?

Volt jó akció a Mi Scooter 3-ra, de a fehér ára már felment 180k-ra. A pro-ért meg sajnálom a Mediaban is a 180k-t, annyit nem használnám. Gondolkoztam az Essential változaton, de attól félek, az túl csirke lenne. Vagy mégis használható arra, amit leírtam?

Előre is köszö a segítséget! :)

Vamos a la playa.

(#12552) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok!
Elektromos roller vásárlása előtt állok és lenne 3 db kiszemeltem is én 105kg vagyok így olyat keresek ami szépen menne alattam!
1: KUGOO Kirin S1 Pro
2: Xiaomi Mi Scooter Essential ( ez sajnos csak 100kg ig bír)
3: SENCOR Scooter One 2020
Ezeket néztem de max 120k ig elmegyek ha van esetleg ezeknél jobb választás akkor megnézném azokat is.
Köszönöm előre is a segítséget!

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#12553) Becenick válasza R a y (#12550) üzenetére


Becenick
tag

Napokban veszel slime-ot. Kérdés, hogy ha kőkeményre van fújva, akkor van értelme?
Bicós slime tesztet néztem valahol a youtube-on. Hát ... megoszlanak a vélemények...

(#12554) fradi81 válasza juuzer (#12551) üzenetére


fradi81
veterán

Hali, nekem még csak most fog jönni a MI 3 rollerem, de essential-t szerintem csak ha nem kell hatótáv, nem vagy nehéz és emelkedő sincs.

Guminyomás egyszerű és pontos ellenőrzésére van valami bevált cucc?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#12555) Casseius válasza fradi81 (#12554) üzenetére


Casseius
tag

[link]

Don't Worry, Be Happy

(#12556) Somatom válasza Smile8822 (#12552) üzenetére


Somatom
veterán

A 100Kg -ig terhelhetőség nem azt jelenti, hogy 105 -nél kettétörik. Én is 105-110 között vagyok és a Max G30 sík úton teljesen jól mozgat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12557) Casseius válasza Becenick (#12553) üzenetére


Casseius
tag

Akkor is, én kőkeményre fújva használom de volt egy nagyobb defektem munkába menet, slime kitöltötte azonnal lazán beértem vele meloba (még 8km) aztán hazamentem meloból (10km) majd másnap mosolyogva a szervizig (6 km) ahol aztán kicserélték a gumit ami amúgy is eléggé elvolt használva.
Nekem bőven megért 1-2 ezer forintot az hogy nem késtem el meloból és nem kellett 15+ ezret kifizetnem azért h betaxizzak meloba vele, majd onnan este haza, másnap meg szervizbe.

Don't Worry, Be Happy

(#12558) Thunderzolee válasza juuzer (#12551) üzenetére

Ez nem jó?
Itcafe.hu/tema/kis_roller_topic/hsz_12501-12501.html

Én is most vettem egyet.

Ugyanarra használom, mint amire neked is kelleni fog (3-4km a munkahelyem oda-vissza).

Ne PayPallal fizesd ki, úgy még plusz ~10ezerrel drágább, inkább csak simán bankkártyával.

Arra inkább nem reagálok, h ez csak feketében elérhető, (ha fehér kell, nem nyafogni kell, hanem kifizetni a felárat érte. Pont.)
Bocs, de erről ez a nagyon határozott véleményem.
Ha netán nem válik be, még mindig kb nullszaldósan el lehet adni, mivel kb 150ezertől indul az ára akció nélkül.

Sok ismertető van róla neten meg Youtubeon, megnéztem jópárat, sztem első rollernek meg lehet próbálni. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12559) Becenick válasza Casseius (#12557) üzenetére


Becenick
tag

Mondjuk ez jogos. hm
Már abban az esetben, ha tényleg használ a cucc. Gondolom van egy adott méretű defekt, amin már a slime sem segít.

(#12560) Thunderzolee válasza Smile8822 (#12552) üzenetére

Esetleg ez?
Itcafe.hu/tema/kis_roller_topic/hsz_12501-12501.html

Csak azért írtam, mert írtál egy Xiaomit is, aminél azért ez erősebb; illetve 109ezerért megfontolandó, mert ha netán nem válik be, még mindig el tudod adni ~100ezer környékén, (150ezertől kezdődnek az itthoni árai).
Bankkártyával vedd, ne PayPallal, úgy kb ~10ezerrel még több lenne.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12561) DigitXT válasza Somatom (#12556) üzenetére


DigitXT
félisten

Viszont ne feledjük, hogy az egy elég masszív váz, simán írhattak volna rá 120-at.
Ellenberger egy Kugoo S1 váz, amire ráírják, mégis kettétörik 100 kg alatt az gáz.

(#12562) Bella80_


Bella80_
tag

Sziasztok!

Xiaomi Mi pro 2 rollerem van, viszont a kormányoszlopról leszedtem a matricát, sajnos nem jött le teljesen csúnya lett mivel lehetne a maradék ráégett matricát leszedni?

(#12563) bexinho23 válasza fradi81 (#12554) üzenetére


bexinho23
őstag

Vagy olcsóbb megoldásként: [link]
Ezt használom. Amikor letekerem a szelepről a pumpát, minimális levegőt ereszt. De hetente/két hetente úgy is rápumpálok.

(#12564) bexinho23 válasza zhata (#12546) üzenetére


bexinho23
őstag

A Ninebot F30E 10" gyári gumikra 55PSI van írva. Én annyit is nyomok bele előre és hátra.

(#12565) Casseius válasza Bella80_ (#12562) üzenetére


Casseius
tag

Féktisztitó, isopropyl

Don't Worry, Be Happy

(#12566) Csigusz 1 válasza Bella80_ (#12562) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Nálam is ugyanez volt. Isopropyl alkoholllal és türelemmel le tudtam tisztítani anélkül, hogy a gyári festés is lejött volna. Ne vattapamaccsal próbáld, az kevés hozzá! Rongy kell, jól meglocsolva az alkohollal. Sok sikert! :)

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#12567) Thunderzolee válasza Bella80_ (#12562) üzenetére

Alkohol, fehérbenzin nem jó? (Ahogy írták már itt feljebb.)

Hőlégfúvóval szoktuk amúgy (munkahelyen) a nem eltávolítható matricákat eltávolítani. Persze csak módjával melegítve.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12568) Csigusz 1 válasza Thunderzolee (#12567) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Sima alkohol nekem nem oldotta. Zippo benzinnel próbálkoztam, az valamennyire oldotta, de nem mertem nekiesni vele, nehogy a gyári festést is leoldja.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#12569) Bella80_ válasza Csigusz 1 (#12566) üzenetére


Bella80_
tag

Köszi akkor veszek. Jelenleg wd40 van itthon nem tudom azzal megmerjem-e próbálni? félek a festéket nehogy leszedje.

(#12570) R a y


R a y
senior tag

Nekem a féktisztító vált be.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#12571) fradi81 válasza bexinho23 (#12563) üzenetére


fradi81
veterán

Csak ellenőrzésre gondoltam nem pumpára, valami ilyesmivel tapasztalat ?

moto g72, Ninebot d28e

(#12572) juuzer válasza Thunderzolee (#12558) üzenetére


juuzer
addikt

+ fradi81 (#12554)

Köszönöm!

Szerintem akkor ha tényleg rászánom magam, akkor a 3 lesz. :)

A fehér szín meg na... nekem bejön :D Lehet lecsapok egy fehérre Alzán, ott még egész emberi áron van.

Még egy kérdésem lenne, láttam, hogy van az mStore-nál ninebot telefontartó, viszont az S21 Ultrám kiesik a 6,5"-ből. Esetleg valakinek van hasonló méretű telefonja a tartóhoz?

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#12573) Smile8822 válasza Somatom (#12556) üzenetére


Smile8822
senior tag

Akkor a Xiaomi a legjobb választás ezek közül ? A többi amiket írtam ?
És akkor nem lesz baja az én súlyommal ?

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#12574) Casseius válasza Smile8822 (#12573) üzenetére


Casseius
tag

Inkább vennék használtan jobbat, a súlyod miatt a garit alaphangon bukod amúgy is a legtöbb garis szervizelésnél

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#12575) Smile8822 válasza Thunderzolee (#12560) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszi de ilyen oldalról nem nagyon szeretnék rendelni…
Amúgy tetszene ..

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#12576) Smile8822 válasza Casseius (#12574) üzenetére


Smile8822
senior tag

Használtan nem veszek semmit de köszi …

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#12577) Thunderzolee válasza Smile8822 (#12575) üzenetére

"Ilyen"??????? :Y

Na, hát milyen. :F
Vannak megbízható oldalak, amiket ismerünk, és használjuk őket.
Meg vannak ismeretlen oldalak, ahonnét nem szokás rendelni.

Ez az előbbiek közé tartozik, különben a NapiDroid sem ajánlaná. :N

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12578) Smile8822 válasza Thunderzolee (#12577) üzenetére


Smile8822
senior tag

Jah köszi olyan AliExpress es dolognak tűnt első benyomásra :)

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#12579) DigitXT válasza fradi81 (#12571) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem jó ötlet: az ellenőrzés maga ereszteni fog a keréken rendesen.:B
És ha kevés nyomást mérsz, úgyis fújni kell, jó ha rajta a kompresszor.

Ui: én TPMS-t raktam rá, de az se jó ötlet, mert a szelepsapka helyére
csavarozott szenzor belevert a villába. A kijelző meg bumfordi, vacak.
Aztán végül úgy oldottam meg, hogy beépítettem a felnibe, úgy fasza.
De ez csak tubeless megoldás esetén játszik, belsővel semmiképp.:N

(#12580) Reggie0 válasza DigitXT (#12579) üzenetére


Reggie0
félisten

Hang alapjan kell merni :D

(#12581) bexinho23 válasza fradi81 (#12571) üzenetére


bexinho23
őstag

Értettem a kérdésedet. Én így ellenőrzöm, ahogy írtam. Mert fújni mindenképpen kell. Nekem simán lemegy 10 PSI amikor rácsatlakozom a szelepre.

(#12582) DigitXT válasza Reggie0 (#12580) üzenetére


DigitXT
félisten

Mint a vonatoknál a kalapácsos ember?:D Ha rosszul szól, viszik pumpálni.
Viccen kívül, indirekt módon mérhető, dupla motoros roller esetén könnyen:
mind a két kerék fordulatszámát mérni kell, és ha eltér pedig azonos gumik
vannak fent (nem úgy mint nálam jelenleg, de az a legkevesebb), és mindez
nem pont kigyorsítás közben, ahol TC híján kapar az első kerék, ott gáz van.
Azt nem mutatja, ha mindkettő egyformán ereszt. De szimpla defektet igen.

Egyébként meg az a tervem, hogy ráhangolódom a 433.92 MHz-re, lopom a
kijelzőnek szánt jelet a saját központi kijelzőmre: tudni fog mindent IS, csak
jó lenne, ha nem tartana nyárig, mire elkészül a sok ötlet: eddig a Hall alapú
sebességmérés, SD kártyára logolás, kommunikáció az egyik akkuval, óra...
A másik akkun más a BMS, más a Bluetooth: még nagyon work-in-progress!

A rádiózáshoz meg ma hoztam cuccot, kíváncsi leszek. Egy gyorsulásmérő
is lesz benne amivel, többekközt a centrírozást tervezem megkönnyíteni.:DDD
Aztán csak reménykedem, hogy a LCD napfényben is olvasható lesz max. a
sebesség kijelzőt majd bazinagy számokkal írom ki (érintős panel, végtelen
lehetőség van a GUI-ra, diagnosztikai menük/különböző módok rajzolására).

[ Szerkesztve ]

(#12583) G-Bali


G-Bali
senior tag

Tud valaki segíteni abba van egy kugo booster v3 version,új gázkarral amit elraktam meg tél előtt .pár hete próbáltam bekapcsolni be se kapcsol, világítás működik. ma feltöltöttem teljesen (lámpa zöld )és így se kapcsol be a bekapcsológombbal(nem kérem ingyen)

[ Szerkesztve ]

(#12584) Joshi


Joshi
titán

Bohóckodtok itt mindenféle gagyi rollerekkel. Na, ezek rollerek. ;] :DDD :DD

(#12585) IntelGsm


IntelGsm
újonc

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni magamnak egy elektromos rollert 102-105kg vagyok két fajtát néztem ki melyik lenne a jobb választás és miért válaszokat előre is köszönöm!
1:Xiaomi Mi Scooter Essential!
3:SENCOR Scooter One 2020!

[ Szerkesztve ]

-> Apple iPhone 4,4S,5,5C,5S,6,6Plus,6S,SE,7,7Plus,8,XR,XS,11,11Pro,SE 2020,12Mini,12,12Pro,13Mini,13Pro,14Pro!  <-

(#12586) Reggie0 válasza DigitXT (#12582) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen :D. Amugy van ra kutatas, elmeletileg lehet hang alapjan is merni.
WARCZEK, BURDZIK, KONIECZNY, SIWIEC - Frequency Analysis of Noise Generated by Pneumatic Wheels

(#12587) Reggie0 válasza Joshi (#12584) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, nem mondanam rollernek. Inkabb egy rion az szep is.

A videon levokrol inkabb ez jut eszembe, csak meg rondak is:

[ Szerkesztve ]

(#12588) Casseius válasza Joshi (#12584) üzenetére


Casseius
tag

Én rosszul vagyok ezektől a giccs parádé rgb transformersektől :D

Don't Worry, Be Happy

(#12589) Kátai


Kátai
senior tag

Erről [link] vélemény esetleg? Kuponnal 126 000 Ft
Vagy ez [link] .Munkába járásra,napi 5-8 km lenne,tavasztól-őszig.Más ötlet valakitől tapasztalat alapján?

[ Szerkesztve ]

(#12590) zhata válasza bexinho23 (#12564) üzenetére


zhata
senior tag

(#12591) Aaron14


Aaron14
őstag

Xiaomi Mi Scooter Pro 2-re tudtok valahonnan minőségibb matricát? Kicsit feldobnám a külsejét. Aliexpress-es volt rajta tavaly, de az elég silány minőségű volt.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#12592) Horn Ákos válasza Kátai (#12589) üzenetére


Horn Ákos
kezdő

Őszintén? Egyik szarabb, mint a másik.

Az első a HT-t4 egy Xiaomi klón. Abból indultak ki, hogy az emberek katalógusból paraméterek alapján vásárolnak, így szinte minden területen próbáltak egy kicsit ráígérni. Pl. 8,5-ös kerék helyett 10-es, 100 kg helyett 120 kg-os teherbírás, 30 km/h sebesség helyett 33 km/ha végsebesség, stb. A végeredmény az szokott lenni, hogy 1 év vagy 1000 km megtétele után mechanikai vagy elektronikai hibák miatt a rollerek fele már nem működik, újabb 1000 km múlva annak a fele is selejtes lesz. Ettől lesz igazán drága a vásárlás pillanatában jónak tűnő ajánlat.

A Eleglide pedig inkább e-TWOW klón, vagyis inkább a klón klónja. Igénytelen a külső kábelezése. Előbb leírtakhoz hasonlóan ez is inkább kerülendő, mint jó szívvel ajánlható.

Akkor éri meg, ha ritkán és keveset van használva, mert így kisebb a lehetőség a műszaki meghibásodásra.

(#12593) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok, hogy lehet akksit kalibarálni segwayen?
Program szerint 10% volt benne, rátéve töltőre meg 22%- ról indult a töltés. Illetve ugrott 40 ről 45 re :D
A teljes lemerítésen gondolkoztam, de azt nem tudom, hogy értékelné az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#12594) sandró60


sandró60
addikt

Az egyik rolleres már tett fel pár "roller szörnyet"
Itt van egy a közelben kapható [kép]

(#12595) Thunderzolee válasza Aaron14 (#12591) üzenetére

Ez nem jó?
itcafe.hu/tema/kis_roller_topic/hsz_12501-12501.html
(PayPallal kb még 10ezerrel több, én bankkártyával vettem inkább.)

Ha nem válik be, még mindig el tudod adni kb beszerzési áron, mert idehaza ~150ezertől kezdődnek ezek.

Van róla egy rakás teszt Youtubeon is, összehasonlítják más, hasonló paraméterű rollerekkel.
Ráadásul a korábbi Xiaomi rollerekről sem lehet olyanokat olvasni, h tömegesen romlottak volna el 1000Km után, így megbízhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12596) DigitXT válasza Horn Ákos (#12592) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezek saját tapasztalatok, vagy csak netről, hallomásból összeírtak?
Az Eleglide egész pontosan melyik e-twow klónja szerinted?:))

(#12597) Thunderzolee válasza IntelGsm (#12585) üzenetére

Ez nem jó esetleg?
itcafe.hu/tema/kis_roller_topic/hsz_12501-12501.html

Árban ugyanott lennél.

Keress róla teszteket, Youtubeon is van pár ~10 perces videó róla, összehasonlítják pl. az Essentiallal is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12598) Thunderzolee válasza DigitXT (#12596) üzenetére

Leírhatnád te is a tapasztalataid. :K
Jönnek ide az emberek kérdezgetni rollerekről, aztán senki se válaszol nekik. :(

Jó, mondjuk megtehetnék az emberek, h visszagörgetnek legalább egy oldalnyi hsz-t (200db), hátha van valami pillanatnyi akciós bestbuy termék, mint amiket kinézett magának.

Nagyon kéne egy összefoglaló, amiben a főbb irányvonalak fel lennének sorolva.

Ez a Sencor roller ez pl. ugyanaz a "Sencor" gyártó, mint aki azokat az egyszerű műszaki színvonalú háztartási termékeket is gyártja (robotgépek, TV, porszívó)? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12599) Joshi válasza Reggie0 (#12587) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint itt nem feltétlenül a csilli-villi világítás a lényeg, mert azt nem muszáj bekapcsolni. Az a lényeg ahogy mennek vele.

(#12600) DigitXT válasza Thunderzolee (#12598) üzenetére


DigitXT
félisten

Több, mint 1000 HSZ-t elkövettem már itt...:R Egy részét azóta meghaladta az idő, magam sem voltam teljesen tisztában a rollerek pontos működésével az elején: tanultam... egy része viszont a mai napig releváns, hiába 1-2 éves írások. Kereső használata javasolt, hiszen ez egy fórum, nem "vásárlási tanácsadó". Részemről párezer km-nyi eredeti (nem Plus, nem Kirin) Kugoo S1 tapasztalatom van. Több balesettel megfűszerezve: tudok a váz gyengeségeiről = nem ajánlom jó szívvel senkinek, főleg nehezebb pilótáknak, hiába tud papíron 120 kg-ot.:)) Tudok arról, hogy mekkora baj, ha nem tud időben megállni (dupla fékerővel sem)...

A Xiaomi modellje rendkívül elterjedt, az ár/érték arány kiváló, mindazonáltal nekem voltak dolgai, amik nem tetszettek. Nekem. De legalább van rajta mechanikus fék. Ez fontos! Szóval, be tudok állni a bólogatók táborába, hogy vegye azt. Miközben a lapcsalád egyik korábbi szerkesztője járt ilyennel nálam tömör gumira váltani, mivel elege lett a sok defektből. Mások meg azt írják, hogy sose kaptak még defektet.:N (Ja és azt is mondta, hogy venni kéne egy "normális" rollert... pedig ha úgy tetszik, neki aztán elég sok tapasztalata van. Hiszen számtalan vasat kipróbálhatott már...)

Nem lehet olyan összefoglalót írni, ami mindenkinek megfelel. Eltérőek az igények. Építettem egy 4000W-os masinát is. De nem sokat használtam (voltak vele bajok), többek közt defektek, meg az akku szarakodott (az is saját építésű), ilyesmi.:R

Az egész témakör tök érdekes: lehet "szakmázni" (noha minél többet tudok, annál inkább úgy érzem, hogy csak a felszínt kapargatom), de átlag felhasználót mindez nem érdekli. Őt az akciós modell érdekli, meg hogy rááll, és gurul: védőfelszerelés ki van zárva, mert kényelmetlen.* Aztán az első esés után, ami esetleg komolyabb fejsérüléssel járt, már meggondolják a dolgot: a mikromobilitás nem játék és mese.

Nekem alapvetően motoros tapasztalatom van, de hát natúrban kezdtem rollerezni. Mázli, hogy csak egy (feltételezett) bordarepedésem lett az első nagyobb esésnél: amikor elkezdtem tuningolni, rögtön az első utamon elüthettek volna, pedig semmi érdemi különbség nem volt a lejtőn, 28 km/h-val gurultam, az autóst nem érdekelte.

*: ad absurdum valakit az hajszol balesetbe lol... Nem tudom, a szemébe csúszik?

Ui: most készül a 8000W verzió... Csak kipróbálni akarom, de le lesz szabályozva: szinte biztos vagyok benne hogy az első kerékre nagyon sok lesz az a vezérlő.:DDD Miért kell? Nem kell, csak érdekel. 2kW körül már megvolt az emelkedőn is a 40... Több meg nekem nem hiányzik. Nagyon max. 50. Ha autók között kell haladni. De amikor kezdők keresnek 60-70 km/h-ra képes rollert, akkor az szokott fájni. Hova? Minek? Menetstabilitás ilyen is kerekeken, ekkora kátyúk mellett, nagy tempónál?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.