Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Cathfaern válasza hoffman_ (#21300) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha valaki érez erőt egy #1-es hsz megírására, akkor beleszerkesztem :) Vagy kezdésnek menjen bele csak ez?

(#21302) venember83 válasza Cathfaern (#21301) üzenetére


venember83
nagyúr

Úgyis mindenki csak kérdez, semmi értelmét nem látom ezt betenni az első hsz-be.

(#21303) hoffman_ válasza venember83 (#21302) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem azért lehet átfogóan írni. Persze nem szabad megtiltani a kérdetést, sőt az 1.hsz szerintem első sroban arra van, hogy konkretizálja/pontosítsa az idetévedő kérdést, és alapvetően ezért lehet ezzel időt spórolni. Én is látom, hogy elsikkad sok kérdés, és csóri kéredző azt hiheti, hogy sz*rnak rá, pedig csak n+1x el lett már mondva és nincs kedve leírni senkinek és/vagy nem tud segíteni, aki leírná. Szóval ha sikerül egy jót összehozni, akkor szerintem megérdemelné a topic :)

Cathfaern:

A fentiek fényében erre visszatérünk :) :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21304) ---Lasali--- válasza szki (#21286) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi. :D
Igazából most átolvasva, még eszembe jutott egy két apróság.
Vigyázni kell a használt biciklikkel, főleg ha nem boltba járós biciklit veszel, hanem olyat amivel sportolni szeretnél.
Van itthon nem csak magánszemély, aki külföldről hoz be letett, meg lomtalanításkor kirakott bicikliket, és itthon eladja. Nem szeretném ide beírni a nevét.
Nem mondom hogy nem lehet ezekből a bringákból olyat kifogni, ami megéri, de vigyázni kell velük veszettül, mert nagyobbrészt nem véletlenül lettek azok kint sem lerakva, vagy a szemétbe helyezve, hiába van több pénzük.

bubi92
Kromofág, vagy valami festék lemosó, de vigyáz ezekkel, nagyon agresszív, veszélyes kémiai anyagok.

[ Szerkesztve ]

(#21305) ludsimon válasza Melorin (#21284) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát igen, a nagyobb bringa kicsit neccesebb, mint a kisebb.

Kisebbet még lehet alakítani nagyobb alkatrészekkel, de nagy váznál fordítva sajnos csak bizonyos keretek között. A váz 'sajnos' nem megy össze.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21306) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Valaki tudna nekem mutatni egy kitöltött Merida kiskönyvet
pontosan mit hogy írnak bele a boltban?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21307) adalbert1 válasza venember83 (#21302) üzenetére


adalbert1
veterán

Miután nekem pl. alig válaszolt valaki, átpörgettem az első 4-5 ezer hozzászólást, pár hasznos dolgot össze is gyűjtöttem, ha gondoljátok összeszedem egybe, és az is mehet az is az első hozzászólásba.

(#21308) hoffman_ válasza adalbert1 (#21307) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Itt van a tudás, csak nyitott szemmel kell járni :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21309) venember83 válasza hoffman_ (#21308) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg keresni kell. Bár nyilván, aki nem ért hozzá, az a szakkifejezések híján keresni se nagyon tud.

Akciós Spark 40 vázszett nem érdekel valakit?

[ Szerkesztve ]

(#21310) hoffman_ válasza venember83 (#21309) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Így értettem, a keresőre :) De laikusként tényleg nehezebb. A váz nagyon szép :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21311) hoby36


hoby36
senior tag

Majdnem 2 hete vettem egy új bringát.Imádom,de a hajtómú gyenge szerintem.Nagy tányéron úgy,hogy hátul legkisebben van és rendesen elkezdek tekerni hajlik és hozzáér a tányér az első váltóhoz.A hajtómű: FSA Dyna Drive.Régi bringámmal is ez volt,azon alivio hajtóművel. :O

A logikában semmi sem véletlen!

(#21312) fpeter07


fpeter07
veterán

[link] Én egy ilyen kört mentem, pontosabban 3-at. Hazafelé már elég hűvös volt, szerencsére be tudtam állni egy outis mögé, meg nem előztem volna semmi pénzért. :)

(#21313) ---Lasali--- válasza hoby36 (#21311) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Le kell cserélni egy integrált csőtengelyes hajtóműre. Pl. FC-M552
Abból is előny ha hollowtech-es a kar. Pl. FC-M 660

(#21314) ludsimon


ludsimon
veterán

Jó volt ez a kis átmozgatás (69 km).

Kellemes volt az idő.
Még mindig sok a pávián az úton, illetve a bicikliúton, sőt hídon is!

Ha nem ordítok rá az öregre elém ugrik én meg gurultam 35-el. Kb 2 méterrel előttem majdnem kilépett elém. Lehet ugrottam volna egy 20métert a Dunába ha nem ordítok rá torkom szakadtából... :Y

Ekkora madarat, biciklivel felhajt a Megyeri-hídra és megáll leszáll és nem veszi észre, hogy a szemből jövő valamiért (!) megáll????? Engem engedett el.

De nem jutott idő megköszönni csak kiordítottam ma magamat..

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21315) rii válasza ---Lasali--- (#21273) üzenetére


rii
nagyúr

ez az összefoglaló mehetne a first post-ba, FAQ-k közé
nagyon nem-gyenge :)

az uccsó mondatra reagálva: Butcehr is vett már repedt vázat, szóval ha nem korrekt az eladó, vagy maga sem ismeri a gépet, az neccc.

szerintem bolttól legjobb hazsnált kerót venni, merthát valami garancitá csak válalnak rá rendes embereket feltételezve

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21316) lacos001 válasza ludsimon (#21314) üzenetére


lacos001
senior tag

Jajj......a sok nyomoronc fényképész a Megyerin....állandóan van 1 csoport mikor átsuhanok rajta.Körülnézni nem tudnak....
2 napja is apuci és kisfia bringájukat letámasztották az autósforgalomtól elválasztó korlátnak,majd körülnézés helyett 1 pillanat alatt a bringaúton átléptek és akkor fotózzuk Dunát kisfiam...... Na de itt jött a hiba,hogy én elől 35km/h körül mögöttem öcsém kb 3-4 méterre.....Én orditottam,azok megtorpantak,fék behúz,éppen hogy megálltam,viszont öcsém meg ugyanúgy fékezett,csak éppen elcsúszott mellettünk.Még jó,hogy nem mozdult meg a két nagyokos ,mert akkor biztosan telibe csaptam/tuk volna őket.Aztán jött a riadtan nézünk a bringásra nagy boci szemekkel történet.....Volt rajtuk 1 Decathlonnyi felszerelés,szóval semmi bajuk "talán" nem lett volna,de ilyenkor nagyon szét*asz az ideg a sok nemnormálistól.........
Mi is mehetnénk lassan,vagy mindenkire figyelve,de ha körül tudok nézni,pláne 1 bringaúton,ahol egyik pillanatról a másikra megjelenhet 1 tekerő,akkor ez elvárható mástól is.
Fogalmam sincsen hol is lehetne zavartalanul,gondtalanul tekerni.....

[ Szerkesztve ]

(#21317) Toomy válasza ludsimon (#21314) üzenetére


Toomy
senior tag

Az meg a legjobb mikor még ezeknek áll följebb. Én is szoktam már messziről csengetni, majd amikor odaérek akkor ráüvöltve hogy HALÓÓÓÓ! Szokott beszarás lenni.
Régen volt durva, amikor a mountimon volt egy gázos kürt. Na azt nem mertem megnyomni a gyalogosoknak, mert lehet hogy az idősebbek szívrohamot kaptak volna. Viszont akkor végképp leszereltem a bringámról amikor egy lejtős részen sedertem lefelé 45-50 -el és kikanyarodott elém egy kocsi én meg rányomtam a gázos dudát mögötte, mire ő satuzott mert megijedt a kamiontól, ami persze én voltam és hoppá lekoccoltam a hátulját úgy hogy a hátsó kerekem felemelkedett én meg félig rá a kocsi tetejére és vissza. Az első villám kerekestől behajlott a váz mellé. Én szerencsésen megúsztam egy csukló ficammal.
A csóka hazavitt diósdról battára és persze kifizettettem vele a villát és a felnit. De sajnos a váz repedést nem vettem észre, csak kb. 2 hónap után, mikor jöttem be battárol bp-re és azt vettem észre, hogy egyenes úton való tekerésnél mind két pedál a földet súrolja :Y Ott már szétnyilt a váz (alsó keresztcsőve a nyaknál) . Kb. 2 kilométerenként megállás, váz visszagörbít és gyerünk tovább. A lényeg hogy hazaértem vele.
Annak a váznak a darabjai még megvannak a műhelyemben. Cső hosszabító lett belőlük :DDD
A lényeg hogy az esetnél a gázos duda helyett mind a két féket húztam volna akkor megálltam volna simán. :K Nem hiába a tanulópénzt meg kell fizetni. :U

(#21316) lacos001 Fogalmam sincsen hol is lehetne zavartalanul,gondtalanul tekerni.....

Sajnos sehol. Mindenhol úgy kell menni, mintha meg akarnának ölni, de frankón. Csak hát így kevésbé élvezetes a tekerés :U

[ Szerkesztve ]

(#21318) ludsimon válasza Toomy (#21317) üzenetére


ludsimon
veterán

"amikor egy lejtős részen sedertem lefelé 45-50 -el és kikanyarodott elém egy kocsi én meg rányomtam a gázos dudát mögötte, mire ő satuzott mert megijedt a kamiontól"

Besz@rok a röhögéstől. :DD :C :C :C

Amúgy eleve én nekem mindig rajta van a kezem a fékváltókaron mikor ilyen szűk hülye helyre kerülük. :)

Kb úgy lehet a leggyorsabb lassulás elérni ha az első 60-70% között a hátsót 30-40 % között húzom. Ekkor még nem emelkedik el az eleje és a hátsó is besegít a lassulásban.

Ez a legjobban bevált módszer számomra.

De mint írtam, kb 2 méterrel előttem vettem észre, hogy ez a hülye a bringa matatást abbahagyva ugrik elém körültekintés nélkül.
Esély nem volt a fékezésre, inkább kikormányoztam jobbra és kb fél cm-el a Duna felőli korláttól sikerült megúszni...
De jól leordítottam a hülye fejét, remélem legközelebb legalább ha megáll körülnéz.
Amúgy bicikliúton amúgy sem lehet megállni, ez nem valami parkoló. :W
Okos agyas ember. :W

Cathfaern:

Wow, gyönyörű! :C
Nem is emlékszem mikor sikerült utoljára valakivel 1 időben írnom. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21319) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Megvolt a mai köröm, nagyon jó formában voltam, örültem is, hogy alig maradtam el a tavalyi legjobbamtól :) Főleg azért öröm, mert tavaly ez "na húzzunk bele és toljuk ki a maxot" kör volt, a mai viszont csak sima tekerés. Hálisten szél nem volt, idő is pont kellemes. Ide terv ezt a kört bevinni 45 perc alá (másodlagos cél), illetve 80km letekerése különösebb fáradtság és megálló nélkül stabilan (elsődleges cél). Persze tudom ez utóbbi kicsit megmosolyogtató amikor a topicból többeknek a napi 200km+ se kottyan meg, de tudom, hogy nekem ez reális egyelőre :B

U.I.: a fenti linken nagyon jól látni mennyire megbízhatóak a telefon GPS-ének magasságadatai. Ahogy mutatja is a sportypal, teljesen azonos útvonalon mentem, ehhez képest az egyiken a GPS szerint 2x annyi emelkedőt küzdöttem le.

(#21320) Cathfaern válasza lacos001 (#21316) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Fogalmam sincsen hol is lehetne zavartalanul,gondtalanul tekerni....."
Ahogy olvasom a beszámolókat, Bp-n és környékén sehol :( Szerencsére én kisebb megyeszékhelyen lakok (Szombathely), itt bőven vannak olyan szomszédos falvak és utak, ahol zavartalanul lehet tekerni. Igaz (városon kívül) bicikliutak nincsenek, ahol mégis, ott jobb lenne ha nem lenne (majd egyszer csinálok fényképeket), viszont sokfele épültek elkerülő utak, így az autós forgalom nagy része azon megy. Városból meg bárhonnan max. 20 perc alatt ki lehet érni, főleg mióta megépült a várost keresztben átszelő, a nagyobb lakótelepeket érintő bicikliút.

(#21321) Toomy válasza ludsimon (#21318) üzenetére


Toomy
senior tag

Besz@rok a röhögéstől.
Hát akkor én is majdnem beszartam, de nem a röhögéstől ;)
Persze azóta én is markolom egyfolytában a fékváltókarokat.
Ez a kép valamikor 9-10 éve készülhetett filmes géppel letámasztva valahol Sukoró előtt. Látszik rajta a gázos duda ;)
Keresek majd még egy képet arról hogyan nyílt szét a TESCO-s váz. :K

(#21322) rii válasza Toomy (#21317) üzenetére


rii
nagyúr

élvezetes tekerés .... )))-: én ilyen helyeken nőttem fel:
besenyőtelek - kömlő közt .... alagutat alkotnak a fák ...
pont egy ismerősömnek fakadtam ki mail-ban, nem vagyok klasszikus, de beírnám ... "régen egerben/füzesabonyban laktam, és megszoktam (a jót könnyű) a csendes, forgalom nélküli kis utcácskákat, utakat két falu közt, ahol 30 percenként megy el egy autó. A végtelen alföld, melyet magábafoglal, felkarol a természet tökéletes csendje, a tiszta levegővel, a fák buja zöldjével, az alföld határtalan végtelenségével, és ahogy él körülötted a szántóföldeken, a réteken a vadon, ahogy soha nem hallott madarak hangját hallod, ..... és egy ilyen 10 km után begördülni egy kis falucskába, ahol végtelenül egyszerű emberek élik végtelenül egyszerű és mégis megelégedett, boldog életüket, .... vagy a puszta közepe, ahol ha egyedül kerékpározol, meg lehet állni egy kanyarban, és szinte mellbevág a harmónia, a természet tökéletes szépsége, a csend, a nyugalom, az állandóság ...."

bőgni van kedvem, ha belegondolok, mekkora nyugalom volt itt .... besenyőtelek és kömlő közt .... itt bp-en meg 35 km-t kell tekerni, hogy ilyet találj. Nyugat felé csak a hegyek,... én ott bezárva érzem magam ... "börtnéből szabadult sas lelkem, ha rónák végtelenjét látom" ... mostanában érd felé próbálok menekülni, a dunaparton ...

nnna ... takarodok vissza dolgozni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21323) ludsimon válasza Toomy (#21321) üzenetére


ludsimon
veterán

Régen is volt időzítős filmes géééép?
Nekünk olyan volt, hogy 4 db AA elemmel működő vakus, filmes csodagép. :)
Még lehet mindig megvan. :))

undefined

(#21324) raczger válasza lacos001 (#21316) üzenetére


raczger
őstag

Hegyen, terepen, erdészeti aszfaltutakon lehet gondtalanul, zavartalanul tekerni :) Gyakran van olyan itt a Pilisben, hogy többórás tekerés alkalmával senkivel sem találkozom az erdőben.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#21325) szki válasza lacos001 (#21316) üzenetére


szki
őstag

Legveszélyesebb közlekedni a bicajutakon. Vagy a rendkívül rossz útminőség miatt, vagy a rengeteg kereszteződés miatt, vagy a többi bicajos, és figyelmetlen gyalogos miatt. Tudtommal a legtöbb bicajos balesetben egy másik fél is bicajos...

Tegnap nekem Zalaegerszegen 4 balesetveszélyes szitum volt. Egyikből el is estem sajna, mert elém hajtott egy autós a mellékútról, amikor nekem volt elsőbbségem a bicajúton. Szerencsére sikerült lefékeznem, és csak helyből dőltem el jobbra, mert az SPD-t nem tudtam már kioldani:( Az autós ezzel táblával nem foglalkozott, azaz nem állt meg a stop táblánál, és nem gondolt arra, hogy bicajos jöhet:

Egy tegnapi másik szitu már keményebb volt, mert egyszerre két buszt előzött egy szemből száguldó autós. Ha nem nézek épp előre, hanem csak fej leszegve tekerek (épp szembeszél volt), akkor nem írok most itt. Szóval sikerült kitérnem az üközés elől a puha útpadkára, ahol meg majdnem bukfenceztem 30-cal.

[ Szerkesztve ]

(#21326) ludsimon válasza szki (#21325) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem olyanban volt részem múlthét pénteken, hogy jött a pótkocsis nyerges vagy minek mondják nagy kamion, szemből láttam busz jön és a legdurvább, hogy a nyerges vontatót egy hülye autós elkezdte előzni, na most gondolhatod akkor a nyerges mit káromkodhatott. :Y
Nagyon szűk volt az út.

Ha rám húzza a kormányt szanaszét töröm magam, ha az autósra akkor annak annyi ismét.

De végül a barom autós beért a sávba, sikerült megelőznie, de a nyerges durván közel jött hozzám.
Kb 10-15 cm-re de hát ez már rutinos távolság számomra nem voltam attól beszarva, inkább attól rám ne tolja a kormányt a csávó.

Ami fokozta parát, hogy amerre mentem a húsvét hétvégén történhetett egy nagy baleset mert frissen felkrétázott volt az aszfalt.
Nem kicsit volt parás az a nap.

Csak tényleg azt nem értem mi a f@szért nem bírja ki egy autós 80-90-el egy kamion mögött mikor amúgy is 80-as tábla van kint...

Nem írok már le mindent ide...
Túl sok ilyen történik meg naponta lehetne ilyenekről írni.

Köszönöm de ilyen áron nem kell több ilyen húsvét hétvége...
Megbolondulnak az emberek..

Szerk.:
Jah, nem is! Ez kedden volt asszem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21327) Toomy válasza ludsimon (#21323) üzenetére


Toomy
senior tag

Régen is volt időzítős filmes géééép?
Há már hogy a viharba ne. Látszik hogy még fiatal legényke vagy :B :K :DDD

(#21322) rii Tényleg igen szép helyen nőttél fel :K
Bp-ről megvannak a köreim haza százhalombattára. Attól függ mennyi időm
van sötétedésig illetve mennyire fáradtam el a melóban aznap.
Egyenesen haza 25km, majd 40km, 68km és a 100km ami ritkán jön össze.

(#21325) szki - Vigyázz magadra Te is! Meg mindenki! Tényleg nagyon észnél kell lenni.

(#21328) lacos001


lacos001
senior tag

Amióta ezt leirtam,sosem megyünk fél percet sem kerékpárúton,de a Megyerit nem hagyhattuk ki,hiszen át kellett mennünk Újpestre csillaghegyről,az összekötőn meg nem akartunk,akkor az rövidebb lett volna. :)
Majd kitalálunk vmit,mert igaz nem vagyok nagy bringás,tehát nem tekerek naponta,de egyre többször igénylem azt érzem magamon,ezáltal többet is birok 1-1 alkalommal.Mindenképpen növelni kell a távokat,és az elkerülhetetlen,hogy jó messzire több órás tekerésre is elmenjünk a városból.Remélem a bringásokon kivül,persze pár autót leszámitva nem fogunk találkozni kiszámithatatlan egyénekkel,az a biztos.

Amit linkeltem régebbi irományt,abban a szituációban is én tekertem elől,úgy érzem öcsém kihasznál! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21329) ludsimon


ludsimon
veterán

Tahóságról jut eszembe.

Ajj de még mennyi ilyen tahó autós. Ezek soha nem gyalogolnak?

undefined

(#21330) JColee válasza ludsimon (#21329) üzenetére


JColee
őstag

Gyalogos miért nem indul? Rohadtul nem látszik a parkoló autók mögött.
Te szoktál vezetni?

[ Szerkesztve ]

(#21331) raczger válasza ludsimon (#21329) üzenetére


raczger
őstag

Dehogynem, csak akkor tahó gyalogosnak nevezik :) :)

JColee: talán nem szeretné elüttetni a gyereket, Németországban ha zebrát látsz le kell lassítani 20-30 km/h-ra, felkészülve arra, hogyha van ott gyalogos akkor könnyedén meg tudjon állni, nem tudom, hogy itthon van-e ilyen, de ha már a gyalogosnak van ott elsőbbsége, akkor kellene ilyen szabály a KRESZ-be.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#21332) Bati0501


Bati0501
őstag

Már megint kérdeznék... :R
Ti melyiket választanátok?első második harmadik.
Szvsz legtöbben velem együtt a Fondriest-et.Tényleg,ez a márka mennyire híres-jó?
Csak a kérdés,h ér-e annyival többet,mint mondjuk az első(a Scott)? :F
Mert persze szép meg tuti jó alkatrészei vannak,de én még meglennék pl. karbon nélkül...persze nem baj,csak ezt nem bírom felfogni,h kb. 100e-ig +- 10e nincs semmi értelmes,de már 155e-ért tegnap már láttam egy full carbon outit...

(#21333) fpeter07 válasza rii (#21322) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezt te írtad? Ha igen, könyvet érdemel!

Én a városban általában úton megyek, ritkán találkozom balf.szokkal, a mai nap kivétel volt. Szerencsére jobban szeretek erdőben tekergőzni, ott maximum csak a magam hibájából eshetek el.

(#21334) tekeyagd válasza ludsimon (#21329) üzenetére


tekeyagd
tag

Romániában is megállnak a gyalogosnak ha meglátják az út szélén, az más,hogy előtte utána keresztbe kasba mennek állatok módjára! :K

(#21335) rii válasza fpeter07 (#21333) üzenetére


rii
nagyúr

ez a bennem élő, elfolytott, 10 éve meg nem tapasztalt élmények holt emlékének keserű, mélabús vallomása
... és köszönöm az elismerő szavakat! (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21336) ---Lasali--- válasza Bati0501 (#21332) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az a scott eléggé lelakott alap, kezdő sora szettel, amit én újonnan se vennék meg.
Újonnan ezeket ilyen 185 körül lehet kapni. Szóval ilyen állapotban 90 ért, nekem nem kéne, meg nekem nem is tetszik.

Cube már jobban hangzik az ultegrával, bár ebbe is lehet már kilométer rendesen.

Nekem a Fondriest a legszimpatikusabb a 3 közül, mondjuk nem vagyok campagnolo párti.
De a képek alapján ez nincs lelakva, volt fejlesztgetve, normális alkatrészek vannak rajta, és úgy néz ki igényes volt a gazdája, korrektül vannak beállítva a kiegészítők. Meg nincsen az alkatrészekre ráépülve az évtizedes mocsok amit a napalm se szed le, és az szerintem mindig jó jel, már csak azért is mert úgy tűnik mint ami "új".
Én őt venném. Ennyiért egyébként rohadt olcsó, csak a fékváltókar 60 valamennyi külföldön. SLR nyeggel meg a look pedállal egész jó kis verseny gép lehet.

[ Szerkesztve ]

(#21337) Bati0501 válasza ---Lasali--- (#21336) üzenetére


Bati0501
őstag

:R :C
Igen,az a Scott eléggé használt már.A Cube tetszett,de csak addig,amíg nem láttam meg a Fondriest... :B :K Nekem is tetszik,és én egyet értek veled,a többitől százszor jobban néz ki,és a gazdája jó gondját viselheti.
És a márkáról mit gondolsz?A Campagnolohoz tartozik,vagy hogy? :B :DDD :R

(#21338) ---Lasali--- válasza Bati0501 (#21337) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Olasz cumó, öreg "olaszbiciklibuzik" biztos tudnának róla nyilatkozni hogy 10-20 éve milyen legendás bringások mentek ezzel a márkával, de én nem vagyok ezen képesség birtokában. :DDD
Jók ezek, középkategóriás alu vázat különben sem lehet túlságosan elrontani. A legtöbb híres márka mind taiwanban készül, valami réges rég óta bejáratott geometria tervek alapján. Szinte azonos technológiával. Ha valami nagyon gáz rajtuk az fel szokott tűnni.
Ha több százezerért akarnál karbon vázat venni, akkor lehet lebeszélnélek a fondriestről, mert amit én láttam tőlük karbon vázat pár éve, az nem a legújabb trendeket képviselte, és létezik nála jobb, vagy olcsóbb. Mondjuk ez sok olasz karbon vázra igaz, mindenféle dizájnt felvonultatnak, de az első villákból "tákolt" csavarozott hátsó háromszögön nem tudnak túl lendülni.. meg a külön beragasztott csöveken, idétlenül a stressz pontokon elvékonyított elemeken..
Campagnolóhoz tartozik? Hát ezt hogy érted. :D
Egy hülyeség mindkettő, olasz! :D
Mondjuk így használtba ha veszel bringát, egy olasz cumó lelkiekben több melegséget tud még adni mint egy lehasznált japán.

[ Szerkesztve ]

(#21339) Bati0501 válasza ---Lasali--- (#21338) üzenetére


Bati0501
őstag

:DDD :DD
Köszi szépen az infókat! :R A több százezres vázaktól még igen messze vagyok... :N
Azt,h hozzá tartozik,arra gondoltam,h mint a VW és pl.: Bugatti,Lamborghini,Skoda stb...viszonya,h a VW-né a cég,csak nem az ő nevén adják ki.Remélem sikerült érthetően leírnom. :DDD
Már sokszor hallottam,h egy olasz cumó tud lelkileg segíteni...már jó lenne egyszer meg is tapasztalni. ;) :K :D

Ja,és ez a 56.5 méret az én 188-190 cm-hez elég lenne?

[ Szerkesztve ]

(#21340) ---Lasali--- válasza Bati0501 (#21339) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jah úgy nem tartozik hozzá egyáltalán.
Csak mindkettő törzsgyökeres olasz, és az olasz vázakat ugye nem szeretik mással szerelni, csak campa-val. Meg kicsit hülyén is áll egy olasz vázon a shimano szett. Bár én mondjuk egy Wiliert elfogadnék, és valószínűleg Dura Ace menne rá, vagy Ultegra. :D

Hosszra írja az 56.5 öt, lehet jobb lenne ha kicsit hosszabb lenne, de elég hosszú stucni, meg nyereg szár van benne. Szóval így ránézésre, lehet hogy így ahogy van pont jó lesz, de ezt azért ne vedd készpénznek.
Az én vázam is ekkora, csak nem biztos hogy ő jól mérte. Én 181 körül vagyok, és 100 as stucnival pont jó méret, hasonló verseny beállítással. Nyereg alatt van a kormány 90mm -el magasságban.

[ Szerkesztve ]

(#21341) Bati0501 válasza ---Lasali--- (#21340) üzenetére


Bati0501
őstag

Ja,értem. :K :)
Köszi,én is remélem,h jó (lenne)...
Már csak egy nagyon triviális kérdésem lenne:mennyibe kerül Pestről Miskolcra lehozni egy bringát vonattal? :DDD
Nem tuti,h így lenne-ha lenne-a fuvarozás,csak érdekel,meg sajna eddig egy biciklit nem láttam,amit a megyében hirdettek volna.(10-ből 7-8 pesti,kb)
Megnéztem,egy ezresből simán kijön a bicikli jegye. :DDD Én többre számítottam...az élet apró örömei. :D Az már más kérdés,h mennyire merném ott hagyni a bringát... :F

[ Szerkesztve ]

(#21342) sanzi89


sanzi89
addikt

Gyakran előjön mostanában nagyobb távok esetén, hogy teljesen "eléhezek". Kb 80km-től már nem elég a víz, érzem, hogy kéne kajálni is valamit. Ki mit szokott enni/inni? Lehetőleg kerülném a nagyon drága és mesterséges izotóniás cuccokat. A banán futáshoz is bevált, gondolom lehet tolni bringa túrák esetén is.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21343) ---Lasali--- válasza sanzi89 (#21342) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Eléhezést mindenképpen próbáld meg kerülni ha fejlődni akarsz, mert ha eléhezel, bontod az izmot, elhasználod a tartalékaidat, meg minden egyéb rossz amik miatt az edző üt. :D Valamint ha így eléhezel, akkor ha hazaértél azonnal pótold valamivel a glütamint stb, mondjuk egy 50g szőlőcukor. Persze ha fogyni akarsz akkor ilyeneket ne, akkor nem nagyon tudod elkerülni az izom vesztést tápkieg nélkül.
Banán mindenképpen menjen, magnézium kálcium kálium miatt is jó, meg az eldobható csomagolása miatt. Mehet több darab is.
Egyébként meg vegyél ilyet: [link]
Ennek elég komoly energia tartalma van és a táplálék kieges boltokban kaphatókhoz képest olcsó! Egészségtelen anyag se nagyon van benne, a kis margarinon kívül, de hát valamitől le kell tudni nyelni.
Más müzli szeletek nem nagyon érnek semmit, mindegyik energia szegény, fogyókúrás gagyi, sportoláshoz alkalmatlan.
Egyébként készíthetsz mézzel dióval kiflit, csak macerás bringán hordani, megenni. Meg igazából gyorsan emészthető, magas energia tartalmú kajákból kreatívan akármit.
És minden kaját egyél meg az edzés időtartamának első 2/3 adában, a végén csak inni való maradjon.
Meg mondjuk ha már több órája nem ettél edzés előtt, akkor mondjuk csinálj tésztát vagy rizst, és edd meg 1 órával bringázás előtt, de a nehezen emészthető cuccokat kerüld, mind pl a sajt.

2 darab 750 milis kulacsnak elégnek kell lennie 80 km re, hacsak nem tűző 35 fokban tekersz. Ha végképp úgy érzed hogy nem elég a folyadék, akkor vegyél egy víz zsákot, abba belefér 2 liter, vagy vegyél literes kulacsot.

Bati0501
Erről fogalmam nincs, soha nem vittem vonaton bringát.

[ Szerkesztve ]

(#21344) venember83 válasza Bati0501 (#21341) üzenetére


venember83
nagyúr

A bringát nem kötelező magára hagynod, ha nincs bringaszállító szerelvény, akkor se.

(#21345) ludsimon válasza ---Lasali--- (#21343) üzenetére


ludsimon
veterán

teszkóba, lidliben vagy hol lehet ilyet kapni?
Nem is láttam még ilyet.

Azzal egészíteném ki, hogy nem igazán ennék edzés előtt sokat semmit se. Max 1-2 falat, de sose jó teli hassal.
Menet közben lehet pótolni az említett opciókkal, banán, müzliszelet, energia gél stb.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21346) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Bicaj kommandó.
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21347) ludsimon válasza DonThomasino (#21346) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem kell ide TEK. :)

undefined

(#21348) venember83 válasza DonThomasino (#21346) üzenetére


venember83
nagyúr

Az első részben megmutatják, mikre képesek a drága zárak.

(#21349) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Szerintetek mennyi a reális ára(anyag+ munkadíj) 4db küllő kicserélésének(1 keréken belül), illetve centírozás 2db keréken? Orosz x3b kerekeiről van szó.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#21350) ludsimon válasza Bagira01 (#21349) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem nem több 1000Ft-nál munkadíjjal együtt.

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.