Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) gaborbol válasza rétisün (#20847) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi!

Nem volt valami szuper jo az ido, keszultem a felmaratonra, sok volt a melo, most viszont nincs akkora hajtas, gyonyoru ido van vegre, kicsit volt idom korbenezelodni aztan igy jott ossze :)

Venember83: :R

Ludsimon: Ha ketszer nem is szelesebb, de szelesebb. Szerintem 4-5 bringas elfer egymas mellett rajta. Megyek akkor lovok majd par kepet, csak elobb nyaralas jon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20852) ludsimon válasza gaborbol (#20851) üzenetére


ludsimon
veterán

Nyaralni lehet bringával is.
Én nem is hallottam még ilyet nyaralni bringa nélkül?! :Y
Áh én nem bírnám ki. Mondjuk én bringás beállítottságú vagyok. :)

undefined

(#20853) TripleB válasza ludsimon (#20852) üzenetére


TripleB
senior tag

Szinte csak úgy nyaraltam, hogy vittem a bicikliket. :-)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20854) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Belépek én is a klubba...Kocabringásként sikerült szert tennem egy ilyen jószágra. Használt ugyan, de nem agyonhasznált, viszont az ülés cserés lesz, mert nem túl kényelmes nekem...plusz 1-2 kisebb kiegészítő ráfér (lámpa, csengő, ilyesmi). 18 mátyásosért szerintem nem volt rossz vásár :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20855) Toomy válasza Traxx (#20854) üzenetére


Toomy
senior tag

Nyomj egy jó képet, hogy tudjunk helyeselni :K :DDD

(#20856) Traxx válasza Toomy (#20855) üzenetére


Traxx
őstag

Hoppá...elbaktam, bocsi :DDD :B [link]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20857) Toomy válasza Traxx (#20856) üzenetére


Toomy
senior tag

Ennyit tényleg megért :K A csavarokat azért nézegesd át és ha kell akkor utánhúzás. De szerintem egy pár ezrest megér hogy átnézze egy szerelő - persze csak ha nem vagy otthon a témában - :K :B Amúgy hány kiló vagy, ha nem sértelek meg?

[ Szerkesztve ]

(#20858) Traxx válasza Toomy (#20857) üzenetére


Traxx
őstag

A fékeken kell majd mindenképpen állítani, különösen a hátsót éreztem gyengének...fe a fékpofák jó állapotúak. A kerekek szintén stabilan vannak rögzítve, még olajozás kell a láncnak, meg a bovdenek is kapnának egy keveset (ennek még utánalesek, hogyan is kell, egyébként mindkettő, tehát a fék és a váltó is Shimano...ha ennek van jelentősége a karbantartás szempontjából). Maga a váltó jó, annyi van, hogy gyárilag 24 sebességes, de 7-es racsni van rajta. Szóval egy fokozat kiesik, de nem nagy gond. Bringás szerelő felénk nem nagyon van, falusi vagyok. És 75 kg környékén mozgok :)

Ja és köszi a megerősítést :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20859) ludsimon


ludsimon
veterán

Holnap évadnyitó első nagyobb mászásom fog következni: Dobogókő-Dömörkapu felől. :D

#20861:
Az lesz. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20860) Toomy válasza Traxx (#20858) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha nagyon fogod taposni akkor a műanyag pedálok is cserések :K Vagy sűrűn kell majd állítgatni.

ludsimon - Akkor feküdj már le! :K :DDD Derüs időt és jó irányú szelet kívánok! :K

[ Szerkesztve ]

(#20861) Toomy válasza ludsimon (#20859) üzenetére


Toomy
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#20862) sanzi89 válasza Traxx (#20858) üzenetére


sanzi89
addikt

Jó kis bringa, ennyiért meg pláne, kezdésnek okés. Viszont hamar elő fognak jönni a hiányosságai, amint elkezded többet használni. A pedál/nyereg cserés, a felnik se valami bizalomgerjesztőek, legalább hátra kéne egy duplafalú felni. A többi alkatrésszel ha nincs gondod, akkor maradhatnak, ha cserére érettek max egy kategóriával feljebb lépsz pár plusz ezresért.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20863) Melorin


Melorin
addikt

Milyen alapvető szerszámokat kell beszerezni otthonra, hogy ne kelljen minden hülyeség miatt boltba vinnem a biciklimet? Jelenleg van imbuszkulcs és villáskulcs készletem és egy franciakulcsom.

(#20864) ludsimon válasza Melorin (#20863) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezeken kívül kell még 1db pótbelső, 1 db minipumpa, állópumpa, gumileszedő, imbuszkulcskészlet és akkor már az alapvető hibákat tudod javítani. :)

* * *

Megint a szél..
Na eldöntöttem, ha szél akkor mászás edzés lesz, ha nincs szél akkor megyek távra.
Tegnap egyik outis barátom ajánlott egy utat Pomáz felől van egy út ami totál kikerüli Szentendrét! lyen utat kerestem. :C

Úgyhogy most egész fasza lesz, hazafelé meg Visegrádra átgurulok és 11-es út jó lesz levezetésre, Szentendre előtt viszont Pomáz felé fogok ismét lefordulni. :)

Mondjuk ha a csúcshőmérséklet 11 fok, akkor sztem Dobogókőn 5-6 fok lesz, le fogok fagyni, úgyh feltöltöm vízzel a kulacsom és nem állok meg.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20865) rétisün válasza ludsimon (#20864) üzenetére


rétisün
veterán

márpedig szél lesz, sőt már most is van.....úgyhogy délutánra megcélzok egy kényelmes ~25-ös átlagot.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20866) ludsimon válasza rétisün (#20865) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól fel kell öltözni. :(

undefined

(#20867) Traxx válasza sanzi89 (#20862) üzenetére


Traxx
őstag

Volt másik bringám, de szegényre sokat kellett volna költeni, így inkább néztem egy jobb karban lévő utódot. Azzal tisztában voltam, hogy az ülés cserés, mert ezek a nagyon keskenyek nekem nem igazán jönnek be, nem kényelmesek. (Volt egy másik bicaj, egy 7005-ös aluvázas Nakamura, valami magnézium teleszkóppal...arra is kellett volna még lóvét szánni: az ülése még keskenyebb+sokkal keményebb volt, 100m után is szenvedős emiatt, néhol festéshibás, és a hátsó fogaskeréksor is cserés volt...Szóval kellett volna vele maszekolni. Ezért lett inkább ez.) A pedál egyébként valóban műanyag, de a hajtókar szerencsére fém. Első körben a világítást és a csengőt oldom meg az ülés mellett, hogy a sünök ne cseszegessenek, utána meglássuk.

Viszont az itteni benzinkúton lesz egy köröm, fújtatás miatt :) 100+ km-es túrákra egyébként nem fogom használni :N

Tényleg, jófajta kényelmes ülést tud valaki, ami nem ilyen 10 cm széles és nem horror árú?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20868) rétisün


rétisün
veterán

basszus, elmentem a kutyával egy kicsit, olyan hideg szél van, mintha november lenne :Y

aszem leszek olyan nyápic (ma is) hogy megint elmarad a bringázás. úgyis el vagyok maradva könyvekel., filmekkel, nem fogok unatkozni :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20869) belaazallat válasza rétisün (#20868) üzenetére


belaazallat
addikt

Én április elsején ilyen körülmények között tekertem 63 km-t, rövid nadrágban. Nálunk megint 7 fok, közepes szél.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20870) Djuree válasza rétisün (#20868) üzenetére


Djuree
félisten

én meg mehetek futni bakker. éreztem hogy tegnap kellett volna :W
motorozni is akartam egy 100km-es karikát, de az lehet elmarad...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20871) rétisün válasza belaazallat (#20869) üzenetére


rétisün
veterán

engem meg elrontott ez a pár nap jó idő, most megint nagyon finnyás lettem az időjárásra :B

persze délutánig még van idő, hogy legyőzzem magam :DDD

(#20870) Djuree: igen, tegnap kellett volna menni, akkor még egész jó idő volt.....

tavaly a húsvét hétvégéjén ~280 km-t tekertem. na, az idén nem fogok :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20872) belaazallat válasza rétisün (#20871) üzenetére


belaazallat
addikt

Én most egy hétig nem tudok bringázni, igyekszem minden alkalmat megragadni a héten.

Ma kénytelen leszek hosszúnadrágban tekerni, mert térdmelegítőm nem érkezett meg, nem hiányzik, hogy valami baja legyen a térdemnek.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20873) rétisün válasza belaazallat (#20872) üzenetére


rétisün
veterán

ha azt nézem, hogy a jövő héten előreláthatóan nekem se sok alkalmam lesz bringázni, hát össze kéne szednem magam, és ma is menni egy kicsit.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20874) szki válasza rétisün (#20868) üzenetére


szki
őstag

Tényleg nincs éppen bicajos idő. Azért nyomtam egy 75 perces bicajozást, mert amúgy is kellett volna egyet bicajjal közlekednem. Így egy kis szlovén kerülővel tekertem haza:) Az út 2. felében nagyon fáztam, mert csak 6 C fok volt, és akkor kaptam az 50 km-es szembeszelet :(

(#20873) rétisün: jövő hétvégén legyen jó idő, mert nagyot kellene bicajozni!

[ Szerkesztve ]

(#20875) rétisün válasza szki (#20874) üzenetére


rétisün
veterán

a jövő hétvége részemről felejtős, előreláthatólag (és ez azért elég fix program) a szokásos rádiházai kiránduláson veszünk részt... :U :D

ebből kifolyólag a vasárnap meg másnap, persze attól még lehet egy lájtosat bringázni, egész jó terápia tud lenni olyankor :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20876) Melorin


Melorin
addikt

ludsimon: Köszi :)

Ha minden igaz, jövőhéten küldik az új bringámat postán.
Úgy tervezem, hogy ahogy megjön, lemérem, hogy tényleg jó méretben küldték-e(Elvileg 18"), mert a képek alapján mintha kicsi lenne.
Mely pontok távolsága kell legyen 46cm?

(#20877) rétisün válasza Melorin (#20876) üzenetére


rétisün
veterán

általában a középcsapágy közepétől (középpontjától) mérik a a nyeregcső tetejéig (ahol a bilincs van)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20878) venember83


venember83
nagyúr

Ötven km van még a Paris - Roubaix futamból.

(#20879) rétisün válasza venember83 (#20878) üzenetére


rétisün
veterán

érdemes még nézni azt a pár percet? :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20880) venember83 válasza rétisün (#20879) üzenetére


venember83
nagyúr

Hát, ők nem is huszonötös-harmincas átlagot nyomnak. Bőven negyven kilométer per óra fölötti az átlag. Mindezt kb. kétszázhetven kilométeren keresztül. Versenyállatok.

[ Szerkesztve ]

(#20881) tzimash válasza venember83 (#20878) üzenetére


tzimash
őstag

Kösz, épp unatkoztam :)
Jó sz@r úton mennek most. Inkább lemennek a fűre néhol.

(#20882) dqdb válasza tzimash (#20881) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó sz@r úton mennek most.
Végig ;] Ez a verseny specialitása.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20883) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ennek spd pedálnak mindkét oldalára lehet sima műanyagot tenni?
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20884) tzimash válasza dqdb (#20882) üzenetére


tzimash
őstag

ja, közben utánaolvastam wikin :B
gyanús volt nagyon, hogy ennyire csak nem hülyék a szervezők :DD

Írják, hogy évről évre nagyobb gondban vannak, mert tünedeznek el a rossz minőségű utak... szerintem megérjük még, hogy nálunk rendezzék meg ;]

[ Szerkesztve ]

(#20885) rétisün válasza DonThomasino (#20883) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, csak az egyikre. már úgy értve, hogy mindkét oldalra egyidőben nem, meg hát az mire jó? :F

meg csak egy pár műanyagot adnak hozzá, nem mintha nem lehetne kapni külön....

(#20884) tzimash: "szerintem megérjük még, hogy nálunk rendezzék meg" :C

most megintcsak lett kedvem bringázni, de a 7 fok meg az 50-es szél el is vette.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20886) venember83 válasza DonThomasino (#20883) üzenetére


venember83
nagyúr

rétisünnek igaza van, azt hiszem, hogy nem lehet egyszerre mindkét oldalára tenni, mivel nem férne el.

Kapott Boonen most egy kis késői ebédet és innivalót. :)

[ Szerkesztve ]

(#20887) DonThomasino válasza rétisün (#20885) üzenetére


DonThomasino
veterán

Reménykedtem, mert nagyon zavaró hogy
csak az egyik oldalát tudom használni. :F

Tud vki ajánlani vmi jó olcsó cipőt hozzá?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20888) mtade


mtade
aktív tag

Kis segítséget kérhetnék?

A kálváriám tavaly ősszel kezdőtt egy láncszakadással.
Idén vettem a gépre láncot, szalajtott vele a gép. Megállapítottam, hogy a hajtómű lánckerekei kopottak és kicsit ferde a hátsó váltóm kanala. Nagy pipák után végülis szervíz kicserélte a hajtóművet és a monoblokkot (hajtómű miatt) illetve feltettem a hátsó váltót, beállítottam. a hátsó lánckerék nem új, de jó állapotban van. Ezek után továbbra is szalajt :(
Az lehet, hogy láncszakadáskor tönkrement a hátsó kerékagy? Mindenből jót vettem, hajtómű acera 09, váltó altus, lánc sram. Egy rakás mani elment erre, de még mindíg nem tudok tekerni... :(

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#20889) tzimash válasza mtade (#20888) üzenetére


tzimash
őstag

A fogaskoszorú mégiscsak kopott szerintem. Én azt cseréltem volna első körben a lánc után, ha szalajt a bicó.

(#20890) dqdb válasza mtade (#20888) üzenetére


dqdb
nagyúr

A láncot kell legsűrűbben cserélni, ha már megnyúlott (beleesik a láncnyúlásmérő nagyobbik oldala is). A fogaskoszorú a következő, ha elkopott, de ezt kizárólag a lánccal együtt szabad csak cserélni. A legritkábban a hajtóművet kell cserélni, de ez magával vonja a fogaskoszorú és a lánc cseréjét is.

Ha ezek a komponensek nem együtt kopnak össze, akkor csak a szívás lesz velük.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20891) mtade válasza dqdb (#20890) üzenetére


mtade
aktív tag

Akkor ez azt jelenti, hogy első körben hátsó lánckerekeket kellene cserélni, vagy lánckerekek+láncot is az új hajtóműhöz? A lánc gyakorlatilag új, de akkor is el kell dobni?

szerk: Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#20892) ludsimon


ludsimon
veterán

Olyan marha hideg volt fent Dobogókőn, hogy az orromban megfagyott az izé. :)
Meg a kilátóban nekitámasztottam a kerítésnek jól megdöntve de ha nem ugrok oda elfújja és elborul. :Y
Eszeveszett szél volt!

Ráadásul ami nagyon meglepett, hogy ebben a nagyon szélsőséges időben sikerült a tavalyi énemhez képest kb 15-20 percet vernem!

Nem tudom, másztam másztam és mivel nem volt semmi zöld nem igazán volt ismerős a környék és másztam és egyszer csak gurulok lefelé. Mondom áh képtelenség ez lenne a vége.
Erre csak nem annyi lett a vége?! :DDD Még mászni akartam. :D Fel voltam készülve rá (akkor még úgy gondoltam) ha fizikai fejlesztés ez nem is lesz, de szellemi mindenképpen ebben az időben.

Párszor megálltam, WC, meg a bovden ici-picit nyúlt és nem rántotta fel a nagytányérra a láncot, elsősegélyt adtam neki aztán jó volt.

Csináltam is pár képet.
Nem sikerült panoráma kép mert akkora szél volt, hogy odébb lökött és utána meg nem találtam meg a csatlakozási pontot (kép széle).

Adatok:
Garmin
Avg bpm: 153 bpm (nem hajtottam magam)
4:00:25
93.4 km
Új max speed rekord Pomáz előtt sikerült kitekernem!
72.7 km/h
Ment volna több is de aztán beértem és 50-es korlátozás meg egy jól láthatóan felfestett zebra, aztán nem akartam bajt inkább nem próbáltam meg a 80-at. Szerintem azon a kiváló úton meglett volna a 80 km/h is. :D
Talán szélcsendben. Sőt! :DDD
Qvajó az alsófogás! :C

Picit hosszúra sikerült a beszámolóm. :)

undefined

(#20893) rétisün válasza ludsimon (#20892) üzenetére


rétisün
veterán

:C :C

(#20891) mtade: én úgy szoktam, hogy első körben lánccsere, ha a a láncnyúlásmérő .75%-os fele már beleesik. ekkor jó eséllyel a fogaskoszorú még maradhat, de ha elugrik rajta a lánc, akkor azt is cserélem.
hajtóművet (hajtómű lánckerekét, ha cserélhető) kell a legritkábban cserélni, egy hajtómű időben cserélgetett láncokkal nagyon sokat elmegy.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20894) tzimash válasza ludsimon (#20892) üzenetére


tzimash
őstag

bazze... respect!

(#20895) ludsimon


ludsimon
veterán

Köszi! :B

undefined

(#20896) Djuree válasza ludsimon (#20892) üzenetére


Djuree
félisten

szép volt :R
rendőr lekapott volna már 80-al, bicajjal :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20897) rétisün válasza ludsimon (#20895) üzenetére


rétisün
veterán

tavaly a húsvét hétvége 3 napján ~280 km-t tekertem, neked az idén még összejöhet ennyi :C

(idén még egy métert se :( )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20898) ludsimon válasza rétisün (#20897) üzenetére


ludsimon
veterán

Hehe, nekem már összejött! :P :P

Pénteken biciklit szereltem.

undefined

(#20899) rétisün válasza ludsimon (#20898) üzenetére


rétisün
veterán

:N :N

a hétvége 3 napján: szombat, vasárnap, hétfő

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20900) ludsimon válasza rétisün (#20899) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaaa, úgy nem biztos meg lesz. :)

Holnap elő szülinapozunk.
10.-én van a szülinapom. :B

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.