Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) rétisün válasza Muton (#6000) üzenetére


rétisün
veterán

6000 km-nél tartasz? :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6002) dqdb válasza Muton (#6000) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy első és egy !!!!!44!négy!! még tudna rontani a helyzeten :))

[link]
Próbálok feléledni a váz látványa okozta sokkból, de nem igazán megy :D Mi ez a valami a képen?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6003) Muton válasza rétisün (#6001) üzenetére


Muton
addikt

majd remélem a szezon végén ezt is megint elmondhatom. egyelőre 2ezer!!négy!!4száz körül járok (csak hogy dqdb is jól érezze magát:DD) szóval ez csak a vizsgaidőszak okozta agysorvadás okozta pótcselekvés, remélem a modik sem látták :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6004) SOAD19


SOAD19
addikt

A #5974-ről lenne valami véleményetek?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#6005) rétisün válasza SOAD19 (#6004) üzenetére


rétisün
veterán

"nem nagyon kellene fejleszteni semmit."

hányszor hallottunk ilyent :)) (tőlem is :DDD )

(#6003) Muton: sok sikert!!!4!! a 6000 km-hez !

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6006) SOAD19 válasza rétisün (#6005) üzenetére


SOAD19
addikt

Akkor pontosítom a hsz-em: "egy darabig nem nagyon kellene fejleszteni semmit a bicajon." Sajnos én is az a fajta ember vagyok, aki nem nyugszik sokáig és kis idő elteltével újra vennem kell valamit, vagy fejleszteni a meglévő dráááágaszágaimat . :B :DDD

(#6007) Xantomas válasza Muton (#6000) üzenetére


Xantomas
őstag

[link] ;)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#6008) Muton válasza rétisün (#6005) üzenetére


Muton
addikt

thx! bár idén lesz elég korlátozó tényező, de csak meg lesz valahogy.

Xantomas:
Na basszus!négy!!4 sikeresen elintézted, nyissak erre a lelki traumára egy stellát, pedig még 5 tételt le kellett volna ma nyomnom :))
Ezért, büntetésből hallgasd meg a Mizu 5x (a legkirályabb ph-s bünti :DDD)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6009) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ma, második nekifutásra sikerült felmenni a Mecseken pihi nélkül (na jó, egyszer félreálltam lefényképezni egy szarvas bogarat, jah meg még a domb alján haverkodni egy teknőssel).

Mobilra nincs ötletetek, h hova kellene rakni, h lássa a műholdakat? Nadrág zsebemből már nem lát ki. :W Pedig most nagyon kíváncsi lettem volna, h mennyi szintet másztam. :(
Meg is vagyok dögölve, jót fogok aludni. :))

Ami fura, h a lassú mászás után lefelé gurulva a hátsó fékem elkezdett nyöszörögni, meglestem, majd látom, h más vmi elkezdett belemarni az abroncsomba. :W
Mindkét oldalon. :Y
Kavics nincs a pofák közt, még ott helyben kiakasztottam és jól összekentem a kezem, amint simogattam a fékpofákat, de nem éreztem semmi beszorult oda nem illő dolgot. :F

Holnap első dolgom lesz kioperálni és megvizsgálni közelebbről.
Amúgy ha a pofákon még megvannak a "blokkok" és a köztük lévő árkok még nem tűntek el, akkor még nincs elkopva, ugye?

szerk: jut eszembe, mivel csak egy féket használtam (kíméltem a hátsót a továbbiakban), ezért a hosszú lejtőn egy idő elkezdett nyöszörögni (vagy talán vinnyogni? már nem emlékszem, de hangja volt) az első fékem is. Furcsállottam, félreálltam és éreztem, h bizony felforrósodott a felni. Ez a hang gondolom a hőmérséklettel jön elő.
A kérdésem az, h ekkor leszálltam róla egy kis ideig, nyílván, de amikor elkezd hangoskodni a hevülés következtében, akkor ez még egészséges határ? Tehát ez jelzi nekem, h elérkezett a tűréshatárhoz? Vagy már ezt is el kéne kerülni?
Mi történhet legrosszabb esetben? Eldurran a belsőm?
Annyira nem volt forró, h ne tudtam volna megfogni.

[ Szerkesztve ]

(#6010) venember83 válasza Teasüti (#6009) üzenetére


venember83
nagyúr

Nincs.

(#6011) MZsoltee válasza Teasüti (#6009) üzenetére


MZsoltee
veterán

Sajnálom, hogy kimaradtam belőle! Mennyi idő alatt nyomtad le oda-vissza?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6012) Teasüti válasza MZsoltee (#6011) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem voltam célirányos, a bicikliút csak egy részét képezte a kis túrámnak. :)
De 16:15-kor indultam és 19-kor érkeztem haza.
Ezúttal csak 44 km, megint Postavölgy után (itt dolgom volt, betont locsoltam) mentem ki Uránba, onnan fel. De Remeteréttől nem mentem tovább Orfűre, inkább felkanyarodtam az outisok után ott jobbra a műúton.
Mocskok megint elmentek mellettem, de lehet megpihentek fent, mert beértem őket, aztán vérszemet kaptam és a nyomukba eredtem. :C
Nem kellett volna, arra felfelé az út elég durva itt-ott. 10% és legalább olyan hosszú, mint a bicikliút. De nem volt még elég nekem, így rögtön rádupláztam a mászásra. Azért közben rájöttem, h megszívtam a répát. :U
Olyan 11-12 átlaggal másztam, beelőztem egy merevfarú MTB-st, aki vmi rettenet kicsi fokozatban ment.
Kb ugyanolyan pedálfordulattal ő csak olyan 6-7 km/h-val ment, én 11-el. :Y
Jól jönne néha ilyen extra nagy áttétel, irigylem tőle. :))

szerk: amúgy rendszeresre tervezem ezeket, ha időm engedi majd. Szóval ha kedvet kapsz, szólj majd rám! :K

[ Szerkesztve ]

(#6013) Misály válasza Teasüti (#6009) üzenetére


Misály
addikt

Azt hogy csinalod hogy nem lat ki a zsebedbol a telefon?

(#6014) DemonDani válasza Teasüti (#6009) üzenetére


DemonDani
addikt

Övtáska? szépen hátratolod a farodra, aztán az kb annyira árnyékolt már, mintha a karodon lenne tokban. ha ott sem jó akkor az eszközöddel van a gond bár már így is, mert azért ennyire vaknak nem kéne lennie!!44négy5-12+22*2!!nyolcfele

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#6015) Teasüti válasza Misály (#6013) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez egy nagyon jó kérdés, egyszerű bermuda gatya, oldalzsebbe raktam (lábam oldalán, alatt volt a telefon menet közben), gondoltam itt még van egy kis rálátás. Nincs. :(((
Velox-ot izzítottam be (ez érdekes másodperceken belül talál jelet, sportypal meg 10-20-30 percekig tököl), de mikor újra előkaptam, ugyanúgy nullán állt minden számláló, időt kivéve.
Samsung monte a páciens, ezek után biztos vmi gagyi antenna lehet benne.

(#6016) petakpa1 válasza sanzi89 (#5695) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat. Végül egy 2008-as Caprine Spirit-et vettem, ott árválkodott szegély a bergussonnál senkinek nem kellett, nekem meg megtetszett. Azt gondolom amire nekem kell elég lesz.

Köszi még1x mindenkinek a segítséget.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#6017) szki válasza Teasüti (#6015) üzenetére


szki
őstag

Nekem volt pár okostelóm gps-sel. Változó volt az érzékenységük. Volt olyan, melynek direktben kellett látnia a műholdat, és az autó műszerfalán kellett tartani. A mostani pengém még a pincében is talál gps jelet:) Endomondo v. Sportypal bekapcs, aztán telo tokba + zsebbe, vagy hátizsákba, és indulhat a túra.
Esetleg a telora érdemes a legfrissebb op. rendszert feltenni. És állítólag ha van aktív mobilnet is, akkor hamarabb szinkronizál a műholdakkal. Bár nálam nem jelent előnyt.

Mekkora áttéttel tudsz mászni?
Nálam Rétisün Megarange fogaskoszorújának köszönhetően van 1,00 alatti lehetőség is 28/34-nel :B Bár nálam picit nagyobb a kerékátmérő, de így is nagyon kényelmes tud lenni (viszont lassú).

[ Szerkesztve ]

(#6018) MZsoltee válasza Teasüti (#6012) üzenetére


MZsoltee
veterán

Csak legyen kész a cucc és megyek veled.
Ugye holnap viszem a gépet szervízbe és nézegettem milyen alkatrészek vannak neten.
Monoblok csere lesz meg valamit csinálnak a hátsó kerékkel is, mert kotyog. És megnézetem a láncot és a hátsó fogaskereket is, lehet cserére érett, majd megmondják.
A gép egy Fuji odessa: [link]
Mono blocknak valami ilyesmit néztem: Shimano BB-ES25 3,5k
Láncnak: KMC Z-72 2k
Shimano Tourney 3,5k
Hogy a hátsókerekemmel mit tudnak kezdeni azt nem tudom és hogy mibe lesz...
Veszünk még prizmákat, lehet még csengőt is, hogy a rendőr ne szóljon be! :B
Meg kulacstartót kulaccsal, múltkor mikor hazafelé felértem a zsolnay dombon, akkor jó lett volna inni egyet!
Szóval kiköltekezem magam. 20k-ból álljon meg!
Esetleg ha összejön akkor használtan veszek egy órát 4,5k postával VDO X2

Ezt az egészet az alkatrészekkel jól eltervezgettem, de a boltban úgysem ezek lesznek, remélem nem fázok rá és ezt a szezont kibírom vele! Ha megmarad a függőség, akkor jövőre veszek egy trekkinget! Valami olyasmit, mint ami dunc kollégának van, nagyon bejött a bringája... :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6019) Teasüti válasza MZsoltee (#6018) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az egy cross, még mindig. :C
Nekem is tetszik amúgy, de én nem tudnék lemondani a felfüggesztésről. :B

(#6017) szki
Ezt meg nem mondom neked, ehhez a részéhez még nem értek.
Esetleg megszámoljam a fogakat? :))

Legnagyobbal mentünk mind ketten a fenti példában, csak meg voltam lepődve, h neki mennyivel nagyobb. Szinte sétatempó volt olyan emberes 80-as pedálfordulat mellett (ránézésre).

Sztem nekem is ilyen fajta teló jutott, h szabad rálátás kell neki. :(
Ezek után kíváncsi leszek lesz-e jel a domboldalban a fák közt.
Azért felkaron sokkal jobb helye lenne, mint a combom alatt, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#6020) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Fékekhez vkinek hozzáfűznivalója? :R
Ha egy betét elkopott, akkor létezik, h fém a fémmel érintkezik?
Mert gyanús, h a jelenség mindkét oldalán látható az abroncson. Egy pár fékbetét kb üzemórára pontosan egyszerre kopik el?

(#6021) Cathfaern válasza fidig (#5997) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hát ez felért egy gyilkossággal, szabad ilyet? :O :D
Nagyon szép ez az outi :) Bármennyire győzködöm magam, addig úgyse fogok nyugodni amíg ki nem próbálok egyet... csak attól félek utána meg végképp nem :)

(#6022) szki válasza Cathfaern (#6021) üzenetére


szki
őstag

Kerékpár katalógus 2011.

De egyik boltban kezembe nyomtak egy 108 oldalas Bikefun katalógus 2011-et, és abban még szívfájdítóbb Merida bicajok vannak:)

Tényleg! Ez a markolat nekem beválna trekkingre, vagy csak montira használatos? Mintha Vénember bicaján láttam volna ilyet:

[ Szerkesztve ]

(#6023) dunc


dunc
nagyúr

Hajrá Pécs. :DD
GPS nekem mindig zsebben van a telefon,és nem veszíti el a jelet ,ez nyilván készülék függő.
A fékmelegedés normális ( a tárcsák fel tudnak brutálisan forrósodni ) Ameddig fognak a fékeid addig nincs gond,de ahogy múltkor beszéltünk ,egy jó fékpofa nagyban segíti a fékteljesítményt,és nem nagy anyagi ráfordítás.
Crossba is láttam össztelóst. ;)

(#6024) dunc válasza MZsoltee (#6018) üzenetére


dunc
nagyúr

Üdv majd dobálj fel képeket ha elkészül a nagy mű.
Ugye ugye nem jó teve módjára betölteni egyszerre 2 liter vizet. :DD Ha kulacsot veszel akkor kerüld az olcsó her vises cuccokat,mert nekem 1 nap alatt lekopott az alu kulacsom a szer tartó miatt.
Amúgy tervezem szombat hajnalba ( 5kor) a TV torony meghódítását. (de lehet ,nem leszek rá képes :) )

(#6020) Teasüti minőségtől függ,nem biztos,hogy egyszerre fog elkopni,és lehet nem látod,de amikor rányomod akkor már a fém nyomja a felnit. (alapba nem látszik,mert nincs összenyomódva) Azon kívül,hogy hazavágja a felnid,hirtelen fékerő veszteség is előfordulhat,és 60km/óránál a Mecsekről le ez nem túl egészséges !!!

[ Szerkesztve ]

(#6025) fidig


fidig
tag

Fékpofát milyet ajánlanátok? Jó fékerő, jó kopásállóság lenne a fontos :)
Előre is köszi a válaszokat.

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#6026) Teasüti válasza fidig (#6025) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sztem itt a méret a lényeg. :D Több anyag, tovább bírja; nagyobb felfekvő felület, nagyobb surlódás. Egyszerű, mint a faék.

Én nem pöcsölnék rajta (sztem nem is fogok), bemennék a kedvenc boltomba és a polcról választanék vmit, ami tetszik. :))

(#6024) dunc
Akkor állítsunk fel egy sorrendet:
1. először megjön a hangja (az még nem gáz?),
2. ha elmegy a fékerő, na ott már gáz van (ez lenne a bizonyos tűréshatár ezekszerint?),
3. eldurran a tömlő a hőtől.

Ez így helyes? Tehát a belsőt nem kell félteni, mert előbb megy el a fékhatásom, mint h bármi más túlhevülne?

(#6027) fidig
Sztem hülyeség. Az itt szerzett műveltségem alapján ( :DDD ) nem ajánlanám senkinek, mivel a jó tárcsa annyi, mint egy komplett bringa, a gagyi tárcsát meg nagy ívben kerülni kell.
Meg szintén emlegették már itt, h egy jó V fék felér egy jó tárcsával.
Én inkább a V féket fejleszteném, olcsóbb és látványosabb.

[ Szerkesztve ]

(#6027) fidig válasza Teasüti (#6026) üzenetére


fidig
tag

Lehet az lesz majd :), gondolkodtam, hogy tárcsásítom a gépet, de most nincsen rá keret...
első, hátsó agyak, + a fék... nem lenne occsóó :)

Szerk.: a múltkori problémám, hogy fékezéskor kiszitált a fara 40-45 km/h-s tempónál, lehet mégis a rossz fékezi technikámnak volt köszönhető...

"Ha mindkét féket használják, akkor is úgy kell eljárni, mintha csak az elsővel fékeznek, de ebben az esetben a hátsó kerék minden esetben ki fog törni. Miért? Mivel az első kerék adja a fékezőerő majdnem 100%-t, a kerékpár hátsó fele annyival mérsékeltebben lassul, hogy ez alól megpróbál megszabadulni. Ha nincs lefékezve a hátsó kerék, akkor nehezen tud oldalra kitörni, mivel tartania kell a gurulási irányt. Ha viszont a kerék nem forog, hanem csúszik, bármely irányban elmozdulhat, és el is fog."

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#6028) venember83 válasza Teasüti (#6026) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez így azért nem igaz. Tárcsafékek (nyereg fékkaral) kijönnek használtan egy harmincasból, plusz tárcsák, plusz agyak és újrafűzés, vagy persze utóbbi kettő helyett új kerekek is szóba jöhetnek, de azok kevésbé költséghatékony megoldást jelentenek.

(#6029) Teasüti válasza fidig (#6027) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bár nem akarok ezzel vitába szállni, annyira azért nem értek hozzá, de szvsz a hátsó kerék már a fékezés hiányától is kitörhet. Már szimplán a tehetetlensége okán (igen, ahogy a fékezetlen hátsó kerék "meg akarja előzni" az elsőt).
Megint csak szvsz, mindkét fék használatakor először a hátsót húzom, ezzel stabilizálva a gurulást, majd utána az elsőt. Csak egy pillanat különbséggel. Így az első akkor kezd el fékezni, amikor már megnövekedett rajta a tapadás a tömeg előre lendülése miatt.
Nyilván nem satuzzuk le a hátulját és nem fog kitörni... Sőt, a hátsót szvsz érdemes apránként felengedni, ahogy lassulunk, illetve ahogy feszítjük minél jobban az elsőt.
Azért, mert minél kisebb a súly rajta, avagy minél kisebb a sebesség, annál könnyebb satuzni.
Sztem ezért is érdemes a hátsóval kezdeni, mert könnyebb érezni a tapadását a fék megfeszítésekor, mint utólagosan korrigálni, ha esetleg mégis állóra satuzod.
Kanyarban meg extra óvatosan, mert nagyon hamar le lehet esni az ívről még aszfalton is.

(#6028) venember83
Az a használtan 30 az mennyi újonnan?

[ Szerkesztve ]

(#6030) Tamoo válasza venember83 (#6028) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy érzem mi nagyon jó üzletet csináltunk akkor azzal a BB7-el.
Szóval 2db BB7 G2 Cleansweep tárcsákkal + avid flak jacket bowdenszett kijött összesen 28-ból :C (ÚJ)

[ Szerkesztve ]

(#6031) fidig válasza Teasüti (#6029) üzenetére


fidig
tag

Itt bővebben olvashat bárki elég sok dologról...innen szedtem én is...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#6032) Teasüti válasza fidig (#6031) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt olvastam én is régebben, de arra a részre már nem emlékeztem, hogy konkrétan el is emelkedik a hátsó kerék az útról. :)
De jó, h íjrák, h aszfalton nem lehet állóra fékezni az elsőt. Ez ad némi bátorságot, h igenis meg lehet tépni azt a féket. :)

Viszont ha elemelkedik, akkor megint ugyanott vagyunk, mintha lesatuznánk. Megelőz minket a hátulja. :))

[ Szerkesztve ]

(#6033) Dluinet válasza fidig (#6031) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet rám más fizikai törvények érvényesülnek.
Én mindkét fékkel fékezem, de először a hátsóval, sohasem blokkolom a kerekeket, ha a hátsó ki akarna törni, akkor az elsőből engedek.
Nyilván a hátsót a lehető legnagyobb erővel fékezem, de nem engedem blokkolni, az elsőt pedig annyira húzom, hogy a hátsó stabilan az úton maradjon.

Amit leírtak, hogy majdnem felemelkedik a hátsó kerék, az elég érdekes, például ha fékezés közben az első kerékkel egy kavicsra hajtasz miközben a hátsó le sem ér kiváncsi vagyok mi történik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6034) fidig válasza Dluinet (#6033) üzenetére


fidig
tag

Mondjuk ennél az esetnél rajta ültem rendesen a nyergen...nem vagyok egy könnyű gyerek 100 kg körüli, nem tudom ebben az esetben kiszitálhat-e a fara...vagy akkora az erőhatás, hogy így is lehetséges???? nem értek ehhez...

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#6035) Dluinet válasza fidig (#6034) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minél nehezebb vagy, annál magasabban van a súlypont, ezért nagyobb az esélye a hátsó kerék felemelkedésének.

De írják a linkelt oldaladon: "ki kell támasztaniuk magukat a fékezéskor, a súlypontot a lehető leghátrább kell helyezni, és a karokat ki kell egyenesíteni."
Így kevésbé emelkedik fel a hátsó kerék.

Ezt a részt meg kiegészítettem a zárójeles résszel, hogy jobban érthető legyen:
"Ha viszont a (hátsó) kerék nem forog, hanem csúszik (vagy nem tapad megfelelően az úthoz), bármely irányban elmozdulhat, és el is fog."

De ez csak az én magánvéleményem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6036) amargo válasza Dluinet (#6033) üzenetére


amargo
addikt

Lehet félre értelek, de szituációja váltogatja, mikor mit kell használni. Rád sem hatnak más fizikai törvények, max csak úgy gondolod, bár ha superman vagy akkor nincs szükséged fékre és igazad lehet :)

"fékezés közben az első kerékkel egy kavicsra hajtasz miközben a hátsó le sem ér kiváncsi vagyok mi történik."

Rengeteg helyzettől függ, hogy mi történik. A legrosszabb talán az, hogy megcsúszik a kavics és ledobja róla a kereket, nyilván kavicsos környezetben ide-oda fogja dobálni. Legjobb esetben, ha képes vagy korrigálni, akkor a csúszás pillanatában kiengeded a féket és ugyan az történik mint, amikor a hátsófékkel bűvészkedsz, csak hatékonyabban.

"Minél nehezebb vagy, annál magasabban van a súlypont"
Ennek a mondatodnak az értelmezését megosztanád velem?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6037) fidig válasza Dluinet (#6035) üzenetére


fidig
tag

Aha, köszi, akkor majd jobban odafigyelek a helyes technikára...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#6038) venember83 válasza Teasüti (#6029) üzenetére


venember83
nagyúr

Igaz, én rögtön hidraulikusra asszociáltam, a bovdenes valamivel olcsóbb. Csak egy tájékoztató jellegű árat írtam, pl. a hidraulikus Deore fékekből negyven a pár, és nagyon jók. Egyetlen hátrányuk a kicsit nagyobb tömeg, de fékerőben meg mindenben nagyszerűek.

Tamoo: Ja, nagyszerű vétel volt. :K

(#6039) Dluinet válasza amargo (#6036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minél magasabban és előrébb van a súlypont, annál inkább csak az első kerékre hárul a fékezés (1:0 arány), és könnyebben emelkedik fel a hátsó kerék.
Ha a súlypont hátrább és lejjebb kerül, akkor fékezéskor egyenletesebben oszlik meg (mondjuk 2:1 arányban) a teher a két kerék között. Két kerékkel fékezésével pedig már gyorsabban állsz meg mint egy kerékkel.

De itt egy videó, hogy magas súlyponttal, csak első kerékkel való fékezéskor mit lehet csinálni a kerékpárral (mi történik).

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6041) szki válasza fidig (#6034) üzenetére


szki
őstag

Én a helyedben átnézném azt a hátsó kereket. Nem-e kotyog a tengely, küllők elég feszesek-e, tojás, vagy nyolcas van-e a kerékben/gumiban, megfelelő-e a keréknyomás, fékpofák megfelelően állnak-e, stb?

(#6039) Dluinet
Hátsó kerék felemelkedéséhez: azért az is számít milyen hosszú a láncvilla, illetve a kerékpár hossza. Meg gondolom 26"-os kerekű bringákkal könnyebb elsőkerekezni. A videon látható BMX-eknek még kisebb kereke van, és még alacsonyabban van így a fordulópont (első tengely), és kiállnak a nyeregből fékezéskor, azaz magasan lesz a súlypont. Ez a mutatvány az én 27 (28?) colos kerekű trekkingemmel nem menne :DDD

Más: nézegetem a monoblokkokat, mert lehet, hogy csapágyas lett az enyém. Még nem szereltem ki, de tolómérővel méregetve 68 mm-es csapágyház, és kb 114 mm hosszú (négyszögtengely, és 3 tányéros hajtás). Ezek közül melyik lenne optimális választás havi 1000-1200 km trekkinges tekeréshez?

[ Szerkesztve ]

(#6042) Zebu


Zebu
addikt

Tegnap megrendeltem a Giant Rapid 3-mast, a 2011-es modellt. 1 hét amíg megjön. Nagyon várom. Viszont most jöttem rá, hogy valójában ez nem karbon villával bír, bár gondolom ez annyira nem nagy gáz, mert a súlya így sem vészes.

Mondjuk zavaró, mert egyes oldalakon azt írták, hogy karbon villa van benne, de szerintem ez nem így van.

(#6043) venember83 válasza Zebu (#6042) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha megrendelted, akkor kérdezz rá a forgalmazónál, kiskernél, valakinél, ők minden bizonnyal tudják a választ.

(#6044) Bici válasza Zebu (#6042) üzenetére


Bici
félisten

Itt cr-mo-t írnak... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6045) belaazallat válasza szki (#6041) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Én egy ilyet nyüstölök, kapott tőlem mindent. Ráadásul súlyom miatt (127kg) még jobban igénybe van véve.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#6046) Zebu válasza venember83 (#6043) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ott is karbont mondtak, bár a neten olvasok mindent...

Cro-mo az mi? :)

Azért a piros fekete fehér nagyon gyönnyörű! :D

Ez a szín lesz: [link]

(#6047) fidig válasza Zebu (#6046) üzenetére


fidig
tag

Gyönyörű bringa, használd majd egészséggel... :):)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#6048) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Most vettem egy garnitúra fékbetétet, a gyári betétekben vmi fémforgács bukkant fel és az kezdte el marni a felnimet. :W De azért elégedett vagyok velük, 8 évet kibírtak. :C

Pécsiek: ezt nézzétek mit találtam a Fitboys-ban!
Szombati túrázás lesz úgy érzem. :K
Nekem a 30 km-es szimpatikus, mivel még életemben nem voltam ilyen rendezvényen.
Kell egy kitűző és póló! ;]
Épp néztem a szintidő 6,6 km/h átlagot jelent, mondjuk nem tudom milyen a terep, de alapesetben ezt gyalog is megcsinálnám. :U

[ Szerkesztve ]

(#6049) Bici válasza Zebu (#6046) üzenetére


Bici
félisten

A cr-mo az acél.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6050) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na már ma is megvolt a napi felhőszakadás+jégeső... :W Tegnap el is kapott. (gyalog)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.