Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) mtade válasza rétisün (#20893) üzenetére


mtade
aktív tag

Kösz a választ.

Okés, ezt értem, hogy használódik a technika, évente legyen lánc+hátsó fogaskerék csere.

A kérdés, hogy most új lánc van fenn, kb 1km van a láncban rossz hátsó fogaskerékkel, akkor most lecserélem a fogaskereket hátul, az új lánc is menjen a kukába?

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#20902) ludsimon válasza mtade (#20901) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez még nem tűnik annyira kopottnak.

Miért tetted be, elugrik?

Szerk.:
Linkbe tetted volna elegendő, nem kell nagyba. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20903) rétisün válasza mtade (#20901) üzenetére


rétisün
veterán

nem évente kell (nem kell évente, ha keveset mész) láncot cserélni. (én egy év alatt elhasználok 3-4 láncot, igaz ezek 10-es rendszerhez valók, az meg nem a tartósságáról híres)

ha új a lánc, eszedbe ne jusson lecserélni, amíg új fogaskoszorúval ki nem próbáltad. ha csak 1 km-t mentél vele, a régi kopott fogaskoszorú nem tudta úgy elkoptatni, hogy cserélni kelljen.

(#20880) venember83: na igen, boonen 43.48-as átlaggal nyert :Y

(#20902) ludsimon: ránézésre meg nem mondod, hogy mennyire van elkopva. ha elugrik rajtaaz új lánc, akkor bizony csere, még ha nem is látszik rajta.

(#20904) mtade: a másik hátsókerék jó ötlet, legalább ki lehet zárni, hogy a mostani kereked agyában van valami gond, és amiatt ugrik el.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20904) mtade válasza ludsimon (#20902) üzenetére


mtade
aktív tag

Ez a mostani hátsó lánckerekem. Ezzel + új lánc + új hajtómű ugrál. Nem váltódik fel-le, minden áttételnél. Ezért gondoltam arra, hogy a kerékagy racsnija "enged" néha.

Van egy másik hátsókerekem, arra rakok egy új hátsó lánckereket, ha azzal is elugrál, lánc kukka...

Hátsó sramn lánckerék - szerintem nem kopott...

Ludsimon: Köszi a tippet a képbeszúrással!

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#20905) ludsimon válasza rétisün (#20903) üzenetére


ludsimon
veterán

már fent is van hd-ben, visszanézem fürdés után :)

undefined

(#20906) szki válasza mtade (#20891) üzenetére


szki
őstag

Én is fogaskoszorú kopásra tippelek. Kinézetre nem tudod megítélni, tényleg mennyire kopott.
Sajna nálam is megérett újra a lánccsere..

(#20892) ludsimon: :C Ilyen körülmények között különösen szép teljesítmény!

[ Szerkesztve ]

(#20907) fpeter07 válasza ludsimon (#20892) üzenetére


fpeter07
veterán

Miért magam alatt vágom a fát mindig. :( Emelkedőn nagyon kiizzadtam, ami a hideg szélben nem tett jót. Az kör felénél irányt váltottam, azt sem hittem, hogy hazaérek egyszer. 15 km/h-t alig tudtam tartani, próbáltam pörgetni, de egy-egy erősebb széllökés mindig kitérített a ritmusból. És a legszebb, hogy a város szélén volt a legnagyobb szél. Nem tudtam sehová sem bújni, mert pontosan szemből fújt.

Itthon kellett volna szurkolnom a Párizs-Rubén. Kellett nekem megfagyni.

Ja és :R .

(#20908) Bati0501


Bati0501
őstag

Eddig nem igazán tetszettek az országúti bicajok-röviden outi,ugye? :DDD -de pár napja láttam pár videót+ti is erről beszéltek...szóval már nekem is tetszenek,sőt,szeretnék is egyet már. :K :O
Tudnátok adni pár támpontot róluk?Pl.: mi számít jónak-rossznak,mit,h hívnak rajta stb...nekem az is jó,ha egy-két linkkel elküldtök a píííbe. :DDD
És alsó hangon mennyibe kerülne egy jó,használható bicaj?Olyan tudású nekem már elég lenne,mint a Caprinem.Emiatt nem zárkózok el a használttól sem...sőt.
Bocsi a nagyon noob kérdésektől,így az ünnep közepén! :R
A tudatlanságom már csak az outis kérdésből is kiderül. :B

(#20909) Djuree válasza Bati0501 (#20908) üzenetére


Djuree
félisten

outival arra vigyázz, hogy nagyon speciális, másra nem jó, csak arra amire tervezték, jó minőségű aszfaltútra. inkább 2. bicajnak ajánlott :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20910) Bati0501 válasza Djuree (#20909) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi a tippet!
Igen,második bicaj lenne. :K
Akkor egy kis köves utat már nem bírna ki,ugye? :F :D

(#20911) Djuree válasza Bati0501 (#20910) üzenetére


Djuree
félisten

hát azt még talán igen. de majd az itteni szakik megmondják a tutit :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20912) rétisün válasza Bati0501 (#20910) üzenetére


rétisün
veterán

nem arra való :N

de aszfaltúton is meg kell barátkoznod azzal, hogy bizony a tempós haladásnak ára van: le kell mondani a kényelemről.
értem az alatt egyrészt a bicajon elfoglalt pozíciót, másrészt a 8-9 baros vékony gumik miatt megérzel mindent, ami az úton van, legyen az repedés vagy kavics.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20913) venember83 válasza DonThomasino (#20887) üzenetére


venember83
nagyúr

Most ezt nem értem. A patentpedált akarod normál cipővel használni? Mert ahhoz kell a műanyag platform. SPD-s cipővel mindkét oldalát használhatod a pedálnak, cipő ügyben viszont legjobb megoldás bemenni egy üzletbe és próbálgatni, hogy mi a kényelmes. A Shimano cipők pl. általában kényelmesek és tartósak, de sok ilyen márka van. A kényelem legyen a legfőbb szempont.

rétisün: Ugyan, az outi jó mindenhova. Most mutatta a tévé, hogy a foghíjas macskaköves francia utakon is outikkal mennek. Méghozzá milyen gyorsan. Sőt, nem egy triálos országútis videó is van. Lassan már downhillre is fogják használni. :D

[ Szerkesztve ]

(#20914) :MTC:kandur


:MTC:kandur
tag

Tegnapi 95 km-es túra után (van 2 régebbi kép is, ahol tiszta)
Én szeretek szakadó esőben bringázni. Igen.

[ Szerkesztve ]

★★★★★

(#20915) Bati0501 válasza Djuree (#20911) üzenetére


Bati0501
őstag

:R

rétisün: Még a végén elveszitek a kedvemet. :N De köszönök minden észrevételt,tanácsot! :K :R
Gondolom nem lenne hátrány egy ilyen bicajt kipróbálni... :DDD Még csak közelről se láttam ilyet jóformán,kis túlzással. :B
Szóval lehet,h majd be kellene nézni az itteni nagy biciklis boltba,a bombasticba.Ott vettük a mostani bringámat is,de arra már nem emlékszek,h mennyire volt outijuk.

:MTC:kandur: Sztem nekem is ilyen minipumpám van. :C ;)

[ Szerkesztve ]

(#20916) Toomy válasza ludsimon (#20892) üzenetére


Toomy
senior tag

:Y Bravó! Ma egy párszor eszembe jutottál és szurkoltam Neked. :P :K Most jöttem vissza a kutya sétából, de majdnem megfagytam. Frankón elő kell venni a téli ruhát :W

[ Szerkesztve ]

(#20917) venember83 válasza :MTC:kandur (#20914) üzenetére


venember83
nagyúr

Szép nagyra nőttél. :)

(#20918) rétisün válasza Bati0501 (#20915) üzenetére


rétisün
veterán

isten ments, nem akarjuk elvenni a kedvedet (én főleg nem, mivel én is outizok)
de ha egyszer az outi ilyen, akkor nem lehet mást mondani. az se lenne jó, ha csak dícsérném, hogy hú de gyorsan lehet vele suhanni, de azt nem mondanám meg hozzá, hogy bizony görnyedni kell, meg ráz is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20919) ludsimon válasza Bati0501 (#20910) üzenetére


ludsimon
veterán

"Akkor egy kis köves utat már nem bírna ki,ugye? "

Kibír, miért ne bírná ki?
Csak nagyon kényelmetlen, nem arra lett kitalálva.

Én pl. döngölt úton mentem már mert arra vitt az út aztán nem akartam egy baromi nagyot kerülni.

venember83:
Én is ezt akartam mondani.
Nem 1 triálos videót láttunk outival. :D

Toomy:
Köszi!
Akkor azért tudtam ráhajrázni a hazaútra. :D
31-33 km/h alatt nem nagyon volt az óra. :))
Begyújtottam a rakétákat aztán uccu neki, jött az oldalszél de nem foglalkoztam vele. :)

Porvihar - Ilyet ritkán látni Magyarországon

"Leállt a libegő is" :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20920) fpeter07 válasza Bati0501 (#20910) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem fog a gumi egyből lefordulni, ha véletlen földes útra tévedsz. Országúton is lehet montizni. Az igaz, hogy sajnos mindent nem lehet egy valamivel tökéletesen.

(#20921) Bati0501


Bati0501
őstag

Azért tettem ezt a smileyt :N ,h nem fogjátok,csak mondom. ;) De értékelem,h megmondjátok mind a rossz,mind a kevésbé jó oldalát! :K :R

ludsimon: Csak azért kérdeztem,mert Djuree felhívta a figyelmemet,h jó útra való.Persze nem gondoltam,h ha rámegyek akkor rögtön tropára megy.Csak nem szereti.És akkor én sem. :N :DDD

fpeter07: Igen,ez sajnos igaz.Ezért is lett Cross. ;] :R

Egy sacc per kábé árat tudnátok mondani,h mennyibe is kerülne egy normális(abb) outi.Belelovaljam-e magam,vagy sem... :F

(#20922) ludsimon válasza Bati0501 (#20921) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez a szint az, ami már jó.

Használtan talán ki lehet fogni olcsóbban is 140-150k körül, de ez valóban nem rossz ár egy új cangáért.

undefined

(#20923) Bati0501 válasza ludsimon (#20922) üzenetére


Bati0501
őstag

Ha az újnak az árából hiányozna az 1-es,akkor már meg is lenne a befutó. :DDD :(
Ez sok elsőre.Olyan 70-90e-re gondoltam,h hátha használta...

(#20924) venember83 válasza Bati0501 (#20923) üzenetére


venember83
nagyúr

Annyiért már lehet használtan kapni pár éveset, kb. Csak érdemes olyannal menni megnézni a használt árut, aki kicsit ért hozzá, úgy kisebb az esélye, hogy széthajtott gépet vegyen az ember.

(#20925) ludsimon válasza Bati0501 (#20923) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor mindenképp használt piacon nézz körbe.
bikemag apro

Gyors keresésre ezek nem tűnnek rossz vételnek:
[link]
[link]
Ez nekem nagyon nagyon bejön! Simán jó. Az is lehet fennhagyták, elég jó vételnek tűnik.
Ez is jól néz ki

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20926) Bati0501 válasza venember83 (#20924) üzenetére


Bati0501
őstag

Csak sajnos nincs ilyen ismerős... :O Addig nézegetek,tanulok,még az is lehet,h összes se jön a dolog... :O

ludsimon: Köszi a linkeket! :R

(#20927) ludsimon


ludsimon
veterán

Hazafelé ilyen 60 km/h-val lefelé majdnem átlökött a szél a másik sávba (középvonaltól 50 cm-re mentem az út széle nem volt jó).
Fütyült a szél a kardküllők között. :) Szépen meg tud lökni, utána elég komolyan belekapaszkodtam a kormányba.

undefined

(#20928) rétisün válasza ludsimon (#20927) üzenetére


rétisün
veterán

látod, kell neked ilyen szélben biciklizni :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20929) ludsimon válasza rétisün (#20928) üzenetére


ludsimon
veterán

Edződni kell, meg meg kell tanulni kapaszkodni is nem csak fogni a kormányt. :P :))

Mikor lettél PH! kedvence? :D
Grat!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20930) Bagira01


Bagira01
veterán

Tegnap ítram egy orosz x3b bicaj felújítása ügyében. A csapágyak szépen meg lettek zsírozva, úgy néz, ki hogy semmi nem lötyög, és szépen futnak(már magához képest). A kerekeket kedden elviszem megnézetni, pár küllőt szerintem cserélni kell illetve mint, ha lenne benne egy kis nyolcas. Az lenne a kérdésem, hogy milyen abroncs való rá, ezek közül? Valami olcsóbb kéne. A keréken valami 1 1/4-es méretet láttam szélességnek, 622-az biztos és talán 27"-os, de nem biztos, most nincs itthon.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#20931) venember83 válasza Bagira01 (#20930) üzenetére


venember83
nagyúr

A 622 és a 27 col kizárja egymást, szóval valószínűleg normál országúti gumi kell neked, 1,25 col széles.

(#20932) ludsimon


ludsimon
veterán

*áh, privát akart lenni

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20933) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem tudja valaki 1mm-es házagolót hol tudok pesten venni villaszárra?

undefined

(#20934) rétisün válasza ludsimon (#20933) üzenetére


rétisün
veterán

ne 1-est tegyél be, egy 3-ast inkább, vagy 5-ös helyett 8-ast.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20935) ludsimon válasza rétisün (#20934) üzenetére


ludsimon
veterán

ÁÁáh, 5 ös helyett 8ast már nem jó.
Az a csavar túl rövid.
Jah, jut eszembe, azt a rozsdás szutykot is lecserélem valami rozsdamentesre.

Megpróbálok 2db 3mm-eset kedden beszerezni.

Szerk.:
inkább megmérem azt a 1mm-eset tolómérővel, szemre 1mm-nek látszik de lehet több.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20936) rétisün válasza ludsimon (#20935) üzenetére


rétisün
veterán

akkor meg vegyél már hozzá egy kupakot is, hosszabb csavarral. elviszed a mostanit, aztán hozzáméred.

vagy kiütöd a rózsát (lefelé végig a villán) aztán felülről beütöd újra, hogy ne legyen olyen mélyen. de ezzel vigyázni kell,

a.: ha nem fér ki alul, buktad

b.: a visszaütésnél vigyázni kell, ne ferdén menjen a helyére

(#20937) ludsimon: hú basszus, ha nem ritchey kupak van, nem is megy a bicaj? az enyém pedig megy valami noném egyszínű fekete kupakkal is.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20937) ludsimon válasza rétisün (#20936) üzenetére


ludsimon
veterán

Kupak is elég drága. Ritchey 4000 ft . :D

undefined

(#20938) ludsimon


ludsimon
veterán

hmm
Megmértem a felső hézagolókat tolómérővel:
kicsi: 2mm
2 nagyobb: 10 mm
Szóval 8mm-es kiesett.
1mm-es meg szerintem nincs, akkor marad a 3mm-es, kiszedem a 2mm-est és akkor pont jó lesz.
Nah akkor 3mm-est kell találnom.

Csavarral kapcsolatban a pofonegyszerű megoldás:
Átugrok ide a barkácsboltba 5 perc, ők lemérik és ugyan olyat adnak. :D
Remélem lesz nekik imbuszos csavarjuk, az sajnos nem rémlik van e nekik.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20939) rétisün válasza ludsimon (#20938) üzenetére


rétisün
veterán

ne 3-ast tegyél bele, hányszor mondjam, ne legyen ennyire hajszálra kiszámítva, mert megint nem tudod rendesen összehúzatni a kormánycsapágyat....
főleg, hogy a stucni fölött még van is hézagoló.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20940) ludsimon válasza rétisün (#20939) üzenetére


ludsimon
veterán

:D
Akkor legyen 1db 5mm-es és szedjem ki a 2mm-est? Akkor az úgy 2.5mm marad. Úgy megfelel?

Akkor megveszem kedden ezt a Ritchey Carbon hézagolót. :P

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20941) rétisün válasza ludsimon (#20940) üzenetére


rétisün
veterán

nekem megfelelne így is, ahogy van :P

de tényleg nem szabad így hajszálra pontosan passzolnia, kell hagyni 1-2 mm-t, mert úgyis összehúzódik egy kicsit.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20942) ludsimon válasza rétisün (#20941) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi a segítséget! :R
Berendeltem ezt a carbon hézagolót. :))

undefined

(#20943) Bati0501


Bati0501
őstag

Biztos én vagyok járatlan az outik áraiban,de,h miknek milyen ára van... :Y Ezer éves,néhol már rozsdás gépeket árulnak 100e körül.És most a kor nem épp pozitív tényező,mint ritkaság...
Azt hittem,h ennyiért már tényleg lehet kapni használtan(!)pofás járgányokat,de én eddig nem találtam normálisat,csak ilyen régieket,leharcoltakat.
Az meg a másik,h ez az apro.bikemag.hu már hónapok óta csiga lassú. :(((

Vmelyik nap is ezen megakadt a szemem.De ez meg csak egy sebességes...

[ Szerkesztve ]

(#20944) ludsimon válasza Bati0501 (#20943) üzenetére


ludsimon
veterán

Klikk
Van itt pár 8-10 éves outi elég jó áron.

Bikemagon elég sokat kérnek értük.
Ha elmész személyesen rengeteg kollekciójuk van, egyik ismerősöm is onnan bányássza a cuccokat.

undefined

(#20945) dqdb válasza ludsimon (#20942) üzenetére


dqdb
nagyúr

Műanyag kerül a bringára? It's a slippery slope ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20946) ludsimon válasza dqdb (#20945) üzenetére


ludsimon
veterán

Valamikor el kell kezdeni az átalakulást. ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

undefined

(#20947) Bati0501 válasza ludsimon (#20944) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi szépen.
Az a specialized elég szép,de hát eléggé drága,meg a trek is jó,de az meg még jóval drágább. :(
Ennyi pénzekért már jó kis montikat/crossokat lehet kapni,de úgy látszik országútikat nem nagyon.Pedig kevesebb anyag is van bennük. ;]

(#20948) ludsimon válasza Bati0501 (#20947) üzenetére


ludsimon
veterán

Meg kíváncsi lennék az eredetükre is nagyon...
Az a Trek 3x10-es ultegra karbon villával 185k... Nagyon lopott kategória....

Mennyiért szerezheti be ha ennyiért adja? 120-130k?
Haha...

undefined

(#20949) rétisün válasza ludsimon (#20929) üzenetére


rétisün
veterán

sztem még tegnap este, most hogy mondod..... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20950) Bati0501 válasza ludsimon (#20948) üzenetére


Bati0501
őstag

Ők is "áthoznák" pl. Ausztriából? :F Lehet...

#20951: Persze,én is eltudom.Azt áthoznák-ot "kijavítottam", ;] :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.