Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) ludsimon válasza Bati0501 (#20950) üzenetére


ludsimon
veterán

Jah, meg át is ugorhatnak ausztriába elvinni pár lelakatolt bringát. ;]

Amúgy simán el tudom képzelni, hogy valahonnan kéz alól szerzik be nem idén barnult egyénektől 50-60k-ért darabját, az egyén örül, van pénz, a boltos meg még nagyobbat kaszál belőle.

Amúgy nem.
Szerintem azt csinálják elmennek nyugatra, ott valóban szarért húgyért 100-200 euróért megveszik, mert nyugatabbra azért gondolom nem annyira nagy a kereslet a használtra, ott 'eldobják' vesznek újat.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20952) :MTC:kandur válasza venember83 (#20917) üzenetére


:MTC:kandur
tag

a 22" miatt? :B

★★★★★

(#20953) Bati0501 válasza ludsimon (#20951) üzenetére


Bati0501
őstag

Az is lehet.De azért ott sincs kolbászból a kerítés./kivéve a németeknél ők a válságból is nyernek=a görögöknek adott pénzt szép kamattal adják,ők meg sz@rért hugyért kapják. :o /

Ez nem tűnik olyan rossznak.Csak az a fránya pénz már megint...
talán ez még jobb,csak drágább is. Az,h fittnessz,itt mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#20954) rétisün válasza Bati0501 (#20953) üzenetére


rétisün
veterán

tulajdonképpen egyenes kormányos outi. hasonló felszereltség, geometria, csak az egyenes kormány miatt kevésbé "görnyedős"

a leaderfoxon a stucni :Y

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20955) Bati0501 válasza rétisün (#20954) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszönöm! :C

Ami tartja a stucnit,annak szép színe van.Mi a neve a stucni tartónak? :R

[ Szerkesztve ]

(#20956) eddie1978 válasza Bati0501 (#20955) üzenetére


eddie1978
aktív tag

"Stucni tartó" az a villanyak. Ami szép színű a képen az a kormánycsapágy szűkítő kupakja.

(#20957) ludsimon válasza Bati0501 (#20953) üzenetére


ludsimon
veterán

Hogy néz az ki az a 20 fokos szög azon az outin OMG!!!!!!! :Y

Rétisün:
Én pedig elgondolkodtam rajta, hogy kiszedem az utolsó 10mm-es hézagolót és az 5mm-est amit kedden veszek fogom betenni a helyére.
Mert eddig csak jó. :)
Eléggé ráhangolódtam a feelingjére. :K

Szerk.:

Hmm, itt a vége.
Nem tudom azt az utolsót már kiszedni most néztem meg, az hajlított Scott hézagoló.
Ilyen pereme van neki.
Nem baj, így se rossz. :K

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20958) Bati0501


Bati0501
őstag

Na jól van,megnéztem az első 21 oldalt és ennyi normálisat láttam kb.,aminnyit linkeltem.Komolyan azt hittem,h ilyen árban már vannak jók.(200e már olyanok vannak,h "csak na",feleannyiért meg '70-es évekből szalasztott cangák pár rozsdafolttal,és olyan festéssel-színekkel és összeállításokkal :Y -,h az ember csak néz,h most komolyan? :U

eddie1978: :Y :B :R A stucni alatt is olyan színű,annak mi a neve?Az már gondolom nem a villanyak lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#20959) fpeter07


fpeter07
veterán

Ha szabad kérdeznem a köreinkben milyen áttételt (főleg fogszám érdekel elől) használnak a montisok?

(#20960) raczger válasza fpeter07 (#20959) üzenetére


raczger
őstag

44/32/22T
nem ismerek olyat, aki montiján ne ilyet használjon

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20961) ludsimon


ludsimon
veterán

Tom Boonen-é a Párizs Roubaix: „Én vagyok minden idők legjobbja a kockaköveken.”

Napok kérdése és vissza tudom nézni. :DDD
Több mint 160-an kíváncsiak még rá rajtam kívül. :Y

undefined

(#20962) anaqer válasza raczger (#20960) üzenetére


anaqer
veterán

azért pl. alsó kategóriában rengeteg 42/34/24 van...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20963) eddie1978 válasza Bati0501 (#20958) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A stucni alattira gondoltam. Fedél, szűkítő mi a pontos neve? Nálam a Meridán is ilyen magas van az FSA csapágyhoz. Alatta már csak a csapágy van.

(#20964) raczger válasza anaqer (#20962) üzenetére


raczger
őstag

Lehet, hogy van, de monti létére a bringának nem lesz úgy jó kiosztása, mászásra is alkalmatlan, meg országútra (pláne lefeléknél). Azért megnéznék én olyan embert, aki 24-es kistányérral felmegy egy 25%-os emelkedőn.
Van nagyobb is, ahol pl elől 48-as a tányér de azt már inkább trekkingre találták ki. Az az általános amit írtam, körünkben, meg versenyeken gyakorlatilag csak azt használják.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20965) fpeter07 válasza raczger (#20964) üzenetére


fpeter07
veterán

Hja, versenyen kevés a 42 fogszám elől. Majd meglátom, hogy szuperál. Eddig sem voltam nagy huszár lefelé.

(#20966) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van valakinek elfekvőben 1-2 darab fölösleges kopott kazettás fogsora jelképes áron?
Márka, állapot nem számít, csak az, hogy szétszedhető legyen.
Összesen két fogsornyi hézagoló és egy darab záróanya kell esztétikus állapotban.
Single speed átalakítót akarok építeni, mert az értelmes árú gyári konverterekre nyárig kell várni a raktárkészlet hiánya miatt.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20967) anaqer válasza raczger (#20964) üzenetére


anaqer
veterán

Teljesen igazad van, nem néztem hogy ki kérdezte... :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20968) ludsimon válasza Bici (#20966) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem volt 9 sebességes 105 kazettás sorom, de pénteken kidobtam, nem akarok kukázni. :D

* * *

Most arról álmodtam, hogy Velence10x-en egy lánnyal rakom fel a rajtszámot és ő sürget gyerünk már én meg a kisebb légellenállás érdekében a váztáskára rögzítem a számot. :D
Ez nagyon megfertőzött. :DDD :))

Csak azért nem megyek mert nem akarok tényleg beteg lenni, korán kéne indulni, hogy délre hazaérjek. Meg már így is kicsit kapar a torkom, nem akarom rosszabb legyen.
Ha lenne 12-13 fok simán mennék. De 0 fok van kint és borult nem süt a nap, még rosszabb.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20969) ludsimon


ludsimon
veterán

Menesztette rendőrét a falu, mert bírságolt

"A 46 éves Gerald Krauth egy év alatt mindössze 15 közlekedési vétségért büntetett, a falu lakosai mégis túlbuzgónak találták ténykedését és minden előzetes figyelmeztetés nélkül felmondtak neki. "

:C :C :C :DDD

undefined

(#20970) tzimash válasza ludsimon (#20968) üzenetére


tzimash
őstag

Téged nagyon elkapott a gépszíj :K

Én meg arról álmodtam, hogy egy pók elkapott a hálójával egy darazsat, s miközben befonta az megcsípte a pókot, mire annak bedagadt az egyik lába... :DDD

(#20971) szki válasza ludsimon (#20968) üzenetére


szki
őstag

Locsolkodni kell menni délelőtt!
Délutánra eláll a szél, és jobb idő lesz. Így én egy lendületes futást tervezek :)

(#20972) ludsimon válasza szki (#20971) üzenetére


ludsimon
veterán

Délelőtt újranézem most a Roubaix-et, délután szülinapozáás. :D :))

undefined

(#20973) ludsimon


ludsimon
veterán

Ilyen sisakot hol lehet venni?

undefined

(#20974) TripleB válasza ludsimon (#20973) üzenetére


TripleB
senior tag

Drága, de legalább nem olcsó.
http://www.kaskhelmets.com/

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20975) csabi94 válasza ludsimon (#20968) üzenetére


csabi94
őstag

Te és az álmaid... :P

(#20976) Toomy válasza szki (#20971) üzenetére


Toomy
senior tag

A délutáni futás nálam is be fog figyelni. :K

(#20977) rétisün válasza szki (#20971) üzenetére


rétisün
veterán

"Délutánra eláll a szél, és jobb idő lesz"

jó is lenne, de az időképet elnézve egyre inkább az az érzésem, hogy az csúfság esik meg velem, hogy itt egy 3 napos hétvége, és egy métert nem bringázok :(

januárbna is volt ilyen hűvös hideg, de akkor legalább nem volt mellé 30 km-es szél.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20978) Tüzi válasza szki (#20971) üzenetére

jó nektek, irigyellek bennetek :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20979) belaazallat válasza Bici (#20966) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Egy kopott Shimano 8-as sorom van.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20980) ludsimon


ludsimon
veterán

Van pár eladó cuccom.

Könnyű alu egyenes alu kormány, alu 120mm-es stucni ez is könnyű, Shimano SL-R440 3x9s váltókarok, Scott alu fékkarok, Scott nyeregcső 31.6 ha jól emlékszek, Scott könnyű nyereg.

Ajánlatokat PÜ-ben várom, este felkerülnek licitesen ebay-re.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20981) Bati0501 válasza eddie1978 (#20963) üzenetére


Bati0501
őstag

Értem,köszi. :)

(#20982) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Találtam itthon vmi régi cseke műszeroaljat, van ennek szavatossága?
Láncra menne...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20983) MarioAna


MarioAna
senior tag

[link] ez csak nekem tűnik lopottnak az ár alapján? Vaterán csak a vázakat szokták 30körül adni. :U

(#20984) Manitou válasza MarioAna (#20983) üzenetére


Manitou
addikt

Hát ez nem az a kategória szvsz. Az ár reális is lehet akár.

(#20985) Tüzi válasza DonThomasino (#20982) üzenetére

örök élet + 1nap kb.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20986) fpeter07 válasza rétisün (#20977) üzenetére


fpeter07
veterán

Ugyan erdőben máshogy mérik a kilométereket, a szél is sokkal kedvezőbb. Volt néhány rész, amikor úgy éreztem, mintha egy nyári reggelen bringáznék. Azért hazafelé megéreztem a valódi időt.

A CST Traction (1,95") gumi nekem nagyon bejön. Lassú tempónál lomhán viselkedik, de gyors haladásnál nagyon kezes bárány. Az sem utolsó hátrány, hogy jobban rugózik, mint a teleszkópom, szépen kisimítja a gödröket. Az már kicsit merész volt tőlem, hogy 40-el vettem be egy kanyart, de adta magát. :D

(#20987) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Érdemes ilyen kis láncvédőt venni?
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20988) rétisün válasza fpeter07 (#20986) üzenetére


rétisün
veterán

én is összeszedtem magam végre, szóval annyira nem lett gyászos a hétvége :DD

mod: hoppá, nem ezt akartam ide feltölteni :N

valamelyest csillapodott a szél, de azért még így 20-30 km/h-s széllökések tetteék örömtelivé a mai bringázást.
szerencsére az időkép előrejelzése, miszerint délutánra megfordul aszél, nem jött be, így legalább nem az utolsó 20 km-en volt szembeszelem.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20989) ludsimon válasza rétisün (#20988) üzenetére


ludsimon
veterán

hmmm, előszülinapozás ide vagy oda, sikerült hazajönnünk fél5-re, így hát mi más maradhatott volna a további délutánra...

Sasi (egy komoly outis) láttam facebookon írt Ligetkörözni megy aztán ráírtam, h megyek én is. :))

A vége km óra szerint:
45.28 km
1:43:02 alatt.

Körözést trackeltem csak, elfelejtettem útközbe bekapcsolni.
[link]

Piros lámpánál egy biciklis srác megjegyezte gyönyörű bringám van.
Dagadt is a mellem. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20990) rétisün válasza ludsimon (#20989) üzenetére


rétisün
veterán

:C

ez a jó a nyári időszámításban, még 4-5 órakor is el lehet menni egy kis bringázásra.

boldog szülinapot!

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20991) ludsimon válasza rétisün (#20990) üzenetére


ludsimon
veterán

Holnap lesz hivatalosan (21. :) )!

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20992) Toomy válasza ludsimon (#20989) üzenetére


Toomy
senior tag

Előszülinapozás pia nélkül? Az milyen? :B Bár a komoly sport ember szinte soha nem iszik alkoholt :K Gondolom akkor Te is ilyen vagy :P
Amúgy arra a bringára dagadhat is a melled :K
A torkod bírja még a strapát? Mert én biztos nem tudnék már köpni nyelni sem a fájdalomtól. Amilyen hideg volt most a napokban...
Holnap hazajövök battára én is csak még nem tudom mekkora körre lesz időm.
De a szerda reggeli 6:30-as visszaindulás nekem is durva lesz 0-5 fok környékén :U

(#20993) rétisün válasza Toomy (#20992) üzenetére


rétisün
veterán

szki a télen 38 km-ről járt be bicajjal :Y gyűlt is neki szépen a km :C

én is bringával járok melóba télen-nyáron (ezen a télen 2x mentem gyalog, de a másodiknál simán mehettem volna bringával is, csak nem bíztam a helyi hóeltakarítókban :D ) de nekem csak ~4 km, azt meg bármikor le lehet tekerni.

a mai bringázáshoz: egyetlen rendőrt nem láttam, úgy látszik errefelé nem volt akkora ellenőrzés, szerencsére az idióta, ittas sofőrök is másfelé jártak.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20994) ludsimon válasza rétisün (#20993) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi elénk egy idióta autós mi sávunkban szembe, ráadásul kanyarban jött, majdnem baj lett mert épp Sasi mögött jöttem szélárnyékba egyenes részét fogtam a kormánynak de gyorsan kirántottam balra a kormányt és fék.
Jól ráordított Sasi arra az idiótára. :D
Én nem szoktam azért ennyire hevesen reagálni. :D

Én láttam rengeteg rendőrt ezalatt a 3 nap alatt. kb 5-6-ot is járőrözni. Normál esetben nem nagyon látni 1-et sem.

Toomy:
Ha iszok, akkor nincs bringázás. :Y
Majdnem ittam amúgy.
De végül jó, hogy nem. :))

Torkom rendben van. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20995) rétisün válasza ludsimon (#20994) üzenetére


rétisün
veterán

én csütörtökön találkoztam ilyen paraszttal, szembejövőt előzte, én meg győztem lehúzódni a padkára. remélem látta a k***a anyázásomat....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20996) Manitou válasza rétisün (#20993) üzenetére


Manitou
addikt

a mai bringázáshoz: egyetlen rendőrt nem láttam, úgy látszik errefelé nem volt akkora ellenőrzés, szerencsére az idióta, ittas sofőrök is másfelé jártak.

Nálunk a családban aput pont most büntették meg :Y , bicajba belekötni nem tudtak. Bringaúton álltak, és amiatt büntették meg mert egy földútról, ami kb 30 hosszú szakaszon egyirányú és így csatlakozik be a bringaútra, szóval onna jött ki :W

(#20997) ludsimon válasza Manitou (#20996) üzenetére


ludsimon
veterán

Mennyi pénzel húzták le?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20998) ---Lasali--- válasza Manitou (#20996) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hát én ettől kicsit idegbeteg lettem volna...

(#20999) Bati0501


Bati0501
őstag

Azt megmondjátok nekem,h mi a különbség a triatlon és az országúti bicaj között?
Ja,és mekkora vázú outi kellene a 188-190 cm-hez?

(#21000) Manitou válasza ludsimon (#20997) üzenetére


Manitou
addikt

Csak 3000-re, de tényleg én is mindig arra megyek bringával mióta az eszemet tudom, meg jópáran. De kell a bevétel a rendőrségnek , aztán rászállnak most erre a témára is.

Én már megfogadtam, hogy rendőrnek nem állok meg sose most már ha bicajjal vagyok, inkább elhúzok másik irányba. :D Mondjuk most nem is kreszkompatibilis egyik bringa se, szóval van is félnivalóm ilyen szempontból. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.