Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) SOAD19 válasza Manitou (#21000) üzenetére


SOAD19
addikt

"Én már megfogadtam, hogy rendőrnek nem állok meg sose most már ha bicajjal vagyok, inkább elhúzok másik irányba. "

Nem esélytelen, hogy megúszhatnál egy ilyen esetet: [link] ;)

(#21002) ---Lasali--- válasza Bati0501 (#20999) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Olyan 58 tól 60 ig, klasszikus geometriában. Ha slopingosat nézel, akkor a fejcső-közép a tetejétől nézve, vízszintesen összekötve a nyeregcső-középpel legyen kb ilyen hosszú.
Másik kérdésre meg itt van kimerítőbb válasz: [link]

(#21003) KaraDani válasza Bati0501 (#20999) üzenetére


KaraDani
addikt

A triatlon bringa időfutambringához hasonlít. Méginkább dominál az aerodinamika, az irányíthatósággal szemben, mint egy országútinál. Az egész geometriája úgy van kihegyezve, hogy minél inkább feküdj a bringán.

[ Szerkesztve ]

(#21004) Manitou válasza SOAD19 (#21001) üzenetére


Manitou
addikt

Városban kis utcákban azért könnyebb eltűnni gyorsan. :))

[ Szerkesztve ]

(#21005) venember83 válasza DonThomasino (#20987) üzenetére


venember83
nagyúr

Max. nadrágvédőként érhet valamit. A láncot nem védi.

(#21006) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem is megvolt egy kis húsvéti tekerés. Indulás előtt mondjuk szembesültem egy lassú defekttel. Nem csodálkoznék ha holnapra is az lenne. Mindenhol tele az erdő vadrózsával (vagy mi a franc az)... kezdem kicsit unni.

Pár képet megint lőttem. Utolsón a háttérben havas a hegy.

(#21007) SOAD19 válasza Tamoo (#21006) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát, igen, ha ilyen környéken laknék, lehet elmennék tekerni, csak úgy hobbiból, de itt a pusztán nem túlságosan érzek késztetést, hogy menjek is valamerre. Gyakorlatilag, csak közlekedésre használom a bringát. :B

Manitou: Te, merre szoktál járni bicajozni?

(#21008) Toomy válasza rétisün (#20993) üzenetére


Toomy
senior tag

Hát még olyan 15 éve enges sem lehetett lerobbantani a bringáról, de amióta megvan az életem párja -11év- azóta már más a szitu. Alkalmazkodni kell hozzá is, valamint nem nézi jó szemmel azt sem, hogy heti 2-3 bejárkálásom van bicóval. Lehet hogy nem kellett volna Neki sztoriznom, hogy miket úsztam meg, de persze olyan is volt amikor én húztam a rövidebbet autóssal szemben. Na azt úgysem tudtam volna eltitkolni. Szóval nem igazán nézi jó szemmel a hobbimat. De csak azért mert félt :K Legutóbb a Velencei hegyről tekertem le 69.81-el óra szerint, na amikor ezt meghallotta akkor kicsit elborult az agya, amiért ilyen felelőtlen vagyok... Pedig az még nem is olyan sok ;]

Tamoo - Bitang szép helyen laksz! :K Én a montimmal csak kamaraerdő-zni szoktam pest megyében esetleg még Széchenyi hegy néha.

[ Szerkesztve ]

(#21009) ludsimon válasza Toomy (#21008) üzenetére


ludsimon
veterán

"Alkalmazkodni kell hozzá is"

Máma mondta valaki, hogy alkalmazkodni kell, de a bringás életmódhoz. :K :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21010) rétisün válasza ludsimon (#21009) üzenetére


rétisün
veterán

máma :Y

:))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21011) ludsimon válasza rétisün (#21010) üzenetére


ludsimon
veterán

:F

undefined

(#21012) rétisün válasza ludsimon (#21011) üzenetére


rétisün
veterán

semmi, csak furcsa nekem, mert én inkább a ma-t használom :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21013) Manitou válasza SOAD19 (#21007) üzenetére


Manitou
addikt

Mostanában leginkább semerre :) Idén még alig mentem.
De leginkább Pallag- Józsa fele szoktam menni erdőn keresztül.
Vagy nagy ritkán a panorámaút fele is elnézek.

(#21014) SOAD19 válasza ludsimon (#21011) üzenetére


SOAD19
addikt

Gondolom a "máma" szó neki furán hangzik. Nem tudom, nálatok használatos-e vagy csak a választékosság kedvéért használtad-e, ezt az "ízes" szót? Én is szoktam használni, ezt a bizonyos szót, ha olyanom van. Mellesleg, igaza van volt magyar tanáromnak, hogy a nyelvjárásias beszéd nem hiba. :N

Manitou: Hát, igen, nem sok más lehetőség van errefelé, pedig jó lenne lightosan downhillezni egy kicsit, bár céleszközöm sincs ehhez, úgyhogy mindegy is. :)

[ Szerkesztve ]

(#21015) Manitou válasza SOAD19 (#21014) üzenetére


Manitou
addikt

"Hegy" az nem sok van errefele az tuti :DDD

Debrecenben van az ördögdomb, meg a Thomas Mannon a szánkódomb, aztán kb ki is fújt. A panoráma útnál a vekeri tó fele van egy kilátó ami leégett, ott van egy kis szintkülönbség még. Meg talán a békáson a kis domb, de az tényleg semmi.

Ide nem sok DH-s jár.

(#21016) Toomy válasza ludsimon (#21009) üzenetére


Toomy
senior tag

Na itt mutatkozik meg, hogy ki is az "elborultabb elméjű" :B :K :DDD

(#21017) ludsimon válasza Toomy (#21016) üzenetére


ludsimon
veterán

Ismered a mondást...
Vagy megszoksz vagy lesz****. :DD

undefined

(#21018) Toomy válasza ludsimon (#21017) üzenetére


Toomy
senior tag

leszoksz :F :DDD

Apropó - milyen GPS-t ajánlotok ami kibír akár 1 napot is. Mert ugyebár a telefonoknál ha elem csere van akkor megszakad a nyomkövetés. Vagy esetleg van erre is valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#21019) tekeyagd válasza Toomy (#21018) üzenetére


tekeyagd
tag

(#21020) Bandi18


Bandi18
tag

Telefont ti hogyan aplikáltátok rá a kormányra ? :D Ha ismeretlen helyre megyek jó lenne ha tudnám GPS-ként használni

(#21021) rétisün válasza Toomy (#21018) üzenetére


rétisün
veterán

miért baj, ha megszakad?

de biztos van program, amivel össze lehet szerkeszteni 2-3 tracket. sőt, a zánkai útról szki .gpx-ét notepad-al szerkesztettem át, hogy csak addig legyen meg, amíg együtt mentünk, az ő további útját "leszerkesztettem" :D

én kölcsönkértem a balaton-körre tesóm mobilját, így (ha két részletben is) de legalább rögzítve van az egész napos tekerés.

(#21020) Bandi18: én váztáskában hordom. amikor eltévedtem, elővettem, megnéztem, hazataláltam :D
persze ez hosszabb úton nem igazán jó megoldás, de ha 2-3-4 kereszteződést meg tudsz jegyezni előre gps alapján (meg aztán táblák is vannak) nem is kell egyfolytában nézni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21022) ludsimon válasza Toomy (#21018) üzenetére


ludsimon
veterán

aha, tudod Te azt mire gondoltam. :D

Más:

Lehet licitálni akit érdekelnek Tiagra szintű egyeneskormányos 3x9 váltó. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21023) tekeyagd válasza ludsimon (#21022) üzenetére


tekeyagd
tag

nagyobb bötveket nem találtál pirosban? ;]

(#21024) ludsimon válasza tekeyagd (#21023) üzenetére


ludsimon
veterán

1920x1080p monitoron nézve nem olyan nagyok azok. :DDD
Hát azért, hogy minden tiszta legyen mindenki számára. :))

undefined

(#21025) Toomy


Toomy
senior tag

Akkor lehet, hogy a legolcsóbb megoldás a szerkesztés :R

(#21020) Bandi18: - én övtáskában tartom, ne nagyon rázkódjon még csak a vázzal sem. De a kormányra rögzítéssel meg vigyázz, mert egy lejtősebb szar úton szinte nincs az a tökéletes tartó ami megtartaná és elrepül mint a sapka :K Én is szerettem volna kormányra rögzíteni de inkább letettem róla.

(#21026) rétisün válasza tekeyagd (#21023) üzenetére


rétisün
veterán

ja, hogy betűket :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21027) ludsimon válasza rétisün (#21026) üzenetére


ludsimon
veterán

Neked hány ezer km van a Mavicba?

Sasival beszéltem, neki 19k km-t bírt ki. 1 tavalyi szezont.
Az elsőből kitörtek a küllők a felni menetéből, meg a hátsó felni is kukás lett.

Én súlyom alatt remélem kibír 2x annyit is. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21028) Bati0501 válasza KaraDani (#21003) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszönöm! :R

(#21029) rétisün válasza ludsimon (#21027) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, de sztem bőven 10k fölött....ha már a bringában ma lett meg a 24k :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21030) #68216320 válasza Bandi18 (#21020) üzenetére


#68216320
törölt tag

En a navigont hasznalom ami tud kerekparos tervezest. nem szoktam nezni csak hallgatom.

(#21031) Toomy válasza Toomy (#21018) üzenetére


Toomy
senior tag

Megvan, ezt kerestem :K :C Egy 1000-est megér még ha be sem válik.

[ Szerkesztve ]

(#21032) rétisün válasza Toomy (#21031) üzenetére


rétisün
veterán

azt azért kérdezd meg majd, hogy 1.5 voltos szabvány ceruzaelemmel is működik-e, vagy csak a képen látható 1.2-essel, ami gondolom akksi

és persze várjuk a tapasztalatokat, mert ez akárkinek jól jöhet. ha beválik.

mod: rákérdeztem.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21033) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ma mentem én is egy kisebb kört (20km) az outival :) Tényleg más tekerni vele, olyan izmokat éreztem a lábamban, amit trekkingel egyáltalán nem. Mondjuk a hideg eléggé betett az élménynek... Illetve úgy alapból nem zavart volna, mert felöltöztem, viszont az orrom nem tolerálta, és állhattam meg fujogatni (beöltözés miatt nem tudtam elérhető helyre rakni zsebkendőt :( ). Viszont egy jó tanács azoknak, akik régi versenybiciklit akarnak venni: kormányszár váltósat semmiképp se. Kizárólag felsőfogásból lehet vele váltani, mind alsó, mind "fékváltós" fogásból elérhetetlen. Ellenben próbáltam, ha a z alsócsövön lenne a váltó, akkor alsó fogásból gond nélkül elérhető. Mondjuk városi rohangálósként úgyis nagyrészt singlespeedként fogom használni, szóval annyira engem nem érint a dolog.
Már csak azért sem, mert sajnos rá kellett jönnöm, hogy az alsó fogáshoz bizony fogynom kell :B Mondjuk áldom az eszem (és belaaztallat-ot :D), hogy nem vágtam bele rögtön a trekking lecserélésébe, mert amíg nem adok le egy 10-15kg-ot, addig túl kényelmetlen az alsófogás (illetve gyakorlatilag a lábamnak útban van a hasam, és emiatt a levegővétel sem megy rendesen). Viszont így végre van értelmes motiváció a fogyásra :)

(#21034) ---Lasali--- válasza Cathfaern (#21033) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én csak akkor használok zsebkendőt ha már nagyon csíp. Bringás kabátba meg hátul van zseb.
Egyébként meg, odalra kihajol, kis levegő be, orrluk befog, levegő visszafordít aztán kifúj és repül a levegőbe majd floccsan az úton. :D

(#21035) Cathfaern válasza ---Lasali--- (#21034) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Éreztem, hogy ezt valaki le fogja írni :D Bringás ruhám sajna csak rövid van (télen nem tudtam biciklizni, így nem került téli ruha beszerzésre), szóval afölé szoktam melegebb rétegeket felvenni ha mégis hidegben tekerek (jó kis Zánkai esőzések... :D), azok meg nincsenek felkészítve bringázásra.

(#21036) rétisün válasza Cathfaern (#21035) üzenetére


rétisün
veterán

nem így akartad?

nem került téli ruha beszerzésre, így télen nem tudtam biciklizni :DD

(#21034) ---Lasali---: én is kezdem magam rászoktatni erre :B ne kelljen már 20-30 percenként megállni, vagy menet közben zsebkendővel vacakolni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21037) Toomy válasza rétisün (#21032) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen, AA akkukkal akarom kitolni a telefon/GPS működési idejét. A héten letesztelem. :K

(#21038) sanzi89 válasza Toomy (#21037) üzenetére


sanzi89
addikt

Én erre a problémára az alábbi megoldást találtam, mely igaz kicsit drágább, de hosszútávon szerintem jobb megoldás: WP2 II + Sanyo 18650 Li-ion.

Ez se az igazi, de ez az AA-s megoldás kifejezetten gyenge szerintem...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21039) SOAD19 válasza Manitou (#21015) üzenetére


SOAD19
addikt

Még, hogy hegy, de még domb se nagyon. :DDD Amúgy a "szánkódomb"-on egyszer réges régen akkorát zakóztam lefele jövet. Úgyanis elfelejtettem, hogy csak első fékem van és a "domb" aljánmál már érdemes megállni, mert tudod utána van egy kis szintkülönbség. :D

Nem downhill-ezést kellett volna írnom igazából, simán megelégednék a nemrég linkelt helyszínnel is :K : [link]

(#21040) Toomy válasza sanzi89 (#21038) üzenetére


Toomy
senior tag

És mennyi pluszt ad ez a kombó a GPS-nek?

(#21041) Xantomas válasza Toomy (#21031) üzenetére


Xantomas
őstag

pont a napokban jutott eszembe, hogy kellene egy ilyesmi cuccot tervezni, mert az automatizált gyártórendszerek projektünk hozadéka, egy hasonló, 4 AA-s aksiról működtethető, kapcsolóüzemű áramgenerátoros kimenetű, tölthető táp.
Viszont, ha 1000 Ft-ért lehet ilyet venni, akkor nem éri meg, mert kb 800 ft az anyagköltsége az usb csatlakozóval, és az elektronikával együtt.

De kiváncs vagyok, hogy ebben a dobozkában mi van, de valamiért úgy sejtem, hogy szimplán csak sorba van kötve a 4 aksi és az van az usb csati + GND lábaira kötve.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#21042) venember83


venember83
nagyúr

Érdekes zár: [link]. Életképtelen ötlet, mert ettől még elvinni háton el lehet a bringát, de mindenképpen érdekes.

(#21043) ludsimon


ludsimon
veterán

Áprilisi hó

19:20-tól áááh szakadtam a röhögéstől. :DD :C

undefined

(#21044) Toomy válasza Xantomas (#21041) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen csak sorba vannak kötve az akku-k plusz egy USB aljzat. Én legfőképpen arra leszek kíváncsi hogy ér e valamit. Ma lehet hogy letesztelem a HTC-m 2300-as akkuját.
Ha minden jól jön össze akkor hasítok ma is egy 100-120km-ert. :K :C
Mondjuk az esetemben az a hasítás enyhe túlzás :D

[ Szerkesztve ]

(#21045) sanzi89 válasza Toomy (#21040) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez egy kicsit összetettebb kérdés, én még az én tudásom is elég felületes, de OFF-ban megpróbálom leírni az eddigi gondolataimat, remélem megfér ebben a topikban.

1. A mai microUSB-s telefonok stabil 5V-ot igényelnek töltési áramnak. Ez 4db ni-mh aksival aligha érhető el. Teljesen feltöltött állapotban cellánként 1.4V körül van a feszültség, ez 4 cella esetén 5.6V. Merülni pedig akár 0.9V-ig is lemeríthetjük. A gyártók a hasznos kapacitást - ami fel van tüntetve az aksin - ezen volt értékek közötti kinyerhető áram mennyiségével jelölik. Szóval a töltési feszültségünk 5.6V és 3.6V között lesz az aksik merültségétől függően. Kérdés, hogy az adott telefon töltést vezérlő áramköre ezt mennyire tolerálja, ha nem, akkor kb használhatatlan is ez a megoldás, az adott V tartományban, ami közel van az 5V-hoz (5.5-4.5V) az eredeti kapacitás töredékét tudjuk kinyerni. Kell valami, ami szabályozza azt, hogy bármilyen feszültségünk van, a kimeneten mindig stabil 5V legyen.

2. Ezért vásároltam a fent linkelt XTAR WP2 II li-ion aksi töltőt. Azon kívül, hogy egy elég jó minőségű töltőről beszélünk, van egy olyan funkciója, hogy a beépített USB csatlakozójára szabvány 5V-ot tud adni függetlenül attól, hogy a benne lévő feltöltött li-ion cellának mekkora a feszültsége. Ez általában 4.2 és 3V között mozog. Ezzel csupán az a gond, hogy minden átalakításnak, ennek is költsége van. Az USB kimenetet ha megterheljük 5V 200mA-rel, akkor ez 1W terhelő teljesítményként jelentkezik. Mivel a li-ion feszültsége más - a számolás egyszerűségéért legyen 3.6V - ezért azon 1W terhelés esetén 277mA-t szedünk ki az aksiból. Ez lenne a 100%-os, tökéletes hatásfok. A valóság azonban az, hogy a töltő 400mA-rel terheli a cellát, tehát olyan 120mA "elveszik" az átalakítás során. Ez elég sok szerintem.

3. A telefonok, pda-k, gps-ek ha li-ionról működnek, akkor 3.6V lesz a feszültségük. Namármost, hogy az 5V-os töltő áramból megfelelő feszültség legyen a telefon is valamilyen veszteséggel dolgozik. Ez függ az adott típusú eszköztől, de szerintem hasonló értékekkel, vagy egy kicsit jobbal lehet számolni, mint a li-ion töltés esetében. Tehát a madzag végén kimenő 200mA-ből kb - ez nagyon durva tipp - 130mA fog bemenni az eszköz akkumulátorába. Persze 5V-ról beszélünk, tehát ez 3.6V esetén kb 180mA-t fog jelenteni. Tehát, a forrásunkat 400mA-rel terheljük akkor a telefon ebből kevesebb, mint 200mA-t fog felvenni. Mivel a li-ion esetén a töltés/kisütési hatásfok 99%, ezért ezzel most nem foglalkozok. Ni-mh esetén ez 66%, tehát ha olyan eszközt akarunk tölteni, amiben ni-mh energiaforrás van, még pluszban elvesztjük a töltő áramunk 1/3-át!

4. Az én esetemben egy Nokia E52-es telefont kell feltölteni, aminek az aksija 1500mAh-s. Legyünk optimisták, induljunk ki abból, hogy ennyit is bír. A forrásunk a már fentebb linkelt Sanyo 18650 ipari cella. Ez a cella a különféle mérési tesztek szerint olyan 2600mAh tud. Egy ilyen cella kevés ahhoz, hogy feltöltsem az E52-esemet. És most egy jó minőségű, drága cellából indultunk ki. Nekem otthon van még rosszabb minőségű Trustfire li-ion aksim. Ebből 2db kellet, hogy fel tudjam tölteni a telefonom olyan 90%-ra, mivel nem igazán tudják a 2500mAh-t ami rájuk van írva.

5. Még nagy gond a ni-mh-val, hogy az energiasűrűsége csak 70Wh/kg. Ez li-ion esetében 150-250Wh/kg. Plusz nem is beszélve arról, hogy a li-ionnak lényegében nincs önkisülése, jobban tolerálja az össze-vissza töltést. Szóval ha valamilyen eszközzel meg is tudnánk oldani a stabil 5V problémáját - elektronikában kicsit jártas egyénnek ez nem gond, én nem vagyok az :) - akkor is sokkal "több" ni-mh aksit kell magunkkal cipelni, és ha csak a cellák árát nézzük se biztos, hogy olcsóbban megússzuk a dolgot.

A gondolatok jöhetnek, én is csak kaparászom a témát, mivel a több napos vadkempingezéshez szükséges valamilyen energiaforrás, amivel gyorsan, egyszerűen fel tudom tölteni a GPS-ként használt telefonomat.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21046) Xantomas válasza Toomy (#21044) üzenetére


Xantomas
őstag

Igazából annyi is elég, hogy sorba van kötve, csak nem stabil áramot fog leadni, hanem az aksik merülésének függvényében egyre kisebbet.

Amit mi csináltunk, annak az az előnye, hogy AA elemmel, aksival, és elvileg 2 sorba, és azokkal 2 sorba kötött li cellával is. A bemeneti fesz lényegtelen (minimum 4,6V, ami 4 lemerült NiMh cella üresjárati fesze). Jelen állapotban ebből csinál 6V, 1.8A kimenetet.

Ez az IC beállító lábain előtét ellenállásokkal állítható, így csak másik ellenállás használatával ettől eltérő értékek is lehetnek.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#21047) szki válasza sanzi89 (#21045) üzenetére


szki
őstag

Nekem a ZTE Blade telefonomhoz van tartalék akkum. 3000 Ft volt (vagyis kapcsolatpont), és nem kell minden más kütyüvel vacakolnom. Ha nincs bekapcsolva a mobilnet, és nem csesztetem a telefont, akkor egy akksi 8-9 órát kibír egy útvonalrögzítéssel (200 km-es bicajtúrák). Ha az Endomondon bekapcsolom az energiatakarékos módot, akkor meg napokat is kibír, de a track rögzítés is elég pontatlan lesz, mert kb percenként szinkronizál a műholdakkal olyankor.
De leggyorsabban a gyerekeim merítik le a telefonom, amikor játszanak vele egy-egy hosszú autókázáskor:)

(#21048) ludsimon válasza sanzi89 (#21045) üzenetére


ludsimon
veterán

Van már napelemmel működő töltő is.
Arról hallottál, vagy használtál olyat?

Arra kíváncsi lennék.
Mezben elfér egy olyan aztán csak kidugom és töltődik.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21049) rétisün válasza Xantomas (#21046) üzenetére


rétisün
veterán

közben megjött a válasz:

"Működik persze Bár az USB-n 5 Volt megy, nem tudom 6 Volt probléma lehet-e az eszközöknek. Elemeket nem használok csak akkut, azért csináltam azzal a képet"

ezt kellene tudni, hogy tolerálja egy telefon, hogy 6V-ról akarom tölteni.

a ti megoldásotok kb. mennyire jön ki? mert azért nyugodtabban bíznám a telefonomat egy olyan töltőre, amin van valamiféle szabályoás, nem csak sorba van kötve 4 elem/akksi

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21050) sanzi89 válasza szki (#21047) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezzel az a baj, hogy ezzel a módszerrel csak 1 pót aksim van. Plusz az év nagy részében nem használnám, és nincs agykapacitásom év közben cserélgetni se... Nem tudom hogyan tolerálná, hogy 9 hónapig semmi, aztán nyáron nyúznám párszor. A másik, hogy drága egy értelmes aksi. Töltőt egyébként is kellett vennem - jó kis ledes lámpához :) - csak vettem pár dollárral többért. A Sanyo cellák pedig bontott laptop cellák, melyek igaz nem tudják a gyári értékeket, de így is felérnek a fentebb linkelt kék TrustFire cellához, aminek 4 dolcsi darabja. Szóval most ott tartok az értelmes töltő vs. WP2-es USB töltő felárral, hogy kb 5-6 alkalommal fel tudom tölteni a telefonom. És ez annak arányában módosul, hogy mennyi cellát viszek magammal. Plusz ezzel mást is lehet tölteni vész esetén, ami USB-s. Túratársak telefonját, mp3 lejátszót, stb.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.