Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38002) TESCO-Zsömle válasza hoffman_ (#38000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És nem 4 ezer forint...

Mennyi legyen? 25? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38003) Jorus válasza hoffman_ (#37995) üzenetére


Jorus
nagyúr

MIjaza 4K? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38004) hoffman_ válasza TESCO-Zsömle (#38002) üzenetére


hoffman_
nagyúr

2 :DDD Illetve ezen gondolkodom, mert olyat se szeretnék, ami vérgagyi, és szétesik a kínai festéktől a szám, de annyira drága nem lehet ez a cucc. Aprón van egy fajta, amit kipróbálnék, csak Pécsen van, találomra meg nem szeretnék rendelni.

Jorus:

[link], lényegében jóval nagyobb felbontás, sokkal élesebb kép. Azt hittem vakítás, de nem, próbáltam, odáig vagyok érte, tűéles 2D kép. Csak-az-Euro-yeee :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38005) salieri. válasza Szakbarbár (#37991) üzenetére


salieri.
őstag

(#38006) Mariann294


Mariann294
őstag

Honnan lehet tudni hogy egy lánc mikor szorul cserére? ( nyúlásmérő nélkül )
Van erre valami módszer?

(#38007) gameroboy


gameroboy
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a tárcsafékes SHIMANO ALIVIO(FH-M475) első+hátsó agyakkal kapcsolatban?
Túra kerékpározásra lenne használva aszfalton.
Esetleg tudnátok ajánlani valamilyen tárcsás agyakat?
Max 20.000 lenne rá. :)

Köszönöm.

(#38008) Packersbay


Packersbay
tag

Ez a [kesztyű] szerintetek bringázáshoz is jó lenne? ahogy nézem a telefont is lehet benne nyomkodni.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#38009) rii


rii
nagyúr

nagyméretű hátsó csomagtartót hol lehetne találni? .-/
ami mondjuk széles is ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38010) Cathfaern válasza Packersbay (#38008) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tippre ez szél ellen semmit sem véd, szóval eléggé kétes értékű biciklizéshez. Ugyebár biciklin alapvetően a menetszél miatt fázol, nem a hideg miatt.

[ Szerkesztve ]

(#38011) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Sziasztok,
Lók cipőt vennék,
Itt http://apro.bikemag.hu/browse/ruhazat/cipo-zokni-kamasli/northwave-mtb-road-triatlon-cipok-oszi-akcioban-l116125.html
jó helyen keresgélek?
Tippeket kérnék, hálás köszönettel.
Bocsa linkért, mobilról vagyok .

(#38012) Doki-HUN1978 válasza Mariann294 (#38006) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mérőszalaggal is lemérheted, de nem egyszerű pontosan megmérni.
Más módszer tudtommal nem létezik rá.

Ha már annyira elkopott, hogy ugrik a lánckeréken akkor hajtással együtt kell cserélned.

(#38011) Tizedes1:

Ezek SPD-k , ha Look rendszer kell -gondolom verseny kerékpárhoz- akkor ezek nem jók számodra.

Egyébként jó helyen keresgélsz...

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#38013) oliverkiss32


oliverkiss32
aktív tag

;]

(#38014) #72042496 válasza salieri. (#37943) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi a figyelmeztetést, gondolom ezt a Bulls-ra írtad.

Sajnos ez az amit még nem tudok megítélni, mert nem ismerem se az alkatrészeket, se az árakat. Ez full Ultegra felszereltség, csak ahogy nézem baromi régi, mert a fékváltókarok bovdenjei pl. kint futnak. Nem tudom, hogy a felsőbb kategóriából milyen ütemben csorgatják lefelé a fejlesztéseket és így sajnos azt sem, hogy ehhez képest egy újabb 105-ös szett miként viszonyul.
Mindenesetre gyanús, hogy a bicikli már ezer éve fenn van és nem kell a kutyának sem. Ez biztos nem csak azért van így, mert vidéki az eladó.

Közben egyébként bezsíroztuk az itthoni bringát, meghúztuk rajta a csavarokat és a szűk 20-as átlag már majdnem elérte a 25-öt. (28 km-en, jó erős pofaszélben.)
Sajnos így is kerreg, mint a rosseb, az ülést is feljebb kéne állítani, elkélne rá egy pár könnyebben futó külső és új belsők, stb, de ezeket még orvoslom, aztán az ilyen 30-40 km-es távokra legalább használható lesz addig, amíg nem szerzek be egy országútit.

[ Szerkesztve ]

(#38015) ---Lasali--- válasza Mariann294 (#38006) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem kopott hajtómű tányéron ha 3 óránál el tudod úgy húzni a láncot, hogy alatta bőven át lehet látni több láncszem hosszúságban, akkor nyúlott, de ehhez kell egy kis tapasztalat, szóval nem a legjobb módszer. Főleg átverős ha kopottak a tányérok is.
Egyébként toló mérővel meg lehet mérni, ha tudod hogy mekkora az új lánc, és mennyi a nyúlás határ. Én így szoktam, mert egy ideje már méregetek így láncokat, és tudom melyik szám mennyire gáz kb.

[ Szerkesztve ]

(#38016) ---Lasali--- válasza gameroboy (#38007) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem rossz agy, főleg túrázásra. Csak kell bele tenni zsírt bőven, és jól kell beállítani. Utóbbi 10 ből 9 szer nem szokott sikerülni.. és ez okozza a végzetét. De a csésze akkor is túl szokta élni. Szóval javítható.
Ha van rá 20 ezred akkor vehetnél akár, LX et, csak ha igazán jót akarsz, akkor az új vastag alu cső tengelyes XT-t.
Egyébként meg ha nem akarsz kónuszos aggyal szórakozni, akkor Novatec. Azok nagyon jó agyak és gyakorlatilag karban tartás mentes, szaktudás nélkül berakható, mert nem kell csapágy hézagot állítani.
Persze ha egy XT be van állítva jól, és szét van szedve mondjuk 3-4 ezrenként, meg ha vizet kap akkor azonnal, akkor a novatec csapágyait túl éli 5 ször az agy. :D De hát nem ugyan az a kettő téma..

[ Szerkesztve ]

(#38017) szki válasza Mariann294 (#38006) üzenetére


szki
őstag

Legjobb, ha egy szakit felkeresel. De mérheted mérőszalaggal is a láncot. 12 láncszempár elvileg egy láb, azaz 12 hüvelyk. A legtöbb mérőszalagon található ilyen beosztás is. Ha 1%-ot nyúlik a lánc, akkor elvileg cserére érett. Persze a lánctányérok, és a fogaskoszorú is kopik, illetve összekopik a lánccal. Így könnyen lehet, hogy az új lánc több gondot okoz, mint ha a régi:) Ha a használt lánc úgy jelez, hogy elugrik valamely fokozatnál, akkor az új lánc mellett új koszorú is elkélhet.
Azt figyeltem még meg, hogy a lánckerék kialakítása is nagyban befolyásolja, hogy elugrik-e a lánc (szalajt). A 15 évvel ezelőtti fogaskoszorúkon szép magas fogak találhatóak. Míg ma alacsonyak a fogak, és hamar is kopnak. Szóval fogyasztói társadalom...

(#38013) oliverkiss32: +1

(#38018) ludsimon válasza Mariann294 (#38006) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha jól tudom Dunakeszin laksz.
Van ott pár bringabolt, akármelyikbe betolod megkéred nézzék meg és nézed, hogy ha beleesik akkor csere, ha nem akkor meg nem. :)

Más: Jó volt reggel 8 C fokban útnak indulni, komolyan! :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#38019) _seth_ válasza gameroboy (#38007) üzenetére


_seth_
veterán

Én is ilyet raktam az elsőbe, nagyon szépen forog, nem kotyog egy picit sem de nem is akad. Hátra mondjuk deoret raktam de ahogy néztem nagyon hasonló széria a kettő.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38020) Szakbarbár válasza salieri. (#38005) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

A másik hirdetést már leszedték, valószínűleg elvitték. Ennek mi lehet a legmagasabb ára ameddig még érdemes elmenni? Távolságban nekem kicsit messze van (150 km).

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#38021) gameroboy válasza ---Lasali--- (#38016) üzenetére


gameroboy
csendes tag

Köszi. :)

Nézegettem én is az LX - XT agyakat.
Novatec-et próbáltam rendelni ,de már a harmadik helyről küldenek el hogy nincs :(( ,így lehet LX vagy XT lesz.

(#38022) Kakumix válasza ludsimon (#38018) üzenetére


Kakumix
senior tag

Annyira későn indultál, hogy már 8 fok volt? :)
Nekem kicsit fázott a meztelen lábam 7 óra felé és mire beértem a lábfejem is. Végigjártam a napokban vagy 10+ turkálót, de még csak a mértemben sem nagyon volt semmi, nemhogy biciklizéshez. A végén az lesz, hogy elmegyek a Decathlonba és veszek valami drágát (ezt vagy ezt), webes kerékpáros boltokban is csak XXL-ig vannak (bár azt sem tudom az mekkora) :).

ui.: eladnám a múltkori ALDIs akcióban vásárolt kék felsőt és fekete nadrágot. Mindkettő 54-es (legnagyobb méret, de esélytelen, hogy a köv. tél előtt belefogyjak), csomagolás nélkül, mosatlanul, meg sem próbáltam felvenni őket (a nadrág kis túlzással még a karomra sem jönne fel :) ).

Legyen szép napod!

(#38023) ludsimon válasza Kakumix (#38022) üzenetére


ludsimon
veterán

Olyan 7-8 C lehetett, 7:00kor szoktam indulni útnak. Ha átállítjuk az órát már vinnem kell lámpát is, nehogy elcsapjanak. :Y

Csak úgy saccra mondtam, de időkép szerint eltaláltam (reggel mikor felkeltem 8C fok volt.)

undefined

(#38024) szki válasza Kakumix (#38022) üzenetére


szki
őstag

Megfelelő öltözet nélkül ne biciklizz!
Amúgy nem az számít hány Celsius fok van bicajozáskor, hanem mennyi időt teker az illető hűvösben/hidegben. Illetve milyen a szél, ami a hőérzetet, és a testhőmérsékletet jelentősen befolyásolja. Hidegben sokkal több energia kell a szervezetnek a megfelelő testhőmérsékletet fenntartani! Így hosszabb túránál többet kell táplálkozni, mint kellemes melegben!

Nem tudom bicajozásra készültek-e tanulmányok, de futásra egyértelműen meghatározható, mikor ideális a hőmérséklet, és a páratartalom. Maratont futni 10 C fokban ideális. Míg félmaratont 12 C. Természetesen mindezt rövid naciban, és ujjatlan pólóban.

(#38025) Tizedes1 válasza Doki-HUN1978 (#38012) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Köszi,
Persze look-ot akartam írni :-)
Pénteken délután megnézem a kínálatot :-)
Van nála egy Northwave karbon outis cipő 57helyett28ezerért. . . .
Kíváncsi vagyok,milyen :-D
Miche look pedált már vettem Gyöngyösön a Mátra bike-ban.
A boltot csak ajánlani tudom :-)
A linkeknek azért is örülnék nagyon, mert a Mátrában piszok lassú a mobilnet :-(
S ha hétvégén jó idő lenne, már ki is próbálm a Cannondale oútimat :-)
Ezen hsz-ban köszönném meg Norbinak az önzetlen segítséget !

(#38026) ludsimon válasza Kakumix (#38022) üzenetére


ludsimon
veterán

Annyit fűznék hozzá, hogy nagyon tönkre tudod vágni az ízületeidet (és ezt mindenkinek mondom!!!!) megfelelő speciális öltözék nélkül tartós 13 C fok alatt!

Nagyon kell védeni az ízületeket és azt kizárólag csakis szélálló cuccal lehet!

Más:

Kipróbáltam ebay-ről vásárolt occó windproof kesztyűt és hibátlanra vizsgázott! Elképesztően kényelmes és puha tapintású!! Ráadásul nem vastag, normál méretű nem bundás, ergo nem fog beledögleni a kezed, melegen tartja és nem fújta át a szél 45 km/h mellett sem!

Kellemes pozitív csalódás volt!!! Azt gondoltam ennyi pénzért csak valami kamu lehet.
Szóval tőlem megkapja az ajánlott plecsnit! :K

Kíváncsi leszek hány C fokig fog elmenni. Nem tudom megtippelni sem, mivel soha nem volt szélálló kesztyűm. Majd kiderül.
Az Aldi-sat nem mertem még bevetni, az egyszerűen brutális!
Azt -15 C fokra tervezték szerintem, olyan pufi!

Kérdés:

Hol lehet téli MTB, vagy OUTI kamáslit kapni?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#38027) Syd69 válasza hoffman_ (#38000) üzenetére


Syd69
aktív tag

Maszkot én a síccuccostól vettem pár éve.

Alma

(#38028) Syd69 válasza Mariann294 (#38006) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem ugrott a lánc hajtás közben néha 1-1 fogat kb.

Alma

(#38029) salieri. válasza Szakbarbár (#38020) üzenetére


salieri.
őstag

65k

(#38030) hoffman_ válasza Syd69 (#38027) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi, utánanézek ott is.

mod:

Szélálló és esetleg vízálló nadrágot Ti hol vettetek? Olyan kéne, ami vékony, csak külső réteg, másik nadrágra kell rávenni. Lehet találni 10k környékén?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38031) hoffman_ válasza hoffman_ (#38030) üzenetére


hoffman_
nagyúr

SPD cipőt mennyire ildomos használtan vásárolni? Lehet, hogy beneveznék egy SPD cipő+pedél kombóra használtan, ha találok 10k körül. Ugyanakkor ciki-nem ciki, félek az előző tulaj dzsuvájától, tudom mosógép, de akkor is.

mod:

Ezt a pedált szerintetek megvehetem? Az M520 nekem szerintem bőven elég lenne elsőre, az ára nagyon jó, állapotra is szép. Holnap akár el is mennék érte, ez nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38032) Toomy


Toomy
senior tag

Egy kis komoly outi-s video. Vagy inkább "cicakrosszos".
Ilyet sem láttam még, de tud valamit a srác az egyszer hótziher. :K :C

(#38033) ludsimon :( Sorry! Akkor nem szóltam, azt is halkan! :)

[ Szerkesztve ]

(#38033) ludsimon válasza Toomy (#38032) üzenetére


ludsimon
veterán

Tegnap linkeltem ki! Lehet elkerülte a figyelmed. :)

undefined

(#38034) salieri. válasza hoffman_ (#38031) üzenetére


salieri.
őstag

Meg hát!
Örök darab!
Ez alig volt használva ,esetleg alkudj egy kicsit!
Na meg a stopli is kellene hozzá ,mert ha külön kell venned hozzá nem éri meg!

[ Szerkesztve ]

(#38035) hoffman_ válasza salieri. (#38034) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a választ! Már csak cipőt kell keresnem :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38036) salieri. válasza hoffman_ (#38035) üzenetére


salieri.
őstag

Sportsdirect áruház nincs a közeledben?
Ott 10k ért van muddyfox!

[ Szerkesztve ]

(#38037) hoffman_ válasza salieri. (#38036) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, sajna nincs, pedig jónak tűnik. A stoplit meg kéne kérdezzem, ha az még pluszban rájön, akkor borul a dolog, cipőstül használtan még rászánnék 10k fölött kicsivel, de 20-at már nem tudok.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38038) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Diadora cipőkről mi a vélemény? 11-ért találtam egy új Diadora Cosmo-t, ez jó vételnek számít? Bocsánat a sok kérdésért így egyben :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38039) fpeter07 válasza Dirtyz (#37954) üzenetére


fpeter07
veterán

Egész jó olvasnivaló, köszi!

(#38040) fpeter07 válasza rétisün (#37996) üzenetére


fpeter07
veterán

Volt szó itt egyik nap egy 3 kg alatti bringáról. Szerintem nem nehéz összerakni a képet.

(#38041) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#38031) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Teljesen jó az M520 as pedál. Ugyan az a csapágya az összes felette levőnek, még az XTR nek is, csak a tengely más.
Én karban tartás nélkül elmentem vele 9000km -t, aztán már eléggé kotyogott, szétkaptam, azt hittem már berágódott tönkrement csapágyat találok, de nem! Kitisztítva, bezsírozva, olyanra be lehetett állítani amit sok pedál megirigyelne. Nagyon jól ki van találva, és nagyon erős anyagokból van összerakva a bele. Azóta még beletekertem 3 ezret, semmi baja.
Ja igen amit salieri mond az fontos, hogy jó stopli legyen hozzá, ne kopott, mert eredeti stopli az kb annyiba kerül mint a pedál.

[ Szerkesztve ]

(#38042) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#38041) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm a tippet neked is, akkor a döntés megvan :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38043) _seth_ válasza _seth_ (#37945) üzenetére


_seth_
veterán


[link]
Ilyen lakatot vettem hozzá. Eléggé robosztus és kellően hosszú :) Remélhetőleg így nem viszik el a bringát.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38044) SOAD19 válasza _seth_ (#38043) üzenetére


SOAD19
addikt

Sajnos, amit el akarnak vinni, azt el is fogják Most nézem, hogy a Bordomat se telik sok időbe hatástalanítani. :( [link]

Ja, most nézem, hogy a gyengébbik bicajodhoz vetted, akkor nem szóltam. :B

[link] :O :W

[ Szerkesztve ]

(#38045) _seth_ válasza SOAD19 (#38044) üzenetére


_seth_
veterán

Egyúttal ha túrázás lesz a másikhoz is ez lesz + a 13mm-es u lakat a sodrony kiegészítővel, ennyi már csak elég lesz. Igazság szerint az már mind1, hogy milyet vágnak le flexxel, az ugyanis visz mindent, idő kérdése minden lakat :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38046) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hóhó, milyen jó kis maszkot találtam! Igaz, 4k végül, de itt van a szomszéd utcában kb, 10 perc bringa :) Holnap lehet is veszek egyet reggel, suliba menet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38047) Mariann294


Mariann294
őstag

Hogy ezt én eddig hogy nem leltem meg?

Köszönöm a válaszokat!

(#38048) ---Lasali--- válasza SOAD19 (#38044) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem is bordó hanem fekete. xD
De amúgy.. mindegyiket el lehet küldeni ennyi idő alatt sarok csiszolóval. Tudod ez a mindent el lehet lopni amit el akarnak. De azért nem szoktak sarok csiszolóval járkálni. Azért ez komoly.. aksis, hordozható. Ez lesz a kedvence a jövő bringa tolvajainak? :U :D

[ Szerkesztve ]

(#38049) _seth_ válasza ---Lasali--- (#38048) üzenetére


_seth_
veterán

Amint ki tudják csengetni az árát egy ilyen speckó cuccnak. Még a sarokcsiszolónak van is hangja de ez a második cucc már hangtalan, kicsi és elég hatásos, van belőle ráadásul kifejezetten sodronyhoz való is.

Régen azt mondták, hogy mindent elvisznek ami mozdítható/nincs lebetonozva... ez már kb 10-15 éve nem igaz...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38050) ---Lasali--- válasza _seth_ (#38049) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem 300 ezres hőn szeretett trekkingemet vitték el a nyáron, 20 ezres lámpával együtt. Majd a lámpát 2 hét múlva újra megvettem, letettem vele a másik bringámat egy olyan helyre, ahol soha nem gondoltam volna hogy hozzá nyúlnak, főleg hogy 5 percenként ránéztünk, majd két ránézés között csipőfogóval levágták még a fék bowdenemet is a vázról, lámpa meg eltűnt. Azt hittem helyszínen megőrülök, nem tudtam elhinni.. Úgyhogy én mostantól semmit nem hagyok szobámon kívül, igaz hogy ott már nem lehet 2 lépést megtenni a sok szartól, de ez van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.