Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) szki válasza Tüzi (#42999) üzenetére


szki
őstag

"szar dolog a reuma 50évesen..."
10 év múlva válaszolok erre. Addig még bicajozok, és futok is jó pár maratont. Meg tudod a genetika sok mindent meghatároz:DDD
Tehát nem féltem az ízületeimet. Jobban be vagyok öltözve, mint a síelők.

Sajnos lőttek a mai hosszú bicajos túrámnak, mert 20 cm hó esett nálunk, és most is esik a hó. A latyak ma még jobban ráfagyna a bicajomra, mint tegnap. Marad a hólapátolás keresztedzésnek a holnapi 25+ km futás előtt...

[ Szerkesztve ]

(#43002) rétisün válasza szki (#43001) üzenetére


rétisün
veterán

"20 cm hó esett nálunk, és most is esik a hó."

ne is mondd..... :O remélem addig már nem vált esőbe, amíg elérünk az erdőbe a sörökkel :D

de már igen ele van a hócipőm ( :D ) ezzel a téllel.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43003) ludsimon


ludsimon
veterán

:DD :DD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43004) rii


rii
nagyúr

tegnap este 2 korsó sör után toltam én is egy 20-ast ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43005) rii válasza rii (#43004) üzenetére


rii
nagyúr

ja'és éjfélre értem haza :DD

a kerékpárutak el voltak takarítva teljesen , kolosy-tól a lágymányosiig
2x is találkoztam kotróval

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43006) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ezen a télen egyetlen egyszer kellett havat lapátolnom. :P Szinte hiányzik a hó... Azaz hiányzott, most már ne is essen!

(#43007) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
47cm-es mtb váz jó lehet a 183cm-es magasságomhoz?

Szerintetek ezt megérné megvenni?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43008) Auratech


Auratech
őstag

Most cserélem vissza a terepgumit a fél slicre, pedig havas az idő. De olvad és ez a fő!
Holnap már 4-5 fok és szerdára felejtős a tél. Volt belőle elég. vicces..rímel..

Kicsit keresgéltem és látom, hogy van gps alapú kerékpár követő.. Pld a SpyBike
Ami ebben a szar, hogy villog. Ki az a hülye aki nem először ezt oldja meg? Szépen kiüti. (nem mechanikailag értem)
A jó megoldás rejtett és univerzális. Kevés karbantartást igényel. Én a nyeregcsőbe tenném és ahhoz adnék valamilyen speciális profilú, céleszköz híján könnyen roncsolódó fejű csavart, (aminek megtekerése szintén riaszt, ha nem kapcsolom ki előtte..). És visítson, mint a fene, mert úgy nagyon kényelmetlen lopni és legalább 20s idő, mire elhallgattatta, miután megkereste. Lehetne pld a nyereg alá tenni, epoxiba ágyazni szinte láthatatlanul, saját mini ceruza aksival.)
A biciklitolvajok általában nem iq bajnokok, hiszen nem lehet sokat csípni egy-egy biciklin. (piacon szaréhúgyé árulnak elég komoly dolgokat, szerintem lopásból..) Nem mennek EMI-vel tolvajkodni pár ezerért...
Közben továbbgondoltam.
A kormánycső végébe pedig egy dugó, amiben filléres kameramodul van és csinál 5 másodpercenként egy fotót, ha van elég fény.
...Lehetne egy kormánycsőbe épített festékpatron, ami kisminkeli a tolvajt ha egyenesen, egyensúlyban halad a bicaj.
Pár százezer forintos gépeknél ez a kb. 30-40e forintos aktív védelem nem túlzás és a mechanikai védelmet jól kiegészítené.
90-es évek elején a wartburgomba könnygázt kispriccelő riasztót fabrikáltam(a hangszóróra kötött relével). Drága borokat szállítottam és bevált egyszer. Csupán másnap az üléstámlából az izzadt hátamra került anyag okozott erős felindulást. Nem fejlesztettem tovább, mert engem vágtak volna picsán...Most lehetne indításgátlóval párhuzamosan működtetve.

Auratech Field Recording

(#43009) Bati0501 válasza Auratech (#43008) üzenetére


Bati0501
őstag

James Bond ehhez képest kutyafüle... :P
Ez sztem messze nem jönne ki 30-40e-ből,mert van az a biciklis riasztó,amit a kormánycsapágyhoz/ba kell tenni,és az van vagy 20e vagy több...Persze ha otthon meg tudod csinálni a dolgokat,akkor lehet,h kijönnél ennyi pénzből,csak hát azért az ilyen dolgok sztem nem egy-két fillér...(pl. honnan tudná a festékpatron,h egyensúlyban és egyenesen halad a bicikli+még aki rajta ül,az arra is néz,amerre kell?,meg a kamera mire rögzít,honnan kap áramot,szóval ezeket nem csak nagyon-nagyon jól el kell dugni,de ki kell találni,h hova fér el+megvenni hozzá a dolgokat...)

(#43010) pengemetal válasza Auratech (#43008) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Jó ötletek ezek, csak egy a baj: ha meg is van a tolvaj az esetek többségében nem kapja meg a büntetését, elengedik egy kihallgatás után!!! A wartburgos módszer szerintem a jó irány, hogy elmenjen a kedve a lopástól egy időre. Esetleg tettenérés esetén pár ujjacska beszorul a küllők közé és 4-6 hétig nem tudja folytatni a "mesterségét". (Elnézést a kicsit radikális nézetekért, de lopták már el biciklimet, snowboardomat, amik persze sosem lettek meg, ahogy az elkövető(k) sem)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#43011) Tüzi válasza Syd69 (#43000) üzenetére

köszi!
semmi ismeretem nincs erről a pedál-cipő témáról, bocs :)
valaki használ ilyet?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43012) madmike válasza madmike (#43007) üzenetére


madmike
őstag

Erről vélemény?
vagy inkább az előbb linkelt Genesis?
Utóbbi mellett a hidraulikus tárcsafék szól, a Magellanban viszont bejön hoghy SRAM-mal szerelt.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43013) Auratech


Auratech
őstag

Pillanatnyilag azon mesterkedem, hogy egy elemes mozgásérzékelőt kivéve a kb két cigisdoboz méretű tokjából egy 3.7V-os lítiumaksival táplálva (a 3ceruzaelem helyett), nyereg alá helyezhető állapotba hozzam. Van rajta egy élesítő kapcsoló azonnali és késleltetett riasztással(10s). most próbálom megtalálni a lehető leghangosabb(+110db) vijjogó csipogót, mert a gyári kevés.

A dolog úgy működne, hogy az érzékelő látóterét a kerék szélességére szűkítem a 120fokról. Tehát nézi a kerék mellett a földet, beállított érzékenységgel. Amikor bekapcsol, eltelik 10s és azután kezd vijjogni. itt a lényeg a felháborítóan nagy hangerő, mert avval exponenciálisan nő a figyelem és hatókör.
Amikor én jövök, egy gombnyomással kioldhatom, esetleg egy másik ABUS ajtónyitóból kiszedett 3-jegyű pines megoldással. Azt is lehetne használni valahogy.
Nem gondolok itt bonyolult dolgokra, csak minél idő nyerésre és kényelmetlenség okozására. Aki biciklit lop, mindig észrevétlenül teszi, hamar és feltűnés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#43014) salieri. válasza madmike (#43012) üzenetére


salieri.
őstag

Egyértelmű a magellan! Azt a genesist felejtsd el!
Sram x5 baromi jó!

(#43015) csabi94 válasza Auratech (#43008) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem nem villog a SpyBike. Csak amikor aktiválod. Bár nekem nincs. :)

(#43016) D.Orion válasza madmike (#43012) üzenetére


D.Orion
veterán

Magellan! :R Ez még nekem hozzá nem értő embernek is azonnal lejön, Sram rendszer + a teló is. Ez ennyiért must have. :C

(#43017) madmike válasza salieri. (#43014) üzenetére


madmike
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Fel is hivtam az eladót. Balaton körútra vette. Terepet sose látott. :)
Holnap megyek is megnézni :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43018) salieri. válasza madmike (#43017) üzenetére


salieri.
őstag

Látszik rajta ,hogy alig futott!
Ajándék ennyiért ,szó szerint és a 20" is jó lesz a magasságodhoz.

(#43019) madmike válasza salieri. (#43018) üzenetére


madmike
őstag

Azok a képek a vásárláskor készültek róla, azóta karácsonyfát csinált belőle (csomi,táska,kitámasztó) ezek majd repülnek is le :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43020) csabi94 válasza madmike (#43019) üzenetére


csabi94
őstag

Helyes. ;]

(#43021) ludsimon


ludsimon
veterán

(#43022) Xantomas válasza ludsimon (#43021) üzenetére


Xantomas
őstag

Marcius masodik hetvegejet varom, es a napsuteses jo idot :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#43023) D.Orion


D.Orion
veterán

Google, Project Glass:

(#43024) Xantomas válasza Bati0501 (#43009) üzenetére


Xantomas
őstag

kell egy mems szenzor, pl gyorsulasmero, az szepen aktivalas utan, egy adott gyorsulas felett (razkodas) jelez.

Festek patronnak semmi ertelme. Alatalaban, mikor a bringat lelakatolod valahova, parosaval lehet oda, a masik oldalra is lakatolni egy masik bringat. Mi van akkot, ha a masik tulajnak, kicsit el kell mozditania a bringadat, hogy a sajatjat is oda tudja zarni, mert pl a lakat nem fer el, de a tieden meg tud anynit mozditani? Kapja az arcaba, ruhajaba az aldast

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#43025) hoffman_ válasza ludsimon (#43021) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ennek én is örülök, a baj csak az, hogy az időkép előrejelzései nekem ezen a héten 6-ból 5x rosszak voltak, de úgy teljesen.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43026) SOAD19 válasza D.Orion (#43023) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem rossz! Bár a címlapos cikknél írta valaki, hogy lehet gondot okozhat majd, hogy zavarhatja a "kilátást" ez az új kütyü, és esetleges balesetekhez vezethet. Viszont szerintem ez kiküszöbölhető, ha csak az egyik lencsére korlátozódik az információk közlése. Nekem például a bal szemem elég gyenge, igazából, csak másodlagos szememnek tekintem, a jobb szememmel tájékozódok főleg, a bal csak kiegészítő. Úgyhogy, a példámból kiindulva nem lesz ezzel baj, csak megszokást igényelhet, mert kezdetben lehet zavaró lesz, hogy kicsit zavar a tájékozódásban.

(#43027) fpeter07 válasza hoffman_ (#43025) üzenetére


fpeter07
veterán

Én ezt szoktam nézegetni. [link]

(#43028) Auratech válasza Xantomas (#43024) üzenetére


Auratech
őstag

Igazad van.
A dolog valahogy úgy lenne értelmes, hogy a szirénázás után késleltetve induljon be, miután a kerék elforgott, indukciöval. Tehát ha a sziréna vijjogni kezd, a mozgásba került bicajon pár kerékfordulat után elpukkan egy festékpatron.
Azt hiszem egy 120db-s vijjogó elég lesz...

Auratech Field Recording

(#43029) hoffman_ válasza fpeter07 (#43027) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kipróbálom, köszi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43030) Bati0501 válasza Xantomas (#43024) üzenetére


Bati0501
őstag

Nem értek ezekhez,h hogyan lehetne megoldani ezeket,csak annyit tudok,h egy bringán igen kevés hely van ehhez,de ahhoz biztosan,h úgy el tudd rejteni,h ne legyen feltűnő.

Auratech: Egy űrhajó nem 120-140db mellett száll fel?Ennél már talán csak a bálnák hangosabbak...

[ Szerkesztve ]

(#43031) Tüzi válasza ludsimon (#43021) üzenetére

[link] ;D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43032) ludsimon válasza Tüzi (#43031) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem is a tavaszt várom... Azt meghagyom a kocabringásoknak. Nekem elég ha nincs 20 cm hó.

undefined

(#43033) Auratech válasza Bati0501 (#43030) üzenetére


Auratech
őstag

Egy speciálisan 500-3000hz-re kialakított hangszóró egy szűk frekvenciasávban képes magas hatékonysággal sípolni, mint egy focisíp. (121,4db) iIyen van a drága táskariasztókban a pénzszállítóknál. Műszakilag lehetséges. 1500ft kábé.
Azt méregetem, hogy az akku pont befér a nyereg "orrába" az elektronika meg a nyereg alatt lévő üreg formájába öntött mügyantába ágyazva a nyereg alatti fémrudak közé. A hangszóró meg a kettő közé.
Szóval nem kell felfedezni semmit, csak átgondolva összerakni.
Talán a kerékelfordulásra élesedő verzió célirányosabb. Azt a belső gumiba ragasztott vékony fémlap aktiválhatná. Mondjuk a szeleppel legyen szemben pont és parkoláskor a kereket beállítjuk mondjuk egy megjelölt küllő segítségével. Akkor riaszt, ha a kerék megtesz egy teljes fordulatot.

Auratech Field Recording

(#43034) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Egy kis pörgős javítás :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43035) belaazallat válasza hoffman_ (#43034) üzenetére


belaazallat
addikt

Harmadjára van linkelve! Szóval volt már!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43036) Toomy válasza hoffman_ (#43034) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez elég penge! Nálam max. 5 perc, de csak a pumpálás miatt. :)

(#43037) hoffman_ válasza belaazallat (#43035) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez esetben elnézést, napi szinten követem általában a topicot, de még nem láttam, sry.

Toomy:

Nem épp lassú :) Hát igen, ő nem vacakolt sokat a pumpálással :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43038) madmike válasza hoffman_ (#43034) üzenetére


madmike
őstag

:Y nem semmi

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43039) madmike


madmike
őstag

Tudom ez nem az apróhirdető rovat, de hátha valaki keres valami futkosósat :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43040) szki válasza Bati0501 (#43030) üzenetére


szki
őstag

A leghatásosabb, mikor a csecsemő a válladon a füledbe üvölt órákon át. Kb 800 Hz környéki frekivel csinálják, mert azon lehet legnagyobb hangerőt kiadni, és leginkább idegesít is.
Ha riasztót szereltek, akkor az ne szirénázzon, mert arra ügyet se vet senki sem. A hangszóró bömböljön csecsemő sírással, vagy azt kiabálja "Tűz van, tűz van". Na ezekre odafigyelnek az emberek, de másra aligha.

(#43037) hoffman_ : Így videón jól néz ki labor körülmények között. De az életben akkor kapsz defektet, amikor éjszaka van, -5 C fok, havas, jeges az egész bicaj. Na akkor cseréljen így belsőt, és persze a hátsó keréken. (igen, én már cseréltem ilyenkor is)

[ Szerkesztve ]

(#43041) Auratech válasza szki (#43040) üzenetére


Auratech
őstag

A sziréna hangja a gyereksírás mintájára van megcsinálva mindenhol. Erre a legérzékenyebb a fülünk.
Persze lehetne Győzike fejhangján sikított "LOPÁS!!- LOPÁS!!" Jel is..

Auratech Field Recording

(#43042) #90933760


#90933760
törölt tag

A leghatásosabb riasztó ez. [link]

(#43043) Doki-HUN1978 válasza #90933760 (#43042) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Vagy ez:

A feka sem most ül először bringán... (Fb-link)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43044) hoffman_ válasza szki (#43040) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nyilván, a realitás sokszor más, Murphy-t nem lehet kizárni, de amúgy ha épp mákos defektje van, akkor tényleg csak egy perc. Más kérdés, hogy hobbistaként én nem rakétasebességgel csinálnám meg, hanem törekednék rá, hogy tuti ne legyen gond :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43045) TripleB válasza Doki-HUN1978 (#43043) üzenetére


TripleB
senior tag

Sztereotípia rulz

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#43046) Bati0501 válasza Doki-HUN1978 (#43043) üzenetére


Bati0501
őstag

:Y :Y :)) :R :R
Sokan meg már el vannak maguktól ájulva,ha egy kerékre fel tudják állítani a trial bicajukat...

(#43047) hoffman_ válasza TripleB (#43045) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Már miért? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43048) #90933760 válasza Doki-HUN1978 (#43043) üzenetére


#90933760
törölt tag

Videót ismerem, az nagyon nagy. Reszpekt neki.

(#43049) D.Orion


D.Orion
veterán

Nos nálam most a TLC-n Lance Armstrong riport megy. :U
21:00kor kezdődött, két részes.

[ Szerkesztve ]

(#43050) Bati0501 válasza D.Orion (#43049) üzenetére


Bati0501
őstag

Már legalább kétszer volt a Discoveryn. ;) Egy jó másfél hónapja. :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.