Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Toomy válasza dqdb (#20749) üzenetére


Toomy
senior tag

Sértetlen és teljesen ép. De azt mondta nekem a srác akitől vettem. Hogy elöregszik a habos anyaga és ha perec van akkor nem biztos hogy védeni fog. Bár ezt én is kétlem :U

(#20752) venember83 válasza Toomy (#20751) üzenetére


venember83
nagyúr

Elöregszik, de nem 3-4 év alatt. A héjszerkezet megvédi a káros napsugárzásoktól.

(#20753) Toomy válasza venember83 (#20752) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor a többség döntött 2 vs. 1 :DDD . Marad. :R

(#20754) :MTC:kandur válasza fpeter07 (#20730) üzenetére


:MTC:kandur
tag

nem az első maratonom, csak az első bp-i versenyem... múlt héten itt szegeden volt egy 65km-es túra, földút, töltés, aszfalt kombóban. 2ó58p alatt tekertem végig.
7 évig eveztem, nekem az állóképességgel nincs túl nagy gondom. most alakítgatom a bringát, tapasztalgatom a paripámat :)
Ha szép idő lesz holnap is megyek egy nagyobb kört.

★★★★★

(#20755) rii


rii
nagyúr

kerékpár-roncstelp van bp-en valahol?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20756) fpeter07 válasza Bati0501 (#20750) üzenetére


fpeter07
veterán

Vélemény? Caprine. Ennyi bőven elég. Jó, nem piros és nem is a monti Animalia-hoz tartozik, de a többi tulajdonsága biztos hasonló a sajátoméhoz. :)

(#20757) rétisün válasza fpeter07 (#20756) üzenetére


rétisün
veterán

még jó, hogy nem vagy elfogult :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20758) Bati0501 válasza fpeter07 (#20756) üzenetére


Bati0501
őstag

Ez most jót vagy rosszat jelent?Nem értem teljesen. :N :DDD

(#20759) belaazallat válasza Bati0501 (#20758) üzenetére


belaazallat
addikt

A felszereltsége jó.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20760) Bati0501 válasza belaazallat (#20759) üzenetére


Bati0501
őstag

:R Én is szeretem. :K

(#20761) fpeter07 válasza Bati0501 (#20758) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem állt szándékomban nagyon fényezni a márkát. :D
(#20757) rétisün: Ojjaj, csak nehogy az új alkatrészek elrontsák az eddigi összképet. Bevallom, volt néhány gondunk néha egymással.

(#20762) Bati0501 válasza fpeter07 (#20761) üzenetére


Bati0501
őstag

Akkor nem nagyon csíped...Persze jó lenne egy Specialized...de kezdésnek sztem nagyon jó!

(#20763) Manitou válasza dqdb (#20747) üzenetére


Manitou
addikt

Az én bukóm 14 éves ;]

A csat még oké rajta, de egy két pánt gyakorlatilag elmállott rajta, meg a szivacsbetétek is :Y :D

(#20764) sanzi89 válasza Bati0501 (#20762) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem is Caprine-om van, hobbi bringásoknak több, mint elég, az áraik pedig magyar cég révén magyar tárcákhoz van szabva.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20765) csabi94 válasza sanzi89 (#20764) üzenetére


csabi94
őstag

Pontosan, én is Caprine-nnal kezdtem, nagyon szerettem. Erre bőven elég. :)

(#20766) Xantomas válasza Bagira01 (#20741) üzenetére


Xantomas
őstag

minimális költséggel felújíthatod, de készülj rá, hogy nagyon óvni kell, mert colos acél vízcsövekből gyártották, és horpadás esetén hajlamos összecsuklani, és ha reped, akkor törik is.

Viszont az előnye, hogy 622-es kerékhez van méretezve, így a modern alkatrészek is rámennek, csak picit reszelni kell a fékeken, hogy a benyúlásuk ok legyen.

Ha pálya váz, akkor ez nem áll, mert azokat viszont colombus cr-mo csövekből csinálták, és örök életűek. Onnan lehet felismerni, hogy "gyárilag" nincs rajtuk fék, se annak a helye.

Mod: a kormáncspágy az nem ISO, és nem olasz menetes, hanem francia szóval, ha a kormánycsapágy szét van ütve, kopva, akkor számíthatsz villa cserére is, mert nem kapsz hozzá újat emberi áron. Ráadásul a villa belső átmérője 21.1mm, nem 22.2, szóval másik outi kormányszár is kilőve. A középcsapágyra ugyan ez vonatkozik. A tengely cserélhető benne négyszögesre, de monoblokk nem tehető bele. Ugyan ezek vonatkoznak a régi peugeot országútikra is.

Egy szó mint száz, ha nem tudod újrazsírozással, lánccserével mozgásképes állapotba hozni, akkor csak nagy pénzeket beleőlve lesz egy használható bringád.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#20767) Xantomas válasza rétisün (#20728) üzenetére


Xantomas
őstag

minap futottam bele, barátnőm bringája által egy olyan menetes agyba, amilyen belső fogazást eddig még nem láttam. Sokkal vékonyabb borgák vannak benne, ráadásul sűrűbbek is, mint a shimano, vagy azokkal kompatibilis. Van egy kínai racsnikhoz való szerszámom is, de az is rossz volt hozzá.
A környék boltjaiban is azt mondták, hogy veszett ügy. Csak úgy tudnák leszedni, hogy a záró fogast lekapják két láncostorral, utána az összed fogaskereket a kalapácsházzal együtt, majd csőfogóval azt a részét, ami az agyra van menettel felfogatva. Ha nincs szétkopva, inkább használja el, majd csak akkor szenvedjünk vele.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#20768) ---Lasali--- válasza Xantomas (#20767) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mi a műhelybe 2 hete elbántunk valami hasonló darabbal is ;]
Valami 6 lapfejű szerszám acél alkatrész pont akkora volt hogy szépen bele lehetett verni és satuba gyönyörűen le lett hajtva a racsni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20769) TripleB válasza Bati0501 (#20762) üzenetére


TripleB
senior tag

Van annál jobb ár/érték arányú gép is. :-) (írom úgy, h specim van)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20770) ludsimon


ludsimon
veterán

Eljött a nagy nap. Wááá
Alig bírtam elaludni, aztán meg arról álmodtam bolyozok valahol már vele. :Y

undefined

(#20771) ludsimon


ludsimon
veterán

"az Országos Rendőr-főkapitányság fokozottan ellenőrzi az autósokat, motorosokat és kerékpárosokat, mondta Bényi Mónika, az ORFK szóvivője."
[link]

undefined

(#20772) venember83 válasza ludsimon (#20771) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor a gyalogosok biztonságban érezhetik magukat. :)

Menj már bringázni, ne fórumozz meg netezz! :P

(#20773) rétisün válasza ludsimon (#20770) üzenetére


rétisün
veterán

itt most éppen esik az eső :O

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20774) Xantomas válasza Doki-HUN1978 (#20706) üzenetére


Xantomas
őstag

meg ne próbáld!!!
Erősen nedvszívó,(ezt kb minden citros tudja) egy saras tekerés után, a szimeringnél felvenne egy csomó nedvessédet, valamint pár nap alatt szépen megenné a teló műanyag alkatrészeit.

Telóba ráadásul nem rakunk ásványi, csak szintetikus olajat.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#20775) Xantomas válasza ludsimon (#20770) üzenetére


Xantomas
őstag

Én se tudtam sokat aludni, de ennek más oka van XD

merre mész tekerni?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#20776) TripleB válasza TripleB (#20769) üzenetére


TripleB
senior tag

A lidis láncmosó cucc barbieri crivit felirattal.:-)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20777) Doki-HUN1978 válasza Xantomas (#20774) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kösz az infót ! :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#20778) Toomy válasza Xantomas (#20775) üzenetére


Toomy
senior tag

Biztos elment már :K

(#20779) rétisün válasza Toomy (#20778) üzenetére


rétisün
veterán

jó neki, itt olyan ocsmány idő van, hogy fúúúj.... :(((

persze miért is ne pont hétvégére romlana el....és még lesz roszabb is :O

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20780) rii válasza rétisün (#20779) üzenetére


rii
nagyúr

akkor az holnap megérkezik BP-re is?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20781) belaazallat válasza rétisün (#20779) üzenetére


belaazallat
addikt

folyton ezek a negatív hullámok! :( :P

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20782) rétisün válasza belaazallat (#20781) üzenetére


rétisün
veterán

arra gondolsz, hogy én gerjesztem a hidegfrontot? :Y

az tuti, ha tudnék ilyent, nem hidegfront jönne hosszú hétvégére.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20783) belaazallat válasza rétisün (#20782) üzenetére


belaazallat
addikt

Itt (Kaposváron) folyamatosan arra gondolok, hogy jó idő, jó idő, jó idő...

és mindjárt ki süt a nap. Szerk(erős túlzással)

Ha biciklizni akar az ember nincs olyan, hogy rossz idő!
Tudom én rosszul vagyok összerakva, mert én Zánkára menet is élveztem a szakadó esőt, múltkor 7 fokban hideg szélben nyomtam 63km-t, meg tegnap esőben is tekertem, igaz városban, 6 km-t.

Lehet mindjárt felmérgelem magam és elmegyek tekerni.

Szerk:

Jó annak, akinek vannak téli göncei. Én 7 fokban kénytelen voltam rövidnadrágban tekerni. Hosszúban nem szeretek.
Ma sem jött meg a térdmelegítőm.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20784) rétisün válasza belaazallat (#20783) üzenetére


rétisün
veterán

"Ha biciklizni akar az ember nincs olyan, hogy rossz idő"

persze, ez igaz (én is mentem decemberben, januárban is) csak azért így áprilisban már jobb lenne 15-20 fokban tekerni, nem megint előszedni a téli göncöket...

mondjuk esőben én nem indulok el :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20785) fpeter07 válasza Bati0501 (#20762) üzenetére


fpeter07
veterán

Neem? Már sokszor meglepődtem, hogy mennyire egyben van a gépezet. Ugyan az enyém egy szerényebb Greenway, de hála a mostani akciónak már dupláztam az eredeti árát. Sok kicsi sokra megy. Jobb bringát az alsó kategóriában el sem tudnék képzelni. Mint írták, csak kicsit vagyok elfogult. :)
Most már csak azt bánom, hogy esős idő van. Nincs szívem már első alkalommal összekoszolni a hajtást.

(#20786) hoby36 válasza csabi94 (#20765) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem is egy Caprine Boomer volt mielőtt a jelenlegi Kona megérkezett.12 évig használtam szegényt. :)

A logikában semmi sem véletlen!

(#20787) ludsimon


ludsimon
veterán

Én nem tudtam ilyen jó dolog ez az outizás.
Semmim nem fáj, pedig eléggé megnyomtam a tempót.
Síkon 32 km/h-t tartottam, kis leejtő meg magától ment 45-50 km/h felé. :DDD
Meg Isaszeg előtt egy outis megelőzött, elég jó tempót tartottam mögötte 35-38 km/h ment ilyen 160-165 bpm-el, fasza volt az a rész mikor bolyoztunk. :))

Avg: 156 bpm
101,68 km óra szerint, nettó 4:00:55.
[link]
A mászást kell erősítenem mostantól.
Ott gagyi vagyok 15-18 km/h megy csak.
Azt jól sejtem izomtömeg növeléssel tudom fejleszteni???? :O

Asszem még a hézagolókat is ki kell szednem a stucni alól, mert semmi bajom, tök fasza kényelmes mínuszba állított stucnival.
Mikor alsó fogásból fékkarfogásba megyek fel első reakció, hoppá gyerekek ez nem trekking bicikli. :DDD
Úgyhogy valamikor a hézagolókat átpakolom és akkor még alacsonyabban lesz.

Meg annyi figyelmetlen autóssal sikerült találkoznom.

Összesen 6x nem adták meg az elsőbbséget, alkalmanként max 1 ha becsúszik, de most rengeteg volt.
Már elszállt az agyam hazafelé, a papika a Suzukival jön ki elém elsőbbségadás kötelező van neki kint, én jövök dombról 45 km/h-val satu és ordítottam te hülye barom és mutattam neki a rohadt táblát.

Szerk.:
Hopp, nem azt a szar sports-trackert akartam belinkelni.

Javítva a link újra!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20788) Cathfaern válasza ludsimon (#20787) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Összesen 6x nem adták meg az elsőbbséget, alkalmanként max 1 ha becsúszik, de most rengeteg volt."
Front van, ilyenkor sajnos meghülyülnek az emberek.
Amúgy azt veszem észre, hogy nagyon sokan (főleg idősebbek), ha biciklit látnak, akkor rögtön a max 10 km/h-s tempóra számítanak, és az alapján kanyarodnak ki, illetve adják meg az elsőbbséget. Pedig kicsit jobb eddzéssel és biciklivel simán lehet kocsi tempóval (40 km/h) is közlekedni :(

"Azt jól sejtem izomtömeg növeléssel tudom fejleszteni?"
Tökéletes technikát feltételezve igen, csak azzal :) Ami nagyon sokat számít, az ha spd-t jól tudod használni (tényleg 360 fokban tekersz), ezzel sokkal többet lehet nyerni mint rövid távon (több erőt tudsz átadni a biciklinek), mind hosszú távon (több izomcsoportot használsz, kevésbé fáradsz). Megjegyzem, hogy nem SPD pedállal is nagyon sokat lehet nyerni azon, ha nem csak "lefele" nyomja az ember a pedált, hanem meghúzza kicsit hátrafele is (ez rendes pedállal is megoldható, csak kicsit le kell szorítani a lábfejet). Aztán sokat tud segíteni a kiállás is: ha kisebb emelkedő van (vagy hosszabb emelkedőn egy rövidebb meredek rész), ahol normál tekerésel lelassulnál, de kiállva gyorsan "felsprintelsz" és alig vesztesz sebességet. Persze a kiállás ugyancsak elég technikás dolog (ha túlzottan billegsz, ha nem megfelelő váltófokozatban állsz ki, ha rosszul ülsz vissza, akkor simán elveszted azt a pluszt, amit a kiállással nyertél volna). Aztán a test/kéztartásod is sokat számít emelkedőn: mindig hajlított kézzel kell tekerni, még csak véletlenül se támaszd ki magad, hanem tartsd lazán a kezed és hajolj rá a biciklire, ugyanis így sokkal több erőt tudsz átadni (mondjuk koskormánnyal ha nem felsőfogásban tekersz, akkor ezek azért nagyjából teljesülnek :) ).
Ha ezek mind mennek tökéletesen, akkor tényleg csak az izomtömeg marad :)

[ Szerkesztve ]

(#20789) venember83


venember83
nagyúr

Sztornó, nem ide.

[ Szerkesztve ]

(#20790) ludsimon válasza Cathfaern (#20788) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi a részletes infót! :)

360 fokban nem is megy, de fel le tudom már mozgatni.

Állítólag nagyon sok gyakorlás alatt tud beivódni a teljes 360 fokos tolás, húzás és közben mikor húzod akkor kicsit emelni kell a lábat, így más izomcsoport mozog ezeket én is tudom, de gyakorlatban baromi nehéz megvalósítani. :)

Állítólag profi versenyzők se képesek a teljes szabályos 360 fokra. Már nem tudom kicsoda nem ugrik be a neve, asszem Armstong sajátította el és állítólag ő valós 360 fokos folyamatos mozgást tud leírni az összes elérhető izomcsoportal.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20791) ludsimon válasza venember83 (#20789) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem felejtettem el. Az ígért képek. :P
Csak baromi lassan tölti fel most vmiért.

Scott awakening

Az én kigondolásom volt az egész úgy ahogy van, a megvalósítás szintén engem illet meg. :))
Összkép az én ízlésemnek 100%-ig tökéletes. Imádom egyszerűen. Elkezdtem becézgetni útközben, ez már beteges szinte. ;] :DDD

Első nekifutásra majdnem elbaszott egy kereszteződésben egy autó. :Y
Az volt a szerencsém, hogy nem leejtős volt az út.
Felültem és akkor nézek jobbra jön egy autó, én hülye meg első reakcióból az egyenes kormányhoz hozzászokva kerestem a féket végül letettem a lábam és megálltam. :D

Aztán többet nem fordult elő.
Ez az egyenes kormányos berögződés veszélyes is lehet. :N

undefined

(#20792) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ki költözne velem az usákokhoz? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20793) venember83 válasza ludsimon (#20791) üzenetére


venember83
nagyúr

Jó lett, de szerintem teheted lejjebb a kormányt mindenképpen. Tegyél át pár alátétet a stucni fölé. A nyereg ügyében nem mondok semmit, ha ez kényelmes, akkor ezt használd! :K

20794: Egyszerűen ronda. :) De ha kényelmes, akkor ez abszolút nem számít!

[ Szerkesztve ]

(#20794) ludsimon válasza venember83 (#20793) üzenetére


ludsimon
veterán

Nyereg szerinted magas vagy alacsony?

Nekem pont jó.
Rájöttem, hogy mitől fájdul meg mindig 20-30 km után a sarkamnál az a ín. Mert túlságosan távol volt a nyereg, lejjebb hoztam 2 cm azóta meg semmi bajom, semmi nem fáj.

Szerk.:
Nekem a kedvencem a vezérlőpult.
Egyenes kormányról átülve outira millió 1 fogást találni rajta. :))

Szerk2.:
Ronda, hát ez megint csak ízlés kérdése. :)
Szerintem ad a bringának egy kis futurisztikát. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20795) rétisün válasza ludsimon (#20794) üzenetére


rétisün
veterán

mintha a baloldali fékváltókar kicsit kifelé állna.... :U :P

gratula, ezek szerint tetszik az outizás :C

mod: bele kell húznom, mert ezzel a lelkesedéssel nagyon hamar utolérsz km-gyűjtögetésben...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20796) ludsimon válasza rétisün (#20795) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is néztem mint ha kicsit kijjebb állna, de hát nem volt viszonyítási alapom hogy kéne feltenni...
Életemben először láttam ilyen közelről outi kormányt és először szereltem. :D

Szerintem ahhoz képest nem lett rossz.
Majd finomhangolom és akkor előre fog nézni. :P

undefined

(#20797) tzimash válasza ludsimon (#20791) üzenetére


tzimash
őstag

:C
ez ordasul jól néz ki!
Az egyenes kormányos reflexek nálam is előjönnek még néha :B

[ Szerkesztve ]

(#20798) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!
Ma gondoltam egyet, és előkaptam a sufni mélyéről apám első bicóját, amin kb. 20-25 éve nem ült ember, hogy hátha olyan állapotba lehetne hozni, hogy lehessen vele menni. Elsőre meglepődtem, hogy milyen jó állapotban van, de most a képeket nézve már nem tűnik annyira felújíthatónak.
Az egész onnan indult, hogy eléggé sáros a montim, és nem akarok vele addig menni országúton, amíg le nem takarítom, meg ugye a sok gumicsere (amiből már elegem van :D ).... szóval ezért gondoltam, hogy pénzem nincs most outira, hogy két külön bicóm legyen, de esetleg ebből lehetne csinálni egyet. Vélemények? Tudom, hogy ehhez nagyon nehéz alkatrészeket szerezni, de egy kis centrírozás, wd40, meg egy új lánc csodákra képes. :D Amúgy országúti pedálom is van már, csak cipő kell hozzá. :D

Szerk: az a km óra amúgy megér egy próbát, olyan retro feeling, nagyon bejön. Csak bowden kell hozzá (mert az úgy pörög), és működni fog, az mindenképpen rajta marad. :DDD :DDD

Amúgy tegnap voltam a Vértesben, ez lett az eredménye:

[ Szerkesztve ]

(#20799) ludsimon válasza tzimash (#20797) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi!
Oda kell figyelni mert ha nem figyel az ember már csak a reflexek maradnak. :)

undefined

(#20800) csabi94 válasza ludsimon (#20791) üzenetére


csabi94
őstag

Nagyon szép lett!! ;) :C

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.