Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) ludsimon válasza Toomy (#34000) üzenetére


ludsimon
veterán

Véletlen félrenyomtam, nem neked akart menni. Privát Norbinak.
Amúgy sem írtál semmi rosszat. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#34002) Toomy válasza ludsimon (#34001) üzenetére


Toomy
senior tag

Uhhh. Nehogy komolyan vedd ám ezeket!!! Emlékszem és még a tavaszi sprintjeidre mikor egy busz után téptél 1000-el! :K :P

(#34003) ludsimon válasza szki (#33996) üzenetére


ludsimon
veterán

"Amelyik gumi jól tapad, az gondolom kevésbé is gördül. "

undefined

(#34004) ludsimon


ludsimon
veterán

Székely Kör: Kuszti negyedik, Kiserlovski Top 15-ben

Tommy:
Emlékszek rá. Szánalmasan gyenge voltam, ráadásul össze vissza csináltam mindent.
Azóta rengeteget fejlődtem fejben illetve fizikailag is.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#34005) venember83 válasza ludsimon (#33990) üzenetére


venember83
nagyúr

Emlékeim szerint MJani panaszkodott rá valamelyik fórumban (revomag vagy bikemag).

(#34006) venember83 válasza venember83 (#34005) üzenetére


venember83
nagyúr

Sajnos nem találom a hozzászólást, vegyétek úgy, hogy nem szóltam, bocs.

(#34007) ludsimon válasza venember83 (#34005) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem baj, úgy se az lesz.

Ellenben baromi jó véleménnyel van közel 390 emberből 95% a Lugano-ról.

Viszont Conti lesz, mert annak jobb a gördülési ellenállása, pontosabban kisebb és nekem nagyon bevált ez a márkanév meg, hogy ne üssön el az elsőtől. Ezt 38 emberből 38 ember ajánlotta.

undefined

(#34008) Nyugdíjas válasza dqdb (#33998) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem a Conti Super Sport volt ilyen. Vért pisikéltem vele minden egyes alkalommal. Aztán mikor lecseréltem a Speci All Condition-re akkor jöttem rá, hogy lehet ezt máshogy is. Pikkpakk felugrott a felnire.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34009) D.Orion válasza D.Orion (#33989) üzenetére


D.Orion
veterán

No hazaértem. Kicseréltem egy másikra ott helyben. Itthon most nézem a defektes kereket, ezt szépen becsípte a külső. A belső oldalfalának tetején és a szelep felőli belső részen lett egy-egy 3mm hosszú lyuk/szakadás/vágás.

Más: Endo-nál ez az időzített 10másodperces indítás mennyi semmire nem jó. Ez a 6. track-em amit ez elcsesz. Percek maradnak le az elejéről, utána meg össze vissza jegyzi a sebességet... Néha a szintet is.

(#34010) eddie1978 válasza D.Orion (#34009) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A GPS ilyen nálam is. Az Edge 500-at két bringán használom. Országútin van hozzá sebesség jeladó, ott onnan veszi a jelet. Pontos. Melóbajáróson csak magában van. Azon álló helyzetben is mutat néhány tized km/h-ás sebességet. Ez ilyen sajnos.

(#34011) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy alap bringaórát,semmi különös nem kell,ha néha cangázom lássam a km-t ennyi :D
Ajánlanátok valamit?
Ami fontos,hogy vezetékes legyen.
A sigma bc 1609 nagyon tetszik,csak kicsit borsos az ára.

Alias: Júzer error

(#34012) D.Orion válasza -HajTömeg- (#34011) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha csak ennyi kell, akkor vagy menj be egy nagyáruházba (tesco, auchan) vagy hervis, decathlon.

(#34013) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

[link] ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34014) ludsimon


ludsimon
veterán

Egész biztos vagyok benne, hogy ha velem történik meg a traktoros, korántsem lenne ennyire vicces.

De kívülről nézve: WTF?!?!?! :DD :DD

Több szempontból is vicces. 1rész mi a fenéért kellett megelőznie a biciklist, ha aztán meg lelassít?

Az utolsó viszont tényleg durva, meg a többi autós is eléggé.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#34015) -HajTömeg- válasza ludsimon (#34014) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Én nem csípem az ilyen bicikliseket.
persze mindenki hlye,most jól megmutatta.
Ha ennyire szűk utakon bringázol, miért csodálkozol,hogy 10cm-re mennek el tőled?
Ennek egyetlen okda van,hogy nem akarnak frontálisan ütközni a szembejövővel.
PL az utolsónál is ez a helyzet.
Kikerülik,de nyilván közel jönnek.

Alias: Júzer error

(#34016) szki válasza ludsimon (#34014) üzenetére


szki
őstag

Egyszerű. Ilyen veszélyes utakról ki kell tiltani a bringásokat! Lehet itt is tilosban kerekezett az illető.

(#34017) Peet210


Peet210
őstag

A Tisza tó körüli bicikli úton jó végig tekerni. 90%-ban jó a burkolat, pontosabban 100%-ban, ami a gáton visz keresztül meg az utána lévő kis szakaszon az már nem a része. De viszont az pocsék, de tényleg. DE, hogy némelyik autós leszorítson, ledudáljon, meg centizgessen azzal a tököm tele van és mindezt bicikliúton. Sok teszetosza bamba idióta! Én megértem, hogy az ott pecázók kocsival járnak be és nincs is ezzel baj de nem ilyen formában. Volt amikor egy autó velem szembe jött, a bal oldalon parkoló autókat kerülte miközben én szembe jövök, gondoltam megáll (ahogy kellene), frászt. Az utolsó pillanatban lekaptam kereket az útról, az idióta meg csak nevetett (majd szétrobbantam, hiába kiáltottam oda nem állt meg). Ugyan így előzött bicikliseket egy másik autós ma, húznom kellett mind a két féket, hogy beférjen. Aztán mögöttem jön egy autó megelőz aztán ledudál, mert nem tudott egyből elmenni. a Legtöbben meg csak simán tolják neki ami a csövön kifér (tehát 50 felett, néha bőven) és még csak nem is lassít a marhája és csak annyira húzódik, hogy éppen elférek, mert nehogy lemenjen az aszfaltról a böhöm terepjáróval. A főúton nincs ennyi probléma. De szerencsére van ellenpélda is aki normálisan tud közlekedni ha kell leteszi a kereket a fűbe és normális sebességen megy el mellettem.
Nah jó pufogás off.
Mindezek sem tudják elrontani a kedvem, rohadt jó volt a mai tekerés, baromira élveztem. Az idő teljesen jó volt, bár a szél azért rendesen dolgoztatott néhány szakaszon.

[ Szerkesztve ]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#34018) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van egy Shimano PD-A530-as pedálom.

Adtak hozzá egy pár Shimano SM-SH51 stoplit.

Kérdésem:

Ehhez bármilyen cipőt lehet venni, vagy csak Shimano-t? Ha csak Shimano-t, akkor abból minddel kompatibilis lesz?

(#34019) amargo válasza ludsimon (#34014) üzenetére


amargo
addikt

Nézd az országúti országútra való, meg kell tanulni, akkor a többiekkel együtt közlekedni.
Vasinger! Kompatibilisek, de a SPD stoplihoz vagy adnak egy kis fémlemezt - vagy nem -, a cipők talpánál meg általában cserélhető a fémlemez.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34020) Vasinger! válasza amargo (#34019) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak magát a stoplit adták csavarokkal, tehát ezt: katt

Akkor hogy érdemes nézni cipőt? Nem szeretnék úgy járni, hogy nem jó a pedál a cipőhöz.

Hogy bizonyosodhatnék meg erről?

(#34021) ludsimon


ludsimon
veterán

amargo:
Ez egyértelmű, de akkor tessék elfogadni ahol van, nem pedig halálra ijeszteni!

szki:
Jó ötlet! Tiltsuk ki a bringásokat egész Londonból/városokból és az autósoknak/buszosoknak nem lesz többé probléma a biciklis előzése!

-HajTömeg-:
"Ha ennyire szűk utakon bringázol, miért csodálkozol,hogy 10cm-re mennek el tőled?"

Ezt miért is egyesszám második személyben írod nekem?? :F Egyértelműen fogalmaztam, hogy nem én voltam a biciklin.

"Ennek egyetlen okda van,hogy nem akarnak frontálisan ütközni a szembejövővel."
Gondolom soha az életedben nem fogtál még a kezedben kresz könyvet és/vagy az alapvető kresz szabályokkal nem vagy tisztában. Az ilyen tudatlan közlekedési morállal rendelkező emberek követik el a hasonló életveszélyes szabálytalanságokat.

34. § Előzés
(1) Előzni abban az esetben szabad, ha

a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;

d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;

e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#34022) csabi94


csabi94
őstag

Na halihó!
Megjöttem az UNDERWORLD kupáról, sikerült elcsípnem a 2. helyet. ;] Nagyon jó volt, kicsit korán érkeztünk (anya és apa jöttek el velem), mert nem akartuk kiszámolni az időt. Kis séta után átöltöztem, és mentem 2 kört pályabejárásként. Az első körben sikerült kicsúsztatnom magam alól a bringát pedig nem is mentem gyorsan, de nem estem el, az spd ellenére sikerült letenni a lábam. Benyomtam azt a zselét amit adtak rajt előtt, majd rajtnál viszonylag előre helyezkedtem. Ugye a Juniorokkal indultam, és ez a futam együtt volt a nőkkel, megelőztem pár csajszit, és csak 3-4 fiú volt már előttem. Ahogy a körök teltek, már csak 1 srác maradt, aki előttem volt, de Ő nagyon jól tartotta a helyét. Egyszer valami miatt egy pillanatra megállt, így felzárkóztam, és megelőztem közvetlenül a kör befejezte előtt. Ádám (speaker) is nagyon drukkolt nekünk, mindig mondta a mikrofonba, hogy micsoda harc folyik. :DDD Negyed kör után a srácot előre engedtem, mert nem akartam teljesen meghalni, hiába hogy nincs szélárnyék, nem jó elöl menni. :D Utána a srác lehagyott, és a végére 30 másodperccel vert kb. meg.
Kaptam ajándékként egy törülközőt, egy kulacsot, EGY CSAPTELEPET ( :DDD ), és a többit amit mindenki más (zokni, ebéd stb.).
Egy kör kb. 1,8 km lehetett, a pálya nagyon jó volt, izgalmas verseny volt. A pincerendszerben nagyon csúszott a padló.

Utólag csináltam tracket:[link]

Videó akit érdekel (nem én csináltam, tavalyi, de ugyanez volt a pálya): [link]

(#34023) ludsimon válasza csabi94 (#34022) üzenetére


ludsimon
veterán

Összetett 2.? :Y

Vagy egyéni?

GRATULA mert akármelyik is, NAGYON KOMOLY!!!! :C :C

undefined

(#34024) csabi94 válasza ludsimon (#34023) üzenetére


csabi94
őstag

Juniorok között 2. :)

(#34025) Gyufaaa válasza csabi94 (#34022) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Grat hozzá! Ügyes voltál! :K

(#34026) ludsimon válasza csabi94 (#34024) üzenetére


ludsimon
veterán

Gratula! :C

Valahol fent van xls-ben az eredmények?

undefined

(#34027) csabi94 válasza ludsimon (#34026) üzenetére


csabi94
őstag

Nem találtam eddig, de nagyon nem is kerestem. :DDD

Gyufaaa, Simon: köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#34028) szki válasza csabi94 (#34022) üzenetére


szki
őstag

Gratulálok! Tehetséges vagy! :R :C

(#34021) ludsimon: Bizony nem véletlen, hogy ki vannak tiltva a biciklisek a hasonlóan szűk útszakaszokról!
Ha lenne gépjárművetői tapasztalatod, akkor megértenéd miről is szól a közlekedés!

(#34029) Peet210 válasza Vasinger! (#34020) üzenetére


Peet210
őstag

Nekem is ilyen stopli van és ezt a cipőt használom hozzá. Erre többfélét is fel lehet rakni. Ezt a stoplit montihoz használják főleg ha jól tudom, tehát vmi olyat kellene keresni. PL., vagy hasonló márka ilyen kialakítással.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#34030) csabi94 válasza szki (#34028) üzenetére


csabi94
őstag

Erősebb mezőnyre számítottam. Nem gondoltam volna, hogy benne leszek az első 3-ban. Viszont van még hova fejlődnöm, fölül akarok állni a dobogón. :DDD
Egyébként köszönöm! :) :R
És hogy egy kis reklám része is legyen a dolognak, valóban nagyon izgalmas a pálya, gyertek jövőre minél többen, nagyon jó volt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34031) -HajTömeg- válasza ludsimon (#34021) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Tudom,hogy nem te voltál a biciklin, viszont fel voltál háborodva az autósokra és azért írtam -akkor már neked- hogy ez szerintem nem jogos.
Képzeld tisztában vagyok a kresz-szel, sőt briliáns technikámnak köszönhetően :P 12 éve nem okoztam balesetet,pedig nem keveset vagyok az utakon.
Olykor,mint biciklis,olykor mint autós... és emiatt pontosan tudom,hogy az általad idézett szabályok bizony a gyakorlatban sokszor igen nehezen tarthatóak.
Az ilyen szűk utakon mégis mit kéne tennie az autósoknak?
Várni,míg fél óra múlva elérkezik a pillanat,mikor nem jön szembe senki?
Ráadásul a bicikliseket sokszor nagyon nehéz észrevenni,mert pl. takarja az előttünk lévő kocsi (amelyik még biztonságosan meg tudja előzni) és ilyenkor nem egyszerű a helyzet.
Ha minden bringásnál hirtelen lefékeznék 20-ra,elég hamar összetörném a kocsit.
A gyakorlatban ilyenkor sokszor figyelve,de bizony hozzá is elég közel ,kikerüli az ember a bringást és igyekszik minél gyorsabban visszamenni a saját sávjába.
Ez van...
A bringásoknak is tudni kell,hogy ilyen utakon tekerni életveszélyes és,ahogy előttem is írták,inkább ki kéne tiltani őket, a saját érdekükben.

"Az ilyen tudatlan közlekedési morállal rendelkező emberek követik el a hasonló életveszélyes szabálytalanságokat."

Ehhez pedig csak annyit tennék hozzá,hogy a közlekedési morálom nem lehet tudatlan.
A morál szó annyit jelent,hogy : erkölcs.
Ami ugye nem lehet tudatlan.
Remélem ma is tanultál valami újat, ami ugye soha sem szégyen! ;)

Alias: Júzer error

(#34032) Vasinger! válasza Peet210 (#34029) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, csak ez így eléggé lutri érted...

Jó lenne biztosra menni.

Ezek közül mindegyikkel jó lenne szerinted?

Valószínűleg ezek közül venném valamelyiket.

Apropó. Szerintetek érdemes megvenni pedállal együtt, majd később eladni a pedált aprón, vagy nem éri meg?

(#34033) Toomy válasza csabi94 (#34030) üzenetére


Toomy
senior tag

Itt is gratula Csabi! Jó géneket örököltél! :DDD Na meg van benned spiritusz is! :K

(#34034) Peet210 válasza Vasinger! (#34032) üzenetére


Peet210
őstag

Ha jól látom akkor a legtöbbnek ott van a hely annak a típusú stopli felfogatásának amit használni akarsz.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#34035) csabi94 válasza Toomy (#34033) üzenetére


csabi94
őstag

Itt is köszi! Ha Te mondod.... :DDD

(#34036) ludsimon válasza -HajTömeg- (#34031) üzenetére


ludsimon
veterán

Gratulálok, találtál 1 hibát, de a lényeget nem sikerült felfognod.
Nem voltam felháborodva, csak mondtam, hogy nem szabályos..

De nem baj, mindenki úgy közlekedik ahogy akar és mindenki vállalja a következményt, ha majd 20 ezer forinttól - 100 ezer forintig terjedő csekket kap a szabályok megszegéséért, illetve más életének veszélyeztetéséért. Olyan egyszerű mondani, hogy szűk meg nem lehet megelőzni, de akkor a helyébe kéne gondolkozni, hogy milyen veszélyes is.

A féket nem véletlenül tették az autóba. Aki száguldozni akar menjen autópályára, autóútra. Városi közlekedés az együttélésről szól nem a száguldozásról.
De ha az kell, akkor rendszeres ismerősök lesznek a rendőrbácsik, aztán heti 200-300 ezret beszednek nekik.

Még is mennyit veszít, gondolkodj el egy kicsit. Hazaér mondjuk 30 perc alatt, egy lassítás alatt veszít 10-15 másodpercet. Biztos belehal ha 1 perccel később ér haza egy bringás miatt.
Sose értettem az ilyen embereket.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#34037) Cathfaern válasza Vasinger! (#34032) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az SPD egy szabvány neve, tehát bármelyik SPD kompatibilis cipő jó lesz a pedáloddal, teljesen mindegy, hogy milyen márkájú. Annyi a lényeg, hogy amit linkeltél stoplit, azt bele tudd csavarni.

csabi94:
Nem a mezőny volt gyenge, hanem te erős ;) Szép volt :R Rio-ban ott leszel? :D

[ Szerkesztve ]

(#34038) -HajTömeg- válasza ludsimon (#34036) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Természetesen nem érdemes rohanni,ez igaz.
Csak azt mondom sokszor ilyen esetekben nem egyszerű a megoldás.
Ha lefékezel hirtelen 20-ra,hamar beléd szállnak.
Egyszerűen ilyen szűk utakon nem fér el normálisan mindenki.
Kicsit olyan érzésem van,mintha az illető a videon alig várná,hogy ilyen szituációkba kerüljön és kiabálhasson,hogy "dickhead". Nekem ez nem szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#34039) Toomy válasza D.Orion (#34009) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez nem az időzítés indítás hibája! Vár meg míg megtalálja a GPS a helyzetedet! bal alul "GPS EXCELENT" és meg lesz az eleje is! Vagy pl. felül az infó sávban villog a GPS jel, ha már nem villog akkor megtalálta a helyzetedet. Ha van mobil neted akkor azt is nyomd rá, mert kb 10 másodperc alatt megtalálja a helyzetedet míg anélkül akár 5perc is lehet! :K

[ Szerkesztve ]

(#34040) Vasinger! válasza Cathfaern (#34037) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, itt tájékozódtam: katt

Igazából kettő fő kategória van, az MTB és az Outi. Tehát ha MTB-t veszek, az biztos jó lesz ehhez.

Kösz a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#34041) ludsimon válasza -HajTömeg- (#34038) üzenetére


ludsimon
veterán

De miért is káromkodik?
Mert egyes autósok azt hiszik az övék az út és mit keres ott a biciklis. Képtelenek együtt élni, megosztani az utat.
Erről van szó.

Szerintem Te is egy nagyot káromkodnál a helyébe, mint ahogy mindenki.

undefined

(#34042) venember83 válasza csabi94 (#34022) üzenetére


venember83
nagyúr

Őszinte elismerésem. :K

(#34043) D.Orion válasza Toomy (#34039) üzenetére


D.Orion
veterán

Igen ezt én is észrevettem, hogy mobilnettel pár másodperc, gps-el meg 5-10 perc a helyzet belövése. Most megvártam míg megtalálta és utána indultam el. Mégis ez lett már sokadszorra. Ha net nélkül megyek csak gps-el, akor egyszerűen bugos a program. De pl ez van a HADUR nevű alkalmazás esetén is.

(#34044) csabi94 válasza Cathfaern (#34037) üzenetére


csabi94
őstag

Meglátjuk... ;]

(#34042) venember83: köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#34045) Dirtyz válasza csabi94 (#34022) üzenetére


Dirtyz
őstag

Underworld eredmények pdf-ben, ill. excel-ben.
Gratula, jól mentél! Én sajna idén lemaradtam a dobogóról, 5. lettem a kategóriában :((

Védd a fákat, egyél hódot!

(#34046) csabi94 válasza Dirtyz (#34045) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi, gratulálok, az is szép eredmény! :)

(#34047) ludsimon válasza Dirtyz (#34045) üzenetére


ludsimon
veterán

Gratula! Nagyon szépet mentél!!!! :C

Jó sokan indultak a korosztályodból.

undefined

(#34048) Toomy válasza D.Orion (#34043) üzenetére


Toomy
senior tag

Szerintem akkor a telefonod GPS-e lehet gyenge. :U Dobd fel a GPS test nevű alkalmazást és nézd meg vele. 8-10 műholdat találnia kell és 6-8-hoz csatlakozik is mindig. Amúgy milyen telefonról van szó? Illetve gyári szoftver van rajta?

(#34045) Dirtyz - Neked is gratula! Az is szép eredmény! :K

[ Szerkesztve ]

(#34049) Dirtyz válasza ludsimon (#34047) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi!
(Köszi mindenkinek)

Ne is mond.., végig csak előzgetésről szólt az egész, ha rossz helyen értél utol valakit, akkor ott vonatozjattál mögötte, amíg ki nem tudtad kerülni

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#34050) fpeter07


fpeter07
veterán

A holnapi férfi XCO futamot melyik videomegosztón lehet majd visszanézni? A tv-beli közvetítést nem fogom nézni, mivel a lányoknál is kimaradt egy óra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.