Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) rii válasza KaraDani (#20599) üzenetére


rii
nagyúr

és fel vannak erre készülve, hogy jobbról megy el mellettük valami/valaki? Nekem az a félelmem, hogy erre nem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20602) ludsimon válasza dqdb (#20598) üzenetére


ludsimon
veterán

Jóó, de most érted én érkezek Örs felől a Kerepesi úton végig (ez a leggyorsabb) ott sehol nem tudok alternatív párhuzamos útszakaszt választani.
Márpedig buszsáv az Aréna pláza után már végig van.

Én a Nyár utca 5-re gondolok, Bringabutik.
Ha elmegyek a liget felé az legalább 2x 20 perc mínusz. :Y

Tehát marad az, hogy akkor a külső sávban az autósok idegeire megyek és kerülgetniük kell.
Ezt aki kitalálta naponta küldeném tekerni ilyen útszakaszon. :U

Pl meg lehetne oldani, hogy 30 km/h felett már lehessen buszsávban haladni, semelyik busz nem fog lehagyni, ezek a régi ócska 30 éves Ikarusok végsebessége jó ha megüti a 50 km/h-t.
Régebben GPS-el néztem is, a buszsofőrnek órája a vasúti felüljáró hídnál lefelé írt 60 km/h-t, GPS 40 km/h-t írt. Mondom az szép! :C
Mondanom se kell olyan hangja volt a busznak mint ha már 150-el menne. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20603) dqdb válasza rii (#20601) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a naponta mindig van 2-3 autós, aki figyel a jobbról érkező bringásra, és a lehetőségeihez képest megpróbál a piros lámpához lassan gurulva minél jobban jobbra sorolni, nehogy elférjen mellette a bringás. A rekorder bunkó az volt, akit lassítva és intve kiengedtem magam elé, majd hálából 100 méter múlva a jelzőlámpánál rám húzta a kormányt ...

Szerencsére a túlnyomó többség segítőkész, rengetegen vannak, akik 20-30 cm-t balra sorolnak sávon belül, amint látják, hogy jön valaki.

ludsimon: Stefánia + Thököly? Igen, vesztesz 1-2 percet, cserébe sokkal nyugisabb környezetben tekerhetsz. A Thököly onnantól szinte nulla forgalmú a Keleti lezárása miatt, az aszfalt tökéletes). Engem nem a nagy forgalom tud kiütni, hanem a nagy zaj (a kettő egyáltalán nem biztos, hogy együtt jár), de az annyira, hogy egy Lágymányosi-Kerepesi szakaszt a Hungária körút melletti bringaúton teljesítve még órák múlva is rosszul vagyok.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20604) KaraDani válasza rii (#20601) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát ha álnak azért nagyon nem tudnak bántani (max a nyíló ajtó) :) Én úgy szoktam hogy ameddig araszol előre a sor addig haladok a sáv közepén az egyik mögött, aztán amikor megálltak, akkor lassan elgurulok előre. Ha nagyon hosszú a sor és nem érnék előre egy piros alatt (ritkán fordul elő), akkor amikor zöldre vált besorolok megint a sáv közepére két autó közé szépen. Menet közben nem előzgetnék én se jobbról, az tényleg nagyon balesetveszéles. Ja és miután előre értem, szoktam jelezni, hogy merre fogok menni, ha épp nem egyértelmű a sávban a haladási irány.

(#20605) rii válasza tzimash (#20582) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Ez a "dacból, csakazértis kierőszakolom a jogaimat, ha beledöglök is", nem biztos, hogy a legjobb hozzáállás. ... "

jó nektek ... ti el bírjátok viselni az iagzságtalanságot, ... nekem szarabb, mert én nem ...
természetesen én is tudom, és megélem az aranyszabályt, miszerint azzal, hogy elsőbbséged - , vélt vagy valós igazad volt, semmire nem mész az intenzíven ... és ha belemegyek egy ilyen erőfitogtatásba, egy ilyen kötélhuzásba, blöffölésbe ... azt csakis - akkor idéznék egy klassszikust, miszerint: - "Ésszel!!!"

menekülési útvonalat nézem elősször, hogy meglegyen a neccesebb pillanatban, és természetesen ha úgy adódik hogy bevágnának elém, akkor inkább megyek utána üvöltözve, mint kerülök a kereke alá ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20606) ludsimon


ludsimon
veterán

Most jót nevettem ezen :DD :C :C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20607) rii válasza ludsimon (#20606) üzenetére


rii
nagyúr

jíííííí ... defektet szerelni ilyen sz*r időben - rémálom (-:
de polyén a video (-:
csak a busz nyom egy kövér gázt .-O

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20608) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szerintem 200-ért el lehet hozni! Nagyon jó!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20609) ludsimon válasza hoffman_ (#20608) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól néz ki.
De az a kormány milyen alacsonyan van. :Y
Hézagoló is ki van szedve, meg --ba van állítva a stucni, mászáskor az szerintem baromi kényelmetlen lehet annyira lehajolni.
Rosszul gondolom?

undefined

(#20610) hoffman_ válasza ludsimon (#20609) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, fene se tudja, hogy milyen megelégedéssel használta ebben a formában a tulaj. Amúgy ez az a bringa, amire ránézésre jelenleg egy nyeregcsövet cserélnék, meg normálisan beállítanám a kormányszárat. Nekem nagyon gyere be.

mod:

Ja-ja, meg van fordítva a stucni, én is néztem, fura. Mondjuk a BTS-t nem csípem, idővel egy faja Ritchey stucni meg nyeregcső, és királyi lenne a paripa, nem tudnék belekötni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20611) venember83 válasza ludsimon (#20609) üzenetére


venember83
nagyúr

Versenygép, lehet vele jól mászni. :K Van, akinek kényelmes így, van, akinek nem. Szerencsére elég jól személyre szabhatók a kerékpárok.

(#20612) hoffman_ válasza venember83 (#20611) üzenetére


hoffman_
nagyúr

[link]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20613) venember83 válasza hoffman_ (#20612) üzenetére


venember83
nagyúr

Hopp, ez kimaradt. Kösz a szándékot, igen, körömlakklemosóval sikeresen leszedtem a ragasztó jó részét. Mondjuk a piros festett syncros felirat felét is sikerült leoldanom az illető oldalon, ez van. Járulékos veszteség.

[ Szerkesztve ]

(#20614) hoffman_ válasza venember83 (#20613) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igazán nincs mit. Gondoltam, hogy el fog tűnni, jó sok hsz termelődött az elmúlt 2 órában. Hát, akkor egyik szemünk sír, a másik nevet, szerintem azért így is jól fog szolgálni :)

mod @ csak úgy a vakvilágba

Tiszta ideg vagyok. Másfél hónapja, amikor elkezdtem az alkatrészbeszerzést az SS-hez, meg vásárlási szándékkal néztem szét a piacon, akkor semmi nem volt. Most, felmegyek bikemagra, és amennyibe lesz a bringám +/- 10 ezer, van vagy 6-8 bringa, egytől egyig jó vétel, gurulásra készen, pesten. Franc essen belé :(((

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20615) rétisün


rétisün
veterán

~80 hsz, mióta elmentem bringázni :Y még mindig csütörtök van? :DDD

elkapott az eső hazafelé, szerencsére csak az utolsó pár percre. azóta meg már el is állt....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20616) TripleB


TripleB
senior tag

Én , mint parasztgyerek kikérem magamnak a parasztozást! :)

Elkapott egy jó kis jégeső, finom volt...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20617) venember83 válasza hoffman_ (#20614) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem gond, ha egy kis körömlakklemosó levitte, akkor úgyis hamar lekopik a többi is. :)

Igen, tavasszal több bringa van az apróban, de attól még télen éri meg talán jobban vásárolni.

(#20618) KaraDani válasza ludsimon (#20609) üzenetére


KaraDani
addikt

Nekem is nagyon tetszik. Biztos nem túl kényelmes, de mászni amúgy pont nagyon előnyös, jó elől van a súlypont nem borulsz hátra :DDD Inkább lefelé lehet igen szar ilyen geóval menni.

(#20619) ludsimon


ludsimon
veterán

Tyűűűűű de jóóó lenne felkészülni erre. :C

Ááááh, minden álmom. :R
Talán jövőre, idén már nem hiszem sikerülne, bár minden csak elszántság kérdése, szóval nem mondok le róla. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20620) fpeter07 válasza ludsimon (#20619) üzenetére


fpeter07
veterán

Az elvetemültebbek meg tudják csinálni egy nap alatt.

(#20621) rétisün válasza ludsimon (#20619) üzenetére


rétisün
veterán

ez outis túra, vagy ilyen hegyen-völgyön? azt valahogy nem tudom kideríteni a versenykiírásból :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20622) TripleB válasza ludsimon (#20619) üzenetére


TripleB
senior tag

Jó kis túra lenne. :)

Kicsit elírtak egy helyszínt. Pallóskút, mint olyan nincs a környékünkön. Az Fallóskút.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20623) ludsimon válasza fpeter07 (#20620) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem is arról szól.
Maga a feelingje ezeknek, mikor együtt vagy egy bolyban egymással tekertek, aztán reggel ismét következik a tekerés. Nagyon nagy feeling az egész. Számomra olyan lenne mint 1 nyári nyaralás. :)

Persze meg lehet csinálni egyedül is, de az ilyen extrém távon nagyon nagy kitartás kell, én pl egyelőre nem tudom elképzelni tudnék 1 nap 15 óránál többet tekerni (2010-es venece10x nettó kb ennyi volt).

rétisün:

outis :K
Különben nem is érdekelne. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20624) KaraDani válasza rétisün (#20621) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem abból kiindulva, hogy 3-5 km-enként településeket ír outi.

ludsimon: ha nem outis irammenés van, akkor sztem fel tudsz két hónap alatt készülni :) Kíváncsi lennék milyen tempó kb.

[ Szerkesztve ]

(#20625) Nyugdíjas válasza dqdb (#20603) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerencsére a túlnyomó többség segítőkész, rengetegen vannak, akik 20-30 cm-t balra sorolnak sávon belül, amint látják, hogy jön valaki.
És egyre több, ugy látom:K Annyi bringás van néha ilyen időben a belvárosban hogy zöldnél akkor mindenki elmegy ahova akar a kétkerekűvel, aztán jönnek az autósok, szépen alázatosan :D Van az a tömeg amivel már nem lehet mit kezdeni. Idén tavasszal simán hetente 3-4x van hogy heted-nyolcadmagammal állok a pirosnál. Nagyon durva... :Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20626) rétisün válasza ludsimon (#20623) üzenetére


rétisün
veterán

~60-70 km-enként pihenő van, reggeli-ebéd-vacsora, mi kell még? :DD

egyben kell lenyomni (a pihenőket leszámítva, persze) éjszaka is megy a menet, ha jól gondolom abból, hogy kukásmellény, világítás kötelező. jó móka lehet :))

(#20624) KaraDani: igen, azt nem is néztem :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20627) szki válasza ludsimon (#20619) üzenetére


szki
őstag

Ha a frissítés megoldott, és szép a bolyozás, akkor szerintem szintkülönbségtől függetlenül bőven 24 órán belül teljesíthető megfelelő felkészültséggel. Persze az iram mindent meghatároz, hisz "a távot a lehető legrövidebb idő alatt teljesítik a résztvevők".
Nekem erre nincs időm felkészülni, meg megfelelő bicajom sincs. Megelégszek azzal, ha 4 hónap múlva össz 5 óra alatt letekerek 180 km-t.

(#20628) fpeter07 válasza ludsimon (#20623) üzenetére


fpeter07
veterán

Egész nap nem hiszem, hogy szívesen bringáznék, outis szemmel lehet máshogy látnám.

[ Szerkesztve ]

(#20629) ludsimon válasza rétisün (#20626) üzenetére


ludsimon
veterán

Neem. Szállás is van. Szóval alszol aztán reggel meg mennek tovább. <--
Asszem ezt elnéztem. Indulás előtt van szállás lehetőség. De ha 80km-enként van pihenő nem rossz.

"egyben kell lenyomni"

Azért én 100% biztos vagyok benne ha ilyen 75 km-enként van frissítési lehetőség akkor bőven bolyban 38-40 km/h felett mennek.

KaraDani:
Köszi a bíztató szavakat! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20630) rétisün válasza ludsimon (#20629) üzenetére


rétisün
veterán

van szállás, de csak 6.-ára, hogy reggel időben tudjanak indulni a népek. 7.-ére nem ír szállást :N

"akkor bőven bolyban 38-40 km/h felett mennek."

na akkor itt estem én ki ebből a mókából, életemben nem mentem ennyivel :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20631) ludsimon válasza rétisün (#20630) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem is kell.
Nem kell előremenni, elég a boly közepében haladni. :D Azt meg mindenki bírja. :)

Erősek mennek előre húzni, a közepesen erősek mögöttük (azokat előre szokták küldeni hadd gyilkolja le magát aztán megy a boly végére :DDD), a gyengék középen meg hátul. :D
Örülök ha a 'gyenge' kategória meg lesz addigra. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20632) KaraDani válasza ludsimon (#20629) üzenetére


KaraDani
addikt

Ja én is benéztem kétnaposnak :DDD Így a lehető legrövidebb idő is más értelmet nyer mint ahogy az elején értelmeztem.
Akkor azért kevésbé bíztatnálak :B , így már igen keményen hangzik még végig bolyban is.

(#20633) ludsimon válasza KaraDani (#20632) üzenetére


ludsimon
veterán

én is így gondoltam. Köszi a bizalmat. :DDD

undefined

(#20634) ludsimon


ludsimon
veterán

.
nem tudtam melyikkel van a baj, egyfolytában kapom az értesítőket és sehol semmi.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20635) rétisün válasza KaraDani (#20632) üzenetére


rétisün
veterán

08:00-tól másnap 14:00-ig, az 30 óra. pihenők, kajálások lejönnek, ha marad 25 óra, akkor ~20-as átlag elég :))

az menne. talán, mert azért ez jó sok km.... :U

és ha mondjuk pont egy jó szeles napon lesz, akkor a távot meg lehet szorozni 1,5-el, mert még az oldalszél is rendesen ki tudja csinálni az embert, nem is kell pont szembe fújjon.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20636) Toomy


Toomy
senior tag

MIvel ez nem bringa ezért OFF :K Ma csak erre futottam.

(#20637) KaraDani válasza rétisün (#20635) üzenetére


KaraDani
addikt

Bolyban a szél annyit nem számít. Ha szépen összeállnak csak az elől, oldalt levők szenvednek jobban, azt meg lehet váltogatni.
De amúgy 30 óra alatt 25 óra tekerés akármilyen tempóval durva szerintem :D

(#20638) rétisün válasza Toomy (#20636) üzenetére


rétisün
veterán

:C

többször eszembe jutott, hogy télen, amíg nem lehet bringázni el kéne kezdenem futni, de valahogy sose tudtam rávenni magam. :(

idén télen szerencsére talán két hét volt, amikor nem lehetett bringázni (itt alig volt hó az ország keletibb részeihez képest), szóval továbbra sem futok :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20639) szki válasza Toomy (#20636) üzenetére


szki
őstag

Majdnem egy félmaraton. Szerintem dicséretes futni is :K De csak ha épp nem lehet bicajozni valami miatt. :D Télen -10 C fokban, szélben, hóesésben futottam is, mert bicajozni nem lehetett.

(#20635) rétisün: Erősen gondolkozok jövő hétvégére egy 2x2x140-es tekerésben. De szerintem az eső elmossa, mert a Balaton lenne az úticél. És ott meg mindig esik az eső:D

[ Szerkesztve ]

(#20640) rétisün válasza szki (#20639) üzenetére


rétisün
veterán

csak akkor, ha ketten megyünk. ha más is jön (lásd zánka) akkor még több eső van :D

amikor csak magam voltam a balatonon, sose esett :N

de most itt mifelénk nagyon rákezdte :Y

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20641) fpeter07 válasza rétisün (#20635) üzenetére


fpeter07
veterán

Nyilván csak harcosok neveznek egy ilyen eseményre. Én inkább betöltöm az egér szerepét. (na nem abból a szempontból, hogy bátran sétálok bele a csapdába)

(#20642) Toomy válasza szki (#20639) üzenetére


Toomy
senior tag

10-éve azt is futkorásztam, de azóta feljött majden 20 kiló. De most úgy érzem kezd belém visszatérni az életerő :K A jobb térdem annyira szar volt két hónapja, hogy nem tuftam vele leguggolni :U Most hogy már ledobtam egy 10-est kutya baja :C
Amúgy a full sz@r időben meg sorozatokat nézek miközben az elliptikus trainer-t nyüstölöm.
Ma nem akartam bringával hazajönni battára, mert reggelre már tényleg sz@r időt jósoltak. :K

Régen nagy álmom volt Bp-ről letekerni balatonra , majd körbe aztán haza, ezt így egyben. De be kell látnom hogy ez már nekem kivitelezhetetlen. Talán ha találnék egy hasonló kaliberű embert akivel tudjuk egymást segíteni és nem hátráltatni :K

(#20643) rétisün válasza Toomy (#20642) üzenetére


rétisün
veterán

neked az 400 km fölött lenne :Y

nekem 300 km (keszthely 45-50, attól függ merre megyek), szki-nek még több, mert ő messzebb lakik mint én.

tavaly voltunk, 2x is megcsináltuk, másodszorra 26.5-es átlaggal :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20644) ludsimon válasza rétisün (#20643) üzenetére


ludsimon
veterán

jééééééééééééééé
Ugyan olyan Kelly's-es váztáskánk van! :C :C
Nagyon faszán belefér minden. :K

undefined

(#20645) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tekerném: [link]

(#20646) Toomy válasza rétisün (#20643) üzenetére


Toomy
senior tag

Gratulalok Neked ill. Nektek! :C
Sajnos nekem már a nyakam nem bírná ezt a távot. :( Ráadásul én nem szeretek kerékpárúton menni. Mert csak a szívás van a csalinkázókkal/gyalogosokkal.... A legjobb mikor 3x csengetek rá valakire és semmi, majd amikor már a nyakán vagyok akkor rászólok hogy HAHÓÓÓ és akkor veszi csak a lapot. Na ezeket én nem tudom tolerálni :N

(#20647) sanzi89 válasza ludsimon (#20644) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem is ilyen volt, de pár hónap alatt tönkre ment a megtörésnél a zipzár. A Kelly's túratáskám is egy nagy adag... :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20648) rétisün válasza Toomy (#20646) üzenetére


rétisün
veterán

köszönjük! :R

nem volt nagy gyalogos forgalom, mert nem volt valami jó idő :( persze a 30 fokkal se jártunk volna jobban. ami még elrontja az egész balaton-kerülést, hogy sok helyen nagyon rossz az a kerékpárútnak csúfolt régi járda, illetve sok helyen nincs is egyértelműen kitáblázva, merre van tovább.

de nincs is végig kijelölt kerékpárút, sok helyen a tipikus balaton parti falu főutcáján mentünk, mert oda van kitáblázva a "balaton körút"

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20649) Toomy válasza rétisün (#20643) üzenetére


Toomy
senior tag

Ahogy olvasgatom a cikkedet. Pont Ti vagytok az én embereim kb. azt tudom amit Ti is. :K Csak nagyon messze vagyunk egymástól. Idén megpróbálkozok egy 200-as körrel és ha úgy érzem akkor összehozhatnánk valamit :K

(#20650) rétisün válasza Toomy (#20649) üzenetére


rétisün
veterán

én benne vagyok :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.