Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) DonThomasino válasza csabi94 (#21950) üzenetére


DonThomasino
veterán

Te hol vetted?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21952) csabi94 válasza DonThomasino (#21951) üzenetére


csabi94
őstag

Használtan vettem a pedált, és a srác ideadta hozzá a cipőt is, de nem vált be, mert kicsit szorított, ezért pár 100 km után lecseréltem.
Ilyen

[ Szerkesztve ]

(#21953) DonThomasino válasza csabi94 (#21952) üzenetére


DonThomasino
veterán

Pont ilyet keresek. :K
Ez a lancast szokott lenni a hervisbe ha jól tudom.
Leggagyibb márkájuk, de a kipróbáláshoz szerintem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21954) salieri. válasza csabi94 (#21952) üzenetére


salieri.
őstag

Ilyen volt nekem is 1800 ft-ért vettem az auchanban :)

Egy ilyen nacihoz hol lehetne olcsóbban hozzájutni? valakinek ötlete?

(#21955) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Eddig inkább a futós topicban tevékenykedtem, de nemrégen elkezdtem bringázni is...
Egy nagyon alap női vázas montit hoztam el a szomszédból, nem került pénzbe. Kicsit megtakarítottam, leszedtem róla a fölös dolgokat, vettem rá outis abroncsokat, így aránylag egész pofás lett és szépen siklik.
De mégsem az igazi, érzem, hogy a hajtómű nem 100-as és ugye a tempó meg a pozíció sem adja vissza azt, amire szükségem volna. (triatlonozni akarnék később)
Sajnos anyagi nem sok van, amit rá tudnék szánni, de kezdésnek akármilyen országúti jó lenne, amivel lehetne kicsit amíg suli van hétvégente, nyáron naponta tekerni.
Ezt láttam pl., ami nagyon kedvező lenne és mivel a közelben van át tudnám nézni, ki tudnám próbálni.[link]
Vélemény? Esetleg valami más nagyon olcsón, abszolút kezdőbringának? :)

Köszi! :R

Üdv, Balázs

(#21956) DonThomasino válasza salieri. (#21954) üzenetére


DonThomasino
veterán

Valami ismerősöd nincs környező
vmik környező országba ahova szállítják? :U

MÁS: Egy MTB kerékbe mennyi nyomásnak kell lenni?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21957) venember83 válasza gooool (#21955) üzenetére


venember83
nagyúr

Triatlonozáshoz kevés, de elkezdeni biciklizni talán jó. De sokat ne várj tőle.

DonT: 1,8 bartól akár 3-4 barig, ízlés, rendszer és gumiköpeny kérdése. Én általában 2,5 bar körülit tolok a fecskékbe.

(#21958) gooool válasza venember83 (#21957) üzenetére


gooool
őstag

Persze nem versenyre, komolyabb igénybevételre kell majd ez, csak megismerni az outit, aztán ha vége a pénzkidobásnak a suliban, akkor benevezek egy 100K feletti cuccosra.
És kinek mi a sok...Eddig campingem és ez a kicsit széttekert MTB-m volt, szóval érted... :DDD

Üdv, Balázs

(#21959) DonThomasino válasza venember83 (#21957) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem tudom, mennyi lehet benne
de kavicson pattog homokba meg felúszik a gép.
Gondolom az annak a jele h nagy a nyomás.

Azon gondolkozok esztergáltatni kéne egy
SPD adaptert fémbő la aműanyag mintájára. :U
Mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21960) salieri. válasza gooool (#21955) üzenetére


salieri.
őstag

Az a teljesítmény, amire ez a gép képes, ma már a minimális követelmények alatt van a hajtáshatékonyság, fékhatás és működési precizitás terén.
Egy petákot sem éri meg kiadni érte!

(#21961) ---Lasali--- válasza gooool (#21955) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ékes hajtómű, acél lemez felni, semmit nem érő fékek, és több mint 20 éves.
Ezekkel egyáltalán nem jó bringázni, és nem fogsz vele igazán jobban, dinamikusabban haladni, mint egy egyszerű montival slick gumikkal.
Ilyet nem szabad megvenni, ezek jelenleg rövidtávú A ból B -be haladásra elmennek, de régen sem számítottak igazi országúti versenykerékpárnak. Csak régen nem voltak montik, és akkor ezek töltötték be a mai olcsó de sportolásra alkalmatlan MTB-k helyét...

[ Szerkesztve ]

(#21962) salieri. válasza DonThomasino (#21956) üzenetére


salieri.
őstag

Ide is szálltják, csak kissé sokallom az árát , tavaly még 25 dollárért vettem ilyen nadrágokat. :U

(#21963) gooool válasza ---Lasali--- (#21961) üzenetére


gooool
őstag

Akkor esetleg bármi olcsóbb megoldás, ami még a használható kategória? :)

Üdv, Balázs

(#21964) venember83 válasza DonThomasino (#21959) üzenetére


venember83
nagyúr

Homokban minden felúszik, kavicson meg minden pattog. Max. az UST-s belső nélküli rendszer nem pattog 1,5 bar körüli nyomáson. De a homokot az sem szereti, ahogy semmi sem.

Esztergáltatás: viccnek is rossz. Akkor inkább vegyél pár ezerért egy fém keretes platformpedált.

(#21965) DonThomasino válasza salieri. (#21962) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja nem láttam , :B
azt hittem az a gond, hogy nem szállítják.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21966) dqdb válasza DonThomasino (#21956) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy MTB kerékbe mennyi nyomásnak kell lenni?
Annyinak, amennyit ráírtak.

:MTC:kandur: 2-2,5 között van valahol az ideális nyomás szerintem a 2,25-ös NN-eknél. Ha van az útvonalban benne aszfaltos rész, akkor inkább 2,5 bar, ha nincsen, akkor lehet kissé alacsonyabb. 3 bar esetén már nagyon pattog terepen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21967) :MTC:kandur válasza venember83 (#21964) üzenetére


:MTC:kandur
tag

venember83 Te Nobby Nic-et használsz 2.5-ön? Nekem 2.25-ös szélességű van, és még ízlelgetem, de a jó nyomást még nem találtam el :N

[ Szerkesztve ]

★★★★★

(#21968) salieri. válasza gooool (#21963) üzenetére


salieri.
őstag

[link]
[link]
[link]

gumi mindegyiken kuka.

[ Szerkesztve ]

(#21969) DonThomasino válasza dqdb (#21966) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez kár lett volna, ha benned marad.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21970) ---Lasali--- válasza gooool (#21963) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem 130 alatt nem kapsz olyan országútit ami tudná azt az élményt, amire egy normális bicikli képes.
De kapsz ez alatt olyat ami még ér valamit, csak nem lesz rajta fékváltókar. salieri. nagy mestere ezeknek, úgy láttam az utóbbi héten :D Ő mutogatott pár acél vázas márkás bringát 60-80 ért ami normális.
Na mire megírtam, addigra már mutatott is egy kettőt. :D
Egyébként meg ha ezekre nincs pénzed, akkor inkább költs egy kicsit arra, amid van, pofozd ki hogy használható legyen, aztán állj neki gyűjteni.
Egy normális triatlonon én nem indulnék el egy használtan 180, újonnan 270 ezer alatti bringával. Valamint amivel már normálisan lehetne edzeni, az az említett 130K -s összeget képviselő bringák.

[ Szerkesztve ]

(#21971) venember83 válasza :MTC:kandur (#21967) üzenetére


venember83
nagyúr

Elöl NN van. Amúgy változó a nyomás is. A múltkor nyomtam bele 3 bart, mert tudtam, hogy lesz elég aszfaltozás, de nem vagyok a pontos beállítás megszállottja semmilyen szempontból, telóba, tagba is kb. nyomom a levegőt. Úgyis csalnak a pompák manométerei, meg úgyis több múlik azon, épp milyen kedvemben vagyok, épp hova visz a kedvem stb., mint azon, hogy épp mi van alattam.

(#21972) dqdb válasza DonThomasino (#21969) üzenetére


dqdb
nagyúr

Minden külső oldalára rá szokás írni az ajánlott nyomástartományt :U

Olyan nincsen, hogy MTB-re ajánlott nyomás, olyan van, hogy adott típusú gumi adott szélességű és adott átmérőjű változatára ajánlott nyomástartomány, amit a gyártó ad meg. Ha nagyobb gördülést szeretnél és egyben elkerülni felütéses defektet, akkor az intervallum tetejét nyomod bele a belsőbe, ha jobb tapadást és lengéscsillapítást, akkor az alját.

venember83: mostanában kizárólag aszfaltozásra is általában 2,5 bar környékén szoktam belenyomni, a 2 bar határozottan kevés, nagyon érezni a gördülésen, a 3 bar pedig azért sok, mert ott nagyon érezni már a budapesti aszfaltminőséget :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21973) venember83 válasza dqdb (#21972) üzenetére


venember83
nagyúr

Aztán köztes tartomány nincs is, vagy az csak a határozatlanoknak való? :P

salieri., ---Lasali---, országúti szekció: Bikemag, revomag apróról tudnátok linkelni pár országútit olyan száznegyven-százhetvenezer közötti tartományban, ami megéri az árát és mondjuk 54-55 cm-es vázzal rendelkezik? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#21974) gooool válasza salieri. (#21968) üzenetére


gooool
őstag

Szépek, de akkor inkább teszem azt, amit Lasali mond és költök még kicsit a jelenlegire.
Így több marad az újra, amit félre tudok tenni és nem lesz egy fölös cangám egy éven belül.
Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#21975) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Rider súlytól függ főképpen hogy mennyit kell belenyomni.
Gyakorlatilag az alapján szerintem jó elindulni egy nem slick MTB guminál, hogy annyit nyomsz bele, hogy a futófelület mintázása mindenhol szépen felfekszik az útra. Akkor jó lesz a tapadása.
Az meg persze egyértelmű hogy a gumin megadott nyomáshatáron belül kell maradni ha nem akarjuk hogy károsodjon a köpeny.

[ Szerkesztve ]

(#21976) salieri. válasza gooool (#21974) üzenetére


salieri.
őstag

Felesleges költeni, egy montibol soha nem lesz országúti! Amiket linkeltem egy jó alap bringák,amik később fejleszthetőek akár fékváltókarral, mást nem igen kell rajtuk.

(#21977) ---Lasali--- válasza venember83 (#21973) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem a már említett fondriest még mindig tetszik. [link]
Mondjuk gyanús kezd lenni, hogy még mindig nem vitték el.

salieri.
Ezeket te már nem fogod fejleszteni.
Ha csak frikcióssal kompatibilis neadj isten a váltó rajta, akkor tutira nem.
Egyébként meg ilyen 7-8 sebességes fékváltókar már nem lehet kapni újonnan. Ha valahol van is elfekvőben, amire kb semmi esély lassan, akkor is nagyon drágák.
Ha meg fel akarod újítani, 8-9 sebességesre, az meg azért nem fog menni, mert az kazetta test már nem kompatibilis vele, ha meg ki akarod cserélni az agyat már nem éri meg, plusz belefuthatsz egy 125 mm nyitású vázba, ott meg kísérletezhetsz az agy áthézagolásával stb...
Plusz bowdenház tartó konzol a váltó helyére..
Mondjuk a Wheeler amit mutattál, az fékváltós. De én mondjuk eddig csak sz*ptam a maxis bringákkal..

[ Szerkesztve ]

(#21978) gooool válasza salieri. (#21976) üzenetére


gooool
őstag

Az apróságokra költenék még, értem ezalatt lámpák, prizma, egy új nyereg...a fékek vatta újak, a gumik is, a fékkarok is...szóval alig kerül már pénzbe.
Eddigi leghosszabb tekerésem 50km volt és hoztam vele 24,8-as átlagot...

Üdv, Balázs

(#21979) salieri. válasza ---Lasali--- (#21977) üzenetére


salieri.
őstag

Lehet buktak vele...
Az ALU meg nem kérdez egyik pillanatról a másikra elfárad és nyekk.
gooool: igy mar ok ez 1-2 ezres kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#21980) venember83 válasza ---Lasali--- (#21977) üzenetére


venember83
nagyúr

Az valóban tetszetős, és az ára is baráti. De viszonylag nagy, és kétlem, hogy meglesz 1-2 hét múlva. :)

Maxis bringákkal voltak gondok? Eddig viszonylag jókat olvastam róluk mint üzletről.

(#21981) asfgh


asfgh
tag

üdv!
egy olyan kérdésem lenne hogy hány bar-t kel fújni egy 26"-os mountain bike kerékben?

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#21982) salieri. válasza venember83 (#21980) üzenetére


salieri.
őstag

Korrekt a maxibike! Mikor kezdtem az országútizást ott vettem az első két bianchim!:)
Ki kell menni Érdre,mert a netre nincs feltöltve minden bringa. És még alkudni is lehet.Arra kell számolni ,hogy legtöbb bringán gumit kell cserélni ,de ez természetes,na meg érdemes átzsírozni.

(#21983) venember83 válasza asfgh (#21981) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak neked: [link].

DT: [link]

Gábor: Mennyim van még hátra? :DD

[ Szerkesztve ]

(#21984) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A nyereg elhelyezését hogy kell beállítani a csövön?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21985) csabi94 válasza asfgh (#21981) üzenetére


csabi94
őstag

Menj 30 hsz-el feljebb. :K

lassú vagyok (F5) :D

[ Szerkesztve ]

(#21986) salieri. válasza ---Lasali--- (#21977) üzenetére


salieri.
őstag

Megmondom őszintén a 30 sebességes colnagommal sem tudtam gyorsabban haladni mint a 14 sebességes bianchimmal.
Egy C.Evans biztosan ki tudja hozni a gépből a maximumot,de én fele annyi teljesítményre sem vagyok képes mint ő így nem feltétlen érzem létjogosultságát.

(#21987) asfgh válasza venember83 (#21983) üzenetére


asfgh
tag

köszi.

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#21988) asfgh válasza csabi94 (#21985) üzenetére


asfgh
tag

tényleg nem is nézegettem.

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#21989) DonThomasino válasza venember83 (#21983) üzenetére


DonThomasino
veterán

Lehet rosszul tettem fel a kérdést.

A nyereg távolságát a kormányhoz képest.
Van is rajta vmi beosztás amit nem tudok mi.
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21990) asfgh


asfgh
tag

és arra tud valaki választ adni hogy mikor behúzom a hátsóféket akkor miért nyikorog?

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#21991) ---Lasali--- válasza salieri. (#21982) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem anno eladtak egy olyan MTB -t, hogy a felét ki kellett dobnom.
Kónusz ellenanya lepörögött a tengelyről kézzel, szét volt hullva az összes agy.
Felni elfékezve. Centrírozás rég ráfért volna, fel lazult küllők stb.
Görbe nyeregcső, ami bájlaggal volt berakva, mert az átmérője se stimmelt.
Lötyögő váltókar, széthullóban levő váltó mechanikával.
44 es tányérhoz felrakott 48 as átdobó, ráadásul felső bilincses, szóval nem lehetett tőle kulacs tartót feltenni az mellé hogy váltani se lehetett vele.
Át cserélték a hajtóművet rossz méretű monoblokkal, és a hajtóműtányérban is 8 as volt.
Váz undorítóan össze volt karcolva lakatokkal, szerintem valami letett osztrák bringa volt.
Teleszkópba állt a büdös rozsdás víz. Becsúszó szár bekopva, felrohadva.
Szóval így hadnemongyam..
Így mi nem adunk el egy biciklit, és senkinek nem nézném el, ha olcsó akkor sem.

Egyik lány barátom meg vett náluk egy viszonylag drága új állapotú montit, abba csak a teló fosta el magát, visszavitték, kaptak egy másikat, de ez meg alig mozog.
Hidrás tárcsa fék megbízhatatlan rajta, szerintem a dugattyúk tömítései el vannak szállva. Össze vissza levegősödik, külön életet él. Olajat én lecserélném, de már annyit költött a bringára, hogy elege van már belőle.
Mono blokkot meg a műhelybe szedte ki barátom tavaly, mert már 2 éve recsegett a közepe, nem volt a menetre rakva egy csepp zsír sem mikor össze rakták, alig lehetett kihajtani.
Agyakat full fel kellett újítani, daráltak, zsírozás semmi. Szarrá ment mindkettő.
Meg amúgy, annyiszor kapott azzal a bringával defektet, amennyiszer ember nem, már kicseréltük a belső védő szalagot, másik külső, belső gumit kapott, és megint defekt hegyek, mintha el lenne átkozva, bár abban nem hiszek szerencsére. :D

DonThomasino
Nyeregpálca beállítás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21992) DonThomasino válasza asfgh (#21990) üzenetére


DonThomasino
veterán

Milyen fékről beszélünk?
Valszeg koszos vagy kopott a pofa vagy betét.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21993) asfgh válasza DonThomasino (#21992) üzenetére


asfgh
tag

patkófék.lehet h kopott.
mennyi lehet egy pofa?

az új számom: 0620-4400-515 http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=asfgh&submit=

(#21995) ---Lasali--- válasza KaraDani (#21994) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

:Y Ez komoly :D

(#21996) venember83 válasza KaraDani (#21994) üzenetére


venember83
nagyúr

Szép a bicikli. De minek kellett telenyomni mindenféle tömlővel meg elnehezíteni kulacstartóba helyezett kompresszorral... :U

(#21997) salieri. válasza ---Lasali--- (#21991) üzenetére


salieri.
őstag

Én odamentem személyesen és megnéztem a gépet ,így vettem ,emiatt nem volt vele problémám,még pl bealkudtam anno emlékszem két új küsőt is a bringára.
Sajnos használt bringánál fel kell készülni nem tervezett költségekre.De azért csak az új árának a töredékéért veszi az ember.
Egyébként most vettem egy montit de azonnal egy 20 ast hagyok szervízben rá.
Sajnálom,hogy szerencsétlenül jártál maxival...

asfgh: tegyél bele egy piros ricsit kb 1500 ft

[ Szerkesztve ]

(#21998) dqdb válasza venember83 (#21996) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még a remote lockout-ot és a teleszkópos nyeregcsövet hiányolom, hogy több kábel legyen a képen :)

Kíváncsi vagyok, hogy a Bionicon rámozdul-e a technológiára, nekik már úgyis tapasztalatuk van a levegő ide-oda mozgatásában, és talán a több, de hasonló célú részegységet jobban össze tudják integrálni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21999) DonThomasino válasza asfgh (#21993) üzenetére


DonThomasino
veterán

Itt nézz szét.
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#22000) Djuree válasza KaraDani (#21994) üzenetére


Djuree
félisten

ű mik vannak

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.