Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Zebu válasza Zebu (#3999) üzenetére


Zebu
addikt

Innen rendelt már valaki? Nagyon komolyan néznek ki.

(#4002) DemonDani válasza XP NINJA (#4000) üzenetére


DemonDani
addikt

MLO = Mechanical Lock-Out
HLO = Hydraulic Lock-Out
RLO = Remote Lock-Out
LOD = Lock-Out with Rebound Damping (csillapítás)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4003) rétisün válasza Zebu (#3999) üzenetére


rétisün
veterán

egy teljesen alap outi, ehhez illő felszereltséggel, de az outizással ismerkedéshez, első outi bicajnak teljesen jó lehet.
aztán ha megtetszik az országútizás, lehet fejlesztgetni, vagy valami komolyabbra (könnyebbre :B ) cserélni. :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4004) XP NINJA válasza DemonDani (#4002) üzenetére


XP NINJA
őstag

és a mozgása között nincs külömbség? mivel jobb a hlo? jobban lezárja, gyorsabban,vagy mi? :)

(#4005) DemonDani válasza XP NINJA (#4004) üzenetére


DemonDani
addikt

a Mechanikus teljesen zárja totál merev lesz gondolom valami szerkezet van benne, a Hidraulikus meg a nyomást növeli meg, nem lesz beton kemény, nem törik el a kezed :DDD

de amúgy lehet h full hülyeséget írtam mert csak logika alapján ment :P

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4006) Vasinger! válasza XP NINJA (#4004) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem XCR LO van, amit ha lezársz, akkor egy olaj szelepet zársz le, szinte kő keményre marad, de ha erősen benyomod, akkor valahogy átfolyik a szelepen valamennyi olaj és akkor bemozdul. De terepen, vagy betonon biztos nem fog megmozdulni, csak ha ugrálsz az elején.

(#4007) ludsimon


ludsimon
veterán

El is romlott az idő.
Ebben a pillanatban koppant az ablakomon az első esőcsepp.

undefined

(#4008) Runner_fxr válasza Manitou (#3928) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na most már bővebb infot tudok adni a Cannondale super V600-ról. Ez azért nem egy Stinky, ezt sikerült megállapítani. :) Nem lehet vele ész nélkül lefelé csapatni a gyökereken és köveken. Viszont cserébe, nagyon kényelmes a geometria. 8cm rugóúthoz képest meglepő stabilitás és kényelem jellemzi! A hátulja egész jól mozog, A Fatty villától nem vagyok elájulva, de azért nem szólom le, mivel 8cm rugóúthoz képest az is elég szépen csillapít. Ez egy igazi világjáró, megbízható, túrakerékpár!

Pár jobb minőségű kép a bicajról.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#4009) zabcs80 válasza Runner_fxr (#4008) üzenetére


zabcs80
tag

Szép bringa!
Én is agyaltam Cannondale vásárlásán a Lefty teló miatt, de más irányba mentem. :)

(#4010) fpeter07 válasza rétisün (#3969) üzenetére


fpeter07
veterán

Maximum Speed: 71,07 km/h?! Nem volt vészes az idő. Kíváncsi vagyok mit csinálnak a mountainbikeosok. A verseny az verseny. 10 óra alatt előbb-utóbb megeredt volna az eső. de hogy rögtön kezdésnél már. :D

Ma Edda koncerten nem láttam még ennyi embert egy helyen. :N

(#4011) DemonDani válasza fpeter07 (#4010) üzenetére


DemonDani
addikt

Fake GPS adatok csak... nem kell az ilyeneket komolyan venni, szokott ilyet ha .gpx-et importál az ember, még egész jó is lett neki ez a követése... meg ő is írta később hogy 46km/h volt a max amúgy

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4012) rétisün válasza fpeter07 (#4010) üzenetére


rétisün
veterán

link :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4013) fpeter07 válasza rétisün (#4012) üzenetére


fpeter07
veterán

Láttam, csak nem olvastam el olyan gyorsan azt a 50 hsz-t. :D

(#4014) raczger válasza rétisün (#4012) üzenetére


raczger
őstag

Nekem is tegnap jegyezte az adatokat a sportypal, nálam nem volt ekkora eltérés, gps szerint 71km/h volt a max, a kilométeróra szerint pedig 62km/h (tekerés nélkül, persze lejtőn:) ).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4015) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Halihó!

~ 3000 km után mindenféle mocskos úttalan utakon eljött az idő, hogy pár dolgot kicseréljünk a bringámon...

Hajtókarból 48/38/28 kellene, de valahogy ebből nem találok túl nagy választékot, lehet rossz helyen keresem? Ajánlhatnátok valamit!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4016) rétisün


rétisün
veterán

így készül videó....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4017) whiskey válasza Thulcandra (#4015) üzenetére


whiskey
tag

Biztos, hogy ezt cserélni kell?
Nekem a kép alapján úgy tűnik, hogy a fogak jól, csak egy alapos karbantartás hiányzik neki.
Durva lenne, ha ennyi kilométer után cserélni kellene, az én hajtóművemben szerintem már 13.000-nál is több van , de nem gondolkodom még a cserén.
Persze Te jobban látod az állapotát, mint ahogy én ezt erről a képről meg tudom ítélni...

(#4018) rétisün válasza whiskey (#4017) üzenetére


rétisün
veterán

az enyém is lassan eléri a 12.000-t, 90-95 %-ban a nagy lánckereket használva. de nem kell cserélni, legalábbis ha a frissen feltett láncot nézem, egész jól ráfekszik a lánctányérra.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4019) Thulcandra válasza whiskey (#4017) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Hát ja, a legkisebb tányéron tényleg jók a fogak, de nézd már a legnagyobb tányért, fog fele hiányzik, néhány fog totál elkopva vékonyra, hegyesre.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4020) whiskey válasza rétisün (#4018) üzenetére


whiskey
tag

Én is jellemzően a nagy kereet használom, de nem látszik még, hogy csere érett lenne. Pedig nem a legdrágább hajtóművem van, csak egy Tiagra szintű.
Ellenben hátsó agyat lassan kell cseréljek. Azon gondolkodom, hogy csak agyat cseréljek, vagy ha már csere akkor térjek át a 24 küllőre :F
Több helyen olvastam, hogy az sem gyengébb, mégis félek, hogy ezeken a pocsék utakon nem fog sokáig élni... :F

Thulcandra:
Azt hogy mennyire vékony nem látszik a képről, és a félfogra azt hittem, hogy a váltást könnyítő "félfog" látszik....

[ Szerkesztve ]

(#4021) rétisün válasza whiskey (#4020) üzenetére


rétisün
veterán

nem nagyon van 24 küllős felni :( 28-as még csak akad, de 24-est nem találtam, amikor keresgettem, legalábis a hazai boltokban, külföldről biztos lehetne rendelni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4022) Mewryck válasza Kolondrum (#3967) üzenetére


Mewryck
tag

ha csak a kereket(ek) hozzák,akkor 400ft/db a munkadij,ha bringát hoznak és mi vesszük ki a kereket(ek),akkor 800/db a munkadij,erre jön pluszba a kiválasztott külső ára

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#4023) whiskey válasza rétisün (#4021) üzenetére


whiskey
tag

Nem nézegettem még magyar oldalakon
Csak erre bukkantam rá egyszer, és innét gondoltam a 24-es hátsó kereket...
Komolyabban még nem keresgéltem, remélem ezt a szezont még kihúzza. Sajnálom cserélni őket, pedig őskövület mind a kettő, de nem kopott a fékfelülete, jól fut, csak a menetes racsni ami gáz nagyon. Nem találok menetes 8-as, vagy 9-es sort , így a hetest kell mindig átalakítgatni.

(#4024) ludsimon válasza whiskey (#4023) üzenetére


ludsimon
veterán

halott link

undefined

(#4025) ludsimon válasza rétisün (#4016) üzenetére


ludsimon
veterán

Milyen kínzáson mennek keresztül szegények a teszten. :(
Bár legalább nem alattunk esik össze mert le van tesztelve, hogy bírja a strapát. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#4026) whiskey válasza ludsimon (#4024) üzenetére


whiskey
tag

Annyira halott, hogy nincs is.. :D Elbénáztam..
Akkor itt újra..

(#4027) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]

nem rossz Juicy 5 szett képak alapján pikk pakk állapot ennyiért ajándéknak tűnik (13k)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4028) Xantomas válasza Kolondrum (#3976) üzenetére


Xantomas
őstag

Maga az, hogy ülve biciklizik, nem nagyon fogja átformálni a fenekét, de ha 10-15 percenként kiáll, és úgy is teker 2-3 perceket, azért az meg fog látszódni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#4029) tekeyagd válasza Zebu (#3994) üzenetére


tekeyagd
tag

jaaa, ő Zabu!
elnézést! :DDD

(#4030) Xantomas válasza DemonDani (#4027) üzenetére


Xantomas
őstag

Én is észrevettem, de pont az otthoni karbantartása nehézkes, így inkább felejtős az egész avid széria.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#4031) Manitou válasza Runner_fxr (#4008) üzenetére


Manitou
addikt

Ez egy XC bike , nem túrakerékpár ;] :D Bár túrázáshoz sem rossz.

Igen a 8cm manapság kevésnek tűnhet, 15 -16 éve meg annyival DH-ztak :))
XC-re pont elég a 80. Esetleg 100

A max 10 évet amiatt írtam, mert ezt az XT hátsóváltó 99-től volt
, hogy pontosan meddig azt nem tudom de jópár évig, talán 4 évig is.SZóval lehet olyan 2003-2004-es is a masina.

(#4032) zizoka73 válasza Thulcandra (#4015) üzenetére


zizoka73
csendes tag

Van ott azért letörött fogag először is új lánc rá nem olajozni mert nyúllik a lánc ha azzal nem javul meg talán nekem van ilyen fogaskeréksorom.

A munka nem szégyen csak kellemetlen

(#4033) zizoka73 válasza DemonDani (#4027) üzenetére


zizoka73
csendes tag

Ezek a kamu fékek a régi csepel kontrafékjénél nincs jobb az tuti csak úgy nyomtuk vele a rendőrkanyart. ;)

A munka nem szégyen csak kellemetlen

(#4034) rétisün válasza zizoka73 (#4032) üzenetére


rétisün
veterán

"nem olajozni mert nyúllik a lánc"

hogy mi? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4035) ludsimon válasza rétisün (#4034) üzenetére


ludsimon
veterán

:DD :C

undefined

(#4036) zizoka73 válasza ludsimon (#4035) üzenetére


zizoka73
csendes tag

Bizony a láncot zsirozni kell . :Y

A munka nem szégyen csak kellemetlen

(#4037) rétisün válasza whiskey (#4026) üzenetére


rétisün
veterán

az még csak agy....felni is van 24 lyukasban?

(#4036) zizoka73: mert a zsír, mivel sűrűbb, könyebben bejut a megfelelő helyekre, hogy legyen kenés.....
azért én csak maradok az olajnál.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4038) KrAt válasza rétisün (#4037) üzenetére


KrAt
veterán

Mint a kamu Juicy fékek, melynél jobbak a kontrás fékek (#4033) :DDD

(#4039) Runner_fxr válasza Manitou (#4031) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nos igen, rosszul fogalmaztam ez egy XC bike. :) Igazából felőlem lehetne 15 éves is, szeretem a retro bringákat, meg az állapota a lényeg, és ez makulátlan állapotban van.
Hát igen, 94-ben ez még DH bringának számított! :D
Missy Giove 94-ben egy majdnem ugyan ilyen Super V-vel nyert DH világkupát.
De ha ez a hír igaz, akkor most sitten lesz egy jó ideig.

(#4040) zizoka73 válasza rétisün (#4037) üzenetére


zizoka73
csendes tag

A magyarázat logikus de a gyakorlatban a zsir a nyeró nálam biztos .

whiskey Köllök is kellenek hozzá meg egy jó szakember. :U

A munka nem szégyen csak kellemetlen

(#4041) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Hjajj ne kezdjük megint az okoskodást mit kell zsírozni meg olajozni a saját cangájára mindenki azt ken amit akar!

Komolyan ajánlhatna már valaki 48/38/28 fogsorral rendelkező hajtőműveket. Boldoggá tenne ha valami olyasmit vehetnék amit nem darálok le rövid időn belül!

Nálam előbb kopik minden, mert én főként kavicsos, homokos föld utakon száguldozom mocsok nagy sárban is.

Nem éppen lehet összehasonlítani egy outival ami főként, vagy csak aszfalton megy...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4042) rétisün


rétisün
veterán

ehhez nincs mit hozzáfűzni :DDD :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4043) dqdb válasza Thulcandra (#4041) üzenetére


dqdb
nagyúr

48/36/26-os SLX? Olcsóbban integrált Deore, kicsit drágábban XT. Bónuszként mindegyiken van láncvédő, amivel a nadrágszaggatás valószínűsége csökkenthető.

Én, ha hajtást cserélnék, és tenném ezt 3x9 rendszerre, akkor SLX-re váltanék (bár 44/32/22-re). Két bringával ezelőtt egy integrált 48/3x/2x Deore-t használtam pár évig, nem volt vele semmi problémám, de az egy rég megszűnt típus lehetett.

rétisün: nehéz megszólalni, az biztos :C Ez a There, I Fixed It blogról jött? Mert ha nem, akkor helyből küldheted is be nekik, biztos kikerül :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4044) Manitou válasza Runner_fxr (#4039) üzenetére


Manitou
addikt

Én is szeretem a retro gépeket . Majdnem minden meghatározó korszakból van is egy bringa lassan itthon :D

1. '90 full Deore XT-s cro mo vázas csoda hüvelykujjváltókaros :)) ( igaz ez nem az enyém, de családban van)

2. '95 Marin Bolinas Ridge Cro-mo Triple butted , Manitou Mach5 SX ez vegyes felszereléssel, nem teljesen korhű, mert a cuccok inkább 96-97-esek rajta ESP 7.0 carbon h. váltó, deore XT, Sugino Impel 500 hajtómű

3. '09 Giant XTC Team, ez sem korhű mert a váz vadiúj , de a cuccok rajta inkább 10 év körüliek, de a hajtás új . Első telóval, de pedál nélkül 10,2 kg :) Pedig még sokat lehetne faragni rajta, de már nem fogok. Ehhez még egy elsőváltó hiányzik, aztán kész lesz.

4. Specialized Stumpjumper FSR /120mm , '08 Fox Talas 100-140, Deore XT , Juicy7, sunline carbon kormány, SDG, Mavic XM719 Disc Ez pedál nélkül 11,4kg :)

5. a régi aluvázamból lassan összedobok mégegy bringát, ez egy merevvillás lesz , még vacilálok, hogy egysebességes vagy váltós legyen. Pár alkatrész kell hozzá csak. Ez is ilyen vegyessaláta lesz.

Aztán meg is pihenek pár évre alkatrészvásárlás terén úgy érzem :D

Az kemény, akkor úgy néz ki lecsukják egy jó időre.

[ Szerkesztve ]

(#4045) Manitou válasza dqdb (#4043) üzenetére


Manitou
addikt

A hajtómű drágább mint amennyit a bringa ér szerintem, amire tenné, Szerintem valami olcsóbb árkategóriára gondolt, ami tartós is.

pl:[link]

[ Szerkesztve ]

(#4046) Thulcandra válasza dqdb (#4043) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Látod ezen gondolkozom, hogy vegyek v.mi olcsóbbat, vagy vegyek valami drágábbat itt 25 körül. De ezekről is azt hallom, hogy koszban használva 5-7 ezer km után ledarálja az ember. Ezekből az olcsóbbakból is ki lehet hajtani ~ négyezret...

Egyébként 3x7 -es, de váltót nem akarok cserélni. Csak hajtás elől hátul. Meg persze lánc.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4047) rétisün válasza dqdb (#4043) üzenetére


rétisün
veterán

nem, valamelyik puruttya oldalról....

(#4044) Manitou: "Én is szeretem a retro gépeket" tessék:

upsz.... :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4048) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Manitou igen, inkább 10 alatt vagy környékén gondolkozom, páran próbálnak rábeszélni magasabb kategóriára, de igazából nem versenyzem és a jelenlegivel volt semmi bajom, csak "gyorsan" elkopott.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4049) Manitou válasza rétisün (#4047) üzenetére


Manitou
addikt

Itt most MTB-okról volt szó :)) Az meg csak 1979-től datálódik. :)

Thulcandra
Egy alivio, amit linkeltem, több mint elég lesz neked. :K Az ára se vészes, és lehet középcsapágyat se kell cserélned, bár sanszos.

A drágább hajtókaron a tányérok ugyanúgy el fognak kopni , mint ezen , ott max azt fizeted meg hogy integrált, modernebb technika, könnyebb súly...stb. Az alu tányérok ráadásul hamarabb kopnak , mint az acél tányérok.

[ Szerkesztve ]

(#4050) DemonDani válasza dqdb (#4043) üzenetére


DemonDani
addikt

nadrágszárra meg összefogó kell... nem jó ez a terelő semmire csak h ne válts túl, max. :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.