Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Toomy válasza Bati0501 (#43996) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen, Te nyertél. Ez gyaloglás és nem is akármilyen! :K :C

(#44002) deicide válasza hoffman_ (#43994) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Gyaloglás volt, a toronyig bringával amúgy sem lenne járható az az út, kb 25-30%-os az emelkedő :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44003) belaazallat válasza deicide (#44002) üzenetére


belaazallat
addikt

Azért 9km/órával gyalogolni.... nekem az már futás. :C

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#44004) deicide válasza belaazallat (#44003) üzenetére


deicide
veterán

Az valószínűleg hegyről lefelé trappolás volt, nem klasszikus gyaloglás :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44005) #90933760 válasza deicide (#44004) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az egy-két kiugrás is 8 volt (9 sehol), a többi 6-7. Teljesen jó dinamikus gyalogtempó, én is ennyivel tolom. Csak 1-2-3 Km-t. Ezt kéne növelni. :DD Régen volt, de az is csak pár alkalommal, hogy 8-at letoltam különösebb gond nélkül.

(#44006) csabi94 válasza Szakbarbár (#43896) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem néha fent van a hátsó lámpa, de amúgy jobban szeretek egy csupasz bicóval edzeni, nem aggatom tele mindenfélével. :) Mondjuk én ritkán tekerek félhomályban, sötétben meg szinte soha.

(#44007) deicide válasza #90933760 (#44005) üzenetére


deicide
veterán

Állóképesség kérdése csak, kevesebb, mint 1 év alatt építettem fel a jelenlegi kapacitásomat, akarat és némi szabadidő kell hozzá :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44008) fpeter07


fpeter07
veterán

Némi csemege a múlt hétvégéről. [link]

Ami azt illeti, a virsligumisak között is voltak gyöngyszemek. pl. [link] és [link] Ezeket én is szívesen eltekergetném.

(#44009) csabi94


csabi94
őstag

Örömmel közölném, hogy ma összehasonlítottam, hogy a telefonom hogy méri a magasságot egy Garminhoz képest, és számomra meglepő módon pont ugyanolyan pontos a telóm mint a Garmin (Edge 800). :U :)
Ezek után nem is akarom eladni a Defy-t, akármilyen lassú is. :D

(#44010) Szakbarbár válasza csabi94 (#44006) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem muszáj a lámpa, mert ha hétköznap megyek biciklizni, akkor általában este fél 7- 7 között indulok, és legtöbbször 8 előtt nem érek haza.

Deicide
Le a kalappal, nálam ez a sebesség már futásnak számít :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#44014) #90933760


#90933760
törölt tag

A mostani sétám, ha már annyira méregetünk. 2.7 Km, 40 perc és 4.2 átlagtempó. 147m fel 138m le. Ez olyan sima. Nem sűrűn méregetem mondjuk. Nem egy nagy durranás, ezen kéne javítani meg mindennapossá tenni. Csak vannak külső tényezők is amik korlátoznak mondjuk.

Azt amúgy nem vágom, ha ugyanoda érkezem ahonnan elindulok akkor nem ugyanannyit mentem felfele mint lefele? Akkor miért van különbség? Ennyit félremér? Vagy csak rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#44015) Teasüti válasza Tomi_Sci (#43965) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Teljesen jó, ahova nézek oda világítok! :)

(#44016) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak,

ha terveztek turat idore, x emelkedore hogy szoktatok szamolni idot? (marmint mennyire fog meg a haladasban x%, vagy x meter emelkedes)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44017) ludsimon


ludsimon
veterán

(#44018) Teasüti válasza D.Orion (#43983) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az ott csak nem egy UltraFire lámpa? :)

- moderálva -

ludsimon
Szmog szűrő maszk pedig nem butaság. ;) Totobobo. Működik. Használom. Jó. Tényleg. Trust me, I'm an engineer. :C

(#44011) ludsimon
Ennek már tényleg nincs sok értelme, semmi közösség építő nincs benne. Privátban üssétek egymást. :P Szvsz.

[ Módosította: Eagle16 ]

(#44019) ludsimon válasza Teasüti (#44018) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez (Respro Techno) se rossz, közel 5 hónapja használom, annyi hátránya van, hogy 60 óránként kell új szűrő bele.
Szóval nem tart ki 1 hónapig sem, de nagyon sokat megszűr, elképesztő milyen fekete, pedig nem is a belvárosban szedem össze ezt a 60 órát, hanem kint főútvonalakon. :Y

165 bpm-ig kapok benne levegőt, szóval keményebb intervallos edzéseken, ezen tartomány felett már le kell vennem, mert korlátoz a lélegzésben.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44020) belaazallat


belaazallat
addikt

Párom és én felavattuk az új bringát:
track

Képek a tájról, bringákról: [link]

Néha meg kellet állni, állítgatni kicsit ezt,azt. Most már az egyen biciklihez be kell szerezni egyen ruhát :D

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#44021) Teasüti válasza #90933760 (#44014) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ennyit félremér?
Igen.

Magasságmérés a konzumer gps-ek rákfenéje. Matematikailag elméletben halál pontosan meg lehetne határozni, de a gyakorlatban ez szinte lehetetlenség. Kezdjük ott, hogy egyáltalán már a jel megtalálásakor sem hitelesített magasságról indulsz. Egymás mellé raktam egyszer három eszközt, egy sirf star 4-es navigációs gps-t és két különböző telefont. Mindegyik más magasságot mutatott. :U
Akkor mondjuk egy barometrikus mérőt melyikre hitelesíted a három eszköz közül? Aztán a barometrikus mérést meg becsapja a légnyomás (időjárás) változás... Nincs jó megoldás.

Menet közben meg mivel digitális jeltovábbításról beszélünk a jitter miatt a hibák csak halmozódnak a mérésben. Még sok műhold befogása esetén is lehetnek méteres eltérések könnyedén. 2,7 km alatt mindössze 9 méter hiba az így is elég korrekt.

(#44019) ludsimon
Hát igen, azért ha kifulladsz, akkor már nincs akkora légáteresztésük, ami ne lenne kevés.
Totobobo-ban én csak mászáskor fulladtam meg - falba ütközés előtt nem sokkal -, amúgy elég könnyű lélegezni benne.

Respro-t nem próbáltam, úgy voltam vele, hogy Totobobo még csere szűrőkkel együtt is olcsóbb. És hitelesített mérési eredményei vannak, meg egyéb konstrukciós előnyei, nem úgy a Respro-nak.

(#44017) ludsimon
De menő! :K Az első olyan pálya, amin én is végig mernék botorkálni. :B

[ Szerkesztve ]

(#44022) Packersbay


Packersbay
tag

Ma rendet raktam meg takarítottam a garázsban és előbányásztam a tesóm bringáját amit már jó ideje nem használt.
1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]

Szerintetek mennyit kérhetek érte? :) vagy elcserélném egy acera vagy alivio hátsó váltóra.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#44023) D.Orion válasza Teasüti (#44018) üzenetére


D.Orion
veterán

De az bizony, igazi fotonágyú-retinaégető. :B

(#44024) hoffman_ válasza Packersbay (#44022) üzenetére


hoffman_
nagyúr

6-7k max.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44025) Szakbarbár válasza Packersbay (#44022) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Jól látom, hogy az első villa fordítva van benne? :DDD

Én megtartanám boltba járós, rohangálós biciklinek ha még van szabad hely a garázsban.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#44026) Packersbay válasza hoffman_ (#44024) üzenetére


Packersbay
tag

Én is kb ilyen árra gondoltam.

belaazallat: a második link ugyanaz mint az első.

Szakbarbár Ja most látom én is :DDD nembaj megy ez így is :D

[ Szerkesztve ]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#44027) ludsimon válasza Teasüti (#44021) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem olyan vészes gyakorlatban nincs az a hegy ahol le kellene vennem, pedig van 8-10%-os rész is és nem megy fel a pulzusom odáig. Mint mondtam csak erőállóképesség edzésnél megy fel a pulzus, mert olyankor az a cél, de gyakorlatilag ez már az a szint, amikor 6-7%-os emelkedőn 24-25 km/h-val teperek felfele. :)

Annak kicsit necces aki nincs edzettségben az fulladozhat, ebben igazad van!

Tessék még pár videó, aki kedvelte az előzőeket. :)
Dean Tennant - Higher Calling
CIRCUITO DE FAVELAS
BC Bike Race - The Ultimate Wade Experience Video Contest

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44028) belaazallat válasza belaazallat (#44020) üzenetére


belaazallat
addikt

A képek újra: [link]

Szerk:

(#44026) Packersbay
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#44029) szki válasza ludsimon (#44011) üzenetére


szki
őstag

Tényleg nem kellene ide járnom azt hiszem. :D
:K

(#44030) Eagle16


Eagle16
addikt

Legyetek szívesek visszatérni a topik eredeti témájához és abbahagyni a vitát!

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#44031) Teasüti válasza Packersbay (#44026) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sztem az a villa kuka lesz. Attól hogy fordítva van bent, még nem kéne bele ilyen szögtörés a nyakánál. Ezt eléggé megcsukták gondolom.

Hát én pénzt nem adnák érte.

(#44027) ludsimon
Tényleg eléggé kétértelműen fogalmazom időnként. :D
Szóval nem vagyok edzett, értem. ;]
Akkor mondhatjuk, hogy erő-állóképességre gyúrtam akkoriban, mikor 1:1-es áttétellel ülve pörgetve másztam meg 73 métert 560 méteren (térkép szerint). :P Na ott maszk nélkül is megálltam volna pihenni.

[ Szerkesztve ]

(#44032) Auratech


Auratech
őstag

Szerintem húsvétkor mindenki tegyen fel magáról egy képet bicajostul. Addigra én is éles leszek. Aki szarul néz ki, befogja. Én 44és88.

Ez az 5% Te vagy? Ecsém, a balettos fiúk közül néhány hetekig bőgne az ablakod alatt!

Auratech Field Recording

(#44033) fpeter07 válasza ludsimon (#44027) üzenetére


fpeter07
veterán

Nocsak, tudtam, hogy lehet dh bringával is lassan menni. (ld. 2 vidi)

(#44034) ludsimon válasza Teasüti (#44031) üzenetére


ludsimon
veterán

csak felhoztam a saját példámat és nem célzás volt. :R :D

Auratech:
Egy példát hoztam fel, nem én vagyok a képen. :)
Kerékpáros vagyok, nem testépítő. :)
Annyi izom csak súlyfelesleg felül.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44035) rétisün válasza Auratech (#44032) üzenetére


rétisün
veterán

de csak szemből, oldalról nem :N :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44036) ludsimon


ludsimon
veterán

(#44037) deicide válasza Szakbarbár (#44010) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm! Hegyen csak ennyit tudok, aszfalton 7.5-7.6 is megy :DDD

A mai gyaloglásra levezetésképp rátettem ezt.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44038) Tomi_Sci válasza ludsimon (#44036) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ez a Dean Tennant videó állat volt :Y :Y
Ilyenek még jöhetnek :D Meg jóféle magashegyi enduro :U

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44039) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hű, ez nagyon jó! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44040) belaazallat


belaazallat
addikt

Asszem meg van az új fanatikus a családban. Párom kitalálta menjünk bringával az ismerősökhöz. Nem is lenne ezzel probléma, város, 2 km oda, 2 vissza. Na de esőben? :U

Vagy csak én puhultam el ennyire? :F

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#44041) hoffman_ válasza belaazallat (#44040) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én mindig is ilyen puha voltam :D Bár rendes ruhával és rendesen sárvédőzve a gépet enmge se zavarna, csak hát egyik sincs.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44042) Mr.Csizmás válasza belaazallat (#44040) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem 3,56 km munkaba menni. kora reggel jo, foleg esoben osszel. (ezt ne vedd burkolt lepuhanyozasnak)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44043) belaazallat válasza hoffman_ (#44041) üzenetére


belaazallat
addikt

Nálunk is ez volt a szitu. "Civilben" voltunk és sárvédő nélkül.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#44044) ludsimon


ludsimon
veterán

(#44045) szki válasza belaazallat (#44040) üzenetére


szki
őstag

Puhány vagy! Az asszony hordja a nadrágot látom ;]
Átszereltem a bicajom nyári összeállításra tegnap, és szépen letisztogattam a téli mocskot róla. A sárvédőt fennhagytam, és esőruhám is van. Hát ma már koszolhatom is össze a bicajt megint :(

(#44046) Muton


Muton
addikt

heló!

Szerintetek mekkora különbség van egy láthatósági mellény és hózentróger (basszus de hülye szó :DDD ) szerű pánt között? Mert ma találtam meg a mellényemet (Tesco-s 200 Ft-os), és azon filózok, hogy olyan lehet, mint a egy fékernyő, biztos belekap a menetszél, meg a fényvisszaverő felület egy pánton is megvan, a neonzöld felület éjszaka távolról meg nem is látszik...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44047) D.Orion válasza Muton (#44046) üzenetére


D.Orion
veterán

Biztostűvel kell méretre szabni a láthatósági mellényt és, akkor nem kap bele a menetszél. ;) Egyébként minél nagyobb a fényvisszaverő felület annál jobban látszol, ehhez nem kell nagy matek. :U

(#44048) Muton válasza D.Orion (#44047) üzenetére


Muton
addikt

és mennyire vágja egy mellény haza a mez dolgait (szellőzés, izzadtságelvezetés)?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44049) D.Orion válasza Muton (#44048) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha nem veszel rá pluszban egy táskát, akkor szerintem elhanyagolható. De ha van rendes kerékpáros mezed, akkor minek a mellény? Ezeken a jó fasza drága mezeken minden fényvisszaverő. :DDD

De ha annyira zavar a mellény, akkor csomagold be vele a nyeregtáskádat(ha van).

[ Szerkesztve ]

(#44050) rétisün válasza szki (#44045) üzenetére


rétisün
veterán

asszem én is visszarakom a sárvédőt, még ha nem is megyek esőben, úgy néz ki megint ilyen locs-pocs jön :O
itt nálunk pl. most is esik....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.