Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) dqdb válasza amargo (#28000) üzenetére


dqdb
nagyúr

amit elsőnek megcsinálva másnap mozogni alig bírtam
Ja-ja, ártalmatlannak tűnik elsőre a maga egyszerűségével, de nagyon szadista egy valami. Érdemes elsőre a skála gyengébbik felén lévő változatokból választani és nem a csúccsal kezdeni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28002) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem gyenge tempót megy! :)

Milyen meredek lehet az a emelkedő a közepén?! :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28003) Jofi81


Jofi81
őstag

Most költöztem új lakásba, ahol valahogy meg kellene oldanom a biciklim elhelyezését. Valamilyen falra vagy mennyezetre szerelhető tartóra gondoltam, csak semmiféle tapasztalatom nincs ezekkel kapcsolatban. Elfér vízszintesen és állítva is, csak nem tudom, melyik lenne jobb. A falat véletlenül sem szeretném összegumizni, frissen van festve. Milyen megoldást tudnátok javasolni?

(#28004) D.Orion válasza ludsimon (#28002) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha minden igaz, akkor ez az a szakasz. Bár nem vetettem össze a két videót, csak a név alapján kerestem ki.

(#28005) D.Orion válasza Jofi81 (#28003) üzenetére


D.Orion
veterán

Én beírtam a google-be, hogy bike in wall. És meglepően jó ötleteket adott. Pedig ez aztán igazán parasztos angol volt.

[ Szerkesztve ]

(#28006) Vasinger! válasza D.Orion (#28005) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#28007) Jofi81 válasza D.Orion (#28005) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, ezeket megnézegetem.

(#28008) Toomy


Toomy
senior tag

Ma az eső miatt szétkaptam végre a TIAGRA fékváltókaromat. Azt hiszem egy darabig most nem lesz bringa. A bovden cserénél én hülye szétszedtem, mert nem tudtam hogy csak be kell fűzni egy lyukon. Ez volt kb. 2hónapja. Azóta szarakodott. Most, hogy szétszedtem van benne 1db törött rugó és úgy szétkaptam, hogy szerintem soha többet nem tudom összerakni.

Simon- Én voltam a bolond, hogy nem áldoztam a fékkarokra amit belinkeltél. Most ugrott egy darabig a bringázás :U De az is lehet hogy hazaviszem a darabokat battára és megpróbálom az asztalon annyira összerakni, mint idáig volt a bovdencsere előtt.
Most aztán ezzel a mutatványommal jól bekaptam a hosszú cicit. :W :O

(#28009) rétisün válasza Toomy (#28008) üzenetére


rétisün
veterán

link...ha még nem adta el.....(ő intézi a vázcserét :D )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28010) venember83 válasza Toomy (#28008) üzenetére


venember83
nagyúr

Bikemag fórum országúti témája vagy revomag fórum országútisok témája, itt megfordulnak olyanok, akik szedtek szét és raktak már össze fékváltókarokat, hátha tudnak segíteni.

(#28011) ludsimon válasza Toomy (#28008) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát igen, az egy q**ajó vétel lett volna! 35-ért 2011-es 105-ös fékváltókar.
Ez amit rétisün linkelt 30-ért adja a Tiagrát és valószínű nem 2011-es. :(

Én azon lepődtem meg, hogy nem néztél előtte egy service manualt!
Ez ilyen autószerelői ártalom? :DDD
Neten 1000 + 1 ilyen manual van bovden befűzésről.
Szerintem ha letölesz ilyen manualt, robbantott rajz alapján össze tudod rakni. ;)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28012) Chosen


Chosen
addikt

Kicsavarhatom teljesen a V-fék állítócsavarjait? (kivenném) Nem fog kiugrani a rugó úgy, hogy nem tudom visszatenni, vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#28013) Toomy válasza venember83 (#28010) üzenetére


Toomy
senior tag

Hát igen, azóta próbálkozok összerakni, de egy törött rugó miatt már soha nem lesz 100-as.
De már azzal is megelégednék, ha olyan lenne, mint most szétszedés előtt. Miszerint az első váltásnál hármat vált le. Az a törött rugó miatt van. Azt hiszem el leszek vele estig. Ha ma nem jön össze akkor megyek a fórumra. :R

Simon - Már nagyon bánom azt a 105-ös karokat... :U Na mindegy most abból próbálok építkezni ami van.

(#28014) belaazallat válasza Toomy (#28013) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Nincs a környéken olyan bolt, ahol rugót lehetne kapni? Nem lehet valahol a közeledben beszerezni egy olyan rugót, vagy esetleg valami műhely, ahol tudnának gyártani?
Esetleg törött váltóból pótolni? Vagy gyártón keresztül beszerezni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#28015) tekeyagd válasza Xantomas (#27821) üzenetére


tekeyagd
tag

(#28016) Hasaggymeg válasza ludsimon (#27996) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én ebből nem vonnék le messzemenő következtetéseket,ahhoz sokkal komolyabb mérések szükségeltetnek.Ami meg a bringás infarktusát illeti,mindig van kivétel mely erősíti a szabályt,nézd csak a túlsúlyos,cukorbeteg,iszákos és állandóan szivarozó Churchill esetét aki 91,nem kissé stresszes,évet élt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#28017) venember83 válasza Chosen (#28012) üzenetére


venember83
nagyúr

Ki.

(#28018) ludsimon


ludsimon
veterán

Hmmmmm

Lehet inkább Tour de Gyömrő-re kellett volna mennem, mint a Cube Maratonra.
Drága is és nem is volt kategorizált eredménylista...

Itt van a Tour de Gyömrő elérhető eredménylistája!

De nem baj, ettől függetlenül tetszett a Cube Maraton, jövőre is részt fogok venni. :)

Ráadásul az én korosztályomba az első helyezett 36-os átlag volt a 20-as kör. :Y :Y
Hát jövőre indulnom kell. :))
Gyere Te is Csabi és akkor korosztályon belül 1 dobogóra fogunk állni. :D :C
Hú ba*zki mégse.
94-től már külön rakják. :O

[ Szerkesztve ]

undefined

(#28019) rétisün


rétisün
veterán

még jó hogy nem indultam el bringázni, így csak a postáról hazafelé áztam pár percig :DD (Cathfaern, csomagod feladva :K )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28020) fpeter07 válasza dqdb (#28001) üzenetére


fpeter07
veterán

"nagyon szadista egy valami". Volt régen ismerősömnek valami ex... izé valami. Szét kellett húzni, nem igen éreztem másnap a mellizmaimat. :D Ki kéne próbálnom egy ilyet. Elsőre a piros tűnt szimpinek, de lehet nem a szín alapján kellene választanom.

(#28021) lecsokolbi válasza tekeyagd (#28015) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Ugyanilyet használok csak már nekem szép fém színe van a karjának :D

- Mindenki hazudik! -

(#28022) ludsimon válasza rétisün (#28019) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem pedig feladva a 10sX meg a WET. :)) Valószínű csütörtök vagy péntek kapom kézhez.

undefined

(#28023) Toomy válasza Toomy (#28013) üzenetére


Toomy
senior tag

Nem sikerült összerakni, maradt a 2 sebességes hazajövetel. :U Ezzel aztán lehet edződni az emelkedőkön. Nincs lazsálás meg visszaváltogatás. Vagy tekerem vagy tolom :DDD

(#28024) ludsimon válasza Toomy (#28023) üzenetére


ludsimon
veterán

Robbantott manual-t tölts le! Az nagy segítség!

Írd be gugliba a váltókar pontos típusát, tuti lesz pdf.

undefined

(#28025) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Üdv véleményetést kérnék erre a gépre.
http://www.testbike.hu/velemeny/xc-am-ossztelos/ktm-comp-r-30

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28026) hoffman_ válasza Cyberpunk (#28025) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Túlárazott, nevetséges felszereltségű gép, nem hogy 300-at, fele ennyit se adnék érte.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28027) Cyberpunk válasza hoffman_ (#28026) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja sejtettem.:D Tudom új és jó gépet necces találni ilyen árban, elveszek a kínálatban.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28028) hoffman_ válasza Cyberpunk (#28027) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát elég lehetetlen feladat, az biztos. A KTM meg amúgy is nagyon magasan szereti szabni az árakat, drágább a legtöbb esetben, mint a konkurens gépek.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28029) Cyberpunk válasza hoffman_ (#28028) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Te mit vennél ebben a 2-300k-s kateg.ben? XC jöhet csak szóba, vagy enduro, de az eleve kilőve ilyen árban.:D
Valami jó alap kéne, azt a lehetőségeim meg igényeim szerint alakulna a dolog a későbbiekben. De lehetőleg ne keljen kukázni mindent már az elején.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28030) hoffman_ válasza Cyberpunk (#28029) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egyértelműen használt gépet. Annyi pluszt igényel, hogy jó alaposan át kell nézni, mielőtt elhozod, és kell hogy adjanak hozzá papírt. bikemag aprón böngészek non-stop, rendre van valami jó vétel 130-200 és 200-400 között is. Ha találsz egy jó vételt, és szép állapotban is van, mikor megnézed, akkor csak nyerhetsz.

Ha merevfarú gépet veszel ennyiért, abban már lesz egy tisztességes teló(legalább Recon), XT hatjás, és egy jó féket is kapsz mellé, normális felnik, agyak.

Ha kell az összteló, akkor több lesz a kompromisszum jóval, de a linkelt KTM-nél akkor is kategóriákkal jobb gépeket lehet találni.

Egy kis szerencse is, meg türelem is kell hozzá, ez tény, de lehet szakítani.

mod:

Sőőőt, most jut eszembe, azt hiszem salieri fórumtárs most akar megválni a Rocky Mountain bringájától ilyesmi áron, hát annál jobb vétel fog szembe jönni az is biztos, apro.bikemagon is fent van.

Én ha tehetném, rohannék ezért a bringáért, ennyi pénzért, újonnan bele se merek gondolni az árába...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28031) Cyberpunk válasza hoffman_ (#28030) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz az ajánlást megfontolandó. Igazából én is használtban gondolkodok eleve, de persze érdekelt mi van ennyiért újonnan.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28032) venember83 válasza Cyberpunk (#28031) üzenetére


venember83
nagyúr

Újonnan össztelósból kb. csak vázat kapsz ennyiért. Én is kerestem jó fél évet össztelós vázat újonnan, de ami valóban tetszett volna, az újonnan háromszázezer forintnál kezdődött. Viccesek ezek az árak a mi életszínvonalunkhoz. Ha jobb cucc kell, csak a használt marad nekünk itt a fejlett Európa szélén lakóknak.

(#28033) hoffman_ válasza Cyberpunk (#28031) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Keress rá az alkatrészekre és vázra, villára gugliban, és ámulj, ha árral együtt vannak. Ez a gép nekem egy álom lenne :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28034) ludsimon


ludsimon
veterán

22 ezer forint lenne 10 alkalom, 1 óra/ alkalom az úszásoktatás.

Szerintetek ha nagyon akarom és úgy megyek oda, hogy menni fog akkor ennyi idő alatt sikerül elsajátítani?

Üdv,
S

undefined

(#28035) hoffman_ válasza ludsimon (#28034) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy nem tudsz úszni? Hát anyudék mit csináltak, amíg kölök voltál, ejnye :) Szerintem 10 alkalom alatt meg lehet tanulni úszni lazán. Az, hogy mit kell csinálni, az 2 alaklom után tiszta lesz, igazából a többi már csak rajtad múlik, gyakorolni kell, hogy rutinszerű legyen. Félidőben szerintem már menni fog, a maradék 5 alkalom meg a "hibajavításra" is elég lesz - ha engem kérdezel. Bár magamból indulok ki, soha nem tanítottam senkit úszni, lehet, hogy hülyeséget beszélek :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28036) Cyberpunk válasza hoffman_ (#28035) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én teljesen magamtól tanultam meg. Minden hogyan megy, mondjuk közel a Balaton volt hol.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28037) hoffman_ válasza Cyberpunk (#28036) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na de a kutya-úszás nem ér, úgy mindenki tud ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28038) ludsimon válasza Cyberpunk (#28036) üzenetére


ludsimon
veterán

Én helyesen szeretnék megtanulni úszni, nem kapálózni!

undefined

(#28039) Cyberpunk válasza ludsimon (#28038) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kikérem magamnak, én átúsztam már a Balatont is.;) Kb 6 évesen kezdtem a szakmát. A kutyaúszásnál sokkal komolyabban megy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28040) Bati0501


Bati0501
őstag

10 nap alatt 1200 új hsz...Ti nem tekertek? :P ;] :R
Tesómnak ma jött a Hervisből a törzsvásárlói kártyája miatt olyan kis kuponfüzet,amiben van egy 30%-os kedvezményt adó kupon biciklikre és két ÁFA-t elengedő kupon egy-egy termékre.Egy ilyet szeretnék felhasználni egy pulzusmérőre.Tudnátok segíteni,h milyen is legyen?5-6e-ért lehet már normálisat kapni?Tudom,mondtátok,h a Lidl-ből vagy az Aldi-ból valók is használhatók,de mostanában nem láttam az újságaikban ilyet.

(#28041) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#28034) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Szerintem ugorj bele a mély vízbe!
Hidd el, gyorsan menni fog az az úszás. :D

Az iskolában ti nem tanultatok úszni???

(#28040) Bati0501: Én is most nézegetem őket szorgalmasan.
Állítólag a decathlonos Kalenji alatt nem érdemes keresgélni.

Vagy Polar márkájút vegyél, ha ez nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#28042) Cathfaern válasza ludsimon (#28038) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mellúszást nagyon könnyű megtanulni, azt könnyen lehet lassan is csinálni, úgy meg sima ügy. Gyorsúszást egy fokkal nehezebb, de ha van alap erőnlét, akkor anyira az se problémás. Azon múlik, hogy valaki figyelje mit csinálsz, mert amúgy eleinte nehéz érezni, hogy jól csinálod vagy nem (mint minden sportnál amit nem lehet tükör előtt csinálni :) ). Persze ez nem versenyzői szint, de szerintem kezdésnek bőven jó :) (Hátúszás ugyancsak nem vészes, de az nem az igazi ha vannak lasabban úszók előtted. Pillangót kezdésnek meg jobb elfelejteni :) )

(#28043) csabi94 válasza Cathfaern (#28042) üzenetére


csabi94
őstag

Mellúszásos résszel nem értek egyet. :P Vagy csak én vagyok béna. Én csak annyit vettem észre, hogy nagyon gyorsan fáradok, megkértem egyik bicós (úszásoktató) ismerősömet, hogy nézze meg, hogy mi a gond a technikámmal. Persze mondanom sem kell, hogy teljesen rosszul csináltam. Fél órán keresztül tanított, de annyiban maradt a dolog (magyarul feladtam), azóta sem jártam az uszodában (csak tesóm versenye miatt nézőként). :B

(#28044) hoffman_ válasza Cathfaern (#28042) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na, pillangózni én sem tudok :B Mentségemre legyen, sosem tanultam, lehet most már ideje lenne.

mod:

Mellékes, hogy apám úszómester volt évekig, lehet, hogy meg kéne kérjem, hogy adja át a tudást :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28045) Bati0501 válasza Doki-HUN1978 (#28041) üzenetére


Bati0501
őstag

:R
Nem mondom,h a legszebb óra,amit életemben láttam,de elmegy. :D Ugye ezeknél mind meg lehet csinálni,h felrakom a mellkasomra azt a madzagot az órát meg a kormányra? :DDD :))

csabi94: :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#28046) csabi94 válasza Bati0501 (#28045) üzenetére


csabi94
őstag

Naná, hogy jó a kormányra. :)

(#28047) fpeter07 válasza Bati0501 (#28045) üzenetére


fpeter07
veterán

A kerékpárom árát rá tudnám költeni ilyen vackokra. Egy pulzusmérő, egy spd, egy mezszett és kész is vagyunk.
Még hogy technikai sport ez a bringázás. :D

(#28048) ludsimon válasza hoffman_ (#28044) üzenetére


ludsimon
veterán

Apád esetleg még mindig úszómester?

undefined

(#28049) venember83 válasza Bati0501 (#28040) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, csak melóba. :(

(#28050) ludsimon válasza fpeter07 (#28047) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért, melyik az a sport ahol nem kell beugrónak minimum 100k? :F

Mondjuk úszás, ha vagy olyan szerencsés, hogy a Balaton mellé szülessél, vagy van nyaraló.
De ezen kívül, ami sport eredményt hoz, arra áldozni kell.

[ Szerkesztve ]

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.