Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) ludsimon válasza eddie1978 (#20000) üzenetére


ludsimon
veterán

A képen eléggé teli van mocsokkal.

Amikor kézzel tekered meg a pedált nem érezni ilyen porszemcséket közötte? :F

undefined

(#20002) Manitou válasza eddie1978 (#20000) üzenetére


Manitou
addikt

+10euro körül van ide a posta úgy rémlik.Így csak ezt nem éri meg valakinek rendelni.

(#20003) venember83 válasza Manitou (#20002) üzenetére


venember83
nagyúr

Plusz 5 euró a kártyás fizetés. A paypalt nem tudom.

(#20004) ludsimon válasza Manitou (#20002) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaja, de én fogok majd valamikor rendelni kintről úgyhogy berendelek ilyet mert 1900HUF-ért ingyé van. :D Remélem jó is lesz.

venember83:

PayPal ingyen van.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20005) ludsimon


ludsimon
veterán

[link]

Igazából a Wax tisztábban marad, Wet meg ugye sűrűbb, hogy a víz ne mossa ki, ugyanakkor szedi a mocskot.

Akkor ebből Wax lesz szerintem.

undefined

(#20006) Jamby18 válasza rétisün (#19996) üzenetére


Jamby18
senior tag

Érzetre nekem jó, szemre szerintem vízszintes és a vízszintes cső vázhoz nézve is.
Felültem és "majdnem" ki tudom nyújtani a lában (a 186 centimmel) ha legalul van a pedál, szóval fentebb állítom egy picit. De azért meg fogom kérdezni ha megyünk keróboltba a nyerget [link] csak attól félek akkor nyeregcsövet is venni kell, meg még pedált is szeretnék a műanyag helyett (néha csipog), illetve komplett hátsó felnit mert van benne egy 8-as és szétállítottam a féket mert beleér így hátsó fékem sincs.

Szép kilátások :) de rendbe teszem.

[ Szerkesztve ]

(#20007) eddie1978 válasza ludsimon (#20001) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nincsen porhangja. Most megtekertem, az olaj nedves hangját hallom. Mintha lenne benne porból eredő hang is, de minimális. Magyarán nem serceg. Ebben van saccra a fentebb írt 1k szerintem takarítás nélkül, ebből kb 200-300km görgő.

Ez a Wax Lubricant (KryTech). Melóbajárós egysebi. Ezer éve nem volt lemosva. Igazából nem is kell, mert miután az oldószer kipárolog sárgás viaszos réteget képez a láncon/ban. Nem szed össze szemetet.

A Ceramic WAX-ból lehet rendelek még próbaképpen jövő héten.

Ha valaki esetleg kerámiásat vesz, az rázza fel használat előtt szerintem, mert leülepszik az aljára a hatóanyag. Látszik a flakon alján a fehér iszap, ami maga a kerámia.

(#20008) ludsimon válasza eddie1978 (#20007) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó kis cuccnak tűnik ez!
Köszi, hogy belinkelted! :R

Wax-ot berendelem hamarosan, addig még kinyomom az utolsó löketet a TF2-ből. :)

Itt a vaxos.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20009) Manitou válasza ludsimon (#20004) üzenetére


Manitou
addikt

Az az ebayes 8 dolláros free shippinges tünik a legjobbnak eddig.

(#20010) eddie1978 válasza ludsimon (#20008) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Choose your lube chart

Jövő héten lövök én is egyet a bike-components.de rendelés mellé. Ezzel a két flakonnal saccra a következő néhány 10k km-re megoldott a lánckenésem.

A kerámiástól tényleg csendesebb lett a láncom. Kíváncsi vagyok a tapasztalatodra.

(#20011) ludsimon


ludsimon
veterán

Itt van a 8 milliós bringa folytatása videón :)

eddie1978:
Szerintem fogok írni róla egy logout-ot.

Eddig használtam Motorex Dry-t, Motorex Wet, Rohloff, Weldtite TF2, Motorex Joker 440 (ezt csak tisztításra eddig de szerintem most ki fogom próbálni milyen ezt fújom fel rá).

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20012) Manitou válasza eddie1978 (#20000) üzenetére


Manitou
addikt

Tényleg nem tűnik valami tisztának a láncod.
Nekem ilyesmi szokott lenni:
[link]

(#20014) Nyugdíjas válasza eddie1978 (#20000) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

köszi:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20015) eddie1978 válasza Manitou (#20012) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Tényleg maximális respect mindenkinek, de még 8000 ember írja be, hogy a majd 1k-t futott és nem takarított lánc nem olyan, mintha frissen lenne mosva. Le fogom takarítani és teszek róla fel képet ígérem. Mint írtam is nem serceg, tök csendesen fut, még nem zavar. Használom a bringát, nem mutiba készült.

Segíteni próbáltam az infóval, képekkel és a linkekkel.

Mégegyszer: :R

(#20016) dqdb válasza Jamby18 (#20006) üzenetére


dqdb
nagyúr

Érzetre nekem jó, szemre szerintem vízszintes és a vízszintes cső vázhoz nézve is.
Ne szemre és máshoz viszonyítsd, hanem vízmértékkel lődd be. 2-3 fokot nem fogsz észrevenni, de érezni igen. Ezután ülj rá, tekerj pár kilométert rosszabb minőségű úton/terepen, aztán ismét nézd meg, hogy vízszintes-e, mert elképzelhető, hogy terhelésre kicsit elmozdul.

20-30 km múlva ismét nézd meg, hogy vízszintes-e. Ha nem, igazíts rajta újra. Majd később hasonló táv után ismét nézzél rá. Ha ekkor ismét nem vízszintes, akkor vegyél másik nyeregcsövet, amelyik rendesen megtartja a nyerget.

A pedál alsó állását ne a földhöz legközelebbi ponton nézd, mert nem teljesen függőlegesen ülsz a bringán, akkor sem, ha kiegyenesedsz, hanem ilyenkor is kis szöget zársz be a függőlegessel, szóval a lábaddal legtávolabbi pozíciót figyeld.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20017) Manitou válasza eddie1978 (#20015) üzenetére


Manitou
addikt

No csak azt akartam mondani, hogy nekem sose szokott így kinézni, én az oldalát le szoktam törölni bizonyos időközönként, de ettől még én is használom :R

(#20018) ---Lasali--- válasza ludsimon (#19965) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én nem is mondtam hogy a tf2 sokat bír, és ha végig olvastad volna a testbike os írásomat, akkor nem csak ez derült volna ki, hanem hogy ajánlok ott más anyagokat is.
Valamint én abban nem vagyok olyan biztos, hogy attól hogy nem szárad ki és nem lesz hallhatóan kenéshiány, attól még az olaj jól ken, szóval a kritikus helyeken a kenés lehet ugyan úgy megszűnőben van mint egy kiszáradt tf2 -ős vagy más hasonló elven működő anyaggal, csak itt a csirizes olajbevonat miatt nem tűnik úgy.
TF2 vel egyébként 100km -t se mennék el, olyan anyag meg végképp nincs amivel 600-800 at el lehet menni, legjobbakkal is max 200, de már az is rohadt sok.
Meg pl a weldtitle -ból a grafitos sokkal tovább bírja, de kipróbálható más grafitos lötty is, nagy az esély rá hogy ugyan olyan jó lesz, ismerősöm vett valami üvegeset, ami nem spray, és az jött be neki eddig a legjobban, csak az a baj hogy fekete/szürke a színe, és olyan mintha dzsuvás lenne tőle a lánc, meg ugye amit összepermetez.
Én egyébként zsírspray -t használok kis mennyiségben, Berner gyártja, nagyteljesítményű kenőanyag néven fut, autós boltba meg lehet venni, van belőle még környezet kímélő verzió is, és fél liter 2 ezer ft.
De ezeket is leírtam..

DemonDani Ezt a limordot nem ismertem, de nem hiszem hogy rossz lenne, mondjuk maga a litiumos alap, ha ugyan az mint az lzs 2 ep, akkor vízállóságban biztos van nála jobb, de egyébként ha nem kap vizet az lzs 2, akkor nagyon jól működik, plusz ebbe ott a molibdén, szóval alapvetően nem rossz választás, és olcsó!

[ Szerkesztve ]

(#20019) eddie1978 válasza TripleB (#19901) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Mi a tapasztalatod az SKS sárvédőről? Jól látom hogy ez egy Bluemels? Ilyet tervezek rendelni jövő héten. Jelenleg egy Race Blade van, de rövidnek bizonyult a melóbajáróson. Stabil?

Manitou:
Ok semmi gond. Ez a WET ilyen. Ezért van a WAX, lehessen választani az igények szerint.

[ Szerkesztve ]

(#20020) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Melyik a legjobb bicaj lakat?
Kormányvég X-Mission Comp (szarvhoz)
lehet csak magába műanyag dugót venni?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20021) Jamby18 válasza dqdb (#20016) üzenetére


Jamby18
senior tag

Megkeresem a vízmértéket itthon, és megnézem, és megírom miket tapasztalok. :R

(#20022) ---Lasali--- válasza coqito (#19963) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szívesen.
Szélesen kell fogni? Arra van egy költség hatékony módszer, fűrész!
Levágsz belőle oldalanként 1-1 centit és máris változást fogsz érzékelni. Viszont azt tartsd figyelemben, hogy minél keskenyebb a kormány, annál érzékenyebben fogsz fordulni ezáltal nehezebbé válik a kormányzás, terepen biztos kifáradsz tőle. Pl nyomvájús úton nehéz vele menni, na meg a lefelékben.
Meg amit még tudok tanácsolni, rakj fel rá kormány szarvat. Mai országúti kormányok azért kényelmesebbek hosszú távon, mert rengeteg fogási lehetőség van rajtuk, és mindegyik fogásban kicsit más lesz a test tartásod is, így a fogásokat váltogatva nem fogsz úgy elfáradni.
Kormány szarvval az egyenes kormánynak lehet adni egy plusz fogáspontot. Én ezért nagyon szeretem. Hosszú egyenesekben egy kis megváltás átfogni rá.

DonThomasino Nem kell hozzá külön dugó, mert az a szarv tudtommal a kormányra fekszik rá teljes mértékben, így a sima kormányvég dugó jó kell hogy legyen, amit lehet külön venni.

[ Szerkesztve ]

(#20024) hoffman_ válasza DonThomasino (#20020) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Itt a Kryptonite(KryptoLok, Evolution, NewYork) lakatokat preferáljuk, illetve az Abus képviselőit(Granit szériák pl). Ha nem masnit akarsz, hanem lakatot, akkor csak U lakatot szabad, vagy még ott van az Abus Bordo, mint nehéztüzérség. Sajnos egy jó U lakat és egy Bordo(3kg+) sem jelenti azt, hogy ha lerakod pesten a bicajt 3 órára, akkor ott lesz, mire visszamész.

ludsimon:

Hű, ez tényleg lehet, hogy jó film lesz végül.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20025) Manitou válasza ludsimon (#20023) üzenetére


Manitou
addikt

Jófélének tűnik :))

Lakat:
Drágább bicajt én már semmilyen lakattal nem merek ott hagyni sehol :( Amit akarnak azt úgyis elviszik sajna....max tényleg csak 1-2 percre

[ Szerkesztve ]

(#20026) DonThomasino válasza ---Lasali--- (#20022) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen, az lehet de a felső részre is kéne.
A sima vég pár forintos tétel?

hoffman_ hát nem tudom. [link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20027) Eagl3 válasza hoffman_ (#20024) üzenetére


Eagl3
veterán

Kicsit félek U lakatot venni, nem vagyok benne biztos, hogy frankón letudnám zárni bárhol a bicót, főleg egy mini lakattal.

DonThomasino: le lett írva, bármit kinyitnak... de ha úgy zárod le ezzel az U lakattal a kerékpárt, hogy a zár pl. a fal felé néz ill. elég hozzáférhetetlen, akkor megnézem, hogyan bűvészkedi meg.

[ Szerkesztve ]

(#20028) hoffman_ válasza DonThomasino (#20026) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez egy nagy baki volt anno a Krypto-tól- azóta nem szerelik ilyen röhej zárakkal a lakatjaikat, tanultak az esetből.

De ahogy Manitou mondja, az a frankó, nagy értékű bringát nem szabad otthagyni sehol. Sajna ez van.

Eagl3:

Hát, meg kell tanulni lakatolni, való igaz, de nincs mit tenni. Mással még csak próbálkozni sem érdemes. Én most vettem Krypto Evo Mini 5-öt*, bevállalós vagyok. De az igazságoz hozzá tartozik, hogy egy vékonyfelnis, vékonygumis, vékonyvázas épülő singlespeedhez vettem.

* Sőt, hogy pontosítsak, a linken lévők közül a legutolsó darab az enyém darab az enyém :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20029) DonThomasino válasza hoffman_ (#20028) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nézem ezeket tárcsakfék zárakat. Az milyen?

Itt egy oldal elég jónak tűnik, aki lakatot keres. [link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20030) ---Lasali--- válasza DonThomasino (#20026) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha azt elhagytad az elég ciki, (ezért érdemes olyat venni aminek be van zárva a vége a saját anyagából, mert bukásoknál amelyiknek nincs, tuti behorpad, a dugó meg kiesik) olyan szerintem nem lehet kapni :( , de kormányvég dugóból van ezer fajta, lehet valamelyik passzol bele.
Pár forintért ma már semmit nem lehet kapni sajnos, attól függ milyet veszel, ebből is van még diós is, de egy olcsóbbat ki tudsz apróból fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#20031) Eagl3 válasza hoffman_ (#20028) üzenetére


Eagl3
veterán

Hogy lehet a bringán praktikusan tárulni egy U lakatot? Egy normál méretűt, nem minit (nekem kicsit azért vastagabb a vázam).

(#20032) hoffman_ válasza DonThomasino (#20029) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tárcsafék lakatokról nem volt túl sok szó a topic pályafutása során emlékeim szerint, a keresőben se jött szembe. Én nem vennék, nem egy nagy etwas. Motoron még hagyján, de a bringa 10 kiló, egy gyerek is nevetve felkapja és elszalad(miután elvágta a másik lakatot).

Amúgy a videódon linkelt Krypto lakat egy belépőszint, a zár ezért is olyan részben, amilyen. Amiket én mondtam, azok 11 ezernél kezdődnek.

Eagl3:

Ez a probléma nekem nem adott. Egyrészt mert Mini lakatom van, másrészt mert semmiképp nem paterolnám a vázra szánt tartóba a lakatot. Én bevágom a táskába, az nekem már mindegy, hogy 1,6 vagy 2,3 kg. Emiatt sajna nem tudom, hogy mi a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20033) Eagl3 válasza hoffman_ (#20032) üzenetére


Eagl3
veterán

Tetszene az a lakat amilyen a tiéd csak a normál méret, de félek, hogy megbánnám a tárolás ill. használati nehézségek miatt.

(#20034) DonThomasino válasza ---Lasali--- (#20030) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem hagytam el csak pár helyen le van horzsolva.
Speciális alakja van a sima dugó tuti nem jó bele.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20035) DonThomasino válasza hoffman_ (#20032) üzenetére


DonThomasino
veterán

BP i ek figyelmébe ajánlom Aréna Plaza zárt őrzött ingyenes bicaj parkolóját.
Bár lehet csak bevezetés időszakban ingyenes.
Ezekből kéne több.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20036) hoffman_ válasza Eagl3 (#20033) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez sajnos ilyen, erre nincs biztosíték. De szerintem bele lehet tanulni amúgy. Van, hogy vadászni kell a helyet, de idővel megy a dolog.

DonThomasino:

Sokra megyek vele, ha az egyetemtől bringával 40 perc, tömegközlekedve szintúgy, otthonról meg bő 1 óra :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20037) TripleB válasza Jamby18 (#19985) üzenetére


TripleB
senior tag

A nyújtást felejtsd el biciklizés előtt, többet árt, mint használ. ;)
A bicikli rendesen be van állítva a méreteidhez?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20038) ---Lasali--- válasza TripleB (#20037) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Többet árt mint használ? Miért?

Más: Jó videó: [link] Művészeti faktor benne van. :D
(Aki látta már máshol, igen a nyuuzon találtam :D )

[ Szerkesztve ]

(#20039) ludsimon válasza TripleB (#20037) üzenetére


ludsimon
veterán

Bemelegíteni pedig egy kicsit be kell.
Inkább menet közben arra kell különösen figyelni, hogy ne merevedjenek el az izmok hanem maradjanak rugalmasak, mert ha elmerevedik nagyon kellemetlen tud lenni és utána már nehéz helyrehozni. pl nyak

undefined

(#20040) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Nem tudom... én anno a csapatunkban azt tanultam hogy előtte is utána is nyújtás.
És nekem csak jó tapasztalatom van azzal ha nyújtok. Mert eléggé szétcsesztem egy két szalagomat, meg folyamat túl terhelések stb, és nyújtás nélkül legtöbbször fáj ez az, most nem részletezem hosszú lenne.
Sőt a térdemet kb egy guggolás előtt sem árt lenyújtani, ha nem akarom hogy a térdkalácsom beakadjon, és olyan érzésem lenne mintha ráb*sznának kalapáccsal.
Valamint szerintem bejáratja az izmokat, utána rugalmasabban mozog.
Körkörös technika is jobban megy egy nyújtás után.
Meg mikor még nem erősödött meg a hátam meg a hasam, akkor egy gerinc nyújtással meg tudtam előzni a ferde gerincem miatti lezsibbadást 40km után.

[ Szerkesztve ]

(#20041) TripleB válasza eddie1978 (#20019) üzenetére


TripleB
senior tag

Azok szimpla bikefun sárvédők, volt vagy 45oo ft a pár. :) Ha veszel hozzá plusz csavarokat, akkor tökéletes választás. Bár én egy laffantyúval kiegészítettem.

ludsimon
Én a nyújtásról beszéltem tekerés előtt, nem a bemelegítésről. ;)

lasali
" A nyújtás által rugalmasabbak leszünk, de a legtöbb sérülés normál mozgástartományban következik be. A sérülések megelőzésére alkalmasabb a bemelegítés, így több vér jut az izmokba, emeljük a pulzusunkat. Sose nyújtsunk bemelegítés helyett, hiszen ekkor az izmok még hidegek, nincs mit nyújtani rajtuk, ekkor bekövetkezhet sérülés. Annyiban igaz az állítás, hogy mivel növeljük a mozgáshatár kiterjedését, így nem lesz izomtúlfeszítés. A nyújtás további előnyei: megelőzheti az izomláz kialakulását, segít, hogy az izmok jobb vérellátás miatt gyorsabban regenerálódjanak, nő az izmok terhelhetősége, javítja az izomtónust."

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20042) rétisün válasza ludsimon (#20023) üzenetére


rétisün
veterán

várós :K

mint a szélcsend(esebb idő) :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20043) Cathfaern válasza ---Lasali--- (#20038) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Legújabb trend az az, hogy nyújtás csak feleslegesen megnyújtja az izmokat, ami könnyebb sérülést eredményez, illetve a kezdeti mozgáskoordináció is rosszabb lesz emiatt. Bemelegítés ettől függetlenül természetesen kell, de az nem nyújtás, hanem a tervezett sport tipikus mozgásainak ismétlése. Erre legjobb módszer, ha magát a sportot kezded el, csak lazábban, mint tennéd, szóval bicikli esetén ha mondjuk átlagban 20km/h-val tekersz, akkor bemelegítés egy 5-10 perces 10km/h-s tekerés.

Tetszik a videó amúgy :) 3:37-3:42-nél jól látni, hogy a kiállás bizony messze csak nem lábizmon múlik... :)

(#20044) MarioAna


MarioAna
senior tag

Én is erőteljesen gondolkozok egy láncos lakaton, max addig hagynám lelakatolva amíg bevásárolok egy nagyobb áruházban ~félóra. Ilyesmit néztem ki. Ez belefér egy övtáskába? Legnagyobb bajom, hogy nem akarok külön táskát hordani a zár miatt, ha el akarják vinni akkor ugyanúgy levágják az U-lakatot is. :U
szerk: jah és olyat mint a képen, tehát hogy a láncot egy lakat fogja össze, nem pedig egy zár-szerkezet...vagyis tudom, hogy a lakat is zár, na de értitek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20045) DonThomasino válasza hoffman_ (#20036) üzenetére


DonThomasino
veterán

Valakinek azért jó lehet........

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20046) ludsimon


ludsimon
veterán

MTB-s csajok kevéssé sportos öltözetben

Én soha nem gondoltam volna ilyen jó csajok is bringáznak. :Y :C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20047) venember83 válasza ludsimon (#20046) üzenetére


venember83
nagyúr

Smink és photoshop. Csodákra képes. :)

Mennyi hsz, mióta elhúztam a csíkot, ti miért nem bringáztok? Kint gyönyörű idő van, amikor elindultam épp havazott kicsit, most hazafelé jövet enyhe szél plusz esőcseppek. Igazi tavasz. De a Speci jó. Teljesen más kategória, mint az Epic, sokkal jobb. :K

[ Szerkesztve ]

(#20048) TripleB válasza venember83 (#20047) üzenetére


TripleB
senior tag

Én speciel az izomlázamat pihenem ki , kérlek. :) (meg a műtrágya pakolást és az erdőn fát szedést)
Most is a tens nyomul a combomon. :D
Azt hittem, hogy én vagyok a terepfutó bajnok és nem tudtam, h hol a határ :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20049) rétisün válasza venember83 (#20047) üzenetére


rétisün
veterán

én szimplán csak lusta vagyok 10 fokban 30 km-es széllel küzdeni.... :B :U

legfeljebb annyit, hogy az új lánc (amit persze még mindig nem raktam fel, pedig sztem már elkelne) elugrik-e a régi fogaskoszorún.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20050) #68216320


#68216320
törölt tag

A 18-as vaz milyen meretet jelol? Magassag v. hossz? Nemreg vettem csak eszre egy matricat a bringamon miszerint ilyen vazam van. Gondolom a 184 centimhez 20as vaz illene, nem?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.